Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Kovo 11-ąją patriotinių eitynių negali būti per daug! 16.30 val. eitynėse bus reikalaujama Vilniui sugrąžinti Vytį

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 10 d. 11:04

34     

    

Kovo 11-ąją patriotinių eitynių negali būti per daug! 16.30 val. eitynėse bus reikalaujama Vilniui sugrąžinti Vytį

Kovo 11 d., pirmadienį, 16.00 val. Vilniuje, vyks kasmetinės, jau tradicija tapusios Kovo 11-osios patriotines eitynės skirtos pažymėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šiemet pagrindinis eitynių šūkis – „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“.

Eitynių dalyviai kviečiame rinktis Katedros aikštėje prie paminklo Vilniaus įkūrėjui Lietuvos Karaliui Gediminui nuo 15.45 val. Eitynės Gedimino prospektu pajudės 16.30 val., o 17 val. Lukiškių aikštėje prasidės mitingas „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“.

Eitynių renginį Vilniaus miesto savivaldybėje eitynėms pateikė ir suderino Vytautas Stepas, šių eitynių vienas iš pradininkų, Jonas Burokas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos garbės pirmininkas ir Sakalas Gorodeckis, Užupio Respublikos premjeras, Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininkas, Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos (LTRS) pirmininkas.

„Žygiavome ir žygiuosime patriotinėse kartu su jaunimu pagerbdami laisvės kovotojų auką, atkuriant Lietuvos valstybę. Širdis džiaugiasi, matant, kad mūsų vėliavas perima tvirtos jaunimo rankos, gindamos mūsų bendrus tautos idealus bei vertybes: Vytį ir lietuvių kalbą“, –  užtikrina Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos garbės pirmininkas Jonas Burokas.

„Šių metų eitynėse akcentuojame valstybės simbolio, Vyties, įtvirtinimo Vilniuje, istorinėje Lietuvos sostinėje, svarbą.  Negerbiant valstybės simbolių bei keliant abejones dėl jo reikalingumo įamžinimo, nusikalstamai yra kuriama abejonių savo valstybe erdvė. Siekiame, kad dabartiniai ir būsimi valstybės vyrai nestokotų ryžto priimti sprendimus valstybingumo įtvirtinimo, o ne simbolių paniekinimo dvasioje.

Džiaugiamės, kad šiemet į Kovo 11-osios eitynes įsijungė ir Sąjūdžio pradininko Arvydo Juozaičio telkiamas visuomeninis sambūris „Lietuva yra čia“. Esame dėkingi visiems geros valios Lietuvos žmonėms, remiantiems pamatines nepriklausomos valstybės ir tautos suverenumo vertybes bei dalyvaujantiems tradicinėse Kovo 11-osios patriotinėse eitynėse. Matydami, kad stiprėjant vienybei stiprėja ir skaldytojiškų jėgų pastangos kviečiame visus, kuriems brangi Tėvynė, Tauta ir Kovo 11-osios idealai, nepasiduoti skaldytojų įtekmei ir nepriklausomai nuo politinių orientacijų ar partinių skirtumų dalyvauti Kovo 11-osios patriotinėse eitynėse, prasidėsiančiose nuo 16.00 val.“, – sakė vienas iš eitynių rengėjų Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis.

Jau tradicinėmis tapusių patriotinių Kovo 11-osios eitynių ištakų reikia ieškoti jaunimo nepatenkinto Kovo 11-osios oficioziniais renginiais spontaniškose 2000-ųjų metų akcijose. Būtent tuomet Lietuvos Respublikos teisėsaugos tarnybų suskaičiuoti 46 asmenys su patriotinėmis dainomis pražygiavo Vilniaus Senamiesčio gatvėmis. 2001 m. šie ir kiti jaunuoliai vėl išėjo į Gedimino prospektą ir nuo to laiko tai tapo nepertraukiama gyvybinga tradicija.

Iki 2008 metų Vilniaus, Lietuvos sostinės, valdžia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventės viešai nešvęsdavo ir gatvės būdavo tuščios, o žmones praleisdavo gautą laisvadienį kaip kas išmanė. Ne vienerius metus eitynių dalyviai buvo ir yra persekiojami už savo patriotinių jausmų pareiškimą viešumoje. Įsibaiminę statutinių Lietuvos valstybės tarnybų vadovai šalindavo savo kolegas iš savo gretų už dalyvavimą Kovo 11-osios eitynėse, be jokių formalių administracinių nuobaudų. Tik 2009 metais pirmą kartą buvo išduotas suderinimas („leidimas“) Kovo 11-osios eitynėms, suteikiantis galimybę pasinaudoti Lietuvos piliečių konstitucine teise. Tačiau tai nereiškė, kad baigėsi šių eitynių idėjų ir jos dalyvių demonizavimas. Kilusi jaunimo patriotinių jausmų banga privertė Lietuvos valdžią ir politikus, įsitikinusius patriotizmo monopolio turėjimu, atsibusti ir rengti šventes viešumoje, kurios pradėjo žadinti ir versti žmones, kokių pažiūrų ir net orientacijų jie bebūtų, Kovo 11-ąją švęsti viešai.

Jaunimui bręstant ir jungiantis įvairių patriotinių nuostatų žmonėms, jos kito ir plėtėsi, tačiau išlaikė savo pagrindinę idėja – Lietuva yra vieninteliai pasaulyje lietuvių tautos namai.

Aktuali renginio informacija ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ramiros.       2019-03-12 6:28

Puiku!Pagarвa,neaвjingiems.tautiečiams!!!

T0mas J.       2019-03-11 20:23

Sveikinu visus, kurie švenčia Kovo-11-ąją!
Kažkas žygiuoja truputį anksčiau, kiti - kiek vėliau. Visi šaunuoliai.
Nešaunuoliai tik tie, kurie negražiai kalba apie žygiavusius. Kas priešų ieško šventės metu - tas ne draugas..

Apolitas Runkelis-Patvorinis       2019-03-11 19:12

Buvo satanistas, jei tamsta poną Kacą turi omeny. Mačiau mitinge šmirinėjo… smile

Laumėjantis       2019-03-11 18:40

Na ir ką, eisena įvyko. Sakyčiau,  netgi nieko ypatingo. Kaip ir planavau, atėjau prieš 15 val. Žmonių buvo nedaug. Nusprendėme laukti 16 valandos. Kai kas nebeiškentė ir pasitraukė, pavyzdžiui Vytautas Sinica, vyrukas su Vilniaus Forumo vėliava bei vienas toks senukas, su kuriuo truputį pabendravau. O va ,,Krypties” atstovai, šaunuoliai - buvo iki galo. Iki 16 val. žmonių prisirinko - beveik kaip paprastai. Eisenoje, vėl gi - daug visokių krypčių atstovų, matosi, kad vienybė tikrai galima. Kaip sakiau, atsirado naujokai - ,,Kryptis”, o taip pat Tibeto rėmėjai, na ir aišku - LYČ-iai su Arvydu J. ,,Pasigedau” tiktai satanisto bei Danieliaus Lupšico… Beje, nesupratau, ką prie Katedros veikė moteris su Šimonytės platatėliu…

Deja       2019-03-11 16:21

Juozaitis gilios minties,išminties žmogus.Tai aišku sunkus pasirinkimas matomai kai kam :tarp sąvosios puikybės ir gebėjimo pripažinti,kad kitas ir valstybiškai,tautiškai brandus ir išmintį skleidžia.

to puiku       2019-03-11 16:18

ir išmintis deja matomai ne…?

Ramiros       2019-03-11 15:54

Jo,išlaiswink.šalęlę.nuo.kgвistų/reserwistų,вei.jų.ciu-ciukų,-liвer-rąstų....

o jo       2019-03-11 15:36

baltas žmogau - išsilaisvink, lipk ant balto žirgo ir vyk atėjūnus, kaip kad protėviai vijo ir įamžino Vytyje

Ramiros       2019-03-11 15:24

ne.tik.Wytę.reikia.susigražinti,вet.ir.šalę,kurią.užsėdo.kg

Gal?       2019-03-11 12:40

Gal reikėjo į eitynes kviesti tokiu lozungu:kas buvote Baltijos kely,kas prie Parlamento stovėjo sausio 13 - susirinkime su vaikais ir anūkais į eitynes?

špyga taukuota       2019-03-11 9:38

tautininkai > taukininkai
nulis intelekto kurio stygių kompensuoja “valio- patriotizmas”-
pagrindiniai skiriamieji požymiai.
o dar, labai iliustratyvūs vadukai.
ypač vice- taukininkas, Biržų ex- meras tūlas Valkiūnas.
visiškas imbicilas, tipas-patinas su gyvulio “mentalitetu”, padaras, kuriam savokos švietimas ir kultūra kelia įsiūtį ir alergiją.
kartu subtokiais drauge mosikuoti vėliavomis būtų Trispalvės išniekinimas.

>tam pagal komentarus       2019-03-11 8:41

Pagal jūsų komentaro turinį suprantu, kad esate vienas iš tų veikėjų - lyderių, kurie norėtų vienyti, o gal tiksliau skaldyti tautines jėgas. Kaip ten bebus ateityje - susivoksite ar ne, bet šiuo metu esate jau padarę “meškos” paslaugą. Spėju, kad bus pralaimėti ir vieni ir kiti rinkimai. Ir tai dėl jūsų nesubrendimo, ambicijų pralaimės Lietuva.
Padaryta didelė žala Lietuvos nacionalinei politinei sistemai, nes praradome pasitikėjimą tais, kuriais iki šiol tikėjome.
Šimtą kartų buvo teisus studentas Vytautas Vyšniauskas, išsakydamas jums karčią tiesą.

Vilė       2019-03-11 7:43

Intencija nukelti skulptūrą nuo postamento Kaune ir nuvežti į Vilnių?

tam pagal komentarus       2019-03-10 21:32

Tautinės jėgos - tai ne vien tautininkai. O toliau jau komentarą išplėtojote atsispirdami nuo šios klaidingos nuostatos. Po savivaldos rinkimų dar kalbėjomės šeimoje, kad gal išeitų kažkaip suvienyti visas tautines jėgas, apjungiant kai kuriuos komitetų žmones, Puteikio kol kas valdomą Centro partiją ir tautininkus, bet dabar jau labai abejoju dėl tautininkų + respublikonai. Tačiau kartu ir nenurašau jų amžiams, nes ilgalaikėje perspektyvoje dar keisis jų požiūris, vadovai, struktūra.

kažkoks absurdas       2019-03-10 18:49

Sakykit, lietuvaičiai, ar jūs drignių apsivalgėte? Dar taip nebuvo prieš jokią valstybinę šventę, kad būtų toks susipriešinimas? Kas dėl to kaltas? Gal Putinas koją kišą”? Dar kokią nelaimę - karą ar marą prišauksite ant Lietuvos? Pasimelskite, jei dar tikite kuo nors, arba galvą pasibarstykite pelenais

Apolitas Apolituijui       2019-03-10 18:11

Ačiū už palaikymą. Nepergyvenkit, tikrai dalyvausiu.Net jei ir 15 dūšelių nesusirinks. Kad ir kaip troliai bekiršintu, o teisingi patriotai beantrintu.
  Nė už ką nepraleisiu Lietuvos kaip nacionalinės, savarankiškos valstybės pakasynų. Ir koks posūkis, kokia drama ir ironija. Paskutinę vinį į karstą kala ne kokie elitiniai, pasipuošę neužmirštuolėmis, o tikrų tikriausi Lietuvos patriotai susipliekę tarpusavy, kas garsiau išrėks, “susitelkime broliai…, už vienybę...”.
Padėk mums Viešpatie…

Puiku        2019-03-10 17:14

As uz. Bet as me uz Juozaiti, del to cia esanciu entuzuastu atsiprasau.
Istorine klaidaeir plyta yra ne man

tiesos ir komsomolkės skaitytojai       2019-03-10 17:08

nabagėliai vilniaus snobeliai skaitė cvirką, janonį, marcinkevičių, tiesą bei komsomolkę.
—-
iki šių laikų jiems aukščiau juozaičio ir ozolo nėra smile

pagal komentarus       2019-03-10 16:55

Pratęsiant: gi dabar prasidėjo naujos manipuliacijos - atseit, “su A. Juozaičio atėjimu į tautinių jėgų stovyklą įvyko tautinių jėgų skilimas.” Tai visiškas melas. Pirmiausia tautininkų partija Juozaitį remia rinkimuose, jokio skilimo tautininkų gretose nėra. Skaldoma tautininkai iš išorės - VF ir PP judėjimų rankomis. Tai ir aklam aišku. Tautininkų partija buvo ir liko rakštimi daugeliui globalistų ir ne tik jiems, nes kasmet per Vasario demonstracijas vis užkliūva tautininkai - tai nepatinka šūKis “Lietuva - lietuviams”, tai dar kas…Ir tautininkų puldinėjimai tęsiasi dar nuo Kauno laikų eitynių. Žinoma, nereikia atmesti ir tokios versijos, kad skaldymas labai tinka tapininiams, algiams greitai, ar dar panašiems veikėjams, kuriems nereikia jokių permainų Lietuvoje - gerai taip, kaip yra
Arba, tokie komentarai, kad Juozaitis grąžino komunistus(iš kur ir į kur grąžino), o Ozolo partija buvo KGB irštva - neatlaiko jokios kritikos ir, galimai, tyčinis trolių erzelis.

Atsipuskit       2019-03-10 16:54

troliukai ir 5-takolonininkai.Nusisluostikit prakaita, gylai ikvepkit ir iskvepkit.Jusu pastangos gali buti bevaises.

taip       2019-03-10 16:47

Kol mes čia riejamės -Juozaitis ar tautininkai, žygiuoja, tik pagalvokite, Kovo 11 išvakarėse “Žalgirio” fanai su anglišku užrašu kolonos priekyje.
Neatsirado 5 m žalio audinio ir baltų dažų skardinės lietuviškam?
Negalėjau patikėti savo akimis.

>tam QQtis       2019-03-10 16:35

Reikia išmokti pačiam atskirti pelus nuo grūdų, nes jei pats nesugebėsit įvertinti situacijos, neturėsite savo nuomonės apie žmones, turiu mintyje, iškilius žmones - politinius veikėjus, tol jumis bus manipuliuojama. Vieniems V. Landsbergis yra gerumo įsikūnijimas - gi kitiems - Lietuvos nelaimė. Vieni ištisai kasa iš duobės AMB ir valkioja jo vardą reikia ar nereikia, dabar dar būtinai šį mirusį politiką reikia “suženyti” su A. Juozaičiu, kad stipriau atrodytų - tinka tai ar netinka. Visa tai yra manipuliacijos gudrių(o gal durnų žmonių) mumis patikliais. Todėl labai svarbu pačiam ieškoti tiesos ir rasti sau atsakymus.

Juozaitis ir Ozolas - kgb infiltratoriai       2019-03-10 16:28

pagal vaisius juos pažinsi.
juozaitis sugražino komunistus
ozolo centro partija buvo kgbistų irštva

Juozaitis ir Ozolas       2019-03-10 16:06

Sajudzio pradininkai.

tam QQtis        2019-03-10 15:57

Matau norą suktai išprovokuoti aršią diskusiją. Ką gi. Spręskite patys. Su Juozaičio atėjimu į tautinių jėgų stovyklą ir įvyko skilimas. Vsiozakonnų laikų AMB patarėjas net nemato jokio reikalo pasiaiškinti dėl savo praeities.

QQtis       2019-03-10 15:33

Jau nebesuprantu, gal kas išaiškins: tai A. Juozaitis gėris ar blogis, ar truputį blogis ir labiau gėris, ar labiau blogis ir truputį gėris?
Ačiū už atsakymus. smile

tam vilniečiai, ar jums kartais ne gėda?        2019-03-10 15:11

Ką jūs čia išvis sapaliojate? Niekada niekas jokių tautininkų nesigėdijo, kol jie patys nebuvo sukompromituoti Juozaičio. Kaip išvis kas nors galėjo gėdytis tautininkų, kai publika - patriotinė?

Laumėjantis       2019-03-10 14:44

Mano manymu, tai 15.00 val. eitynes organizuojantis ,,Vilniaus forumas” būtent pirmasis ir ėmėsi apjungti visą Lietuvą, nepatenkintą esama situacija Valstybėje. Na bet skaldymasis - tautinis lietuvio bruožas…

vilniečiai, ar jums kartais ne gėda?       2019-03-10 14:42

Vargšai jūs vilniečiai. Mums jūsų labai gaila, bet iš kitų miestų žiūrint, jūs atrodote tikrai labai apgailėtinai. Kaip tik kokia šventė - taip konfliktai. Per siauras Gedimino prospektas - na, bet jo nepaplatinsi. Ar jums kartais ne gėda?
Jūs net padoraus mero nesugebate išsirinkti…Klouno šypsenos Šimašius pozuoja su gėjais ir jums tinka. Tačiau dėl šventinių demonstracijų keliate “vėjus”- kaip čia eiti kartu su tautininkais - žema, absurdas…
Reikia tik suvokti,jeigu šitaip sunkiai serga Lietuvos sostinės gyventojai, tai kokioje duobėje esame visa šalis.

Apolitui Runkeliui-Patvoriniui       2019-03-10 13:59

Būtinai dalyvaukite! Bent jau tam, kad nors 150 žmonių būtų fone už Juozaičio ir Užupio premjero. Dar galėsite prie to paties Juozaičio paklausti ar jau turi poziciją Garliavos klausimu. smile

Apolitas Runkelis-Patvorinis       2019-03-10 13:38

Ilgokai mąsčiau, kaip čia pasielgus. Ar treningus apsivilkus risnoti Gedimino prospektu pirmyn,atgal… Ar išvis spjauti į šitą reikalą, jei tokiu beviltišku rietenų objektu tampa. Kelias tai juk, iš provincijos, neartimas… Na, bet ne, pamįslijau, dėl kažkokių narcizų, sau šventės negadinsiu. Eisiu. Bet eisiu antrose (tautininkų) eitynėse. Kodėl? Todėl, kad jos man atrodo tikresnės… Todėl, kad organizuojamos Kovo 11-osios eitynių pradininkų, ir taip jau eilę metų. O propatrijonų eitynės kvepia bandymu pasinaudoti svetimu įdirbiu… Todėl, kad tautininkų eitynės, mano kuklia nuomone, labiau orientuotos į paprastą žmogų, kuriuo aš ir esu, o propatrijonų į “akademikus”. O labiausiai, todėl kad nekenčiu veidmainiavimo. “Užmirškime pažiūrų, socialinius, politinius ir partinius skirtumus. Tegul mūsų – tiesiog Tėvynės vaikų ir Lietuvos piliečių – eisena tampa nuoširdaus telkimosi šiam darbui pradžia.” (Citata iš Vilniaus forumo kreipimosi)

viskas būtų gerai       2019-03-10 13:25

Bet yra vienas BET. Kaip bežiūrėk, juozaitininkai ir vėl bando skaldyti. Deja, bet sėkmingai. “Sugrąžinsim Vytį Vilniui” eitynės būtų labai tikusios kitą istoriškai atmintiną dieną. Tarkim, Baltų vienybės.

E951       2019-03-10 12:02

tragikomedija. dvi eitynės ir kam? jei neperžengsim per savo ambicijas, pasipūtimą tai mums š...kna (atsiprašau, bet nervai nelaiko). čia daugiau skiriu tiems 15-os valandos organizatoriams.

Irena Vasinauskaitė       2019-03-10 10:35

Galvojau nebeviešinsiu, nes to skaidymosi bei susipriešinimo ir taip per akis…Tačiau kai kurie nacionalinės žiniasklaidos atstovai kreipėsi į mane, prašydami organizuoti Tiesos.lt skaitytojų, bendraautorių ir bendraminčių koloną, kuri š.m. kovo 11 dieną, 17 val pradėtų žygį Gedimino prospektu paskui Sąjūdžio bendražygių Vytauto Radžvilo ir Arvydo Juozaičio “vedamus” būrius. Būtų naudinga skvarbia, žurnalistine akimi juos prižiūrėti…
Nežinau, ar žygiuosime, bet jau kreipiausi į policiją, prašydama, kad abiejų pirmųjų kolonų dalyvių mediniai vėliavų kotai būtų pakeisti į plastmasinius meškerykočius…


Rekomenduojame

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Algimantas Rusteika. Labanakt

Paskelbtas partizanų žinynas

Almantas Stankūnas. Apie JAV demokratiją

Algis Avižienis. D.Trampo pralaimėjimo priežastys

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas (I)

Ramūnas Aušrotas. Homoseksualumas įveikiamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.