Prezidento rinkimai 2019

Krescencijus Stoškus.  Negaliu nepasakyti

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 23 d. 17:23

24     

    

Krescencijus  Stoškus.  Negaliu nepasakyti

Neketinau kištis į šią baigiamąją Prezidento rinkimų stadiją. Rodos, susitinka nuosaikūs konkurentai. Išsilavinę, sugebą valdyti savo jausmus žmonės. Kaip reta Lietuvoje, abu nesiveržę į šį garbingiausią postą. Bet štabai, aplinkos žmonės, simpatikai, kai kurie pralaimėjusieji rinkimus nė kiek neslepia savo pavydo. Ieško priekabių. Kasa iš po žemių pusiau būtus ir iš piršto išlaužtus dalykus. Pučia reklaminius dūmus. Platina primityviausio laipsnio „juokavimus“. Į priekabiavimo azartą vis labiau įsitraukia dauguma informacijos kanalų, sujaukiančių balsuotojų blaivaus apsisprendimo galimybę.

Yra ir kita bėda – menkavertės informacijos perteklius. Politikų ir žiniasklaidos pastangomis Lietuvoje yra sukurtas naivus prietaras: „Kuo daugiau nuomonių – tuo arčiau tiesos“. Daug kas juo nuoširdžiai tiki. Bet tai saviapgaulė ir visuomenės klaidinimas. Tos nuomonės yra nelygiavertės: visiškai atsitiktinės ir esminės, nemotyvuotos ir motyvuotos, turinčios prasmės tik savo kiemui ir pritaikomos valstybei, o gal ir pasauliui. Bet kas jas atrenka? Niekas. Visos jos niveliuojamos tuo, kad yra liejamos ištisomis srovėmis į žmonių akis ir ausis. Atseit, jie patys pasirinks. Bet kaip? Žmonių masės neturi galimybės veikti lyg koks tyrimų centras, kuris visas jas pasiekiančias žinias atsijotų nuo pelų, palygintų jas tarpusavyje, ištyrinėtų ir blaiviai įvertintų. Jie jas vartoja taip, kaip ir gauna, t. y. nepasvertas, neišmatuotas, nesusistemintas. Iš jų gali rastis tik chaosas arba aklas atsidavimas fanatiškai politinei indoktrinacijai. Politinių apžvalgininkų komentarai menkai čia tegali padėti, kadangi jie ne ką mažiau vienpusiški ir tendencingi. O gausybė kategoriškų, bet prastai motyvuotų ir niekaip nepatikrinamų nuomonių ne tiek padeda apsispręsti specialiai nepasirengusiems žmonėms, kiek išblaško, išbalansuoja jų pradinį nusimanymą apie daugiau ar mažiau girdėtus asmenis ir dar labiau padidina neaiškumą, skepticizmą ir abejingumą politikai. Tokiomis sąlygomis masių sprendimai daugiausia priklauso ne nuo jų savarankiško pasirinkimo, o nuo plaukiančių žinių ir nuomonių srautų. Šie srautai, kaip žinia, patys save sunaikina, nes be paliovos išstumia iš atminties senus pranešimus ir primeta žmonėms naujus įspūdžius.

Nemanau, kad tas mano įsitraukimas ką nors pakeis. Bet pakaks to, kad netylėdamas pasitrauksiu iš tų žmonių tarpo, kurie gerai jaučiasi tylėdami, stebėdami, o gal net ir mėgaudamiesi tuo, kas vyksta. O tą pasitraukimą labiausiai paskatino kaip tik tas ilgalaikis perteklinis nuomonių ir spėliojimų srautas, ištrinantis pačius svarbiausius asmenybių požymius. Iš to atsirandanti neteisybė mano galva, labiausiai paliečia Gitaną Nausėdą. Labiausiai mane glumina tai, kad per visus žiniasklaidoje vykusius kandidatų aptarimus nebuvo atkreiptas dėmesys į patį svarbiausią jo asmenybės ypatumą – į išskirtinį intelektualinį pajėgumą, kurio aukščiausiuose valdžios ešelonuose niekada neturėjome pertekliaus. Kas atidžiau stebėjo kandidatų diskusijas, galėjo matyti labai įdomius kandidatų mąstysenos, kalbėsenos ir bendravimo skirtumus. Bet apžvalgininkams tai buvo neįdomu. Lyg jie nežinotų, kad kalbėjimas, mąstymas ir bendravimo būdas yra pagrindiniai prezidentinės tarnybos įrankiai.

Kaip ankstesniuose žiniasklaidos organizuotuose pokalbiuose, taip ir priešrinkiminiuose   debatuose G. Nausėda buvo orus, santūrus, nekonfliktiškas ir dalykiškas. Apie tokius žmones dažniausiai sakoma: gerai išauklėtas, kultūringas, inteligentiškas. Jo mąstymas labiausiai išsiskiria minčių rišlumu, nuoseklumu, išsamumu ir sistemiškumu. Lengvai jis išlaiko pagrindinę minties giją, atskiria esmes nuo reiškinių, priežastis nuo pasekmių, būtinus dalykus nuo atsitiktinių. Man teko laimė būti jo dėstytoju. Jau tada jis ryškiai išsiskyrė pareigingumu, darbštumu, gebėjimu savarankiškai mąstyti ir aiškiai dėstyti savo mintis. Per daugiau negu 50 metų, kuriuos dirbau Vilniaus universitete, tai buvo vienas iš gabiausių studentų, kuriam net nereikėjo laikyti filosofijos egzamino. Panašiai ir politiniuose debatuose visi jo atsakymai į klausimus buvo gerai apgalvojami (išanalizuojami) ir gana nuosekliai (papunkčiui) išdėstomi. Neįkainojamos reikšmės jo galimai tarnybai turi gana platus jo akiratis ir gebėjimas įvertinti veiklos padarinius. Tai reta Dievo dovana, kai taip sparčiai visose srityse plinta savanaudiški atsiribojimai, moralinė trumparegystė ir profesinė siauraprotystė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

bus sočiai       2019-05-24 19:12

Kuo daugiau pribalsuosim, tuo ilgiau srėbsim

mentalinė takoskyra       2019-05-24 19:09

Socialinių paraščių padugnės balsuos už Banko Nuosėdą,
o modiarnūs analiniai šmikiai balsuos už Anūko Šikinytę

metal       2019-05-24 19:00

Lietuvy, balsuok už Šmikinytę ir ji Tau
laidotuvių maršą sugros elektrine gitara

Lėja       2019-05-24 17:21

Buvau Nausėdos oponentė, bet antrame ture balsuosiu už jį. Labai gaila, jog tautininkai eilinį kartą nesugebėjo parodyti solidarumo. Juozaitis dėl kažko užpyko ant Radžvilo ir liepė EP rinkimuose balsuoti už Puteikį. Be komentarų. Vaišvila nuolat ieško priekabių ir taip toliau, ir taip toliau. Kol tautininkai pliekiasi kaip septintokės, negaus jie jokios valdžios. Esu sutrikusi, nes balsavau už Juozaitį ir man jis tikrai patiko. Ir kažkiek tebepatinka, bet…

O pradžioje buvo kitaip...       2019-05-24 13:42

Komentuojančių eilėraštukai tikriausiai ne vieną atbaidys nuo čia besirenkančios Lietuvos “šviesuomenės”. Ypatingai šitas:

Balsuoki kaip pilietis susisipratęs.
Suklysi šiandien - ne tava kaltė.
Lai šokanti kaip karvė kandidatė
Atrodys tau kaip šikanti katė...


Sueiliuota tvarkingai. Mintis gili. Matyt ne šiaip kokio būro, o tikro kūrėjo parašyta.

kamasutrius       2019-05-24 13:25

skauda, gėda, bet analinis sexas geriau nei Nieko

Jules prieš Dzeiką?       2019-05-24 13:24

Pasiimk į abi rankas po kirvapentę ir iš abiejų - sau per makaulę. Garantija: bent iki rinkimų pasveiksi nuo asmenybės susidvejinimo. O paskui Komitetas gal kokią kompensaciją išmokės?..

Nesinori,       2019-05-24 11:08

skauda, gėda, bet balsuosiu už Nausėdą...

Ot kokia       2019-05-24 10:16

velneva,i kur bepasuksi, vistiek i klampyne.

Sekmadieno pamokslas       2019-05-24 9:57

Balsuoki kaip pilietis susisipratęa.
Suklysi šiandien - ne tava kaltė.
Lai šokanti kaip karvė kandidatė
Atrodys tau kaip šikanti katė...

Jules       2019-05-24 9:37

Na va, puiki nuomonė, kuri mane įtikino, nors ne mano buvęs dėstytojas - man užteko sovietikų grynuolio drg.Kulakausko, paikų studentų iš kaimo medžiotojo, kad vėliau galėtų futbolinti lauk iš ko, na, manau, patys geriau žinote. Man Nausėda imponuoja vien tuo, kad gerai išmano Lituanistiką ir Germanistiką. O tai mūsų nacionalinei egzistencijai labai svarbu, kad nebebūtume toliau išlietuvinami - nueuropinami. Tschüß!

žinia su l daug klausimų       2019-05-24 9:32

https://www.lzinios.lt/Gynyba/raketu-i-lietuva-neileido/287580
***
1. Kodėl “batka” norėjo įvežti į Lietuvą raketas prieš rinkimus.
2. Kodėl žurnaliūgos tylėjo tris dienas apie tai?
3. Kodėl svarbiausias kariuomenės vadas komunistė Dalia Grybauskaitė ir kiti panašūs pareigūnai tyli iki šiol apie tai?
4. Ar tai svarbiausių pareigūnų sąmokslas prieš Lietuvą?
5. Kas gali atsakyti į tokius klausimus?

rinkiminis žmoniū partijos actovės Kreipimasis       2019-05-24 7:42

Baladė apie Gavrilą

Šaukiu aš Tautą,
Koldūnu užguitą
Ir blaškomą, it liotčikas rytuos.
Į kremliaus šunkelį, į naują buitį
Kur iš po vakar neskaudės galvos.

Šaukiu budulį burtis prie budulio
Ir gyvą zombį prie gyvo pirmuonies
Kad į kolorado patalus sugulus
Prigožinas mums duotų deguonies.

Iš pašalių, iš priedangų išeikit
Apsiaukit asilo batus rausvus
Kubilių kuo garsiau visi pakeikit
Ir rublių jums nulis riebus lietus.

toke proga nia kazdien!       2019-05-24 7:32

Kox skirtumas who is xy- svarbeuse balsuoti.
Balsavimas yra didžeusias malonumas.
Tai gal net smageu uš anonizmą.
Nepralejskim progos.

sabakolovas       2019-05-24 7:28

Nu tai jo, šuva daug geriau nei kalė.

cucikas       2019-05-24 7:25

Ta, slušunys aišku, glitus padaras, bet- Gitaro šuniukas toks mielas…
Balsuosiu už Šuniuką!

Ramiros       2019-05-24 7:01

Gal,ir.taip,вet.toks.tūlas.slušnys?....
Tas,taipogi.daug.ką.pasako…
Negi,jis,nežinojo,kas.tai.per.tipas?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-05-24 3:24

Ponui Krescensijui Stoškui rekomenduoju pasiskaityti straipsnelį
http://www.ekspertai.eu/prezidento-rinkimaikas-cia-darosi98639/

Kitų prašau neskaityti.

pasisekė        2019-05-24 1:33

“Man teko laimė būti jo dėstytoju.”

buratinas avinui       2019-05-24 0:38

nea, kurio piailis entelektualesnis…

avinas       2019-05-23 22:49

- Balsuosiu už tą skerdiką kurio peilis gražesnis!

Dzeikas       2019-05-23 21:09

Sikart pritariu doleriams.
Tiesa Stoskaus melu nekaltinciau.Samoningas netiesos sakymas ir darymas tai is nezinojimo 2 (du) dideli skirtumai.
Neneigiu ir Nausedos intelektualiniu pajegumo, nekaltinu darbstumo stoka.
Taciau ka visa tai reiskia nesant doroves?
Pas A.Hitleri irgi galima rasti eile teigiamu charakterio bruozu.Inteekto , mokejimo sustatyt tinkamus zmones i kertinius valstybes postus, asmenines fizines ir pilietines drasos jam tikrai netruko. Bet tai tik pagilino Vokietijos zlugima jam uzemus valdzia.Pavyzdziui isivaizduokite kas atsitiktu, jeigu pavyktu jo sugalvotas 1944m Ardenu puolimas: pavyktu uzimt Antverpena, perkirst Sajungininku fronta ir paimt i nelaisve britu kariuomenes dalinius Olandijoje (1 mln kariu bemaz). Kara laimetu ar lygiosiomis suvestu? Ne! US Army su RKKA sustiktu ne ant Elbes , o ant Reino, o VFR butu siauras zemes ruozelis i vakarus nuo sios vokieciu upes.

$+$       2019-05-23 20:48

„Išsilavinę sugebą valdyti savo jausmus žmonės“. 
⤴⤴⤴
Melas pone Kriscencijau, akivaizdus melas! Vienas – arogantiškas, kita – chamiška. Nei vienas, nei kita į prezidentus netinka.

„Kaip reta Lietuvoje, abu nesiveržę į šį garbingiausią postą“
⤴⤴⤴
Ir vėl melas! G.N. jau ne pirmą dešimtmetį bando matuotis Daukantūros krėslą, tik vis kinkokos drebėdavo, pagaliau ryžosi. Pats, individualiai, tik truputį paskatintas, nekilnojamo turto magnatų, per kūkariekavimo kontorą. Apie I.Š. „rokiruotę“ iš banko į seimą, jau prirašytos jaučio skūros. Panašu, jog mažumėlę snūstelėjote.

„...kai kurie pralaimėjusieji rinkimus nė kiek neslepia savo pavydo“.
⤴⤴⤴
Ir kas galėtų pavydėti 65 tūkstančių km² teritorijos dvasios ubagams į antrą turą išstūmusiems du degeneratų statytinius?!

„...moralinė trumparegystė ir profesinė siauraprotystė“, – tikrai plinta, čia Jūs teisus visu 100 %.

šieno ravėtojo publikacijos recenzija       2019-05-23 20:10

Mulkio paistalai.
Makaronai kvailiams.
Morališkai žlugusiam režimui labai reikia kad kvailiai tikėtų pasakėlėmis.
Visuotinio nusivylimo metu, labai svarbu leu-leu-liaudžiai įteigti,
jog gali įvykti kažkoks mistinis “tautos pasirinkimas”.
Iš tikrųjų kandidatas seniai parinktas.
Ir jį parinko ne kažkokie suskretę “balsuotojai” , o brangiais kostiumais pasirėdę banditai, t.y. šjo krašto Savininkai/Valdovai.
Kas bus Muxamorkinos įpėdiniu, pradėta strateguoti jau nuo praeito “prezidentinių rinkimų” cirko, nes gi aišku, kad pagal Šv. Tititiuciją, Sarafano negalės trečiai kadencijai įsūdyti.
Va, tada Nuosėda ir buvo parinktas Įpėdiniu.
Nes patogus ir viską darys ” tajp kajp reike”.
O ružavai-žydrai vaivorykštinė Šmikinytė?
Šmikinytė šiame cirko vaidinime atlieka atsarginio klono/klouno vaidmenį.
Jos paskirtis yra būti… Baubu buratinams.
Juk brangūslietuvosžmonės nemyli peredastų ir lezbių. O Šmikonytė juos myli visomis lygių galimybių išgalėmis.
Tokia koncervais dvokianti Čiučela, žinant jog didžioji dalis “balsuotojų” yra alergiški landzgrybizmui, labai gerai mobilizuoja asilus ir pusgalviai tekini nubėgs “balsuoti” už Nuosėdą.
Režimas galės džiaugtis pasauliui parodęs dar vieną potipmkino butaforiją, o kai Nuosėda parodys tikrąjį režimo Statytinio snukį iš po sulaižytos laukės- tuomet režimo praganda nepatenkintus išvadins “pavienejs marginalajs”.
(Juk kandidatas buvo “išrinktas” entuziastingai) Leu leu liaudies valia! smile
Ir jie bus teisūs!
Nes nuo naivumo ir durnumo vaistų nėra.


Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Tėvynės sąjungos G taškas

Agnė Širinskienė. Bankai ir prekybos centrai stokoja socialinės atsakomybės ir solidarumo su visuomene

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.