Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės

Kristina Zamarytė-Sakavičienė trumpai apžvelgia labiausiai ją sugluminusius I. Vėgėlės kalbos kritikų kontragumentus

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 27 d. 17:54

19     

    

Kristina Zamarytė-Sakavičienė trumpai apžvelgia labiausiai ją sugluminusius I. Vėgėlės kalbos kritikų kontragumentus

Daugiausiai nuostabos viešojoje erdvėje sukelė šis prof. dr. Igno Vėgėlės kalbos sakinys: „Vertimas skiepytis sudarant neigiamas, kartais ir nepakeliamas socialines, ekonomines, finansines sąlygas asmeniui, pavyzdžiui, kas keletą dienų savo sąskaita testuotis, kai vieno testo kaina sudaro šeštadalį ar septintadalį atlyginimo, yra prievarta.“

Jeigu tai nėra valstybinė prievarta, kas tuomet yra? Darbo ir socialinių garantijų netekimas šeimą išlaikančiam tėvui gali būti net baisiau už gumines lazdas arba areštą.

Sunku patikėti, kaip lengvai per pusantrų pandemijos metų atsisakėme galiojančių, pamatinių žmogaus teisių ir fundamentalių biomedicinos teisės principų. Kaip greitai pamiršome, jog jie buvo nustatyti, kad vedini utilitaristinės kaštų ir naudos analizės nepakartotume didžiųjų žmonijos klaidų.

Apmaudu matyti, kaip galiojančią teisę ignoruojantys teisininkai kuria išmanius pateisinimus dabar vykdomai politikai.

Štai reikšdamas nesutikimą su I.Vėgėle advokatas A.Šindeikis aiškina: „Suprantame, kad tarp pasiskiepijusių ir nepasiskiepijusių asmenų yra tokių objektyvių skirtumų, dėl kurių jie gali būti vertinami skirtingai“.

Taip, asmens sveikatos požiūriu objektyvūs skirtumai egzistuoja – paskiepyti turi mažesnę riziką susirgti sunkia COVID-19 forma ar mirti. Visuomenės sveikatos prasme reikšmingo skirtumo nėra, nes kaip jau visiems turėtų būti žinoma, ir paskiepyti, ir nepaskiepyti gali platinti virusą.

Ai, tiesa, neskiepyti dažniau patenka į ligonines ir tai mums visiems brangiai kainuoja. Remdamiesi tokia utilitaristine logika, mes turėtume pripažinti ne mažiau objektyvius skirtumus tarp jaunų ir senų, lieknų ir nutukusių, sergančių ir nesergančių diabetu, nes jų rizika susirgti sunkia COVID-19 forma taip pat reikšmingai skiriasi.

Jeigu nežinojote, informacija apie asmens sveikatą ir jam suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas (o tai apima ir pasiskiepijimą) iki pastarųjų metų buvo laikoma ypatingais asmens duomenimis, kuriems taikomi aukščiausi konfidencialumo standartai, būtent todėl, kad pagal įvairius „objektyvius skirtumus“ žmonės nebūtų diskriminuojami darbdavių, draudimo bendrovių, sveikatos ir kitų paslaugų teikėjų.

Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas pateisina Vyriausybės nustatytus ribojimus taip: „Dėl būtinumo ir proporcingumo, tai yra vienintelės mažiausiai ribojančios priemonė“. Tame pačiame interviu jis priduria: „Nematau alternatyvos tam, kas yra daroma“.

Tiesa, kad vienas iš konstitucinio proporcingumo principo kriterijų yra alternatyvių, mažiau ribojančių priemonių nebuvimas, bet jeigu D.Žalimas alternatyvų nežino, nereiškia, kad jų nėra. Ir ne teisininkai, o pandemijos valdymo specialistai (epidemiologai, infektologai, imunologai, krizių valdymo specialistai ir kt.) turi jas žinoti.

Bėda, kad Vyriausybė kliaujasi siauru ekspertų ratu ir negirdi kitų specialistų kritikos bei alternatyvių, moksliškai pagrįstų ir kitose valstybėse pasiteisinusių siūlymų. O be plačios, atviros ir laisvos diskusijos tarp skirtingai mąstančių ekspertų abstraktūs teisininkų samprotavimai, kad taikomos priemonės yra proporcingos, nes jie nežino kitų, neturi prasmės.

Sveikatos teisės ir bioetikos specialistus turėtų baisiai nustebinti ir prof. V.Sinkevičiaus naujai atrasta žmogaus teisė. Savo kritikoje I.Vėgėlei jis klausia: „Kur yra asmens teisė būti neužkrėstam?“ Man būtų labai įdomu, jei prof. V.Sinkevičius parodytų Konstitucijos, konvencijos ar įstatymo normą, kurioje įrašyta „žmogaus teisė būti neužkrėstam“. Net jeigu tokia teisė ir egzistuotų, potencialiais pažeidėjais turėtų būti laikomi ir paskiepyti, ir nepaskiepyti, nes platina užkratą gana panašiai. Ir jeigu ši teisė neatsirado naujai su COVID-19 bei nėra išimtinai jam dedikuota, tai – o, siaube! – kiek milijonų pažeidimų kasmet padaroma Lietuvoje, kai visi vieni kitus užkrėtinėjame slogomis, gripais ir kt. Visi esame pažeidėjai recidyvistai. Ypač darželinukai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tomas       2021-08-28 22:15

.Sinkevičius yra teisės pizdukas,nors turi profesoriaus laipsnį.

štaziui       2021-08-28 19:20

stazele, tavo išdarkyta analinė anga išspaudė neįtikėtiną kiekį raidžių. Tavo viduriavimas šlykštus, o tu, leftistinio sifilio suėstu organizmu, grįžk į palatą. Tave išgydys. Tiesiog nebeviduriuok. Vis tiek mūsų marksistine-fondine dizinterija tu neužkrėsi.

habilitās       2021-08-28 8:51

Per tris metus turite susistumti 16 mln. dozių „vakcinos“, nes tiek užsakyta. Štai jums visos tiesos ir teisės. Jei dozė 15€, tai visas užsakymas – 240 mln. €.
Kad Šimonytė užsiima demagogija, o Dulkys šneka nesąmones, žino visi. Vien pastarojo „titaniškasis” pareiškimas: „tai yra nesiskiepijusiųjų pandemija“, vertas Gineso rekordų knygos ir atstatydinimo.
Kai į pagalbą pasitelkiami žalimai ir sinkevičiai, pišdulkių nusišnekėjimai tampa konstituciškai „dvasisiški“.

VaidasVDS       2021-08-28 8:50

Galima tarnauti materialinei, filosofinei arba dvasinei tiesai, galima vienai iš jų, galima ir visoms. Kiekvienas pasirenka.
Kuomet tarnaujama tik materialinei tiesai, tada pirmiausiai kažkas nusistato jos standartus sau ar kokiai nors grupei. Tuomet ta grupė pradeda visokiais būdais ją ginti, propaguoti, saugoti. Nei dvasinė, nei filosofinė tiesa tuomet tampa nesvarbi. Ir jeigu materialinė tiesa sutampa su Mamonos reikalavimais, tuomet pasirinkimas labai paprastas - dviem šeimininkams tarnauti neįmanoma - jei tarnauji vienam, turi nekęsti kito.
Iš čia ir kyla tos materialinės tiesos šalininkų neapykanta kitaip mąstantiems. O kitaip mąstantys taip pat negali pritarti grynai materialinei-materialistinei tiesai, nes išduosi filosofinius arba dvasinius principus.
Išeitis yra tik viena. Galima sutarti tik tuomet, kuomet tau rūpi visos tiesos rūšys - ir materialinė, ir filosofinė, ir dvasinė. Ir kuomet tu gali dėl jų laisvai ir nevaržomai diskutuoti…

to patiko!       2021-08-28 8:37

Sovietinius profesorisu ir jų mokinius reiktų gal sodinti ir ilgam, nemanai? Na, už kolaboravimą su priešu, ką manai?

Diede,       2021-08-28 8:35

Vokietija nėra laisva šalis, o okupuota, jei dar nežinojai ir susaistyta Kanclerio akto iki 2099 metų. Nebent Amerikė paleis ją į laisvę anksčiau, kaip Gorbis mus.

Diedas       2021-08-28 8:02

Gyvenime remiuosi tik sava patirtimi ir tikiu tai, kuo pats pamatau.
Koronės, kaipo kažkokios ligos nemačiau. Nei mano giminės nei draugai, nei benradarbiai nei jų giminės ir draugsi nesirgo, nemirė ir koronos nematė.
Bet mačiau visokiausių absurdų, kai eilinis čiaudulys, snarglys, ar net moskito įkandimas priskaičiuojamas prie koronės.
Ir tai dar ne viskas. Mano gu artimi giminės buvo užrašyti mirtinais ligoniais, tik be jokių ligos simptomų. Šiap sau. Dėl skaičiaus. Dėl normų vykdymo. Darbe ne vietoj pasimaišė.
Visose šalyse koronės yra skirtingai. Tai priklauso, kiek valdžioje komunizmo.
Dabar esu Olandijoje. Čia absoliučiai jokios koronės, jokių kaukių, jokių durnų pasų, jokių apribojimų. Gyvenimas eina normalia vaga.  Koronė tik žiniasklaidoje. Ir tai su pašaipa.
Už sienos, Belgijoje, nors dauguma netiki melagingu gripu, parduotuvėje reikia kaukių.
Na o Vokietijos valdžia eina iš proto.
Absurdų tiek, kad vokiečiai dar gerai nesuvirškina kas vyksta.
Lenkijoje vyksta agresyvi skiepų reklaminė kampanija, bet apribojimų mažai, ansnukiai neprivalomi.
Lietuva prispausta labiausiai.
Pradedant žvisiškai koronine ižniasklaida, baigisnt žmogaus teises pažeidžiančiais nutarimais, pirmauja toli aplenkusi net vokiečius.

Diedas       2021-08-28 7:39

Kiekvienas toks straipsnis nagrinėjantis nesamos ligos simtomus, kaip ir Vėgėlės kalba,dar vienas smūgis į skaitovo pasamonę.
Vėgėlės kalbą valdžia išreklamavo ir nuvalkiojo iki visiems žinomo šyrpotriebo todėl, kad joje patvirtinamas nesamo gripo egzistavimas ir svarbiausia, skleidžiama žinia apie Pasaulinę vyriausybę.
Vėgėlė, oponuojančiai pusei įteigė tai, ko ši pusė negalėjo priimti iš valdžios pusės.
Eilinis propagandos manevras.

stasys       2021-08-28 7:03

Amžinas klausimas kaip suderinti įstatymus jog jie gintų visų teises vienodai , kai ta pati visuomenė atkakliai siekia poliarizuoti savo įsitykinimus .Ne tik epidemijos atveju matome tuos skirtumus , jie kasdienybė mūsų socialinio gyvenimo namuose ir gatvėje . Nuolatos diskutuojame apie mokesčiu politika skirtingas pajamas turintiems, ginčiajamės žmogaus teisiu klausimais ir giname tradicines žmogaus ir šeimos vertybes .Teisingai autorė pažymėjo jog šio ginčo esmė silpnai dirbanti sveikatos sistema Lietuvoje , kuri ir šeip silpnai užtikrina Konstitucines prievoles jos piliečiams . Nors Konstitucija ir sako jog valstybė privalo pasirūpinti tokiomis nemokamomis paslaugomis , realiame gyvenime tai tik pro- forma , nuoga statistika ..o realybėje Jūs tas paslaugas perkate ir gana brangiai , bėdai prispyrus . Todėl aukso vidurys autore ne Jūsų pusėje o tu kurie priklausomi nuo tos silpnai veikiančios sveikatos sistemos , kuriems yra būtinos nuolatinės jos paslaugos ir jie negali ju brangiai pirkti .Paradoksas , bet jei į ši klausimą žiūrėti socialiniu požiūriu ,antivakseriai .. tampa pralobusiu ir tu lobistu interesus atstovaujančiu grupėje . Čia kaip su mokesčiais mielieji , vieni juos moka o kiti ne ar labai mažai o nori jog teisės ju būtų užtikrinamos vienodai . Aš prieš tokia skiepu politiką , bet kaip ir visur visuomenėje nugali siekis surasti aukso vidurį . Be abejo galima rasti kur kas mažiau erzinančiu visuomene spręndimu kovojant su covid ir čia problema nenoras valdančiu kalbėtis su visuomene ir ginčytis ,.. tai gana moteriškos charakterio savybės .

stasys       2021-08-28 7:00

Amžinas klausimas kaip suderinti įstatymus jog jie gintu visų teises vienodai , kai pati visuomenė atkakliai siekia poliarizuoti savo įsitykinimus .Ne tik epidemijos atveju matome tuos skirtumus , jie kasdienybė mūsų socialinio gyvenimo namuose ir gatvėje . Nuolatos diskutuojame apie mokesčiu politika skirtingas pajamas turintiems, ginčiajamės žmogaus teisiu klausimais ir giname tradicines žmogaus ir šeimos vertybes .Teisingai autorė pažymėjo jog šio ginčo esmė silpnai dirbanti sveikatos sistema Lietuvoje , kuri ir šeip silpnai užtikrina Konstitucines prievoles jos piliečiams . Nors Konstitucija ir sako jog valstybė privalo pasirūpinti tokiomis nemokamomis paslaugomis , realiame gyvenime tai tik pro- forma , nuoga statistika ..o realybėje Jūs tas paslaugas perkate ir gana brangiai , bėdai prispyrus . Todėl aukso vidurys autore ne Jūsu pusėje o tu kurie priklausomi nuo tos silpnai veikiančios sveikatos sistemos , kuriems yra būtinos nuolatinės jos paslaugos ir jie negali ju brangiai pirkti .Paradoksas , bet jei į ši klausimą žiūrėti socialiniu požiūriu ,antivakseriai .. tampa prolobusiu ir tu lobistu interesus atstovaujančiu grupėje . Čia kaip su mokesčiais mielieji , vieni juos moka o kiti ne ar labai mažai o nori jog teisės ju būtų užtikrinamos vienodai . Aš prieš tokia skiepu politiką , bet kaip ir visur visuomenėje nugali siekis surasti aukso vidurį . Be abejo galima rasti kur kas mažiau erzinančius visuomene sprendimus kovojant su covid ir čia problema nenoras valdančiu kalbėtis su visuomene ir ginčytis ,.. tai gana moteriškos charakterio savybės .

patiko!       2021-08-27 23:27

Autorė teisininke profesoriams Žalimui ir Sinkevičiui pasakė: ‘Sėskite į suolą - gavote dvejetą!!! Smagu!

Kis       2021-08-27 21:51

susidaro tokia nuomone,kad norima isprovuokoti tiesiog pasipriesinima su kraujo praliejimu.Cia nerasi to kas siejama su sveikata ar” plintancia"epidemija,visa epidemija tai vyriausybe ir ju nesveiko proto darbai,kurie aplamai neturi jokiu istatyminio pagrindo,nes pasas niekinis ,kaip ir visa toji neprognuozojama gauja.Jeigu vyriausybe neatsistatis ,bus kraujo,eisime neprasyti ,o paimti valdzia i savo rankas.Gali nesislepti ,jokios sienos,jokie pulkai neapsaugos,kai zmones bus pakviesti atimti valdzia.Cia nera gasd9in9imas,tai tik perspejimas,nes jus tiesiog svajuojate,tad ir issipildis svajone.

Prašalietis       2021-08-27 21:51

“Protingiausiems moksliniams” kvailiams dskutuojant ar pasakojant apie pandemiją, lietuviškai tai būtų epidemija” reiktų pradėti nuo apibrėžimo- kas yra vadinama epidemija, tai yra kokio masto užsikrėtimai, sirgimai ir mirusių skaičius yra vadinamas epidemija. Per daugelį dešimtmečių stebėjimų, tyrimų buvo pasauliniu lygiu pripažinta kada užkrečiamos ligos plitimo mastai, susirgimų skaičius, mirusių skaičius yra vadinama epidemija. Deja, “visų galų dideliems specialistams” šiandiena daug dešimtmečių galiojęs epidemijos apibrėžimas negalioja. Naujas epidemijos apibrėžimo šiandieniniams “protingiems” durniams, viską “numatantiems” savo scenarijuose ir prognozėse, yra nereikalingas ir matomai visiškai nesuprantamas dalykas. Jiems susigalvotas žodis “pandemija”  “pasako ir paaiškina pats savaime baisius žmonių susirgimo, sirgimo ir mirčių” dalykus, nereikalaujantis palyginimo su kuo nors kiekvienam pagal poreikius . Kaip ir iš “civilizuoto” pasaulio atėję žmogui bet kokiu norimu atveju taikytini ir nieko konkrečiai nereiškiantys žodžiai: meteorologinis-“depressija”(lietuviškai oro slėgio kritimas), visokiems žmogaus blogumams paaiškinti - stresas (jo prasmė yra žmogaus psichikos, jo organų veiklos sutrikimai iššaukiantys negalavimus ar ligas). Ką “gali” vakarietiškai besicivilizuojančiuose čiabuvių kraštuose iš niekur šiandiena atsiradę “tautiniai komunikacijos specialistai, atradę genealų dalyką” vardu “galimybių pasas”, nors tai tėra leidimas nesilaikyti valdžios sugalvotų nepasiskiepijusių nuo Covid-o žmonių įprasto normalaus gyvenimo ribojimų, gali pavydėti taip vadinamos civilizuotos vakarų šalys. Prancūzijoje šis Lietuvoje net “galimybių pasas” tėra “Pass sanitaire”(lietuviškai tai būtų sanitarinis leidimas), kaip leidimas įeiti į gamyklos teritoriją... “Tautiniai komunikacijos specialistai” matomai nežino, kad iki šiol žmonės kiekvienas turėjo, turi ir turės savo fizines ir protines įgimtas ar įgytas galias, kurios jiems suteiks vienokias ar kitokias jų gyvenimo galimybes, esant tam tikrai aplinkai, kurioje jie gyvena. Šioms žmogaus “galimybėms” šioje žemėje pradžią davė tėtis su mama. Jojios šimonytės, Dulkiai, net ir patys Lansbergiai suaugusiam žmogui nei fizinės nei protinės galimybės jokiais “galimybių pasais, galimybių aktais, galimybių dekretais…” nei pridės nei atims….. Įdomu bus pažiūrėti šio Covid-inio kvailiojimo spektaklio finalą, kai pradės siautėti sifilio, tuberkuliozės, hepatito, gripo,onkologinių susirgimų ir visokios kitokios šiandiena pamirštos pandemijos… Kokios ateityje atsiranda grandiozinės rinkos ir poreikis testų, antikūnių gamybos, žmogaus išsigimusio imuniteto “stiprinimo” poreikis nepajėgus susapnuoti net ir išmaniausias šiandieninis pasaulinis Frankas Krukas….

tiek       2021-08-27 21:15

šindeikiai /žalimai/sinkevičiai - neleistinai susimovė,ne tokie jau jie ir teisės “specai” . Ir tą įrodė ši simpatiška moteris su gražia , neiškraipyta lietuviška moters pavarde.

>>Taip        2021-08-27 20:37

Eina kalbos, kad Simonyte jau ir pati suka link atsistatydinimo..

>>Taip        2021-08-27 20:36

LRT Radijas gana objektyvus… i ji persikele ir idomiausios dikusijos.

Amen       2021-08-27 20:18

tai joks ne straipsnis, o dar keletas cvekų į režimo grabo dangtį.

Regimantas       2021-08-27 19:24

BŪTINI PRIEŠLAIKINIAI SEIMO RINKIMAI! Būtinai ateisiu rugsėjo 10 į protestą už Seimo atsistatydinimą ir Priešlaikinių rinkimų paskelbimą.

Taip        2021-08-27 18:26

Liberalmarksistiniai globalistai teisininkai Lietuvos Konstitucijos nuostatas aiškina ,deja,pagal jų išpažįstamą ideologiją.Tai jie yra Šimonvyriausybės sprendimų politiniai ir teisiniai remėjai.Apgailėtina ir tai ,kad šios Vyriausybės veiklą visomis išgalėmis palaiko ir dičkė neolibėralioji nomenklatūrinė žiniasklaida su LRT priešaky.Tad,šiuometinę Lietuvą aplankė,deja, liberalmarksistinis užkratas.

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.