Žiniasklaida

Žinių radijas klausia: ko reikia, kad žmonės labiau pasitikėtų žiniasklaida?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugpjūčio 2 d. 14:25

13     

    

Žinių radijas klausia: ko reikia, kad žmonės labiau pasitikėtų žiniasklaida?

ziniuradijas.lt

Anot Vilmorus, šiandien Lietuvos žiniasklaida pasitiki 33 proc. žmonių, o 24 proc. nepasitiki. JAV dar visai neseniai žiniasklaida pasitikėjo daugiau nei vyriausybe, o šiandien – jau atvirkščiai. Smunkantis pasitikėjimas žiniasklaida būdingas ne vienai demokratinei valstybei: ja pasitiki vos 19 proc. britų, o 57 proc. prancūzų mano, kad spauda priklauso nuo vienos ar kitos politinės partijos.

Žiniasklaidos vartotojai dažnai kritikuoja žiniasklaidą dėl objektyvumo ir skaidrumo stokos, netikslių antraščių, negatyvumo ir sensacijų vaikymosi.

Ar žiniasklaida išgirs visuomenės kritiką?

Laidos svečiai – Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir žurnalistas Vidmantas Valiušaitis.

ziniuradijas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-08-29 9:47
chenlixiang       2018-07-17 10:15
2018.5.3yangpeng       2018-05-7 4:56
wanglili       2017-11-20 5:51
chenlina       2017-08-15 9:41
Al.       2017-08-5 23:31

Niekas nesikeis tol, kol su žmonėmis, praradusiais garbę ir sąžinę, padorūs žmonės nenustos bendravę. Gana apsimetinėti, kad kariaujam savo mažus karus. Ir pas laidos vedėją, kuris kviečiasi į savo laidas žmones be garbės ir sąžinės, padorūs žmonės eiti negali.

KLAUSIMAS NIEKAM,       2017-08-4 19:50

nes visiems [mąstantiems] aišku, kad žiniasklaida turi būti OBJEKTYVI , nenuperkama, o tokia, kokia ji yra LRT - nereikalinga iš viso niekam. Nors ir labai gaila…..

Marginalas       2017-08-4 14:25

Nežinau, ko reikia, kad pasitikėtų, tačiau reikia, kad visai netikėtų.

Raigerdas        2017-08-3 18:13

Melagis ir demagogas Dainius Radzevičius čia yra pristatomas kaip Žurnalistų Sąjungos pirmininkas. Nors tikroji jo profesija yra demagogija. Kas įdomu, kad Žurnalistų sąjungą tenkina toks gyvas Žvieglys, kurį aprašė G. Orwell’as ponas D. Radzevičius. Todėl laida neatsakys į sau pačiai užduotą klausimą dėl pasitikėjimo žiniasklaida. Laidos vedėjas, matomai, nori tik paplepėti aktualia Lietuvai tema, bet nežino kas gali kompetetingai atsakyti į šiuos klausimus. Vidmantas Valiušaitis tinka šitai laidai ir jis bent jau bandė kalbėti sąžiningai. Toks dalykas kaip sąžinė Dainiui Radzevičiui yra svetimas dalykas. Jis turėtų pats pasitraukti iš savo pareigų, bet jis šito nedarys, nes jis laiko, kad melas, dvigubi, trigubi, keturgubi standartai yra visiškai normalūs dalykai Lietuvoje. Jis yra iš tų, kuris Lietuvos visuomenę laiko durniaus vietoje. Kokiai žiniasklaidai Dainiaus Radzevičiaus pozicionavimas yra artimesnis: fašistinei ar komunistinei? Aišku, kad komunistinei, nes visi jo pateikiami demagogijos metodais suvelti argumentai yra klausytojams pateikiami, kaip klaidinantys argumentai. Pažiūrėkite, kaip jis į savo demagogijos maišalynę įpina Tarptautinių organizacijų išdėstytą poziciją. Tą patį metodą naudodavo ir komunistiniai ideologai savo laidose, kai reikėjo Vakarų pasaulį pristatyti sovietiniams žiūrovams.
Kokia nauda buvo iš tos laidos? Nauda buvo tokia, kad pokalbių metu išaiškėjo vienas įdomus dalykas: kokie šlykštūs yra tie išsigimę padarai, užsakantys tokią žiniasklaidą, ir ją finansuojantys, o žurnalistai, pasirodo, yra ne žurnalistai, o artistai, kuriems reikia suvaidinti tokį ar anokį vaidmenį, kad išdurti savo žiūrovus ar klausytojus, pagal užsakytą už pinigus žurnalistinį triuką arba manipuliavimą žmonių nuomone. Vienu žodžiu, žiniasklaida gyvena grynai pagal aprašytą gyvenimą G.Orwell’o “Gyvulių ūkyje”.

Agnė       2017-08-2 22:05

LRT info laidos apgailėtinos. O Jakilaičio laida visada tik į ,,vienus vartus,, (kitos nuomonės būti negali). Tai visų mūsų mokesčių mokėtojų televizija ir radijas. O feceboko naujienas komentuoti iš vis nesuvokiama.

Kokie       2017-08-2 15:47

kvailiai gali pasitikėti dezistais?

Kaunas       2017-08-2 15:40

Nepakenčiama, kai valstybinė LTV yra uzurpuota grupuočių, pučiančių į vieną dūdą (Jakilaitis, Miliūtė, Pumprickaitė). Tegu eina į privačias TV, ir ten užsiima savo propaganda ar atidirbinėja užsakovams. Ne visuomeninėje TV. Ir iš viso, kiek gali vadovauti tokiai įstaigai prasipylęs “elektrikas”?

Dzūkija       2017-08-2 15:04

Ar reikia gelbėti žiniasklaidą ??? O ką atsakytumėte,jeigu paklaustų, ar reikia gelbėti mėšlo krūvą ??? Tikrų ,objektyvių žinių ,gelbėti nereikia - tai tiesiog žinios,o propagandos vieta šiukšlyne…

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.