Ugdymo politika

KTU akademinės visuomenės kreipimasis dėl neteisėto tarptautinio KTU rektoriaus rinkimų konkurso ir valstybinės kalbos stūmimo iš viešosios erdvės

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 9 d. 21:54

4     

    

KTU akademinės visuomenės kreipimasis dėl neteisėto tarptautinio KTU rektoriaus rinkimų konkurso ir valstybinės kalbos stūmimo iš viešosios erdvės

Siūlome susipažinti su KTU akademinės bendruomenės kreipimusi dėl šią aukštąją mokyklą ištikusios valdymo krizės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Iš to, kas čia ir anksčiau skelbta        2016-05-10 19:00

apie KTU Rektoriaus rinkimus aišku, kad rinkimai nebūtų teisėti.
Akademinis gyvenimas, kūryba ir mokslas išvis negalimi be savarankiškai besitvarkančių akademinių bendruomenių,
kurių, deja, telikę apgailėtini likučiai - ir tie pažeminti, įbauginti
(tai patvirtino neseniai atlikti ir per lrs.lt skelbti sukrečiantys sociologinių tyrimų rezultatai).
KTU dirbantys mokslininkai faktiškai nedalyvauja formuojant „Alma Mater“ mokslo ir studijų politiką (žinoma, viešųjų ryšių tarnybos nenutrūkstamai tiražuoja demokratiškai besitvarkančios aukštosios mokyklos vaizdelį). Tačiau universitetas vis labiau įsibaudžiavina kaip pelno siekianti įmonė ir tampa verslo priedėliu.
Universitetas, kuris neatlieka pareigos ir misijos - pirmiausiai ugdyti valstybei žmogų, pilietį ir tautos patriotą,
nevertas vadintis moderniosios Europos “universitetu”.
Jeigu mokyklos absolventai tėra kvalifikuoti darbininkai, tai darbininkai, neturėdami Tėvynės,
natūraliai migruoja paskui kapitalą, palikdami brangiai už jų išsimokslinimą mokėjusią skurdžią valstybę dar skurdesnę.
Vakarų civilizacijos ir nacionalinių valstybių pasididžiavimu tapusių akademinės laisvės bendruomenių sunaikinimas, yra ir nusikaltimas, ir kultūrinė bei politinė tautos savižudybė.
Deja, gausybė KTU “strategų”, “žmogiškųjų išteklių” (!) vadybininkų, rinkodarininkų, paslaugų tiekėjų tokiomis kategorijomis dėl bazinio išsilavinimo stokos operuoti nėra įgalūs, todėl nė nesuvokia, kad jų veikla nesuderinama su suverenios valstybės interesais.
Tik ar tai suvokia Kauno intelektualai?

Griūst lauk rektorių       2016-05-10 17:49

Pareikalaut VIEŠINTI BUHALTERINĘ APSKAITĄ 100 proc.

Seimo ŠMKK pirmininkas R. Paliukas:        2016-05-10 16:46

„Apsvarstėme Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus išvadą dėl Kauno technologijos universiteto tarybos sudarymo ir nusprendėme parašyti raštą KTU tarybai, kad ji atidėtų rektoriaus rinkimus, kol bus išsiaiškintas tarybos teisėtumas. Už tą raštą balsavo dauguma komiteto narių“.

KTU Tarybos kadencija ir Rektoriaus rinkimai       2016-05-10 16:43

Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius atliko tyrimą ir nustatė šiuos pažeidimus:

– Raimundas Kuodis ir Sigitas Stanys nebuvo rinkti į KTU Tarybą, kas kelia jų buvimo Taryboje teisėtumo klausimą jau nuo 2012 metų birželio 20d.;

– Senato pirmininkas, nustatydamas Kauno technologijos universiteto Tarybos kadenciją iki 2017 m. rugsėjo 24 d. ir nepaisydamas akademinės bendruomenės valios skirti atstovus į Tarybą 5 m. kadencijai bei vadovaudamasis rektoriaus prof. Petro Baršausko posėdžio metu išsakyta pozicija Tarybos pertvirtinimą Senate sieti su pereinamuoju laikotarpiu, viršijo įgaliojimus;

– Senatas 2015 m. lapkričio 18 d. nutarimu nustatydamas 2012 m. patvirtintos Kauno technologijos universiteto Tarybos kadencijos pabaigos datą ir aiškindamas nustatytos Tarybos 5 m. kadencijos pradžią ir pabaigą viršijo Senatui nustatytus įgaliojimus ir apribojo galimybę akademinei bendruomenei išreikšti savo valią.

Švietimo ir mokslo ministerija taip pat reagavo į KTU rektoriaus rinkimo peripetijas – kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl viešo intereso gynimo.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.