Demokratija ir valdymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Krikščioniško pilietinio veikimo forumas kviečia į konferenciją „Krikščioniškas veikimas bendrojo gėrio link“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. kovo 4 d. 4:43

32     

    

Krikščioniško pilietinio veikimo forumas kviečia į konferenciją „Krikščioniškas veikimas bendrojo gėrio link“

Krikščioniško pilietinio veikimo forumas (toliau – Forumas) kviečia į konferenciją „Krikščioniškas veikimas bendrojo gėrio link“. Renginys vyks kovo 4 d. (šeštadienį) 10 val. viešbučio „Domus Maria“ konferencijų salėje, esančioje Aušros vartų g. 12, Vilnius.

Konferencijoje bus kalbama apie krikščionių pilietinę misiją, pilietiniam veikimui kylančius iššūkius, „bendrojo gėrio“ sąvoką, krikščioniškų vertybių gynimo svarbą, socialinio teisingumo problematiką ir protesto balsų fenomeną Lietuvos politikoje. Renginyje taip pat bus pristatyta Pilietinio krikščioniško veikimo forumo misija, tikslai ir veikla.

„Šiandien Lietuva, Europos Sąjunga ir visas pasaulis patiria daug įvairialypių iššūkių. Jų akivaizdoje negalime likti tik pasyviais stebėtojais. Priešingai, turime būti solidarūs, veiklūs ir prisiimti atsakomybę sudėtingose situacijose tam, kad gyventume teisingesnėje visuomenėje, siekiančioje bendro gėrio. Šventasis Augustinas rašė: „Mylėk savo tėvus! Labiau nei savo tėvus – savo tėvynę! O labiau nei tėvynę, mylėk tik vieną Dievą!“ Krikščionys neturi teisės pamiršti savo pilietinių pareigų, priešingai, turi rasti laiko ir jėgų siekti geresnės ir dorybingesnės Lietuvos. Šių tikslų vedinas Krikščioniško pilietinio veikimo forumas ir kviečia jungtis į bendrą veiklą bei dalyvauti konferencijoje“, – sakoma Forumo išplatintame pranešime spaudai.

Konferencijoje sveikinimo žodžius tars vyskupai Kęstutis Kėvalas ir Mindaugas Sabutis, pranešimus skaitys VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas doc. Benas Ulevičius, teisininkas, ateitininkas Vygantas Malinauskas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas politologas doc. Vincentas Vobolevičius bei Forumo vadovas Aurimas Radkevičius.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Krikščioniško veikimo       2017-03-3 16:40

bendrojo gėrio link idėja dabar reikalinga ES,kuri nežino kuria kryptimi sukti.Todėl reiktų suformuluoti patariamąsias rekomendacijas Lietuvos valdžiai,kuri turėtų savo pasiūlymus Europai grįsti krikščioniškų vertybių dvasia.

Konferenciją praves       2017-03-2 18:44

Konservatorių remiami vyskupai,propesoriai. O Lansbergių kasta irgi bus? Pamatysim.

ar ne Sorosas       2017-03-2 16:05

remia foruma? Kazkaip pastebejau kad cia renkasi “krikscionis” su genetiskai modifikuota dvasia?

"Žiūrėkite,kad       2017-03-2 8:06

jūsų nepavergtų tuščia ir apgaulinga filosofija,žmonių padavimu bei pasaulio pradmenimis,o ne Kristumi”.(Kol 2,1)Čia apie ideologijas?

Jadzė       2017-02-27 23:09

“nepasirašysiu” yra senas mūsų kadras “stasys”, mėginantis pakeisti telniašką. A ne, staska? Nesimauk kelnių per galvą, kankolus peršalsi.

Kestuoliai       2017-02-27 16:40

Tiesos.Lt skaitytojai nevisada rodo aukštą lygį. Dažnai jaučiamas naivumas. Šiuo atveju jis pasireiškia tuo, kad skaitytojai užpuola kiekvieną, kuris kelia klausimą, o kas stovi už tų grąžių žodžių “pilietinis veikimas”, krikščioniškas” ir t.t. Ko gero tokie skaitytojai nesupranta, ką rašo Šopauskas apie tokius “krikščionis” ale Ališauskas. 26 metai “nepriklasomybės” tiesiog natūraliai verčia susimąstyti apie kiekvieną naują darinį, ypatingai prieš kokius nors rinkimus. Čia negali būti aklo valio.

stasys        2017-02-27 16:30

įdėsite video bus dėkui neįdėsite matyt neverksime .smile

"Nepasirašysiu", esi provokatorius?       2017-02-26 23:18

Nekaista ausys nuo begėdiško melavimo apie katalikus, Katalikų Bažnyčią, jų požiūrį į Lietuvos nepriklausomybę, jų kovas bei gausybę aukų už laisvę ir valstybę?
Tipiškas Lietuvos “patriotės” protestantės pavyzdys - Nerija Putinaitė,
kuri yra net Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios pirmininkė (!)
http://www.liuteronai.lt/Parapijos/Vilniaus-parapija/Kontaktai:
Pirm. dr. Nerija Putinaitė
“Nepasirašysiu”, o gal esi provokatorius? Ar paveikė jaunas mėnulis?
P. S. Bent kiek nuovokesnis globalistas ar masonas puikiai žino,
kad vienintelė jėga dar galinti rimtai jiems pasipriešinti yra Katalikų Bažnyčia.

Nepasirašysiu       2017-02-26 20:28

Visi, kam prie širdies Kristaus mokymas IR demokratija, turėtų prisijungti prie Lietuvos protestantų, kurie renka pastorius ir taip gyvena tai, ko moko.
Visi, kad demokratija ne prie širdies, turėtų apsilankyti šioje konferencijoje. Priminsiu, kad centralizuota katalikų bažnyčia niekada istorijoje nepalaikė Lietuvos valstybingumo, taip pat ir tarpukariu.
Patriotams tinkamas pirmasis variantas. Globalistams - antrasis.
Tikriems patriotams yra ir daugiau variantų, bet jie tikriausiai ir patys juos žino.

Life Site News       2017-02-26 15:59
Life Site News       2017-02-26 15:55
Life Site News       2017-02-26 15:52
Portale alkas       2017-02-26 11:54

buvo įdomūs straipsniai apie istorijos eigoje buvusią raganų medžioklę.Bet ji vyksta ir dabar.Tik užmušinėjami žmonės morališkai.

Ar šis susibūrimas ne tam,kad       2017-02-26 11:52

padėtų konservatoriams ateiti į valdžią ar vis dėlto bažnyčiai prabus sąžinė,kad reikia imtis masinės sielovados ir baigti politinius žaidimus?Juk ir Trumpas dirba bažnyčios darbą,nes bažnyčia pasaulyje dirbo aplaidžiai.Gerai,jei Trumpas pataikys pagal tas dvi Biblijas,o jei nepatikys ,nes irgi yra tik silpnas ir nuodėmingas.

kas tas gėris?       2017-02-26 3:05

Bendras gėris tai spauzdinančių pinigus pasaulio globalizavimas, fašizmas, vergovinė santvarka, valstybių sunaikinimas?

Komentaruose po kvietimu       2017-02-25 21:03

į Krikščioniško pilietinio veikimo forumą sakantiems, kad tokia iniciatyva vėluojanti, derėtų suprasti, kad tie vėluojantys ir yra jie patys ir mes visi kartu,
o ne kažkas kitas: būdami krikščionys jie buvo ir piliečiai, visuomet turėję pareigą telktis, kautis ir nesitraukti nuo kietų Jėzaus Kristaus įsakymų (ne patarimų!) vykdymo. Dievo visuomet reikėjo ir reiks klausyti labiau nei žmogaus!
Tik kvailys to gali nesuprasti ir aukoti amžinojo (!) gyvenimo viltį dėl laikinų gėrybių. O kiek tokių!
Todėl pagarba kiekvienam, kuris imasi ieškoti pasklidusių brolių-seserų ir juos burti draugėn dėl Lietuvos, dėl bendrojo gėrio. Geranoriškai padėkime jiems, pataisykime.

Life Site News       2017-02-25 20:38
Jau gerokai vėluojanti       2017-02-25 17:25

iniciatyva.Tenka pastebėti,kad užsienyje žmonės gal mažiau eina į bažnyčias,tačiau daugiau bažnyčios ir tikėjimo turi širdyje.Lietuvoje dar daugiau eina į bažnyčias daugiau dėl pliusiuko ,dėl įpročio,nei iš tiesų ieško “Dievo karalystės”.Todėl kunigai turi eiti į visuomenę,į televiziją,į radiją ir nešti bažnyčią,tikėjimą,Kristaus žodį visur, kur tik įmanoma.Statyti bažnyčią žmonių širdyje visomis įmanomomis priemonėmis.

"Kolektyvinė tamsa" KPVF įpareigoja veikti       2017-02-25 16:26

Tai, kad iniciatyvą - skatinti krikščionis “nestovėti po medžiu” ir viešai atlikti pilietinę pareigą valstybei - komentarais puldinėja įvairūs cicilikai (“mmmm”, “Konferencijos rengėjams” ir pan.) bei šiaip kartezijietiški abejotojai-įtarinėtojai nuo sofkučių, yra svarus patvirtinimas, kad Lietuvoje toliau turi telktis ir stiprėti pasipriešinimas viešąją erdvę užgrobusiems ir krikščionišką tautą be jokio gailesčio, kaip išalkusiems šakalams, draskantiems globalistams (viauksėdami meluoja ir siautėja nujausdami greitą galą?).
Turi augti pasipriešinimas globalistų strategams ir jų dosniai penimiems parankiniams - komunistuojančioms gender-komisarėms, “tėvystės planuotojams”, šeimų kriminalizuotojams už pliaukštelėjimą, bet vaikų “emancipuotojams” (nuo pareigų) ir įpareigotojams seksualinei patirčiai nuo kūdikystės, neolibams, “atviros visuomenės” sorošintojams ir pan.
Belieka palinkėti, kad Krikščioniško pilietinio veikimo forumas tokį ir kitokį antikristinį “blogį nugalėtų gerumu” - ne kalbėjimu APIE gerumą, bet jo tvirtu ir principingu DARYMU.
Todėl neapsigaukime, forumai (šis ar Vilniaus forumas) būtini, bet jų nepakanka:
pal. Jurgis Matulaitis kvietė ne vien meditacijai ir eremitiškam gėrio kontempliavimui, bet galiausiai kūniškam veiksmui, aukai.
Juk blogio visiškam triumfui tereikia labai nedaug - kad geras žmogus tiesiog nieko nedarytų (kadandi net nedarant “nieko bloga”, blogis, būdamas aktyvus, įsiviešpatauja) [Edmundas Burke].
Vis dėlto mūsų laikų “kolektyvinė tamsa” (Jonas Paulius II), matyt, būtina tautų dvasios nutyrinimui per pasitikėjimą, ištvermę ir veiksmą (kaip “sielos naktis”, “dvasinės sutemos” buvo būtinos Kryžiaus Jono šventumui).

Pilietinis veikimas yra krikščionio pareiga       2017-02-25 11:17

Suprantamas atsargumas dėl to, kas sudarys KPVF branduolį ir ką jie atstovaus,
- tai galiausiai parodo tik laikas ir darbai.
Vis dėlto ta aplinkybė, kad šioje svetainėje, kuri, atrodo, palaiko atsinaujinusio krikščioniško forumo idėją, buvo ne vienas ir principinis kritinis straipsnis -  Pauliaus Subačiaus konjaunuoliškos kuopelės aktyvistės Nerijos Putinaitės ir partnerystės įstatymo palaikytojo Vytauto Ališausko bei atitinkamai jo lipdytos “Naujojo židinio-Aidų“ kuopelės, teikia viltį.
Krikščioniui pilietinis veikimas nėra pasirinkimo dalykas, bet pareiga, kurios nevykdymas užtraukią sunkią (?) nuodėmę. Lietuvos valstybingumo stiprintojas prelatas Mykolas Krupavičius, atvirai skelbęs tokią krikščionio dalyvavimo politikoje pareigą, tebūnie griežtas perspėjimas kiekvienam katalikui - ir pasauliečiams, ir ypač kunigams.
Krikščionis taip pat yra pilietis, kurio sąžinės laisvę užtikrina Konstitucija, todėl nereikia leistis būti klaidinamiems sekuliaristų ir profanų, Bažnyčią priešpastatantiems moderniajai valstybei (kaip mantrą kartojantiems, kad “Bažnyčia atskirta nuo valstybės”, bet nesuvokiantiems šio teiginio prasmės).
JAV, Lenkijoje ar Vengrijoje apstu politiniame lauke kovojančios ir nugalinčios krikščionybės pavyzdžių. Mokinkimės, vienykimės, susigrąžinkime valstybę ir mes.

Konferencijos rengėjams       2017-02-25 9:38

Būtų labai gerai, jei patikslintumėte pavadinimą; “Krikščioniškas veikimas bendrojo globalistinio gėrio link”. Arba “bendrojo” išvis nereikia.

Minties pratęsimas ankstesniam komentarui       2017-02-24 15:17

Aplink žodyną sukiojasi tokia publika: “Naujojo židinio-Aidų“ bendradarbis doc. dr. Paulius Subačius perskaitė netrukus šiame žurnale pasirodysiančią Vytauto Ališausko mažąją žodyno recenziją ir palinkėjo kitiems filosofiniams bei teologiniams žurnalams publikuoti kur kas nuodugnesnes šio leidinio recenzijas.”

Gal forumo sumanytojai kažkaip galėtų paneigti, kad už jų nestovi aukščiau minėta publika.

Arba neišsiunčiau,       2017-02-24 13:52

arba ištrynė mano komentarą. Et, tiek to. Kam įdomu, tepasižiūri H. Vorgrimlerio žodyną, kurį pasirašė Kėvalas ir kiti, ir supras, kokio “bendrojo gėrio link” vyks “veikimas”, juokas ima.

Labai didelė prabanga        2017-02-24 12:47

šalims būtų natūralus vystymasis,nešturmuojant įvairių reformų ir socialinių eksperimentų.Natūralus vystymasis įmanomas tik esant krikščioniškų,amžinų vertybių pagrindui.Kai išugdytas saiko jausmas,meilė artimui,tiesos poreikis,gailestingumas ir visos kitos pamatinės vertybės.Dabar mes amžinai reformuojami saujelės tų,kurie labiau šaukia arba turi daugiau fizinės galios,godumo.

mmmm       2017-02-23 23:17

religinė partija?

Naujiena       2017-02-23 21:15

Anūkėlis su Sparneliu SUSIŽADĖJO.
Laukite nekaltybės praradimo nakties…
/Muravjovkos haremo Motinėlė/Svočia/

Mažoka informacijos       2017-02-23 14:28

apie šį forumą.Ar jis ne valdžios projektas?

Ntasis       2017-02-23 11:58

Ko gero tai n-toji organizacija. Abejoju, ar ji ką nors pasakys kitaip, nei nurodys Daukantas, Bergolio ar Grušnys. Ne už kalnų prezidento rinkimai. Prasideda veiksmas visais frontais. Tėtė, Ožkelytė ir kiti jau pradėjo dirbti.

Tai pats reikalingiausias veiksmas       2017-02-23 10:02

šių dienų realybėje.Gal kiek pavėluotas,tikimės,kad bus veiklus forumas.

Lietuvai svarbi Amerika ir tik       2017-02-23 9:59

Amerika.Tik kaip vertinti jos pabėgėlių,emigrantųų šiandienos politiką.Gal reikėjo pasigailėti ir leisti jau atvykusiems pasilikti,o kitiems nuo šiandien taikyti griežtus standartus?Antra vertus,Amerka per Obamos laiką labai prasiskiedė,nusilpo,dėl ko negerai yra ir mums.Stipri Amerika,saugiau ir visam pasauliui.Gal moralas toks,kad reikia nebėgti į kitas šalis,jas silpninant,o gyventi savo šalyje, ją stiprinant.

Tai čia kas?       2017-02-23 9:30

Konservai ruošia gėrį Lietuvai. Nejuokinkit. Konservams ateina galas.

Pirma kregždė.       2017-02-23 7:33

Ir svarbiausia,kad ateistai kaltina visus bažnytiškumu,taip nuklaidinant jaunimą ir kitus nuo tikrojo kelio-krikščioniškos dvasios.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.