Demokratija ir valdymas

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 10 d. 9:47

22     

    

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Pranešimas spaudai

Mes, asociacija „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“ – visuomeninė organizacija, savo tikslais laikantys draugiškų santykių tarp Lietuvos ir Vokietijos plėtojimą, pilietinės ir demokratinės visuomenės bei valstybingumo stiprinimą, skelbiame šį pareiškimą:

2019 sausio 7-ą dieną Bremene išėjusį iš teatro Vokietijos Bundestago deputatą Frank’o Magnitz’ą  užpuolė trys kaukėti vyrai ir tik stebuklo dėka užpultasis liko gyvas. Pažymėtina, kad Vokietijos policija iki tol gana nenoriai pripažindavusi šalyje egzistuojant terorizavimo dėl politinių motyvų apraiškų po šio incidento neneigia, kad AfD frakcijai priklausantis deputatas tapo organizuoto susidorojimo auka, o to priežastis užpultojo politinė veikla.

Deja tai ne pirmas panašus incidentas, kuomet nukenčia opozicinei patriotinei „Alternatyva Vokietijai“ partijai atstovaujantys parlamentarai ar tiesiog partijos aktyvistai. Be jau įprastais tapusių grasinimų yra niokojamas tiek asmeninis, tiek partijos turtas bei nuolatos rengiamos provokacijos AfD renginių metu. Laiku neužkirsta ekstremistų veikla prieš AfD galiausiai ir atvedė iki pasikėsinimo įvykdyti žmogžudystę.

Mes, asociacija „Alternatyva Vokietijai, bičiuliai“ su dideliu nerimu stebime susiklostančią padėtį ir esame priversti konstatuoti, kad tendencija, kuomet ekstremistinės daugiausiai kairiosios pakraipos organizacijos, kone netrukdomai vykdo nusikalstamas veikas yra pastebima visoje Europoje.  Galima net teigti, kad ekstremistinių organizacijų veiksmai prieš tautinės bei patriotines pakraipos partijas ar judėjimus bei jų narius dažniausiai vyksta esant nebyliam valdžios pritarimui. Akivaizdu, kad smogikai , galintys brutalia jėga „aptarnauti“ valdančius elitus ir vėl tampa paklausūs Europoje.

Pažymėtina, kad ir Lietuvoje yra akivaizdžių kairiojo ekstremizmo apraiškų,  į kurias nėra tinkamai reaguojama. Pvz. net ir tuomet , kai viešai tyčiojamasi iš Lietuvos simbolių teisėsauga neranda pagrindo užkardyti tam kelią. Esame priversti konstatuoti, kad Lietuvos žiniasklaida sutartinai vengia informuoti žiūrovus bei skaitytojus apie kairiųjų radikalų vykdomus išpuolius tame tarpe ir šiame pareiškime minimą nusikaltimą prieš Bundestago narį. Ekstremizmas bei iš jo kylantis teroras yra vienodai pavojingas nepaisant to ar išpuolius rengia religiniai fanatikai ar radikaliosios „dešinės“ arba „kairės“ atstovai.

Mes, „Alternatyva Vokietijai, bičiuliai“ , atsižvelgdami į susidariusią padėtį raginame Vokietijos teisėsaugą kuo skubiau ištirti prieš Bundestago narį įvykdytą nusikaltimą nustatant tiek jo tiesioginius vykdytojus , tiek ir sumanytojus.  Taip pat raginame užkirsti kelią ekstremistinių antifa bei kitų teroro kelią pasirinkusių kairiųjų grupuočių nebaudžiamumui. Tikimės, kad Vokietijos teisėsaugos institucijos visu rimtumu imsis tinkamų priemonių išaiškinti šį nusikaltimą prieš demokratiškai išrinktą parlamentarą.

Asociacijos „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“

Pirmininkas

Algis Avižienis

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Teisingai'jai       2019-01-12 12:58

Flirtuojantys yra tiesiog trumparegiai. Merkelienės (kaip ir mūsų rezervistai) dirba su Didžiuoju Pu koja kojon, padeda prijungti Vakarus prie dirbtinio maitinimo, šeria jo kariuomenę ir žlugdo Vakarus invaziniais gyventojų srautais. Jau net Landsbergis tai pastebėjo. O tie, kas šiai tyliajai okupacijai bando priešintis, per savo pačių naivumą, padaromi Putino draugais.Tas pat ir Lietuvoj.

Teisingai ,       2019-01-11 22:19

Bet KAIP ŽIŪRĖTI Į  AfD flirtą  su Putino Rusija?  Juk tai Lietuvai nepriimtina.

taip ,ne kas ....       2019-01-11 17:46

užjaučiame vokietukus.Ale mes turim ir nuosavą ,mažą problemikę - pas mus likę TIK liberalai .Jokių kairių /dešinių senai neliko . Visi veikia ultraliberalų naudai , nors pati,visų liberalų pamatinė  ultrų partija dėl savo vadų visiškos savikontrolės praradimo visų nuostabai pati atsidūrė prie visiško išnykimo .

stasys        2019-01-11 10:43

2019-01-11 9:06 ..Jei tas stasys nepaskatina kitus rašyti tai ka žmogus iš tikro galvoja ir į ka remiasi kojomis ..fik vertės tokiam žaidymui .

to Www       2019-01-11 9:44

Dabar Landsbergis valdžioje, runkelių medžiotojau, ane? Kiek metų Landsbergis buvo valdžioje , negalėtum pasakyti?

stasiui       2019-01-11 9:06

suprantu, kad Jus cia kaip ir zaidziate, manydamas esantis geresni/protingesnis ir dikutuodamas/pamokydamas cia susirenkancius nevykelius, tebegyvenancius Smetonos laiku savokomis.
ta Jusu ismintis kazkaip man primena lrt, delfi, cnn ir kitus grandus, kurie prieinami visiems. taigi is esmes nieko naujo ir Jusu neisgirstu. o is kitu cia susirenkanciu kartais ir visai idomiu minciu ir informacijos galiam gauti.
geros dienos

stasys        2019-01-11 8:57

ah1 .. Jus teisus tik dėl vieno Prancuzija vienas lopšiu demokratijos , bet tikėtis kad tas geltonu liemeniu ludėjimas peraugs į atvyra anarchija neverta .  Ta šalis dar puikai pamena kaip visa tai atrodo ir kas labiasiai nuo to kenčia . Ar ne keista kad tiek laiko vyksta protestai o politinės partijos taip ir liko šone .?

stasys        2019-01-11 8:51

2019-01-10 21:31 Kanzler’io paktas?

ah1       2019-01-10 23:43

Geltonos liemenės - štai naujoji demokratia- tiesioginiai piliečių veiksmai savo miestų gatvėse- demokratija pirmoji Prancūzijoje. Demokratija atgimsta nuo Prancūzijos, piliečiai ima valdžią į savo rankas per mobiliakinę sisitemą.

Www       2019-01-10 22:17

Lietuvoje lygiai tas pats. Po 1991 viską užvaldė komunistai, bolševikai, patriotu į jokia televizija neįsileidžia, rodo visokias nelaimingas mergelias kurioms tai nagas neužaugo ar jis nulūžo. O kas dar liūdniau, kad žmonėms tapo įdomiau klausyti melo nei teisybes. Aš visada sakiau kol lensbergizmo neisrausim su šaknimis tol nelabai kas keisis.

to stasys       2019-01-10 21:31

Apie kokią teisėsaugą pats čia kalbi, kai veikia Kanzler’io paktas?

stasys        2019-01-10 20:49

Tarabilda ..kaip reta kvailas komentaras . smile nenusiminkite visada turite po ranka tuos bobučiu nykščius žemyn.. smile

Tarabilda       2019-01-10 20:35

Bet įsivaizduokit, kas atsitiktų kontoroj, jei kas nors perskaičiuotų stasio dantis, ir kas tada mūsų visų lauktų.

stasys        2019-01-10 20:26

Albui .. kai tik suprasite kad politikai turi savus privačius interesus , priežasčiu padaugės proporcingai .

stasys        2019-01-10 20:24

2019-01-10 15:34.. Jus neatsakėte į klausima ar juodos kaukės būtinai reiškia smurtą politiniais motyvais ?  Vienok politikas žmogus yra tas asmuo kuris labai gerai matomas viešumoje todėl priežastis smurto gali būti labai įvairios . Ko asmeniniai interesai kur kas platesni nei pas paprasta verslininka ..Jus pasiduodate tam tekstui ir nemastote galva . Čia protingas siūlymas butu palaukti teisėsaugos komentaro ..o ne pulti ploti rankomis ..

stasiui       2019-01-10 15:34

gal tamstai galvoje negerai. nesvarbu, kokios sasajos su kuo. ji sumuse kauketi zmones, zinodami, kas jis toks, cia ne joks apiplesimas.
pabandykime isivaizduoti panasia situacija su CDU ar SPD bet kuriuo nariu (tfu tfu tfu, netgi ir jiems nelinkiu). manote nebutu siek tiek daugiau demesio skiriama???

Albas        2019-01-10 15:30

stasiuk, o ką kaži užgiedotum jei kas kokiam anūkėliui dantis paskaičiuotų, ar kokiai rasikei užpakalin įspirtų...?

Kaip ten sakoma,       2019-01-10 13:28

kad blogi laikai sukuria gerus žmones,kurie sukuria gerus laikus.Geri laikai sukuria blogus žmones,kurie sukuria blogus laikus.Į Europą ateina blogi laikai.Parašyta apie tai Biblijoje,kas po ko .Tik pranašus užmėto akmenimis tokie šakališki psichopatai(gerų laikų aukos ar budeliai) ir jų pakalikai.Kaip nemalonu kuistis po tuos socialinius šiukšlynus.

stasys       2019-01-10 12:57

Kažkodėl kai nukenčia politikas visi linkę tam įvykiui priskirti kriminalinį veiksmą politiniais motyvais . Gal kartais žmonės pamiršta kad tas pats politikas irgi tėra žmogus su labai margais interesais. MG atvejai ten įvardinami truputi kitaip .smile) .. Vienok tai kas komentuojama žiniasklaidoje ten..tai kad vyksta tyrimas su labai neaiškiomis aplinkybėmis ir tik retas TAME mato kažkokias polytines sasajaS .

Kodėl nereaguoja žiniasklaida       2019-01-10 12:21

Gal todėl, kad smūgio nebuvo, nes nėra demokratijos, į kurią būtų galima smūgiuoti. Nebent į demokratijos iškamšą.

Manau,       2019-01-10 10:55

kad tai “raudonasis maras”, kuris suės ES. Štai, gudručiai, pašalino iš konstitucijos Dievą ir… turime raudoną šėtoną. Supraskime, kad tuščios vietos nebūna, taip jau yra, kad ir alternatyvos kitos nėra tik Dievas arba velniava. Jei Dievą pašaliname, tai ritamės į visišką bedugnę, t.y. susinaikinimą.

siaip klauisimas       2019-01-10 10:33

o kodel tik dabar skelbiate? juk veluojate, nors ir geriau veliau negu niekad.
sita maciau kazkuriame tarptautiniame portale is karto po ivykio. beje, uzsineio zinisklaidoje bendrai jis beveik neminimas del suprantamu priezasciu tsakant (nes juk anot “objektyviosios” ziniasklaidos, kai kairieji uzpuola desiniuosius tai zinoma nera tas pats, kaip kad kai desinieji uzpuola kairiuosius:). Na aisku Lietuvos monopoliniai gigantai to “nepastebejo”


Rekomenduojame

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Gitanas Nausėda. Visi žmonės turi teises

Dykumos tėvai. Kaip apibūdinti tėvystę ir jos praktikavimą?

Algirdas Endriukaitis. Gal nevėlu prašyti atleidimo už tokį savo prigimimą?

Rasa Baločkaitė. Jurbarkas

Algimantas Rusteika. Apie tvarką ir teisingumą

Geroji Naujiena: „Aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vladimiras Putinas „susiformavo“ Vokietijoje

Povilas Gylys. Įsisteigė dar viena individualistine filosofija besivadovaujanti partija

Darius Kuolys. Citatos (ii)

Rasa Čepaitienė. Kolonizuota valstybė? Lietuvos politinės ekonomijos bruožai (II)

Vidmantas Valiušaitis. Ką gi, turim prezidentą. Koks pozityvas?

Algimantas Rusteika. Apie orumą ir ne apie tai

Audrius Bačiulis. Kuo skiriasi patyręs politikos vilkas nuo kofeininio savimylos

Vytautas Rubavičius. Virš Lietuvos pakibo „tuščio lapo“ politika

Vytautas Radžvilas. Padėkos žodis

Rasa Čepaitienė. L

Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

Ramūnas Aušrotas. Apie Radžvilo komiteto rezultatus ir perspektyvą

Romualdas Ozolas. Riba

Darius Kuolys. Citatos

Vytautas Sinica. Osana in excelsis!

Rinkimai: pirmosios išvados

Liudvikas Jakimavičius. Ką apie Lietuvą sako rinkimų rezultatai

Andrius Švarplys. Tai į vienus vartus?..

Skelbiami rinkimų į EP rezultatai (papildyta nuoroda į visų ES šalių rezultatus)

Prezidento rinkimų rezultatai: du iš trijų balsavusiųjų valia naujuoju Lietuvos Respublikos prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda. Sveikiname!

Europos Komisijos pirmininkas: Tie kvaili nacionalistai yra įsimylėję savo valstybes

Vytautas Radžvilas. Šis sekmadienis gali pakeisti Lietuvos istoriją

Kaip krikščionys, o ne „Apšvieta“, pradėjo proto amžių

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.