Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Sveikatos apsaugos politika

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kad nebūtų gėda žiūrėti vieni kitiems į akis

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 23 d. 0:02

9     

    

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kad nebūtų gėda žiūrėti vieni kitiems į akis

Iki „galimybių paso“ įsigaliojimo stengiausi supirkti savo vaikams reikalingus daiktus. Vis dėlto šio bei to pritrūko, o ypač – kelnių darželinukams, nes joms greitai pradyla keliai. Maloni staigmena, kad jų galima rasti Lidl. Tik gaila, kad darželinuko, kurio keliai plyšta greičiausiai, kelnių dydžio nebuvo.

Maža bėda – atsiraitosim brolio kelnes, ir tiek.

***

Tikrąją šiandienos bėdą išryškino advokatas Saulius Dambrauskas: „Esminis klausimas: ar pripažįstame segregaciją, kaip visuomenės reguliavimo principą? Jeigu sakome, kad vardan aukštesnio visuomenės gėrio toks reguliavimas vis tik yra priimtinas, tai toliau lieka tik ideologinis klausimas: kas yra pripažįstama (ar anksčiau ar vėliau gali būti pripažinta) „aukštesniuoju visuomenės gėriu“: visuomenės sveikata, kitiems – rasės ar tautos grynumas, dar kitiems – biologiškai apspręsta ar socialiai pasirinkta lytis ir pan. Taigi šis principinis klausimas: ar pripažįstame visuomenės segregaciją kaip teisinio reguliavimo principą – lemia Žmogaus Teisių apimtį bei ateitį. Beje, tai, kad pakankamai palankiai visuomenė priima segregaciją, liudija, koks gležnas šis išsiugdytas Žmogaus Teisių suvokimo daigas ir kaip lengvai galime atrasti atitolimui nuo jų motyvų.“

 

***

Kai dirbau Vaistų kontrolės tarnyboje, dalyvavau keliuose ikiteisminiuose tyrimuose ir administracinėse bylose dėl pažeidimų klinikinių tyrimų metu ir vaistų registracijos teisėtumo. Supratau vieną dalyką – vaistų kūrimas ir išleidimas į rinką yra tokio kompleksiškumo klausimai, kad bandymas įrodyti tiesą teisiniuose procesuose yra bergždžias Sizifo darbas. Kai posėdyje vieni pateikia dėžę argumentų, kitame posėdyje kiti pateikia dvi. Ir tai tik pasakos be galo pradžia. Tyrėjai, prokurorai ir teisėjai tiesiog negali įsisavinti tiek daug sudėtingiausios mokslinės, medicininės informacijos ir be specialių žinių įvertinti, kur ir kaip ta informacija manipuliuojama. Sprendimus dažnai lemia kiti veiksniai arba bylos pasibaigia senatimi.

 

***

Patiriu tam tikrą déjà vu. Atrodo, siaučia mokslinės ir pseudomokslinės informacijos, statistinių duomenų, teisinių interpretacijų ir asmeninių istorijų audra. O čia viskas dar keliais lygmenimis sudėtingiau, nes audroje sukasi ne tik vakcinų saugumo ir veiksmingumo duomenys, bet ir įvairūs viruso plitimo, pavojingumo niuansai, sveikatos sitemos problemos, taikomų kovos su pandemija priemonių pagrįstumas, efektyvumas, teisėtumas…

Žmonės pasirinko, kuria puse tikėti, o kurią kvestionuoti, ir kasdien gali gauti marias argumentų savo įsitikinimams sustiprinti bei gimstančioms abejonėms paneigti. Kuo toliau, tuo gilesnė praraja veriasi tarp skirtingų „tikėjimų“. Diskusija tarp jų nėra nei nuoširdi, nei laisva, nei atvira.

 

***

Informacinės audros metu valstybės taikoma prievarta ir žmonių sergregacija ypatingai skaudi. Juk nėra aiškių atsakymų, kaip iš tiesų turime elgtis. Ne, „galimybių paso“ veiksmingumo kovoje su pandemija mokslas neįrodė. Net Vyriausybės ekspertai pripažįsta, kad tai politinis sprendimas.

Tik istorijos tėkmėje, tik atsigręžę atgal galėsime įvertinti, kas iš tiesų vyko, kokie sprendimai buvo naudingi, o kokie žalingi. Dar negreitai suprasime jų naudos ir žalos mastą.

 

***

Pasistenkime, kad tada mūsų vaikams nebūtų gėda žiūrėti vieni kitiems į akis.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Life Site News       2021-09-24 12:34

Vaikai nėra COVID-19 „užkrečiamųjų ligų nešiotojai“ ir jiems patiems negresia pavojus
Oficialūs įrodymai rodo, kad vaikams nėra ko bijoti nuo COVID -19 ir jie nėra „super platintojai“.
https://www.lifesitenews.com/news/children-and-covid19/?utm_source=lifefacts

Stanfordo tyrimas: Uždarymai neturi reikšmingo poveikio mažinant COVID-19, gali jį net išplatinti.„Nerandame papildomos naudos dėl nurodymų likti namuose ir verslo uždarymo“.
https://www.lifesitenews.com/news/stanford-study-lockdowns-have-no-significant-effect-in-reducing-covid-19-may-even-spread-it/?utm_source=lifefacts

Besimptominiai COVID-19 perdavimai nevyksta:
Tiriant beveik 10 milijonų atvejų buvo aptikta tik 300 besimptomių atvejų.
https://www.lifesitenews.com/news/asymptomatic-transmission-of-covid-19-didnt-occur-at-all-study-of-10-million-finds/?utm_source=lifefacts

Avinas       2021-09-23 12:04

Lietuviams niekada negėda vienas prieš kitą - tik prieš užsieniečius. Tarp savęs lietuviai linkę puikiai bendradarbiauti - ypač kai reikia pakasti turtingesnį/geresnį/žydą, o dabar dar ir kiną, o tuomet apsimesti, kad nieko neįvyko/pats buvo kaltas. Elitas po pirmo pasaulinio ne veltui persikraustė į Lenkiją - puikiai žinojo, kas ateina, prileidus baudžiauninką prie valdžios.

Jules       2021-09-23 11:05

Žinot, kaip prancūzų kai kurie politikai sako, kad pirmiausia tai verslas, nešvarus biznis, ir nieko daugiau, ir tik po to visa kita, kas liečia po pasaulį paskleistą dirbtinį virusą: arba karštajam karui sukelti po Sanitarinio karo, arba žmonijai pamažinti. O gal Švabo ir jo draugelio Tjeriuko, tupinčio Maskvoje ir dažnai pavairuojančio net patį Rusijos prezidentą, knygos pasaulyje populiarinimui ir išplatinimui. Kas galėtų paneigti tokią galimybę? Cituoju: „Les vaccines c‘est du business, rien d‘autre “. Tai tik biznis ir nieko daugiau, ar taip?

Ačiū       2021-09-23 10:12

Tiesiog taip pat, kaip ir aš galvoju.

soma preparatas       2021-09-23 9:44

jie nežiūrės vieni kitiems į akis, jie surykiuoti vieningomis gretomis, žiūrės aukštyn - į Vado portretą.

aga       2021-09-23 9:01

Na ir cia kad Misiukonai, Kurys (senasis) Baumilos ar Armonai gedijosi savo aukoms i akis ziureti? Jie siaip jau iki siol savo aukoms akis drasko. Dabartiniai stalinistai irgi nesigailes.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-09-23 6:34

Jau 8 paskutinieji seimai - antikonstituciniai (n_e_l_e_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime.
*
Nusispjovę ant Lietuvos konstitucijos bei nepaisydami Tautinės giesmės, kaskart vis įžūliau bei agresyviau, a_p_s_i_š_a_u_k_ė_l_i_a_i vienaląsčiai seimagyviai veikė ir tebeveikia svetimšalių naudai bemaž 30 metų. Milijonas (pusė visų!) darbininkų išvaryta svetur.
Šie metai - visuotinio maišto pradžia:
- apsišaukėliai vienaląsčiai seimagyviai, lauk iš seimo nedelsiant dabar, lauk iš Lietuvos;
- moteriausybė, lauk iš tarnybos, lauk iš Lietuvos;
- seimagyviai, moteriausybė, milicininkai-policininkai, prokurorų gaujos į teismą - Tautos tribunolą.
_________________________________
Nemaištauti yra pavojinga Tautos gyvybei
Lietuva - tvirtovė

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-09-23 6:31

(pataisyta)
Nuo rugsėjo 13 atsirado (įteisintas) masinių vagysčių būdas, kai neužsikodavusieji (qr kodu) neaptarnaujami bibliotekose. Neužsikodavusieji mokesčiais susimoka už paslaugą bibliotekose ir negauna tokios. Tokias vagystes įteisino Ingrida Šimonytė ir Agnė Bilotaitė va tokiu dokumentu https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/8c51f7f0fbfa11eb9f09e7df20500045
_________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 rugsėjo 23

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-09-23 6:29

Nuo rugsėjo 13 atsirado (įteisintas) masinių vagysčių būdas, kai neaptarnaujami bibliotekose neužsikodavusieji (qr kodu). Neužsikodavusieji mokesčiais susimoka už paslaugą bibliotekose ir negauna tokios. Tokias vagystes įteisino Ingrida Šimonytė ir Agnė Bilotaitė va tokiu dokumentu https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/8c51f7f0fbfa11eb9f09e7df20500045
_________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 rugsėjo 23

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.