Dienos aktualija, Politika, Demokratija ir valdymas, Geopolitika, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Pasaulis

Kun. Robertas Grigas. Afganistano lūžis

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 16 d. 9:56

38     

    

Kun. Robertas Grigas. Afganistano lūžis

„Afghan breakdown“ – turėjau tokį vakariečių sukurtą meninį video filmą – su simpatijomis modžahedams, kai jie dar kovojo prieš SSSR.

Paskui ant to paties grėblio užlipo mūsų sąjungininkai Vakarai. Lupo 20 metų savo tradicinę islamišką gyvenimo sanklodą ginančius sukilėlius. Įkurdino Kabule už betono įtvirtinimų tevadovaujančią vyriausybę.

Vakar užsienio kariuomenės buvo išvestos. Šiandien Kabulo vyriausybė žlugo ir gėdingai pabėgo iš šalies. Sukilėliai kontroliuoja visą Afganistaną. Kaip vadinasi vyriausybė, kuri laikosi krašte tik iki tol, kol ją remia svetima kariuomenė?

Visada pasisakiau prieš avantiūrą Afganistane. Prieš bandymus karine jėga ir marionetinėmis vyriausybėmis „perdirbinėti“ tautų tradicinę gyvenseną. Kai perdirbinėjimų aiškiai nepalaiko krašto gyventojų dauguma.

Neglorifikuoju talibano. Jis nebus „saldainiukas“ tiems afganams, kurie Kandahare norės gyventi pagal Niujorko taisykles. Bet, kai šį vakarą JAV Valstybės sekretorius Blinkenas apmaudavo – tiek milijardų ir tiek ginklų sukišome Kabulo valdžiai, ir ji nieko nepadarė, kad sustabdytų sukilėlius! – išgyveni ir tam tikrą egzistencinę viltį. Kad ne viską šiame pasaulyje nulemia milijardai ir ginklų persvara. Kad retsykiais šį tą reiškia ir tautų valia.

Dalijuosi sentimentaliu savo jaunystės eilėraščiu, kurį rašiau dar tada, kai pertvarkyti Afganistaną bandė sovietai. Ir kai buvo reali grėsmė, kad su kitais sovietijos pavergtais lietuviais būsiu pasiųstas „kalašnikovu“ aiškinti afganams, kaip jie turėtų gyventi.

* * *

Aš nevažiuosiu užkariaut Afganistano –
Ir ten sesutės verkia žūstančių kare.
Ir ten rankas virš kapo grąžo mamos…
Nenoriu, neisiu užkariaut Afganistano!
Jei norite, sušaudykit mane…
Jūs nepriversit šaudyt į afganus –
Ak, gieda laisvei neįkopiami kalnai
Tą pačią giesmę, kur Tėvynėj mano,
Nuo Nemuno, Neries lig Kuršių marių
Dar neužmiršo ošti ąžuolai ...

Pirmąkart viešai deklamuota „Tremtinio“ klubo steigiamajame susirinkime Širvintų kultūros namuose 1988 m. gruodžio 11 d.

Nuotrauka – autoriaus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2021-08-20 7:04

Taip.Tautos valia reiskia ir ne viska lemia pinigai.
Taciau lazda turi 2 galus:
Jeigu tauta “reiskia”, tai uz 9/11 tororistinio akto organizatoriu dangstyma afganu tauta turi atsakyti. Dangste ne tauta, o Talibano vyriausybe. Net neslepdami to fakto ,kad jie dangsto ir pritaria O.ben Ladeno veiklai.
Tai ir derejo amerikieciams ne lauztis i Afganistana, ne bandyti ten “demokratijas” diegti, o priversti ATSAKYTI - smogti branduoliniu ginku i Kabula kur tuo metu rezidavo pagrindinis terakto Niujorke organizatorius ir Talibano vyriausybe.
Nehumaniska? Karas yra blogis.Sutinku. Bet ir taip, kad nebaudziamas uz dykumu ir kalnu pasislepes siksi Laisvajame pasaulyje tikedamasis kad taves neras but negali.
Eiliniai Afganistano gyventojai (nes nera tokios tautos kaip “afganistanieciai” ten tautu konglomeratas: uzbekai, tadzikai, pustunai, beludziai, turkmenai ir dar velniazin kas) turi tai suvokti.
Anksciau ar veliau Laisvasis pasaulis vel stos pries ta pacia dilema kaip ir po Dvyniu zuties.
Jeigu Laisvasis pasaulis nereaguos teroro aktu organizuojamu Afganistano teritorijoje dauges (kyba “purvina” brabduoline bombike suklijuoti kokiam tvartelyje sunku? Prisiaugins kanapiu, parduos nusipirks irengimu ir bombikiu bus). Liks 2 iseitys: moketi duokle , arba kariauti. Okupacija beprasmiska.Kas belieka? Taigi.
Beje Batjka is esmes jau pasuko tuo keliu. Rusija taip pat. Na o “Anukelis Kimas” jau seniai vykdo politika “as dziovininkas.Duok pinigu arba apspjausiu”.

Mark Levin       2021-08-19 12:57

Mark Levin(knygos American Marxsizm autorius) reikalauja, kad Baidenas siųstų karius gelbėti mūsų žmonių:
https://www.youtube.com/watch?v=w0UW5ccgXiA

The Horn News       2021-08-19 12:48
Ramiros       2021-08-18 5:05

....  juk ne vieną Rusijoje daugiaaukštį su miegančiais paprastais žmonėmis susprogdino, kad apkaltinti čečėnus, o, va, Riazanėje nepavyko, daug kas išaiškėjo, daugeliui akys atsivėrė ....  Daug klaustukų bei įtarimų ir dėl Beslian bei “Nord-Ost” tragedijos ? Tai, va, “berniukai dirba” .... Pagal save kremlius ir kitiem nori panašius dalykus pripaišyti, tam naudoja “trolius”, girdėjau ir garsųjį Žirinovskį ...

Dzeikas       2021-08-17 17:08

Tamasui:
Isprotejes tu, jei tiki rusu spectarnybu sukurtomis pasakomis.
Kodel rusu? Todel, kad kuo pats smirda(prisimink “cecenu susprogdinta” daugiauksti) - tuo kitus tepa.

Ko taip ardotes?       2021-08-17 12:38

VERKTI REIKIA, PAGALVOJUS,KA VEL IR VEL JAUCIAIR ISGYVENA ZMONES TEN,KOKIA BUSENA VAIKU TAME CHAOSE,O jie patrauks i Europa,galesim parodyt savo gailestingas sirdis,
Diskusijos tai nieko nekainuoja,pirmyn

Jack Phillips (The Epoch Times)       2021-08-17 11:45

Daugelyje praėjusios savaitės pareiškimų Trumpas kritikavo Baideno pasitraukimo strategiją, klausdamas: „Ar kas nors gali įsivaizduoti, kad išves mūsų kariuomenę prieš evakuojant civilius ir kitus, kurie pasitarnavo mūsų šaliai ir kuriems turėtų būti leista ieškoti prieglobsčio?
Savaitgalį valstybės sekretorius Antony Blinkenas sakė, kad JAV pasiekė savo tikslą Afganistane-nugalėti „Al Qaeda“ po 2001 m. rugsėjo 11 d. teroro išpuolių. Nepaisant jo tvirtinimo, vis dėlto liko daug klausimų, kodėl JAV kariuomenė beveik 20 metų liko Pietų Azijos šalyje ir kodėl vadovai daugelį metų klaidino Amerikos visuomenę dėl to, kodėl kariai liko ten dislokuoti.[Ir kam ten reikėjo Lietuvos karių - jei Al Kaida jau buvo nubausta?]

https://www.theepochtimes.com/mkt_breakingnews/biden-responds-to-afghanistan-collapse-this-did-unfold-more-quickly-than-we-anticipated_3950696.html?utm_source=newsnoe&utm_medium=email&utm_campaign=breaking-2021-08-16-3&mktids=abdc1a478e533561b717e1279f8194cc&est=AMHX+DhTYtqwLb2Icv/9CdUzyh1AD7vCzkUgMIQu5qob8+Fz73gRuUnx1HgZVg==

Sąmokslo teorijų kūrėjams su ironija       2021-08-17 11:03

“O jau kad jiems trims pavyko pataikyti į pasirinktus pastatus (trečias - Pentagonas) - yra didelė loginė spectarnybų operacijos klaida. Sveiko proto žmogui nesunku suprasti, kad tokia “SĖKMĖ” - iš pasakų srities.”

Aišku, kad tokia sėkmė yra iš “pasakų srities”, nes lėktuvus vairavo savižudžiai(!) spectarnybų pilotai, kurie šaukdami “Alach akbar!” nukreipė lėktuvus į dangoraižius ir Pentagoną. 

@ T0mas J. > Dzeikui 2021-08-16 20:47       2021-08-17 10:10

Išvada tokia, kad Amerikos žmonės ir visas Vakarų pasaulis išprotėjo, jeigu iki šiol tiki tokia Amerikos tuometinių spectarnybų sukurpta „pasaka“.

> 2021-08-16 19:45       2021-08-17 9:02

o tu, juliau Milaiti, ką geri? Ricinos aliejų, kad aptriedi visus straipsnius nuo viršaus iki apačios?!

Ramiros       2021-08-17 8:24

>>> 20:47, Tomas J. Varai, tovariščiau,  kremliaus paistalus, kurie patys sprogdindami namus su savais žmonėmis, stengiasi įpiršti mintį, kad ir kiti taip pat daro. Juk viskas išaiškinta, pavardės nurodyta, tai kam tuščiai mojuoti savo prokremliškais kumsčiais, Juk rodė aiškiai, buvo nufilmuota, tiesiogiai, kaip lėktuvas vienas, paskui kitas rėžėsi į tuos dvynius. Tai tikriausiai taip pat pliurpi, kad Malaizijos keleivinį ne ruskiai, o ukrainiečiai nubombino, arba kad A.Butkevičius Kijeve šaudė, o ir Sausio 13 Vilniuje “savi į savus šaudė”. ....

stasys       2021-08-17 6:51

Dzeikas .. netriesk britvomis, įprasta suirutė keičiantis valdžioms .

Dzeikas       2021-08-16 22:41

https://youtu.be/vraVCUerVOk
Jeigu tos minios bandancios patekt i paskuti JAV lektuva entuaziazma nukreipti pries talibus - tie niekada neizengtu i Kabula.
Nemanykite kad talibai taip toli nuo Lietuvos. Jie cia vadinasi “nacionalistais”.

Dzeikas       2021-08-16 22:29

Beje , pasiziurekite youtubeje reportaza, simtai afganu sturmuoja paskutini isvykstanti JAV transportini lektuva. Nes likusius talibai pastatys “durimis i save, langais i miska”. Kaip ir vietkongo komunistai “isvadave” Saigona organizavo kruvina pirti “isvaduotiems”. Vaizdai Saigono uoste analogiski - vietnamietes bandancios atiduoti amerikieciams nors savo vaikus.
Tik istorija nemoko kvailu tautu.Jos nesimoko nei is savu, juo labiau is svetimu klaidu.

Dzeikas       2021-08-16 22:22

Tomasjui:
O.b.Ladenas rode vidurini pirsta JAV is Kabulo ir sake ,kad toliau sprogdins, talibai atsake, kad netikeliams tikratikiu neatiduoda, o kaltos JAV spectarnybos.
Ka rukai? Ar programa “Vremia” pasakas transliuoji?
Siaip sovietine propoganda man juokinga buvo juokinga dar kai Sovietijoje “ekonomika turejo buti ekonomiska”.
Tuos kurie ja tikejo jau tada debilais laikydavo. Tu kiba i ziemos miega buvai 30 metu ipuoles?

ah1       2021-08-16 22:03

> dzeikui. Kas pasistato ant to pabeguškų ir bėgioja, kokios pabėguškos tas ir pasistatė... Juos pažinsite iš vaisų mokė rabis Jėzus.  Kokie vaisiai tokios išvados. Jei ne Trumpas tai toliau pilnu tempu varytų Afganistano narkotikų fabrikas… Ir jokie talibai nelaimėjo - laimėjo Trummpas - kaip tarė Trumpas taip ir padarė - JAV karas Afganistane baigtas…pagal Trumpo planą.

Leonas Vainšteinas       2021-08-16 21:24

715: Америка драпает из Афганистана
https://www.youtube.com/watch?v=WS0Cn2dBOJI

T0mas J. > Dzeikui       2021-08-16 20:47

Tamstos žinios - pasakėlės iš rūsio.
Dėl Bokštų Dvynių sunaikinimo Afganistanas niekuo nekaltas. Juos sunaikino JAV spectarnybos, o apkaltinti - su Saudo Arabija siejami žmonės. Vos truputį pasimokę pilotuoti lėktuvus 3 žmonės pataikė į pasirinktus pastatus - tai neįmanoma! Jau vien tai, kad jiems trims vienu metu PAVYKO kaip planuota užgrobti lėktuvus - tam tikimybių teorija prieštarauja.
O jau kad jiems trims pavyko pataikyti į pasirinktus pastatus (trečias - Pentagonas) - yra didelė loginė spectarnybų operacijos klaida. Sveiko proto žmogui nesunku suprasti, kad tokia “SĖKMĖ” - iš pasakų srities.

T0mas J.       2021-08-16 20:35

“Sukilėliai kontroliuoja visą Afganistaną.”
.

Kitaip sakant, Afganistaną valdo tikrieji jo šeimininkai, kaip ir 2001 m., kuomet okupacija įvyko.
Okupacija truko 20 metų, laisvės kovotojai 20 metų kovojo, okupantai pralaimėjo.
Pagarba už Tėvynės laisvę kovojantiems!

Dzeikas       2021-08-16 19:45

ah’ui:
Taip, taip. JAV prezidentas riscia bega i narkobaronu “schodniaka” , ir i ju nurodymus atsako “jeser!”
As suprantu, kad Lietuvoj po Sovietijos buvo sunkus laikai, bet visvien nereikejo gerti degtines falsifikatu. Smegenis zudo negriztamai.

ah1       2021-08-16 19:20

jei rimčiau, tai net neabejoju,  tai “šuva pakastas” narko biznyje - būtent po JAV “apsigyvenimo” Afganistane tapo narkotikų fabriku, ir buvo “nutiestas” narkotikų kelias Afganistanas - Kosovas - Europa, ir net neabejoju kad už šio reikalo stovi JAV narko biznio magnatai ir dėl ko JAV taip rūpinosi Kosovo nepriklausomybe. O Trampas užbaigė JAV - Afganistano nesąmones pasirašydamas JAV armijos išvedimą iš Afganistano uždatuodamas,kiek pamenu, iki 2021 rugsėjo,  kas ir padaryta.Šlovė Trumapui - karo naikintojui.

Dzeikas       2021-08-16 18:56

Kunigas truputi primirso koks buvo reikalas. Sedejo tas Talibanas ant Afganistano, issidirbinejo kaip norejo ir niekam jie ten nerupejo. Kol, Osama benLadenas ikures ten baze nesusprogdino 2001m rugsejo 11 d Dvyniu bokstu.
Po to pasislepe Afganistane iris ten saipesi.Isgrauskite, sprogdinau ir toliau sprogdinsiu.
JAV kreipesi i Talibana , girdi atiduokite terorista teismui. Tie - spyga taukuota.
Toliau JAV susimaste, kas daryti. Buvo 2 pagrindines nuomuones:
1) Intervencija.
2) Smogti branduoline bomba i sostine Kabula su lim—> 100% nuzudyti 9/11 teroristinio akto organizatoriu. Tas nesislapste.
Visdelto JAV neisdriso panaudoti branduolinio ginklo. Pasirinko intervencija.
Taip.Atkaklus afganai nepasidave ir galiausiai JAV pavargo kariaut eikvodami raketos taikiniams kurie desimtys kartu pigesni negu tos raketos. Be to geopolitine situacija pasikeite , atsirado svarbesniu problemu.
Tai palaukite, Talibana marsieciai afganams nuleido is Marso? ne, patys pasirinko. O atsakomybes uz savo pasirinkima imtis nereikia?
Todel branduolinis smugis Kabului butu visiskai pateisinamas. Seji veja - pjauni audra.
Sadamo Huseino gi aplamai nederejo liesti. Tas su teroristais aplamai jokiu reikalu neturejo. Greiciau trukde jiems.

World Alternative Media       2021-08-16 18:07

Taliban TAKEOVER In Afghanistan! - What You’re NOT Being Told!

https://www.brighteon.com/adad6106-7a0c-49b1-8a7e-bd86f43dfef2

Prašalietis       2021-08-16 15:05

“Patriotizmo debesyse skraidžiojančiam” Grigui telieka priminti, kokia situacija buvo “kai Sovietai užsimanė pertvarkyti"Afganistaną. Noras “pertvarkyti Afganistaną” atsirado tuomet, kai JAV paskelbė, kad Afganistanas yra JAV įtakos zonoje ir CŽV pradėjo tirti galimybes šiaurinėje Afganistano dalyje statyti savo radarines sistemas, kuriuos būtų sekę tuometinį Baikonūrą ir t.t.1978 metais Afganistane buvo eilinė revoliucija po kurios į valdžią atėjo Afganistano demokratinė liaudies partija, kuri norėjo padaryti reformas, kurioms priešinosi islamiškos jėgos ir prasidėjo pilietinis karas. Afganistane buvo žudomi valdžios vadovai vienas po kito. Pradžioje buvo nužudytas Daudas, valdžią paėmė Tarakis. Tarkį nužudė Amino chebra, kuris paėmė valdžią... 1978 gegužės 8 dieną tuometinė Afganistano valdžia paprašė Sovietų skubiai atsiųsti karinius, ekonominius, politinius patarėjus bei KGB atstovus.1979 metų Gerate vykusio islamistų maišto metu tuometinė Afganistano valdžia paprašė Sovietų tiesioginio karinio įsikišimo, bet prašymas buvo atmestas.1979 birželio 3 JAV prezidentas Karteris pasirašė slaptą dekretą leidusį finansuoti antivyriausybines Afganistano jėgas. 1998 metai Prancūzijos savaitraščiui Le Nouvel Observateur Zbignevas Bžezinskis sakė “mes neskatinome rusų kištis (į Afganistano reikalus),bet mes sąmoningai didinome tikimybę, kad jie tai padarys… Grigo žiniai po Sovietų dešimties metų buvimo Afganistane ir išėjimo tuometinė Afganistano valdžia sėkmingai kovojo su islamistais 3 metus ir Nadžib Bula pralaimėjo, nes su JAV susidraugavęs Jelcinas atsisakė tuometiniai Afganistano armijai tiekti šaudmenis ir degalus…, kitu atveju būtų nebuvę kas daryti Afganista JAV su visu NATO ir 15-30 “karingų ir nenugalėtų” Lietuvos karžygių kontingentu talkinusių išnešusių skubiai kudašių JAV “karinėms ir visokioms kitokios pergalėms” Afganistane…

Ta(u)ta       2021-08-16 14:58

“tiek milijardų ir tiek ginklų sukišome Kabulo valdžiai”

Už pačios šalies naftos ir narkotiku pinigus, ir dar pelno uždirbote.
Panasiai kaip su ES subsidijomis - prievartauja, bet tik naktį miegant, ir auka ne tik susimoka, bet ir jaučiasi skolinga.

Gerai, kad p. Grigas nerėmė karo - bet pamirsta, ką jo atstovaujama organizacija veikė per ši kryžiaus karą, ką ji rėmė, kokie jos tikslai, o gal net ir materiali nauda.

Administratoriau       2021-08-16 14:19

Kodėl prie gero straipsnio atsiranda KGB provokatoriai – stasys, kis, grumstas, tiek, papa borgia ir kitokie?
Čia dar atsirado, kažkoks, KGB generolas, kuris stiklus nuvalo, ir netgi tokiam mėšliui, kaip stasysys, · žalia šviesą tiesią.

rep       2021-08-16 14:10

Teko skaityti,kad Afganistanas nėra vienalytis- daugumą jo gyventojų sudaro puštūnai (arba afganai),kalbantys daugiausia indoeuropietiška iranėnų kalbų grupei priklausančia puštūnų kalba, tadžikai,kalbantys iranėniška persų kalbos atmaina,taip pat tiurkiška kalba kalbantys uzbekai bei hazarai,turintys tiurkiškų ir mongoliškų šaknų,bet kalbantys indoeuropietiškos persų kalbos tarme . Kita vertus,puštūnų kalba skiriasi nuo persų kalbos,kaip vokiečių kalba skiriasi nuo švedų kalbos- didžioji dalis žodyno tos pačios kilmės,bet susikalbėti labai sunku.

Hmm...>> Rimtuolis       2021-08-16 13:27

itikinkit,  kad Kavkaz center ne ne taip visu mylimo “filantropo”  remiamas?..

Hmm...>> Rimtuolis       2021-08-16 13:24

itikinkit,  kad Kavkaz center ne Soros remiamas?..

Hmm...       2021-08-16 13:12

Na, Afganistana kadais sovietai laike savo itakos zona ir bande kurt socializma.. Tada isikiso JAV, paremdama opozicini Talibano judejima… O tada   Andropovas itikino Brezneva, kad reikia gelbet Afganistana ir itikino, kad per dvi savaites susitvarkys. Tos savaites uzsitese kone iki 10 metu ir Sovietu sajungai nemazai kainavo…

Bet stai po provokaciniu 9/11 teraktu tiek Rusijoj sprogdinant gyvenamuosius namus, tiek JAV prekybos bokstus, kazkas itikino, kad tai Islamo radikalu vadu darbas…  Nors ten rods jau buvo isitraukusi ir GRU globojamos Narko biznio Meta grupes, kaip raso Kanados diplomatas Prof.P.Scott ::
https://www.lobster-magazine.co.uk/articles/global-drug.htm

Ir stai Busas su Putinu paskelbia bendra kara pries terorizma, CZV pajegas su KGB,  slaptasias su sukiu, kas nebendradarbiaus, tas musu priesas..

Taip JAV kariuomene atsiranda Afganistane… skelbiama 20 000 premija uz teroristu isdavima… kas nesusigundys iduot ir koki savo nekenciama kaimyna?.. Taip ir kaltu ir ne atsiduria KUbos Guantanamo kalejime… Uz Soros ka Zmogaus teisiu gynejai ima pelnytis uz pazeidimus, per savo itakojama ne es oorganizacija - THE COUNCIL OF EUROPA, kurioje ir Rusija, bauziamos salys, kurios buvo verciamos palaikyt kova pries terorizma, milziniskom baudom uz butus ar ne CZV kalejimus…
Vienzo, post-truth era isisiubavo Melo imperijai ne sugriuvus, bet mutavusis i pasauli… ir net i JAV security, valdyno oganus..

O siandien Lavrovas jau susitinka su TALIBAN vadais, kurie i ji ziuri, kaip klusnus sunyciai…Tad ne nekeista, kad beganti opozicija jau varoma i ES, susimokejus uz tranzita per Irana ir Turkija po 3 000 dolcu…

lauksim lauksim per adventa uzgimimo es svento. smile

ah1       2021-08-16 12:44

Ačiū Tramapui užraukusiam karą.

stasys       2021-08-16 12:15

Sentimentalūs pamastimai . Išvados senai aiškios Afganistano tema , vienok gal truputi erzina jog taip viskas greitai baigėsi . Vienok autoriau laikas daug ka keičia , tai ne tas radikalus talibanas kuri matėme prieš 10-20metu , Amerikiečiu ir ju sąjungininkų buvimas dešimt metu šalyje pakeitė ne tik ta šalį bet ir talibana. Jis tapo labiau nuosaikesnis naujovėms ir tu vakarietišku įpročių jau sunku iš tos visuomenės bus ištrinti ‘ne baltarusiškais’ metodais .Tai visai kita šalis kurios negalima lyginti su sovietiniais metais , kai buvo bandoma pasinaudoti ir ‘proletariato pergaliu’ patirtimis kitose šalyse ir teko nešti kudašiu. Tada sovietai irgi viska paliko , tik šio pasitraukimo negalima lyginti su Amerikiečiais, pastarieji tam turi plana ir konkretu laika suderinta su talibanu ir abi pusės jo laikosi .

The Epoch Times (komentarai)       2021-08-16 12:15

https://www.theepochtimes.com/mkt_morningbrief/afghanistan-president-flees-country-as-taliban-enters-kabul_3949448.html?utm_source=morningbriefnoe&utm_medium=email&utm_campaign=mb-2021-08-16&mktids=ba947e7872eaf9f700917de1aff69e7d&est=mbFQGB4wwe9CbezygRgfVqFUqNqEPVEZl1P02tVPnEFeliWYPzSHqBvqxnyZ1A==
Ed Zyskowski
8/16/2021 at 12:02 PM

And once again America proves it is weak and run by incompetence. After WW2 the US hasn’t won anything except a minor police action. This further prove how far down the shite hole the US really is. The people refuse to stand up to the dictator in DC. Why? Because the US has had it too easy for too long it’s now ripe for conquest. Learn mandarin Americans it’s our destiny. What proves my point is we’ve lost our freedom thanks to Covid lockdowns and no one is fighting back. No bombs.
No shooting in the name of freedom. No squirmishes.
Just Americans willingly going to slaughter.

Al.       2021-08-16 11:46

Afganistanas - dirbtinai sukurta valstybė. Tautų žemes reikia sujungti, o ten tegul jos tvarkosi pagal savo supratimą.
https://www.nationalgeographic.org/maps/afghanistan-and-pakistan-ethnic-groups/

grumstas       2021-08-16 11:37

O ką sako jums apie tai ,kaip sovietai išvedė savo kariuomenę iš Afganistano gan tvarkingai , generolai stengėsi patirti kuo mažesnių nuostolių ir jiems tai pavyko?.ir kaip amerikiečiai ” išvedė ” savo kariškius , palikdami talibams užkandžiauti buvusiomis marionetėmis ir dar paliko gan naujus malūnsparnius ir kitą techniką?.

Rimtuolis       2021-08-16 11:26

Išvada, kad Afganistanas visiškai ne toks, kaip mums bandė teigti didžioji žiniasklaida ( matyt, ir kaip įsivaizdavo JAV )... Straipsniukas apie daugmaž tikrąjį Afganistaną: https://www.kavkazcenter.com/russ/content/2021/08/15/120101/mullo-mukhammad-umar-mne-izvestny-dva-obeschaniya-obeschaniya-allakha-i-busha!.shtml

Kis       2021-08-16 11:16

kiek ten tu taikiu metu Afganistano istorijoje.Visa egzistencija kazkas kazko moke?kam listi,kai tarpusavyje pesasi?Blinkinas ,kaip mir polozeno jo tautybei pergyvena del trilijono,o kiek nudubasino Afganu,jau antraeilis dalykas.Stai ir visa morale,kas gali myleti tuos ,kurie du desimtmecius okupavo?Pamenate Cile?Aljende statys komunizma Lotynu amerikoje,buvo kraujo pralieta,bet Pinocetas mire pagarboje,nes Cile viena is pirmaujanciu valstybiu kontinente.Isivaizduojate kas butu,jeigu butu?

Tik gaila,kad       2021-08-16 10:28

ten moteris vis dar užmėto akmenis.Tai baisu.Iš esmės ten didžiausia bėda islamo ideologija ir pati tauta čia būtų nė prie ko.Ši ideologija šią tautą žudo ir jai padėti neįmanoma.Ši ideologija afganus nustumia į narkotikus ir tinginystę,-jie tik kariauti nori ir tampa pragaru žemėje.Iš esmės tai buvo amerikiečių gynyba,turint ir kitų sorošinių intensijų,kurios viską ir sužlugdė.


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.