Demokratija ir valdymas

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 10 d. 9:47

22     

    

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Pranešimas spaudai

Mes, asociacija „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“ – visuomeninė organizacija, savo tikslais laikantys draugiškų santykių tarp Lietuvos ir Vokietijos plėtojimą, pilietinės ir demokratinės visuomenės bei valstybingumo stiprinimą, skelbiame šį pareiškimą:

2019 sausio 7-ą dieną Bremene išėjusį iš teatro Vokietijos Bundestago deputatą Frank’o Magnitz’ą  užpuolė trys kaukėti vyrai ir tik stebuklo dėka užpultasis liko gyvas. Pažymėtina, kad Vokietijos policija iki tol gana nenoriai pripažindavusi šalyje egzistuojant terorizavimo dėl politinių motyvų apraiškų po šio incidento neneigia, kad AfD frakcijai priklausantis deputatas tapo organizuoto susidorojimo auka, o to priežastis užpultojo politinė veikla.

Deja tai ne pirmas panašus incidentas, kuomet nukenčia opozicinei patriotinei „Alternatyva Vokietijai“ partijai atstovaujantys parlamentarai ar tiesiog partijos aktyvistai. Be jau įprastais tapusių grasinimų yra niokojamas tiek asmeninis, tiek partijos turtas bei nuolatos rengiamos provokacijos AfD renginių metu. Laiku neužkirsta ekstremistų veikla prieš AfD galiausiai ir atvedė iki pasikėsinimo įvykdyti žmogžudystę.

Mes, asociacija „Alternatyva Vokietijai, bičiuliai“ su dideliu nerimu stebime susiklostančią padėtį ir esame priversti konstatuoti, kad tendencija, kuomet ekstremistinės daugiausiai kairiosios pakraipos organizacijos, kone netrukdomai vykdo nusikalstamas veikas yra pastebima visoje Europoje.  Galima net teigti, kad ekstremistinių organizacijų veiksmai prieš tautinės bei patriotines pakraipos partijas ar judėjimus bei jų narius dažniausiai vyksta esant nebyliam valdžios pritarimui. Akivaizdu, kad smogikai , galintys brutalia jėga „aptarnauti“ valdančius elitus ir vėl tampa paklausūs Europoje.

Pažymėtina, kad ir Lietuvoje yra akivaizdžių kairiojo ekstremizmo apraiškų,  į kurias nėra tinkamai reaguojama. Pvz. net ir tuomet , kai viešai tyčiojamasi iš Lietuvos simbolių teisėsauga neranda pagrindo užkardyti tam kelią. Esame priversti konstatuoti, kad Lietuvos žiniasklaida sutartinai vengia informuoti žiūrovus bei skaitytojus apie kairiųjų radikalų vykdomus išpuolius tame tarpe ir šiame pareiškime minimą nusikaltimą prieš Bundestago narį. Ekstremizmas bei iš jo kylantis teroras yra vienodai pavojingas nepaisant to ar išpuolius rengia religiniai fanatikai ar radikaliosios „dešinės“ arba „kairės“ atstovai.

Mes, „Alternatyva Vokietijai, bičiuliai“ , atsižvelgdami į susidariusią padėtį raginame Vokietijos teisėsaugą kuo skubiau ištirti prieš Bundestago narį įvykdytą nusikaltimą nustatant tiek jo tiesioginius vykdytojus , tiek ir sumanytojus.  Taip pat raginame užkirsti kelią ekstremistinių antifa bei kitų teroro kelią pasirinkusių kairiųjų grupuočių nebaudžiamumui. Tikimės, kad Vokietijos teisėsaugos institucijos visu rimtumu imsis tinkamų priemonių išaiškinti šį nusikaltimą prieš demokratiškai išrinktą parlamentarą.

Asociacijos „Alternatyva Vokietijai. Bičiuliai“

Pirmininkas

Algis Avižienis

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Teisingai'jai       2019-01-12 12:58

Flirtuojantys yra tiesiog trumparegiai. Merkelienės (kaip ir mūsų rezervistai) dirba su Didžiuoju Pu koja kojon, padeda prijungti Vakarus prie dirbtinio maitinimo, šeria jo kariuomenę ir žlugdo Vakarus invaziniais gyventojų srautais. Jau net Landsbergis tai pastebėjo. O tie, kas šiai tyliajai okupacijai bando priešintis, per savo pačių naivumą, padaromi Putino draugais.Tas pat ir Lietuvoj.

Teisingai ,       2019-01-11 22:19

Bet KAIP ŽIŪRĖTI Į  AfD flirtą  su Putino Rusija?  Juk tai Lietuvai nepriimtina.

taip ,ne kas ....       2019-01-11 17:46

užjaučiame vokietukus.Ale mes turim ir nuosavą ,mažą problemikę - pas mus likę TIK liberalai .Jokių kairių /dešinių senai neliko . Visi veikia ultraliberalų naudai , nors pati,visų liberalų pamatinė  ultrų partija dėl savo vadų visiškos savikontrolės praradimo visų nuostabai pati atsidūrė prie visiško išnykimo .

stasys        2019-01-11 10:43

2019-01-11 9:06 ..Jei tas stasys nepaskatina kitus rašyti tai ka žmogus iš tikro galvoja ir į ka remiasi kojomis ..fik vertės tokiam žaidymui .

to Www       2019-01-11 9:44

Dabar Landsbergis valdžioje, runkelių medžiotojau, ane? Kiek metų Landsbergis buvo valdžioje , negalėtum pasakyti?

stasiui       2019-01-11 9:06

suprantu, kad Jus cia kaip ir zaidziate, manydamas esantis geresni/protingesnis ir dikutuodamas/pamokydamas cia susirenkancius nevykelius, tebegyvenancius Smetonos laiku savokomis.
ta Jusu ismintis kazkaip man primena lrt, delfi, cnn ir kitus grandus, kurie prieinami visiems. taigi is esmes nieko naujo ir Jusu neisgirstu. o is kitu cia susirenkanciu kartais ir visai idomiu minciu ir informacijos galiam gauti.
geros dienos

stasys        2019-01-11 8:57

ah1 .. Jus teisus tik dėl vieno Prancuzija vienas lopšiu demokratijos , bet tikėtis kad tas geltonu liemeniu ludėjimas peraugs į atvyra anarchija neverta .  Ta šalis dar puikai pamena kaip visa tai atrodo ir kas labiasiai nuo to kenčia . Ar ne keista kad tiek laiko vyksta protestai o politinės partijos taip ir liko šone .?

stasys        2019-01-11 8:51

2019-01-10 21:31 Kanzler’io paktas?

ah1       2019-01-10 23:43

Geltonos liemenės - štai naujoji demokratia- tiesioginiai piliečių veiksmai savo miestų gatvėse- demokratija pirmoji Prancūzijoje. Demokratija atgimsta nuo Prancūzijos, piliečiai ima valdžią į savo rankas per mobiliakinę sisitemą.

Www       2019-01-10 22:17

Lietuvoje lygiai tas pats. Po 1991 viską užvaldė komunistai, bolševikai, patriotu į jokia televizija neįsileidžia, rodo visokias nelaimingas mergelias kurioms tai nagas neužaugo ar jis nulūžo. O kas dar liūdniau, kad žmonėms tapo įdomiau klausyti melo nei teisybes. Aš visada sakiau kol lensbergizmo neisrausim su šaknimis tol nelabai kas keisis.

to stasys       2019-01-10 21:31

Apie kokią teisėsaugą pats čia kalbi, kai veikia Kanzler’io paktas?

stasys        2019-01-10 20:49

Tarabilda ..kaip reta kvailas komentaras . smile nenusiminkite visada turite po ranka tuos bobučiu nykščius žemyn.. smile

Tarabilda       2019-01-10 20:35

Bet įsivaizduokit, kas atsitiktų kontoroj, jei kas nors perskaičiuotų stasio dantis, ir kas tada mūsų visų lauktų.

stasys        2019-01-10 20:26

Albui .. kai tik suprasite kad politikai turi savus privačius interesus , priežasčiu padaugės proporcingai .

stasys        2019-01-10 20:24

2019-01-10 15:34.. Jus neatsakėte į klausima ar juodos kaukės būtinai reiškia smurtą politiniais motyvais ?  Vienok politikas žmogus yra tas asmuo kuris labai gerai matomas viešumoje todėl priežastis smurto gali būti labai įvairios . Ko asmeniniai interesai kur kas platesni nei pas paprasta verslininka ..Jus pasiduodate tam tekstui ir nemastote galva . Čia protingas siūlymas butu palaukti teisėsaugos komentaro ..o ne pulti ploti rankomis ..

stasiui       2019-01-10 15:34

gal tamstai galvoje negerai. nesvarbu, kokios sasajos su kuo. ji sumuse kauketi zmones, zinodami, kas jis toks, cia ne joks apiplesimas.
pabandykime isivaizduoti panasia situacija su CDU ar SPD bet kuriuo nariu (tfu tfu tfu, netgi ir jiems nelinkiu). manote nebutu siek tiek daugiau demesio skiriama???

Albas        2019-01-10 15:30

stasiuk, o ką kaži užgiedotum jei kas kokiam anūkėliui dantis paskaičiuotų, ar kokiai rasikei užpakalin įspirtų...?

Kaip ten sakoma,       2019-01-10 13:28

kad blogi laikai sukuria gerus žmones,kurie sukuria gerus laikus.Geri laikai sukuria blogus žmones,kurie sukuria blogus laikus.Į Europą ateina blogi laikai.Parašyta apie tai Biblijoje,kas po ko .Tik pranašus užmėto akmenimis tokie šakališki psichopatai(gerų laikų aukos ar budeliai) ir jų pakalikai.Kaip nemalonu kuistis po tuos socialinius šiukšlynus.

stasys       2019-01-10 12:57

Kažkodėl kai nukenčia politikas visi linkę tam įvykiui priskirti kriminalinį veiksmą politiniais motyvais . Gal kartais žmonės pamiršta kad tas pats politikas irgi tėra žmogus su labai margais interesais. MG atvejai ten įvardinami truputi kitaip .smile) .. Vienok tai kas komentuojama žiniasklaidoje ten..tai kad vyksta tyrimas su labai neaiškiomis aplinkybėmis ir tik retas TAME mato kažkokias polytines sasajaS .

Kodėl nereaguoja žiniasklaida       2019-01-10 12:21

Gal todėl, kad smūgio nebuvo, nes nėra demokratijos, į kurią būtų galima smūgiuoti. Nebent į demokratijos iškamšą.

Manau,       2019-01-10 10:55

kad tai “raudonasis maras”, kuris suės ES. Štai, gudručiai, pašalino iš konstitucijos Dievą ir… turime raudoną šėtoną. Supraskime, kad tuščios vietos nebūna, taip jau yra, kad ir alternatyvos kitos nėra tik Dievas arba velniava. Jei Dievą pašaliname, tai ritamės į visišką bedugnę, t.y. susinaikinimą.

siaip klauisimas       2019-01-10 10:33

o kodel tik dabar skelbiate? juk veluojate, nors ir geriau veliau negu niekad.
sita maciau kazkuriame tarptautiniame portale is karto po ivykio. beje, uzsineio zinisklaidoje bendrai jis beveik neminimas del suprantamu priezasciu tsakant (nes juk anot “objektyviosios” ziniasklaidos, kai kairieji uzpuola desiniuosius tai zinoma nera tas pats, kaip kad kai desinieji uzpuola kairiuosius:). Na aisku Lietuvos monopoliniai gigantai to “nepastebejo”


Rekomenduojame

Lietuva švenčia! Kovo 11-oji Los Andželo Šv. Kazimiero lituanistinėje mokykloje

Geroji Naujiena: Žmogus gyvas ne vien duona, bet ir kiekvienu žodžiu, kuris išeina iš Dievo lūpų (Mt 4, 4b)

Kodėl remiame Vytautą Radžvilą ir jo vadovaujamą sąrašą Europos Parlamento rinkimuose? Pasirašykite ir jūs

Nacionalinės eitynės „Už tikrą – Kovo 11-osios Lietuvą!“

Girios rauda: Dzūkija

Piketas: 12 val. prie G. Nausėdos štabo – prieš Lino Slušnio politiką vaiko teisių klausimais

Arvydas Juozaitis. Apie Kremliaus darbotvarkę ir nacionalinę vienybę

Algimantas Rusteika. Taip dirba tikros valstybės

Arvydas Juozaitis jauniesiems politologams: Lietuvoje turi būti daugiau Lietuvos (papildyta kokybiško garso video įrašu)

Audrius Bačiulis. Apie klastą ir klastūnus politikoje

Jurga Lago. Kodėl aš nesu feministė

Vytautas Radžvilas. Beliko žengti vieną mažyti žingsnelį…

Diskusija „Quo vadis, Europa?“ (R. Ozolo knygos „Pasaulis grįžta namo. Eurorealisto užrašai“ pristatymas)

Šeimos nepasiduoda – registruotos naujos pataisos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui

Česlovas Iškauskas. Nacionalizmas, patriotizmas, tautiškumas – atgyvenusios sąvokos?

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: jokia kita valstybė, prisijungusi prie ES drauge su Lietuva, per 15 metų nesugebėjo pasiekti tokio progreso

Algimantas Rusteika. Štai iš kur tas déjà vu

Sarah Kramer. Kolorado valstija nutraukė kovą prieš konditerį dėl jo religinių įsitikimų

Algimantas Rusteika. Politinės veidmainystės epocha

Arūnas Svitojus. Apie diskriminacinį ES žemės ūkio politikos pobūdį

Artūras Vaškevičius: Ar kada nors rasis politinė jėga, kuri turėtų drąsos Lietuvos savivaldai atiduoti savivaldą, atiduoti demokratiją?

LAT neskundžiama nutartimi nutraukė Laimutės Kedienės teisminį persekiojimą dėl himno išniekinimo ir prokuroro K.Betingio neva melagingo įskundimo

Žinių radijas: Ar Europa pavojuje?

Nuo bačkos. Emanuelis Macronas: Kartu privalome naujai išrasti mūsų civilizacijos formas šiame besikeičiančiame pasaulyje

Knygų mugės naujienos. „Europos Sąjunga civilizacinėje geopolitikoje“

Raimondas Navickas. Tai, ką jūs išdarinėjate, nėra joks Žodžio laisvės gynimas!

Kas ir kaip Europai [?] skambina varpais? Vido Rachlevičiaus požiūris

Rinkimų rezultatai. Tomo Baranausko pasidalijimai

Vytautas Radžvilas. Nelygybė ir skurdas – neišvengiama ekonominės kolonijos dalia

Algimantas Rusteika. Pabalsavom. O gal palaidojom. Bet estus ir vėl aplenksim

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.