Demokratija ir valdymas

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 14 d. 15:20

48     

    

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

laikmetis.lt

Kunigas, disidentas, tiesioginis Sausio 13 – osios įvykių dalyvis Robertas Grigas skirtingai nei daugelis komentuojančių vakarykščius įvykius prie Seimo vertina teigiamai.

„Sausio 13-osios minėjimas, kaip visi matėme, įvyko pirmas toks per visus 30 metų. Ne vien tik su oficialiomis kalbomis ir renginiais, bet ir su gyvu gyvos tautos protestu. Prieš valdžioje esančiųjų vykdomą priespaudą ir žalingus sprendimus. Skirtingai negu teigia visi valdiški pasipiktinimai, aš manau, kad protestas parodė didelį mūsų visuomenės sąmoningumą ir brandą.

Nors LRT mėgino visaip „pritemdyti“ šį faktą, visi girdėjome – tiesioginės transliacijos privalumas! – kad dalyviai pagarbiai, tyloje išklausė Prezidento kalbą ir totaliai nušvilpė valdančiosios koalicijos atstovų, Seimo pirmininkės, premjerės pasisakymus. Taigi čia nebuvo bukas protestas „prieš valdžią“ apskritai, o artikuliuota didžiosios visuomenės dalies nepritarimo represiniams ir ideologiniams valdančiųjų sprendimams išraiška.

Neatlaiko gilesnės kritikos ir teiginiai, kad protestuotojai taip paniekino žuvusiųjų atminimą. Argi Sausio 13-ąją Lietuvos patriotai žuvo už tai, kad patiriantys neteisybę žmonės tylėtų?! Tikrai ne. Premjerės reakcija į akivaizdų minėjimo dalyvių daugumos nepritarimą jos vyriausybės ir Seimo daugumos vykdomai programai – „Iškovotos laisvės dalis yra ir tai, kad jūs dabar galite mane nušvilpti“.

Ankštoka būtų tokia laisvės erdvė – švilpia diktatoriams ir Minsko, ir Maskvos gatvėse. Tikroji laisvė ir tikras tautos valios paisymas būna tada, kai vyriausybės, matydamos visišką didžiosios visuomenės dalies nepalaikymą, atsistatydina.

Galutinai nuvylė profesoriaus Vytauto Landsbergio išsakyta pozicija, kad tai esą ne Lietuvos žmonės, „Jedinstva“, daug pamišėlių, ir pan. Visų pirma, tokia terminologija – „dehumanizuoti“ oponentus, nepripažinti jų žmonėmis – yra būdinga totalitarinėms ideologijoms. Taip elgėsi ir kalbėjo apie savo oponentus ir sovietai, ir naciai.

Antra, tokie įvardijimai yra ir faktiškai neteisingi. Susirinkę protestuojantys žmonės yra ne jokia „Jedinstva“, o tie patys čia gynusieji Lietuvą 1991 metais, jų vaikai ir anūkai. Dabar pasisakantys prieš naujas priespaudos ir destruktyvaus ideologizavimo formas. Tuomet jie saugojo, gynė čia, AT rūmuose, ir Jus, gerbiamas Profesoriau. Taigi galėtumėte būti dėkingesnis“, – tiesiai į V. Landsbergį kreipiasi žymusis disidentas.

Bažnyčiai neišeidavo į gera, kai jos atstovai likdavo izoliuoti su elitu

Dvasininkas sąžiningai prabilo ir apie Bažnyčios žmonių poziciją.

„Atskiro aptarimo reiktų minėjime įteiktai Laisvės premijai trims pogrindinės „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ leidėjams. Jie, kaip ir Sausio 13-ąją žuvusieji, neabejotinai didvyriai, verti daugiau, negu valstybinių premijų. Jų pasiaukojimas grindė Lietuvai kelią į tikėjimo, sąžinės ir politinę laisvę.

Bet… kažin, ar gerai Bažnyčios žmonėms atsidurti tame valdžios pajėgų saugomame aptvarėlyje, kai valdančiųjų ignoruojama, neatstovaujama visuomenė šaukia apie jai daromas skriaudas toli už tvorų? Ar nebūtų teisingiau Bažnyčios žmonėms būti tenai, už tų tvorų, su žmonėmis? Nes istoriškai, žinome, Bažnyčiai neišeidavo į gera, kai jos atstovai likdavo izoliuotoje „saloje“ su elitu, o nuskurdintos, niekinamos paprastų žmonių masės, niekieno negirdimos, liedavo savo nusivylimą kažkur tolumoje už tvorų…

„Kronika“ buvo ypatingai svarbus veiksnys Lietuvos išsivadavimo, ir dvasinio, moralinio išsilaisvinimo, kovoje. Tačiau, kaip ir šiemet paskelbti „Kronikos“ metai byloja, tai buvo prieš 50 metų. Dabarties laikas mums atnešė naujus pasikėsinimus į žmoniškumą, į sąžinės ir tautos laisvę. Manau, Bažnyčia, jos ganytojai, visi geros valios žmonės turi ieškoti būdų, kaip tinkamai liudyti tiesą, kaip ginti žmonių orumą ir teises šiomis pasikeitusiomis sąlygomis, naujų grėsmių akivaizdoje“, – svarstė kunigas R. Grigas.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Lietuva       2022-01-18 13:21

Ačiū už drąsą ir garbingą tiesos žodį šiam kunigui ir visiems nesitaikstantiems su farsu valdžiagyvių, pardavusių sąžines ,,dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto…” Mes ir esame tie, kure sausio 13 be baimės gynėme laisvę, palikę namuose mažamečius vaikus.. Jeigu prie barikadų, radijo ir tv pastato, tv bokšto ir kt. svarbių objektų būtų budėję tik tie, kurie žuvo, nepriklausomybė neabejotinai būtų sutriuškinta be vargo.. Taip kad, negerbiamieji ponai aptvare, su vadovybės apsaugos, policijos ir kariuomenės kordonais - jūs mums ne autoritetai ir ne teisingumo standartas, nes etika, moralė - ne jūsų pasaulio dimensija..

Laisvūnė       2022-01-17 22:31

Dėkoju Jums, gerbiamas kunige,už pasakytą Tiesą. Jūsų teisingi žodžiai atsiliepė daugelio stovėjusių anapus tvoros širdyse. Tiesa aukščiau baimės, aukščiau privilegijų, aukščiau tariamos ramybės ar materialios naudos. Atsisakius Tiesos, ką ir daro Lietuvos valdžia, prasideda degradacija, kritimas į nebūtį. Dėkoju Jums, Lietuvos ąžuole, kad nesulinkote nuo audrų nei “tada”, nei “dabar”.

Prašalietis       2022-01-17 10:36

Prašaliečiui     2022-01-16 21:37
Dainavęs ne vieną savaitę ” o kam mat tos garbės, jei visa Lietuva liūdės…”, Vytautas Lansbergis per TV 1993 sausio 4 būtų geriau paskelbęs, kad “atsisako savo siekio tapti prezidentu” tautinio profesionalaus komunistinio “ąžuolo”, tokio pačio nuvusio sovietinio kolaboranto kaip jis pats, A. Brazausko naudai. Šiuo atveju S. Lozuraitis tikrai būtų laimėjęs prezidento rinkimus prieš “tautinį” komunistinį ąžuolą Brazauską. Šiuo atveju Lietuva nebūtų turėjusi jokių šansų būti vadovaujama 75 metams užsislapstinusių ir ne užsislapstinusių KGB-istų, būti įtaisyta paplūduriuoti eurokolchoze, Lietuvos gyventojai nesižudytų kaip niekur kitur pasaulyje, labiausiai Europoje nesusirginėtų tuberkulioze ir sifiliu, tiek žmonių negyventų kraštutiniame skurde, iš nevilties negertų tiek alkoholio, nebūtų beteisiais, už europinius arbatpinigius dirbančiais, į “gerovės valstybę” kaip veršių banda plukdomais lansberginio durnių laivo “laimingais” keleiviais…

Prašaliečiui       2022-01-16 21:37

Prašalietis:,,... V.Lansbergis su savo “politine” chebra eilinius žmones “galutinai nuvylė” dar tais laikais, kai jie per prezidento rinkimus V.Lansbergio neišrinko net gi į antrą prezidento rinkimų turą.”

Vikipedija: ,,1993 m. vasario 14 d.Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose varžėsi 2 kandidatai – buvęs ambasadorius JAV Stasys Lozoraitis ir buvęs LKP CK I-asis sekretorius Algirdas Brazauskas. Kiti kandidatai Prezidento rinkimuose atsisakė savo kandidatūrų dar iki rinkimų. Vytautas Landsbergis 1993 m. sausio 4 d. per televiziją paskelbė, kad atsisako savo siekio tapti prezidentu Stasio Lozoraičio naudai.”

Prašalietis       2022-01-16 21:27

Prašaliečiui     2022-01-16 1:30
Be Vikipedijos pagalbos prisimenu prezidento rinkimų kampanijos metu V.Lansbergį pasipuošusį berete rodomą per TV beveik kiekvieną dieną ir jo labai jau nemuzikaliai dainuojamą  “patriotinę” rinkiminę dainą - “o kam man tos garbės, jei Lietuvos žmonės liūdės…” 1993 buvo vienintelis kartas, kai aš balsavau rinkimuose. Tuose rinkimuose balsavau aš ir “sugundžiau” žmoną balsuoti už Lozuraitį per prezidento rinkimus ir, paskaitęs programą, kuri buvo parašyta kaip iš tuometinės aukštose mokyklose dėstytos “Politinės ekonomijos” dalies “Kapitalistinis gamybos būdas”, Seimo rinkimuose balsavau už liberalų kompaniją, kuri tuo metu vadinosi ar tai liberalų partija, ar tai liberalų sąjūdis. Balsuodamas “nepataikiau” abu kartus, nes nei Lozuraičio išrinko prezidentu, nei Liberalai pakliuvo į Seimą ...

Prašaliečiui       2022-01-16 1:30

1993 m. vasario 14 d.Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose varžėsi 2 kandidatai – buvęs ambasadorius JAV Stasys Lozoraitis ir buvęs LKP CK I-asis sekretorius Algirdas Brazauskas. Kiti kandidatai Prezidento rinkimuose atsisakė savo kandidatūrų dar iki rinkimų. Vytautas Landsbergis 1993 m. sausio 4 d. per televiziją paskelbė, kad atsisako savo siekio tapti prezidentu Stasio Lozoraičio naudai. (Vikipedija)

Konservatoriai       2022-01-15 21:41

su liberoidais tempia mus Žečpospoliton.

Ačiū       2022-01-15 18:31

Gerbiamas Kunige, ačiū!

Ema       2022-01-15 17:04

Tiems, kurie piktinasi, kad šis garbus Kunigas užkabino VL puikybę, galiu priminti: šis Kunigas labai ilgai buvo lojalus seimo pirmininkui, o aną Sausio 13 jis buvo pasiruošęs ir galvą už jį padėti, kas pamiršo, atgaivinkite atmintį. O pasikeitė ne Kunigo vertybės, bet buvusio seimo pirmininko ir jo dabartinės šaikos. Beje, aš irgi ilgai buvau jų rinkėja, o seimo pirmininką net garbinau, mano vertybės irgi nepasikeitė ir nesuprantu, už ką dabar seimo pirmininkas (buvęs) mus tokiais epitetais apdovanoja, mane tai labai skaudina. O R. Grigo tikrai neįsivaizduoju švenčiančio valdžiūnų šaikoje ir garbė jam už tai ir už tiesų žodį, šito ir moko mus Kristus ♥

M. Jasienė       2022-01-15 16:19

Dėkoju, gerbiamas Kunige, kad Sausio 13 buvote su mumis Aukščiausioje Taryboje, Jūs buvote ir esate mūsų stiprybės ir vilties ramstis.

Kur ta tiesa?       2022-01-15 16:12

Ivardink, kunige, ka ne taip daro valdzia,o vien aptakus pareiskimai man paprastam pilieciui nieko nesako,tiesiog nezinau kuo valdzia kunigui neitinka,paaiskink man.Kaip ir kuo uzurpavo mus jusu niekinama valdzia?Kas ne taip?Pandemija visam pasauly,kainos sukylo visam pasauli,tai negi viska padare Landzbergiai?O tie rekiantys baubiantys pasirodo nori valstybe valdyti.Ka ,kunige,busi laimingas kai su tokia neapykanta verziamasi i valdzia?Lauksiu atsakymo is pono Grigo,kuriuo kazkada tikrai buvo verta didziuotis,o dabar tiesiog graudus nusivilimas siuo tarnu.

Povilas G.       2022-01-15 15:04

Kunigas R. Grigas teisus. Valdža atitrūko nuo visuomenės.Dėl to gavo tai, ko nusipelnė. Mano nuomone, nemažiau pylos nusipelnė ir mūsų garbus Seimas, kurį mes rinkome. Deja, jis mūsų visuomenės interesų neatstovauja. Tai akivaizdžiai parodė balsavimas dėl lietuvių kalbos paniekinimo. Ponios ir ponai seimūnai, ką Jūs atstovaujate?

Vilnietis       2022-01-15 14:44

Pagarba GRIGUI. Jo kalbą girdėjau prie seimo (dar neaptverto GYVULIŲ aptvaru).
Žmonos paprašiau grįžti į namus nes turėjau vaikų - o kas bus kai nuo televizijos pastato grįžo apšaudytas sūnus likau prie seimo iki ryto. Budėjau po darbo kasdien.
Deja valdžią uzurpavo KGBISTAI ir vykdo savo VAGIŲ ŠAIKOS PLANĄ.
Bet dar yra žmonių kurie jiems pasipriešins.

Valdžia )       2022-01-15 14:09

Gavo ko norėjo )! O kas piktinosi, pasirodė tikri durniai !

bijūnėlis       2022-01-15 12:17

Nuostabiai išmintingi žodžiai ir mintys. Pagarba ir meilė tokiems lietuviams

Puiku       2022-01-15 11:52

Tikro dvasininko vienijanti kalba.

Ego       2022-01-15 11:23

Kam jis šiandien turėtų būti dėkingas,ar jis ,kaip ir mes visi,neturėjo teisės paminėti ,šios Lietuvai svarbios dienos. Jei kas nori protestuoti prieš vyriausybę,tai apspjauti būtinai reikėjo mus visus. Landsbergis taip pavadino tuos, kurie,norėdami pastūgauti, taip šlykščiai pasirinko šitą datą .Ir gerbiamas kunigas tai puikiai supranta.Ir politikavimui čia ne vieta, nebent pasimelsti už kiršintojų vadus ,tautos išrinktuosius- Gražulį,Puidoką ir kt.,nes jie tikrai nežino ,ką daro.Aš juos dar ne taip pavadinčiau.Ir aš taip pat esu tautos dalis ,tik tos, didžiosios.

komiam Lietuvos krašte       2022-01-15 9:26

rasti šitą tikrą kunigą.važiuočiau į mišias.

Sulenkinta lietuvių kalba       2022-01-15 8:49

Per 30metų keičiantis valdžioms vis iškildavo lenkiškų raidžių klausimas ,atsilaikėm. o vakar 2022-01-11 šitos valdžios išgamų 83 balsais lietuvių rašto kalba sulenkėjo, ponas Landsbergi , tikiuosi labai džiaugiatės.?

Nuomonė       2022-01-15 8:20

Nepritariu pernelyg aštriai valdžios kritikai. Ir gerb. V.Lansbergio puolimui nepritariu - jo nuopelnai Lietuvos nepriklausomybei unikalūs ir neginčytini. Vyriausybė ir jos vadovė dirba nuoširdžiai ir tokių nemotyvuotų priekaištų tikrai nenusipelnė. Apribojimus ir kai kam nepatinkančius valdžios sprendimus sąlygoja netikėtos krizės ir nemalonios išorinių veiksnių keliamos aplinkybės. Kam nepritarčiau - tai taip vadinamos Laisvės partijos siūlomoms nesąmonėms, kurios yra svetimos mūsų tautos papročiams ir įsitikinimams. Protestuojantys žmonės savo pareiškimus galėjo reikšti kita proga, pagerbimo žuvusių ir kovojusių už mūsų visų laisvę minėjimas tam tikrai netiko.

PAGARBA!!!        2022-01-15 0:52

AČIŪ!!!
Kunigui,
disidentui,
tiesioginis Sausio 13 – osios įvykių dalyviui,
Kunigui Robertui Grigui!!!

 

Al. Heidersui       2022-01-15 0:46

Be reikalo esi toks įsitikinęs, kad Brazauską išrinko. Žmonės, buvę stebėtojais, pasakojo apie klastojimą. Egzitpolai rodė aiškią Lozoraičio pergalę. Paskui visą naktį vis iš naujo perskaičiavo balsus, kol į parytį šiaip ne taip įvykdė partijos užduotį. Dar sakyk, kad ir Lozoraitį nunuodijo lietuviai.

TAIP!!!        2022-01-15 0:31

Ačiū!!!   
Ačiū labai gerbiamas kunige! 
Pagarba kunigui Robertui Grigui!
Taip,
tai labai geras Kunigas,
tarnaujantis Dievui ir Lietuvai!

Ačiū!!!

           

Ačiū!!!       2022-01-14 23:50

Ačiū labai gerbiamam kunigui!!!   
Pagarba kunigui Robertui Grigui!!!
Taip,
tai labai ggeras Kunigas,
tarnaujantis Dievui ir tikrajai demokratijai,
o ne valdžiai. 

 

Heiders       2022-01-14 23:43

Disidente , buk kiek kuklesnis. Semkis to paties kuklumo is Landsbergio !!
Kaip galejo jo pasisakymas nuvilti , kai jis viska teisingai (kaip visada ) susake. Jedinstva ar pamiseliai   sitiems homo sovieticus aiskiai per kuklus zodziai. Sitiems parazitams Landsbergis ir kitokiu pavadinimu butu surades , jam tik intelektas neleido. Per ta pati Landsbergi sitie kremliaus sudziai ir gali rekauti ir svilpt , nes demokratija.. Kas sugriove sovietija jei ne Landsbergis ? Kas isvijo okupanta is Lietuvos ?  Kieno deka esame NATO ( musu saugumas)  ir ES ?
Pats stovejai prie Landsbergio sausio 13 diena 91 metais.  Ar Landsbergis issigando ? Pabego ? nors butu galeje tai lengvai padaryt.
Ar uzmirsai kad 1992 m komunisto Brazausko sutve buvo LIETUVIU demokratiskai isrinkta ?? Kuri nusviede mus atgal i praeiti 20 metu ?
Suprask , kad tu reksniu ir svilpiku tevai tada balsavo uz komuniagas , o sunauja (kairieji zurnalistai )juos kvailino 30 metu. Ir vakar jie susibego , kaip tarakonai , tikslingai , butent parekaut ir pasvilpt.

Meldėmės       2022-01-14 21:52

Meldėmės su Jumis, gerb. Kunige, tada Sausio 13 d. prie Seimo. Ir dabar Ačiū Jums už taiklius Tiesos žodžius.

ožyno himnas       2022-01-14 21:23

Šunauja,vergai jūs mūsų,
nustekenta žeme,
kur konservų banditėliai
milijonus semia.

Tegul tavo vaikai eina
vien takais niekšybės.
Arkit visi mūsų naudai
ir vagių gėrybei.

Tegul tavo vaikai eina
mums toliau vergauti
nes nukriošusiems senukams
lemta špygą gauti.

Tegul seimas Lietuvoj
kišenes ištuština,
Alkanus ir be skatiko
į kapus palydi.

Tegul tata žydaujos
dega amžiams pragare,
vardan tos šunaujos
oligarchai žydi.

T0mas J. -> Dzeikui       2022-01-14 20:47

Tikiesi pamatyt Čmiliovną su Šimonyte pirmadienį ant Vilniaus Katedros stogo?!
Juk kardinolas S.Tamkevičius pamalonino jų kompaniją savo dalyvavimu stoginėje prie Seimo vakar.

Dzeikas       2022-01-14 20:35

Na del Lietuvos Kataliku klieriku laikysenos tai pasistenkite juos suprast - kas remontuos baznycios stogus jeigu valdziai nepalaizysi?

T0mas J. -> 19:41       2022-01-14 20:25

Kaip matai, autorystės niekas nesisavina, ne dėl garbės perkurta, o kad pasijuokti iš juokingų dalykų mūsų politikoje. Tad ir autorinių teisių pažeidimo nėra.

Parodizuojqančiam       2022-01-14 19:41

Šmaikštu, profesionalu. Net kai kurie brudvardžiai savotiškai įdomūs.  Tik kaip su autorinėm teisėm? Ar su Kubilinsko artimaisiais suderinta?

Tatai ir broileriui       2022-01-14 19:09

Seimo rūmuose nuo seno
Tata Landsbergis gyveno.
Ir turėjo jis anūką —
Riestanosį Gabrieliuką.
Paikas buvo tas anūkas —
Riestanosis Gabrieliukas:
Nesurūgęs, nesustiręs,
Bet… kur eina, ten ir girias:
— Moku kalti…
Moku malti…
Užsakyti…
Užkamšyti… 
Suvaidinti…
Apraminti…
Perkalbėti…
Nugesinti…
Visą šalį, jei norėčiau,
Apkerėti aš galėčiau!
Kartą per rinkimų pūgą,
Tata vedasi Anūką.
O anūkas Gabrieliukas
Rateliu su chebra sukas.
Žiūri — važy sėdi ponas,
Nuo LSDP raudonas,
Ir į kailinius storiausius
Storas ponas įsirausęs,
Ir kelius, ir ilgas kojas
Zebrų kailiais apsiklojęs.
Šast anūkas
Gabrieliukas
Ir po zebrų kailiais brukas:
Ponas šąla,
Ponas bąla,
Ponas dantimis kalena
Ir nuo rankų
Ligi kojų
Ponas kaulan suragojo.
— Na, matai,— anūkas girias,
Ar, seneli, aš ne vyras:
Moku kalti - pažadėti,
Šūdą malti - netesėti,
Ir sušaldyt storą poną,
Nuo LSDP raudoną.
Visą šalį, jei norėčiau,
Į tvartelį susidėčiau…
— Na jau, na! — diedukas sako.—
Dar tau girtis neužteko.
Šalį apkerėt tau knieti,
O sušaldyk tu valstietį.
Pažiūrėk — tenai už valkos
PaNaisiuos jis kerta malkas.
— Chi! — nusijuokė anūkas.—
Aš nebūčiau Gabrieliukas,
Jei valstietį palei traką
Nesušaldyčiau į ragą.
Ką valstietis! LNKą,
Bandai pasakos bet ką!
Pasigyrė, na ir dumia,
Pas Valstietį į pakrūmę.
O valstietis — malkas kerta.
Kirvis skamba.
Darbas verda:
Užsimoja
Ir kad tvoja,
Tai net skiedros išlekioja.
Meta pirštines į šalį:
—Ū ta ta! Karšta dienelė! —
Vienas sau valstietis šneka,
O jo rankoj kirvis žvaga.
Gabrieliukas snukį kraipo.
Pasižiūri.
Pasivaipo.
Ir galvoja:
„Tuoj tu bėgsi,
Kaip korka iš bonkės lėksi
Va, ir bus tada, žmogeli,—
„Ū ta ta! Karšta dienelė…”
Ir sutelkęs visą delfį,
Jis pradėjo širšą kelti.
Kaklą rankom apsivijo,
Makaronais prikabino.
Kiek galėjo tiek melavo
Kas tik klausė - tą apgavo.
Ir Gabrutis pagalvojo:
„Na, dar vieną šaltą gūsį,
Ir, vargšeli, tu pražūsi,
Suragosi kaip tas ponas,
Nuo LSDP raudonas…”
Ir nušokęs nuo pusnyno,
Vėl jis pūsti pamėgino:
Griebia ausį, griebia nosį,
O valstietis nusikosi
Ir kiek gali Ožį engia,
Net sušalęs kirvis spengia.
Piktas piktas kaip angiukas
Tūpsi vėpso Gabrieliukas —
Čiupt už kojų, čiupt už rankų
Ir į antį įsirango,
Bet valstietis nesušąla,
Tik konservams pleištą kala.
Anūkėlis nebežvengia… 
Kas kirviu o kas derybom,
Kvepia LKD skyrybom.
Šaltas sniegas žaižaruoja.
Karštas prakaitas garuoja.
Pagaliau Ramūnas sako:
—” Na ir karšta čia prie trako
Ko tas triukšmas išsisėmė,
Duotų gūsį šalto vėjo.”
Gabrieliukas net pašoko,
Vos iš apmaudo nesprogo,
Pasitelkęs tėvė trys,
Na, dabar tai pavarys!
Ir, sutelkęs visą rūstį,
Vėl pradėjo žandus pūsti.
O Valstietis be skrebučių
Krauna malkas ant rogučių.
Baigęs darbą, ant kelmuko
Atsisėda, bet nerūko…
Pailsėjo, pasėdėjo
Ir per girią nugirgždėjo.
Liūdnas Tata atlingavo:
— Kur valstietis?
— Nuvažiavo!
— Na, matei dabar, kvaileli,
Partijai ateina galas.
Tau sušaldyt šalį knieti…
Ką ten šalį!
Jei Valstietį
Šaldei šaldei tu prie šilo —
Ne sušalo, o sušilo…
Nors Valstiečiai apšerkšnijo,
Darbas pletkų nesibijo!
Piktas piktas kaip angiukas
Susimąstė Gabrieliukas.
Ir nusivedė per pūgą
Tata tylintį Anūką.

..

Sigitas       2022-01-14 18:50

Labai taikliai pastebėjo gerb. kunigas Robertas Grigas, aš prisimenu jį tomis dienomis, nes kai Sausio 13 naktį stovėjau su daugeliu kitų prie Seimo, mano vyresniam sūnui buvo 2,5 mė., aš žinojau, kad tai ne kažkoks nuotykis, o tai kad gali baigtis tragiškai, bet aš kaip ir daugelis kitų kitaip negalėjau, todėl turiu visas teise kalbėti ir pasakyti savo nuomonę...Taika ir ramybė Lietuvoje ateis tada, kai bus įvertinti tikrieji šito nukvakusio senio Dėdulės Patriarxo veiksmai, kažkodėl visi prisimena tik jo vieno kalbas iš Seimo balkono ir pamiršta, kad jis buvo tik vienas iš daugelio tomis dienomis kažką padariusio, kad mes ištrūktume iį pabaisos glėbio…Pasiklausiau kaip šiandien jis pavadino žmones kurie išreiškė savo požiūrį į valdžią...nieko naujo jis nepasakė, tiks eilinį kartą pasirodė, kas jis yra iš tikrųjų, apgailėtinas,kupinas pykčio, ištisai liejantis tulžį, senis…Dievas tau tegul bus teisėjas…

T0mas J.       2022-01-14 18:49

Žmonės susirinko į minėjimą parodyti savo požiūrį į valdžią. Kokios pagarbos valdžia nusipelnė – tokią pagarbą ir pamatė. Nėra ko stebėtis – visos apklausos jau seniai rodo, jog tauta valdančiųjų nusikaltimams nepritaria.
Plodami Šimonytei žmonės būtų paniekinę žuvusių už laisvę atminimą.
Seimą LAUK! Šimonytė - ne žmogus.
Pagarba Grigui, kad garsiai kalba apie Bažnyčios vadovų Lietuvoje padlaižiavimą civilinei valdžiai ir pritarimą jos nusikaltimams.

habilitās       2022-01-14 18:28

Nesuprantu, kodėl tiek dėmesio 89 metų amžiaus žmogui, kankinamam senatvinės dimensijos. Jei turėtų artimųjų, neleistų eiti į renginius ir išstatyti save pajuokai.

Jonas        2022-01-14 18:18

Sutinku     2022-01-14 16:35
Jūsų raginimas ne tik nekorektiškas, jis net ne krikščioniškas. ,,Neteisk ir nebūsi teisiamas’‘. ‘‘Melskimės už savo persekiotojus”’.
JE S.Tamkevičius irgi gali suklysti , kaip ir kiekvienas iš mūsų.Melskime Dievą , kad JE duotų Sveikatos ir Dvasios stiprybės , būti kartu su mumis sunkiomis Lietuvai dienomis.

Aciu Gerbiam Kunigui,kad       2022-01-14 18:15

jis geba iziureti ne 1 zmogaus nuopelnus,o visu zmoniu,be ju nebutu pergaliu.
Is tikruju pagarbos jiems reiketu daug daugiau.Prof V.Landsbergis kartais labai nekaip issireiskia,izeidzianciai,o kam?Tik agresijos uz tai sulaukia,o ne dekingumo.Ojuk p.Landsbergio nuopelnai labai ryskus,jei ne tie pasakymai,manau ji ant ranku nesiotu zmones

mintys po minėjimo       2022-01-14 18:10

Labai puikus ir savalaikis kunigo straipsnis.Tautos balsas -Dievo balsas. Jeigu dvasiškiai jo negirdi , nesupranta tautos lūkesčių, vargų ir bėdų , o atsistoja šalia turtuose paskendusių valdovų,kažkas ne taip su dvasininkų ganytojų ganiava.. JUk Viešpats gimė ne rūmuose, neauksuose paskendusiose menėse, o skurdžiame tvartelyje,aplinkui buvo tik piemenys, kuriems pirmiesiems buvo apreikšta, kad mums gimė Viešpats.Jėzus Kristus visą savo gyvenimą buvo su vargingiausiais , juos gydė, mokė, valgė kartu su jais buvo su tauta - su savo Dievo vaikais. Kodėl dvasininkija nieko nepasisemia iš istorijos? Tokių, kurie nesigėdija vyžotų varguolių ir teškia tiesos žodžius valdžios galūnams į akis - labai maža.

Pradėkite       2022-01-14 18:07

Nuo 0% maisto produktams, o toliau jau reikėjo 2009 m.pradeti.

Deja deja       2022-01-14 17:50

Bet taip baigėsi Profesoriaus - Patriarcho era. Lieka dar tik arogancijos metastazės, kurios laikui bėgant irgi savaip apsigims.

Ačiū gerbiamam kunigui       2022-01-14 17:44

Pagarba kunigui R. Grigui! Tai Kunigas, tarnaujantis Dievui ir tikrajai demokratijai, o ne valdžios dvarui.   

Garbingo žmogaus       2022-01-14 17:21

žodis visada garbingas.
Ačiū už jį.
Bet kaip patikėti tuo,kuris aprašytas kaip drąsus,drąsus každada,dabar,galimai, prisitaikėliškas ir mėgstantis patogumą?Ar taip gali būti?

Prašalietis       2022-01-14 17:18

“Galutinai nuvylė profesoriaus Vytauto Landsbergio išsakyta pozicija, kad tai esą ne Lietuvos žmonės, „Jedinstva“, daug pamišėlių, ir pan….”
Lietuviškas Nazarbajevas vardu V.Lansbergis su savo “politine” chebra eilinius žmones “galutinai nuvylė” dar tais laikais, kai jie per prezidento rinkimus V.Lansbergio neišrinko net gi į antrą prezidento rinkimų turą. Eiliniai žmonės jau keliolika metų, o po šiandiena valdžioje besistumdančių Lansbergių chebros kvailiojimų net ir jo “politinę” chebrą palaikę ir finansavę lietuviški išnaudotojai vadinami “darbdaviais”, norėtų matyti “patriarchą ir tautos tėvą“V.Lansbergį su visa “politine” chebra brendantį su čemodanais per upelį slėptis į užsienį pas buvusius šeimininkus arba “draugiškai” besidalinantį su bendrakamerininkais valdišką duoną kalėjimo kameroje…

Gerbiamas KUNIGE,       2022-01-14 17:10

Jūs, kaip ir Kristus, esate su skriaudžiamais ir niekinamais. AČIŪ.

Dėkoju       2022-01-14 16:46

Dėkoju kun.R.Grigui už teisingus žodžius. Pasirodo yra gi Lietuvoje ir atjaučiančių
kunigų.

Sutinku       2022-01-14 16:35

ir raginu Grigą taip pat tarti žodį apie Tamkevičių.

Ramiros       2022-01-14 16:12

Kokie teisingi bei savalaikiai gerbiamo kunigo žodžiai. Pagarba !

Raimundas       2022-01-14 15:38

Pasirinkimas vyksta laisva valia, tie, kurie save tapatina su bestijomis- garde, o laisvi žmonės - išorėje. Kiek ilgai dar turėsime į tą žvėrinčių žiūrėti?  Jie jau įprato būti už tvoros- garde, paskui bus lengviau būti už grotų. Tai jų pasirinkimas. O pampersinio stukačiaus -patriarcho epitetai gimė jam žiūrint į veidrodį.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.