Konservatorių tapatybės paieškos tęsiasi: M.Adomėnas prieš V.Landsbergį

Tiesos.lt redakcija   2013 m. gegužės 9 d. 1:48

0     

    

Konservatorių tapatybės paieškos tęsiasi: M.Adomėnas prieš V.Landsbergį

Parlamentaras Mantas Adomėnas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetui apskundęs Vytautą Landsbergį, pats yra vertas būti svarstomas šiame komitete – taip teigiama europarlamentaro atsakyme.

Konservatorių Politikos komiteto pirmininkas V.Landsbergis, praėjusį trečiadienį vykusiame TS-LKD tarybos posėdyje pasisakęs prieš M.Adomėno kandidatūrą į kultūros ministro postą šešėlinėje vyriausybėje, savo siūlymą motyvavo taip: „Tas asmuo stokoja politinės kultūros“.

Tuo įsitikinti buvo galima iškart po tarybos sprendimo patvirtinti šešėlinę vyriausybę tik po to, kai M.Adomėnas atsiėmė savo kandidatūrą – apkaltinęs V.Landsbergį kerštavimu ir nemokėjimu pralaimėti šešėliniu kultūros ministru netapęs M.Adomėnas pats ėmėsi rašyti skundą, kuriuo Priežiūros komitetui prisipažino: V.Landsbergio kritika dėl netinkamos reklamos per Seimo rinkimus buvusi pagrįsta.

Kaip praneša BNS, savo atsakyme dėl M.Adomėno skundo europarlamentaras primena trečiadienio tarybos posėdžio detales: „Nepagrįstai teigiama, neva V. Landsbergis apkaltinęs Mantą Adomėną konkrečios reklamos gamyba. Dėl tos reklamos aranžavimo ir sklaidos rinkimų fone – turėjo būti suprasta kaip priekaištas M. Adomėno aplinkai. Prielaida, neva V. Landsbergis buvęs „savo parankinių“ verčiamas skleisti melagingą informaciją, yra ne tik kvaila, bet ir tyčia užgauli. Tokių prielaidų ir tokios kultūros skleisti viešojoje erdvėje nederėtų. M. Adomėno elgesys gali būti vertas aptarimo Priežiūros komitete“, – teigia V.Landsbergis savo rašte.

„Kilus diskusijai, V. Landsbergis priminė Seimo rinkimų metu transliuotą klipą „Ko nori mergaitė“ su raginimu: „gaidžiai, pakelkit subines“ ir eikit balsuoti už konservatorius (galimas neigiamas, atgrasus poveikis kultūringesniems rinkėjams), o dabartiniuose vidiniuose partijos rinkimuose – paskleistą paveikslėlį „Chef Landsberg“. M.Adomėnas visai neprotestuoja, juolab laikraščiuose, dėl posėdy priminto klipo, tik dėl posėdy parodyto paveikslėlio. Jį dabar skleidžia pats M. Adomėnas galimai per savo aplinką. Tai kompromituoja, kaip ir V. Landsbergio pavardės iškraipymai, ir Mantą Adomėną, ir partiją. Verta apsvarstyti“, – rašoma V.Landsbergio atsakyme Priežiūros komitetui.

Kaip teigia konservatorius Naglis Puteikis, M.Adomėnas ir Algis Ramanauskas-Greitai, būdami reklaminiai TS-LKD veidai ir darantys daugiausia įtakos konservatorių jaunimui, jau senokai demonstruoja savo nepritarimą profesoriaus V.Landsbergio pozicijai. Paskutinis A.Ramanausko-Greitai išpuolis – atviras pasityčiojimas iš profesoriaus eilių. Toks jų elgesys, pasak Seimo nario N.Puteikio, visiškai atitinka klasikinį patyčių modelį ir niekaip nedera su Vakarų Europos politine kultūra. Todėl jis ir kviečia kiekvieną TS-LKD narį laiškuose A. Kubiliui išsakyti savo pilietinę poziciją dėl tokio konservatorių jaunimo lyderio M.Adomėno bei „moderniosios“ konservatorių politikos vizitine kortele tapusio A.Ramanausko-Greitai elgesio.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.