Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žiniasklaida

Ketvirtadienį policijos sulaikytas signataras Zigmas Vaišvila apklaustas kaip įtariamasis – dar vienas bandymas jį užtildyti ar kur kas daugiau?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 13 d. 15:38

25     

    

Ketvirtadienį policijos sulaikytas signataras Zigmas Vaišvila apklaustas kaip įtariamasis – dar vienas bandymas jį užtildyti ar kur kas daugiau?

Ketvirtadienį rytą, apie 9.30 val., policija sulaikė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarą Zigmą Vaišvilą. Po apklausos, kurią atliko Vilniaus apskrities VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos II skyriaus vyr. tyrėja Janina Grinevič, politikas paleistas, jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos, praneša respublika.lt.

Dano Nagelės teigimu, signataras Z.Vaišvila buvo sulaikytas, kai išėjo iš namų patikrinti pašto dėžutės ir išvežtas į apklausą taip, kaip stovi – su šlepetėmis ir treningais, be akinių. Tiesa, leista pasiimti telefoną bei du sumuštinius, ir užrakinti namų duris.

Policija Z. Vaišvilą supažindino su prokurorės nutarimu jį atvesdinti, tačiau vyr. tyrėja Janina Grinevič, pradėjusi jo apklausą kaip įtariamojo, net nelaukdama jo advokato, į tokias „smulkmenas“ numojo ranka. Kaip „Vakaro žinioms“ papasakojo pats Z.Vaišvila, „[p]ažeisdama Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimus turėti advokatą ir prieš tai pranešti apie įtarimų pareiškimą, tyrėja atlikinėjo su manimi procesinius veiksmus. Aš net nespėjau su savimi pasiimti akinių ir asmens dokumento. Tyrėja ir tai ignoravo“.

Kad jis įtariamasis, signataras, jo paties teigimu, sužinojęs kitame dokumente prie savo pavardės pamatęs prierašą įtariamasis, be to, ir pati tyrėja jį informavo, kad kaip įtariamasis, jis turįs teisę turėti advokatą. Pranešusi apie savo sprendimą skirti kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą nepasišalinti iš gyvenamosios vietos – tyrėja perspėjusi, jog pažeidus šį pasižadėjimą gresia griežtesnė kardomoji priemonė. Apie 12.30 val. politikas jau buvo namie.

Paklaustas, kuo jis yra kaltinamas, Z. Vaišvila pasidalijo savo spėjimais, kad formaliai jam mesti kaltinimai susiję su UAB „FF Lizingas“ – neva jis, kaip šios įmonės direktorius, tyčia siekęs šios firmos bankroto. Tačiau, kaip pabrėžė signataras, „visi žino, kad aš daug metų priešinausi nepagrįstam įmonės bankroto bylos iškėlimui“. (Daugiau apie šios Z. Vaišvilos firmos bankroto peripetijas skaitykite ČIA).

Signataro teigimu, tyrėjos J.Grinevič per jo apklausą padarytų pažeidimų kiekis ir pobūdis stebina ne tik jį, bet ir jo advokatus. „[....] tokių pažeidimų, kokie buvo per mano apklausą, jie dar neregėję“, – teigė politikas. Pati J.Grinevič atsisakė teikti žurnalistams „bet kokią informaciją, net ir apie Z.Vaišvilos statusą, nes tai esą yra neskelbtini ikiteisminio tyrimo duomenys“, skelbia respublika.lt.

Kad toks kelintus metus nagrinėjamos bylos „paūmėjimas“ galėtų būti susijęs ir su signataro politine bei visuomenine veikla, minėtame „Vakaro žinių“ straipsnyje klausimas nekeliamas. Tačiau prisiminus, kas buvo aptarinėjama per gruodžio 4-ąją Seime įvykusią signataro Z. Vaišvilos spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo ir A.Skardžius (žr. ČIA), nori nenori peršasi ir toks klausimas: kas ir kodėl šįkart siekia jį įbauginti? Nors galbūt būtų tiksliau klausti: kas yra tikrasis tokio galios demonstravimo taikinys: Z. Vaišvila ar A. Skardžius? Ar ... Gitanas Nausėda? O gal viskas kur kas „paprasčiau“: gal pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos – vienintelis „teisėtas“ būdas nutraukti spaudos konferencijas iš Seimo?

Veidaknygėje šį incidentą aptarinėjantys komentatoriai kelia ir daugiau klausimų.

Štai Linas Šalna apeliuoja į dar ne visų užmirštą istorinę patirtį:

„Patriarchas V. Landsbergis jau ne sykį užsiminė apie egzistuojančią paralelinę valdžią, galbūt gerokai aukštesnę už mūsų renkamą, neaišku kieno kontroliuojamą valstybę valstybėje, kuriai paklūsta politikai, teisinė sistema, infopriemonės, – dalijasi savo mintimis Linas Šalna. – Pavyzdžiui, kaip gali būti, kad apie šį įvykį visi teleradijai ir pagrindiniai žinių portalai sutartinai tyli? Kieno nurodymu? Vaizdelis vis labiau primena Berijos laikmetį. Svarbiausia – net ne kaip pateikti, bet kada ir apie ką nutilti.“

Rūta Janutienė, žurnalistė, dabar pasukusi į politiką, pati ne kartą panašiai „mokyta“, savo veidaknygės paskyroje dvejonių neturi:

„[...] Jis [Z. Vaišvila] yra persekiojamas septintus metus, vis keliant naujas baudžiamąsias bylas nuo to laiko, kai pirmasis surado ir paviešino Dalios Grybauskaitės tarnybos Komunistų Aukštojoje partinėje mokykloje bylą. Persekiojimas prasidėjo iškart po paviešinimo.
Priešpaskutinė baudžiamoji byla Nepriklausomybės akto signatarui buvo iškelta šį pavasarį.
Zigmą Vaišvilą informavo, kad dar vienos bylos iniciatorius yra FNTT direktorius Antoni Mikulskis. Jo prašymu, Generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą Zigmui Vaišvilai ir FNTT pareigūnei Rasai Bernatonytei. Dėl FNTT apšmeižimo ir ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimo be leidimo.
Čia – ta pati FNTT ir ta pati Generalinė prokuratūra, kurioje buvo galutinai išsuktas Gintautas Kėvišas, VEKS vagys, kurioje netiriama SGD terminalo nuomos afera, nekviečiamas į apklausas Astravo AE su Lukašenka sulygęs Andrius Kubilius. Čia ta FNTT, kurioje dar neseniai buvo skaidomos PVM grobstymo bylos, kad stambus grobstytojas nesėstų. Ar begalima labiau apsišmeižti?
Generalinė prokuratūra Vaišvilai iškėlė bylą dėl FNTT „šmeižimo“ tuo metu, kai Generalinės prokuratūros prokuroras Jasaitis su kolega Rėksniu pasiguodė žiniasklaidai, kad yra politikų verčiami kelti bylas ir persekioti žmones.
Nežinau bylos, kurioje Vaišvilą persekioja septintus metus, turinio išsamiai, tačiau esu įsitikinusi, kad ji jau seniai būtų išspręsta, jei Prokuratūra nebūtų gavusi politinės komandos persekioti signatarą, drįsusį demaskuoti Dalią Grybauskaitę.
Man pačiai, kandidatavimo metu buvo iškeltos trys bylos už įrašus FB. Prokurorai iškėlimo faktą labai viešino. Po rinkimų gavau žinią, kad viena, kurią garsino labiausiai, jau nutraukta. Dar dvi, spėju, driokstelės 2020-aisiais, kai bus politiškai naudinga.
Z.Vaišvilos persekiojimas yra tąsa signatarų teismų, kai už tariamą protestų prieš naktines reformas prie Seimo organizavimą ta pati policinė-politinė šaika organizavo bylas signatarams Romualdui Ozolui, Bronislovui Genzeliui, visuomenininkui Alvydui Alvydas Medalinskas.
Z.Vaišvilos persekiojimas ir nuolatinis žeminimas įtarimais dėl tariamų nusikaltimų, kurių teisėsauga nesugeba įrodyti septynerius metus, rodo, kad teisingumo požiūriu mes dar gyvename sovietijoje, o veikiama KGB metodais. Disidentą Antaną Terlecką KGB mėgino padaryti „bandelių vagimi“.
Lygiai taip pat buvo persekiojama ir žlugdoma VSD sufabrikuotais dėl tariamo ketinimo susisprogdinti Rusijos kariniame dalinyje Eglė Kusaitė. Ji buvo kalinama, brutaliai tardoma FSB, o vėliau pilnai išteisinta. Prokuroras Laucius dėl to nebuvo nubaustas. Jis tapo Vilniaus apygardos vyriausiuoju prokuroru.
Lietuva nusipirko galingesnių, nei Prancūzijos policija, vandens patrankų. Vyriausybei vadovauja žmogus, kuris dar neatsiprašė nei už Klonio gatvės šturmą, nei už gumines kulkas, kuriomis buvo šaudoma prie Seimo. Tas, kuris vadovavo smurto prieš beginklius akcijai Garliavoje, dabar yra generalinis komisaras.
Aš jus raginu: dalinkitės šia informacija kuo plačiau. Mes žinom! Mes, suprantame, kas vyksta,“ – tvirtina R. Janutienė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

IDOMU       2019-12-19 8:16

Niekas iki siol nepaaiskina kaip Vaišvila sovietmeciu PATEKO i branduoliniu bandymų centrą DUBNOJE ,kada ten dirbancius del ypatingo saugumo statuso KGB tikrindavo iki trecios kartos,kalbama ,kad jis tai padare su auksto KGB giminaicio protekcija

Dubna dalykas rimtas.       2019-12-14 19:50

Visgi bombačka Sovietijos garbei - jos galybei. Ką čia ir beparašysi, kai kinkos dreba ir išsižiot apie tai negali, bijai, kai aplink agentų pilna. Tiek kagebistų, tiek štazistų kostiumuotų, frakuotų ir nelabai.

stasys        2019-12-14 18:37

tam——2019-12-14 19:32 > tai taip ir pavadinkite Z.Vaišvila sarafanu persekiojimo specialistas ir ko nors iš jo daugiau tikėtis labai netenka ..

-------       2019-12-14 18:32

> vienui 12.16
Bet už Dubną jo niekas nejudino ir kas ką apie tai viešai parašė?
O tik griebė sarafaną - iškart veiksmai.

Na, kaip ir       2019-12-14 16:01

Propagandos ministerija, kuri kažką propaguoja, o ne dzinformuoja, kaip mūsiškiai informaciniai komitetai, pavyzdžiui, dezi LRT. Anglijoje ir Prancūzijoje jie vadinti Informacijos ministerijomis, o Centro Komitete jau pamiršau kaip, priminkite, gerai?

Tvankstas       2019-12-14 13:29

12:18 - ČK / GPU / NKVD / MGB / KGB - nei vienas šių pavadinimų nenusako pavadinimo žodžiais esmės, o štai Vokietijos tautiniai socialistai nemelavo tautai ir tiesiai šviesiai sakė apie paskirtį : Geheime Staatspolizei / Slaptoji Valstybės Policija, visiems žinoma santrumpa GeStaPo.
Nors vienas nuoširdus pavadinimas be makaronų kabinimo.

Pone Tvankstai,       2019-12-14 11:18

o kodėl ne Mechlis’o respublika, ne Ščerbakov’o, o Gestapo?

Vienas       2019-12-14 11:16

iš trijų Dubnos veselnykų mažeikiečiams, oi, kiek daug žalos yra pridaręs ir ne vieną vargšą vėjais paleidęs, o Jūs čia apraudate, nežinodami ką? Primenu, kas tie trys Dubnos veselnykai nežinantiems - tai Jurgis, Zigmutis ir Andriukas.

ah1       2019-12-14 11:03

KGBistai nesipeškit.

stasys        2019-12-14 8:28

Česlovai Zukulienei .. Tautos Tribunolas ? geriau jau iškarto pas St.Toma į JTŽTK kabinetą ..ten nuteis kaip reikia ir dar video padarys su paaiškinimais A.Nako . Pabandykite mastyti ne vietinio tvartelio aplinka ..smile))

Tvankstas       2019-12-14 1:25

įdomiai - Vaišvilos verslo istorija yra ‘eiti su velniu obuoliauti’ istorija, susidėjus su banksteriais iš Rygos.

Tvankstas       2019-12-14 1:22

Lietuva yra GeStaPo demokratinė valstybė, tuo įsitikinti gali kiekvienas kasdien.

įdomiai       2019-12-14 1:01

Labiausiai pritarčiau Linui Šalnai. Nors, prisiminus pačio Vaišvilos laikyseną Garliavos tragedijos atžvilgiu, turiu teisę lygiai taip pat pasakyti, kad Vaišvilos verslininkavimo istorija man atrodo keistai, bet aš mažai su ja susipažinęs, todėl nieko konkretaus negalėčiau pasakyti. Taigi susilaikysiu nuo vertinimų.
P.S Jei neklystu, “FF lizingas” buvo KGB veikėjų kontroliuojamo “Parex” banko partneris ar net padalinys.

Ekspertas       2019-12-14 0:51

BŪTENT! Kol vyksta ikiteisminis tyrimas - reikia “studentą” šalinti iš klubo.

Deja       2019-12-13 23:37

kultūra ir civilizacija remiasi sąžine garbe grožiu – jei tų dalykų nebelieka žmonės tautos valstybės vėl virsta tik gyvulių banda

-------       2019-12-13 23:20

Mainstream’ai - delfynas, minutės - apie tai nieko nerašo.
Atsitiktinumas?
Vaišvila ėmėsi sarafano biografijos apie raudonąją veiklą? - tuomet, aišku, iškart sujudo visas KGB legionas Lietuvoje ir ėmėsi Vaišvilos persekiojimo.
Landsbergis kalba apie ,,paralelinę valdžią’‘? - reikėjo pramušti įstatymą, kad visi kagėbistai būtų paviešinti, tai nereikėtų dabar dūsauti dėl ,,paralelinės valdžios ‘’ - savaime aišku, kad ji egzistuoja, ir tai greičiausiai bus gerai koordinuota Kremliaus spec. tarnybų veikla, pasitelkiant vietinius raudonuosius.

Gerta Grinas       2019-12-13 22:21

Nesąmonės, Zigmukas nuo 1997 dirba savo naudai ir labai nešvariai. Už ka jis gavo į galvą prieš pora metų?

pupkis       2019-12-13 21:38

Malkim šūdus be klaidų!

Žodžio laisvė...       2019-12-13 21:27

Nepraustaburni,išmok be klaidų rašinėti savo paskvilius.

butinaijungtisuij       2019-12-13 20:32

Nemalk šūdo. Įsikišk tą savo puteikį į storąją žarną ir ďžiaukis, bet mums to mulkio nebruk.

Žodžio laisvė...       2019-12-13 20:24

Būtina jungtis Radžvilui,Juozaičiui,Puteikiui.Kuoliu nepasitikiu dėl Škirpos ir
gen. Vėtros vertinimų.Dėl mitingo Daukanto aikštėje,kurį organizavo ir Kuolys,bet
teisė Ozolą ir Genzelį.Išteisino,tik kažin ar atsiprašė?Kuolys nusimuilino tuomet…
Va tada buvo parodyta kaip galima susidoroti su pilietine visuomene.Pilietinė Visuomenė suprato ,kad priešintis valdžios blogiems veiksmams yra pavojinga.Dalis Pilietinės Visuomenės pabalsavo kojomis į emigraciją.Aukštai valdžioje yra labai patogu gyventi,kai tauta įbauginta ir tyli susigūžus kamputyje.O kas drįsta garsiai
kalbėti,tą galima ir nuo namų pasiimti su šlepetėmis.
Lietuvos Prezidente,tave ne dėl grožio Tauta išrinko ir ne todėl kad meiliai bučiuoji
šuniuką,bet taip pat reikia mylėti ir gerbti Lietuvos valstybės piliečius.Ir Tamstos
turi būti didelis rūpestis kaip Lietuvoje laikomasi Visuotinės Žmogaus Teisių Deklaracijos.Ir dar.Palik ramybėje Ministrą Neverovičių ir netrukdyk jam dirbti.

пярмайнос       2019-12-13 20:06

Дашą Гибауцкайтę muravjokės palociuose pakeitė kitas grybas.
Sveikinimai balsuotojams vietoj šmikinytės išsirinkus “mažesnį” blogį.
Avinai jūs avinai…

Ir vėl       2019-12-13 19:35

persekiojama Dubna ir jos vienas iš veselnykų, o kur kiti du?

stasys        2019-12-13 19:01

Busiu kuklus ir priminsiu kad to signataro darbai kur kas plačiau nušviečiami nei tik Lietuvoje .. Žmogus labai mėgsta Rusijos tema ir ten ieškoti sau teisybės .Gal toks savotiškas patriotiškumas yra atsakas tos teisėsaugos į jo pastangas visada šmėžuoti anos šalies spaudos geltonuosiuose puslapiuose., bet Jis ir pats pripažįsta ta faktą neslėpdamas kad savo asmeninius interesus su-politino iki gryno absurdo .. Str,.rašo žmogų persekioja ..o man kaip tik vienu metu atrodė kad žmogus pasiryžo ant ‚raskladūškės‘  gyventi teismo rūmuose. Kai reikalai pakrypsta absurdo pūsėn.. sunku ieškoti tiesos ir kaltų . Vienas faktas vystyk daug pasako apie ta signatarą . Tai jo pačio ir KO įsteigto visuomeninio judėjimo ginčai su bendraminčiais ir jų šalinimas nepatikus ju išsakytoms nuomonėms ..o kaip tos keistos iniciatyvos, bandytos pensininkams, su St. Tomu . ? Aš vertinu kaip bandymą “žulikavoti“ ..juk ne veltui sakoma „gerais norais pragaro grindys grįstos“ visa laimė kad ans griebėsi ‘kuvaldos’ ir laiku teisėsaugos buvo sudrausmintas . Pasikeitė Prezidentūroje šeimininkai ir viskas !! žmogaus nebeliko eteryje..tai irgi šioks toks faktas nuomonei . .. Jei žmogus slapstosi pilnai galėjo ir uždaryti ..kaip matote to neįvyko ..tai kur čia tos tirėjos kaltė man taip ir lieka neaišku .. Gal bandome žaisti pagauk Garliavos sviesta kamuolį  ?.. ten ir vien tik šventi avinėliai po pievas ganosi ..

Gal tikrai reiktų kompromisų       2019-12-13 18:45

būdu kai kurioms jėgoms vienytis-Radžvilo,Puteikio,Kuolio,Juozaičio?


Rekomenduojame

In memoriam: Rogeris Scrutonas

Kviečiame į Šv. Mišias – padėką už mons. A. Svarinsko kunigystės šventimus, prieš 65 metus suteiktus vysk. Pr. Ramanausko

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos II. Užmirštuolė

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.