Religija ir filosofija, Geroji Naujiena

Krikščionių Sekminės: sąsajos su žydų tradicija

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 20 d. 4:01

6     

    

Krikščionių Sekminės: sąsajos su žydų tradicija

palendriai.lt

Sekminių dieną Bažnyčios liturgija užsklendžia penkiasdešimt dienų trukusį Velykų laiką ir įveda į Šventosios Dvasios laiką, kaip ir pirmieji apaštalai, kasmet laukdama naujo Šventosios Dvasios išsiliejimo per liturginį šventimą. Šis Dvasios dovanojimas Bažnyčioje tebesitęsia nuo pirmųjų Sekminių vis iš naujo skatindamas ją tapti misijine.

Krikščioniškų Sekminių (gr. Pentēkostē – „penkiasdešimtoji“ diena) prasmė įleidusi šaknis senatestamentinėje Sekminių sampratoje, kuri amžių tėkmėje pakeitė savo pobūdį. Šiame straipsnyje bus siekiama trumpai apžvelgti, kaip Apaštalų Darbų autorių įtakojo anuomentinio judaizmo koncepcijos ir kaip įvyko žydiškų Sekminių sampratos perkeitimas.

palendriai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jota Marginalui       2018-05-26 7:36

Jums jau turbūt per septyniasdešimt, o dar tebesipravardžiuojate kaip paauglys. Jei manęs negerbiate, tai bent save gerbkit. Nejau tiek metų sulaukęs dar neišmokot valdytis?

Jota       2018-05-24 20:13

Žodis “modernus” apibrėžiamas kaip “atitinkantis šių dienų reikalavimus ir skonį, naujoviškas”. Žinant šių dienų “reikalavimus ir skonį”, nepadėti minusiuko būtų nuodėmė. O ką, jūs prieštaraujate?

Marginalas       2018-05-23 11:43

Popiežė deda minusiukus moderniausiai kalendorinių datų skaičiuoklei?

Marginalas       2018-05-22 14:48

Tiksliai apie tai, taip pat apie galimybę tiksliai nustatyti Kristaus Nukryžiavimo / Prisikėlimo metus, sk. čia:
http://messianic.lt/startL.htm -
nauja informacija pačioje apačioje!

Krikščionis       2018-05-21 20:55

Pirmiausia - aš matau tik apie pusę puslapio… Prašau administratoriaus pateikti visą tekstą. O dėl temos, tai įvairių sąsajų tarp Testamentų netrūksta. Tik kodėl būtent dabar viena iš jų tampa reikšminga?

Nepasirašysiu        2018-05-21 18:19

Sąsajos su kultūriškai svetimomis tradicijomis - nieko gera, juo labiau su tradicijomis, kurios prie nieko gera neveda.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.