Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Kovo 11-osios eitynės ir Manto Adomėno įžvalgos: apie Tėvynės meilę, patriotų eitynes ir… išsipirštavusį š...

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 13 d. 4:58

16     

    

Kovo 11-osios eitynės ir Manto Adomėno įžvalgos: apie Tėvynės meilę, patriotų eitynes ir… išsipirštavusį š...

Kaip jau rašėme, Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse dr. Mantas Adomėnas, į Seimą išrinktas pagal partinį TS-LKD sąrašą, ėmėsi iniciatyvos – įtikino savo motininės partijos Prezidiumą bent prieš Kovo 11-ąją prakalbti apie ... vertybes, tiksliau – susirūpinti savo narių ideologiniu grynumu. T. y. įsakmiai pareiškė, kad Lietuvos konservatorių „išpažįstamos europietiškos ir krikščioniškosios vertybės“ niekaip nedera su patriotinėmis eitynėmis (kad būtų įtikinamiau ir paveikiau, jas pavadino pagal save – nacionalistinėmis).

O jau po Kovo 11-osios, atpažinęs eisenos dalyvių nuotraukose keletą ateitininkų, ėmė ir išsiliejo – Veidaknygėje paliudijęs savo „liūdesėlį“ pasidalijo ir genialia įžvalga apie… išsipirštavusį š...

APIE IŠSIPIRŠTAVUSĮ Š

Dar sykį – tikiuosi, jau paskutinį – apie nacionalistų eiseną.
Žinote, koks dalykas vienintelis mane nuliūdino šitame reikale? Kai pamačiau ten einančius ateitininkus – žmones, dalies kurių nuomonę ir draugiškumą vertinau. Pamatyti juos eisenoje, kurios pradžioje puikavosi transparantas „Lietuva – lietuviams“, buvo tiesiog nesmagu.
Kad ir ką aiškintų „Pro patria“ nacionalsofistai, nematyti šito šūkio implikacijų neįmanoma. Sakyti, kad jį naudojo Kudirka ir kiti Atgimimo tėvai, tai tas pat, kas sakyti, jog svastika – nekaltas baltiškas simbolis. Neįmanoma jo skaityti be istorinių paralelių ir taip, tarsi paskutinis šimtmetis neegzistuotų. Šitas šūkis šaknimis persipynęs su rasinio grynumo ideologijomis, nukreiptas prieš kitų tautybių Lietuvos gyventojus, skleidžiantis nepakantą – ir todėl giliai antikrikščioniškas.
Kieno dabar yra Lietuva, kad reikėtų šaukti „Lietuva – lietuviams“? Tai suponuoja, kad Lietuva mums dabar kažkokiu būdu nepriklauso. Tai apskritai paneigia Kovo 11-ąją, kurią švęsti eisenos dalyviai neva ir susirinko.
Kažkada ateitininkai priešinosi Smetonos autoritarizmui ir tautininkiškam režimui, nebijodami dėl to netgi eiti į kalėjimą, o jų idėjiniai lyderiai kruopščiai saugojosi neužteršti ateitininkų pašaukimo tautininkiška ideologija.
Dabar jie eina vienoje eisenoje su šūkiu „Lietuva – lietuviams“, su skinheadais ir Murza.
Gal bus sakančių, kad jie šūkiui nepritaria, bet eisenoje ėjo išreikšdami savo palaikymą patriotinėms vertybėms. Čia neišvengiamai prisimenu genialią lietuvių liaudies patarlę: „Jei įkiši pirštą į šūdą, tai ne šūdas išsipirštuos, bet pirštas išsišūduos.“
Tai tiek. Liūdesėlis, mieli #praeitininkai.

Savo „įžvalgą“ konservatorius iliustravo nuotrauka, kur „nusikaltimo vietoje“ – patriotinėse eitynėse – užfiksuotas politologas Vytautas Keršanskas su šeima. Kad graži nuotrauka nepaneigtų jo žodžių, kaip tikras propagandos reikalų žinovas, ją sugretina su kita, kurioje matyti „nepolitkorektiškos išvaizdos“ jaunuoliai, savo Tėvynės meilę išpažįstantys dar „nepolitkorektiškiau“. Žiūri į tą montažą ir supranti: jokio liūdesio, tik piktdžiuga. Tik ką ši manipuliacija turi bendra su krikščionybe? ar pakanta?

Į tokį konservatoriaus išpuolį Vytautas Keršanskas  iš pradžių sureagavo tik taiklia replika: „Tikiuosi tokio pat Mantas Adomėnas aktyvumo TS-LKD narius agituojant prieš dalyvavimą „Baltic pride“ eitynėse. Kad tas rūpestis krikščioniškomis vertybėmis nuoseklus būtų“.

Vėliau Vytautas Keršanskas Manto Adomėno komentarą paanalizavo kiek atidžiau ir rado tai, ką ir pats pavadino dviem „fake news“:

- Ateitininkų federacija (nesu narys, šiaip pastebėjimas) kaip organizacija eitynėse nedalyvavo. Atskirų jos narių dalyvavimas eitynėse neturėtų būti pagrindas kalbėti apibendrintai apie visą organizaciją. Generalizacija – viena iš Kremliaus propagandos technikų. Taip pat ir bandymas katalikišką (tačiau kurios vienas iš principų – tautiškumas) organizaciją tapatinti su (nebūtu) fašizmu kvepia tuo pačiu, kame įkištas aprašomasis pirštas. Ir šiaip, ateitininkus praeitininkais pašaipiai tik jaunieji liberalai lijotuose (žr. ČIA) vadindavo…šmaikštu.

- Murza ir jo murzilkos eitynėse nėjo. Ėjo iš paskos atskirti policijos automobilio, kadangi eitynių organizatorių ir dalyvių yra nepageidaujami (žr. foto). Užtat žygiavo didelis būrys ukrainiečių, kurių dalis – ir iš fronto.

Kaip ten su tais naudingais idiotais?..

Jolanta Miškinytė pasijuto sugrąžinta į Kovo 11-osios laikus: „Labai gerai atsimenu, kaip prieš trisdešimtmetį visi, dalyvavę Sąjūdžio mitinguose, dainavę lietuviškas patriotines dainas, buvome sovietinės valdžios vadinami nacionalistais ir fašistais. Niekas nepasikeitė?

Padėties ironiją pastebi ir politologas Vytautas Sinica:

Vytautas Sinica. Tiesiog neįmanoma būtų dirbtinai sukurti tokios ironiškos situacijos – Laučiaus tekstas apie drąsą ir baimę, o tą pačią dieną nukonjunktūrėjusio kataliko politiko Adomėno priekaištai ateitininkų jaunimui, kad politiškai nekorektiškai myli savo Tėvynę :D ironija ta, kad pasikeitė tik aplinkybės – prieškariu tautininkų valdžia bandė užčiaupti ateitininkus, šiandien konservatoriai valdžioje bando užčiaupti ateitininkus.
Ir vis už neteisingą nuomonę. Tik partijų pavadinimai skiriasi.

Visą diskusiją apie teisingą Tėvynės meilę rasite ČIA.

Dalijamės ir eitynių įrašu – už jį dėkojame Ryšardui Maceikianecui (pogon.lt).

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vai me       2018-03-15 0:43

Įdomu, jaunieji konservatorių chunveibinai, iš “Karys Lt.”, sudarinėjantys “vatnykų” sąrašus, įtraukė tenai savo vadus. Tai bent anekdotas.Kaip norėčiau pamatyti, jų kvailus, ištįsusius veidus.

Kuo toliau, tuo labiau gražėja posakis       2018-03-14 16:24

gal skelbkime šimtmečio minėjimo sparnuotąja fraze posakį SVETIMAS GĖDOS JAUSMAS. Tiems, kam jis nesvetimas, seniai būtų atsistatydinę - laidų vedėjai iš ekranų, seimūnai iš seimo, vyriausybės nariai -  iš ministerijų - iš visur visi išsipirsčiavę.

"Giliai antikrikščioniškas" patriotizmas ar sodomi       2018-03-14 12:27

FB komentaruose dalijamasi info,
kad ‘Baltic pride’ nuolat žygiuoja ir ‘Naujojo židinio’ darbuotojai.
Jei tai tikra, tai kaip sodomitus palaikantys gali pamokslauti ateitininkams?
Prieš mėnesį Lietuva buvo paaukota Nekaltajai Marijos, Lietuvos Globėjos, Širdžiai - tai turėtų suteikti papildomos drąsos ir išminties Katalikų Bažnyčios hierarchams pagaliau rimtai ištirti, kas kalba KB mokymo vardu, ar turi tam moralinę teisę.

Ir dar:       2018-03-14 2:00

Adomėnas sakosi smerkiąs ateitininkus#praeitininkus pagautas l i ū d e s i o:
“Žinote, koks dalykas v i e n i n t e l i s mane n u l i ū d i n o”
ar - “L i ū d e s ė l i s, mieli #praeitininkai.”
***********************************************************************
Krikščioniui žinotina, kad l i ū d e s y s yra nuodėminga būsena, net “sielos vėžys”.
O kaip dailiai kadais tas pats Kembridžo auklėtinis Prancūzų kultūros centre
vogravęs apie akedijos nuodėmę ir jos dvasinę žalą!

Adomėnas stebisi ir klausia       2018-03-14 1:33

“Kieno dabar yra Lietuva, kad reikėtų šaukti „Lietuva – lietuviams“?”
Atsakau: suverenios valstybės interesų neatitinkančių, tautos nekontroliuojamų
ir jai neatskaitingų Briuselio eurokomisarų, skandinaviškų bankų, genderizmą, K.R.Popperio “atviras visuomenes” bei kitas antikristines ideologijas (juk tai suvoki ateitininkais besirūpinantis “katalike” Adomėnai?) siekiančių diegti eurofunkcionierių, jų atstovų Lietuvoje ir pan. įtakoje “dabar yra Lietuva”.
Štai kodėl reikalavimas grąžinti Lietuvą suverenui - tautai, Lietuvos piliečiams - yra aktualus ir konstituciškas.
Lietuvių tauta neturėdama realios savivaldos ar faktinės galimybės tiesiogiai (ne per atstovus) dalyvauti valstybės valdyme (pvz., 300.000 - neįveikiamas referendumo slenkstis) ar neturėdama galimybės dalyvauti teisminėje valdžioje (neturi nei tarėjų, nei nepriklausomo prokuroro institutų) neturi ir Lietuvos kaip suverenios valstybės.

rename2       2018-03-13 23:14

ir apskritai - pats pavadinimas “Lietuvos Respublika” yra perdėm “nacionalistiškas”.
derėtų pervadinti -
“Nelietuvos respublika”.
Arba “east-north country/vostočno-severnyj kraj”
Tai žymiai geriau derėtų prie strateginės globalios koncervų “Vyzijos-2030” apie teritoriją be lietuvių.

rename       2018-03-13 23:07

kadangi šūkis “Lietuva -lietuviams!” yra labai nepolitkorektiškas, netolerastiškas t.y. nepažangus,
mantukai pasiūlys koncerviškai-suslovišką , savo, “pažangū” variantą-
-
“Lietuva - nelietuviams!”

baidyklė Adomėnas       2018-03-13 22:08

Kažkada norėjau eiti į Ukrainos palaikymo mitingus. Bet kai pamačiau, kad ten Kembridžo spirgas kalba tarsi nuo bačkos, o jo klausosi vos koks tuzinas akiniuotųjų konjaunuolių, vaizdas pasirodė tiek apgailėtinas, kad dingo visi norai tokiose nesąmonėse dalyvauti. Tokie adomėnai ne tik, kad nepadeda, jie gadina viską! Ir pabandykite jiems kas nors tai pasakyti! Gausi “rusams dirbi” tiek, kad iki gyvenimo galo užteks. smile
Laimei, kad ne Adomėnas, o du kažkokie jaunučiai nekonjaunuoliai, organizavo pirmąjį Ukrainos palaikymo mitingą prie ambasados dar Maidano metu. Užtai koks renginys gavosi, kiek žmonių susirinko! Būtų adomėnai pasigviešę ir tą renginį organizuoti, matytume vėl tuos pačius kelioliką akiniuotų konjaunuolių ir slogią nuotaiką.

KGB sąrašų viešinimas       2018-03-13 20:32

šiandien parodė keistas konservatorių užmačias ir labai pavojingas.

gali būti kitkas       2018-03-13 19:43

Gali būti, kad Adomėnas visai ką kitką norėjo pasakyti. Galbūt jam magėjo paminėti š@dą, o ką jau prie jo prikergti - visai nebesvarbu. Pas Putino trolius tas pats sindromas: eigon eina lytiniai organai, išangės (daugiausiai vyriši), tas pats š@das ir visokia panaši bjaurastis. Ilgainiui su tokiais besiginčydamas suvoki, kad jiems tai svarbiausia ir yra. O ką jau prie to prikergti,- Obamą, Trampą, Lietuvą, Latviją, NATO, ar dar kažką, nėra taip jau svarbu.
Nes, jei nieko nepainioju, Adomėnas jau ne pirmą kartą su tuo š@du taip “sublizga”.

ruta       2018-03-13 19:24

Susidaro ispudis , kad Adomenas ne Kembridze mokesi , o Kremliaus partskoloje , arba ten ir ten dabar , ta pati ideologija - liberalbolsevikine su pasaulio valkatom -kosmopolitais priesakyje ..

Vargšas adomėlis       2018-03-13 19:20

Nepriėmė jo patriotai į eitynių gretas, tai iš keršto jis visus išš...

Vidmantas       2018-03-13 19:15

Mantas Adomėnas: „Kieno dabar yra Lietuva, kad reikėtų šaukti „Lietuva – lietuviams“? Tai suponuoja, kad Lietuva mums dabar kažkokiu būdu nepriklauso.”
Adomėnai, ar toliau savo nosies nieko daugiau nematai?! Lietuva šiandien yra jau beveik Briuselio eurokomisarų valdžioje, kurie yra pasišovę Lietuvą apgyvendinti arabais ir kitokiais pasaulio ekonominiais bastūnais, vadinamais “pabėgėliais”. Beje, argi nežinai, kad ES Konstitucija jau yra viršesnė už Lietuvos Konstituciją, kas reiškia Lietuvos valstybingumo apribojimą.

tautininku ir patriotu gretos kasmet dideja       2018-03-13 19:14

tai konservams kelia panika.

pasakykite kas nors Adomėnui       2018-03-13 18:04

Tai kad joks Lietuvą savo Tėvyne vadinantis kitatautis neturi pagrindo bijoti šūkio “Lietuva - lietuviams!” O jeigu jis turi priežasčių jo bijoti, matyt, nesijaučia per daugelį metų pritapęs Lietuvoje, nekenčia šios valstybės ir jos gyventojų daugumos. Tad čia jau jų asmeninės problemos, o ne mūsų.
Tokie patys nepritapėliai, paveikti geros dozės Kremliaus propagandos, matėme ką padarė Kryme ir Rytų Ukrainoje. Ar mums vis dar tebereikia gilintis į tokių “argumentus”, kad juose eilinį kartą atrasti tik Š_do krūvelę?
Antai netgi “sionistas su automatu” Danielis Lupšitcas šiemet pagaliau susitupėjo ir, apsigaubęs Izraelio vėliava, nešė plakatą “Lietuva - lietuviams!” smile

Marginalas       2018-03-13 17:28

Taigi pagaliau sugrįžo ir “buržuazinis nacionalizmas”!


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.