Šeimos politika, Žmogaus teisės

Kita „vaikų nemušimo įstatymo“ pusė

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 18 d. 18:03

18     

    

Kita „vaikų nemušimo įstatymo“ pusė

Siūlome susipažinti, su kokiais sunkumais susiduria neįgalius vaikus auginantys tėvai, prieš kuriuos pykčio priepuolio ištikti vaikai kelia ranką.

Daugiau apie šias problemas ir institucijų nepasirengimą padėti tėvams jas spręsti skaitykite 15min.lt publikacijoje „Kita „Mato reformos“ pusė: kėde užsimojusį paauglį tramdę tėvai apkaltinti smurtu“.

Ir nors ši problema egzistavo ir anksčiau, tačiau vasario 14-ąją Seimui priėmus pataisas, kuriomis buvo uždraustas visų formų smurtas prieš vaikus ir fizinių bausmių taikymas, tėvai, auginantys agresijos priepuolių ištinkamus neįgalius vaikus, pernelyg lengvai tampa dar ir institucinio smurto aukomis.

* * *

Ko gali griebtis įpykęs vaikas ir kaip priversti elgtis suaugusieji, gerai iliustruoja ir šiomis dienomis veidaknygėje išplatintas video iš Brazilijos:

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2017-02-19 21:55

Amerikieti, tai ir eziui aisku, kad draudziama.
As gi pasakoju kaip realiai veikia sis istatymas.Taip, mamyte ikisa i “county jail” bet neilgam.Vaika - i internata.Kuriam skirtingai nuo lietuvisku vakus maitina gerai ir dirbt ukyje ar aukletoju asmeniniams reikalams nevercia. Taciau ten - ne pyragai.Ir vaikai paragave internato ir turedami proga vel gyvent su tevais, o jiems pasiulo tokia galimybe - jeigu tevai ne sadistai ir ne kokie pabaisos, prasosi grazinami pas tevus. O kai kurie, kai gyvenau JAV ir isigyjau poasitikejima tarp amerikieciu, jie man patys sake: vaikui, kai tas jau suzino apie galimybe “pasodint” tevus, perspeja:“Tu gali mane paskust, bet zinok, kad i mano namus tu niekada negrisi tada”. Istatymai yra, taciau vaikai mokinami pasvert savo sprendimus skust tevus, ir jie neskuba tuo naudotis , jeigu santykiai pakenciami.
Cia istatymas sako , kad uz grecio virsijimo 30-40 myliu/h ir daugiau gali buti baudziamas kalejimu. Tik tai nereiskia , kad visus pazeidejus ir gruda cypen is eiles. As pats i tokia situacija patekes buvau. Isude bauda $42 (vaziavimas be dirzu) ir tiek.Amerikieciu policija neskuba baust visa istatymo jega. Kysiu jei ka niekada nesiuliau.

Amerikietis Džeikui       2017-02-19 19:18

Mušti vaikus Amerikoje griežtai draudžiama. Gausu atvejų kai viešoje vietoje, sakysim supermarkete besispyriojančiam vaikui per užpakalį uždrožusi motina suimama ir papildo didžiausią pasaulyje Amerikos kalinių armiją.

aaa       2017-02-19 16:07

tai pas mus bus diegiama šitokia afromerikietiška kultūra kaip šitam video ?Baisu.Laaaabai baisu.

ežiukas       2017-02-19 12:45

Puikus Dzeiko komentaras.
.
“Akivaizdu tiek, kad igyvendinti “vaiku nemusimo” istatyma Lietuva NEIGALI savo dabartines organizacijos bukleje.”
.
Gerb. kolega Dzeikas taikliai nusakė esmių esmę.
Taip pat Dzeikas labai tiksliai pažymėjo ir korupcinį veiksnį.
Visiškai pritariu.

Dzeikas       2017-02-19 11:13

Pasisaipyti is kito nuomuones, ypac jeigu jis netiksliai isdeste argumentus lengva. Sunkiau atremti argumentus.Garliavos Mergaites atveju visi mateme ,kaip veikia netobula valstybes masina pries S(h)eimos teise. Ir mateme kas atsitinka kai neveikia.
“Lietuviutauta” mano poziuriu teisus, kad Lietuvos pilieciu visuomenes laukia sachas ir matas, nes smurto metodais auklejami vaikai nebus paruosti gyventi toje aplinkoje kur tenka PATIEMS spresti ir patiems imtis atsakomybes.Patikekite, lietuviu vaikai , ypac lietuvisko gyvenimo budo seimu, tu tipisku, - daugumas yra “uzciuchinti”, bijantys parodyti savo “as”, bijantys buti kitokiais negu kiti. Jie NEPARUOSTI gyventi IDEJU pasaulyje.
Kitavertus valstybes, ypac LIETUVISKOS valstybes kisimasis i seimos reikalus - nezinau kuris kosmaras baisesnis.
Akivaizdu tiek, kad igyvendinti “vaiku nemusimo” istatyma Lietuva NEIGALI savo dabartines organizacijos bukleje.
Ta sunkiai igyvendina JAV su savo istobulinta balanso principu paremta istatymu sistema.Ten realiai leidziama vaikui pasirinkt. Leidzia paragaut ir tevu dirzo, ir vaiku namu, kurie ir JAV ne pyragai. Jeigu tevai dirzu paaukleja vaikus bendrojo gerio remuose - vaikai (JAV) ismoksta tai toleruoti, ir daznai karta paragave internato visdelto renkasi ne visada pedagogiskus, bet mylincius tevus.
Taciau lietuviskas valdininku korpusas, perdem korumpuotas ir suformuotas pazinciu ir nepotizmo principu paprasciausiai nesugebes taip sudetingai veikti.
Reziumuojant: palikt kaip yra - valstybes nykimas ir susejimas su jau matomu galu. formaliai draust tevams kistis i vaiku auklejimo procesa - savo susejimo procesa paversime pragaru.
Prievarta pries vaikus tera pasekme ir spresti ja istatymu tas pats kaip det spakliu ant sifilio randu.

Greit       2017-02-19 11:04

ir Šakalieniai ragus aplauzys kokia brangi atžalėlė.

"pūkuotukai" apsimeta       2017-02-19 0:32

Gestapinio Skvernaverneto propagandonai apsimeta jog nesuvokia, kad ne vaikų mušime/nemušime reikalas- kalba juk apie sukurtą atvirą įnagį totalitariniam terorui prieš piliečius.

Garantuotojui užjautėjui 21:37       2017-02-18 23:58

“Visaregintis” rentgene -“ačiū”.
Linkėjimai ir tavo vaivorykštinei kontorai kad rūpinasi neįgaliųjų įdarbinimu.
Regėjimo invalidumas nelaimė, bet proto negalia tai jau Bausmė.
Neužjausim.
Tu, demagoge, demonstruojiesi esąs visas minkštas ir pūkuotas, švelnių judesiukų ir moteriškų manierų.
Kokia pidarų porelė tave “meilėje” užaugino?
Kuris “mamas” ir kuriuo galu tave žindė?
Grįžk pas juos, gausi “čiulpinuko”.

 

Tikras lietuvis       2017-02-18 23:55

Mušti vaikus, ypač neįgalius, yra būtina.

Lietuvių tauta       2017-02-18 23:19

įrodė visam pasauliui, kad posakis “už vieną muštą 10 nemuštų duoda” yra labai tesingas. Lietuvoje vaikai gausiai mušami ir todėl išauga dorais, geraširdžiai altruistais, kupinais meilės tėvams, Dievui, savo artimui ir visoms pasaulio tautoms. Lietuviai išauginas savo vaikus taikiais žmonėmis, todėl Lietuvos visuomenė gali pasididžiuoti esant bene labiausiai vieninga ir vienas kitą palaikanti pasaulyje. Iš drausminamų beržine koše vaikų išauga kūrybingi, drąsūs, kupini idėjų, linkę imtis iniciatyvos verslo, mokslo ir meno lyderiai.

Donatas       2017-02-18 22:44

Čia tik žiedeliai, šaknys yra giliau. Kodėl Šakalienė taip stengiasi? Ar tik jai nereikia atidirbti tuos norvegiškus milijonus? Juk pinigai jau sumokėti, tai reikia ir rezultatų. O rezultatų ilgai laukti nereiks. Pagal naują tvarką globos namuose vaikus galima laikyti tik trumpą laiką. Reiks juos kažkur padėti. Pas mus žmonės gyvena biednai, viskam trūksta pinigų. Ir staiga sprendimas - juk gerieji norvegai priglaus vargšus vaikus. Va jums ir rezultatas-jie mums pinigus mes jiems vaikus. Just business nothing personal…

to meslietuvisui       2017-02-18 22:37

Garatuoju,kad tave mušo,užaugai be meilės.Užuojauta.

isivaizduokite       2017-02-18 22:36

jusu akivaizdoje isiutes vaikigalis musa mazesni ir silpnesni uz save. Kaip reaguojate? Gal apsimetate kad nematote? O gal bandote zodziais itikinti, kad negrazu skriausti mazesni? O kas, jei tas chuliganiukas nuleidzia jusu pamokymus negirdomis ir toliau talzo mazyli? Jums suristos rankos istatymu- jei bent paliesite pirstu museika, jau yra paruostas straipsnis jums.
Kokia iseiti pasiulytumete?

kas užaugs?       2017-02-18 22:26

Jis, tas augantis monstras jaučia visu savo kūnu, kad aplink esantys nieko negali padaryti , dėl ko jis negalėtų elgtis taip , kaip matome. Jis tą supranta ir smurtauja atvirai, nebodamas , nuodugniai ir pedantiškai.
Stasio norėčiau paklausti ; o kokios auklėjimo spragos pražiūrėtos,kokios klaidos padarytos būna vienos šeimos tų pačių vaikų, kurių vienas elgiasi normaliai , o kitas kaip tas mažasis monstras. Vienas išauga budeliu, kitas puikiu žmogumi? Gal galėtum suvokti, kad net ir gyvūnai - vienas dresiruojamas lengvai , kitas sunkiai , o trečias ir visai nepasiduoda auklėjimui.

Meslietuvisui       2017-02-18 22:02

Oi, tik nereikia “lialialia”, čiulbuoni.
Supainiojai adresą. Visi jausmingi vaikučių “mylėtojai” renkasi ne čia.
Čia paprastai lankosi normalūs, norvegų genderistų poapo nečiulpiantys žmonės.
Eik savo krokodiliškų šlango ašarų varvinti pas monikutes ir tepkinus.
Ir dar- perduok linkėjimus toooobulai biologinei smaukūnaitei.
Ir jos raudonai piniginei.

Mes lietuviai       2017-02-18 21:54

kovosime už teisę mušti mūsų vaikus. Mušti vaikus yra neatskiriama mūsų slaviškos kultūros dalis. Drausti mums mušti vaikus reiškia kėsintis į mūsų tautos ir šalies suverenitetą, į mūsų laisvę. Būkime vieningi kovoje už teisę mušti vaikus!

Visa Europa skaudžiai moka       2017-02-18 20:40

už tradicijų ignoravimą ,tame tarpe ir auklėjimo tradicijų.Staigiai bandoma kažką liberalaus kitoniško sukurti ir gaunasi,kad tik dėl išorinio įvaizdžio,kurį greitai sugriauna vaikai.Taktilinės jutiminės informacijos ignoravimas ne visada pasiteisina.

stasys        2017-02-18 19:32

Mes visiškai skirtingai įsivaizduojame vaiku auklėjimą ir pasekmes kurias matome šitame video .Klaidos padarytos auklėjime tokios pat skaudžios kaip ir smurtas prieš vaikus , ir vienu atveju ir kitu vaikai suvokia aplinka klaidingai ..smurtas tik pasekmė to ..todėl dėti čia lygybės ženklo neišeina ... smile


Rekomenduojame

Justas Mundeikis. Apie vaiko pinigus, politikų pažadus ir bunkančią visuomenę

Mitingo „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE“ rezoliucija

Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Sąjunga „Vardan šeimos“ kviečia į protesto akciją „STOP Barnevernet ideologijai, STOP Lietuvos VTAĮT savivalei“

Tomas Baranauskas pokštauja. Nekonfliktiška istorija

Vygandas Trainys. Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir jo atminimo lentos istorija trumpai

Mitingas „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ (vaizdo įrašas)

Rasa Čepaitienė. Naktinės istorijos politikos rezultatas: savivaldybė jokių pretenzijų reikšti negali

Algimantas Rusteika. Amžinai tyčiotis iš visų neįmanoma

Vytautas Sinica. Ir teisėta, ir solidu

Rūta Visocnik. Ginti? Saugoti? Padėti?

Rasa Čepaitienė. Privalome pareikalauti, kad valstybė pagaliau imtųsi kurti savą istorijos politiką, kad atkakliai ir garbingai gintų istorinę tiesą

Advokatas Saulius Dambrauskas: Aš kaltinu teismus, arba Kas naujo miškų fronte

Ramūnas Aušrotas. Kokią žinią neša naujųjų kardinolų paskyrimas?

Vilius Kavaliauskas. Štai kaip į Vilniaus „vamzdį“ atsakė baltarusių Slonimas

Ekonomistas prof. Povilas Gylys „Iš savo varpinės“ laidoje paneigia krizių neišvengiamumo mitą

Šiandien 18 val. visi į mitingą Simono Daukanto aikštėje: „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai ištarkime NE!“

Andrius Švarplys. New Brave World, arba Štai kaip atrodo technototalitarizmas

Nuo bačkos. Finansų ministras Vilius Šapoka: mokėti mokesčius tapo madinga

Linas Kojala. Svarbūs regioniniai rinkimai Vokietijoje

Paskirtasis kardinolas Sigitas Tamkevičius: „Tai ne tik mano, bet ir visų už Lietuvos laisvę kovojusių žmonių pastangų įvertinimas“. Sveikinimai!!!

Į paskutinę kelionę palydėtas menininkas Antanas Kmieliauskas

Vytautas Sinica klausia: kur buvo didieji Rozovos kritikai prieš keletą metų? Kiek metų jiems prireiks, kol „pastebės“ ir šeštąją koloną?

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: 1939-ųjų Lenkijos katastrofa ir „visiško nekaltumo“ mitas

Cenzūros skandalas Vilniuje: „JCDecaux“ atsisako platinti plakatus su Jono Noreikos atvaizdu

In memoriam: Antanas Kmieliauskas (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis apie R. Vanagaitės emocinį šantažą ir dvi visiškai skirtingas reakcijas į jį

Geroji Naujiena. Palaimintas tas, kurio atlygis laukia teisiųjų prisikėlime

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos informacinio lauko nuodai ir priešnuodžiai: kas ryšis?

Vytautas Radžvilas. Jie jau čia: LRT vėl užgrobta!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.