Naujienos

Kūdikių kūno dalių pardavimą užfiksavęs aktyvistas laimėjo kovą teisme

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 9 d. 9:22

1     

    

Kūdikių kūno dalių pardavimą užfiksavęs aktyvistas laimėjo kovą teisme

laisvavisuomene.lt

Už gyvybę kovojantis aktyvistas Davidas Daleidenas, demaskavęs įtariamą Planuotos tėvystės federacijos (angl. Planned Parenthood, toliau ‒ PTF) prekybą abortuotų kūdikių kūno dalimis, pasiekė dar vieną pergalę teisme.

Apeliacinis teismas panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą, pagal kurį D. Daleidenas negalėjo sužinoti jį apskundusių asmenų tapatybių ir jam mestų kaltinimų. Tarp kitų kaltinamojo teisių, Šeštoji JAV Konstitucijos pataisa numato, kad kaltinamasis turi teisę žinoti savo kaltintoją ir kaltinimo priežastį.

Taip pat Apeliacinis teismas nusprendė, kad žemesnės instancijos teismo sprendimas drausti D. Daleidenui susipažinti su vieša informacija apie su Vašingtono universiteto Gimdymų komplikacijų tyrimų laboratorija susijusius tyrėjus yra per platus.

Dar praėjusiais metais D. Daleidenas Vašingtono universiteto paprašė priėjimo prie viešų dokumentų, atskleidžiančių ryšius su Vašingtono ir Aidaho valstijų abortų klinikomis iš kurių universiteto laboratorijos perka žmogaus vaisiaus audinius, organus ir ląsteles, bei konkrečius darbuotojus, kurie dalyvauja prekyboje tarp universiteto ir klinikų (manoma, kad jų yra apie 600).

Tačiau aštuoni anoniminiai ieškovai iš skirtingų institucijų ir organizacijų užpildė kolektyvinį ieškinį prieš D. Daleideną ir Vašingtono universitetą siekdami, kad iš prašomų dokumentų būtų pašalinta darbuotojų asmeninė informacija. Apygardos teismo teisėjas patenkino ieškovų reikalavimą ir uždraudė perduoti dokumentus prieš tai iš jų nepašalinus visos asmeninės informacijos: telefono numerių, elektroninio pašto adresų, pareigų ir kitų duomenų, iš kurių būtų galima atpažinti sandoriuose dalyvavusius asmenis.

D. Daleidenas pateikė apeliaciją aukštesnės instancijos teismui. „Sutinku su Apygardos teismu, kad yra pagrindo slėpti duomenis, kurių paviešinimas gali sukelti įžeidinėjimų ar smurto grėsmę. Tačiau teismo sprendimas nepaaiškina, kaip anoniminiai ieškovai pagrindė tokias grėsmes. O dokumentai su užslaptinta informacija tyrime tampa nepanaudojami“, ‒ teigia aktyvistas.

Apeliacinis teismas nusprendė, kad trūksta įrodymų, kurie pagrįstų bylą pradėjusių asmenų dalyvavimą veikloje, saugomoje Pirmosios JAV Konstitucijos pataisos (kurios pagrindu siekta užslaptinti duomenis), arba kad jiems gresia pavojus, jeigu informacija nebus užslaptinta. Todėl D. Daleideno apeliacija buvo patenkinta.

Vis dėlto Apeliacinis teismas paliko žemesnės instancijos teismo sprendimą galioti dar 120 dienų, kad jį priėmęs teisėjas detaliau išanalizuotų skundus.

Siūlome pažiūrėti vaizdo įrašą (ČIA), kuriame D. Daleidenas kalba apie savo teisinę kovą.

Ankstesnės pergalės

Pirmą kartą Davidas Daleidenas susilaukė visuomenės dėmesio 2015 metais, kai paviešino vaizdo siužetus iš trejus metus trukusio slapto tyrimo dėl galimai nusikalstamos Planuotos tėvystės federacijos veiklos. Tuomet įtarta, kad abortų milžinė, kasmet gaunanti apie 500 mln. dolerių iš JAV mokesčių mokėtojų pinigų, nelegaliai pardavinėja abortuotų kūdikių dalis tyrėjams ir kitiems interesantams. Dėl šių paviešintų vaizdo siužetų prieš D. Daleideną ir jo kolegas buvo pradėtos dešimtys bylų įvairiose valstijose.

Birželio mėnesio pabaigoje San Francisko apygardos Aukščiausiasis teismas 14 iš 15 bylų atmetė kaltinimus D. Daleidenui ir jo kolegei Sandrai Merrit.

Vis dėlto tai nereiškia, kad D. Daleidenas gali būti ramus: kadangi PTF veikia nacionaliniu mastu ir turi tūkstančius klinikų visose valstijose, skirtingų valstijų teismuose vis pateikiami įvairūs civiliniai ieškiniai ir keliamos baudžiamosios bylos.

Situacija, kai vietoje tyrimo dėl nelegalaus kūdikių kūno dalių pardavinėjimo paskelbiamas karas prieš įrodymus apie galimai nusikaltimą padariusius asmenis, iliustruoja JAV teisinės sistemos politinį angažuotumą.

Parengta pagal Weeklystandart.com, Courthousenews.com

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Daiva       2017-09-10 14:30

Ir teisinėmis priemonėmis galima pasiekti teisybės, bet kiek atkaklumo reikia turėti!


Rekomenduojame

Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir jo testamentinė kalba: „Lietuva išliks, nes laisvę gavo per stebuklą“

Štai ir sulaukėm. Liudvikas Jakimavičius: „Net okupantų valstybė TSRS valstybinių švenčių proga skelbdavo amnestijas, o ne nuosprendžius“

Verta prisiminti. Kaip okupantai baiminosi Lietuvos nepriklausomybės 70-mečio

Irena Vasinauskaitė. Gražuolių kaime iki šiol vaidenasi?

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Kiek verti 100 eurų Lietuvoje ir likusioje ES?

Algimantas Rusteika. Tiesos išbandymus pereina ne visi

Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ sutiktuvės

Janina Survilaitė. Klampūs archyvų atstatymo keliai

Bernardas Dringis. Klausimai, kylantys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse

Popietė su Laisvės premijos laureate s.Nijole Sadūnaite

Apie išprievartavimą melavusi feministė nuteista už šiurkštų šmeižtą

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla – politinė

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Vytautas Vyšniauskas. Neiškęstas privatusis patriotizmas

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Paskutinė idėja Lietuvai

Vasario 16-ąja Lukiškių aikštėje įvyks šventinis renginys „Atmintis ir pagarba“

Kun. Robertas Skrinskas. Lietuvos paaukojimai Marijai: istorinė apžvalga

Kun. Vytenis Vaškelis. Tėvynės paaukojimas Marijai

Geroji Naujiena: Viešpaties ranka pagydo ligotus kūnus ir nuvalo nuo sielos nuodėmės raupsus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.