Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Užsienio politika, Geopolitika

Kita versija – ar įtikinama? Povilas Gylys apie Rusijos kariuomenės išvedimą – kam turi atitekti didžiausi nuopelnai: V.Landsbergiui ar A.Brazauskui?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 1 d. 18:36

29     

    

Kita versija – ar įtikinama? Povilas Gylys apie Rusijos kariuomenės išvedimą – kam turi atitekti didžiausi nuopelnai: V.Landsbergiui ar A.Brazauskui?

Tuo metu – prieš ketvirtį amžiaus – buvau Lietuvos užsienio reikalų ministras. Oponentų liūdesiui tebesu gyvas. Gyvas tų įvykių dalyvis ir liudininkas. Turiu faktais paremtą savo nuomonę apie tuos laikus. Bet NĖ VIENAS laisvos žiniasklaidos atstovas, nė vienas žurnalistas, rašantis ar kalbantis rusų kariuomenės išvedimo klausimu, svarbios datos proga nepaskambino, nepaklausė MŪSŲ nuomonės. Todėl pasirodo rašiniai, kuriuose formuojama nuomonė, kad konservatoriai – V.Landsbergis, Č.Stankevičius ir kiti – yra šios istorijos herojai.

Suprantama – „elitas“ ir toliau tęsia žmonių indoktrinavimą naujausių laikų istorijos klausimais. Grubiau kalbant, naujoji nomenklatūra iškraipo istoriją.

Mano nuomonė, trumpai kalbant, tokia: V. Landsbergis ir jo komanda darė viską, kad sutrukdytų sėkmingą kariuomenės išvedimą, kad paskui A. Brazauską ir jo šalininkus galėtų apkaltinti nesugebėjimu išspręsti trečiojo Nepriklausomybės etapo įgyvendinimo – užtikrinti realią šalies teritorijos, jos sienų kontrolę. Ir, aišku, suokalbiu su Maskva.

Daug kas mano, kad toks konservatorių elgesys buvo 1993 rudeniui planuoto perversmo strategijos dalis. Ir to neigti nenorėčiau. Tačiau keli dalykai tam, galimam, perversmui sutrukdė. Pirma, kariuomenė buvo išvesta, antra, rugsėjo pradžioj turėjo atvykti ir atvyko Popiežius Jonas Paulius ll ir, trečia, Vakarai, įtariu, nepritarė planui nuversti TEISĖTAI IŠRINKTĄ, kad ir ekskomunistų valdžią. Nors savanoriai, kaip vėlesni įvykiai parodė, buvo perversmui ruošiami.

Realūs viešosios erdvės valdytojai žino mano nuomonę, todėl BIJO pokalbio su manim. Nors niekada ir jokiu klausimu nepretenduoju į absoliučią tiesą. A. Brazausko nėra, P. Gylį galima užblokuoti ir jaunimui galima diegti mintį, kad ir šį kartą sėkmės tėvas yra Vytautas.

Mano nuomonė, atleiskit, yra kita – didžiausi nuopelnai rusų kariuomenės išvedimo istorijoje tenka prezidentui Algirdui Brazauskui, kuris labai nepalankiomis, politinės isterijos sąlygomis sugebėjo palaikyti konstruktyvius santykius su Rusijos prezidentu Borisu Jelcinu. Ir jie susitarė. Vytauto Landsbergio galimybės, švelniai pasakysiu, šiuo požiūriu būtų buvusios, jei jis būtų buvęs valdžioje, labai ribotos. Visa tai sakau nebūdamas Algirdo vienuolijos nariu.

P.S. Prisipažinsiu – man nepatinka, niekinantys tekstų pavadinimai. Tuomet Rusijos federacija atliko teisingą ir naudingą Lietuvai veiksmą. Todėl savo vertinimuose mes turėtume būti teisingi, adekvatūs.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Bjauru buvo jausti sąmokslą       2018-09-8 10:28

Jis ore tvyrojo nuo pat prezidento rinkimų rezultatų. Landsberginių berečių isterija reiškėsi grubiausiais būdais, visi kalėjimų verti žulikai ėjo “už landsbergį”, krepšinio žvaigždės gėdijosi būti lietuviais, o visi apginkluoti šmikiai, užuot rūpinęsi valstybės saugumu, patraukė į pakaunės krūmus kovoti “už landsbergį”. Manau, jei ne A. Brazausko ištvermė, Lietuva būtų turėjusi ir daugiau aukų. Nes juk tarybiniai stalino anūkai stojo “už landsbergį”, o ne už Lietuvą, ir buvo pasiryžę dėl jo žudyti savo tautiečius.

Al.       2018-09-4 23:53

Tuo metu, kai Landsbergis nakvojo užbarikaduotam Seime, o žmonės gulė po tankais, draugas Brazauskas gėrė Baltąjį gandrą pas Ferensą. Kai žmonės rinko parašus, reikalaudami rusų kariuomenės išvedimo, AMB kreipėsi į tautą, girdi, jei išeis tarybinė armija, tai kas mus gins?  Šį kartą Gylys, atrodo, bus praleidęs progą patylėti. Pasirodė, kad koks buvo komuniaga, toks ir liko.

jurgis       2018-09-4 14:29

pliurpalas…

Pikc       2018-09-3 19:28

Na, kad konservatnykai visų ir visus nuopelnus sau linkę prisiimti ir save “ant šakių kelti” kaip neminėtiną substanciją - anokia paslaptis. Bet tai nereiškia, kad komuniagos dėl to automatiškai herojais patampa - juolab, kad AMB pasisakymai tiek apie Trispalvę, tiek apie sovietų/rusų kariuomenę yra užfiksuoti. Antra vertus Lietuva į NATO įstojo prezidentaujant tam pačiam AMB. Taigi, nė Landsbergio, nei Brazausko atveju netinka skirstymas “tas geras - o tas blogas”: abu norėjo valdžios, abu naudojosi progomis ir uodė, iš kur vėjas pučia, kad “liktų ant bangos”. Nė vienas iš jų nėra herojus.

Pikasas > dr. Jonui Ramanauskui       2018-09-2 14:52

Nebuvo laiko bijoti. Kai užrašiau lozungą Kauno Rotušės mitingui “Atėjūnų armija, važiuokit namo”, tai ne nustebau koks jis buvo didelis. Berods, keliolikos metrų. Nebuvo tas protestas labai gausus, bet vis tik jis buvo…

Pikasas       2018-09-2 14:45

Ne tik dėl “Niko”. Labiau dėl išsakytos pozicijos, kuri analogiška… Ką gi - ne, tai ne…

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-09-2 14:31

Iš tų laikų dėl Sovietų kariuommenės išvedimo yra išlikę labai nedaug.
Pirmiausia, tai atsimenu savo kaimyną iš Žemosios gatvės, Kaune, Saulių Patacka (Algirdo Patacko) brolį, kai jis prie Birštono gatvės požeminės perėjos rinko parašus dėl tos kariuomenės išvedimo. Drąsaus vyro būta.
Antrą, atsimenu A.M. Brazausko pasakymą dėl tos kariuomenės išvedimo: “O KAS MUS GINS?”
Trečia, atsimenu kai buvo ar tai blokuojamos kareivinės Šančiuose ar kaip, tai su kolega Algimantu Meškausku Gedimino gatvėje valgėmė kuldūnus ir prie mūsų prisėdo, berods kapitonas, tai pasikalbėjome gana taikiai. Nelabai ką ten išmanėme.
Ketvirta. Ar tai iš Kauno dienos publikacijų ar kito laikraščio, prisimenu nuotraukas, kuriose sėdi ir kalbasi Pavelas Gračiovas, Rusijos ginybos ministras, su Audriumi Butkevičiumi, krašto apsaugos ministras. Manau, kad A.Butkevičius turėtų ką pasakyti. Gal jam neleido, kai buvo 25-mečio minėjimas?
Na, o jeigu Povilas Gylys turi FAKTUS, tai tikrai tegu savo nuomonę pagrindžia. Vien pasakymų čia neužtenka. Tiesiog kviečiu P.Gyly kalbėti konkrečiai, gerai būtų dokumentais, nes visgi pagal pareigas turėjo būti kažkas tikrai.

Povilas       2018-09-2 14:21

Pikasai, negaliu turėti kolegų LDDP.
Kitokių partiečių - taipogi, nes niekad nebuvau jokios partijos nariu.
Vėlgi logika sako, kad įsikarščiavęs palaikėte mane kažkuo kitu (galbūt dėl niko?).

Nepavyks, p. Gyly,        2018-09-2 13:06

Nepavyks, p. Gyly, išbalinti AMBalo raudono munduro. Mes irgi dar gyvi, o tų gyvųjų, manau, tūkstančiai, kurie aktyviai dalyvavo ir domėjosi tuomečiais įvykiais. Juk yra filmuota medžiaga, kaip Lietuvos Respublikos Vadovas p. Vytautas Landsbergis ir Rusijos Federacijos Prezidentas p. Borisas Jelcinas 1991-07-29 pasirašo sutartį - “Sutartis tarp Lietuvos Respublikos ir Rusijos Tarybų Federacinės Socialistinės Respublikos dėl tarpvalstybinių santykių pagrindų”. ...“Sutarties preambulėje buvo įtvirtinta labai svarbi nuostata, kad, „TSR Sąjungai pašalinus Lietuvos suverenitetą pažeidžiančias 1940 metų aneksijos pasekmes, bus sudarytos papildomos Aukštųjų Susitariančiųjų Šalių ir jų tautų tarpusavio pasitikėjimo sąlygos“. 1991 metais nustojus egzistuoti SSRS, Rusijos valstybė pasiskelbė visų jos teisių ir pareigų tęsėja. Pareiga pašalinti Lietuvos okupacijos ir aneksijos pasekmes perėjo Rusijai. Prasidėjo naujas derybų etapas dėl buvusiosios SSRS kariuomenės, priklaususios Rusijos Federacijos jurisdikcijai, išvedimo iš Lietuvos teritorijos.” Visiškai pritariu komentatoriui Pikasui - ačiū už išsamias įžvalgas ir priminimus. O komentatoriui “koncerviniam pikasiui 2018-09-2 10:27 ” siūlau paprastą išeitį - neskaityti to, kas tamstai nepatinka ir neįtinka?

Pikasas > 12:18       2018-09-2 12:54

Matau, kad jūs tikitės užuojautos sulaukti. Kodėl turėčiau? Beje, net ir sunki vaikystė - ne pasiteisinimas…

Pikasas Povilui       2018-09-2 12:52

Memanau, kad jūs, Povilai, esate kairesnis už buvusius kolegas LDDP-istus. Kaip kai kurių keistų politinių, Kremliui pataikaujančių grupuočių nariai.  Gal netgi turite savo nuomonę. Manoji kitokia. Tai ką? - pliektis mums dėl to ar kaip?

Povilas       2018-09-2 11:32

Pone Pikasai, nesinervinkit.
Aš pats esu gan konservatyvių pažiūrų.
Ko gero galėčiau kai kur suprasti Jus.
Gal netgi pabalsuočiau už konservatorius, jeigu tokie Lietuvoj būtų.
Bet deja…

šūdpikasiui       2018-09-2 11:18

Tavo močiutė teisi- tu neturi nei garbės nei sąžinės. Esi koncervų šuva.

Pikasas Povilui       2018-09-2 10:46

Loginiai pamąstymai man patinka. Jūsų, Povilai, komentaras su jais niekaip nesusijęs. Jūsų supratimas apie padorumą, švelniai sakant, keistas. Vytautas Landsbergis buvo ryškus Nepriklausomybės kovos lyderis ir tikrai ne jums tai paneigti… Beje, jokių “dievukų” politikoje neturiu. Klaidų gali padaryti kiekvienas. Tačiau visada tikslingiau žvelgti į veiklos visumą. Tai, kad specifiniai kadrai siūlė V.Landsbergiui išskristi iš Lietuvos lėktuvu - nieko nereiškia, nes neaišku kur jis būtų nuskraidintas. Iki Minsko ar toliau į rytus? Kliedesiai apie paveldėjimą yra tokie naivūs, kad juos net komentuoti nebūtina. Profesorius buvo ir yra konservatorių partijos Garbės statusą turintis narys. Jis ir apie Gabrieliaus apsisprendimą eiti politikos keliu sužinojo toli gražu ne pirmas. Pakomentavo tik taip: “Įdomus bandymas”. Keista, kad politinę patirtį turintys asmenys nusileidžia iki visokių kliedesiukų lygį. Kaip mano a.a. močiutė pasakytų: “Nei garbės, nei sąžinės…”

Povilas       2018-09-2 10:16

Loginiai pamąstymai.
Pikasui nepatiks.
Bet padoriau bus išsakyti savo versiją apie “patriarchą” kol šis dar gyvas, nei kad kada nors ...
Taigi, kažkada man nesuprantama buvo, kodėl konservų dievukas kritiškais momentais rodė tokią šokiruojančią visus drąsą.
Su laiku, ramiai viską apmąstant, aiškėjo:
- tai nebuvo drąsa, o tik įgimtas neprilygstamas gudrumas bei įžūlumas.
Šitas “dėdulė” netgi sausio 13-tąją turėjo paruoštą pabėgimui lėktuvą ir galėjo išskristi bet kuria kryptimi.
Tačiau išlaukė... Gal ir nelengvai, bet turint informacijos daugiau už kitus pavyko ir atsipirko.
Strategija paprasta: atsirasti būsimų nugalėtojų stovykloje anksčiau už daugumą, užimti vadovaujančią poziciją ir neatiduoti jos niekam (nebent anūkui paveldėjimo keliu).
O tada jau galima tvarkyti savo reikaliukus, tenkinti ambicijas.
Aišku, nepamirštant, kad situacija gali keistis kardinaliai ir būti tam vėl pasiruošus.
Jo didysis oponentas AMB neturėjo tokio apsukrumo ir tiek galimų elgesio variantų. Todėl ir labai drąsiu atrodyti jam neišėjo.

Dzeikas       2018-09-2 9:48

Pikasai, jus asmeniskai man esate skyle nezinau kuom pridengta ir angazuota landzbergiu klykai.
Taciau kai jusu komentarai nesa migla i zmoniu protus paslemekus vaizduodami kazkiom vertais pagarbos - isikisu ir oponuoju jusu persamoms idejoms. Nes man nesinori kad jusu ginami paslemekai turetu kazkoki tai politini svori auditorijos akyse.
Ir argumentai mano bendroji logika ir veiksmu analize. O jusu gi - ad hominem .Tiek mano, tiek Gylio , tiek bet kuriu paslemeku oponentu atzvilgiu.
Skaitytojai teatsirenka kieno argumentais vadovautis.

koncerviniam pikasiui       2018-09-2 9:27

Galime tik pakartoti pasiūlymą tamstai susirinkti savo paklodes ir vanoti iš čia von. Įgrisai iki gyvo kaulo šunsnuki.

Pikasas Dzeikui       2018-09-2 9:00

Galiu tik pakartoti ankstesnį siūlymą susirasti jums pašnekovą pagal savo mentalitetą ir etiką.

E951       2018-09-2 8:48

įdomu koks “proto bokštas” tada sugalvojo rengt referendumą dėl okupacijos žalos atlyginimo. tokiu jautriu ir pavojingu momentu. ar ne provokacija?

Ramiros       2018-09-2 8:29

Apmaudsu kada liaupsinamas tas AMB. Jeigu būtų buvusi jo valia, tai manau, nepriklausomybę nuo kremliaus būtume matę kaip savo ausis. Juk jis ir trispalvės nekentė ir kovo 11-os nenorėjo, nei “Baltijos kelyje” dalyvavo, nenorėjo, kad ir okupacinė kariuomenė būtų išvesta iš Lietuvos. Juk visi girdėjo, kaip jis viešai kalbėjo, kad kategoriškai pasisako prieš raudonosios kariaunos išvedimą, nes, sako jis, kas tada mus gins ... Nuo ko ? Mano manymu, kaip tik pavojus ir slypi iš tos šalies. Taip, kaip koks chameleonas jis tik prisitaikė prie sąlygų, bet vidus tai, manau, nepasikeitė. Manau, kad liaupsės jam suaktyvėjo, kada vėl iškilo klausimas dėl tos raudonosios koloborantinės partijos pripažinimo nusikaltėjiška bei galimas Niurnberg II. Turėtų tas būti, nes, kiek žinau, raudonųjų nusikaltimai nei kiek ne mažesni buvo už rudųjų ...

Dar vienas       2018-09-2 5:19

AMBalo ministeris išlindo iš melagysčių liūno.

Dzeikas.       2018-09-2 3:29

Pikasui:
Jusu pasisakymu logika kaip toje ukrainieciu patarleje: “V ogorodie buzina, a v Kijeve djadjka” kas mazdaug butu “Mano darze seivamedis bujoja nes Vilniuje smelio perteklius”.
Pasiskaitykite laisvalaikiu savo rasinelius.Nepriimkite asmeniskai, kai reikia ginant savo poziuri rasineti paklodes - pirmas pozymis,kad ginate netiesa.Man beje irgi taip buna.Cia jokia grazbylyste nepades.

Klasika        2018-09-2 0:26

Sumanė žmogelis priminti, kad prie AMB buvo ministru. Verčiau būtų patylėjęs. Praleido progą... o žodis ne žvirblis. 

Pikasas Dzeikui        2018-09-1 22:20

Logika yra labai svarbus rodiklis. Visada stengiuosi su ja neprasilenkti. Viso gero.

Dzeikas       2018-09-1 21:31

Pikasui:
Kas stumdo savo gimines per kitu galvas i partijos vadus , toleruoja tamsius ju darbelius kodel negaletu daryti tai ka Gylys sako? Juk sakoma, kas meluoja - tas ir vagia.
Jusu nuomuone , Pikasai, i kuria jus turite teise, biski su logika kertasi.
Tad zmonems iskyla dilema, kam tiketi? Jums, ar logikai.

Pikasas       2018-09-1 20:46

Nereikėtų autoriui taip susireikšminti: “Oponentų liūdesiui tebesu gyvas.” Juk kitu atveju oponavimo tikslingumas gerokai sumažėtų. Dargi teigiama, kad kažkas BIJO diskutuoti su šiuo buvusių kairiųjų valdžios ministru.  Ir P.Gylio nuomonė - tik jo asmeninė nuomonė, kurią jis turi teisę turėti. Ir ne daugiau… Kalbėjimas apie kažkokį organizuotą perversmą, manau, artimos absurdui. Tokia mano nuomonė. Prisiminus AMBrazausko “suverenitetą suverenitete” arba “stepą po stepo” nekyla joks noras padaryti jį Lietuvos Laisvės vėliava. Lemtingą vakarą, lemtingą mūšį laimėjo V.Landsbergio vedami AT nariai. O visokie referendumų ar “stepavimo” siūlymai LEMTINGU METU laiku buvo išmesti už borto. Jei A.Juozaičio “istorinė klaida” nebūtų padaryta, istorijos eiga galėjo būti visiškai kitokia. Pakaunės savanoriai TIKRIAUSIAI buvo specifinių jėgų projektas. Siūlymas susidoroti su jais nepavyko. Kaip nepavyko įrodyti, kad jie ruošia atentatą prieš AMBrazauską. Tąkart būtent V.Landsbergiui pavyko įtikinti sujudusius savanorius neeskaluoti okupantų kariuomenės įsikišimo. Tos kariuomenės, kuri dar nebuvo palikusi Lietuvą. Nereikėtų P.Gyliui klaidinti skaitytojų. Na, nebent kitaip elgtis jis nebeturi teisės…

Dzeikas       2018-09-1 20:42

Jeigu tas butu pasakyta 90-uju viduryj - nepatikeciau. Taciau laiko vejo nupustu dulkiu nuo “patriarcho” darbeliu, Radzvilo liudijimu sviesoje deliojasi kiek kitoks pasjansas.
Ar galetu buti tiesa tai ka Gylys sitame strapsnyj liudyja? Ne kiek nepriestarautu veiksmu logikai.

Pasirodo,       2018-09-1 20:12

“...naujoji nomenklatūra iškraipo istoriją”. Tai neteisėta. Istoriją gali rašyti tik profai. Jų pavardes žinot. Jei nežinot, žiūrėt teliką. Ten juos rodo.

Na jau ne!       2018-09-1 19:17

Kuris?
A nei vienas.
Ruskių kariuomenė išsinešdino dėka Auďriaus Butkevičiaus įžvalgumo ir neeilinių taktinių gebėjimų. Jis ruskius tiesiog suvystė.
Jeigu Kuprotas Ožys nebūtų nelaiku išsišokęs su reikalavimais atlyginti okupacijos žalas, ruskiai būtų išsinešdinę dar greičiau ir mums naudingesnėmis sąlygomis.
O Brazas,... Ką Brazas- kol Audriukas realius darbus darė, ambalas viešbutyje dulkino bufetavą.
Brazas tik braškes nusiraškė kai jau viskas buvo padaryta. Naxaliavščikas ir pisdabolas.


Rekomenduojame

Prof. Gediminas Merkys: „Pasaulėžiūros GESTAPO beldžiasi į Lietuvą. Mielieji, turėtume kažkaip tam doroviniam marazmui priešintis, reaguoti“

Sustabdykime barbarus – NE tyčiniam paukščių naikinimui jų pačių lizduose

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Paskutinis Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: epochinės įžvalgos ar ... atgaila?

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Vytautas Rubavičius. LGBT+ – naujasis pažangusis pasaulinis proletariatas?

Prezidentė skaitys dešimtąjį metinį pranešimą

Algimantas Rusteika. Apie leidimus ir uždraudimus

Rimantas Rubavičius. „Baltic Pride“ Švento Rašto šviesoje

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasios įkvėpti skelbkime ir mes įstabius Dievo darbus

Miesto grimasos: Vitalijaus Balkaus „Iš savo varpinės“ laida apie gatvę-vaiduoklį

Tautos forumas: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pademonstravo panieką šalies Konstitucijai ir visuomenei

Padėkime Tėvynei grįžti prie Dievo: visus geros valios žmones kviečiame šiandien, birželio 8-ąją, į Atsilyginimo maldą prie Vilniaus Katedros varpinės

Raimondas Navickas. Iš kur toji prokurorų ir teisėjų mielaširdystė vaikus prievartavusiam šiauliečiui ir apie šio nusikaltimus tylėjusiems bendrams?

Adolfo Damušio politinių studijų dienos: susitinkame birželio 14–15 d. Nacionalinėje bibliotekoje

Robertas Grigas. Ir vėl ideologijos importas

Algimantas Rusteika. Apie laisvę

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.