Propagandos ir ideologijos analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 2 d. 22:54

12     

    

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Apie tris dešimtmečius bendrame nesąmonių sraute LRT kartu su gatvės mada lyg papūga kartojo feministinę lyčių lygybės ideologiją. Šiandien ji netikėtai prabilo apie reikalingumą steigti atskiras mergaičių ir berniukų klases, o gal ir mokyklas. Ką tai reiškia? Atgimstančius „viduramžius“ ar tiesiog feministinės ideologijos ir genderizmo pabaigos pradžią? Ar pajuokavimą? Bet „aprylius“ buvo vakar. Be to, LRT jis buvo uždraustas. Ir apskritai tokiais dalykais Europoje nejuokaujama.

Šį siūlymą ryžosi paskelbti mokytoja, pasiremdama savo asmenine patirtimi ir pavyzdžiais iš JAV bei Didžiosios Britanijos. Žinoma, būtų teisingiau, jeigu ji būtų pradėjusi nuo pavyzdžių iš Amerikos, o tik paskui prakalbusi apie savo patyrimą. Juk tos patirtys buvo. Tik drąsos nebuvo. Asmeniška patirtis įgyja reikšmės tik tada, kai už nugaros turi tokius liūtus. Jeigu drąsa iš ten, tai būtų teisingiau išsiaiškinti apie ten prasidėjusią feminizmo krizę. Bet pradėta nuo Lietuvos, kurioje feminizmas yra pasiekęs pačią kulminaciją. Į pokalbį įtraukta juristė, psichologė ir kiti specialistai apie tą krizę dar nieko nėra girdėję. Vadinasi, su jomis iš viso nėra apie ką kalbėtis. Juolab kad motyvas pasirinktas bene pats juokingiausias: darželiuose berniukai trukdo mergaitėms mokytis. Bet čia atsirado vienintelė proga pasakyti tą didžiausią banalybę iš banalybių: berniukai skiriasi nuo mergaičių ne tik auklėjimu, bet ir prigimtimi. Nepasakyta tik to, kad net kruopščiausiu auklėjimu to skirtumo nesiseka sunaikinti, kad net visiškai berniokiškai apsirengusios, apsikirpusios, priešingos lyties bruožus imituojančios mergaitės figūroje, judesiuose ir gestuose sveiki berniukai visada ieško ir ieškos moteriškų požymių.

Iki kokio klaikumo turi būti ideologizuoti žmonės ir pats jaunimas, kiek turi būti užblokuotas ir neutralizuotas sveikas protas, kad jis priimtų pačią primityviausią ne tik lyčių, bet ir žmonių lygybės ideologiją.

Ir gintų ją. Kariautų dėl jos. Įteisintų ją ne tik įstatymais, bet ir madomis. Visur žmonės mato didžiulius skirtumus. Kasdien jie grumiasi, varžosi, rungtyniauja, lenktyniauja, konkuruoja, sportuoja. Ir čia pat kartoja: visi žmonės yra lygūs. Juk tai ciniškas melas. Melas per akis. Ir stebėtinai žmonės susitaiko su tuo melu kaip gyvenimo norma. Indoktrinacija priverčia nematyti realybės, užsimerkti prieš faktus. Kad tokiam elgesiui, tokiam mados kraštutinumui artėja galas, matyti iš permainų Vakaruose. Vis daugiau imama kalbėti apie seksualinės revoliucijos pabaigą ir seksualinę disciplinos atgijimą. Ten ne tik atsiranda berniukų ir mergaičių klasės. Ryškiai diferencijuojasi jaunuolių ir merginų elgesys ir apranga. Vaikinai mokosi džentelmeniškumo, merginos – elegancijos. Vis labiau išryškinami lyčių skirtumai. Ginamasi, kad tai nėra grįžimas į viduramžius, bet reakcija į naująją barbarizaciją ir subtilesnių santykių ilgesys. Jį galima vadinti prablaivėjimu iš to santykių suvulgarėjimo, kuris tęsėsi pusšimtį metų. 

Žmonės – ne serijinės gamybos produktai, o skirtybės, individualybės. Nelygybė kyla iš pačios žmonių prigimties (jėgos, sveikatos, gabumų), išsilavinimo, dedamų pastangų, socialinės padėties, atsitiktinių aplinkybių, gyvenimo būdų ir pan. Didžiausias paradoksas šioje civilizacijoje yra tas, kad žmogus, šimtmečiais ugdęs ir tebeugdąs savo skirtybes, taip lengvabūdiškai susitaiko su jas neigiančios žmonių lygybės ideologija. Taip vyksta dėl to, kad lygybė yra tapatinama su vienodumu. Tai ypač būdinga feminizmui, kuris lyčių nelygybę mėgina įveikti suvyrėjimu. Jis nežino kito būdo, kaip įveikti moteris žeminančią padėtį, išskyrus vyriškas pareigas, vyrišką aprangą, vyriškas manieras, vyriškas ydas, vyriškas funkcijas ir t.t. Tik sporte ir kariuomenėje neginčijamas vyriškos jėgos pranašumas.

Šios pastabos apie žmonių įvairumą neneigia žmonių lygybės principo, be kurio būtų neįmanomas nei teisingumas, nei demokratija. Nuo seniausių laikų buvo kalbama apie lygybę prieš Dievą ir prieš įstatymus. Pirmuoju atveju buvo mąstomas žmonių lygiavertiškumas, t. y. vienoda žmonių kilmė ir vienodas mirtingumas. O antruoju – vienodos teisės ir vienoda atsakomybė. Abi šias lygybės formas galima laikyti bazinėmis. Greta jų naujaisiais laikais atsirado socialinės lygybės principas, šiais laikais paprastai traktuojamas kaip socialinės atskirties mažinimo principas. Žodžiu, kalbant apie lygybę, visada privalu turėti galvoje, koks tos lygybės aspektas mums rūpi. Lygybė reikalinga ne tam, kad unifikuotų žmonių skirtybes, bet kad sutelktų tas skirtybes humaniškam (teisingam ir demokratiškam) gyvenimui, t.y. bendravimui, bendradarbiavimui ir bendrabūviui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Viskas kur kas paprasčiau.       2019-04-4 8:48

Nebūkime avinų banda. Atsisukime į savo Dievą ir pamatykime, kad tik Jis vienas mums rodo Meilę ir tikrąjį kelią. Negyvenkime “kreivų veidrodžių” karalystėje, PRAREGĖKIME.

Viskas kur kas paprasčiau.       2019-04-4 8:44

Niekas ne skelbtų jokių lyčių lygybės, kaip ir kitokias ale naujovių, jei tai neapsimokėtų verslui, jei čia “nekvepėtų” dideliais pinigais. Tik pagalvokite, kad mus jie dar visiškais “avinais”, nemąstančia minia. Tik verslui reikalingi visokie gyvenimo iškraipymai, nes čia jie daro lyčių pakeitimus, jei norite, o jei nepatiko, tai galima vėl “pjaustyti, tik aišku už pinigus ir bandyti atstatyti tai, ką Dievas sukūrė, bet… jiems nė motais, kad žmogus bus sudarkytas, kaip ir tie, kurie susigundė plastinėmis operacijomis. Verslui reikalinga nemąstanti, bejausmė minia, tik labai norinčia vartoti, vartoti ir dar kartą vartoti. Todėl jie visų labiausiai bijo, kad žmogus neatsisuktų į savo Kūrėja, kuris parodo tikrąsias vertybes.

Al.       2019-04-3 23:08

,,pensijinis amžius ilgesnis, nors gyvena trumpiau…” - jei gyvena trumpiau, tai ir pensijinis amžius trumpesnis (nebent į pensiją išeitų anksčiau).
Kam skirtos šios pašaipos ? - LRT vadovybei? Kam būtent? Tarsi ginčytumės su neasmeniniu reiškiniu. Bet ir idiotai turi vardus.

ah1       2019-04-3 21:34

Gamtos dėsnis - lygybė tai mirtis.

nialygybė       2019-04-3 20:10

Moterims yra gimdymo namai, bet nėra vaikų darymo namų vyrams.
Viešose vietose yra motinos ir vaiko kambariai, o tėvo ir vaiko kambarių nėra.
Viešąjame transporte visada būna specialių vietų kūdikio besilaukiančioms moterims, vyrams kurie rengiasi tapti tėvais, tokių vietų nebūna.
Visame pasaulyje su didžiausiu ažiotažu rengiami tūkstančiai “mis’ių konkursų,
“misterių konkursų vienas kitas ir jokio dėmesio.
Moterims gaminami kvepalai, o vyrams tik odekolonas.
Nors vyrų plaukai savo savybėmis gerokai skiriasi nuo moterų jūs niekur nerasite šampūno vyrams.
Nors vyro oda taip pat skiriasi nuo moters odos, vyrams gamina tik kremus po skutimosi.
Tos pačios klasės/ kategorijos vyriški rūbai, avalynė ir laikrodžiai visada brangesni.
Ant plaukų priežiūros priemonių pakuočių, visada tik moterų galvų nuotraukos.
Visi kūno priežiūros, grožio salonai savo interjerais, ergonomika, ir pan. yra orientuoti tik į moteris.
Vyrų pensijinis amžius ilgesnis, nors vyra gyvena trumpiau.
...
..
.

 

Vienija vertybės,       2019-04-3 14:23

o genetika skirtinga.

tiek> Tie ,,tiekai" arba       2019-04-3 13:57

malonu,kai oponentai pradeda atvirai keiktis .Nes jokių argumentų neturi.Gaila,kad civilizuotai nemokama pripažint savo klystkelius.O kad Stoškus visad buvo lietuviškų konservatorių pusėje (dabartiniai - iš vis virto ultra liberalais) - pažymėję ne vienas komentatorius.

Tie ,,tiekai" arba        2019-04-3 10:05

tos ,,tiekos” geba perskaityti tik antraštes. Jei išmoktų daugiau, prarastų genderistinius pinigus. Katastrofa!

tiek-ui       2019-04-3 9:29

Siūlyčiau įdėmiau perskaityti straipsnį.

ah1       2019-04-3 9:02

kai vyrai gimdys, žindys tai bus lyčių lygybė - kitaip niekaip.

Tvankstas       2019-04-3 8:11

Kaip prisiekęs feministas esu už lyčių lygybę, lygias galimybes, už mergaičių, merginų ir moterų teisę myžti stačiomis. Štai tada ir bus lygybė.

tiek       2019-04-3 5:52

Stoškau,o ką pats čia skiedi:“Iki kokio klaikumo turi būti ideologizuoti žmonės ir pats jaunimas, kiek turi būti užblokuotas ir neutralizuotas sveikas protas, kad jis priimtų pačią primityviausią ne tik lyčių, BET IR ŽMONIŲ LYGYBĖS IDEOLOGIJĄ”.Pagal Konstituciją juk žmonės daug kur lygūs :ir prieš istatymą , ir prieš Dievą .Lygūs reikalavimai visiems yra būti sąžiningiems. Pats tikriausiai nori pabrėžti,kad esi didžiausias turtinės prarajos fanas ,ania? (atleisk už grubumą ,bet - kaip šauksi ,taip atsilieps)

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.