Šeimos politika, Žmogaus teisės

Kita „vaikų nemušimo įstatymo“ pusė

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 18 d. 17:03

18     

    

Kita „vaikų nemušimo įstatymo“ pusė

Siūlome susipažinti, su kokiais sunkumais susiduria neįgalius vaikus auginantys tėvai, prieš kuriuos pykčio priepuolio ištikti vaikai kelia ranką.

Daugiau apie šias problemas ir institucijų nepasirengimą padėti tėvams jas spręsti skaitykite 15min.lt publikacijoje „Kita „Mato reformos“ pusė: kėde užsimojusį paauglį tramdę tėvai apkaltinti smurtu“.

Ir nors ši problema egzistavo ir anksčiau, tačiau vasario 14-ąją Seimui priėmus pataisas, kuriomis buvo uždraustas visų formų smurtas prieš vaikus ir fizinių bausmių taikymas, tėvai, auginantys agresijos priepuolių ištinkamus neįgalius vaikus, pernelyg lengvai tampa dar ir institucinio smurto aukomis.

* * *

Ko gali griebtis įpykęs vaikas ir kaip priversti elgtis suaugusieji, gerai iliustruoja ir šiomis dienomis veidaknygėje išplatintas video iš Brazilijos:

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2017-02-19 20:55

Amerikieti, tai ir eziui aisku, kad draudziama.
As gi pasakoju kaip realiai veikia sis istatymas.Taip, mamyte ikisa i “county jail” bet neilgam.Vaika - i internata.Kuriam skirtingai nuo lietuvisku vakus maitina gerai ir dirbt ukyje ar aukletoju asmeniniams reikalams nevercia. Taciau ten - ne pyragai.Ir vaikai paragave internato ir turedami proga vel gyvent su tevais, o jiems pasiulo tokia galimybe - jeigu tevai ne sadistai ir ne kokie pabaisos, prasosi grazinami pas tevus. O kai kurie, kai gyvenau JAV ir isigyjau poasitikejima tarp amerikieciu, jie man patys sake: vaikui, kai tas jau suzino apie galimybe “pasodint” tevus, perspeja:“Tu gali mane paskust, bet zinok, kad i mano namus tu niekada negrisi tada”. Istatymai yra, taciau vaikai mokinami pasvert savo sprendimus skust tevus, ir jie neskuba tuo naudotis , jeigu santykiai pakenciami.
Cia istatymas sako , kad uz grecio virsijimo 30-40 myliu/h ir daugiau gali buti baudziamas kalejimu. Tik tai nereiskia , kad visus pazeidejus ir gruda cypen is eiles. As pats i tokia situacija patekes buvau. Isude bauda $42 (vaziavimas be dirzu) ir tiek.Amerikieciu policija neskuba baust visa istatymo jega. Kysiu jei ka niekada nesiuliau.

Amerikietis Džeikui       2017-02-19 18:18

Mušti vaikus Amerikoje griežtai draudžiama. Gausu atvejų kai viešoje vietoje, sakysim supermarkete besispyriojančiam vaikui per užpakalį uždrožusi motina suimama ir papildo didžiausią pasaulyje Amerikos kalinių armiją.

aaa       2017-02-19 15:07

tai pas mus bus diegiama šitokia afromerikietiška kultūra kaip šitam video ?Baisu.Laaaabai baisu.

ežiukas       2017-02-19 11:45

Puikus Dzeiko komentaras.
.
“Akivaizdu tiek, kad igyvendinti “vaiku nemusimo” istatyma Lietuva NEIGALI savo dabartines organizacijos bukleje.”
.
Gerb. kolega Dzeikas taikliai nusakė esmių esmę.
Taip pat Dzeikas labai tiksliai pažymėjo ir korupcinį veiksnį.
Visiškai pritariu.

Dzeikas       2017-02-19 10:13

Pasisaipyti is kito nuomuones, ypac jeigu jis netiksliai isdeste argumentus lengva. Sunkiau atremti argumentus.Garliavos Mergaites atveju visi mateme ,kaip veikia netobula valstybes masina pries S(h)eimos teise. Ir mateme kas atsitinka kai neveikia.
“Lietuviutauta” mano poziuriu teisus, kad Lietuvos pilieciu visuomenes laukia sachas ir matas, nes smurto metodais auklejami vaikai nebus paruosti gyventi toje aplinkoje kur tenka PATIEMS spresti ir patiems imtis atsakomybes.Patikekite, lietuviu vaikai , ypac lietuvisko gyvenimo budo seimu, tu tipisku, - daugumas yra “uzciuchinti”, bijantys parodyti savo “as”, bijantys buti kitokiais negu kiti. Jie NEPARUOSTI gyventi IDEJU pasaulyje.
Kitavertus valstybes, ypac LIETUVISKOS valstybes kisimasis i seimos reikalus - nezinau kuris kosmaras baisesnis.
Akivaizdu tiek, kad igyvendinti “vaiku nemusimo” istatyma Lietuva NEIGALI savo dabartines organizacijos bukleje.
Ta sunkiai igyvendina JAV su savo istobulinta balanso principu paremta istatymu sistema.Ten realiai leidziama vaikui pasirinkt. Leidzia paragaut ir tevu dirzo, ir vaiku namu, kurie ir JAV ne pyragai. Jeigu tevai dirzu paaukleja vaikus bendrojo gerio remuose - vaikai (JAV) ismoksta tai toleruoti, ir daznai karta paragave internato visdelto renkasi ne visada pedagogiskus, bet mylincius tevus.
Taciau lietuviskas valdininku korpusas, perdem korumpuotas ir suformuotas pazinciu ir nepotizmo principu paprasciausiai nesugebes taip sudetingai veikti.
Reziumuojant: palikt kaip yra - valstybes nykimas ir susejimas su jau matomu galu. formaliai draust tevams kistis i vaiku auklejimo procesa - savo susejimo procesa paversime pragaru.
Prievarta pries vaikus tera pasekme ir spresti ja istatymu tas pats kaip det spakliu ant sifilio randu.

Greit       2017-02-19 10:04

ir Šakalieniai ragus aplauzys kokia brangi atžalėlė.

"pūkuotukai" apsimeta       2017-02-18 23:32

Gestapinio Skvernaverneto propagandonai apsimeta jog nesuvokia, kad ne vaikų mušime/nemušime reikalas- kalba juk apie sukurtą atvirą įnagį totalitariniam terorui prieš piliečius.

Garantuotojui užjautėjui 21:37       2017-02-18 22:58

“Visaregintis” rentgene -“ačiū”.
Linkėjimai ir tavo vaivorykštinei kontorai kad rūpinasi neįgaliųjų įdarbinimu.
Regėjimo invalidumas nelaimė, bet proto negalia tai jau Bausmė.
Neužjausim.
Tu, demagoge, demonstruojiesi esąs visas minkštas ir pūkuotas, švelnių judesiukų ir moteriškų manierų.
Kokia pidarų porelė tave “meilėje” užaugino?
Kuris “mamas” ir kuriuo galu tave žindė?
Grįžk pas juos, gausi “čiulpinuko”.

 

Tikras lietuvis       2017-02-18 22:55

Mušti vaikus, ypač neįgalius, yra būtina.

Lietuvių tauta       2017-02-18 22:19

įrodė visam pasauliui, kad posakis “už vieną muštą 10 nemuštų duoda” yra labai tesingas. Lietuvoje vaikai gausiai mušami ir todėl išauga dorais, geraširdžiai altruistais, kupinais meilės tėvams, Dievui, savo artimui ir visoms pasaulio tautoms. Lietuviai išauginas savo vaikus taikiais žmonėmis, todėl Lietuvos visuomenė gali pasididžiuoti esant bene labiausiai vieninga ir vienas kitą palaikanti pasaulyje. Iš drausminamų beržine koše vaikų išauga kūrybingi, drąsūs, kupini idėjų, linkę imtis iniciatyvos verslo, mokslo ir meno lyderiai.

Donatas       2017-02-18 21:44

Čia tik žiedeliai, šaknys yra giliau. Kodėl Šakalienė taip stengiasi? Ar tik jai nereikia atidirbti tuos norvegiškus milijonus? Juk pinigai jau sumokėti, tai reikia ir rezultatų. O rezultatų ilgai laukti nereiks. Pagal naują tvarką globos namuose vaikus galima laikyti tik trumpą laiką. Reiks juos kažkur padėti. Pas mus žmonės gyvena biednai, viskam trūksta pinigų. Ir staiga sprendimas - juk gerieji norvegai priglaus vargšus vaikus. Va jums ir rezultatas-jie mums pinigus mes jiems vaikus. Just business nothing personal…

to meslietuvisui       2017-02-18 21:37

Garatuoju,kad tave mušo,užaugai be meilės.Užuojauta.

isivaizduokite       2017-02-18 21:36

jusu akivaizdoje isiutes vaikigalis musa mazesni ir silpnesni uz save. Kaip reaguojate? Gal apsimetate kad nematote? O gal bandote zodziais itikinti, kad negrazu skriausti mazesni? O kas, jei tas chuliganiukas nuleidzia jusu pamokymus negirdomis ir toliau talzo mazyli? Jums suristos rankos istatymu- jei bent paliesite pirstu museika, jau yra paruostas straipsnis jums.
Kokia iseiti pasiulytumete?

kas užaugs?       2017-02-18 21:26

Jis, tas augantis monstras jaučia visu savo kūnu, kad aplink esantys nieko negali padaryti , dėl ko jis negalėtų elgtis taip , kaip matome. Jis tą supranta ir smurtauja atvirai, nebodamas , nuodugniai ir pedantiškai.
Stasio norėčiau paklausti ; o kokios auklėjimo spragos pražiūrėtos,kokios klaidos padarytos būna vienos šeimos tų pačių vaikų, kurių vienas elgiasi normaliai , o kitas kaip tas mažasis monstras. Vienas išauga budeliu, kitas puikiu žmogumi? Gal galėtum suvokti, kad net ir gyvūnai - vienas dresiruojamas lengvai , kitas sunkiai , o trečias ir visai nepasiduoda auklėjimui.

Meslietuvisui       2017-02-18 21:02

Oi, tik nereikia “lialialia”, čiulbuoni.
Supainiojai adresą. Visi jausmingi vaikučių “mylėtojai” renkasi ne čia.
Čia paprastai lankosi normalūs, norvegų genderistų poapo nečiulpiantys žmonės.
Eik savo krokodiliškų šlango ašarų varvinti pas monikutes ir tepkinus.
Ir dar- perduok linkėjimus toooobulai biologinei smaukūnaitei.
Ir jos raudonai piniginei.

Mes lietuviai       2017-02-18 20:54

kovosime už teisę mušti mūsų vaikus. Mušti vaikus yra neatskiriama mūsų slaviškos kultūros dalis. Drausti mums mušti vaikus reiškia kėsintis į mūsų tautos ir šalies suverenitetą, į mūsų laisvę. Būkime vieningi kovoje už teisę mušti vaikus!

Visa Europa skaudžiai moka       2017-02-18 19:40

už tradicijų ignoravimą ,tame tarpe ir auklėjimo tradicijų.Staigiai bandoma kažką liberalaus kitoniško sukurti ir gaunasi,kad tik dėl išorinio įvaizdžio,kurį greitai sugriauna vaikai.Taktilinės jutiminės informacijos ignoravimas ne visada pasiteisina.

stasys        2017-02-18 18:32

Mes visiškai skirtingai įsivaizduojame vaiku auklėjimą ir pasekmes kurias matome šitame video .Klaidos padarytos auklėjime tokios pat skaudžios kaip ir smurtas prieš vaikus , ir vienu atveju ir kitu vaikai suvokia aplinka klaidingai ..smurtas tik pasekmė to ..todėl dėti čia lygybės ženklo neišeina ... smile


Rekomenduojame

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.