Istorija

„Kolyma – mūsų baimės tėvynė“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 29 d. 12:01

32     

    

„Kolyma – mūsų baimės tėvynė“

Jūsų dėmesiui siūlome dokumentinį filmą apie stalinines represijas ir jų ilgalaikes pasekmes.

Kolyma – turtingas išteklių šiaurės rytų Sibiro regionas (centras – Magadanas), 1932–1954 metais tapęs masinių tremčių  vieta. Čia įkurtuose GULAG’o lageriuose itin atšiauriomis darbo ir gyvenimo sąlygomis drauge kalėję politiniai kaliniai ir kriminaliniai nusikaltėliai buvo verčiami dirbti pačius sunkiausius darbus. Nepakeliamas darbas, prastas maistas, atšiaurus klimatas ir ligos tapo daugelio jų mirties priežastimi.

Kolyma – tai ir „lagerinės ekonomikos“ suklestėjimo vieta, aukso kasyklose ir joms reikalingos infrastruktūros statybose per metus būdavo „įdarbinama“ iki 200 tūkst. kalinių. 1953 m., GULAG’o sistemos griūties metais, čia veikė 450 įmonių: 89 aukso kasyklos, rūdynai ir gamyklos, 23 elektros stotys (1600 km aukštos įtampos perdavimo linijų), 84 naftos bazės, 14 ryšių mazgų ir 17 radijo centrų, 6 jūrų punktai, 9 oro uostai, 4 siaurieji geležinkeliai Kolymoje ir 2 geležinkeliai,  Visasąjunginis aukso ir retųjų metalų mokslinių tyrimų institutas ir t.t….

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Hakeriuk nemielas,        2019-05-2 13:34

mėgaujiesi Hegemono suteikta galimybe stabdžius pakirpinėti ir fūras siundinėti, atspėjau? Esi įsitikinęs, kad stipresnis visada teisus, o silpnesnis, eilinis žmogus ar eilinis kareivukas, visada kaltas, nes silpnesnis? Kad tai natūralus nugalėtos, silpnos ir pavergtos tautos likimas. Laikaisi principo, kad jei laimėjau - tai ir teisus, kad taip tęsis amžinai? Kad pats Dievas pačiam suteikė teisė daryti ką nori, nes laimėtojas, ane? Kad Dievas leidžia tyrinėti padarytus nusikaltimus XX amžiuje tik Vokietijos ir jos laikinai kontroliuotose teritorijose, o kitų kontroliuotuose žemėse jau pats Dievas neleidžia tyrinėti, ane? Neleidžia sakyti Tiesos apie Gulagą ir jo sistemoje buvusią Kolymą, ane? Manau, hakeriuk, kad toks pačio manymas ir komentatorių asmeninių duomenų siuntinėjimas į KGB biurą yra klaidingas. Pačio moralinė nejautra čia tiesiog stulbinanti kaip ir Kubiliaus su jo politikos kuosų kariauna. Pačio manymas, kad Melo epocha tęsis amžinai irgi klaidinga - turėk tai omenyje.

Eilini Juliau Milaiti,       2019-05-2 12:16

iš kelių savo (agentūros) aparatukų sau tų nykščių prisipaišei?

Eiliniams       2019-05-1 19:04

“stukačiai” ir dar prisistatantys Blogio imperijos ir jos sąjungininkų karininkais netinka. Ir neprimetinėk savo kietumo kitiems. Mes esame paprasti ir visai nekieti žmonės, ne tokie kaip tas patriotų smaigalys archontas, besiveržiantis į prezidentus. Įdomu tik, kur slepiasi šitų archontų motinėlė-gimdytoja, kokioje, mums priešiškoje, šalelėje? Negalėtum mums pats čia prisipažinti?

DUŠEGUBKINUI       2019-05-1 12:12

Tau visas pasaulis - arba dušegubkinai, arba rezervistai? Tokio pasaulio jau seniai būtų nebelikę. Žinai, kodėl su tavimi čia vis dar varzojuosi? Nes tu labai, net labai primeni vieną idiotų idiotą iš anų laikų, kuris labai didžiavosi iš smulkaus niekšelio gavęs progą tapti dideliu niekšu. Jis net savo šefui apreiškė: žinok, aš apie tave dabar stukalinsiu, žinok, aš karininkas, o tu ar karininkas? Tai tas šefas paskui visam rajonui dešimtmečiais pasakojo apie tą kvailį ir juokėsi. O tas kvailys ir vėl apreiškė: man žmona sako, kad mažai uždirbu, tai dabar išeinu TEN, kur daug moka. Ir tu lygiai toks pat. Atsieit, štai pažiūrėkit, koks aš krūtas, aš net apie Stalino dušegubkes žinau, o jūs, mailiau, ar žinote? Viešpatie, koks tu apgailėtinas! Ir nė perkūno tu nebijai dėl tos savo pavardės, nes kiekvieną minutę vis apsišvieti, dėl to žmonės ir perspėja dėl tavęs. Tik jie nežino TIKROSIOS tavo pavardės. Galėtum pasigirti smile . Ir į draugus man nesipiršk - nepriimu.

Draugs Erve(RV),       2019-05-1 8:50

ar vėl pagal KGB rezervisto instrukciją čia suskėlei, ką?

DUŠEGUBKINUI Julesui       2019-05-1 7:43

Ar tu kada nors atsiknisi nuo mano galvos? Kuo reikia būti, kokią motiną, kokį tėvą turėti, kad, pamačius filmą apie dvidešimties milijonų (!) kančias ir žūtį, užvaldytų viena vienintelė idėja fiks: tai buvo ten dujų kameros ar nebuvo? NIEKAS TAU NEATSAKYS, NES ČIA NĖRA TAVO BENDRADARBIŲ. Ar tau tikrai niekada neatėjo į galvą mintis sukalbėti už tuos žmones Amžiną atilsį? Žinoma, neatėjo. Tau rūpi tik dušegubkės, kažkokie Stalino draugai Bergai… O mes stebimės, iš kur atsiranda tokie stalinai, hitleriai, berijos, ježovai, dušanskiai… Štai, prašom - turim tokį maniaką čia, Lietuvoje, šiais laikais! Tu ką - jautiesi vieno iš jų reinkarnacija ir gailiesi nebaigęs savo juodų darbų? Klausi, kas aš? Tai paklausk, kas mes visi - sveikos psichikos žmonės, nesimėgaujantys kitų kančiomis. Įtariu, kad tu tik vienas toks fruktas Lietuvoje ir belikęs. Staiga susirūpinai savo saugumu? Doriems žmonėms nėra ko bijoti. Ar tau niekada neatėjo į galvą, kad ir visų kolymų, vorkutų, Lenos deltų žmonės irgi norėjo gyventi? Ir jie turėjo ne mažesnę teisę negu tu, monstre marodieriau. Dar sykį kartoju: būk ramus, baily, kito tokio kaip tu Lietuvoje tikrai neatsiras. Ir tų tavo mylimų dušegubkių čia nėra, todėl niekas net tavęs nenutručys. Taigi eik palesinti balandžiukų, užuot čia demonstravęs savo nesveiką psichiką. IR ATSIKNISK GI PAGALIAU! (Ervė)

Anonimui RV       2019-05-1 6:17

Nacionalinio banko Lietuvoje nėr, kaip ir nacionalinių partijų. Pats mėgaujiesi, sužinojęs komentaro autoriaus pavardę, gerai žinodamas, kad tas žmogus susilauks neigiamų pasekmių per valdiškus namus-išmes iš darbo, užsiundys “bojevykus”, paduos į teismą, sudaužys ar konfiskuos seną PC su Windows XP, o pats būsi pamalonintas, paaukštintas darbe ir gausi pažymą apsilankyti Gintaro viešbuty(I nturisto filiale) ir pasismaginimui su VIP plaštakėmis. Turi iš anksto parengęs standartines klišes pagal KGB rezervisto instrukciją, pavyzdžiui,  kaltinsi gasdinimu, sąmokslo teorijomis, neapykanta, ideologijos neigimu ir pan. Tad kas Jūs, anonime?

Julesui       2019-04-30 23:39

Juliau Milaiti (nejuliau nemilaiti), ar mes pažįstami? O iš kurių čia laikų? Ar tai dėl to čia prilipai kaip vantlapis prie rūros su tomis savo dušegubkėmis? Čia reikėtų suprasti kaip grasinimą, ar kaip? Nepagalvojau išsigąsti, nes nežinau, kas tai yra smile . O tu dėl savo kūno taip nedrebėk: KGB-istai dabar Lietuvoje - didžiausia nacionalinė vertybė, labiau saugomi už nacionalinį banką smile . Beje, ačiū, kad patarei už ką balsuoti - dėmesio vertas patarimas smile . (Ervė)

Marius       2019-04-30 22:46

Lietuviai išties parodoksalūs žmonės. Žiūri rusišką turinį ir tuo pačiu keikia Rusiją. Tai šizofrenija. “Jie viena šneką, antrą daro, trečias jiems minty ko gero - supratimo sveiko netenki”

Jules anonimui Ervė(RV ar VR?)       2019-04-30 19:28

Į klausimus neatsakinėji, už Juozaitį balsuosi, gebi „stukalinti“(skųsti) ir mėgaujiesi viešindamas mano pavardę su slaptu tikslu, kad kas nors užvarys fūrą ant manęs ir manęs nebeliks, tad kas pats per jau toks čia politinis paukštelis esi, ką? Ir į tai atsakyti negali, ane? O Ovidijos(Eloïse Becht, dite Ovidie) politikos „Porno manifestą“ perskaityti ar gali? Ne tik „Istorinę klaidą“ – Lietuvos valstybės atkūrimą. Dabar tokia chic mada užėjo, kai ne kagebistai kaltinami kagebizmu, nebuvę Bolševikų partijos nariais ir tų narių anūkėliais kaltinami bolševizmu, kas galėjo tokį fintą sugalvot, a? Kartais ne ambalistai, ką manai? Gal Kristina, o gal Jurgis?

to Julesui       2019-04-30 14:58

Jūs LRT dezistas ar Juozaičio propagandistas? Net pavardę žinai, o apie save ar žinai ką, apart demagogijos?

Julesui       2019-04-30 13:06

Į savo durną klausimą apie tas dušegubkes pats ir atsakyk - juk čia tu KGB karininkas, o ne aš. Kad jau turi laiko, galėtum ir tas angiškas paklodes išversti į lietuvių kalbą - ne visi čia supranta angliškai. Į mano paskutinį klausimą neatsakai - bijai maitinimą prarasti? Sakai, esi ne konservatorius ir ne kagėbistas? Na, suprantu - konservatoriai tik stogas. Žmonės sako, kad esi Julius Milaitis. O kaip skambėjo tavo pavardė anksčiau, kai gyvenai ne prie Vilniaus? O dabar apie DUŠEGUBKES. Tik budeliai labiausiai pasaulyje domisi kankinimo ir žudymo būdais ir metodais. Kaip sakydavo vienas a.a. profesorius, ,,kiekvienas savo niežą kaso”. Tavo KGB mokykla tau suteikė daug žinių kaip sekti, stukalinti, kankinti, žudyti ir dar daug ko, bet nieko nepaaiškino apie svarbiausią dalyką - sveiko žmogaus psichologiją. O sveikas žmogus nesidomi kankinimo ir žudymo metodais - natūraliai tą atmeta. Jam tik rūpi, kad budelių iš viso neliktų (juk ir mirties bausmė daug kur panaikinta), kad budeliai neturėtų politinių stogų ir finansavimo šaltinių ir kad kuo mažiau žemėje būtų pragaro. Nesugebi ar bijai suprasti tokį paprastą dalyką? Galiu tik užjausti, bet padėti negaliu. Pats aiškinkis apie tas savo dušegubkes, jei manai, kad tau jose dar gali tekti darbuotis. Jei nori tęsti, tai atsakyk dabar jau į du klausimus: kam dirbi dabar ir kokia tavo prigimtinė pavardė? (Ervė)

Jules anonimui(Ervė)       2019-04-30 11:35

Tad buvo naudojamos tos drg.Bergo dušegubkės lagerininkams ir politkaliniams naikinti Kolymoje, ar ne? Kam tie dvigubi standartai (The Double Standards) čia reikalingi, ką? O kad jie buvo naudojami, pavyzdžiui, Niurnberge, mes, diletantai, žinome gan neblogai. Pavyzdžiui, kaip jau anksčiau čia minėjau, kad tos labai garsus kauniškis “Chief US prosecutor Robert Jackson privately acknowledged in a letter to President Truman that the Allies have done or are doing some of the very things we are prosecuting the Germans for. The French are so violating the Geneva Convention in the treatment of German prisoners of war that our command is taking back prisoners sent to them for forced labor in France. We are prosecuting plunder and our Allies are practicing it. We say aggressive war is a crime and one of our allies asserts sovereignty over the Baltic States based on no title except conquest. In violation of the first Nuremberg count of “planning, preparation, initiating or waging a war of aggression,” the Soviet Union attacked Finland in December 1939 (and was expelled from the League of Nations as a result). A few months later the Red Army invaded Lithuania, Latvia and Estonia, and ruthlessly incorporated them into the Soviet Union. The postwar French government violated international law and the Nuremberg charge of “maltreatment of prisoners of war” by employing large numbers of German prisoners of war as forced laborers in France. In 1945 the United States, Britain and the Soviet Union jointly agreed to the brutal deportation of more than ten million Germans from their ancient homes in eastern and central Europe, a violation of the Nuremberg count of “deportation, and other inhumane acts committed against any civilian population” – tad ką visa tai reiškia, a, docentai ir dezistai su aukštais moksliniais laipsniais ir dar aukštesnėmis kvalifikacijomis? Ar savo nusikaltimus mokate tik kitiems suversti, kitiems permesti ir kitus apkalti, kad savo galėtumėte paslėpti? Mane kaltinti kaip konservatorių – kagebistą, kai aš nei viena, nei kita.

Julesui       2019-04-30 10:30

Su manimi viskas gerai, aš dar suprantu, kad iš kančios nevalia tyčiotis. O tie tavo visi išvardintieji kažkiek turi tavo sugedusio kraujo. Superinis dezi triukas, kaip rašai. Bet ne toks jau ir superinis - tiesa visada kada nors išaiškėja. O tavo klausimai iš tikrųjų durni - tik trolinimas. Klausk filmo autoriaus, jei jau taip nori sužinoti tai, ką ir taip žinai ar ,,žinai”. O tavo informuotumas iš tikrųjų nemažas - matyt, buvai ne koks eilinis stukačius, o aukštas KGB pareigūnas. Ačiū, kad pratęsei savo opusų serialą. Dar laukiu papildymo, kuriai žvalgybai dirbi dabar: FSB, GRU ar dar kokiai kitai. Nesikuklink. (Ervė)

gaisrininko- tremtinio Dukra       2019-04-30 10:16

Kolyma niekaip nepakenkė mano karjerai.

Jules bevardžiui troliui - anonimui(8:17)       2019-04-30 10:03

Aš ne pasigedau, moksliuk, o klausiu, ar ten nebuvo Stalino racionalizatoriaus, drg. I.D.Berg, „dušegubkių“, jei jų būta net ambasadoje Paryžiuje, jau nekalbant apie Pamaskvį? Tai viena, o kita, kaip toks garsus JAV viceprezidentas, p. Henry A. Wallace, aplankęs Sibirą ir Kolymą, galėjo visam pasauliui išdidžiai su pompa pareikšti, kad konclagerių Sovietijoje nėr. Ar tai nebuvo dar viena akiplėšiška ir tyčia paskleista labai aukšto pareigūno pasaulinė apgaulė? Superinis dezi triukas. Taip ir pats čia elgiesi, kaip tas viceprezidentas – trolini. Arba kaip tas Robert H.Jackson, kuris viešai teisme sakė vieną, o privačiai ir slapta prezidentui Trumenui rašė visai ką kitką. Tad kaip čia yra su pačiu iš tikro?

DD plius DD       2019-04-30 8:20

Na, nors kiek išprususiam žmogui filmas kažko naujo nepasakys. Tokios užduoties autorius sau ir nekėlė. Kaip pats įžangoje sako, todėl, kad “tai jų baimės tėvynė”. Bet pirmoji priežastis jo žodžiais- “mes tiesiog netekom žado”. Pasirodo, PUSĖ (!!!) jaunų žmonių Rusijoje apie gulagus apskritai nieko negirdėjo. Galima būtų pateisinti vyresnius, kurie dėl kažkokio psichologinio apsauginio mechanizmo tokią žinią paprasčiausiai atmeta, atsisako pripažinti. Bet gal čia ir yra tos “jaunimo pusės” gimdykla- vyresni tyli, o mes negirdim. Na ir žinoma savo darbą daro ir oficialusis pasaulėžiūros, istorijos diskursas, kur vietos gulagams tik regimybė, o tradiciškiems rusiškiems imperiniams melams- kiek nori. Štai pas rusus iš čia ir nelyg chroniškas triperis atplintantis Stalino kultas ir visos kitos grožybės, kuriomis jie dar ir kaimynus įkyriai stengiasi apdalinti.
Vienžo- filmas tiem, kas “Gulago archipelago” arba V.Šalamovo “Kolymos apsakymai” neskaitė. Mums lietuviams irgi naudingas- turim irgi savų stalinferštėjerių.

Julesai,       2019-04-30 8:17

Pažiūrėjau: 3-iuose paskutiniuose pasisakymuose (6:23, 6:32, 6:52) apie save pasakei viską. Tipiškas išsigimėlio portretas. O dar pridėjus pirmąjį įrašą (04.29 12:07), iš kurio matyti, kad Kolymoje dar pasigedai ir dujų kamerų, nes 20 milijonų aukų tau atrodo per mažas grobis, - vaizdelis daugiau negu aiškus. Teisingai žmonės sako: buvusių KGB-istų nebūna. Tai tokį pavasarį Lietuvai neša tavo kregždutės? Ar čia irgi tik mimikrija - slepiamoji spalva? Šiuo klausimu galėtų pasisakyti ir tavo bendrapartiečiai - jų čia esama. Apie įrašo ,,Kolyma” autorių (ten ne aš), aišku,  irgi meluoji - matyt, pats ir siųsdavai pas Sovetsko psichiatrus, kol galėjai. Ir visai nebijai tu nei tų ,,hegemonų”, nei ,,dominantų”, nei ,,barbarų” - čia tik dūmų uždanga naivuoliams. Tau juk nesvarbu, į kokią apatinę skylę lįsti - svarbu tik Lietuvai pakenkti. Nieko nepasakysi - gražus derinys: stribokas NKVD-istas (jei ir ne kūnu, tai bent dvasia), KGB-istas, ,,konservatorius”... Kas dar? Galėtum ir pratęsti savo opusus, kad būtų aiškiau, iš kokio bliūduko ŠIANDIEN tave palakino. (Ervė)

Jules       2019-04-30 6:52

Pačio suvokimas paremtas Blogio imperijos ir jos sąjungininkių interpretacija su noru įsiteigti stipresniam, įsiteigti Dominantui(supremacistui) ir gauti viršenybių mūsų atžvilgiu – nesąžiningai, negarbingai konkuruoti, varžytis. Na, kaip tie kai kurie VU studentai kadais, kurie auditorijose norėdavo įsiteigti KGB, norėdavo, kad juos akyla kagebisto akis pastebėtų ir pamalonintų, pakviestų bendradarbiauti . Kurie visada dėl asmeninės gerovės kitų sąskaita būdavo pasirengę pasikabinti – atlikti kokią tai kagebistų pavestą niekšybę, pavyzdžiui, įskųsti grupioką, kad jam nepatinka Sovietų valdžia ar užsiiminėja kontrrevoliuciją. Dabartiniu supratimu kontrideologija. Be šito, dar pats nori lygiuotis į Sovietsko psichiatrus – nustatinėji mums medicinines diagnoze. Kol pats neatsisakysi kolaboravimo su priešu, su eksiukais, su Blogio imperijos sąjungininkais ir padėjėjais dėl asmeninės naudos kitų sąskaita, negalėsi tinkamai spręsti platesnių ir gilesnių bei itin įslaptintų konspiratorių problemų, suformuotų karo nugalėtojų, tiksliau, Didžiosios “Troikės” Potsdamo konferencijoje – Europos dalybose.

Gal patartum       2019-04-30 6:32

kokių vaistėlių reiktų išgerti, ką? Dėkoju pačiam avansu - Avansu į Barbariją (Advance to Barbarism).

Kolyma       2019-04-30 6:25

Juliau Milaiti, išgerk vaistų!

to Klasės???       2019-04-30 6:23

Mažiau TV žiūrėk ir TSK(b)P istoriją, transformuotą į Mokslinę Oligarchiją, skaityk ir bus čiki-piki su tais visuomenės sluoksniais, gerai? Dezinformacijos pagalba esi užburtas arba pats savanoriškai užsibūręs(užsihipnotizavęs), kad įsiteigtum Hegemonui ir gautum privilegijų mūsų atžvilgiu, tiesa?

Klasės???       2019-04-29 22:32

Klasės ir ,,klasių kova” - marksizmo terminai. Iš tikrųjų tai yra tik dvi ,,klasės” - žmonių ir nežmonių. Tie nežmonės ir yra visų diktatorių ir budelių terpė. Tiesa, dar yra kvailių ,,klasė”, kurianti asmenybės kultą ir garbinanti tai, ką susikūrė.

Tvankstas       2019-04-29 16:49

Pasiklausius apie stalininius teismus, tai tenka pripažinti, jog Lietuvos teismai dengiant pedofilų klaną ir apkaltinant Garliavos patvorinius - kaip ir nesiskiria, tas pats demokratinis teismas, ar tai demokratinio centralizmo (Stalino diktatūros), ar demokratinio liberalizmo ( visuotinės liberalizmo diktatūros).

Jules       2019-04-29 16:29

Už priežasčių vardijimą - cypė.

Giedrius - Vienam       2019-04-29 15:03

Tas tai taip. Tik vienos klasės irgi neužtenka. Visa tauta pasirenka. Kažkas išduoda akivaizdžiai ir garsiai, kažkas - tyliai, tiesiog prisitaiko prie situacijos… ir išduoda idealus. Tada labai logiškai ateina vadovybė be jokių idealų.
Labai sena ir visiems gerai žinoma tiesa: idealai miršta tada kai nebelieka tų, kas būtų pasiruošęs už juos numirti. 1917-ų metų revoliucijų metu įvyko idealų išdavystė ir niekas nestojo jų ginti. O visa kita - tik pasekmės. Tai kokia prasmė pykti ir peikti pasekmes. Prasmingiau yra suvokti priežastis ir nekartoti tų pačių klaidų.
Kartais tam neužtenka ir 100 metų.

>> O Kolymos       2019-04-29 14:57

Atsiknisk, striboke Julesai, gerai? Be mamytės pagalbos.

Vienas       2019-04-29 13:46

žmogus jokios šalies, jokios imperijos be armijos bendraminčių, be savo klasės nevaldo, o jei neįtinka tokiai klasei, organizacijai - greitai yra pakeičiamas kitu. Ir Stalinas vienas, be savo naujai suformuotos valdančiosios klasės, nieko nevaldė. Na, o kokia jo aplinka ir iš ko ji buvo sudaryta, ir kas jo net žmonos buvo, manau, gerai žinote? Ir kur jos vėliau su vaikais gyveno - taip pat žinote. Kur Sovietijos elito ir jos paveldėtojos Federacijos vaikai gyvena ir mokosi šiandien, kur pinigus laiko, manau, irgi gerai žinote, tiesa?

Giedrius       2019-04-29 13:35

20 mln. ištremtų. Tai gerokai daugiau nei 10 proc. tuometinių TSRS gyventojų. Netikiu, kad dėl tokių masinių represijų kaltas vien tik Stalinas. Jis ką pats asmeniškai visus 20 mln ištrėmė?
Visada pirma eina tikroji priežastis, o tik po to - pasekmė: represijos, tremtys, gulagai ir t.t.
Manyčiau, tokių įvykių priežasties reikėtų ieškoti 20-amžiaus pradžioje ir 1917-ų metų revoliucijose.

O Kolymos       2019-04-29 13:04

Saulė jau tokia karšta, kad galima ir blynukų pasikept? Bet klausimas buvo kitas, o būtent apie tai, ar nebuvo jos lageriuose pritaikytas Stalino racionalizatoriaus drg. I.D.Berg išradimas, pavadintas “Dušegubke”? Tokia stacionari “Dušegubkė” buvo rasta Sovietijos ambasadoje Paryžiuje kadaise, tiesa? Prašom atsakyti į klausymą be mamos pagalbos, gerai?

>> 12:07       2019-04-29 12:38

Nuvažiuok ir pats patikrink, mažuli. Nepamiršk ir mamytės pasiimti: prieš saulutę blyniukų prakeps, pienuko pašildys…

O, sakykit,       2019-04-29 12:07

nepaklusniems lagerininkams ten dujų kamerų nebuvo, niekas netikrino? Gal yra žinančių ir šiuo klausimu? Tai buvo darbo stovyklos ar mirties stovyklos Kolymos platybėse? Norėtume aiškumo šiuo klausimu taip pat.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ad Hitlerum

Algimantas Rusteika. Maršas tęsia žygį per Lietuvą. Telšiai

Aurelijus Veryga opiausiais nūdienos klausimais

Albinas Plėšnys. Akvinietis homoseksualių veiksmų nepateisino. Atsakymas P. Aleksandravičiui

Andrius Švarplys. Šiuolaikinės demokratijos disproporcijos Lietuvoje pagal viešos nuomonės apklausas, arba Kur gali nuvesti tokia politika?

Nida Vasiliauskaitė. Ir jokio kognityvinio disonanso

Kun. Paulius Vaineikis OFM: maršas – tradicinių šeimų šauksmas

Artūras Grigas. Kaip Trečiasis reichas „išlaisvindavo“ ligonius nuo kančių, arba Kuo toks „išlaisvinimas“ skiriasi nuo šių laikų „pažangos“ – eutanazi

Dr. Lina Šulcienė. Tomas Akvinietis pasisakytų prieš partnerystės įstatymą

Andrius Macas. Kaip balansuoti tarp manipuliacinio politkorektiškumo ir gaivališkumo?

Emilija Trumpaitė. Galimybių pasas – kodėl ši idėja man labai nepatinka?

Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos išlaisvinimo paminklas Karaliaučiuje: kokio būta sumanymo ir kas apie tai žino daugiau? 

Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką. Vytautas Radžvilas: apolitiškumas

Birutė Rūta Vitkauskienė. Ar didinga Biržų kunigaikščių Radvilų dvarvietė Vilniuje pasmerkta užmigti amžinu miegu?

Nida Vasiliauskaitė TS-LKD elektoratui: Žinote, kas tikrai krikščioniška?

Dovydas Norkūnas apie šeimų maršą ir vieningą Lietuvą

Kastytis Braziulis. Kas kelia didesnę grėsmę Lietuvai: teroristai, Kremlius ar sava valdžia?

„Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ organizacinis komitetas: Tikime laisvų, savo valstybės ateičiai neabejingų Lietuvos žmonių gera valia ir išmintimi

Arvydo Juozaičio pokalbis su Liudu Dambrausku: lietuvio charakteris. Sauliaus Dambrausko palydimasis žodis

„Sovietskaja Litva“: Ivanas Čmilis ir jo draugai

Disidentė vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Galiu būti pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje pasodinta į kalėjimą už kitokią nuomonę

Kastytis Braziulis. Vokietija – Rusija: ką reiškia Lietuvai Vokietijos svarbių veikėjų pasisakymai?

Liudvikas Jakimavičius. Jų tik pasidaugino

„Žuvelė‘21“. Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda: aš – laimingas žmogus

Geroji Naujiena: mes vadinamės Dievo vaikais, tokie ir būkime!

Irena Vasinauskaitė. Profai ir profanai

Nida Vasiliauskaitė. Emocijos VS protas

Agnė Širinskienė. Konservatorių penkmečio planas

Ramūnas Aušrotas. Lytinis švietimas nėra lytinis ugdymas: arba programos rengėjai neskiria sąvokų, arba LRT sąmoningai diegia tokią mintį

Dovilas Petkus apie Arūno Dulkio „ateities matymus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.