Intelektualų vaidmuo, Žiniasklaida

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kas stebina ir kas ne

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 9 d. 10:56

6     

    

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kas stebina ir kas ne

Tyčiotis iš valstybės vadovo tapo normalu. Gi šis kaišioja pagalius į „pandemijos valdymo“ ratus. Tačiau valdančiųjų sprendimų kritikuoti nevalia. Kaip jau ne kartą buvo pasakyta - tai antivalstybinė, visuomenei pavojinga veikla. Gi šie taip stengiasi dėl mūsų visų sveikatos.

Todėl pandemijos valdymą kritikuojantys „antivakseriai“ (nepriklausomai nuo jų požiūrio į vakcinas ir pasiskiepijimo statuso) gali būti laisvai žeminami, niekinami, šmeižiami. Neteigiu, kad iš kitos pusės panašių komentarų nepasitaiko. Kalbu apie tai, kas tapo geru tonu - tinkama, ne marginalia, žiniasklaidoje ir influencerių įrašuose plačiai paplitusia raiška.

Tai yra blogai. Blogai demokratinei diskusijai, žodžio laisvei, teisei į informaciją. Blogai socialinei santarvei, psichologinei visuomenės būklei. Bet blogiausia, kad mūsų visų vaikai auga pagiežos, psichologinio smurto ir nuolatinių patyčių atmosferoje. Ironiška, kad paraleliai mokyklose vykdomos programos prieš patyčias, o teisėje neseniai numatėme atsakomybę už „smurto demonstravimą vaikui“...

Kas stebina? Ne tai, kad objektyvi žiniasklaida bei dar objektyvesni influenceriai varo išvien su valdžia, nepaisant to, kad pagal pandemijos valdymo rezultatus (pvz., perteklinį mirštamumą) esame vieni iš blogiausių Europoje ir pasaulyje. Ne tai, kad marginalizuojama ir blokuojama valdžiai nepalanki nuomonė (“kova su dezinformacija”). Visa tai galima suprasti, susipažinus su viešiesiems ryšiams skirtomis sumomis. Stebina tai, kad daug gerų ir protingų žmonių, regis, negeba kritiškai pažiūrėti į sinchronu skleidžiamą naratyvą, nepastebi net akivaizdžiai absurdiškų jo elementų.

Ir nemato reikalo pastebėti. Juk viskas dėl „bendrojo gėrio“, o antivakseriai (plačiąja prasme) nusipelnė - kritika pandemijos valdymui mažina pasitikėjimą vakcinomis, tai stabdo vakcinacijos procesą, lemia mirtis ir perkrauna sveikatos sistemą...

Rimtai? O jei ne „antivakseriai“, tai viskas eitųsi kaip iš pypkės?

O šališka, dalinė ir akivaizdžiai klaidingas iliuzijas sukūrusi informacija pasitikėjimo nemažina? O visuomenės nuomonės ignoravimas priimant sprendimus pasitikėjimo nemažina? O atviras siekis „apsunkinti gyvenimą“ nepasiskiepijusiems pasitikėjimo vakcinomis nemažina?

O tai, kad valdantieji lygiagrečiai masinei vakcinacijai siekia įteisinti alkoholio pardavimą 18mečiams ir dekriminalizuoti narkotines medžiagas, pasitikėjimo nemažina? Kad šiuos sprendimus stumiantys valdančiųjų atstovai viešai prisipažįsta vartoję ar vartojantys narkotikus, pasitikėjimo nemažina? Kad valdančios partijos garbės pirmininkas nemato bėdos, jei legalizavus narkotikus koks ketvirtis žmonių išmirtų, pasitikėjimo nemažina?

Ne, ne, nemažina, nes jie tikrai nuoširdžiausiai rūpinasi mūsų visų sveikata. Net tada, kai siūlo nevakcinuotų negydyti. Jie nedaro klaidų, dėl kurių (nedelikatu net pagalvoti) galėtų nusipelnyti kritikos.

Todėl visiškai normalu, kad už tragišką pandeminę situaciją žiniasklaida pliekia ne politikus ir pareigūnus, kurie oficialiai atsakingi už pandemijos valdymą, bet jų klaidas atskleidžiančius privačius asmenis, kurie įgaliojimų valdyti pandemiją neturi.

Todėl, kaip tenka suprasti iš viešojoje erdvėje plintančių žinučių, pandemijos valdymo kritiką teks kriminalizuoti. Tiesa bus viena, aiški ir gryna.

Tik gerai, kad ne amžina.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Voice of the Family 2       2021-11-10 23:46

2020 m. rugsėjį visose Anglijos pradinėse mokyklose įvestas privalomas Santykių ugdymas, o visose Anglijos vidurinėse mokyklose, įskaitant katalikiškas mokyklas - santykių ir lytinis švietimas.
pagal naujas JK vyriausybės taisykles vaikų tėvai prarado teisę atšaukti savo vaikus iš lytinio švietimo pamokų.
Nors tėvai vis dar gali „prašyti“ pasitraukimo, galutinį sprendimą dabar turi priimti direktorius. Netgi ta ribota teisė nebus taikoma vyresniems nei 14 metų vaikams.
Be to, tėvai visiškai neturi teisės atitraukti savo vaikų iš naujojo „Santykių ugdymo“, kurį visos pradinės mokyklos turi įvesti vaikams nuo penkerių metų.
Vyriausybės programa taip pat užtikrins, kad jaunuoliai išmoktų „kaip gauti tolesnių patarimų, įskaitant tai, kaip ir kur gauti konfidencialių seksualinės ir reprodukcinės sveikatos patarimų ir gydymo“.
„Reprodukcinė sveikata“ yra abortų ir kontracepcijos kodas.
Anglijos ir Velso Vyskupų konferencijos agentūra Catholic Education Service (CES) palankiai įvertino gaires: „Vyriausybės paskelbti pasiūlymai yra suderinami su katalikiška pavyzdine mokymo programa“.

Be to, CES patvirtinimas prieštarauja tyrimams, kuriuose nustatyta, kad galimybės naudotis kontracepcija nepilnamečiams NESUMAŽINA nėštumo ar abortų.
Sveikatos ekonomikos žurnale daktaras Liamas Wrightas iš Šefildo universiteto ir profesorius Davidas Patonas iš Notingamo universiteto verslo mokyklos parodė, kad vietos valdžiai mažinant lytinio švietimo programas ir kontracepcijos klinikas paaugliams, jų nėštumų sumažėjo.

Be to, Didžiosios Britanijos ir JAV tyrimai nustatė, kad nepilnamečiams suteikus lengvesnę prieigą prie rytinės tabletės, padaugėjo lytiniu susirgimų.
Vienas iš Anglijos lytinio švietimo gairių šalininkų argumentų yra tas, kad naujas požiūris padės sumažinti seksualinę prievartą.

Tačiau tai taip pat yra rimtų įrodymų akivaizdoje.

Profesorius Davidas Patonas cituoja atvejų apžvalgas per pastaruosius 10 metų, kurios rodo, kad mokyklų teikiamos kontracepcijos ir abortų konsultacijos nepilnametėms mergaitėms, neturinčioms tėvų žinios, iš tikrųjų prisidėjo prie daugybės vaikų seksualinės prievartos skandalų.
Naujajame VOTF manifeste nurodomi dideli pavojai, slypintys lytinio švietimo programoms, ir kiekvienas pasaulio vyskupas turi apie tai žinoti.
„Šeimos balsas“ yra įsipareigojęs ir toliau plėtoti veiksmų programą, skirtą išlaisvinti katalikiškas šeimas visame pasaulyje iš prieš gyvybę ir šeimą nukreiptų lytinio švietimo programų gniaužtų.

Tačiau mums reikia jūsų pagalbos, kad tai įvyktų.
Manifestas meta iššūkį bendradarbiavimui su Bažnyčios priešais, kurie sistemingai taikosi į mūsų jaunus katalikus. Kartu Manifestas siekia padėti vyskupams palaikyti tikrą Bažnyčios mokymą apie žmogaus gyvybės ir šeimos šventumą.

Kanonų teisės kodekso 212 kanonas teigia, kad tikintieji krikščionys „turi teisę, o kartais ir pareigą, išsakyti šventiesiems ganytojams savo nuomonę klausimais, kurie susiję su Bažnyčios gerove, ir skelbti savo nuomonę kitiems. tikinčiųjų krikščionių“…o tai mūsų vaikų labui Manifestas ir daro.
Išpuolis prieš mūsų vaikus per pasaulietines lytinio švietimo programas, sustiprintas Vatikano visuotinio švietimo iniciatyvos, niekada nebuvo toks didelis.

Tačiau vyskupų rankose Manifestas gali pasirodyti svarbus ginklas sustabdyti šias programas.
Jūsų, ginant šeimą,
Vykdančioji Šeimos balso direktorė Marija Madisė
PS - Puolimai prieš mūsų vaikus nutruks tik Bažnyčiai atsiribojus nuo prieš gyvybę ir šeimą nukreiptų įstaigų, tokių kaip Jungtinės Tautos.
Apsvarstykite galimybę  paaukoti, padėdami stabdyti šeimų ir negimusių kūdikių puolimą.
https://voiceofthefamily.com/donate/?mc_cid=a716554557&mc_eid=c942d95c7a

Voice of the Family       2021-11-10 23:45

Visame pasaulyje tėvai kovoja su vietos ir šalies valdžia dėl savo teisės nuspręsti, kaip jų vaikai mokomi apie lytiškumą.
2018 m. Ontarijo provincijos premjeras konservatorius Dougas Fordas panaikino programą, į kurią buvo įtrauktos pamokos apie „lytinę tapatybę, tos pačios lyties asmenų santuokas…“ ir kitus skandalingai netinkamus dalykus.
Tačiau stebėtina, kad Ontarijo katalikų mokytojai priešinosi jos panaikinimui.
Priešingai, tėvai Kolorado valstijoje sulaukė visiško Denverio katalikų arkivyskupo Samuelio Akvilos pritarimo, prieštaraudami naujam įstatymui, draudžiančiam mokykloms laikytis tradicinio požiūrio į lytinį švietimą.
Tačiau šių nacionalinių ir regioninių mūšių reikšmė nublanksta, palyginti su Vatikano iniciatyva sekuliarizuoti katalikišką švietimą visame pasaulyje.
Iniciatyva pavadinta Pasaulinio švietimo paktu.
1. Švietimas, kurį skatins Paktas, bus sutelktas į žmogų, o ne į Kristų.
Pernai spalį Romoje pradėdamas Pasaulinio švietimo paktą, popiežius Pranciškus perskaitė jį apibrėžiančių principų sąrašą.
Šios iniciatyvos centre paskelbti „žmonės“... „Kad kiekvienos edukacinės programos centru taptų žmogus savo verte ir orumu…“
Nors Pranciškus užsiminė, kad socialinė doktrina yra įkvėpta „Dievo žodžio ir krikščioniškojo humanizmo“, Kristaus nepaminėjo.
Tačiau „brolystė“, masonijos principas, judėjimas, per daugelį metų sukėlęs daugybę socialinių revoliucijų prieš Bažnyčią ir katalikiškas tautas, buvo paminėta ne kartą.
2. Ji suteikia lytinio švietimo skatinimo struktūrą
Per visą savo pontifikato laikotarpį popiežius Pranciškus buvo atviras lytinio švietimo šalininkas. Pavyzdžiui, 2016 m. apaštališkajame raginime „Amoris laetitia“ jis pabrėžė „lytinio švietimo poreikį“ švietimo įstaigose.

2019 m. sausį skrisdamas iš Panamos į Romą popiežius Pranciškus žurnalistams sakė, kad vyskupai nežino, ką daryti dėl dvasininkų seksualinio išnaudojimo skandalo. Jis sakė: „Jautėme atsakomybę pateikti […] katechezę šia problema vyskupų konferencijoms“ ir toliau pasakė: „Manau, kad turime užtikrinti lytinį švietimą mokyklose“.
3. Pasaulinis švietimo paktas „atspindės“ Jungtinių Tautų tikslus
UNESCO generalinė direktorė Audrey Azoulay praėjusį mėnesį dalyvavo atnaujinant Pasaulinio švietimo paktą Romoje ir išreiškė padėką popiežiui Pranciškui už jo įsipareigojimą Jungtinių Tautų organizacijos misijoje.

Azoulay sakė, kad UNESCO (Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija) „džiaugiasi“ galėdama būti pontifiko Pasaulinio švietimo pakto dalimi, nes „jo tikslai atspindi mūsų pačių tikslus“.

Deja, UNESCO turi ilgą patirtį skatinant abortus ir prieš gyvybę ir šeimą nukreiptą lytinį švietimą.

2018 m. sausio mėn., nepaisydama JT valstybių narių prieštaravimų, UNESCO paskelbė technines gaires „Visapusis lytinis ugdymas“, kuriomis siekiama skatinti vyriausybių, pedagogų ir lytinės bei reprodukcinės sveikatos gynėjų pasaulinį standartą.
Siūloma mokyti vaikus, kad lytis yra socialinis konstruktas, ir „įvertinti savo lytinę tapatybę ir parodyti pagarbą kitų lytinei tapatybei“.

UNESCO gairėse taip pat siūloma vaikams papasakoti apie įvairių tipų „netradicines šeimas“ ir akcentuojamos LGBTI „teisės“.
216 000 katalikiškų mokyklų, kurias lanko daugiau nei 60 milijonų mokinių, 1750 universitetų ir daugiau nei 11 milijonų student - nesunku suprasti, kodėl globalistai nori prieiti prie Bažnyčios švietimo sistemos.
Nerimu tai, kad šis pasaulietinės „doktrinos“ pripažinimas, kuris turi būti įtrauktas į katalikišką švietimą, nėra naujiena ir, atrodo, sulaukia didelio vyresniųjų bažnyčios atstovų pritarimo.
2015 m. spalio 24 d. eiliniame šeimos sinode Romoje 94 % dalyvaujančių vyskupų ir kardinolų balsavo už ataskaitos pastraipą, atimančią tėvų teisę būti vieninteliais savo vaikų lytinio gyvenimo auklėtojais:
58 punktas: „Šeima, išlaikydama savo pagrindinę erdvę ugdyme (plg. Gravissimum Educationis,  negali būti vienintelė vieta seksualumo mokymui.

Mane       2021-11-9 15:51

niekas nestebina, pinigai juk nekvepia. Pasirodė ryte 13 naujų straipsnių ir beveik visi turi bent po vieną juliaus Milaičio “krūvelę”, net su savimi “padiskutuoja”. Ir niekas nemarginalizuoja, niekas neblokuoja. Dar ir palaikina.

Kis       2021-11-9 13:06

kam tie tusti zodziai,kai kalba valdzia-norma,o kai tik atsiliepia aidu jau problemos.Kam dar nedasunta,kad si valdzia veikia pries valstybe.Kinija,Baltarusija,Latvija apie rusija jokiu ziniu ir viskas Lietuvos ir jos zmoniu nenaudai.Noriu pazingeidauti,o kam mums tokias valdzia,kad kadencija uzbaogtu su 15 milijardu minus?Mes juos renkame,o suklydus galime paslaugu atsisakyti.Kam mums tokie iskrypeliai tipo Morgana,kad alkoholio propuogotojai,labiausiai ir didziausias trukumas.As ta Morgana su antrankiais isvesciau is studijos,kaipsavanoriskai prisipazinusia narkotiku vartojimu,tegu ivardina is kur ir kas ja sponsoravo.O tokius debilus tipo Valinska atleisciau is valstybinio darbo,kaip ....nepatikima elementa ,kuris atvirai kenkia Lietuvos imidzui?Ir tokia pasaka be galo ir krasto,nes dunduku Tipo “laisves’sklaideju per daug priviso.

Atleisi,       2021-11-9 12:01

nes nuo padebesių. Jiems įstatymai negalioja.

T0mas J.       2021-11-9 11:53

Vakcinas nuo kovido Europos Vaistų Agentūra registravo “sąlyginiu būdu”. Ką tai reiškia? Kad nebaigti jų tyrimai, vakcinos eksperimentinės?
O dėl kokios priežasties šių vakcinų gamintojai atleisti nuo atsakomybės - nes nebaigti jų tyrimai, vakcinos eksperimentinės?

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.