Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Visuomenės pokyčių analizė

Krescencijus Stoškus. „Nepavykę rinkimai“... Kas kaltas?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 5 d. 20:12

29     

    

Krescencijus Stoškus. „Nepavykę rinkimai“... Kas kaltas?

Jūsų dėmesiui siūlome filosofo ir visuomeninko Krescencijaus Stoškaus atsakymus į „Statybos“ redaktoriaus Juozo Šalčiaus klausimus.

Juozas Šalčius: Rinkimai praėjo, bet diskusijos tebevyksta. Susidaro įspūdis, kad niekas nežino, ką daryti. Ką tai galėtų reikšti?

Krescencijus Stoškus: Politikai priekaištauja žmonėms, kad šie menkai dalyvavo rinkimuose. Bet jie nutyli, kad tie žmonės yra nusivylę ir Seimu, ir partijomis, ir politika. Jie gerai mato, kuo pavirto Seimas. Jis ne tik daro šiurkščias klaidas, bet ir su pasimėgavimu veliasi į nesibaigiančias patyčias bei nebrandžių žmonių kivirčus. Partijos čia daugiausia rūpinasi tik grynai savais interesais, o didžioji politikos dalis – beveik net neslepia, kad ji yra įsipainiojusi į slaptus oligarchinius suokalbius. Be to, nėra jokia paslaptis, kad vyksta dažni papirkinėjimai, o į Seimą skverbiasi daugiausia gana abejotinos reputacijos žmonės. Kitaip tariant, didžioji jų dalis turi ne tik rimtų moralinių, bet ir teisinių problemų. O to visai pakanka, kad visuomenė prarastų pasitikėjmą valdžia ir pati vengtų dalyvauti rinkimuose. Kokia prasmė spausti žmones, kad jie dalyvautų rinkimuose, jei nematyti pastangų, didinančių pasitikėjimą ir Seimu, ir partijomis, ir politika.

Žinoma, po rinkimų visada būna daug nepatenkintų ir nusivylusių rezultatais. Šįsyk jų ypač daug, nes rinkimus laimėjo neoliberalioji kryptis, kuriai daug metų kritikos negailėjo didžioji dauguma Lietuvos žmonių: partijų, pilietinių judėjimų, ideologinių srovių ir šiaip laisvų piliečių. Neoliberalizmas buvo siejamas su oligarchinių jėgų savivale, valstybinių interesų išdavyste, globalizmu, avantiūrizmu, anarchizmu, tradicijų ignoravimu ir pan. Kai kam jis asocijavosi net su radikaliausiais kairuoliškumo (leftizmo) pasireiškimais, pvz., bolševizmu. Dėl to pralaimėjusios partijos šįsyk buvo ypatingai sukrėstos. Tai buvo jų egzistencinis klausimas. Jos buvo priverstos surasti atsakymą, ar tikrai yra pralaimėta politikai, kuri neturi istorinės perspektyvos. O gal kaip tik atvirkščiai? Gal jie patys turi susitaikyti su savo perspektyvų praradimu? Pripažinti, kad visa jų politinė veikla buvo iliuzinė?

Rimtai šį klausimą sugebėjo iškelti bene tik „Nacionalinis susivienijimas“. O jis kilo iš būtinumo suprasti, ar pralaimėjimo priežastys slypėjo neperspektyviuose politiniuose tiksluose ir uždaviniuose, ar politinėje veikloje (strategijoje, taktikoje, metoduose). Abiem atvejais tai buvo viltingas savo ginklų nesudedančios partijos apsisprendimas. Neabejotinai tam turėjo reikšmės intelektualinis potencialas. Nors iš pradžių mėginimas išsiaiškinti savo partijos pralaimėjimo priežastis atrodė gana nedrąsus ir spontaniškas, tačiau greitai jis buvo racionalizuotas. Visi juto, kad padėtis turi būti iki galo išaiškinta. Ypač geru ženklu reikėtų laikyti tai, kad diskusija buvo gana vieša, geranoriška, didžia dalimi taktiška ir netikėtai atvira. Nors dabar diskusijos gerokai prigeso, tačiau kitoms pralaimėjusioms partijoms ir tokia savianalizė dar nepasiekiama. Apskritai jos, atrodo, dar iš viso nėra atgavusios amo. 

Juozas Šalčius: Teko girdėti, kad tamsta nelauktai susidūrėte su „karališkuoju“ virusu. Malonu, kad lydėjo sėkmė. Linkėdami stiprios sveikatos, norime klausti, gal turite auksinį patarimą šia aktualia visuomenei tema?

Krescencijus Stoškus: Taip teko išbandyti savo jėgas. Tik ta sėkmė nuo manęs nedaug tepriklausė. Ištiktas viruso, menkai tenutuokiau, ką man daryti. Galų gale ryžausi kreiptis į labiausiai patikimą ir taurų žmogų, kokį turėjau savo pažįstamų tarpe. Tai buvo kunigas, gydytojas, chirurgas, humanitarinių mokslų daktaras prof. Andrius Narbekovas. Mielasis Andrius be paliovos sekė mano būklę, teikė itin naudingus patarimus ir už mano pasveikimą meldėsi kartu su savo Mamyte. O mano nepagydomai ligai kontroliuoti jis pasiūlė itin nuoširdų gydytoją genetiką prof. Danielių Serapiną. Šis daktaras greitai sudarė vaistų ir maisto papildų tvarkaraštį, kurio vienas egzempliorius iki šiol kabo ant sienos. Pagal jį iki šiol vis dar gyvenu, keliuosi ir gulu. Tai jiedu stebuklingai stiprino mano ir visos šeimos imuninę sistemą, kai teko atsidurti savo namų karantine. Nulenkiu galvą prieš šiuos nuostabius Lietuvos žmones. Šiam gydymui daug padėjo ir ypač jautri sesers Angelės parama bei nuolatinė ir ištverminga mano sūnų Liutauro ir Argaudo globa. Kol bus tokių auksinių žmonių, manau, visada rasis ir kiekvienam asmeniui pritaikytų auksinių patarimų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2020-11-9 9:45

Ingai ...Pradėkite nuo savęs pačios , guvus protas imlus siūlyti nestandartinius požiūrius ir sprendimus problemoms. Išskirkite bent tris kurios taip patiko pas tešliu Reigarda ?

Inga       2020-11-8 21:40

Iš daugelio komentatorių išgirdau gerų pastabų. Ką toliau daryti? Laukti, ar susiorganizuos ir tinkamai ateitį planuos naujasis Seimas? Arčiausiai problemų sprendimo man pasirodė Raigerdas. bet tam reikia iš esmės keisti švietimą. Kokios jėgos metė kažkada iš švietimo ministrų akad. Z.Zinkevičių, nieko taip ir nepaaiškinusios baudžiauninkams - už ką? Iš anksto sukurpė bylą KTU gimnazijos direktoriui B. Burgiui, kad nebegalėtume jo siūlyti ministru. Susikoncentruokime į opiausias problemas.Raskime sprendimus. Žiūrėsime, ar Seimas pamatys naujas idėjas. Bet pirma reikia tų naujų idėjų.

martynas       2020-11-8 21:36

Iš daugekio komentatorių išgirdau gerų pastabų. Ką toliau daryti. Laukti, ar susiorganizuos ir tinkamai ateitį planuos naujasis Seimas? Arčiausiai problemų sprendimo man pasirodė Raigerdas. bet tam reikia iš esmės keisti švietimą. Kokios jėgos metė kažkada iš švietimo ministrų akad. Z.Zinkevičių, nieko taip ir nepaaiškinusios baudžiauninkams - už ką? Iš anksto sukurpė bylą KTU gimnazijos direktoriui B. Burgiui, kad nebegalėtume jo siūlyti ministru. Susikoncentruokime į opiausias problemas.Raskime sprendimus. Žiūrėsime, ar Seimas pamatys naujas idėjas. Bet pirma reikia tų naujų idėjų.

martynas       2020-11-8 21:33

Iš daugekio komentatorių išgirdau gerų pastabų. Ką toliau daryti. Laukti, ar susiorganizuos ir tinkamai ateitį planuos naujasis Seimas? Arčiausiai problemų sprendimo man pasirodė Raigerdas. bet tam reikia iš esmės keisti švietimą. Kokios jėgos metė kažkada iš švietimo ministrų akad. Z.Zinkevičių, nieko taip ir nepaaiškinusios baudžiauninkams - už ką? Iš anksto sukurpė bylą KTU gimnazijos direktoriui B. Burgiui, kad nebegalėtume jo siūlyti ministru. Susikoncentruokime į opiausias problemas.Raskime sprendimus. Žiūrėsime, ar Seimas pamatys naujas idėjas.

Raigerdas        2020-11-7 13:18

Manau niekam nekyla abejonių, kad Sovietmečiu buvo klaikių marazmatinių idėjų, kurios buvo priimtos už normą. Jau nekalbant apie Lenino paskelbtą proletariato diktatūrą , kaip vieną iš  klaikiausių marazmų, toliau jų pasipylė visa krūva. Ir štai mes turime VU, kitus universitetus, kurie yra laisvi, ir galėtų laisvai išnagrinėti arba atlikti visą skrodimą ir aprašyti visą tą Lenino proletariato diktatūros anatomiją, bet ne, šito jie daryti nesiruošia. Ir ką? Ir štai kitas psichopatas A. Lukašenka, jau su savo diktatūros režimu, daro ką nori Baltarusijoje. Jis gali įsakyti mušti demonstrantus, šaudyti į juos, sodinti į kalėjimus ir t.t. O Lietuvoje mūsų humanitarinių mokslų mokslininkai karpo ausimis, nes jų niekas neišmokė atskirti PRIEŽASTĮ NUO PASEKMĖS. Todėl jie neišvengiamai painios priežastį su pasekme. Lenino manipuliacijos priežasties su pasekme leido jam įtvirtinti proletariato diktatūrą. Kitas trenktas diktatorius Stalinas vėl darė tą patį: manipuliavo šituo priežasties- pasekmės dėsniu. O kadangi žmonės ne visi tikėjo šito manipuliatoriaus “teisingu” diktatoriaus režimu, tai juos šaudė ir grūdo vagonais į GULAGĄ. Ir štai lietuviai, išgyvenę visų tų marazmatikų laikotarpį, paaukoję už savo laisvę nuo marazmatikų virusinių idėjų dešimtis tūkstančių savo geriausių didvyrių, dabartiniu metu sėdi, kiurkso ir vėl laukia eilinio Drakono atėjimo. Ko reikia, kad Lietuvoje atsirastų ŽINOJIMAS, TEISINGUMAS, MORALUMAS, SĄMONINGUMAS, ŽMONIŠKUMAS ir kitos bendražmogiškosios vertybės? Ar čia reikia milijardų? Ne, reikia tik vieno dalyko: pradėti mokyti vaikus, paauglius, studentus, mokytojus, dėstytojus ir humanitari nių fakultetų mokslininkus KAIP ATSKIRTI PRIEŽASTĮ NUO PASEKMĖS. Klausimus užduodantis Juozas Šalčius mano šitaip: “Susidaro įspūdis, kad niekas nežino, ką daryti. Ką tai galėtų reikšti?”. Taip nėra, kad “niekas nežino, ką daryti”. O kaip tada yra? Yra taip, kaip ir buvo 2000 metų atgal, kai Kristus skelbė tas tiesas, kurios jau tada galėjo išgelbėti žmoniją. Bet jis už tai bu vo nukryžiuotas. Ir šiandien yra žmonių, kurie žino, ką reikia daryti, ir kaip galima pakeisti įvykių eigą ir sustabdyti tą lietuvių tautos degradaciją, kuri veda link tautos išnykimo. Tai kur jie yra? Jie yra ir jie Lietuvoje irgi eina kryžiaus kelius arba išvyko į užsienį, kadangi yra viskas sukurta taip, kad būtent jie, neduok Dieve, parodys, pademonstruos šitai visai parazitų armijai, prilipusiai prie mokesčių mokėtojų kūno ir siurbiančiai iš to kūno kraują, kaip reikia sutvarkyti valstybės valdymą. Rusija, Baltarusija, Lietuva išgyvena tą patį parazitų antplūdį į valdžią, tik Rusijoje tie parazitai yra susispietę šalia vieno pagrindinio parazito, Baltarusijoje taip pat, o Lietuvoje jie yra susigrupavę į atskiras partijas, kurios pešasi tarpusavyje, kurie bus 4 metus pagrindiniai tie mokesčių  mokėtojų pinigų siurbėjai, kaip jie dalins tuos pinigus draugams, meilužėms, giminaičiams ir svarbiausia sau. Yra faktas vienas: Lietuvoje iš 17 partijų nėra nei vienos, kuri turėtų aiškų strateginį Lietuvos vystymosi planą. Tautai yra įbruktos per silpnapročių valdomą LRT ir kitas žiniasklaidos priemones klaidinančios vertybės, todėl žmonės renka orientuodamiesi į AUTORITETUS, kuriuos sukuria ta prostitucinė žiniasklaida. Už tokius dalykus, visi jie turėtų būti pašalinti iš valstybinių tarnybų, bet šito neįvyks, kol MELAGINGAI SUKURTI AUTORITETAI IR JŲ KLAIDINANČIOS IDĖJOS NENUVES TAUTĄ LINK TRAGEDIJOS. Tada vėl tik revoliucija galės išgelbėti tautą. Tai yra targedija ne tik lietuvių tautos, nes su valstybės valdymu yra rimta problema - nėra tautos kultūros evoliucionavimo kelio. Kad eiti tuo keliu, tokioje tautoje turi būti gerbiamas PROTAS IR PROTINGUMAS, TIESA IR MORALĖ, TEISINGUMAS IR ŠVIETIMAS. Bet parazitai viską darys, kad tik viso šito nebūtų. Ir kol žmonės nesusigaudys, kokia yra parazitų prigimtis, kokia yra tokio parazitavimo priežastis visuomenėje, tol aimanos nesibaigs. Trumpiau pasakant, reikia imti tirti ŠĖTONO DARBUS IR JŲ ATSIRADIMO PRIEŽASTIS. Bet žmonės tūkstantmečiais nesiima šitų darbų, nes dreba iš baimės. O čia užtenka tik TIESOS ir atrasti drąsos tai pasakyti ir nebijoti pažiūrėti Šėtono tarnams į akis, nes nieko jie taip nebijo, kaip TIESOS APIE JŲ DARBUS. Pažiūrėkite ką daro psichopatas A.Lukašenka, norėdamas nuslėpti savo nusikaltimus. Atėjo laikas praregėti.

stasys       2020-11-7 7:32

Sunku praeiti pro šalį kai matai kaip žmonės čia stengiasi rasti sau priežastis tu savu politiniu nesėkmiu . Gal gi viena karta reikia priimti ta realybe , kaip yra, ta gelbėtoju Lietuvos misija baigta ir visuomenėje nėra palaikoma . Koks ten būtu buvęs piliečiu aktyvumas per Seimo rinkimus , Seimo vietos skaičiumi dydėtu Darbo partijos frakcijoje ,  o prakišti eilinį karta pavyktu tik koki Puteikį .Teigti jog šiame Seime nėra ‘kontrastiniu’ asmenibiu tikrai nėra pagrindo ..vienas Gražulis savo gerkle atstos dešimt o tokiu kaip jis ne vienas . Tie patys valstiečiai , kiek apipešioti skaičiumi, lieka antri didžiausia frakcija turintis .K.Stoškus tik ‘filosofas sofkutės’ kuriam gal ir dera joje minkštai sūpuotis džiūginant mus įšeinančios kartos minčiu perliukais, vienok pasiūlyti ka nors naujo jie jau neturi nei laiko nei noro liekantiems .

gėla       2020-11-6 22:10

po visų patriotinių arogancijų dabar nėra kam ginti seime lietuvių tautos… jei trampas nelaimės, mūsų laukia spygliuotos ateities kryželiai…

Visi labai greiti       2020-11-6 20:01

smerkti sovietinį laikotarpį,tačiau per nepriklausomos Lietuvos 30 metų nepastatyta nei viena nauja ligoninė,gydytojai,ruošti už valstybės pinigus,išvaryti dirbti į užsienį.Dabar covidui gydyti trūksta lovų ir medikų.Laikas pripažinti savo klaidas ir jas taisyti.Kiek žmonių nukentėjo nuo tokių uždarinėjimo reformų,kiek mirė,patyrė kančias.Kas už tai atsakingas,nūtų laikas tai įvardyti.Kad nedaryti šių klaidų vėl.Sveikatos nesutaupysi,ji yra brangiausias turtas.

Pagarba Profesoriui.       2020-11-6 18:13

Dziaugiames,kad pasveikot,dar syki supratom,kad be pazistamu gydytis ir psigydyti beveik neimanoma.
Gaila,kad Nac susivienijimas pralaimejo,priezastis patys matot,mes irgi,jau pries rinkimus buvo aisku,kad nelaimesit susmulkeje,nerade keliu svarbiu veiklos krypciu,bendru projektu,nedugebejot vadovo susivienijimo gyvesnio,malonesniu veidu,telkiancio zmones jungtis ,rasti.tad nieko naujo,kad laimejo kiti,uz tai reikia padekoti neatejusiems,nes ateje isrinko mums visiems naujus veidus,tarp kuriu yra ir nemazai patogiai isitaisiusiu kelias kadencijas.
Reiketu aprimti,apmastyti situacija ir gAlvoti apie ateiti.
Frustracija,jauciasi,ofilosofinis buties aptarinejimas zmonems ne visiems priimtinas.
Likim sveiki,o veiklos kryptys isryskes po keliu menesiu naujuju veiklos

Kis       2020-11-6 14:23

gal nustokime draskytis ,kaip isiute sunys.Kol gyvas kuprotas muzikantas,kol neisaiskinsime visa armija KGB dirbanciu jam ir jo gaujai,Lietuvai niekada nebus vieninga kaip issivaduojant is okupanto.Ikvepkite oro,nes si tragikomedija uzsakyta iki kitu rinkimu,jeigu neversime juos lauk.Juk mes rinkome ,mes ir versime,cia musu tarnai,o ne dedules ar Kremliaus banditu?

Siekiamybė,kad       2020-11-6 13:52

mūsų medicina gyventų krikščioniškoje dvasioje,išpažintų krikščioniškas vertybes.Tada nebūtų supriešinti gydytojai ir pacientai.Ir todėl taip reikalinga krikščioniška partija,kaip tokių vertybių generatorius.

štaziui       2020-11-6 13:14

stasele, visų prostitučių cecho gėda, jukš iš čia.

fucking       2020-11-6 11:50

skirtumas tarp feikinių “rinkimasų” Lietuvoje, nuo normalaus savo atstovų išsirinkimo civilizuotose šalyse, panašus į skirtumą tarp dulkinimosi dėl sekso metu patiriamo orgazmo ir lytinių santykių siekiant pratęsti giminę.
nenuostabu, kad šis kraštas išmiršta visokiomis prasmėmis.

stasys       2020-11-6 10:27

Tepate rinkimu žaizdas ‘medučiu’ smile sunku tam paprieštarauti ..

>Vai me        2020-11-6 10:15

Tai bene pats būsi tas “protaujantis pilietis”? bet kad tik plūstis kaip boba tesugebi, tai kaip čia išeina?...

grumstas        2020-11-6 10:14

Krescencijau, gal jums derėtų užsukti į“Laisvas laikraštis” tinklalapį ir perskaityti Arvydo Balčiaus spausdinimą raginimą atsistatydinti prezidentui dėl Konstitucijos pažeidimų renkant eilę metų valdžias Lietuvoje.
https://laisvaslaikrastis.lt/eilini-karta-antikonstituciniai-rinkimai-valdzia-nelegitimi/

perpetum       2020-11-6 10:07

“1.- Что делать,  2. - Kто виноват?”

AAA       2020-11-6 9:45

Kas kaltas? Tai - tikras, ne menamas, žmonių bejėgiškumas, neturėjimas svertų bet ką pakeisti legaliu būdu. O smurto protrūkio žmonės vengia - ne tas kelias. Tuo ir yra naudojamasi:(

> Al.        2020-11-6 9:32

parodykit bent vieną iškirstą sengirę.

stasys       2020-11-6 8:32

Cit.”Šįsyk jų ypač daug, nes rinkimus laimėjo neoliberalioji kryptis, kuriai daug metų kritikos negailėjo didžioji dauguma Lietuvos žmonių:” ir vėl rašomos nesąmonės , jei ta “didžioji dauguma” Lietuvos piliečiu į valdžia vis sugeba sau išsirinkti ta neoliberalia kryptį reikia klausti ar autorius geba daryti teisingus sprendimus ? Teisinga būtu pažymėti kad ta neoliberalia kryptį kritikuoja asmenys kurie tikrai nežino apie ka galvoja Lietuvos rinkėjas .K.Stoškus paprasčiausiai neturi drąsos pasakyti jog ir į šiuos Seimo rinkimus didžioji dauguma ‘nesisteminiu’ partiju uždavinį statė ne laimėti o papūltį į Seimą .Tai toli gražu ne pergalė ir ne ta palaikanti dauguma Lietuvos piliečiu kuri pasak K.Stoškaus daug metu kritikuoja neoliberalizmą . Ka dar reikia pastebėti jog jau tapo tradicija jog į Seima renkamos partijos paprastai nekvaršina sau galvos tokiomis įdėjinėmis subtilybėmis . Ar pats K.Stoškus galėtų pasakyti tai kokias įdėjas puoselėjo ir retransliavo Darbo partija gaudama be didelio vargo dešimt vietų daugiamandatėsę ? Iš politiniu pakampiu surinkta ant greitųjų  spalvota komanda susišlavė visus protesto balsus ir už barjero paliko tokias savimi patenkintas asmenybes kaip filosofas Juozaitis, specialistas papulti į Seima Puteikis , galu gale ilgametis putino draugas voldemortas ir Ko .Aš kartais galvoju jog Lietuvoje moterys ne tik nešioja ‘pautus’ bet ir yra tas tvirtybės stuburas kuris ta Lietuva traukia iš duobės eilinį kartą jos didžia-vyriams nesugebėjus po savimi apsikuopti .

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-11-6 7:39

Jau 7 seimai yra apsišaukėliai (antikonstituciniai). Aštuntas - toks pat.
***
Vadovaujantis visagale konstitucija, reikia žinoti, kad:
– seimas – antikonstitucinė (neteisėta) neišjungtų komunistų (kgb’istų,
stribvaikių, …) sueiga, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime), o daugiau apie tai naudojant nuorodą – ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo;
– prezidentas, -ė užsiima neteisėta nusikalstama antikonstitucine veikla su neteisėtu (stribvaikių, …) seimu;
– premjeras neteisėtas, nusikaltėlio prezidento, -ės pasiūlomas bei
neteisėto seimo patvirtinamas;
– ir tt.
Tai žinant, sprendžiasi bemaž visos problemos Lietuvoje tik prieš tai Tautai reik susigrąžinti gaujų pasisavintą Lietuvos r bei tv (Lrt).
__________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2020 lapkričio 6

Sovietikai       2020-11-6 1:04

Visi baigę tarybines mokyklas intiligentai, padarę karjeras, jus lydi tarybinė baimė, ką gero veikėte, šviesuoliai, kad esame tokioje situacijoje, rašinėjate, polemizuojate, kas jus skaito…

kaimietis       2020-11-6 0:58

Gerb. K Stoškus tikrai teisus ir labai tiksliai įvardija kodėl žmonės neina balsuoti-tai politikos ir seimo degradacija. Bet kodėl tie kurie ateina ir balsuoja-balsuoja už velniai žino ką? Už visokias laisvės partijas ,liberalus ,uspaskihus taipogi ir konservatoriai pasidaro mieli.Nemanau kad čia pagrindinė priežastis mažūjų ,nesisteminių partijų menkas idirbis , ryškių lyderių nebuvimas ar informacinė blokada, bei balsų skaičiavimo klastojimai.Ne čia problema. Problema ta kad žmonės NESUGEBA PASIRINKTI ,NEBEATSKIRIA GĖRIO IR BLOGIO. Ir ką tokie žmonės be tikrų ,krikščioniškų vertybių gali išsirinkti? Štai užaugo per trisdešimt nepriklausomybės metų nauja karta žmonių be tikro patriotizmo ,gryni vartotojai, be tikėjimo,be krikščioniškos moralės ,pinigų ir turtų vergai,ir ką jie pasirinks? Čia nereikia nei kažko klastoti ,tokie žmonės visada rinksis tuos kurie žada ;laisvę; tai yra daryk ką nori. Kurie žada pagerinti MATERIALINĘ PADĖTI nes PINIGAI yra visų svarbiausia. O tie žmonės ir tos partijos kurie kalba apie tiesa jų negirdi ,nes dauguma renkasi MELĄ O NE TIESĄ.

ah1       2020-11-5 23:45

caronovirusas

Al.       2020-11-5 23:14

Na, neoliberalizmas tai tik iškaba. O turinys - marksistinis: laisvė - bolševikams, kitiems - diktatūra ir ,,liberalusis” teroras.
O pralaimėję partijos kas? Palucko komuniagos su vaivorykštinėm vėliavom - tradicionalistai? O valstiečiai, iškertantys sengires? Darbo partija? O Nacionalinis susivienijimas parašė pusėtiną programą ir padarė viską, kad galėtų paaiškinti kodėl triuškinamai pralaimėjo ?

virusas komunistus puola       2020-11-5 23:09

kur partinė drausmė?
komunistų visi klauso - ypač politikai ir teisėsauginiai - mūsų valdžia.
———
ne tokius gudručius komunistai patvarkė, patvarkys ir virusą.
VOT !!!

Nesu didelis filosofas,       2020-11-5 23:08

bet jau seniai supratau, kad šių metų Seimo rinkimuose nei Nacionalinis susivienijimas, nei kitos partijėlės neturi jokių šansų, nes nė viena neturi įdirbio, nors viena kita iškili figūra ir matėsi.Neabejojau, kad visos mažosios partijos bus “suvalgytos”, bus ta pati padėtis, kaip ir Prezidento rinkimuose - nenori nebalsuok, bet jei nori atlikti savo pilietinę pareigą - balsuok už tą, kuris tau pakištas po nosimi. Dabar, kai vyksta Prezidento rinkimai JAV, visi tik pliurpia, neva ta daugialypė demokratinė šalis beviltiškai susiskaldžiusi. O Lietuva nesusiskaldžiusi? Susiskaladžiusi, ir dar šlykščiau. Irgi į dvi dalis: į tą, kuri prie lovio, ir tą, kuri ten neprileidžiama. Partijos čia niekuo dėtos. Jų Lietuvoje aš nematau nė vienos. Visos šaikos, atsiprašau už nelietuvišką žodį. Inteligentiškas Nacionalinis susivienijimas gal padoresnis, bet ir intelektualai, inteligentai turi tą patį didelį trūkumą: nori gerai gyventi ir skaniai pavalgyti. Mūsų susiskaldymas tragiškas. O kai dėl JAV susiskaldymo, tai nėra ko jaudintis. Ten gal keletą dienų, savaičių žmonės eis į gatves, kels riaušes, daužys vitrinas, vogs iš parduotuvių, bet tai greitai baigsis, nes ta šalis sveiką turi protą, stuburą, norą dirbti, ko labai trūksta mums. Mano labai gerbiamas JAV pilietis, rašytojas, eseistas, literatūrolologas, žurnalistas Aleksandras Genis (iš pavardės galima spėti turįs lietuviškų šaknų, tačiau gimęs 1953 metais Rusijoje, Riazanėje) turi savo receptą, kaip dabar suvienyti susiskaldžiusias į dvi dalis Valstijas. Jo nuomone, reikia išmokti neįsileisti politikos į svetainę, valgyklą, miegamąjį. Kiekvienoje dešimtoje amerikiečių šeimoje vyras arba žmona priklauso skirtingoms partijoms - arba respublikonams, arba demokratams. Kaip tokioms šeimos sugyventi? Statistika sako, kad jaunoms - niekaip. Jos turi kitų malonumų. Patyrusioms šeimoms svarbu atkirti kur meilė, kur politika, apsišarvuoti kantrybe, branginti savo asmeninius įpročius. Gal toks receptas tiktų ir mums? O tiems, kurie nori padorios politikos ir žmonių palaikymo, reikia ilgai ir kantriai dirbti, įtikinėti žodžiu ir pavyzdžiu. Sukurti kažkokį politinį darinį prieš rinkimus turint didžiulių ambicijų ir šiek tiek pinigų nesunku, bet tikėtis sėkmės kvaila. Liberalų partijėlių “sėkmė” šių pastabų nepaneigia, jos irgi sukurtos tais pačiais pinigais, apie kuriuos vaidingai yra išsireškęs vienas viduramžiais gyvenęs Popiežius, ne tik tikėjęs Dievu, bet turėjęs vadybininko sugebėjimų...

Gerb. Krescencijaus dėkingumas pagelbėjusiems       2020-11-5 22:48

taip pat vertas padėkos, kadangi nėra taip jau dažnas susvetimėjusioje visuomenėje (be transcendencijos), nors taip pasielgti turėtume kiekvienas…
Buvo puikus VU dėstytojas, visuomet pasirengęs paskaitoms, atviros širdies, išklausantis. Viešpats dosniai teatlygina Jums ir Jūsų geradariams!
Lauksime, gerb. Krescencijau, Jūsų naujų kūrybinių įžvalgų.

Vai me       2020-11-5 22:26

Apgailėtinas suskis. Bent kiek protaujanciam piliečiui, aišku, kad pirminiai rinkimai buvo klastojami tol, kol pasiliko, sistemos kandidatai.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.