Dienos aktualija

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Tiesos.lt siūlo   2019 m. lapkričio 23 d. 23:01

5     

    

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

eta.plius

Kovo 11-osios akto signataras Algimantas Sėjūnas, prieš tris dešimtmečius siekęs tėvynės laisvės, vėl pakilo į kovą. Į kovą už medžių laisvę augti, už mūsų sveikatą. A. Sėjūnas kartu su bendraminčiais kreipėsi į daugybę šalies instancijų, premjerą bei prezidentą ir netgi į naująjį Europos komisarą. „Manau, kad tai, kas čia vyksta, turėtų atkreipti Europos Sąjungos institucijų dėmesį“, – įsitikinęs jis.

Gailisi, kad per vėlai prisijungė

Kovojote už nepriklausomybę anuomet. Matote, kas šalyje vyksta dabar. Kokios mintys sukasi galvoje?

Sudėtingas ir skaudus klausimas. Tai, kas vyksta su medžiais, yra tragedija, Lietuvos nelaimė. Medžiai masiškai kertami, plyni kirtimai driekiasi ir miestuose. Šiaulių centras tampa dykra, o juk kiekvienas medis iš tikrųjų yra didelė vertybė. Nėra geresnio sargo žmogaus sveikatai, aplinkai kaip brandus, gyvas medis. O Šiaulių miesto savivaldybė ryžosi juos visus iškirsti.

Šiauliuose žmonės verkė dėl kertamų liepų, rakinosi prie jų. Koks jūsų žvilgsnis į šią situaciją? Kodėl sukilote ir jūs pats, vykote net į piketą Vilniuje?

Man smagu, kad buvo susirinkę žmonės, kuriems tikrai rūpi medžiai, kurie yra dvasingi ir neabejingi problemai. Daroma didžiulė žala sveikatai, klimatui – pasaulis sunerimęs dėl kylančios temperatūros. Absurdas, kai kertami tie, kurie mus saugo – dideli ir brandūs medžiai. Protu nesuvokiama. Ir į jų vietą nėra ko pasodinti. Tie naujieji medeliai labai blogai prigyja.

Aš gailiuosi, kad prisijungiau per vėlai. Galvojau, kad mano amžius per didelis – tegu sprendžia jaunimas. Jeigu būčiau prisijungęs prieš dvejus metus, gal būtų kitaip. Man kilo klausimas, kaip reaguoja Vyriausybė, Seimas į tuos kenksmingus, pražūtingus procesus.

Kokių pokyčių laukiate ar tikitės po piketo sostinėje? Galbūt reikalai jau kažkiek pajudėjo?

Parašėme daug raštų į Vidaus reikalų ministeriją, pasirodė, kad ta sistema labai sudėtinga. Nuėjo raštas Centrinei projektų valdymo agentūrai, Finansų ministerijai, bet atsakymų nesulaukėme. Dar vieną raštą siuntėme aplinkos ministrui. Aplinkos ministerija atsakė, kad tokių brandžių medžių iš tikrųjų negalima kirsti, ir siūlė Savivaldybei tartis su visuomene. Bet tai ignoruojama. O juk galėjo pasiūlyti 3–4 variantus. Kreipėmės ir į premjerą, bet irgi nesulaukėme atsakymo. Jie siuntinėja raštus tarpusavyje, o mums neatsako. Siuntėme apie 23 puslapius argumentuotos medžiagos, kas vyksta Šiauliuose. Vyriausybėje ir prezidentūroje mus buvo priėmę, neturėjo jokių priekaištų, sutiko su mūsų argumentais, bet, deja, nieko daugiau nesulaukėme. Kreipėmės atviru laišku net į prezidentą. Gavome atsakymą, kad prezidento patarėjai susipažino su raštu. Ir viskas. Bet tiesa yra mūsų pusėje.

Ko tikitės toliau, kokių veiksmų ketinate imtis?

Persiunčiau laiškus, rašytus premjerui ir prezidentui, naujajam Europos komisarui. Manau, kad tai, kas čia vyksta, turėtų atkreipti Europos Sąjungos institucijų dėmesį. Negali taip būti. Kodėl visuomenė ignoruojama, nustumiama į šoną? Prieš taikius gyventojus pasitelkiama net policija… Manau, kad bent moralinę pergalę mes tikrai pasieksime, nes tiesa yra mūsų pusėje ir niekas negali įrodyti kitaip. Vieno brandaus medžio, pasak mokslininkų, neatstos net 1 000 pasodintų jaunų. Neįmanoma to kompensuoti. Bet jeigu Savivaldybė sustabdytų projektą, prarastų 4 milijonus eurų. Čia vyksta negražus pinigų įsisavinimas. Taip daryti negalima, nėra jokios logikos.

Straipsnio tęsinį skaitykite etaplius.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

portale alkas       2019-11-25 18:13

stribas sąsys kol kas infiltracijos fazėje, tiesiog čiulba čiulbuonėlis… Tvankstai, tamsta kaip ano portalo senbuvis, turėtumėt perspėti saviškius apie šitą vilką ėro kailyje.

stasys.. su savo abejonėmis        2019-11-25 8:58

Taip žmonės bando surasti sau nauja gyvenimo prasme. Kovoja už medžius miškuose ir miesto skveruose ..vietoj to kad imtu ir padėtu jiems naujai augti ir grąžinti šia mūsų šalį . Kova žmogui , signatarui matyt tapo asmeniška kuri visiškai nubraukia bet kokį siekį bandyti pasiaiškinti kam visą tai yra daroma . Taip , tai savotiškas opiumas liaudžiai (tautai) kai sovietais metais jauni kovoje už saulėta socializmą atkurtos nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu tikslu kovoti tenka ieškoti ne idėjose visuomenei o tame kam nereikia jokio paaiškinimo, užtenka tik vėliavų kovai .  Gal viena diena A. Sėjūnas supras kad visuomenė žavisi tik darbais kuriuos palieka žmonės, kaip atmintį po savęs, ..deja opiumo kovotojai į jų tarpa nepapuolą .Nesinori komentarą pabaigti liūdna nuotaika iš ryto ..opiumas ne tik nuspalvina gyvenimą bet ir susuką galvą ..svarbu laiku atsitokėti ir kad tai netaptu likusio gyvenimo tikslu , .. kiek tokiu jau pamiršta visuomenės ?..o tokiu kurie kapstosi ir griebia bet kokį šiaudą kad tik jo nepamirštu ..

Na aciu zmogui       2019-11-25 2:18

Prezidentas laiko neturi (kur jis dingsta ),Premjeras serga ir prasom netrukdyti,o medziai nukeliauja popieriui jusu besiskundzianciu   laiskams ir biurokratu penejimui.Reik koki Tada Blinda prikelt is kapu ar ka…Kad nors truputi bijotu nutarkuoto uzpakalio…

"piketai"?       2019-11-25 1:22

Dėjo valdžiagyviai ant tų sušiktų piketų.
Kol nebus imtasi principo “medis už medį”, tol gyviai nesustos.
Tik kai valžios pilvūzai iš “tarnybos” grįžę namo į nuosavus kotedžus ras plynai nupjauta viską savo kiemuose, tik tada suvoks jog ribos yra.

ah1       2019-11-24 21:06

jei signatarai atnešė kapitalizmo saulę kuri ir šildo, tai kam dar klausimas kodėl ji šildo?


Rekomenduojame

Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (III)

Algimantas Rusteika. Metodiniai patarimai. Subalansuota LRT indrėms ritutėms, bet tinka ir ... žmonoms

Geroji Naujiena: Kad vaikščiotume Viešpaties šviesoje!

Regina Terleckienė. Sukilėlio likimas. Iš carinių baudėjų nagų ištrūkęs sukilėlis

Tomas Baranauskas. Vienas faktas yra neabejotinas

Nuo bačkos. Europarlamantarė Aušra Maldeikienė: konservatoriai man verti pagarbos, nes ...

Vygantas Malinauskas. Griūna dar vienas propagandos stereotipas

Kamilė Šeraitė. Kas vagia Lietuvos istoriją?

Povilas Gylys. Kodėl vieni skandalai eksponuojami, o kiti pridengiami?

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

Leonas Merkevičius. „Perversmininkų“ bylos naujienos

Tautos forumo rezoliucija dėl LRT laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Geroji Naujiena: Mūsų Viešpats Jėzus Kristus – Visatos Valdovas

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Liudvikas Jakimavičius. Kultūrininkai ar „kultūrininkai“?

Rolandas Kačinskas. Susipažinkime: Graikijos garbės pilietis Zygmantas Mineika – sukilėlis, kuriam motina antrąkart padovanojo gyvenimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.