Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Dvi minios, dvi Lietuvos, dvi baimės ir du tikėjimai

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 19 d. 11:05

7     

    

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Dvi minios, dvi Lietuvos, dvi baimės ir du tikėjimai

Daug žmonių pasipiktino – kaip galima šitaip negražiai protestuoti Laisvės gynėjų dieną? Kaip galima reikalauti laisvės, kai ji jau iškovota – kai gali laisvai eiti, kur nori, laisvai sakyti, ką nori?

Pasipiktinę išties gali laisvai eiti, kur nori, sakyti, ką nori. Jie išties laisva valia skiepijasi, nes bijo dėl savo, savo artimųjų sveikatos ir rūpinasi visuomenės sveikata. Jie nuoširdžiai mano, kad galimybių pasas, skirstantis pilnai paskiepytus ir nepilnai paskiepytus į dideles ir mažas parduotuves, leidžiantis ir neleidžiantis į teatrą, koncertus, kitus renginius, yra efektyvi pandemijos valdymo priemonė.

Jie tiki, kad vakcinos yra veiksmingos ir saugios. Jie įsitikinę, kad skiepydamiesi saugo kitus ir prisideda prie bendrojo gėrio. Jie taip mano, nes kasdien tai girdi medijose iš valdžios atstovų ir ekspertų lūpų. O jeigu taip manai, atsisakantys skiepytis tikrai gali atrodyti arba beviltiški kvailiai, arba piktybiniai niekšai, nenorintys prisidėti prie kilnaus bendro tikslo. Niekšų ir kvailių teisės yra ribojamos pagrįstai – jie pavojingi visuomenei ir patys dėl to kalti.

Iškilmingą minėjimą sugadinęs protestas atrodo niekingas. Protestavę – ne Lietuvos žmonės, ne bendrapiliečiai, bet valstybės priešai, manipuliuojama masė, baubiantys gyvuliai, bydlo.

O jeigu jie pabandytų įsivaizduoti, kaip jaučiasi žmogus, kurį valdžia, pasitelkusi valstybės teisinį ir represinį aparatą, verčia susileisti į savo kūną vaistinį preparatą, kurio jis atsisako. Jis atsisako, nes mano, kad plintanti liga nėra itin pavojinga – mirtingumas nedidelis ir aplinkiniai sirgo lengvai.

Atsisako, nes žino, jog vakcinos dar nėra iki galo ištirtos, neaiškus jų saugumas (ypač ilgalaikis), o veiksmingumas nepakankamas, nes užsikrėsti ir sirgti (tiesa, turbūt lengviau) galės net pasiskiepijęs 3 dozėmis.

Atsisako, nes žino, kad vakcinacija nesaugo aplinkinių – užsikrėtę skiepyti gali užkrėsti kitus. Jo nuomonė yra pagrįsta solidžiais moksliniais duomenimis, kuriuos skelbia EMA, Europos Komisija, FDA, ECDC ir garsiausi recenzuojami moksliniai žurnalai (o ne su farmacijos įmonėmis bei valdžia susiję ekspertai). Plintant naujai viruso atmainai šią nuomonę visiškai patvirtina ir nacionalinė bei tarptautinė epidemiologinė statistika.

Todėl, jo įsitikinimu, neteisinga, kad jis negali patekti į daugumą parduotuvių, renginių, kad kas savaitę moka keliasdešimt eurų už testus, rizikuoja netekti darbo ir t.t. Neteisinga, kad jis negali laisvai eiti, kur nori; negali laisvai sakyti, ką nori, nes iškart sulaukia viešų patyčių, smerkimo ir etikečių – antivakseris, valstybės priešas, žudikas…

Jis protestuoja, nes bijo dėl savo, savo artimųjų ir visuomenės sveikatos. Jis priešinasi neteisingumui, nepagrįstai diskriminacijai ir nekaltų žmonių engimui. Priešinasi Konstitucijos, demokratijos, teisinės valstybės principų ir žmogaus teisės į kūno autonomiją ignoravimui.

Įsivaizduokite, kad prieš savo valią esate verčiamas susileisti į savo kūną preparatą, kuriuo Jūs nepasitikite. Įsivaizduokite, kad dėl to netenkate didelės dalies savo teisių ir esate niekinimas.

Ir įsivaizduokite, kad Jūsų „prievartautojai“ sako iškilmingas kalbas apie laisvę sausio 13 d. minėjime. Gal nebaubsite, gal nešvilpsite, bet bjaurėsitės veidmainyste ir turbūt savo skausmą dėl neteisybės vienaip ar kitaip išliesite…

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ir dar       2022-01-20 9:22

Suleidus skiepą jo jau niekaip nebeiškrapštysi, reagentas pasklis po visą kūną  ir tūnos nežinia, kiek laiko ir kaip veiks.Išgėrei tabletę , gali ją išspjaut, arba daugiau jų nenaudot, štai kuo skiriasi skiepas nuo tabletės, todėl visais atvejais reikia saugotis ir aš renkuosi tabletę o ne eksperimentinį skiepą..

ale       2022-01-20 3:27

ale ko tie medicininio eksperimento dalyviai tokie pasiutę?  Atrodytų gavę eksperimentinę dozę turėtų būti ramūs kaip belgai, drąsūs kaip Šerxanai, ale ne… gal jie gauna kokios pasiutligės virusų  su tomis eksperimentinėmis dozėmis?  manu kad būti išsireikalauti išvertimo   į lietuvių kalbą tos QR kodizacijos apie kiekvieną  tariamai suvakcinuotą.

ah1       2022-01-20 2:42

skiepų nėra, yra eksperimentinis produktas ir vykdomas antikonstitucinis medicininis eksperimentas.
Yra dalyvaujantys antikonstituciniame medicininiame eksperimente ir yra nedalyvaujantys medicininiame eksperimente - štai kokios dvi Lietuvos šiandieną esma.
Tiesiog eksperimentuojama kiek žmogus atlaiko slepiamo ” mėšlo” eksperimentiniame produkte iki kojų pakratymo, net neabejoju, net neabejoju, kad po QR kvadratėliais slepiamas to “mėšlo” suvarytas kiekis kiekvienam - suvarė vieną dozę - nepakratei kojų - reikalauja antros, nepakratei kojų po antros - suvarys stipresnę trečią dozę , nepakraetei kojų po trečios - suvarys stipresnė ketvirtą ir t.t.
Medicininis eksperimentas tęsis iki 2023m. - eksperimentinė produktą/ eksperimentines dozes rūpinasi Dulkys su Šimonyte.

Žodžio laisvė...       2022-01-20 1:56

Valdžia neligitimi ,nes ne vieną kartą pažeidė Lietuvos Konstituciją.Jos laukia
teisiamųjų suolas.Vėliau ar anksčiau tai įvyks.Nes valstybė negali būti su ko ne kasdien pažeidžiama Konstitucija.

stasys        2022-01-19 18:29

cit.“Moterys tokiais istorijos momentais būna itin veiklios ir todėl labai pavojingos, nes už savo bejėgiškumą keršija buka prievarta, jei tik įgauna valdžią bei įtaką” . Stereotipas . Bet kurios lyties individas tampa kerštingas kai istumiamas į kampa . Politikoje tai labai pastebima tik dėl to kad moteru joje ženkliai mažiau smile .

Jeigu taip atvirai,       2022-01-19 12:21

tai jokių dviejų Lietuvų, jokių dviejų minių, jokio susidvejinimo apskritai nėra. Yra aiški riba tarp sveiko proto žmonių ir to proto neigėjų. Sveikas protas sako: yra demokratija ir tironija, yra vyras ir moteris, yra tauta su jos Konstitucija ir taip toliau. Nesveikas protas visam tam prieštarauja, ir visa problema ta, kas sveiko proto atstovai pinigų neturi, o nesveikas protas jų turi apsčiai. Dabar dideliems išradimams reikia jau milžiniškų pinigų, dinamitą išradęs, kaip Nobelis, nemirtingumo nepelnysi, jei nemirtingumą suprasime kaip dėkingumą už tai, kad tu gyvenai, kūrei, padėjai (o kartais gal ir pakenkei) žmonijai. Turinti pinigų, kitaip sakant, valdanti piliečių pinigus, valdžia žmones apgavo, privertė badytis nepilnaverčiais skiepais, tyčiojosi karantinais ir kaukėmis, niekino visais jai prieinamais būdais, ir tas jos įžūlumas atvedė visuomenę prie maišto, ačiū Dievui, kol kas taikaus, būsenos. Moterys tokiais istorijos momentais būna itin veiklios ir todėl labai pavojingos, nes už savo bejėgiškumą keršija buka prievarta, jei tik įgauna valdžią bei įtaką. Apsistato tokiais pat menkystomis, kuriuos vadina politologais, ekspertais, žurnalistais, nors naudojasi jais tik kaip kojašluostėmis. Kada nors tai baigsis, kojas galima nusivalyti į kilimėlį, bet purvo nuo širdies lengvai nenusibrauksi.

stasys        2022-01-19 11:44

Bijau autorė suklydo , ne vakcinos tapo priežastimi to anti-mitingo prie Seimo . Gal ja suklaidimo kaukiu nebuvimas o gal tie keli plakatai ? Giluminės priešpriešos priežastys slypį ne paviršiuje pandemijos baloje plaukiojant . Pati mintis jog ši lap-jaunimo valdžia gali ir skaito turinti teise savaip elgtis gavus dauguma Seime yra gana atrasi . Ji pažeidžia esmynes Lietuvos Konstitucijos pastraipas apie valdžios galiu perdalinima tarp skirtingu valdžios instituciju .Seimas ir vyriausybė legitimus tik tada kai dirba petis į petį su Prezidentūra , jei to nėra valdžios mechanizmas neveikia , butent tai ka šiandiena matome .

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.