Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Bažnyčios socialinis mokymas

Kun. Paulius Vaineikis OFM: maršas – tradicinių šeimų šauksmas

Tiesos.lt siūlo   2021 m. balandžio 30 d. 22:00

11     

    

Kun. Paulius Vaineikis OFM: maršas – tradicinių šeimų šauksmas

laikmetis.lt

Internete pasklidus žiniai, kad br. Paulius Vaineikis dalyvaus „Didžiajame šeimų gynimo marše“ nusprendėme paties jo pasiteirauti apie šios informacijos tikslumą. Brolis patvirtino, kad jei jo vyresnieji neprieštaraus, tai jis turėtų dalyvauti marše. Planuojama, kad renginį brolis palaimins malda, o Pakutuvėnų šlovinimo grupė – giesme.

„Šeimų maršo mums labai reikia, ypač dabar. Kokybės prasme, jį galima tobulinti, bet vienareikšmiškai tokio maršo reikia, ir jis yra galbūt paskutinis tradicinių šeimų šauksmas. Pirmas ir paskutinis, matant kur ritasi šiandieninė mūsų visuomenė. Bažnyčia neturi prisidėti – prievolės nėra, o galėtų prisidėti ir yra laukiama,“ – mano br. Paulius.

Kaip vertinti atsargią katalikų aktyvo poziciją maršo atžvilgiu? „Bažnyčios aktyvas stebi situaciją, žiūri iš šono, nes ji nėra šio maršo organizatorė. Manau, kad Bažnyčios dalyvavimas būtų labiau matomas, jei maršo organizatoriai nuo pat pradžios būtų kvietę mus prisiimti daugiau atsakomybės už maršo organizavimą. Jei būtų sakę, „darom kartu“, galbūt Bažnyčios vyskupai būtų prisidėję. Bijodami diskreditacijos, kad nebūtų jais pasinaudota, vyskupai nusprendė nedalyvauti marše.

Renginys organizuojamas gana uždarai, jie patys jį daro, kad nebūtų politizuotas, ar vien tik Bažnyčios renginys. Renginio organizatoriai yra paprasti žmonės, ir saugodami maršo idėją, jie nenorėjo visų kviesti, bandė patys viską atlikti. Būtumėm daugiau galėję prisidėti ir tai būtų buvę gražu,“ – įsitikinęs P. Vaineikis.

„Maršo pradinė idėja buvo apginti mane ir Algirdą Toliatą. Didelė pagarba ir ačiū, kad gynė kaip mokėjo mus. Kovo 11 d., pirmosios jų akcijos metu, kvietė tautą į protesto akciją prieš bolševikinį susidorojimą su oponentais. Leftistus reikėtų vadinti bolševikais. Šeimos maršas gina vertybes, prieš kurias stoja leftistai. Organizatoriai yra prieš partnerystės įstatymą, kalbos suvaržymą, Stambulo konvenciją. Tai pagrindas. Jų reakcija teisinga, tik galbūt jie galėjo daugiau kunigų pakviesti. Vėliau jie pakvietė mane,“ – apie renginio ištakas kalbėjo pranciškonas.

Paklausius apie kai kurias tarp organizatorių prisišliejusias asmenybes, br. P. Vaineikis konstatavo, kad kokie jie yra, tokie yra.

Neįmanoma pokalbyje apeiti tylomis ir viešoje erdvėje plačiai nuskambėjusių A. Orlausko žodžių.

„Vienas žmogus yra komikas, jis daro savo darbą. Vienintelis komikas naudoja netinkamą retoriką, ir manau, kad girdėta posėdyje buvo aštri. Tačiau tai buvo vieno žmogaus retorika. Orlauskas yra tik vienas iš maršo organizatorių, bet jo asmeninė nuomonė nekeičia viso maršo esmės. Kalbėjomės su organizatoriais, ir priminiau, kad jie laikytųsi jų pačių parašytų taisyklių.

Vieno žmogaus įtaka padarė neigiamos įtakos, viską buvo galima daryti kitaip, tačiau jie yra pasauliečiai, juos galim suprasti, nes retorika kai kurių Seimo narių yra taip pat vaizdinė neapykantos kalba. Jų elgesys, LRT pamokėlės vaikams, iššaukė meno žmonių, aktorių reakciją. Todėl jie sureagavo kiekvienas pagal savo talentą. Netašytos kalbos komikas sureagavo atitinkamai. Vieni žmonės į tai nekreipia dėmesio, kiti, kurie yra kultūringi, jiems tokia kalba yra nepriimtina, ji juos piktina. Orlauskas naudojo Donaldo Trumpo renginio paviešinimo taktiką, ir jam pavyko. Kaip ten būtų, maršas jau dabar prasideda,“ – įsitikinęs br. Paulius Vaineikis.

laikmetis.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> Prognozė       2021-05-2 8:56

Dar baisesnis šiandieniniams homopropagandistams yra teiginys, kad homoseksualizmas yra seksualinis iškrypimas arba, geriausiu atveju, gamtos anomalija (klaida). Būtent nuo šio mokslinio teiginio paneigimo ir vystomas tolimesnis absurdas, nesiderinantis nei su dorove, nei su dvasine kultūra, nei su civilizacija: palaipsniui einama į tai, kad žmogus taptų tik mąstančiu gyvuliu.

Gabrielė       2021-05-2 7:20

Mes marširuosim už šeimą ir laimingą vaikų vaikystę ir jų ateitį! O JAV AMBASADORUI SAKOM:jei pasaulis eina po velnių, tai nereiškia, kad ir mes ten turim eiti. Morališkai mes stipresni už JAV, mes senesnė tauta ir mūsų patirtis vertingesnė.

Agnė       2021-05-2 6:13

Jei tik bėda kad Orlauskas kąžką įsijautęs prišnekėjo, tai tiek tos bėdos. Tapininiai pašnekovai su pačiu vedančiuoju pasako riebiau ir visi laimingi, nes elitazzz apspjaudė vatnikus tamsuolius .... nes Lietuva t.būti tik lanzbergių gaujelės rojus. Gaujelė irgi iš profesoriaus leksikos, panaudotos LVŽS apibūdinti
Taip kad ramiai į maršą nesikeikiant, neužgauliojant
Kas prisijungs, ačiū jiems

Nuo kada       2021-05-1 22:23

užsienio šalių ambasadoriai nurodinėja, kas ant ir su kuo lietuviai turi gulėti? Kaip sakoma, kiekviename mele turi būti saikas, kitaip melas kelia tik juoką.

Ėlėrtė       2021-05-1 20:37

Jus prieš KĄ marširuosit? Nežinot KAS MUS palaiko? Nuoroda pamąstymui:
JAV ambasadorius apie partnerystės įstatymo svarbą: nuo to priklauso Lietuvos įvaizdis pasaulyje

Šiaip jau       2021-05-1 16:36

kiekvienas, kuris gina genderystę, partnerystę, Stambulo konvenciją,vienalytes šeimas tradicinės šeimos kompromitavimą, neigia meilės jausmą  ir dviejų skirtingų lyžių žmonių žmonių pasaulėžiūrą, grįstą objektyvia tikrove ,arba visa tai priima tyliai kaip primestas mados idėjas, turi suprasti, kad jie elgiasi neprotingai. Yra žmogaus gyvenime du lemtingi etapai - Gimimas ir Mirtis, ir tarp jų negalima išsidirbinėti, kaip kam ant seilės užeina.

Prognozė       2021-05-1 16:08

Manau, kad neapibrėžtą akciją kaip „Šeimos gynimo maršą“ valdžia dar gali pakęsti, tačiau aiškios akcijos „Šalin homoseksualizmo propagandą iš viešosios erdvės!“ nepakęstų jokiu būdu. Juk paviešinta tiesa kai kam ir šiais laikais yra baisi.

Ar galima Lietuvoje       2021-05-1 14:25

nuosaiki Krikščionių liberalų partija?

Rasa       2021-05-1 10:45

Bažnyčia padarys didelę klaidą, jei nesudalyvaus Marše. Bus akivaizdu, kad jinai nebegina pagrindinių krikšioniškų tiesų. Bus akivaizdu, kad tapo bailia marionete. Sunku net suprasti kuo valdžiažmogiai gali spausti bažnyčios tarnus, kad šie atsižegnotų Šv. Rašto ir pabijos dalyvauti? TUOMET REIKALINGA NAUJA BAŽNYČIA, KURI GINS MORALES KODEKSĄ.ŠITA NEPAJĖGI.

Česlova Zukulienė       2021-05-1 9:24

Nepatinka kai kam Orlausko kalba.O kokios jūs norit?Per ilgai visuomenė kentėjo visokių niekšų išdaigas,todėl gal nusipelno dar griežtesnės kalbos.Iš moralės normų iškrypę “laisvūnai” pamynė atmintį apie tuos,kurie dėl Laivos ir Nepriklausomos Lietuvos paaukojo net savo gyvybes.Jie kovojo ne dėl to kad šiandieniniai marksis-
tiniai chunveibinai siautėtų be jokios gėdos ir jokių moralinių pančių,be atsakomybės
prieš valstybę ir jos piliečius.
Prieš porą dienų per LRT TV “Dienos tema” kalbėjo JAV Ambasadorius.Klausiau ir mano
plaukai šiaušėsi.Kalbėtojas pasijuto kaip “tikras” moralės auklėtojas ,proteguojantis
Lietuvos visuomenei nepriimtinas gyvenimo nuostatas šeimos,lyties ir t.t.klausinmais.
Ambasadoriau,ar pats tikrai manai,kad esame tokie atsilikėliai aborigenai,kad kiekevienas atvykėlis turi teisę mus mokyti,auklėti ir kartu reikalauti atvežtinių
gyvenimo normų?Nedaryk,ponuli,gėdos JAV ir nesirodyk,kad esi marksistinis kiaulė.Tokių per sovietinę okupaciją matėme daug,kurie mums atsukę durtuvus į nugarą bandė įskiepyti marksistinį-bolševikinį-komunistinį gyvenimą nuvertinant
žmogaus gyvybę iki Sibiro patręšimą lietuvio kaulais.Atsiprašyk lietuvių už kvailas kalbas,o geriau susikrauk lagaminą ir keliauk iš kur atkeliavęs.Lietuviai
daug matė atvykėlių ,kurie vis mokė ir auklėjo lietuvius pagal savo iškrypėlių
vadovėlius.

Apie Orlauską       2021-05-1 6:18

Nežinau ar Orlauskas geras ar blogas? BET pačiai LRT jis dar visai neseniai buvo geras, jo koncertai su nešvankiais anekdotais per TV buvo transluojami nuolat savatgaliais populiariausiu laiku…tuomet buvo viskas gerai, o dabar pasirodė labai grubu??? Beje Orlausko juodas jumoras neprilygo a.a. Šapranausko daugiau nei juodajam jumorui…o jis labai gerbiamas aktorius… Tai kur tie tapinistai buvo prieš kelioliką metų, kodėl tylėjo???

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.