Kodėl dalis Druskininkų tarybos narių apie posėdį sužinojo tik iš žiniasklaidos?

Piliečiai klausia   2013 m. sausio 30 d. 19:52

0     

    

Kodėl dalis Druskininkų tarybos narių apie posėdį sužinojo tik iš žiniasklaidos?

Druskininkų m. savivaldybės tarybos narys Karolis Kaklys jį išrinkusiems druskininkiečiams per vietos žiniasklaidą („Druskonis“, 2013-01-18–24) praneša, jog Tarybos posėdžiai vyksta opozicijai nežinant, o savivaldybės administracija klastoja oficialius dokumentus.

Piliečiams smalsu:

1. Ar tikrai Druskininkų savivaldybės Tarybos posėdžiai vyksta slapta nuo jos narių?

2. Ar tikrai Druskininkų savivaldybėje falsifikuojami dokumentai?

3. Kodėl tyli parlamentinių partijų vadovai, kai jų nariai Druskininkų Taryboje priversti kęsti administracijos patyčias?

2013 m. sausio 18–24 d. Nr. 3 (1195)

Dalis Tarybos narių apie posėdį sužinojo tik iš žiniasklaidos

Karolis KAKLYS, Savivaldybės tarybos narys

Stebėdamas situaciją viešoje erdvėje pamatau antraštes: „Ričardas Malinauskas vykdė įstatyme įtvirtintą pareigą vengti interesų konflikto, tačiau savivaldybės sprendimas nepriimti jo nusišalinimo – nepakankamai motyvuotas“, – rašoma Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos internetiniame puslapyje.

Atsidaręs šią nuorodą pirmą kartą sužinojau, kad apskritai vyko 2012-03-16 d. Druskininkų savivaldybės tarybos posėdis, kuriame meras R.Malinauskas pateikė nusišalinimą raštu dėl alkoholio produktų mažmeninės prekybos licencijavimo klausimo, dėl kurio pats galimai buvo suinteresuotas. Taip pat 2012-03-28 d. Tarybos posėdžio metu nebuvo informuota apie jokį R.Malinausko nusišalinimą ar bandymą nusišalinti.

Ar šis posėdžio protokolas gali būti falsifikuotas atbuline data, norint išvengti atsakomybės, pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą?

Šis merą nuo viešų ir privačių interesų konflikto apgynęs Savivaldybės tarybos protokolinis sprendimas atsirado kaip iš giedro dangaus. Ne veltui keliu klausimus, kodėl savivaldybės administracija vengia teikti Tarybos nariams iš opozicijos posėdžių protokolus ar kitą svarbią informaciją, susijusią su Tarybos nario veikla. Savivaldybės tarybos narys, norėdamas gauti bet kokią informaciją iš Druskininkų savivaldybės administracijos ir savivaldybei priklausančių įmonių ar įstaigų, privalo kreiptis iš anksto raštu. Vieno langelio principu išdėstyti, kam bus naudojama prašoma informacija ir kitokie absurdai, kuriuos, manau, galima pavadinti ne kaip kitaip, kaip cenzūra. Pavyzdžiui, Tarybos nariui paprašius informacijos, po dvidešimties darbo dienų gali būti tiesiog atšauta, jog prašoma informacija yra susijusi su neproporcingai didelėmis darbo ir laiko sąnaudomis, ir jos paprasčiausiai nepateikti visai.

Kurioje savivaldybėje jūs matėte, kad Tarybos nariai, prašantys savo veiklai reikalingos informacijos, būtų įpareigoti aiškintis, kam ir kokiu tikslu naudos tą informaciją? Manau, kad tai yra Tarybos narių įpareigojimas bei varžymas.

Mes siūlėme balsuoti papunkčiui dėl tokio reglamento keitimo, tačiau į mūsų pasiūlymus reaguota nebuvo, negana to, pats buvau išvadintas melagiu už tai, kad pasakiau, jog negavau daugiau nei prieš pusmetį prašytos informacijos, t.y. posėdžių protokolų. Kiti opozicijos kolegos yra paprašyti pasiaiškinti, kodėl apskritai prašo posėdžių protokolų. Tokie veiksmai kelia įtarimų, kaip protokoluojami Tarybos ir komitetų posėdžiai.

Todėl Druskininkų savivaldybės administraciją klausiu viešai:

Kodėl apie šį (2012-03-16 d.) posėdį nebuvo informuota dalis Tarybos narių (opozicijos), taip pat kodėl nebuvo viešai paskelbta apie vyksiantį 2012-03-16 d. Druskininkų tarybos posėdį nei savivaldybės internetinėje svetainėje, nei žiniasklaidos priemonėse?

Kur buvo paviešintas Tarybos protokolinis sprendimas nepriimti R.Malinausko nusišalinimo sprendžiant klausimą dėl alkoholio produktų mažmeninės prekybos licencijavimo?

Kodėl 2012-03-28 d. Tarybos posėdyje svarstant alkoholio produktų mažmeninės prekybos licencijavimo klausimą nebuvo paviešintas nei R.Malinausko nusišalinimas, nei Tarybos protokolinis sprendimas, kuriuo nepriimtas nusišalinimas?

Jei vyko 2012-03-16 d. posėdis, kodėl Tarybos narių balsavimo rezultatai reglamento nustatyta tvarka nėra paskelbti savivaldybės interneto tinklalapyje?
Kodėl http://www.druskininkai.lt internetinėje svetainėje iki šiol nėra posėdžio filmuoto įrašo, darbotvarkės ir posėdyje priimtų sprendimų?

Savivaldybės veikla privalo būti vieša, ir visa informacija apie sprendimus bei jų priėmimo eigą lengvai ir greitai pasiekiama kiekvienam druskininkiečiui ir tuo labiau Tarybos nariui, visais aktualiais klausimais įtraukiant kuo daugiau druskininkiečių, o ne tik vienai partijai pritariančių aplinkos žmonių. Ginant viešą interesą tokį reglamento pakeitimą dėl informacijos teikimo apskundėme teismui. Manome, kad savivaldybė neturi slėptis už biurokratijos sienų.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.