Kodėl dalis Druskininkų tarybos narių apie posėdį sužinojo tik iš žiniasklaidos?

Piliečiai klausia   2013 m. sausio 30 d. 19:52

0     

    

Kodėl dalis Druskininkų tarybos narių apie posėdį sužinojo tik iš žiniasklaidos?

Druskininkų m. savivaldybės tarybos narys Karolis Kaklys jį išrinkusiems druskininkiečiams per vietos žiniasklaidą („Druskonis“, 2013-01-18–24) praneša, jog Tarybos posėdžiai vyksta opozicijai nežinant, o savivaldybės administracija klastoja oficialius dokumentus.

Piliečiams smalsu:

1. Ar tikrai Druskininkų savivaldybės Tarybos posėdžiai vyksta slapta nuo jos narių?

2. Ar tikrai Druskininkų savivaldybėje falsifikuojami dokumentai?

3. Kodėl tyli parlamentinių partijų vadovai, kai jų nariai Druskininkų Taryboje priversti kęsti administracijos patyčias?

2013 m. sausio 18–24 d. Nr. 3 (1195)

Dalis Tarybos narių apie posėdį sužinojo tik iš žiniasklaidos

Karolis KAKLYS, Savivaldybės tarybos narys

Stebėdamas situaciją viešoje erdvėje pamatau antraštes: „Ričardas Malinauskas vykdė įstatyme įtvirtintą pareigą vengti interesų konflikto, tačiau savivaldybės sprendimas nepriimti jo nusišalinimo – nepakankamai motyvuotas“, – rašoma Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos internetiniame puslapyje.

Atsidaręs šią nuorodą pirmą kartą sužinojau, kad apskritai vyko 2012-03-16 d. Druskininkų savivaldybės tarybos posėdis, kuriame meras R.Malinauskas pateikė nusišalinimą raštu dėl alkoholio produktų mažmeninės prekybos licencijavimo klausimo, dėl kurio pats galimai buvo suinteresuotas. Taip pat 2012-03-28 d. Tarybos posėdžio metu nebuvo informuota apie jokį R.Malinausko nusišalinimą ar bandymą nusišalinti.

Ar šis posėdžio protokolas gali būti falsifikuotas atbuline data, norint išvengti atsakomybės, pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą?

Šis merą nuo viešų ir privačių interesų konflikto apgynęs Savivaldybės tarybos protokolinis sprendimas atsirado kaip iš giedro dangaus. Ne veltui keliu klausimus, kodėl savivaldybės administracija vengia teikti Tarybos nariams iš opozicijos posėdžių protokolus ar kitą svarbią informaciją, susijusią su Tarybos nario veikla. Savivaldybės tarybos narys, norėdamas gauti bet kokią informaciją iš Druskininkų savivaldybės administracijos ir savivaldybei priklausančių įmonių ar įstaigų, privalo kreiptis iš anksto raštu. Vieno langelio principu išdėstyti, kam bus naudojama prašoma informacija ir kitokie absurdai, kuriuos, manau, galima pavadinti ne kaip kitaip, kaip cenzūra. Pavyzdžiui, Tarybos nariui paprašius informacijos, po dvidešimties darbo dienų gali būti tiesiog atšauta, jog prašoma informacija yra susijusi su neproporcingai didelėmis darbo ir laiko sąnaudomis, ir jos paprasčiausiai nepateikti visai.

Kurioje savivaldybėje jūs matėte, kad Tarybos nariai, prašantys savo veiklai reikalingos informacijos, būtų įpareigoti aiškintis, kam ir kokiu tikslu naudos tą informaciją? Manau, kad tai yra Tarybos narių įpareigojimas bei varžymas.

Mes siūlėme balsuoti papunkčiui dėl tokio reglamento keitimo, tačiau į mūsų pasiūlymus reaguota nebuvo, negana to, pats buvau išvadintas melagiu už tai, kad pasakiau, jog negavau daugiau nei prieš pusmetį prašytos informacijos, t.y. posėdžių protokolų. Kiti opozicijos kolegos yra paprašyti pasiaiškinti, kodėl apskritai prašo posėdžių protokolų. Tokie veiksmai kelia įtarimų, kaip protokoluojami Tarybos ir komitetų posėdžiai.

Todėl Druskininkų savivaldybės administraciją klausiu viešai:

Kodėl apie šį (2012-03-16 d.) posėdį nebuvo informuota dalis Tarybos narių (opozicijos), taip pat kodėl nebuvo viešai paskelbta apie vyksiantį 2012-03-16 d. Druskininkų tarybos posėdį nei savivaldybės internetinėje svetainėje, nei žiniasklaidos priemonėse?

Kur buvo paviešintas Tarybos protokolinis sprendimas nepriimti R.Malinausko nusišalinimo sprendžiant klausimą dėl alkoholio produktų mažmeninės prekybos licencijavimo?

Kodėl 2012-03-28 d. Tarybos posėdyje svarstant alkoholio produktų mažmeninės prekybos licencijavimo klausimą nebuvo paviešintas nei R.Malinausko nusišalinimas, nei Tarybos protokolinis sprendimas, kuriuo nepriimtas nusišalinimas?

Jei vyko 2012-03-16 d. posėdis, kodėl Tarybos narių balsavimo rezultatai reglamento nustatyta tvarka nėra paskelbti savivaldybės interneto tinklalapyje?
Kodėl http://www.druskininkai.lt internetinėje svetainėje iki šiol nėra posėdžio filmuoto įrašo, darbotvarkės ir posėdyje priimtų sprendimų?

Savivaldybės veikla privalo būti vieša, ir visa informacija apie sprendimus bei jų priėmimo eigą lengvai ir greitai pasiekiama kiekvienam druskininkiečiui ir tuo labiau Tarybos nariui, visais aktualiais klausimais įtraukiant kuo daugiau druskininkiečių, o ne tik vienai partijai pritariančių aplinkos žmonių. Ginant viešą interesą tokį reglamento pakeitimą dėl informacijos teikimo apskundėme teismui. Manome, kad savivaldybė neturi slėptis už biurokratijos sienų.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.