Konservatorių tapatybės paieškos tęsiasi: M.Adomėnas prieš V.Landsbergį

Tiesos.lt redakcija   2013 m. gegužės 9 d. 2:48

0     

    

Konservatorių tapatybės paieškos tęsiasi: M.Adomėnas prieš V.Landsbergį

Parlamentaras Mantas Adomėnas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetui apskundęs Vytautą Landsbergį, pats yra vertas būti svarstomas šiame komitete – taip teigiama europarlamentaro atsakyme.

Konservatorių Politikos komiteto pirmininkas V.Landsbergis, praėjusį trečiadienį vykusiame TS-LKD tarybos posėdyje pasisakęs prieš M.Adomėno kandidatūrą į kultūros ministro postą šešėlinėje vyriausybėje, savo siūlymą motyvavo taip: „Tas asmuo stokoja politinės kultūros“.

Tuo įsitikinti buvo galima iškart po tarybos sprendimo patvirtinti šešėlinę vyriausybę tik po to, kai M.Adomėnas atsiėmė savo kandidatūrą – apkaltinęs V.Landsbergį kerštavimu ir nemokėjimu pralaimėti šešėliniu kultūros ministru netapęs M.Adomėnas pats ėmėsi rašyti skundą, kuriuo Priežiūros komitetui prisipažino: V.Landsbergio kritika dėl netinkamos reklamos per Seimo rinkimus buvusi pagrįsta.

Kaip praneša BNS, savo atsakyme dėl M.Adomėno skundo europarlamentaras primena trečiadienio tarybos posėdžio detales: „Nepagrįstai teigiama, neva V. Landsbergis apkaltinęs Mantą Adomėną konkrečios reklamos gamyba. Dėl tos reklamos aranžavimo ir sklaidos rinkimų fone – turėjo būti suprasta kaip priekaištas M. Adomėno aplinkai. Prielaida, neva V. Landsbergis buvęs „savo parankinių“ verčiamas skleisti melagingą informaciją, yra ne tik kvaila, bet ir tyčia užgauli. Tokių prielaidų ir tokios kultūros skleisti viešojoje erdvėje nederėtų. M. Adomėno elgesys gali būti vertas aptarimo Priežiūros komitete“, – teigia V.Landsbergis savo rašte.

„Kilus diskusijai, V. Landsbergis priminė Seimo rinkimų metu transliuotą klipą „Ko nori mergaitė“ su raginimu: „gaidžiai, pakelkit subines“ ir eikit balsuoti už konservatorius (galimas neigiamas, atgrasus poveikis kultūringesniems rinkėjams), o dabartiniuose vidiniuose partijos rinkimuose – paskleistą paveikslėlį „Chef Landsberg“. M.Adomėnas visai neprotestuoja, juolab laikraščiuose, dėl posėdy priminto klipo, tik dėl posėdy parodyto paveikslėlio. Jį dabar skleidžia pats M. Adomėnas galimai per savo aplinką. Tai kompromituoja, kaip ir V. Landsbergio pavardės iškraipymai, ir Mantą Adomėną, ir partiją. Verta apsvarstyti“, – rašoma V.Landsbergio atsakyme Priežiūros komitetui.

Kaip teigia konservatorius Naglis Puteikis, M.Adomėnas ir Algis Ramanauskas-Greitai, būdami reklaminiai TS-LKD veidai ir darantys daugiausia įtakos konservatorių jaunimui, jau senokai demonstruoja savo nepritarimą profesoriaus V.Landsbergio pozicijai. Paskutinis A.Ramanausko-Greitai išpuolis – atviras pasityčiojimas iš profesoriaus eilių. Toks jų elgesys, pasak Seimo nario N.Puteikio, visiškai atitinka klasikinį patyčių modelį ir niekaip nedera su Vakarų Europos politine kultūra. Todėl jis ir kviečia kiekvieną TS-LKD narį laiškuose A. Kubiliui išsakyti savo pilietinę poziciją dėl tokio konservatorių jaunimo lyderio M.Adomėno bei „moderniosios“ konservatorių politikos vizitine kortele tapusio A.Ramanausko-Greitai elgesio.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Wesley J. Smith. Apie religijos laisvę Kanadoje

Aras Lukšas. Pasirinkęs audras

Irena Vasinauskaitė. Garliavos epopėja tęsiasi [4]

Geroji Naujiena: Ramybė šiems namams!

Kamilė Šeraitė. Škirpos alėjos pavadinimo keitimas – skubota iniciatyva

lrytas.lt: Italiją supurtė vaikų pardavimo skandalas: sukūrę įspūdingą schemą pildėsi kišenes

Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vaizdo įrašas iš akcijos Šiau­lių bul­va­ro lie­poms iš­sau­go­ti

Vygantas Malinauskas. Prie kokios civilizacijos Mindaugas prijungė Lietuvą?

Kviečiame savo parašu prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų išsaugoti Vincento Lamberto gyvybę

Saulius Dambrauskas. Kova už miškų išsaugojimą tęsiasi

Linas V. Medelis. Tiesus kelias į Orvelo pasaulį

Valdas Vasiliauskas. Ačiū partijai ir vyriausybei!

Benediktas XVI. Apie principus, kuriais privalu vadovautis viešajai valdžiai

Robertas Grigas. Apie skundimo paveldą

Raimondas Navickas. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Liutauras Stoškus. Kalnų parko projekto pristatymas

In memoriam. Jonas Juškaitis

Raimondas Navickas. Šakalienei pasiruošt

Ar suteikti Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ valstybinį pripažinimą? Povilo Urbšio abejonės (atnaujinta ir papildyta)

Geroji Naujiena: Rinkimės tikrąjį Gyvenimą – čia ir dabar

Verta prisiminti. Pijus XII. Krikščioniškoji sąžinė asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime

Verta prisiminti. Kazys Škirpa. Kodėl mes sukilom?

Gintaras Aleknonis. Sumaišties karuselėje

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dėl Škirpos – tiesa yra kita, pone mere

Vygantas Malinauskas. Kuo skiriasi demokratija pagal JAV respublikonus ir pagal Lietuvos konservatorius?

Paremkime Irenos Vasinauskaitės peticiją „Išsaugokime brandžiąsias Šiaulių bulvaro liepas“

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius apie radikaliai pasikeitusias Tėvynės Sąjungos vertybes ir kunigų pareigą netylėti (papildyta)

Vytautas Radžvilas. Dar vienas žingsnis idėjinio-politinio TS-LKD (?) iš(si)gryninimo link

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.