Propagandos ir ideologijos analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 2 d. 22:54

12     

    

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Apie tris dešimtmečius bendrame nesąmonių sraute LRT kartu su gatvės mada lyg papūga kartojo feministinę lyčių lygybės ideologiją. Šiandien ji netikėtai prabilo apie reikalingumą steigti atskiras mergaičių ir berniukų klases, o gal ir mokyklas. Ką tai reiškia? Atgimstančius „viduramžius“ ar tiesiog feministinės ideologijos ir genderizmo pabaigos pradžią? Ar pajuokavimą? Bet „aprylius“ buvo vakar. Be to, LRT jis buvo uždraustas. Ir apskritai tokiais dalykais Europoje nejuokaujama.

Šį siūlymą ryžosi paskelbti mokytoja, pasiremdama savo asmenine patirtimi ir pavyzdžiais iš JAV bei Didžiosios Britanijos. Žinoma, būtų teisingiau, jeigu ji būtų pradėjusi nuo pavyzdžių iš Amerikos, o tik paskui prakalbusi apie savo patyrimą. Juk tos patirtys buvo. Tik drąsos nebuvo. Asmeniška patirtis įgyja reikšmės tik tada, kai už nugaros turi tokius liūtus. Jeigu drąsa iš ten, tai būtų teisingiau išsiaiškinti apie ten prasidėjusią feminizmo krizę. Bet pradėta nuo Lietuvos, kurioje feminizmas yra pasiekęs pačią kulminaciją. Į pokalbį įtraukta juristė, psichologė ir kiti specialistai apie tą krizę dar nieko nėra girdėję. Vadinasi, su jomis iš viso nėra apie ką kalbėtis. Juolab kad motyvas pasirinktas bene pats juokingiausias: darželiuose berniukai trukdo mergaitėms mokytis. Bet čia atsirado vienintelė proga pasakyti tą didžiausią banalybę iš banalybių: berniukai skiriasi nuo mergaičių ne tik auklėjimu, bet ir prigimtimi. Nepasakyta tik to, kad net kruopščiausiu auklėjimu to skirtumo nesiseka sunaikinti, kad net visiškai berniokiškai apsirengusios, apsikirpusios, priešingos lyties bruožus imituojančios mergaitės figūroje, judesiuose ir gestuose sveiki berniukai visada ieško ir ieškos moteriškų požymių.

Iki kokio klaikumo turi būti ideologizuoti žmonės ir pats jaunimas, kiek turi būti užblokuotas ir neutralizuotas sveikas protas, kad jis priimtų pačią primityviausią ne tik lyčių, bet ir žmonių lygybės ideologiją.

Ir gintų ją. Kariautų dėl jos. Įteisintų ją ne tik įstatymais, bet ir madomis. Visur žmonės mato didžiulius skirtumus. Kasdien jie grumiasi, varžosi, rungtyniauja, lenktyniauja, konkuruoja, sportuoja. Ir čia pat kartoja: visi žmonės yra lygūs. Juk tai ciniškas melas. Melas per akis. Ir stebėtinai žmonės susitaiko su tuo melu kaip gyvenimo norma. Indoktrinacija priverčia nematyti realybės, užsimerkti prieš faktus. Kad tokiam elgesiui, tokiam mados kraštutinumui artėja galas, matyti iš permainų Vakaruose. Vis daugiau imama kalbėti apie seksualinės revoliucijos pabaigą ir seksualinę disciplinos atgijimą. Ten ne tik atsiranda berniukų ir mergaičių klasės. Ryškiai diferencijuojasi jaunuolių ir merginų elgesys ir apranga. Vaikinai mokosi džentelmeniškumo, merginos – elegancijos. Vis labiau išryškinami lyčių skirtumai. Ginamasi, kad tai nėra grįžimas į viduramžius, bet reakcija į naująją barbarizaciją ir subtilesnių santykių ilgesys. Jį galima vadinti prablaivėjimu iš to santykių suvulgarėjimo, kuris tęsėsi pusšimtį metų. 

Žmonės – ne serijinės gamybos produktai, o skirtybės, individualybės. Nelygybė kyla iš pačios žmonių prigimties (jėgos, sveikatos, gabumų), išsilavinimo, dedamų pastangų, socialinės padėties, atsitiktinių aplinkybių, gyvenimo būdų ir pan. Didžiausias paradoksas šioje civilizacijoje yra tas, kad žmogus, šimtmečiais ugdęs ir tebeugdąs savo skirtybes, taip lengvabūdiškai susitaiko su jas neigiančios žmonių lygybės ideologija. Taip vyksta dėl to, kad lygybė yra tapatinama su vienodumu. Tai ypač būdinga feminizmui, kuris lyčių nelygybę mėgina įveikti suvyrėjimu. Jis nežino kito būdo, kaip įveikti moteris žeminančią padėtį, išskyrus vyriškas pareigas, vyrišką aprangą, vyriškas manieras, vyriškas ydas, vyriškas funkcijas ir t.t. Tik sporte ir kariuomenėje neginčijamas vyriškos jėgos pranašumas.

Šios pastabos apie žmonių įvairumą neneigia žmonių lygybės principo, be kurio būtų neįmanomas nei teisingumas, nei demokratija. Nuo seniausių laikų buvo kalbama apie lygybę prieš Dievą ir prieš įstatymus. Pirmuoju atveju buvo mąstomas žmonių lygiavertiškumas, t. y. vienoda žmonių kilmė ir vienodas mirtingumas. O antruoju – vienodos teisės ir vienoda atsakomybė. Abi šias lygybės formas galima laikyti bazinėmis. Greta jų naujaisiais laikais atsirado socialinės lygybės principas, šiais laikais paprastai traktuojamas kaip socialinės atskirties mažinimo principas. Žodžiu, kalbant apie lygybę, visada privalu turėti galvoje, koks tos lygybės aspektas mums rūpi. Lygybė reikalinga ne tam, kad unifikuotų žmonių skirtybes, bet kad sutelktų tas skirtybes humaniškam (teisingam ir demokratiškam) gyvenimui, t.y. bendravimui, bendradarbiavimui ir bendrabūviui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Viskas kur kas paprasčiau.       2019-04-4 8:48

Nebūkime avinų banda. Atsisukime į savo Dievą ir pamatykime, kad tik Jis vienas mums rodo Meilę ir tikrąjį kelią. Negyvenkime “kreivų veidrodžių” karalystėje, PRAREGĖKIME.

Viskas kur kas paprasčiau.       2019-04-4 8:44

Niekas ne skelbtų jokių lyčių lygybės, kaip ir kitokias ale naujovių, jei tai neapsimokėtų verslui, jei čia “nekvepėtų” dideliais pinigais. Tik pagalvokite, kad mus jie dar visiškais “avinais”, nemąstančia minia. Tik verslui reikalingi visokie gyvenimo iškraipymai, nes čia jie daro lyčių pakeitimus, jei norite, o jei nepatiko, tai galima vėl “pjaustyti, tik aišku už pinigus ir bandyti atstatyti tai, ką Dievas sukūrė, bet… jiems nė motais, kad žmogus bus sudarkytas, kaip ir tie, kurie susigundė plastinėmis operacijomis. Verslui reikalinga nemąstanti, bejausmė minia, tik labai norinčia vartoti, vartoti ir dar kartą vartoti. Todėl jie visų labiausiai bijo, kad žmogus neatsisuktų į savo Kūrėja, kuris parodo tikrąsias vertybes.

Al.       2019-04-3 23:08

,,pensijinis amžius ilgesnis, nors gyvena trumpiau…” - jei gyvena trumpiau, tai ir pensijinis amžius trumpesnis (nebent į pensiją išeitų anksčiau).
Kam skirtos šios pašaipos ? - LRT vadovybei? Kam būtent? Tarsi ginčytumės su neasmeniniu reiškiniu. Bet ir idiotai turi vardus.

ah1       2019-04-3 21:34

Gamtos dėsnis - lygybė tai mirtis.

nialygybė       2019-04-3 20:10

Moterims yra gimdymo namai, bet nėra vaikų darymo namų vyrams.
Viešose vietose yra motinos ir vaiko kambariai, o tėvo ir vaiko kambarių nėra.
Viešąjame transporte visada būna specialių vietų kūdikio besilaukiančioms moterims, vyrams kurie rengiasi tapti tėvais, tokių vietų nebūna.
Visame pasaulyje su didžiausiu ažiotažu rengiami tūkstančiai “mis’ių konkursų,
“misterių konkursų vienas kitas ir jokio dėmesio.
Moterims gaminami kvepalai, o vyrams tik odekolonas.
Nors vyrų plaukai savo savybėmis gerokai skiriasi nuo moterų jūs niekur nerasite šampūno vyrams.
Nors vyro oda taip pat skiriasi nuo moters odos, vyrams gamina tik kremus po skutimosi.
Tos pačios klasės/ kategorijos vyriški rūbai, avalynė ir laikrodžiai visada brangesni.
Ant plaukų priežiūros priemonių pakuočių, visada tik moterų galvų nuotraukos.
Visi kūno priežiūros, grožio salonai savo interjerais, ergonomika, ir pan. yra orientuoti tik į moteris.
Vyrų pensijinis amžius ilgesnis, nors vyra gyvena trumpiau.
...
..
.

 

Vienija vertybės,       2019-04-3 14:23

o genetika skirtinga.

tiek> Tie ,,tiekai" arba       2019-04-3 13:57

malonu,kai oponentai pradeda atvirai keiktis .Nes jokių argumentų neturi.Gaila,kad civilizuotai nemokama pripažint savo klystkelius.O kad Stoškus visad buvo lietuviškų konservatorių pusėje (dabartiniai - iš vis virto ultra liberalais) - pažymėję ne vienas komentatorius.

Tie ,,tiekai" arba        2019-04-3 10:05

tos ,,tiekos” geba perskaityti tik antraštes. Jei išmoktų daugiau, prarastų genderistinius pinigus. Katastrofa!

tiek-ui       2019-04-3 9:29

Siūlyčiau įdėmiau perskaityti straipsnį.

ah1       2019-04-3 9:02

kai vyrai gimdys, žindys tai bus lyčių lygybė - kitaip niekaip.

Tvankstas       2019-04-3 8:11

Kaip prisiekęs feministas esu už lyčių lygybę, lygias galimybes, už mergaičių, merginų ir moterų teisę myžti stačiomis. Štai tada ir bus lygybė.

tiek       2019-04-3 5:52

Stoškau,o ką pats čia skiedi:“Iki kokio klaikumo turi būti ideologizuoti žmonės ir pats jaunimas, kiek turi būti užblokuotas ir neutralizuotas sveikas protas, kad jis priimtų pačią primityviausią ne tik lyčių, BET IR ŽMONIŲ LYGYBĖS IDEOLOGIJĄ”.Pagal Konstituciją juk žmonės daug kur lygūs :ir prieš istatymą , ir prieš Dievą .Lygūs reikalavimai visiems yra būti sąžiningiems. Pats tikriausiai nori pabrėžti,kad esi didžiausias turtinės prarajos fanas ,ania? (atleisk už grubumą ,bet - kaip šauksi ,taip atsilieps)


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.