Konservatorių tapatybės paieškos tęsiasi: M.Adomėnas prieš V.Landsbergį

Tiesos.lt redakcija   2013 m. gegužės 9 d. 2:48

0     

    

Konservatorių tapatybės paieškos tęsiasi: M.Adomėnas prieš V.Landsbergį

Parlamentaras Mantas Adomėnas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetui apskundęs Vytautą Landsbergį, pats yra vertas būti svarstomas šiame komitete – taip teigiama europarlamentaro atsakyme.

Konservatorių Politikos komiteto pirmininkas V.Landsbergis, praėjusį trečiadienį vykusiame TS-LKD tarybos posėdyje pasisakęs prieš M.Adomėno kandidatūrą į kultūros ministro postą šešėlinėje vyriausybėje, savo siūlymą motyvavo taip: „Tas asmuo stokoja politinės kultūros“.

Tuo įsitikinti buvo galima iškart po tarybos sprendimo patvirtinti šešėlinę vyriausybę tik po to, kai M.Adomėnas atsiėmė savo kandidatūrą – apkaltinęs V.Landsbergį kerštavimu ir nemokėjimu pralaimėti šešėliniu kultūros ministru netapęs M.Adomėnas pats ėmėsi rašyti skundą, kuriuo Priežiūros komitetui prisipažino: V.Landsbergio kritika dėl netinkamos reklamos per Seimo rinkimus buvusi pagrįsta.

Kaip praneša BNS, savo atsakyme dėl M.Adomėno skundo europarlamentaras primena trečiadienio tarybos posėdžio detales: „Nepagrįstai teigiama, neva V. Landsbergis apkaltinęs Mantą Adomėną konkrečios reklamos gamyba. Dėl tos reklamos aranžavimo ir sklaidos rinkimų fone – turėjo būti suprasta kaip priekaištas M. Adomėno aplinkai. Prielaida, neva V. Landsbergis buvęs „savo parankinių“ verčiamas skleisti melagingą informaciją, yra ne tik kvaila, bet ir tyčia užgauli. Tokių prielaidų ir tokios kultūros skleisti viešojoje erdvėje nederėtų. M. Adomėno elgesys gali būti vertas aptarimo Priežiūros komitete“, – teigia V.Landsbergis savo rašte.

„Kilus diskusijai, V. Landsbergis priminė Seimo rinkimų metu transliuotą klipą „Ko nori mergaitė“ su raginimu: „gaidžiai, pakelkit subines“ ir eikit balsuoti už konservatorius (galimas neigiamas, atgrasus poveikis kultūringesniems rinkėjams), o dabartiniuose vidiniuose partijos rinkimuose – paskleistą paveikslėlį „Chef Landsberg“. M.Adomėnas visai neprotestuoja, juolab laikraščiuose, dėl posėdy priminto klipo, tik dėl posėdy parodyto paveikslėlio. Jį dabar skleidžia pats M. Adomėnas galimai per savo aplinką. Tai kompromituoja, kaip ir V. Landsbergio pavardės iškraipymai, ir Mantą Adomėną, ir partiją. Verta apsvarstyti“, – rašoma V.Landsbergio atsakyme Priežiūros komitetui.

Kaip teigia konservatorius Naglis Puteikis, M.Adomėnas ir Algis Ramanauskas-Greitai, būdami reklaminiai TS-LKD veidai ir darantys daugiausia įtakos konservatorių jaunimui, jau senokai demonstruoja savo nepritarimą profesoriaus V.Landsbergio pozicijai. Paskutinis A.Ramanausko-Greitai išpuolis – atviras pasityčiojimas iš profesoriaus eilių. Toks jų elgesys, pasak Seimo nario N.Puteikio, visiškai atitinka klasikinį patyčių modelį ir niekaip nedera su Vakarų Europos politine kultūra. Todėl jis ir kviečia kiekvieną TS-LKD narį laiškuose A. Kubiliui išsakyti savo pilietinę poziciją dėl tokio konservatorių jaunimo lyderio M.Adomėno bei „moderniosios“ konservatorių politikos vizitine kortele tapusio A.Ramanausko-Greitai elgesio.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Birželio sukilimas tarp antivalstybinės propagandos ir susitaikymo tiesoje

Vytautas Sinica. Tokios partijos Lietuvoje nėra

Ramūnas Aušrotas. Neužmirškite skaityti tarp eilučių

Kurlink teka ar tekinamas Lietuvos laikas, jei jį „aplenkęs“ politikas Putino propagandinėje TV šlovinamas „tarp vyrų“ kaip „modernus europietiškas“?

Algimantas Rusteika. Kas nuplėšė atminimo lentą kariams savanoriams Gedimino bokšte

Rūta Visocnik. Seneliai „išeisinti“

Algimantas Rusteika. Užrašai iš beprotnamio

Saulius Dambrauskas. Lietuva nevykdo Orhuso konvencijos

Dalius Stancikas. Kaip lietuviai suvokė getus

Neringa Venckienė kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį teismą prašydama išaiškinti ir peržiūrėti Ekstradicijos įstatymą

Leonas Merkevičius. Absurdas

Algimantas Rusteika. Šių laikų herojai

Vidmantas Valiušaitis. Dar vienas išpuolis prieš Lietuvos istorinės atminties ženklus – kas šįkart „įsiamžino“?

Ramūno Bogdano įžvalgos apie norvegų „Barnevernet“ ideologines prielaidas

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ –  apie 20 Putino valdymo metų

R. Šimašiaus veiksmai apskųsti Generaliniam prokurorui

Neringos Venckienės ekstradicija atidedama 30 dienų

Irena Vasinauskaitė. Signataras: „Valdžiai pasakiau – pritrūks geros valios stabdyti medžiapjūtę, važiuosim aiškintis pas ES pinigų dalintojus“

Vidmantas Valiušaitis. Prezidentiniam Kultūros forumui

Šiaulių medžių gynėjai siūlo premjerui bendradarbiauti stabdant nusikalstamą medžiapjūtę

Krescencijus Stoškus. Kontrkultūrinė kultūros politika!? arba Tragikomiška opera su priedainiu

Rasa Čepaitienė. Tai visai kita istorija

Jono Vaiškūno viešas kreipimasis į Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Kultūros forumo istorinės atminties klausimams nagrinėti dalyvius

Irena Vasinauskaitė. Kovo 11-osios Akto signataras kviečia vilniečius į piketą

Tarp tūkstančių šalies pirmakursių nėra nė vieno būsimo matematikos mokytojo!

Blogas Zeppelinus. Obuolys nuo obels netoli nurieda

Br. Lukas Skroblas OSB. Mergelės Marijos gimimas

Geroji Naujiena: „Dievas su mumis“

Vytautas Sinica. Akcija dėl Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atskleidė ypatingą, ilgai nepastebėtą reiškinį

Justas Mundeikis. Apie vaiko pinigus, politikų pažadus ir bunkančią visuomenę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.