Demokratija ir valdymas, Europa

Baltoji knyga: Kokia ES bus 2025 metais? Penki galimi scenarijai

Tiesos.lt redakcija   2017 m. kovo 17 d. 0:41

10     

    

Baltoji knyga: Kokia ES bus 2025 metais? Penki galimi scenarijai

Jūsų dėmesiui siūlome Europos Komisijos pirmininko Jean-Claude Junckerio 2017 m. kovo 1 d. pristatytą „Baltąją knygą“ – pamąstymus apie ES ateitį artėjant 60-ajam Europos Sąjungos jubiliejui.

Žinoma, Baltąją knygą galima suvokti ir kaip pastangą svarstyti, kaip iš esmės būtų galima pakeisti dabartinius ES valstybių narių susitarimus, ir kaip pakankamai abstrakčius „tiesiog“ pamąstymus apie tai, kokie galimi integracijos lygmenys.

Pats J. C. Junckeris Baltąją knygą yra apibūdinęs kaip „įrankį, padėsiantį suvaldyti ir teigiamai pakreipti debatus tarp 27 valstybių vadovų“ ir kaip „atspirties tašką pradėti platesnio masto viešuosius debatus dėl žemyno ateities“.

Deja, kol kas – bent Lietuvoje – viešoji erdvė atrodo taip, kad ES viršūnių susitikimas Romoje kovo 25 dieną taps taip ir neprasidėjusių „debatų“ pabaiga.

Pratarmė

2017 m. kovo 25 d. Romoje 27 Europos Sąjungos šalių vadovai vieningai stos ginti taikos ir draugystės. Tai laimėjimas, apie kurį prieš 60 metų šešioms valstybėms narėms steigėjoms tariantis dėl Romos sutarčių daugelis nebūtų nė pagalvoję.

Minėdami šį 60-metį, prisimename tuos, kurių išsvajota Europa tapo tikrove. Metas didžiuotis savo laimėjimais ir prisiminti mus vienijančias vertybes.

Romoje turime atversti ir naują istorijos puslapį. Turėsime įveikti rimtus su mūsų saugumu, žmonių gerove ir Europos vaidmeniu šiame prieštarų kupiname pasaulyje susijusius iššūkius. Vieningos 27 šalių Europos likimas ir ateities vizija – jos pačios rankose.

Šia baltąja knyga Europos Komisija pradeda naują Europos projekto etapą. Prasideda procesas, padėsiantis Europai pasirinkti kelią. Trokštame suvokti mūsų laukiančius iššūkius bei galimybes ir pristatyti veiksmus, kurių drauge turėtume imtis.

Po plačių ateinančiais mėnesiais visame mūsų žemyne vyksiančių diskusijų, kuriose dalyvaus Europos Parlamentas, nacionaliniai parlamentai, vietos ir regioninės valdžios institucijos, taip pat pilietinė visuomenė, 2017 m. rugsėjo mėn. sakydamas kalbą apie Sąjungos padėtį išsakysiu šias mintis ir savo asmeninę nuomonę apie Europos ateitį. Tai turėtų padėti Europos Vadovų Tarybai iki metų pabaigos padaryti pirmąsias išvadas ir apsispręsti dėl veiksmų, kurių reikės imtis iki 2019 m. birželio mėn. vyksiančių Europos Parlamento rinkimų.

Rinkdamiesi trokštamą kelią, atminkime, kad Europos stiprybė visada buvo mūsų vienybė, ryžtas ir tikėjimas, kad savo ateitį galime kurti drauge.

Europos Sąjunga mums suteikė geresnį gyvenimą. Privalome užtikrinti, kad tokį gyvenimą ji teiktų ir ateinančioms kartoms.

Jean-Claude Juncker

 

* * *

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jėzusas       2017-03-14 21:58

5 variantai skirti durninti liaudžiai. Ko siekiame, kokie kriterijai? Visos šalys rinksis skirtingus variantas, o kas toliau - vyks balsavimas ir likusioms bus primestas planas be turinio? Manau jau rudenį galime skelbti Lietuvos nepriklausomybės aktą.

Yra dar        2017-03-14 21:31

369 scenarijai. Deja, tarp jų nėra nė vieno, kuris būtų vertas dėmesio.

Marginalas       2017-03-14 15:22
Šo Europos sąjunga laikosi       2017-03-14 12:31

ant šalių biurokratų sąjungos.Tai labai netvaru.

modernus europietiškas mąstymas!       2017-03-13 23:41

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas sako, kad vienas iš prioritetų stiprinant viešąjį saugumą turėtų būti investicijos į vaizdo stebėjimo kameras.
Policininkas premjeras stengiasi kurti ką moka- policiné valstybę.
Totalitarinėje visuomeněje totali kontrolė.
Ir viskas liaudies dar didesnei gerovei:)

NorKūnas: Pagaukime kampą:       2017-03-13 23:38

Vienas iš liberalizmo pradininkų Džonas Lokas:
“Žmogaus protas (=žmogus) tėra BALTAS popieriaus lapas” (t.y. žmogus neturi prigimties ir pašaukimo).
Internacionalistas Žanas Monė (Jean Monnet) 1950 m. gegužės 4 d.:
„EUROPA NIEKADA NEEGZISTAVO.” Vadinasi, Europos ateitis yra Europos kultūrą atmetusio naujojo elito rankose.
Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude Junckeris 2017 m. kovo 1 d. skelbiamą projektą pavadina „BALTĄJA knyga”.
Todėl turiu pakankamą pagrindą tvirtinti: Neigti Europą, vadinasi, ją išduoti.

paradoksius       2017-03-13 23:29

“baltoji” knyga kurioje surašyti juodžiausi planai

Tarabilda       2017-03-13 22:06

Šūdknygė pilna neolibiškų makaronų, pavyzdių, krypčių, ir kitokio projektinio chlamo.
Bet jei apie tuos penkis scenarijus. Pirmas klausimas, kodėl nėra šešto ir septinto, kurie Europai leistų gyventi be siūlytojų. Nerinktų apsišaukėlių, už nieką niekam neatsiskaitančių švonderių.
Na bet jei iš tų 5, tai tinkamiausiai atrodytų antrasis. Benra ekonominė erdvė ir basta. Jokių politinių pretenzijų ir direktyvų - Tuską su Junckeriu - von kartu su Marina Magerina.

Pikc       2017-03-13 16:28

Faktas, kad pradedama nuo komunisto Spinelli, svaigusio apie Europą be tautų ir valstybių - LABAI iškalbingas. smile

Jėzus verkė Jeruzalės,       2017-03-13 8:17

sakydamas,kad “kad tu žinotum,kas tau atneša ramybę”...

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.