Dienos aktualija, Politika, Propagandos ir ideologijos analizė, Partijos

Krescencijus Stoškus. Šis tas apie mūsų partijų likimą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 4 d. 18:03

13     

    

Krescencijus Stoškus. Šis tas apie mūsų partijų likimą

Mane stebina, kodėl šiandien Lietuvoje vis dar yra daug žmonių, taip lengvai tikinčių ta verbaline poliarizacija, kuria kadaise yra „pasikrikštiję“ konservatoriai ir socialdemokratai (kitur jie vadinami socialistais). Iš esmės tą patį būtų galima pasakyti ir apie jų dešinumą–kairumą. Užtenka bent kiek atidžiau pasidomėti tų partijų sandara (sudėtimi), trumpais istoriniais pokyčiais ir lyderių pažiūromis, kad atsiskleistų jų tariamas ryšys su konservatyviais ir progresyviais visuomenės sluoksniais. Abiejų pusių pažiūros pasirodytų  kompromisinės ir net konformistinės. Jau seniai ši poliarizacija yra netekusi aiškesnės prasmės, nes abi pusės taiko į centrą. „Konservatoriai“ net patys save neretai vadina į centrą (t.y.  į vidurinį sluoksnį) orientuotais dešiniaisiais. Apie kairiųjų centrą neteko girdėti, bet suartėjimas vyksta iš abiejų pusių. O dėl to išauga dar dvi neoliberaliųjų partijų atmainos, galėjusios lengvai susijungti su dabartine valdančiąja koalicija.

Nenoriu pasakyti, kad taip vyksta tik Lietuvoje. Panašūs procesai vyksta ir Vakarų pasaulyje. Tik ten daugiau reiškia istorinės tradicijos. Kaip žinoma, apie tų skirtumų nykimą pirmieji prabilo „naujieji kairieji“ ir kai kurie postmodernistai, pasiryžę atgaivinti asketiško komunizmo projektą. Į tai yra atkreipę dėmesį net gana nuosaikūs Vakarų kultūros kritikai. Anot D. Belo (Daniel Bell), Amerikos kultūroje vyrauja liberalios tendencijos, dėl to tais atvejais, kai naujos idėjos susikerta su liberalizmu, kai kurie autoriai verčiami jaustis nejaukiai. O jeigu jie atvirai išdrįsta kritikuoti kai kuriuos šiuolaikinės kultūros aspektus, jie apšaukiami „neokonservatoriais“. Prie pastarųjų jis priskiria ir save. O šitas neokonservatorius apie save paskelbia štai ką: „Ekonomikoje esu socialistas, politikoje – liberalas, o kultūroje – konservatorius“. Ir ne dėl to jis taip sako, kad būtų nenuoseklus. Bet kaip tik dėl to, kad siekia nuoseklumo, jis negali vienu masteliu matuoti skirtingų socialinio gyvenimo sričių.  Socialinė sistema yra tapusi tokia daugiamatė, kad senoji poliarizacija jau yra netekusi jokios prasmės.

Gerb. D. Kuolys, pradėjęs pokalbį apie vieną iš konservatyvizmo pradininkų Berką (E. Burke), atkreipė dėmesį į tai, kad jis jau 18 a. susiejo konservatyvizmą su bendruomene ir tradicija. O toliau prie tos pačios politinės orientacijos buvo priskirta M. Tečer (M. Thatcher) ir net I. Šimonytė. Bet man atrodo, kad dėl minėtų modernybės permainų jau neturi nieko bendra nei su M. Tečer (M. Thatcher), nei su I. Šimonytės politika. Turėtume pripažinti, kad oficialiojoje politikoje jau pučia kiti vėjai. O Lietuvoje mes dar esame verčiami kopijuojuoti globalistinę politinio korektiškumo ideologiją.

Tik dėl šios prievartos atsirado Šeimos gynimo maršas. Ir, žinoma, dėl šios priežasties didžiajai politikų ir žiniasklaidos daliai nepavyko suprasti to paprasto dalyko, kad su šeimos gynimo maršu į Vilnių atvyko kaip tik tie politinio filosofo Berko minimi amžiaus konservatoriai. Man įdomiausia kaip tik tai, kad 18 amžiuje filosofui Berkui tą realybę buvo nesunku numatyti net 200 metų į priekį, o valdžią užėmę  verbaliniai „konservatoriai“ jau taip toli nuo jų buvo atitrūkę, kad net neįstengė nei jų atpažinti, nei jų suprasti. Ir dėl to jie jiems virto tiesiog marginalais ir padugnėmis. Ar ne taip prasideda pats pigiausias ir realistiškiausias (chuliganiškiausias) istorijos perrašymas?                                                                   

Šiomis pastabomis aš norėjau atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Pirma, kad to šviesios žmonijos ateities pasaulio, kurio revoliuciniais pertvarkymais siekė 19 a. teorinės utopijos, jau nebeliko. Neliko nė tikėjimo progresistų (pažangiečių) istorine pergale prieš konservatyviuosius sluoksnius.

Antra, jį pakeitė į dabartį (čia ir dabar) orientuota antiutopinė reklaminio vartotojų gundymo civilizacija. Kad įtiktų (patiktų) vartotojų visuomenės masėms (žr., Ortegos i Gaseto „Masių sukilimas“), t.y.  daugumai, konservatoriai (ten, kur jų buvo) ėmė vis labiau kairėti, o kairieji (progresistai) – dešinėti, kad pritrauktų didžiąją visuomenės dalį ir nebūtų tapatinami su komunistais.

Trečia, Šeimų gynimo maršas bei jo rėmėjai savo prisirišimu prie tradicinės šeimos pirmąsyk Lietuvoje atvirai galėjo parodyti ne tik savo ištikimybę rašytinei Konstitucijai, bet ir realiai konservatyviam (paprotiniam) gyvenimo būdui.

Ketvirta, tuo spontanišku prisijungimu prie Šeimų gynimo maršo didelės žmonių masės paskelbė, kad jos atmeta (nes kelia teisėtą pasipiktinimą) prievartiniu būdu valdžios diegiamą neribotos šeimų įvairovės praktiką, psichologiją ir ideologiją.

Penkta, kosmopolitinį  korektiškumą deklaruojanti politika, politologijja ir žiniasklaida visą laiką slėpė ir ignoravo tą  spontanišką  konservatyvių visuomenės sluoksnių atmetimą, pasipiktinimą ir pasibjaurėjimą. Dažniausiai net bėgo nuo jo. O dabar štai verbaliniai konsevatoriai apgavo patys save. Demonstruodami savo pačių neišmanymą (bukumą ir aklumą), jie ėmė tyčiotis iš konservatyvizmo vien dėl to, kad tas konservatyvizmas pasirodė per daug tikras ir visai ne ten, kur jis buvo produkuojamas tik kalbos ženklais ir vienoje kompanijoje kartu su liberalais.

Šešta, pirmąsyk į dienos šviesą taip ryškiai išėjo oficialus kaukėtumas. Ne tik tas, kuris saugo, bet ir tas, kuris maskuoja, slepia realybę, ją pakeičia simuliacijos, imitacijos, vadinamos politiniais žaidimais. 

Septinta, mums tenka pats nemaloniausias uždavinys – nuimti tas kaukes, kad ne tik visi žinotų, bet ir matytų.

Aštunta, kas turi reikalų su mokslu ir religija, visi žino, kad klystam visi. Be abejo, klystu ir aš. Todėl vis taisau, tikslinu ir papildau šį tekstą. Tikiuosi, kad ir jūs padėsite, nurodydami man mano netikslumus, apsirikimus ir klaidas. Tik tam būtina viena sąlyga – reikėtų atidžiai perskaityti tekstą.

Iki susitikimo!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Autoriui       2021-07-5 11:57

Ne mūsų partijų likimas, o mūsų partijų išsigimimas. Priežastis bailumas ir kažkuo paremtas noras noras tenkinti smulkių grupių interesus, kurie nesukuria jokio tautos labo. O kad prirašėt ir apie tą ir apie tą, tik ne tai, ką padarė nesocdemiško socdemai, nekonservstoroškai konservatoriai, valstiečiai-žalieji galutinai suniokojo gamtą ir t.t.

Raigerdas        2021-07-5 10:19

Gerbiamas Krescencijus Stoškus nepaminėjo dar vienos partijos, kuri save neįvardina kaip partija (nes žmonės su komunistiniu mąstymu visada slepiasi po kokiais nors kitokiais pavadinimais, kad jų neatpažintų ir neišaiškintų, kuo jie užsiima iš tikrųjų). Šita partija, kuri neįvardina savęs kaip partija yra LGBT. Jos tikslas yra visuomenėje nustatytų normų išardymas, tai pirmiausia ŠEIMA, TRADICIJŲ IŠARDYMAS, kad, neva, mes esame “pažangūs komjaunuoliai”, o jūs atsilikę seniai, o toliau eis TEISINGUMO SISTEMA, toliau REIGIJŲ diskreditavimas ir PATRIOTIZMO ELIMINAVIMAS. Visa tai yra finansuojama ne iš šitos LGBT narių kišenės. Visa tai yra suplanuota labai seniai. O kadangi mūsų politikai į mokslą nusispjauna, tai štai mes ir gavome, pasinaudojus demokratijos spragomis, naują liberlakomunistinį gaivalą, kuris yra milijonus kartų pavojingesnis už tą bolševikinę antižmogišką ideologiją. Šitie liberalkomunistai eina visos žmonijos sunaikinimo keliu, apie ką jie patys nesuvokia, kaip ir nesuvokė bolševikai, kur juos veda jų paranojiniai šizofrenikai tokie kaip Stalinas.

Raigerdas        2021-07-5 10:01

Šį kartą gana gerą straipsnį parašė gerbimas Krescencijus Stoškus. Ir štai labai reikalinga suvokti šituos punktus:”Šešta, pirmąsyk į dienos šviesą taip ryškiai išėjo oficialus kaukėtumas. Ne tik tas, kuris saugo, bet ir tas, kuris maskuoja, slepia realybę, ją pakeičia simuliacijos, imitacijos, vadinamos politiniais žaidimais.
Septinta, mums tenka pats nemaloniausias uždavinys – nuimti tas kaukes, kad ne tik visi žinotų, bet ir matytų”.
Yra toks faktas: 1% žmonijos sudaro šizofrenikai. Lietuvoje tai gali būti apie 20 000. Ir kaip jūs manote, kad ten neatsiras nei vieno šizofreniko? Humanitarijai mūsų nieko nežino apie tai, ir nesupranta, kad šizofrenija, tai yra suskaldytas protas:vieną sako, kitą daro. YRA TOKS dalykas kaip LOGIKA. Kas žino šiuolaikišką LOGIKĄ, bet ne Aristotelio, tai akyvaizdžiai pastebi PRIEŠTARAVIMUS. Pas mus nėra nei dešinės, nei kairės, todėl, kad tie POLITIKAI nieko nesupranta apie LOGIKĄ. Konservatoriai skelbiasi dešinieji, nors iš tikro tai yra tipiška liberalkomunistinė partija. Maža to, jie įtraukė į save krikščionis-demokratus, kad prisdengti kaip šydu, kad jie yra dešinieji konservatoriai. Bet kas per krikščionis-demokratai, kurie iš viso nesusigaudoa, kad jie atstovauja liberlakomunistines idėjas. Nei viena iš partijų nesupranta liberalių idėjų prasmės ir paėmė tai, kaip madingą dalyką, kurį pasiėmė Vakarai. Kodėl Vakarai užkibo ant šito kabliuko? Jie nežino, kas yra KOMUNINIZMAS. Jie žino, kas yra FAŠIZMAS, bet apie komunistus jie turi labai menką supratimą. NIEKAS KITAS NĖRA TAIP PAMĖGĘS NEŠIOTI KAUKES, KAIP TAI DARO KOMUNISTAI IR ČIA JIE NETURI LYGIŲ. Todėl daugelis komunistinio mąstymo veikėjų mutavo į liberalus. Todėl mes turime HIBRIDINES partijas su ištroškusiais norais užgrobti valdžią ir nustatyti savo “išsigimusią tvarką” Lietuvos žmonėms. Šitos partijos neturi jokių moralinių nuostatų (komunistai nors turėjo “komunizmo statytojų kodeksą”, o šitie nieko neturi, todėl jie yra laisvi nuo bet kokių moralinių nuostatų). Grupė be moralinių nuostatų visada degraduoja ir jų viduje prasideda santykiai, kurie yra būdingi kriminalams (Eligijaus Masiulio pavyzdys). Taigi, mūsų partijos yra ne kas kitkas, o keistų, nekompetetingų žmonių sambūriai, kurie siekia tik naudos sau, pasinaudodami nevykusia valstybės valdymo sistema, kurioje tokiam žmonių tipui įjungta žalia šviesa, nes VALSTYBĖS TURTAS PAS MUS VIS DAR NIEKIENO TURTAS, KAIP SOVIETMEČIU, TODĖL TEISIŠKAI PER SAVUS APIFORMINAI IR VOK, KIEK NORI. Štai žmogelis, turintis krūva ydų, pagal kurias jis priklauso nekvalifikuotai darbo jėgai, pas mus jis tampa DIPLOMATU ir ne kur nors ten trečioje šalyje, o JAV. Čia gi visiškas sovietmetis, kai NKVD siųsdavo savo KOMISARUS, atsakingoms užduotims vykdyti. Bet tada tai buvo bolševikų partijos metodai, šiandien tai yra konservatorių partijos metodai. Ir dar štai ką praleido, gerbiamas Krescencijus Stoškus: į partijas neina PADORŪS IR AUKŠTOS KVALIFIKUOTI SPECIALISTAI, NES JIE SAKO:“KAM MAN REIKIA GADINTI SAVO KARJERĄ, KURIĄ AŠ IR TAIP LABAI SUNKIAI IŠSIKOVAOJAU”. Taigi, į partijas lenda labai keisti tipai, kurių galvoje pilną prieštaravimų, moralės nebuvimas ir kiti dalykai, t.y. į partijas lenda pačios žemiausios prabos žmonės, kaip Jurgis Razma arba Andrius Kubilius, Žygimantas Povilionis, Aušra Maldeikienė, Rasa Juknevičienė ir kitokie nesąmones šnekantys “čiudakai”, su savo pagedusiom iš vidaus galvom. Todėl Lietuvos degradacija tampa neišvengiamu dalyku, nes vyksta Lietuvos sukvailėjimas, kadangi Lietuvos žmonės yra maitinami MELU. Žiniasklaidoje tai yra laikoma norma. Pažiūrėkite į tą trenktą Vanagaitę, bet kas ją iškėlė? O ją iškėlė dabartinė LRT Generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Jau vien jos sudėtinga pavardė parodo, kas jos galvoje dedasi, nes normalūs žmonės daro kaip paprasčiau, o ji daro, kaip sudėtingiau. Tai nenormalu, bet pas mus priimta už normą. Pas bolševikus irgi krūvos nenormalumų buvo padarytos “normomis”. Tą patį dabar siekia padaryti LGBT.

habilitās       2021-07-5 9:01

Autorius laužiasi pro atviras duris. Mirus 1994 m. Džonui Smitui ( John Smith) Jungtinės karalystės leiboristų partijos lyderiui, jo vietą užėmė T. Blairas, kuris ruošė partiją naujiems rinkimams su šūkiu „Naujieji leiboristai“ (New Labour). Tikslas buvo atsiriboti nuo tradicinės socializmo idėjos, t. y. pakeisti Leiboristų partijos konstitucijos IV skyrių, skelbianti apie visuomeninę pramonės nuosavybę  (common ownership of industry), ir nutraukti kelis dešimtmečius trukusi žaidimą tarp Konservatyvių ir Leiboristų, kai vieni nacionalizuoja pramonę, o kiti ją privatizuoja, bei pereiti prie laisvos rinkos ekonomikos.
1997 metų rinkimuose T. Blairui tai atnešė triuškinančią pergalę. Ne taip senai kartojau prieš du dešimtmečius cituotus T. Blairo žodžius, jog
jo partijos programa iš esmės nesiskiria nuo konservatorių partijos programos, nes ideologijos politikoje jau senai atlieka tik simbolinį vaidmenį. Esminis dalykas valstybės valdyme tapo racionalus problemų sprendimas ir kasdienių iššūkių įveikimas su mažiausiomis sąnaudomis, o tai reiškia, kad jo partijos šešėlinis ministrų kabinetas pasiūlė detalesnį, aiškesnį ir rinkėjui priimtinamesnį partijos programos įgyvendinimo mechanizmą, todėl leiboristai ir laimėjo.
Taigi, autorius analizuoja problemą, kurios jau ketvirtis amžiaus nebėra, o Lietuvoje ir nebuvo, nes nebuvo ir nėra politinių partijų, tik draugų būreliai.
Bandymas I. Šimonytę statyti šalia M. Tečer, akivaizdi vasaros karščių pasekmė.

TO: Julijonui       2021-07-5 7:29

Mūsų inteligentai mano, kad didžioji jo mizija mandagiai pasisveikinti ir laikytis visokių teisingų manierų. /Tai nėra blogai/. Bet inteligentijos konformizmas žlugdantis. Ir beveik jokio veiksmo tautos labui.10 metų kaip po truputį ima kalbėti, kad karalius nuogas:vienetai - drąsiai, kiti dar dar atsargiai, o dauguma tyli…mažuma vergiškai tvirtina absurdą.

Julijonas klausia inteligentų       2021-07-5 7:16

Jau prieš 15 metų buvo aiškiai matoma, kad partijos neatiktinka savo pavadinimų. Dabar 15 metų rašys. O kada bus reikiamas veiksmas? O gal jis gyvenime nebūtinas? Didžioji dalis inteligentijos: baili ir tingi… Sodžiaus žmogaus reikalas maitinti tautą, darbininko gaminti, statyti, o inteligento - valstybę teisinga kryptimi vesti, tautai padėti gyvuoti. Tai kas pas mus prastai dirba?

DD plius DD       2021-07-5 7:09

Kairės, dešinės,centro skirtys jau senokai neteko turinio. Liko viršaus ir apačios. Ši skirtis gan taikliai apibūdinta sovietmečio posakyje- “Aš viršininkas,tu kvailys. Tu viršininkas, aš kvailys”.

partinis susirinkimas       2021-07-4 21:23

sušaukė KGB vadas senus kadrus ir sako:
- tu Vytautai, vaidinsi konservatorių
- tu Viktorai, vaidinsi darbietį,
- tu Šimašiau - vaidinsi liberalą,
- tu Kirkilai - vaidinsi socialistą ir t.t.

ah1       2021-07-4 21:17

mematau jokios kairiųjų partijos,  matau vien dešiniąją partiją su daugybe frakcijų besivaržančių dėl valdžios/ tarnystės kapitalistams

Kis       2021-07-4 21:03

pr simlaikotarpi as patebejau,kad bebrai vagia milijonais,o zibutes i valdzia patenka reciau,bet kai prieina be milijardiniu aferu valdzios neatiduoda.Kad ir sia kadencija,juos tik grabe isnes nuo lovio jie pasiryze viskas,parduos ne tik Lietuva,bet ir susunauja.Laikykites broliai ir seses,tik nezinia uz ko,nes prazidentas tik iskamsa.

Pas kairiuosius       2021-07-4 19:46

daugiau milijonierių ir milijardierių. Tokie ir drg.L.Trockį parėmė, kad šis valdžią Rusijoje paimtų. Ir žmoniją pamažint nori, kad po kojomis nesimaišytų.

Bet kurią partiją       2021-07-4 19:31

galima prireikus sukurti ir prireikus išardyti. Šeimų maršas nėra partija ir jos išardyti neįmanoma. Tie, kas juos vadina marginalais, patys tokie yra. Žmonės, kurie suvažiuoja į Vilnių iš visos Lietuvos su vaikučiais, baltais drabužiais, taikūs, bet su konkrečiais reikalavimais “elitui”, vieną dieną gali būti priversti suprasti, kad vaikus reikia palikti namuose, o su savimi pasiimti ką nors kita.

Nei kairiųjų,nei dešiniųjų?       2021-07-4 18:56

Siūlau pasižiūrėti filmą “Shooter” (”Šaulys”,rež. A.Fuqua, 2007). Ten nuskamba maždaug tokia frazė- nėra kairiųjų ar dešiniųjų partijų. Yra tie,kurie turi,ir tie,kurie neturi. Tie, kurie turi,imasi bet kokių priemonių,kad turėtų dar daugiau…
Pasižiūrėkime į ” kairiasias” valstiečių ir žaliųjų ar Darbo partijas-ar jose nėra milijonierių, kaip ir “dešiniojoje” TS-LKD?

Rekomenduojame

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.