Kodėl R. Juknevičienė ir E.Jakilaitis bijo diskutuoti su Jonu Kronkaičiu?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gegužės 9 d. 22:57

25     

    

Kodėl R. Juknevičienė ir E.Jakilaitis bijo diskutuoti su Jonu Kronkaičiu?

Penktadienio vakarą vykusiuose debatuose E.Jakilaitis, kaip visada dirbdamas prezidentės advokatu, perpasakojo savo privatų pokalbį su Rasa Juknevičiene, kuri neva jam sakiusi, jog ji niekaip neprisidėjusi prie to, kad būtų susilpninta Lietuvos kariuomenė, atvirkščiai, ir užsipuolė Naglį Puteikį, kuris tik citavo generolo Jono Kronkaičio pastebėjimus. Jų pagrindinė mintis – su dabartine Lietuvos kariuomene grėsmės atremti neįmanoma (visą tekstą skaitykite ČIA).

Pačios įvairiausios kliūtys Lietuvai besistengiant atsiskirti nuo monopolinių Rusijos energijos šaltinių. Rusijos agresija prieš Ukrainą pažadino mūsų savigynos jausmus. Gal sukaupę jėgas ir valią imsimės stiprinti ir savo karines pajėgas, kad jos galėtų pristabdyti atvirą puolimą bent iki tol, kol NATO suspėtų ateiti mums į pagalbą. Mums reiktų grįžti prie 1998 m. sudarytų planų krašto apsaugos plėtrai, nedelsiant formuoti karinio rezervo vienetus iš jau parengtų karių paleistų į atsargą, kurių galėtų būti ne mažiau kaip 60 000, aktyvuoti 2002 m. panaikintą Antrąją (Vakarų) brigadą, priskiriant jai aktyvius ir rezervo vienetus ir atlikti rezervo vienetų periodinius apmokymus/ pratybas. Išformuoti Jungtinį operacinį štabą, jo funkcijas pavedant Sausumos pajėgų vadui, sumažinant štabų personalą, sudarant palankesnę ir efektyvesnę struktūrą kovinių veiksmų vadovavimui. (Taikos metu tas pats vadas vadovautų pasirengimui ir karo operacijoms.)

1999 metais Lietuvos kariuomenėje su savanoriais tarnavo 22 000 kariškių, bet iki 2009 m. tas skaičius sumažėjo 41 procentu. Civilių skaičius Krašto apsaugos sistemoje išaugo 30 procentų. Su tokia kariuomene neįmanoma atremti galimos grėsmės. Lietuva turėtų grįžti prie privalomosios šauktinių kariuomenės, kuri Krašto apsaugos ministro įsakymu 2008 m. buvo panaikinta. Nuomonė, kad šauktinė kariuomenė yra per mažai motyvuota, niekuo nepagrįsta. Tai priklauso nuo kariuomenės vadų, karininkų ir seržantų. Profesionalai galėtų sudaryti 40–50 proc. visos kariuomenės. Kariuomenei, norint ją tinkamai parengti ir apginkluoti, būtina skirti tuos 2 proc. nuo BVP, kuriuos esame anksčiau įsipareigoję.

Jau 10 metų tarppartiniai susitarimai žada krašto apsaugai biudžeto didinimą iki 2 procentų. Iki šiol, kaip rodo statistika, skiriamos lėšos kasmet vis mažėjo. Prisiminkim – 1998 m. kur kas daugiau finansinių sunkumų turėjusi Lietuva savo gynybai skyrė 1,4 proc. nuo BVP, o juk tai dvigubai daugiau, negu skiriama, 0,7 proc., 2014 metais! Ar iš tikrųjų Lietuvos laisvė, jos nepriklausomybė tik tiek teverta?

Skelbiame ir Rasos Juknevičienės Veidaknygės įrašą.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Košmaras       2014-05-13 8:00

Ir tokie ,,žmonės” metų metais sėdi Seime, priiminėja įstatymus?...

Edas       2014-05-11 23:10

Kokia šlykšti melagė uzurpavo Lietuvą su savo palaidu liežuviu.

Al.       2014-05-11 17:07

Ar tai liečia tautininkus? Neatmestina. Bet tautos, kaip ir žmonės, juk turi teisę priešintis svetimai valiai.O bolševikai, aišku, pasinaudoja priešo silpnybėmis. Ir ar tikrai priešo? Ar čia nepanašu į prieškarinį bolševikų suokalbį su naciais ir vėlesnį jų suokalbį su Vakarų demokratais? Ar pastarasis suokalbis išteisina nacius? Ar diskredituoja demokratiją? Tikros demokratijos niekas negali diskredituoti. Nebent jos pačios dorovinis nuopuolis. Ką mes eilinį kartą ir matom.

va čia įdomu       2014-05-11 12:34

inopressa ru perspausdina Richardo Herzingerio straipsnį. Ar tai liečia ir mūsų “tautininikus”, remiančius Naglį?

В Европе образуются сомнительные союзы в поддержку Путина
Вряд ли Джордж Оруэлл мог бы представить себе что-то более ужасное: путинская пропаганда оправдывает российскую агрессию на Украине необходимостью борьбы с “фашистами” и антисемитами, а российский министр иностранных дел Лавров считает себя вправе отчитывать Евросоюз за рост расистских настроений в европейских странах.
Однако на самом деле, пишет Рихард Херцингер на страницах Die Welt, Кремль поддерживает очень хорошие отношения с западноевропейскими “правыми”. Все партии из этого спектра - начиная с французского “Национального фронта” и до бельгийского “Фламандского интереса” и венгерской неонацистской и антисемитской партии “За лучшую Венгрию” - встали единым строем на сторону Путина.

Российский президент, как говорится далее, на примере кризиса на Украине показывает, как эффективно и безо всякого стеснения можно применять националистическую политику против ненавистных “наднациональных” образований вроде Евросоюза и США. К тому же он представляет себя в качестве защитника “христианской Европы” от распространения западной “лжеморали”.

И этот альянс вовсе не является результатом какого-то недоразумения. Так, захватническая политика Путина, прикрываемая “воссоединением русских земель”, достаточно точно следует тезисам разработанной российским национал-большевиком Александром Дугиным идеологии “неоевразийства”, которая, в свою очередь, очень схожа с идеями западноевропейских “новых правых”. Эта правоэкстремистская школа мышления, рассказывает Херцингер, появилась в 70-х годах XX века и опиралась на традицию философского движения “Консервативная революция” времен Веймарской республики в Германии. Представители течения мечтали “о союзе немецкого национализма и большевизма”, который бы противостоял продвижению западного либерализма и универсализма.
И благодаря путинской комбинации из великорусского национализма и возрожденного культа СССР старая мечта о союзе между правыми и левыми силами для борьбы с Западом, кажется, начинает осуществляться. “Западноевропейские праворадикалы, долгое время находившиеся на краю политической жизни, почувствовали шанс воспользоваться для продвижения собственной цели - усиления националистических тенденций в Европе - политической и идеологической поддержкой крупной державы”, - заключает Херцингер.

geda Juknevicienei       2014-05-10 19:22

Jukneviciene pasirode visame grazume, kaip turgaus boba,jokio intelekto,kulturos,vien pagieza,pyktis,kad p.Puteikis paliko ta supuvusia,kenkejiska,melo partija,surinko 26 tukst.parasu,geriausiai pasirode debatuose,reitingai auksciausi ,ir jei nebutu klastociu,tikrai uz Ji daugiausiai balsuos,nes tauta mato,iki ko nuvaldyta Lietuva.

tikis       2014-05-10 18:32

Pasitikejimas gerbiamam Kronkaiciui.  Kai buvo Kronkaitis visi vyrai pirkdavo zurnala apie Lietuvos kariuomene. Nebebuvo Kronkaicio niekas ta kariuomene nebesidomejo , kam idomi vargo vakariene

Chichi       2014-05-10 17:56

Broskiu karaliene, salia priklausomybes kamuojamo begyvendama, visai nuo proto likuciu nusoko.  Uzuojauta. Nei vaiku, nei normalios seimos, tik kerstas, intrigos, neapykanta, melai.

prieš 30 metų       2014-05-10 16:25

labai negražiai čia šneka taip gražiai apsirengusi ponia. Kada gi tas karas su Afganistanu buvo? Gal ponia nori pasakyti, kad ta konfūzija pasireiškė tik dabar, po daugiau nei dvidešimt penkerių metų??? Poniutei pikta, kad jos vangus darbas būnant ministre, ir nė piršto nepajudinant dėl kariuomenės kokybės ir kiekybės didinimo, gali būti traktuojamas kaip išdavystė, Tėvynės išdavystė? Tad jai tapo labai pikta, na kaip čia tie veršiai ir runkeliai susigaudo???

Pensininkas       2014-05-10 13:10

Perskaitai straipsnį ir dar kartą įsitikini, kad visa konservatosrių šutvė su šią pupyte tikrai kontuzyti. Jei ji padoriems žmonėms su pasimėgavimu taiko šį žodį, tai jai neatleistina. Byjo, kad Puteikis gali išlysti į antrą turą. O jei ir taip neatsitiks, jis neleis pilti pamazgas ant jo ir ant Tautos.

Kontuzyta Jukneviciene       2014-05-10 13:02

Kaip tu gali prasizioti ir kalbeti briedus, tu nekontuzyta, ar bijai, kad isrinkus Puteiki bus viesumon iskeltos aferos su energetika, su Snoru, baisus zmogus Jukneviciene, kaip ir Grybauskaite.

Snoretis       2014-05-10 12:59

Jei Snore praradai nors lita,nebalsuok uz Grybauskaite,uz Puteiki,valio prezidentas Puteikis, o Grybei barankos skyle

Eik, tu rasele, ar zinai....       2014-05-10 12:57

Jukneviciene, didele dalis zmoniu tamstos nekencia…uz kokius nuopelnus buvai Krasto apsaugos ministre?????Toki posta gali uzimti zmogus profesionalas…..klimaksine boba generolo vaidmeni…

PASVAJOKIM       2014-05-10 11:40

kas bus ,jei neišrinks Grybauskaitės??

asas       2014-05-10 10:52

na tu paziurek kokia teisuole neizeidinek ,nes pati neesi teisi bjauru klausyti

Rita       2014-05-10 10:42

Neizeidinekite gerb. Puteikio ,pati budama didziausia aferiste ir melage . Tau ir Kubiliui senai vieta kalejime ,nieksai ka jus padarete is tos Lietuvos ,ubagyna ,kiek pinigu turite prisivoge uzsienio bankuose .

Pensininkė       2014-05-10 10:27

Taip, tai ne vadinamosios medikės etinis poelgis šitaip kalbėti. Nieko nepadarysi Landsbergio mokykla veikia nesustabdomai. Tas serga senatviniu
marazmu, bet Juknevičienei dar ankstoka, todėl pas ją  kitokia forma pasireiškia, kurios įvardyt nenoriu, nes nesu jos lygio žmogus. O apie senatvinį marazmą prabilau, nes ir pačiai neužilgo tas gresia.

Nustebino p. Juknevicienes komentaras       2014-05-10 10:04

Kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę, tačiau žeminti kitą, kad jis esą yra “kontuzytas”( kas liaudies supratime= ” yra trenktas” ir turi atitinkamą su tuo susijusį įvaizdį, kas tarp eilučių reikštų: nusišneka)
šitokio lygio moteriai - NEGRAŽU, NA, KAIP SAU NORIT, N E G R A Ž U IR ŽEMA!

Be to, toks pasakymas apie oponenta - JOKS ARGIMENTAS, O PAPRASTŲ PAPRSČIAUSIAS ASMENS ŽEMINIMAS, kas nieko bendro su diskusija neturi! bet taip jau būna, kai nebėra argumentų - imamasi žmogaus žeminimo ir jo išvaizdos, būdo, ir pan. temų nagrinėjimo:))

Ir dar: ponas Puteikis pasakė tik jai, kad kontūzytas yra. Jei būtų norėjęs tai paskelbti visai Lietuvai - būtų tai padaręs pats:)) Tikra moteris, ta ponia Rasa:)))

Anikė       2014-05-10 9:47

Neaišku,kas labiau kontūzytas su smegenų suminkštėjimu,ar amazonė,ar Pueikis.
Vien besaikis reikia nereikia skalijimas rodo dvasios (jei turi) nestabilumą.Jei
ne - psichikos.Laikas poilsio.

Rasa savo       2014-05-10 9:28

kalbomis akivaizdžiai mums rodo, kaip valdžios galios kontuzija žmones. Valdžios galia taip pritrenkia, kad net medicinos etika gydytojai Rasai nebegalioja - viešai apie kito žmogaus sveikatą neskleisti tikrų ar pramanytų faktų...
Tačiau ryškiausiai ši jos negalia atsiskleidė, kai Rasa pasamprotavo apie referendumų žalą demokratijai…
Teisingai sako Naglis Puteikis, Lietuvos atstovaujamosios valdžios viršūnėje per daug yra žmonių, traumuotų valdžios galiomis - valdžia žmogų gadina, o absoliuti - gadina absoliučiai.
Jau laikas tuos mūsų “atstovus” gelbėti ir išleisti į atsargą, ypač konservatorių “grietinėlę”...

JINAI        2014-05-10 9:15

NEVERTA KOMJAUNUOLĖS IR KOMUNISTO VARDO NES YRA FAŠISTINĖ IŠPERA

Koentaras       2014-05-10 6:45

Kolega Kubilius jau užsidrbo bylą dėl lojimo bet ką ir bet kokia proga, šitai pusgalvei, akivaizdu, tai nebuvo pamoka…

Mūsų tratintoja       2014-05-10 6:37

Sakoma, jog nemaitinančiai savo kariuomenės, tenka maitinti svetimą.Lietuvoje vis skundžiamasi, kad kariuomenei pinigų skiriama mažai, tačiau buvusi Lietuvos generalisimus-ienė Juknevičienė maitinosi sočiai. Taigi (turimais duomenimis), ši generalisimus-ienė vien per 2012 metus tvirtai pirmavo tarp visų ministrų pagal reprezentacinių fondų lėšų panaudojimą. Per pusmetį ji prauliavojo 11500 litų (išeitų per visus metus 23000 litų). Paėmus visus 2012 metus ši balaiavotoja pietum ir vakarienėms išleido 12600 litų (pusmečiui 6300 litų). Gerai šėrė svečius, kad nuo bado nemirtų. Dar priedo ši melagė 3400 litų ištratino gėlėms. Kam Dievas Lietuvai skirė bobą, kiek būtų sutaupyta lėšų. Čia šios lėšos išleistos per 2012 metus, o kiek dingo lėšų dar pridėjus tris metus. O kokio velnio ji laksto po amerikas ir tratina mūsų visų pinigus sudėtus į biudžetą.

Mantas       2014-05-10 3:01

Komunistei rasai juknevicienei ir kitiems esamiems komunistams, ateitu liudnos dienos, jei kartais i prezidentus isrinktu N.Puteiki. Todel, esami komunistai daro viska, kad Puteikio neisrinktu. Siaip, neprosali jai paciai butu pasitikrinti, ar nekontuzyta.

Canada       2014-05-10 1:26

Baltam sviete Jakilaitis su Jukneviciene butu laikomi kurvomis ir i gera kompanija ju nieks nepriimtu.

na akiplėša       2014-05-10 0:08

šita komjaunuolė - neturi gėdos! Labai antipatiška persona, kurią Vašingtone pasitinka:)

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.