Naujienos

Kūdikių kūno dalių pardavimą užfiksavęs aktyvistas laimėjo kovą teisme

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 9 d. 9:22

1     

    

Kūdikių kūno dalių pardavimą užfiksavęs aktyvistas laimėjo kovą teisme

laisvavisuomene.lt

Už gyvybę kovojantis aktyvistas Davidas Daleidenas, demaskavęs įtariamą Planuotos tėvystės federacijos (angl. Planned Parenthood, toliau ‒ PTF) prekybą abortuotų kūdikių kūno dalimis, pasiekė dar vieną pergalę teisme.

Apeliacinis teismas panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą, pagal kurį D. Daleidenas negalėjo sužinoti jį apskundusių asmenų tapatybių ir jam mestų kaltinimų. Tarp kitų kaltinamojo teisių, Šeštoji JAV Konstitucijos pataisa numato, kad kaltinamasis turi teisę žinoti savo kaltintoją ir kaltinimo priežastį.

Taip pat Apeliacinis teismas nusprendė, kad žemesnės instancijos teismo sprendimas drausti D. Daleidenui susipažinti su vieša informacija apie su Vašingtono universiteto Gimdymų komplikacijų tyrimų laboratorija susijusius tyrėjus yra per platus.

Dar praėjusiais metais D. Daleidenas Vašingtono universiteto paprašė priėjimo prie viešų dokumentų, atskleidžiančių ryšius su Vašingtono ir Aidaho valstijų abortų klinikomis iš kurių universiteto laboratorijos perka žmogaus vaisiaus audinius, organus ir ląsteles, bei konkrečius darbuotojus, kurie dalyvauja prekyboje tarp universiteto ir klinikų (manoma, kad jų yra apie 600).

Tačiau aštuoni anoniminiai ieškovai iš skirtingų institucijų ir organizacijų užpildė kolektyvinį ieškinį prieš D. Daleideną ir Vašingtono universitetą siekdami, kad iš prašomų dokumentų būtų pašalinta darbuotojų asmeninė informacija. Apygardos teismo teisėjas patenkino ieškovų reikalavimą ir uždraudė perduoti dokumentus prieš tai iš jų nepašalinus visos asmeninės informacijos: telefono numerių, elektroninio pašto adresų, pareigų ir kitų duomenų, iš kurių būtų galima atpažinti sandoriuose dalyvavusius asmenis.

D. Daleidenas pateikė apeliaciją aukštesnės instancijos teismui. „Sutinku su Apygardos teismu, kad yra pagrindo slėpti duomenis, kurių paviešinimas gali sukelti įžeidinėjimų ar smurto grėsmę. Tačiau teismo sprendimas nepaaiškina, kaip anoniminiai ieškovai pagrindė tokias grėsmes. O dokumentai su užslaptinta informacija tyrime tampa nepanaudojami“, ‒ teigia aktyvistas.

Apeliacinis teismas nusprendė, kad trūksta įrodymų, kurie pagrįstų bylą pradėjusių asmenų dalyvavimą veikloje, saugomoje Pirmosios JAV Konstitucijos pataisos (kurios pagrindu siekta užslaptinti duomenis), arba kad jiems gresia pavojus, jeigu informacija nebus užslaptinta. Todėl D. Daleideno apeliacija buvo patenkinta.

Vis dėlto Apeliacinis teismas paliko žemesnės instancijos teismo sprendimą galioti dar 120 dienų, kad jį priėmęs teisėjas detaliau išanalizuotų skundus.

Siūlome pažiūrėti vaizdo įrašą (ČIA), kuriame D. Daleidenas kalba apie savo teisinę kovą.

Ankstesnės pergalės

Pirmą kartą Davidas Daleidenas susilaukė visuomenės dėmesio 2015 metais, kai paviešino vaizdo siužetus iš trejus metus trukusio slapto tyrimo dėl galimai nusikalstamos Planuotos tėvystės federacijos veiklos. Tuomet įtarta, kad abortų milžinė, kasmet gaunanti apie 500 mln. dolerių iš JAV mokesčių mokėtojų pinigų, nelegaliai pardavinėja abortuotų kūdikių dalis tyrėjams ir kitiems interesantams. Dėl šių paviešintų vaizdo siužetų prieš D. Daleideną ir jo kolegas buvo pradėtos dešimtys bylų įvairiose valstijose.

Birželio mėnesio pabaigoje San Francisko apygardos Aukščiausiasis teismas 14 iš 15 bylų atmetė kaltinimus D. Daleidenui ir jo kolegei Sandrai Merrit.

Vis dėlto tai nereiškia, kad D. Daleidenas gali būti ramus: kadangi PTF veikia nacionaliniu mastu ir turi tūkstančius klinikų visose valstijose, skirtingų valstijų teismuose vis pateikiami įvairūs civiliniai ieškiniai ir keliamos baudžiamosios bylos.

Situacija, kai vietoje tyrimo dėl nelegalaus kūdikių kūno dalių pardavinėjimo paskelbiamas karas prieš įrodymus apie galimai nusikaltimą padariusius asmenis, iliustruoja JAV teisinės sistemos politinį angažuotumą.

Parengta pagal Weeklystandart.com, Courthousenews.com

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Daiva       2017-09-10 14:30

Ir teisinėmis priemonėmis galima pasiekti teisybės, bet kiek atkaklumo reikia turėti!


Rekomenduojame

Europos Parlamentas griežtina poziciją dėl Lenkijos

Pirmoji pasaulyje „gyvybės vizas“ žydams išdavė Lietuva, bet pasaulis to nežino

Pirmą kartą Danijos teismas už teroristinius nusikaltimus atėmė pilietybę

Kviečiame paremti Andriaus Švarplio peticiją – apginkime ir krikščioniškų pažiūrų Seimo nario žodžio laisvę

Karolis Kaupinis. Viešas laiškas tiems, kuriems rūpi

1863–1864 m. sukilimo dalyvių palaikus siūloma palaidoti Rasų arba Bernardinų kapinėse

Vytautas Radžvilas. Prigimties pabaiga

Dr. Ignas Kalpokas. Kodėl socialiniai tinklai tapo politikos technologijų dalimi?

Povilas Urbšys. Esu seksistas ir mužikas

Žilvinas Nečiūnas. Kas „gelbėja“ Gedimino kalną

Andrius Navickas. Sutrikusio žmogaus žalojimas nėra rūpestis jo teisėmis ir laisve

Apie Dainiaus Kepenio „lengvatikystę“, arba Kokia argumento „atsimena iš pasakojimų“ vertė?

Savo parašu paremkime Aldonos Jankevičienės peticiją: apginkime tuos, kurie žuvo vardan Tėvynės, pareikalaukime teisingumo

Rita Miliūnaitė. Ar požiūris į kalbą reiškia požiūrį į valstybę?

Mihailas Neamţu. Sorosas ar Tocquevilleʾis?

Kas pagimdė medikų bruzdėjimus?

Giulio Meotti. Naujoji oficiali Europos istorija: krikščionybė trinama, islamas propaguojamas

Eugenija Vaitkevičiūtė. Propagandos žodynas: Kaip bendrauti su kontroversiškais žurnalistais. Patarimai priešiškiems propagandistams ir agitatoriams

Kokį užnugarį turi Lietuvos juodintojai?

Vydas Astas. Didvyrių aikštėje nesivoliojama

Irena Vasinauskaitė. Atsitiktinumas ar sąmoningas tiesos slėpimas?

Vytautas Radžvilas. Valdo nematoma baimės ranka

Vytautas Sinica. Siūlomos Civilinio kodekso pataisos sieks uždrausti Lietuvoje lyties keitimą

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacija tęsia darbus

Nuo bačkos. Linas Kukuraitis: „Atverkime duris, statykime tiltus, nebijokime, priimkime vieni kitus ir visi kartu judėkime bendrystės link“

Rasa Čepaitienė. „Tvirtai į savą kultūrą įaugęs žmogus nesileis taip lengvai nupučiamas globalizacijos vėjų“

Geroji Naujiena: „Budėkite, nes nežinote nei dienos, nei valandos“

Liudvikas Jakimavičius. Apie laiko dramaturgiją

LLKS vadovas apie prokurorų sprendimą dėl Rūtos Vanagaitės: „Tai – nesuvokiama“

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.