Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Intelektualų vaidmuo

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Ekspertų tironija

Tiesos.lt siūlo   2020 m. rugsėjo 26 d. 23:47

9     

    

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Ekspertų tironija

Laisvos visuomenės institutas

Pagal kieno dūdelę šoka Lietuva? Kas mums diktuoja, kaip kalbėti ir ką mąstyti? Seimas? Baikit, ten juk vien marginalai. Kam jų nuomonė rūpi? Vyriausybė? Ne, ačiū, tokie profesionalai mums nenurodinės. Prezidentas? Ir ne jo nosiai – jis jau tik pats sau gražus.

Galutinę, neskundžiamą ir absoliučią tiesą mums skelbia ne kas kitas, o iškilūs lygybės ekspertai bei jų konsultuojami influenceriai. Netikite? Pabandykite jiems viešai paprieštarauti ir patikėsite. Ypač jei užimate reikšmingas pareigas ar turite statusą, bent teoriškai leidžiantį formuoti viešąją nuomonę. Praktiškai – lygybės ekspertai jums to neleis.

Žiūrėkite, kaip savo Facebook‘o paskyroje rašo Lygių galimybių plėtros centras: „Dėl patriarchalinės sistemos rudimentų, kurie iškelia pirmosios ponios vaidmenį kaip tariamai reikšmingą, turime situaciją, kai nekompetentingo žmogaus lūpomis skleidžiama ir įtvirtinama lyčių nelygybė, paniekinamas ypatingai sunkiomis pandemijos sąlygomis dirbančių žmonių: medikių, mokytojų, socialinių darbuotojų, kitų sričių specialisčių darbas. Raginame visų viešų renginių organizatorius nekviesti dalyvių pasisakyti temomis, kurių neišmano. Dirbtinai suteiktas statusas neturi tapti priežastimi daryti žmogų viešos nuomonės formuotoju.“

Taip, laisvuose rinkimuose išrinkto prezidento žmonos statusas yra „dirbtinai suteiktas“, o štai ekspertu apsišaukusio svieto lygintojo statusas – natūralus. Kaip matote, natūralumas pats kyla iš vidaus – iš savojo susivokimo, kad aš esu ekspertas. Išorinis statuso suteikimas iškart atrodo dirbtinai. Patriarchatas gi aplink…

Todėl tik niekieno nerinkti, niekam neatskaitingi bei už savo žodžius niekada neatsakantys ekspertai turi teisę kalbėti už visus.

Jau daug kas bedė pirštu į tai, kad D. Nausėdienę užsipuolę ekspertai ir su jais bendradarbiaujantys influenceriai negeba suprasti teksto arba sąmoningai iškraipo tai, ką Davoso konferencijoje sakė pirmoji ponia. Ne, ji neapkaltino moterų dėl prastos švietimo sistemos būklės, bet drįso pasakyti tai, kas turėjo būti nutylėta – vien didelis moterų skaičius sistemoje jos giluminių problemų neišspręs. Juk ne lytys sprendžia problemas; ne dėl sistemoje dalyvaujančių moterų ar vyrų procento gerėja ar blogėja švietimo rodikliai. Kitaip tariant, spręsdami sistemos problemas neturėtume sureikšminti lyčių vaidmens, bet imtis rimtų institucinių reformų.

Ironiška, kad Lygių galimybių plėtros centro ekspertė M. Jankauskaitė D. Nausėdienės pasisakymą pavadino seksistiniu. Nors patys lygybės ekspertai seniai kartoja savaime absoliučiai teisingą, todėl niekuo nepagrįstą tezę, neva moterų buvimas tarybose ir valdybose lemtų reikšmingai kokybiškesnį veiklos organizavimą ir veikimą. „Padidinus moterų skaičių ten, kur jų dabar tragiškai trūksta, pavyzdžiui, sprendimų priėmimo gretose ir politikoje, net neabejoju, kad mūsų politika būtų kur kas kokybiškesnė“, – sako ekspertė M. Jankauskaitė. Taigi, anot ekspertės, lyčių vaidmenys sistemos veikimo rezultatams yra svarbu.

Klausimas – tai kur čia slypi seksizmas? Jei ekspertai pamiršo, galiu priminti, kad seksizmas yra siejamas su bet kokiu asmens išskyrimu ar vertinimu remiantis vien jo lytimi, o ne kitomis svarbiomis savybėmis.

Beprasmiška. Apibrėžimų, logikos taisyklių ir elementaraus bendravimo normų priminimas ekspertams, regis, nebepadės…  Atrodo, kad jie negali nei vertinti viešų pasisakymų, nei patys kalbėti kitaip, kaip tik seniai išmoktomis klišėmis. Nesutinki, kad dėl visų pasaulio bėdų kaltas patriarchatas, vadinasi, dėl bėdų kaltini moteris. Nesigėri teisuolišku moralizavimu dėl reklamos su Lavrinovičiais, va va, atsiskleidei – aukštini prievartautojus ir niekini aukas. Nepritari marksistinei Stambulo konvencijos ideologijai, be abejo, tik todėl, kad laikaisi nuostatos „muša, vadinasi, myli“. Informuoji, kad hormoninė kontracepcija kenkia paauglių sveikatai, esi viduramžiuose užstrigusi davatka. Sakai, kad krizinio nėštumo metu mamai svarbu pasiūlyti pagalbą, viskas aišku – nori uždrausti abortą, nes moterį laikai vaikų gaminimo inkubatoriumi. Manai, kad auginti vaikus yra kilnus ir prasmingas pasirinkimas – turi slaptą tikslą užrakinti moteris virtuvėje prie puodų ir pakišti po vyrų padu.

Galima būtų vardinti ir vardinti. Mes tiek kartų girdėjome lygybės ekspertų verdiktus, kad jau derėtų nustoti juos skelbti. Ačiū, supratome, gana. Nes tai, kuo jūs, kovotojai už moterų apsaugą nuo smurto, užsiimate, yra grynų gryniausias psichologinis smurtas (paskaitykite savo stumiamos Stambulo konvencijos apibrėžimus). Ir bent jau savo pamokymais viešojoje erdvėje prieš moteris jūs smurtaujate daugiau už visus vyrus kartu sudėjus.

Svajonėse matau lygybės ekspertų rojų – tolimą Feministaną. Kur ekspertai užima visas vadovaujančias ir nevadovaujančias pozicijas, kalba tik taip, kaip galima, mąsto ir daro viską teisingai bei nieko nediskriminuoja. Kur klesti įvairovė ir lygybė! Kur ekspertai dvidešimt keturias valandas per parą garsiai skelbia savo tiesas bei genialias įžvalgas.

O mes, Lietuvos moterys, kurias taip uoliai trokštate ginti, puikiai apsieitume ir be ekspertinių įžvalgų… Mylėtume savo vyrus, augintume vaikus ir tik, jeigu norime, tada, kada norime, bei ten, kur norime, siektume profesinių, mokslinių, politinių ar kitokių „socialinio statuso“ aukštumų.

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Puikus       2020-10-3 12:11

straipsnis.Dekui autorei.

s.m.       2020-09-29 1:45

geras straipsnis, bet turiu autorei ir rimtą pastabą, - save ekspertais pasiskyrę leberast-marksistiniai samazvancai vadintini nebent tik “ekspertais”. O dar tiksliau - atmatos.

tiek       2020-09-28 21:42

kažkokia mišrainė. Aš - tik už šeimos reguliavimą civilizuotais metodais. Prireikus - ir už abortą.  Aš - tikrai prieš Stambulo reformos klastą .Esu įsitikinęs ,kad man pritartų dauguma tautiečių.

Į temą...       2020-09-28 7:54

Trumpai:
1.MINFO talpina įdomius pasisakymus,ten neerzina visokie prašaliečiai ir stasiai.
2.Ten puikiai mintis ir poziciją,artimą protingiems žmonėms,reiškia talentingai rašanti Jolanta Blažytė.Jos nuomonė apie 5 babyčių-eksperčių biznį lyčių lygybių tema puikiai apibūdina situaciją.Ponia Margarita su savo seminarais ir mokymais jau kelintą ratą per Lietuvą varo,nusibodus iki begalybės.

Al.       2020-09-27 22:42

Pataisyčiau - lygybės ekspertų rojus ne Feministanas, o Naujasis šaunusis pasaulis. Tai yra - komunosatanistinė diktatūra. Tiesiog, savo programos visumos garsiai jie neskelbia. Jų smogikai dirba kiekvienas savo siauroj srity, panašiai, kaip autobusų plėšikai - vienas netyčia pastumia, kitas, netyčia ištraukia klijento piniginę, trečias, atsitiktinai, pagauna ją ore ir t.t. Ir tiek save pasiskyrę ekspertai, tiek spauda yra šio teroristinio konvėjerio dalys.

moteris       2020-09-27 22:07

“O mes, Lietuvos moterys, kurias taip uoliai trokštate ginti, puikiai apsieitume ir be ekspertinių įžvalgų…”———ačiū,autore, už nuomonę, kaip visada, puikią...sutampančią su manąja…Kaip trokščiau, kad tos visokios lygių galimybių ekspertės ir ekspertai būtų išmintingesni.O būtų  tobuliausia-jei tokios organizacijos iš Lietuvos dingtų...Jos tik kiršina žmones, šeimas.

Nuomonė       2020-09-27 10:57

Pritariu straipsnio autorei.

Prašalietis       2020-09-27 7:02

Juokinga ir labai linksma skaityti “intelektualės” K. Zimarytės-Sakavičienės aptarnaujančios šiandieninę “pirmą ponią, pirmą aristokratę, pirmą gražuolę, pagal šiandieninį statusą kompetentingą damą ir t.t.” Nausėdienę, kuri bandė “protingai” ką nors pakalbėti apie tai, ką pati Nausėdienė iš savo “mokslų ir dirbto darbo žino” tiek, kiek jai surašė prezidentūrą aptarnaujantys “specai”.  Kristinos Zamarytės-Sakavičienės rašinėlis ekspertų ir “infliuenserių” visiems akivaizdžiam pasakymui, kad svarbiais klausimais viešai turi kalbėti tas, kuris yra šios srities profesionalas ir pripažintas specialistas, parašinėjant “kompetentingai ir labai įtikinamai” Nausėdienės ” profesionalios ir kompetentingos kalbos” tema, apie “bendravimo normų priminimą, kaip “ekspertai ir infliuenseriai nesupranta ar iškraipo protingus ir profesionalius” Nausėdienė pasakymus ir t.t. dar labiau parodo, kas per ” Lietuvos švyturys” yra “pirma ponia, pirma aristokratė, pirma prezidentūros gražuolė, pagal šiandieninį statusą viską žinanti ir viską mokanti damą....”, vakarykštė bankelio valdytojo patarėjo žmona.

ah1       2020-09-27 0:18

o ko norit iš kapitalizmo/ kanopizmo? Kapitalizme/kanopizme žmoniškumo užsimanėt?

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.