Gynybos politika

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis po vizito JAV: „Baltijos šalys gali būti tikros dėl JAV paramos“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 11 d. 17:00

0     

    

Krašto apsaugos ministras Raimundas  Karoblis po vizito JAV: „Baltijos šalys gali būti tikros dėl JAV paramos“

„Europos saugumas išliks Jungtinių Amerikos Valstijų politikos prioritetu, tad Baltijos šalys gali būti tikros dėl kolektyvinės gynybos ir paramos“, – kaip pranešama kam.lt svetainėje, tokią žinią Lietuvai parvežė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, praėjusią savaitę viešėjęs JAV ir kartu su Estijos gynybos ministru Margusu Tsahknu (Margus Tsahkna) bei Latvijos gynybos ministru Raimondu Bergmaniu (Raimonds Bergmanis) susitikęs su įtakingais JAV senatoriais.

Kad JAV politikai dėl būtinybės stiprinti Europos saugumą laikosi vieningos nuomonės, ministro teigimu, rodo ir Senato ketinimas iki 5 mlrd. JAV dol. didinti finansavimą vadinamajai Europos patikinimo iniciatyvai (angl. European Reassurance Initiative). Šios lėšos skiriamos JAV operacijai „Atlanto ryžtas“ (angl. Atlantic Resolve), pagal kurią JAV Europoje dislokuoja papildomas pajėgas ir reikiamus pajėgumus.

Vašingtone R. Karoblį priėmę respublikonas senatorius Marco Rubio, Senato gynybos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Jackas Reedas bei senatorė Cynthia Jeanne Shaheen „vieningai patikino, kad Europos saugumas išliks JAV politikos prioritetu“.

Ministro teigimu, JAV suvokia Rusijos keliamą grėsmę ir būtinybę stiprinti gynybą Europoje: „Tiek demokratai, tiek respublikonai sutaria, kad Rusijos grėsmė yra visai šalia, ir turime dirbti išvien, kad užtikrintume reikiamas atgrasymo priemones bei stiprintume rytinę NATO sieną“.

Kaip patikino senatorius M. Rubio, didės ir JAV finansinė parama Europos saugumui užtikrinti: „Finansinių resursų didinimas Europos saugumui yra aiškus JAV įsipareigojimas sąjungininkams tiek dėl V straipsnio, tiek dėl pagalbos didinant NATO sąjungininkių atsparumą Rusijos grėsmėms“.

Visi trys Baltijos šalių ministrai savo ruožtu patikino, jog ir Baltijos šalys stiprina savo gynybinius pajėgumus – jiesm finansuoti sutartus 2 proc. nuo BVP jau kitais metais skirs visos trys šalys. Tačiau kai kurių pajėgumų, tokių kaip oro gynyba, plėtrai yra būtina ir JAV parama.

Susitikęs su „Baltijos grupei“ (angl. Baltic Caucus) priklausančiais JAV Kongreso nariais, R.Karoblis išgirdo tvirtą JAV kongresmenų pasiryžimą ir toliau remti Baltijos šalių saugumą ir pritarimą programoms, numatančioms tiek finansavimo didinimą, tiek JAV pajėgų buvimą Europoje. „Matyti Baltijos šalis laisvas – didžiulis malonumas. Rusija naudoja savo propagandą norėdama sugriauti mūsų vienybę. Norime dirbti kartu su jumis kovojant šiame dezinformacijos kare ir užtikrinant, kad šioje kovoje laimime mes“, – pabrėžė Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininkas Edas Royce.

Kitas svarbus viešnagės JAV akcentas – konferencija „Gynybos ir atgrasymo ateitis Europoje“, surengta JAV analitikos centro „Atlanto taryba“ (angl. Atlantic Council) kartu su Baltijos šalimis. Lietuvos krašto apsaugos ministras R. Karoblis kartu su savo kolegomis Estijos gynybos ministru M. Tsahkna bei Latvijos gynybos ministru R. Bergmaniu ne tik pristatė Baltijos šalių indėlį didinant saugumą Europoje ir už jos ribų, bet ir diskutavo, koks JAV, NATO ir Baltijos šalių vaidmuo užtikrinant saugumą regione ir kitur pasaulyje.

Kaip pabrėžiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai, savo kalboje „Transatlantinis bendradarbiavimas vardan globalaus saugumo“ ministras pabrėžė, kad būtina vienodai vertinti grėsmes ir vykdyti gynybos finansavimo įsipareigojimus, kad jokiu būdu negalima nuvertinti „minkštųjų“ galios priemonių poveikio ir kad tik glaudus Europos ir JAV bendradarbiavimas užtikrins taiką šiame regione. „Visų svarbiausia – transatlantinių ryšių stiprinimas, nes tiek Europai reikalinga JAV su savo realistišku požiūriu į gynybą, tiek JAV – stipri, vieninga ir saugi Europa, kartu kovojanti su bendromis grėsmėmis“, – sakė ministras.

Vizito JAV metu ministras susitiko ir su Pensilvanijos gubernatoriumi Tom Wolf bei Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu brg. gen. Anthony J. Carrelli.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Rasa Čepaitienė. Apie marginalus

Valdas Vasiliauskas. Amžinas nepriklausomybės ir demokratijos susikirtimo taškas. Neįmanomybės istorija: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios

NOKT kreipimasis Dėl R. Šimašiaus ir kitų atsakingų asmenų neteisėtų veiksmų

Robertas Grigas. Sovietai ir tarybos

Arkivysk. Sigito Tamkevičiaus homilija per Šv. Mišias tremtinių šventėje Ariogaloje „Su Lietuva širdy“

Nuo antitarybinių eilėraščių iki „Lietuvos Katalikų bažnyčios kronikos“. Petro Plumpos istorija

Geroji Naujiena: Palaiminti tie, kurie rūpinasi tapti turtingi pas Dievą

Stasys Jakeliūnas: Bankų ir jų atstovų gerovės valstybė sukurta ir puikiai veikia!

Vilniaus merui Remigijui Šimašiui gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 3 metų

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės anatomija

Kviečiame pasirašyti CitizenGO peticiją, skirtą Amsterdamo merei: STOP pedofilijos propagandai „Gay Pride“ renginiuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.