Gynybos politika

Žinių radijas: Kodėl kariuomenė permoka už šaukštus ir samčius?

Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugpjūčio 30 d. 19:17

45     

    

Žinių radijas: Kodėl kariuomenė permoka už šaukštus ir samčius?

ziniuradijas.lt

Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) antradienį paskelbus apie skandalingus Krašto apsaugos ministerijos viešuosius puodų ir šaukštų pirkimus už aštuonis kartus didesnę sumą Žinių radijo laidos „Dienos klausimas“ vedėjas Aurimas Perednis aiškinosi, kodėl taip nutiko, kaip būtų galima skaidrinti sistemą ir užkardyti tarnautojų nesąžiningumą. Į laidos vedėjo ir klausytojų klausimus atsakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė, Seimo narė, buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė (TS-LKD) ir kt.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2016-09-5 11:24

Vardan ko? - Dievui ir Tėvynei.Dirbti tam,kad mūsų tauta išreikštų save pačiu geriausiu būdu.
1.Asmeninis lavinimas - taigi, mokyklėlės, pradinės,vidurinės,užklasinės. Jungiant su pagalba artimui.Tailyg nedidelių vienuolynų tinklo kūrimas.
2. Kultūrinių organizacijų kūrimas dirbti kartu paprasčiausius artimiausios aplinkos tvarkymo darbus. Kartu tai natūralus žmonių atrinkimas - tie,kas iškart pareiškia,kad visa tai neįmanoma,savaime ir atkrinta.

Juozapas -- Al'ui       2016-09-4 23:38

Gerb. Kolega, viskas ką Tamsta padakoji yra puiku, kvaila būtų nepritarti.
Vienok tokia vizija gali būti sėkmingai realizuota sukūrus bent kiek padoresnes įgyvendinimo sąlygas, antraip pavieniai bandymai gali tapti iš anksto pasmerti despetatiškam donkichotiškumui.
Su tikrovės realijomis susidūręs idealizmas beveik visada pralaimi. Tokia statistika.
Svajoti, bandyti daryti yra gerai. Tik derėtų nepamiršti ir praktinių aspektų.
Siūlyčiau pirma atsirinkti mažųjų darbų eiliškumą pagal logiškus prioritetus.
Stichiški, dažnai romantikos proveržio inicijuoti sprendimai dažniausiai prastai atsirūgsta.
Manau jog reikia taikytis į tuos dalykus kurie gali efektyviausiai daryti poveikį sisteminiams pokyčių procesams.
Prioritetą teikčiau visų pirma informacijos sklaidos priemonių tinklo kūrimui bei komunikacijos kanalų skirtų saugiam bendravimui organizavimui bei įtengimui.
Paraleliai derėtų telkti iniciatyvius bei kūrybiškus piliečius, formuoti veiklos grupes ir sukurti veikimo formatą.
Bet vis dėlto prieš imantis bet ko, būtina apsispręsti dėl generalinio Tikslo - ” Vardan ko”, nusistatyti aiškias gaires kokie turi būti veiklos rezultatai bei susitarti kaip, kokiais būdais, kokiais principais vadovaujantis bus tai daroma ir… ko nedarysime, kodėl nedarysime bei su kuo niekada neobuoliausime.
Aspektai kuriuos paminėjau turi būti įvardinti konkrečiai, nuosekliai pagal kategorijas ir be jokių aptakių bla bla bla maironizmų ir foruminių plepalizmų operuojant aukštomis materijomis.
Daugybė išsivadavimo nuo režimų kovų yra pasibaigę apgailėtinai dėl to, kad laimėjus mūšius būna pralaimimi karai.
Kad taip neatsitiktų privalu aiškiai suvokti ne tik kaip kovosi bet ir ką konkrečiai ddarys kad pergale nepasinaudotų niekšai, galvoti ir žinoti kokių žingsnių bus imamasi jog būtų užkardyta galimybė režimo restauracijos procesams ar naujų drakonų užgimimui.
Romantizmas yra gražu, bet sveika nuovoka taip pat turėtų būti dideliu draugu.
Mūsų nėra tiek kiek kinų, o geopolitinės realijos neduos mums sočiai laiko krapštyti paausius ir filosofuoti iki begalybės.
Arba darom ir darom efektyviai, arba darom dėl darymo, mazochistiškai ridendami sizifų akmenis. Arba kaip lig šiol-  nieko nedarom.
Visi pasirinkimai yra mūsų. Na ir atitinkami rezultatai tikrai bus mūsų.

Al.       2016-09-4 22:49

Pagrindinis kiekvieno žmogaus ,,mažasis” darbas - tai darbas su savimi. Antras darbas - šeimai. Statyt namus, sodyt medžius, augint vaikus. Po to - savo kaimui, gatvei, miestui, kraštui, tautai ir pasauliui.

Visuomeninėje srityje, manau,svarbu kurti kultūros židinėlius,kurie ugdytų ir didintų žmonių nepriklausomybę nuo valdžios.

Užuot teoriškai kritikavę kieno nors neteisingą veiklą,turėtume kurti praktinius teisingos veiklos židinius ir pavyzdžius - draugijas, įmones,laikraščius, kavines ir t.t. Mums nepatinka, kad beveik visos kavinės Vilniuje turi nelietuviškus vardus ? - kurkim kavines su lietuviškais,neleiskim savo vaikų švęsti gimimo dienų į kavinę nelietuvišku vardu. Nėra nė vieno laikraščio,kurį norėtųsi nusipirkti geriant šeštadienio kavą? Įsteikim tą laikraštį. Nėra nė vienos tikrai geros pradinės mokyklos? -  atidarykim ją.

Juozapas ---13:16       2016-09-3 13:36

Gal kiek per daug deklaratyvu.
Būtų gerai jeigu parašytumėte detaliau.
Mums yra svarbu rasti optimaliausius sprendimus,
o tam reikia pasiginčyti dėl detalių,
nes dažniausiai būtent ant “nereikšmingų” smulkmenų ir paslystama.

Juozapui       2016-09-3 13:16

Mažus darbus reikia pradėti savo aplinkoje. Pagrindinis mažas darbas LRT.

Juozapas       2016-09-2 21:04

Dēl mažų darbų ir erdvės darbams- tai rimta tema.
Idėja sena ir teisinga. Kartu su keletu bičiulių šią mintį nokiname jau kuris laikas.
Kodėl nepavyko anksčiau?
Na, turėjo atsirasti minimaliai būtina kritinė masė bendraminčių.
Norintys TAI daryti turi atsišaukti patys.
Tokiam reikalui vadų nereikia.
Vadizmas neveda niekur.
O ir kontorai patogu- vadukui per cibulius šnaic ir atia.
Mūsų visuomenė yra dar giliai sovietinio mentaliteto.
Liumpenai masto kaip eiliniai burliokai- kažkas kitas turi padaryti.
Tada jie puls girti, “žemai lenktigalvas” ir kitaip šunuodegiauti.
Kol nuotaikos buvo tokios- ką čia benuveiksi.
Bet,..
Padėtis gerokai pakito. Žmonių, piliečių norinčių imtis iniciatyvos jau randasi.
Jau geras pusmetis kaip atsargiai zonduoju įvairiuose komentarų laukuose.
Jaučiau kaip situacija sirpsta- analogiškų pasūlymų mačiau ir daugiau.
Gerai!
Būtent iš vidinių paskatų atsiradę intencijos yra tikras variklis.
Prieš nuspręsdami KAIP tai realizuosime, pabandykime suformuluoti aiškiau- KAS tai bus, kokia forma, KAM ir DĖL KO.
T.y.  koks turėtų būti formatas bei dalyvių veiklos Chartija.
Aš  tai variantų turiu, bet man labiau rūpi jūsiškės nuomonės.
Mielai išklausyčiau.

iš šalies       2016-09-2 9:40

vienas tokių būtinų mažų darbų - viešosios erdvės, kurioje vyktų idėjų apykaita, sukūrimas.
tik kas imsis?

Al.       2016-09-2 9:32

Tautos linkę senti ir irti. Bet tai nereiškia,kad kas nors negali to paskatinti. Kaip sakė Uljanovas,nam nado čužimi rukami nečajenno tolknut padajuščevo čelovieka. Dėl mažųjų darbų pritariu. Galėtum tai netgi išvystyti kurdami mažųjų darbų draugijas.

Dzeikas       2016-09-2 7:31

>7:15
Lygiai taip pat,kaip ir samokslo teorijos sukurimas.

metodas       2016-09-2 7:15

kai negali paslėpti dramblio, geriausia įteigti jog dramblys ne dramblys arba kad dramblių aplamai nebūna.
termino “sąmokslo teorija” demonizavimas yra tiesiog klasikinis metodas atitraukti dėmesį nuo nepatogios informacijos.

Dzeikas       2016-09-2 7:02

Juozapai, kai as girdziu teorijas apie blogieciu klubo suokalbi,masonu lozes ir pan. mane apima toks ziovulys…Cia panasiai kaip marxistine-lenine filosofija apie nacizma kaip kapitalistu instrumenta ir reakcija i socialistine revoliucija.
As eliminuoju is savo skaiciavimu ir prognoziu chimeras.
Aisku tik tiek,kad Lietuva galejo pasukti civilizuotesniu keliu, luzio taskas buvo 1989-91mm.To neivyko del visuomenes neigalumo iskelt lyderiu atatinkanciu tokios visuomenes reikalavimus.Savo postuose gyriau Landsbergi UZ DRASA IR NUOSEKLUMA 1991m rugpjuti.Taciau tai nereiskia kad zavejausi jo metodais didzia dalimi besiremianciais maxima (kuri buvo nerasytas bolsheviku modus vivendi) “tikslas pateisina priemones”.
Ka daryti dabar? Kai nuodai praryti ir pereje ir skrandi , ir kepenu filtra pateko i krauja ir (SVARBIAUSIA) i lasteles - belieka letai,zingsnis po zingsnio filtruoti,kuopti juos lauk.Gydymas buna ilgas ir sunkus ir jo metu pacientas bemaz visalaik turi but po laseline.
Del rinkimu ignoravimo, sutinku su islygom: dalyvauti ir gadint biuletenius.Na ir daryt “mazuosius darbus”: svietimas, veikimas mikrolygyje ir teisetumo bei nekaltumo prezumpcijos diegimas i zmoniu samone.

Juozapas---Al'ui       2016-09-1 22:49

Taikliai įsūdei.
Patiko : )

Al.       2016-09-1 22:42

Plėšikai,vaizduojantys pardavėjus ir jų bendrininkai,vaizduojantys valstybės tarnautojus, apvagia valstybę, kartu - susilpnina šalies gynybą ir diskredituoja šalį tautos ir pasaulio akyse. Ir net pagauti už rankos, tęsia savo veiklą lyg niekur nieko. Nei teisėsauga,nei saugumas, nei valdovė čia neįžvelgia nei organizuoto nusikaltimo, nei diversijos. Ministras,užuot padavęs į teismą savo pirmtaką ir jo bendrininkus, apskundžia pardavėjus. Nors ir pats, turbūt, žino,kad nebaus verslininkų už tai,kad siekė pelno. Jei net už žmonių suvažinėjimą nebaudžia. Žurnalistai ir specialistai viso to akivaizdoje,užuot konstatavę,kad valdžioje šeimininkauja priešas, vapalioja apie godotiną ,,transparenciją”. Suprask, tas geras daiktas toks svetimas niekšiškai lietuvio sielai,kad net savo žodžio jo kalboje nesurastum.

Juozapas---Dzeikui       2016-09-1 18:39

Supratau, dėkui.
Vis tik nematau principinių skirtumų Tavo ir Tarabildos logikoje. Turiu omenyje lygties formulę.
Tai kad judu įrašote skirtingus dėmenis, formulės nekeičia. Juolab tiek Tavo, tiek kolegos Tarabildos variantai yra logiški. Tai yra puzlės dėliojimas dvimatėje plokštumoje. Nesakau jog 2D dėlionė yra kažkuo prasta. Ne.
Vienok besiginčinant dėl atskirų detalių kartais pamirštama jog Didžioji dėlionė susideda iš keleto sluoksnių ir yra trimatė. O tai reiškia jog virš sluoksnio lygčių formulių yra lygtis apie kurios dėmenis dauguma net nenutuokia jog tokie egzistuoja, o tie kurie kažkiek ir žino, to nepakanka pamatyti visumą.
Tačiau logika ir yra logiška kad turi tam tikrus dėsnius.
Taigi kartais yra labai naudinga nesikankinti su mikro detalėmis ir į viską pasižiūrėti iš makro mastelių perspektyvos.
Būtent žvilgsnis pakilus virš rutininių žinių , plius dėsniais paremta ryšių koreliacijos prognostika, leidžia į painius reiškinius pažvelgti konstruktyviau.
Pažvelgus atidžiau, mielas Dzeikai, deja Tavojoje režimo mirties “nuo bado” teorijoje irgi plyšelių yra.
Taigi- globalizuotas pasaulis yra gerokai susitraukęs. Ir valdovų jame nebe tiek daug kaip kadais.
Nekalbėsiu apie bilderbergus. Tie irgi tik “deputatai”. Realiai dabarties padaulį valdo 5-7 žmonės. Be skrupulų, be emocijų. Tokie ” milžinai” kaip ES , JAV ar ta pati ruskija yra tik šachmatų figūrėlės didmeistrių lentoje.
O tai kas tuomet yra Lietuva ir jos matrioškos, olekai ir gražikienės? Ogi pigiausios šaškės. Šeštarūšiai personažai. Bet bendro Žaidimo plane ir tokie šaškininkai turi vietą bei yra naudingi.
Nusileidus iš NTP pora lygių žemiau, akyliau stebint nėra sudėtinga įžvelgti jog mūsų  matrioškos yra dvigubi ar net trigubi agentai vienu metu aptarnaujantys kelis šeimininkus. Ir maitinasi jie iš šeimininkų saujų.
Kas su kuo bekariautų, kas aplink mus bevyktų, matrioškiniai tikrai nepapuls.
Nebus briuselyno, gaus išlaikymą iš ruskyno, neliks amerikosų, gaus pavalgyt iš pindosų.
Jokio skirtumo kaip tai mūsų Lietuvėlei seksis. Bus čia ekonomika ar nebus, liks lietuvių ar visi išsiemigrantins- jokio skirtumo. Kol ši teritorija nominaliai egzistuoja Lietuvos pavadinimu, tol bus kas papeni mūsų kolaborantus.
Net ir putlerio grėsmė yra perdedama. Tas maskolių fiureris taip pat yra buratinas kaip ir visi holandai, merkelienės ir obamos.
NTP galvos sopulys yra nevaldoma Kinija. Todėl ir egzistuoja putleris. Kad būtų ką prieš kinus pastatyt.
Kol yra Kinija, joks ryskynas nežlugs, nes tuomet vakarėnams tektų atsidurti kaktomušos akistatoje su kitajcais.
Manai vakarėnai nežino kas Lietuvoje yra rusų agentai? Žino. Visus alei vieno. Kodėl nepasisoiūlo padėti sugaudyti?
Todėl.
Naudingi idiotai!
Naudingi į kairę ir į dešinę, skersai išilgai visiems parsiduodantys.
Todėl mūsų padėtis yra ypatinga. Kas benutiktų, formaliai Lietuvos Lovio viršūnėse visada bus tie patys nepakeičiami snukiai.
Nei laiku, nei karu, nei badu jų nepaimsi.
Atsparūs kaip bakterijos.
Bet,...
Yra viena silpna vieta. Sistemiškai silpna.
NTP projektas yra pastatytas ant demokratijos, t.y. “valdžių kaitos per rinkimų” Cirką farso.
Rinkimų cirkas yra gyvybiškai būtinas buratinų mulkinimui.
Nebus rinkimų, nebus gražaus “demokratinio” fasado.
Režimo yerminas nepatrauklus rinkodarai. O demokratijos pavadinimą buratinai priima kaip nuosavą skūrą. Nes taip yra išmokyti, taip yra išmuštruoti.
“Demokratija turi būti demokratiška!”,  skelbia neomarksistai.
T.y. be rinkimų cirko “demokratija neįmanoma ir de jure ir de facto.
Rinkimai nevykti negali.
Kitoks scenarijus NTP dramaturgijoje nenumatytas.
Taigi- jei kas ir kelia pavojų režimui, tai tik legitimizacijos sklandaus mechanizmo griūtis.
Nėr rinkimų, nėra ir režimo tęstinumo.
Revoliucija be kraujo, be riaušių , bet su pilnais kalėjimais kolaborantų.
Kol kas rinkimų boikotas su ultimatumais režimui yra vienintelis realesnis variantas.
Sakau realesnis, nes realiu kol kas negaliu įvardinti.
Publika tokiai pilietinio pasipriešinimo priemonei neparuošta.
Nesukurtas nepriklausomas medijų tinklas, inteligentija, intelektualai krapšto nosis “forumuose”, pavieniai nepriklausomi portalai kruta kas sau, vienžo ” veikos” tarsi yra, bet veikla ” iš lempos”.
Tokia reali padėtis. Iš to ir prognozės bei perspektyvos.

Dzeikas       2016-09-1 10:04

Juozapai, Tarabilda bando prognozuoti kas bus.Jis nera tikras del isoriniu veiksniu (karas, Rusijos , ES zlugimas) , taciau isliekant status quo jis prognozuoja “gaisrininko dukros” tiesiogiai ir ne itakojama sub-totalitarines valstybes raida, ta linkme.Putinizacija lietuviskai.
Sutinku,kad esame stumiami link tokios visuomenes, taciau reiskiu abejone del sio projekto sekmes, del mazejanciu istekliu jam t.y. tokio kirpimo visuomenei palaikyti.sakykim visuomene nukraujavusi ir neturi jegu pokyciams.Taciau yra ir “dvaras”.Ir kai ims trukti jiems - stai tada prasides virsmai.
Sakote kaip alkoholiko seimoje, pabrango degtine , vadinasi vaikai maziau valgys, bet ne tevai maziau gers? Siuo atveju ne visai taip: nes ne vien KGB (taip apibendrinus, salyginai pavadinkim) bet ir banditai(kilme, in.) valdo Lietuva.Zlugus valstybei nekuriuos priglaus rusai, ne kurie klijuos egziline vyriausybe JAV, o ne kurie liks “ant ledo”(t.y. staigus soc. statuso sumazejimas; tas sviecia kriminalines kilmes elitui). Ir kandidatu suvokianciu pastaraja perspektyva turetu rastis vis daugiau.Stai cia ir gali buti tas mazas akmenukas kuris nuvers vezima vezanti mus i Tarabildos piesiama perspektyva.

Juozapas ---Dzeikui       2016-08-31 21:47

Na silpnos ar ne tos vietosbūtent ir yra diskusijos reikalas. T.y. ir yra šio portalo tikrosios misijos realizavimas- skatinti savo Valstybės ir Tautos likimui neabejingų piliečių diskusijas.
Matai kolega, visi tamsūs ir buki žmogai yra vienodi. Tokiems nesunku įpiršti ” vieningą” ir “teisingą” nuomonę.
Mąstančių tarpe dviejų vienodų nerasi. Tai esminis skirtumas tarp bandos individų ir asmenybių.
Bandai/kaimenei vienytis pakanka lozungo. Net tikslas nebūtinas.
Asmenybės gali susivienyti tik dėl svarbaus Tikslo ir dar su sąlyga kad rasis bendrų vardiklių kritinė masė.
Tiek Tamsta, tiek kolega Tarabilda ir pan., tiek aš pats- visi esame gana skirtingi žmonės, tačiau skirtingai nuo “agresyviai paklusnios” daugumos mes galime įsiklausyti vienas į kitą nes suvokiame jog Tikslo perspektyvos požiūriu esame labai artimų pažiūrų. O kadangi mąstome kritiškai, tad nesunku susivokti jog nei vienas pats sau atskirai neišgalėsime sugeneruoti 100%- nę Koncepciją.
Todėl mąstančiųjų irtapatų Tikslą turinčių asmenybių ginčai yra labai naudingi nes padeda surasti tiek silpnąsias idėjų vietas tiek geriau vystyti stipriąsias dalis, numatyti galimus variantus bei išvengti nemalonių siurprizų.
Todėl ì Tamstos kritines pastabas žiūriu ramiai ir pagarbiai ir jeigu mums pavyks šią diskusiją tęsti toliau, neabejoju jog ir Patsai tokio požiūrio laikysies.
Grįžtant prie svarstymo, visgi tuo pačiu pageidaučiau Tamstos aiškiau įvardinti kuo kolegos Tarabildos pozicijoje pasireiškia ” silpnumai”?
Argumentus aš gerbiu ir jeigu argumentai tvirti, mielai pripažinsiu prelegento minčių viršenybę.

Dzeikas       2016-08-31 21:21

Juozapui:
Sakydamas “laikas” turejau omenyj ,kad tas, ka Tarabilda vadina zodziu “sistema”, butent to laiko ir neturi(tiek kiek noretu),Tiksliau Lietuvos resursai ne tokie gausus kaip Rusijos ir ilgesni laika laikantis Rusijos valdymo modelio resursai baigsis.Kartu pasibaigs ir stabilumo laikotarpis.
Tikiuosi disputas buvo vaisingas ta prasme,kad neneigiau Tarabildos teorijos, taciau rodziau kaip man atrodo silpnas jos vietas.

Juozapas       2016-08-31 19:53

Man patiko Tarabildos ir Dzeiko disputas.
Geros įžvalgos, įdomūs požiūrio rakursai.
Tai ir yra vertinga komentaruose.
Viena detalė: kolega Dzeikas iškėlė laiko problemą.
Nenorėčiau visiškai sutikti. Nereikia laiko taip sureikšminti.
Laikas nors ir svarbus faktorius, bet ne lemiantis.
Kažkada, prisipažinsiu, aš taip pat nervindavausi jog laikas bėga, o reikalai, t.y. pokyčiai stovi.
Laikas realityvus , todėl tikrai ne visagalis.
Visagalis yra Tas kuris yra anapus, virš laiko.
Nenoriu toli nubristi į lankas nuo disputo temos.
Apie laiko svarbą lakoniškiau ir gal geriau pasakytų Tarabilda.
Iš savo varpinės galiu tik pridurti, priminti posakį- kai žmogus planuoja, D-vas juokiasi.smile

Dzeikas       2016-08-31 13:08

Tarabildai: Sklandziai.
Taciau yra viena silpna grandis - laikas.Sistemele dirba kaip gyvate ryjanti savo uodega ir jeigu nieko neivyks kasti reikes jau savo kakla. Kitaip sakant nuo lovio teks stumti savus. O tai dirva pokyciams ir neapibreztumas.
Todel Rusijos variantas kaip ilgalaikis modus vivendi Lietuvai netinka.Sliekas negali ilgalaika buti pitonu.

Tarabilda Dzeikui       2016-08-31 12:21

Tam tikra prasme šiandien matome tos sistemos rekonstrukcijos pastangas ketveriems (mažiausiai) metams į priekį. Prezidentą rinksim už trejetos metų, kai dirbs jos susimodeliuotas ir mūsų pačių išrinktas paklusnus Seimas, jos Vyriausybė, teisėsauga, KT ir valdoma žiniasklaida. Tokiomis sąlygomis nieko kito Prez. rinkimuose neišrinksime, tik jos proteže (a la Medvedevą Rusijoje), ir turėsime lygiai tą patį ką turime, tik su aštriu totalitariniu padažu. Ši politinė paradigma yra užskliausta ir nepakrutinama. Aišku, ir pražūtinga valstybei jau vien dėl tos priežasties, kad sąmoningoji visuomenės dalis turi tik dvi alternatyvas - arba daryti revoliuciją, arba nusišalinti nuo valstybės reikalų (išvažiuoti arba tyliai rezignuoti ir išmirti čia).
Taip nukraujavusi, kaip dabar Lietuva revoliucijai nebeturi parako. Tokią uždarą paradigmą supurtyti galėtų ne kokie nors ČP jos viduje, o veiksnys, atsiradęs už šios paradigmos skliaustų. Pvz. Brexitas, apie kurį gerai mintį išguldė gretimame straipsnyje D. Stancikas. Mažiau tikėtinas veiksnys - Rusijos griūtis, ko mūsų kvislingai irgi nenori, nes Rusijos faktorius propagandiniame lauke leidžia jai save pozicionuoti ultraeuropiečiais ir didesniais federalistais net už Merkel ir Junkerą su Tusku.Jei žlugtų Rusija, dingtų tas priverstinis poreikis kuo giliau integruotis nežinią į ką ir kodėl. Mūsų posistemis tokių išmėginimų neatlaikytų. Bet Rusija taip paprastai nežlugs nei dėl ekonominių sankcijų, nei dėl naftos kainų.ES lenktynėse, kas greičiau žlugs tikrai bus pirmoji, jei paranojikas Putinas neįsivels į didelį karą.
O jei karas prasidės (neduok Dieve), mūsų sistemėlė subyrės kaip kortų namelis akies mirksniu.

Dzeikas       2016-08-31 11:10

Is esmes sutinku.
Taciau faktoriaus “del akiu” itaka kinta ir regis i padidejimo puse.Ir tai kelia itampa sistemoje.
Klausimas kada itmpa taps kritine ir sistema kis arba subyres.
Ir vel: keistai atrodo sio skandalo paviesinimas.Kodel jis islindo,jeigu priestarauja sistemos principams?
Galbut Kremliaus banditu ir vietiniu vagisiu trintis.Prigimtis vienoda, laukas interesu patenkinimui siaureja.Kazkas turi pasislinkt.

kas valdo Lietuvą?       2016-08-31 11:06

kas vieniems leidžia vogti milijonais, kitus nekaltus baudžia?
kas leidžia vieniems vaikus prievartauti, kitus baudžia už iškrypėlių smerkimą?
——-
atsakymas: Maskvos gauruota ranka.
o politikai bei teisėsauginiai - tik vargani Maskvos šuniukai, klausantys komandų ir gaunantys geriau paėsti.

Tarabilda Dzeikui       2016-08-31 10:51

Tamsta įdomiai keliate kaltųjų klausimą. Kas pas mus nustato moralės kriterijus, pagal kuriuos galima būtų spręsti kaltumo - nekaltumo klausimą? Pati sistema ir jos ramstis bei tarnas - teisėsauga. Nereikia norėti, kad supuvusi sistema pati save imtų ir už plaukų iš balos ištrauktų. Aišku, teisėsauga dėl akių ir šventos ramybės galėtų kokį nors iešmininką pamurdyti ir sutrypti (Masiulį ar Oleko kokį pavaldinį), bet sistema neleis, kad kas nors imtų ją revizuoti. Už tokius ketinimus ir mintis - per nagus. Ir teisėtai, pagal tos pačios sistemos nustatytus moralinius kriterijus.
Tad kalčiausi yra tie, kurie kelia balsą. Tokie kaltieji yra ieškomi ir atrandami. Kol kas tyliai izoliuojami, kad nedrumstų sistemoj ramybės.

Dzeikas       2016-08-31 9:36

Tragedija ne tame ,kad vagia.O tame ,kad niekada neatrandama kaltuju.
Tiketina ,kad vienintelis madam buvimo tikslas Daukantineje yra kompromituoti Lietuva, jos “akcijos” ir antirusiska isterika (ir tai isterikai priestaraujantys darbai) tik liudyja tai.
Tragedija tame, kad vagys nebaudziami.Ne apie vagisius savaime aisku kalbu.
Todel jeigu Olekas ar bent padeje parasus ant sio sandorio bus realiai pasodinti- tai bus “netyciukas” geras darbas is daukantines puses.
Na jei ne, tai mes prie to seniai iprate.

Tarabilda       2016-08-31 9:22

KGB žaidimai labai verti rimtesnio dėmesio. Kiaurasamčių ir šaukštų pirkimai vyko juk ne šiandien, o 2014 metais, kaip tik tada, kai buvo deklaruota siekiamybė tų 2-jų BVP procentų krašto gynybai - t.y. laikytis įsipareigojimų NATO. Žodžiais įsipareigojimas skambėjo gražiai, bet praktikoje mūsų KGBistai, atsakingi už krašto apsaugą, tam NATO parodė špygą taukuotą. Todėl, kaip mes nekoneveiktume Trumpo, jis visiškai teisus, kalbėdamas apie 5 straipsnį ir gynybą tokių valstybių, kurios tokiu netradiciniu būdu šalies gynybą ir Nato stiprina. Kitaip kaip provokacija šio reikalo nepavadinsi.
Bet jei jau taip nutiko, mūsų gynybos pajėgų vadė, kuri šią afiorą seniai žinojo, privalėjo susitvarkyti tyliai, neskandalizuojant įvykio. Paklauskit savęs, kodėl jai būtent dabar to prireikė? Ar ten kokių nors socdemų ir Oleko patraiškymas yra vertesnis už valstybės prestižo krachą?

sąjūdiniai - tai beždžionės       2016-08-31 8:35

aklos, kurčios, nebylios beždžionės tie sąjūdiniai konservatoriai.
olekas jau 10, ar 15 metų kaip vagia - visi mato, tik polikarpovna, landzbergis, kubilius - nemato, negirdi, nesako…

Dzeikas       2016-08-31 8:29

Romui, kuris neprijaucia:
Jeigu teisingai supratau tamsta, tai sajudiniai i tarnybas savu “mokanciu vogti” neprikisa?

Dzeikas       2016-08-31 8:15

Kodel???
Atsakymas pats persasi:
Kas bus pareigunui kuris netyletu ir butu paviesines skandalinga pirkima dar sanderio paruosimo stadijoje?
Manimi netikekite, nes as galiu buti subjektyvus kaip ir bet kuris zmogus.Pasiziurekite i pulkininka Pociuna.Kiek zinau jis kontroliavo amerikieciu lesu panaudojima skirtus Baltarusijos opozicijai.Pernelyg gerai kontroliavo.
Kas atsitiko teisejams nepanorusiems dalyvauti susidorojime su Mergaites gynejais.
Kas atsitiko STT pareigunams nepaklususiems Prezidentes nurodimui kur ieskoti kaltu ir kurie pasirodo buvo teisus?
Pati sistema nenumato atviros konkurencijos ir pavaldiniu priestaravimo ir iniciatyvos galimybes.
Islike tie,kurie temoka galvom linkseti ir sutinka but atpirkimo oziais.
Todel karingi valdziukes (daugiausia Prezidentes asmenyje) “be suvio nebus” kelia ironiska sypsni. Kariuomenes ir Gynybos ministerijos veikejai plauna tautos pinigus visai ne tam,kad visa tai prazutu karo ugnyje.
Todel suviai jeigu ir bus, tai is savuju i nesusipratusius ir bandysiancius pakelt ginkla i agresoriu.
PS.Apie tvarka kariuomeneje girdejau is zmogaus tarnaujancio sandelininku.Uzemes sia pareigybe kadaise sportisko jaunuolio sonai ir zandai eme sparciai apvaleti.

Romas, nei kiek neprijaučiantis konservatoriams       2016-08-31 8:09

O jeigu rimtai, tai:
valdantieji, šiuo atveju socialdemokratai(-vadas guvęs gydytojas Olekas)prikišo į tarnybas savų, kurie moka “kombinuoti”, t. y vogti. Dėl to, už viską kas vyksta, atsakingi yra socialdemokratai.

pasigailėkime komunistų       2016-08-31 6:38

jie juk nabagai.
tarnauti okupantui, vogti iš Lietuvos, skriausti vaikus - tai didesnių nelaimėlių net pravieniškėse ar lukiškėse nerasite…

piguva       2016-08-31 6:16

Nėra jau taip blogai.
Nu vat pavyzdžiui, prieštankinius “Jewelin”  liolekai nupirko tik dvigubai brangiau nei estai.
Ne keturgubai.
Taip buvo sutaupyta lėšų priešui atspariems šaukštams.

Bolekas       2016-08-31 6:10

O dar labai svajojame atnaujinto mūsų oro pajėgas.
Gal žinote kas gali parūpinti mums kokį kukurūznyką už lėktuvnešio kainą?

dēdė Miegas       2016-08-31 6:05

Cha, jūs giūsit aukštienlinki kai sužinosite kokia kaina Peteliškino ministerija pirko antklodes.
Eurų banknotais užikloti būtų pigiau.

Būsto naujienos       2016-08-31 5:51

Dabar paaiškėjo, kad p. Peteliškinas įspūdingomis kainomis perka ne tik šakutes ir šaukštus.
Neseniai p. Peteliškinas kariuomenei apdyvendinti nupirko keturias palapines.
Už brezentines palatkes ministerija be jokių skrupulų sumokėjo virš ketvirčio mln. eurų.
Kaip už keturis butus.
Pinigų yra, niagajla.

Akamuto Huewato       2016-08-30 20:55

Gaila kad mes ne Japonijoje….
Po tokių gėdingų pirkimų visa ministerija su Peteliškinu priešakyje turėtų pasidaruti Harakiri.
Nepasidarys…
Peteliškino kiauliškos akytės nors ir siauros, bet ne japoniškos- tiesiog nuo per gero gyvenimo taukais užtinę.

kirkylas       2016-08-30 20:50

Iki rinkimų teikia suspėt suorganizuoti dar vieną svarbų pirkimą.
Kaip žinia, kai rūrūūsai puls, tai jie mus užims per tris valandas.
Todėl pagal gražią tradiciją rūūūsus turime deramai sutikti.
Negalime būti užklupti nepasiruošę.
Reikia iš anksto nupirkti pakankamą kiekį gėlių puokščių.
BranKiai!

Sosaldomkratas Prem terjeras Butkevyčius       2016-08-30 20:44

Rinkimai artėja, reitingai palei plintusą- reik keisti Devizą.
Lozungas ” Svarbiausia žmogus” morališkai nusidėvėjo.
Skelbsim naują:
” Valdžios žmogui svarbiausia turėti kuo didesnį Šaukštą!”

Atridenimas       2016-08-30 20:38

Kodėl,kodėl…
Todėl kad iš raidės “L”!
Nuo kiekvieno šaukšto- 100 eur otkatas, negi neaišku?

Tiekėjas       2016-08-30 20:33

Dar turime pasiūlyti kamufliažinių uniformų dekoruotų Swarowski kristalais, Gucci firmos aukštakulnių kerzinių batų ir Dloce Gabanna firmos autkojų. Papgiaja atiduosim- tik 10 000 eur komplektas!

Ministerijos aukštuomenė       2016-08-30 20:28

rename:
“šaukštuomenė”

Veračis       2016-08-30 20:26

Dar yra rezervų:
Į kiekvieną kazarmų tualetą po auksinį unitazą!

grumstas       2016-08-30 20:23

Klausimas labai nekompetentingai “pastatytas”; kariuomenė neperka, ji naudojasi tuo ką jai nuperka valdininkai, pareigūnai , biurokratai , kuriems pavestas kariumenės aprūpinimas inventoriumi. Minia šį klausimą supras tiesmukai ir šauks multiplikuodama šią žinią; kariuomenė tokia, kariuomenė anokia. Ar čia tyčia a dėl žurnalistinės nekompetencijos klausimas suformuluotas be suopračio?
Valdininkai grobsto , o kaltinama kariuomenė.

Maximavičius       2016-08-30 20:15

Ot kur viarslas! Nueini į “Senukus”, prisiperki peilių po 13 eur, nuneši Peteliškinui ir parduodi po 180 eur.
Ir jokios rizikos, jokio vargo.
Reika ir mums pafaryti biznouką. O kodėl gi ne?
Po rinkimų valdžion ateis mūsų draugelis Kubyylius.
Dabartiniai auksiniai šaukštai nenaudojami, Peyeliškinas juos laiko sandėlio indaujoje.
Realiai dabar kariuomenė palikta plikom rankom. Pirštais kabina košę.
O kuo duosim priešui į kaktą šviežio karo atveju?
Taigi, po rinkimų- prisikraunu iš maximos nukainuotų kitajskų šaukštų  po 1 eur ir žygiuoju pas Raselę.
Parduosiu po 500 eur už vnt. O ką? Normaliai.

 

Sėkmės džentelmenai       2016-08-30 20:01

Dabar aišku kodėl turime veržtis diržus ir gynybai skiriamus asignavimus didinti iki 2 % BVP.
Kad peteliškinai gyventų dar riebiau.
Brangius šaukštus peteliškinai pirko už aštuonubą kainą todėl, kad tikram džentelmenui kabinti iš bačkos juoduosius ikrus pigesniu šaukšteliu neleidžia luomo savigarba.

Liolikas Peteliškinas       2016-08-30 19:55

Argi permokame? Ha, dar gal nedamokame!
Rūsai yra gudrūs- jie žino kur laikysim boxerius, kur laikom šautuvus ir granatas. Rūsų šnipai turi visų mūsų sandėlių planus, o gal ir raktų kopijas.
Rūsai turi ir visų šaulių sąjungos narių namų adresus.
Tad kai kils karas su rūsais, mūsų ginkluotė ir amunicija bus sunaikinti per ein moment.
Niageraj!
Todėl sugalvojome genialų planą- apdinkluosime kariuomenę rūsams netikėtais ginklais:
prieštankinės pjaustymo lentelės žemė- oras klasės priešlėktuviniai kočėlai, samčiai jūrų minoms semti, o taip pat stambaus kalibro šakutės, automatiniai pėstininkų šaukštai bei uždelsto veikimo peiliai.
Tokią ginkluotę agresijos atveju be vargo išslapstysime, o vėliau išdalinsime pasipriešinimo būriams.
Rūsams bus visiškas siurprizas, juos ištiks šokas ir jiems beliks kapituliuoti.
Žodžiu, investavę į naujausią virtuvinę ekipiruotę, mias sutaupėme tas milžiniškas lėšas kurias galėjome bergždžiai iššvaistyti tankams, lėktuvams ir kitokiems niekalams.
Už tai mus ne bausti reikia, o apdovanoti.
Bei skirti miatines 1000 MGL dydžio premijas!

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.