Dienos aktualija, Politika, Emigracija, imigracija, demografija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Kęstutis Tamašauskas. Statybininkas su fraku apie sieną: ABC

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 27 d. 7:49

10     

    

Kęstutis Tamašauskas. Statybininkas su fraku apie sieną: ABC

Ką pagalvojote išvydę šią nuotrauką iš interneto platybių?

* * *

Ką gi, tuomet pradėkim nuo ABC.

Tokias Bruno spirales arba KONCENTRINAS (toks tikrasis jų, o ne pastarosiomis savaitėmis prigijęs melodingas koncertinos pavadinimas) lauko sąlygomis gali suvynioti ir patiesti kariai arba inžinerinės tarnybos. 100 metrų spiralių (ne ilginių metrų!) suvynioti vietoje reikia 8–10 žmonių ir 5–6 valandų darbo, o patiesti ir pritvirtinti ant žemės tą 100 metrų – nuo 0,5 iki 1 valandos.

Vėlgi, turėkim galvoje, kad efektyviausias toks užtvėrimas būna iš 2–3 eilių ir 1–2 aukštų. Bet šią akimirką skaičiuokim tik vienos eilės paklojimą, turėdami galvoje 1 valandą jau gatavos Bruno spiralės šimtui metrų (internete pilna nuorodų, kur galima nusipirkti šimtus kilometrų). Per 10 valandų nutiesiamas 1 km. Per nepertraukiamo darbo 6780 valandas užtveriama visa siena su Baltarusija – 678 km.

Tarkim, kad mums reikia 2 eilių pirmame aukšte ir 1 – antrame, tad dauginame 6780 valandų iš 3 ir gauname 20340 valandų nepertraukiamo darbo. Kad būtų aiškiau, paverskime tai paromis. Vadinasi, tik vienas padalinys iš 8–10 žmonių sugaiš 847 paras arba 2 metus ir 4 mėnesius.

Tik vienas padalinys per tiek laiko sutvers tokią, kaip nuotraukoje, užtvarą! Ir mums oficialiai aiškinama, jog prireiks apytikriai tiek laiko! Palaukit – tai užtvarą stato tik 8 ar 10 žmonių?! A?!

* * *

Kita gi kalba – apie tokios užtvaros naudą ar efektyvumą. Ir čia jokių paaiškinimų nereikia – tą puikiai nusako nuotrauka.

* * *

Dabar eikim toliau.

Manykim, jog bus nuspręsta statyti tvorą ir jos viršuje nutiesti Bruno spiralę. O kur tada padėsim jau nutiestas ant žemės spirales? Juk jos su laiku bus peraugę žolėmis, krūmokšniais ir visa tai išrauti, surinkti, išvežti bus kur kas sunkiau. O vėliau spiralių panaudoti jau neįmanoma, tad tiū tiū pinigėliai iš mūsų kiekvieno kišenės (ES juk skiria lėšas tik „pabėgėlių“, „migrantų“ gerovei?)!

* * *

Įkeliu keturių su puse metų senumo vaizdo įrašą – kaip Vengrija stato tvorą. Tokią, kokia ji turėtų būti ir mūsuose. Juolab, kad tai – ir ES siena.

Beje, 175 km ilgio ir 3,5 metrų aukščio antrai sienai (vadinas, dvigubai sienai!) su Serbija vengrams prireikė tik 2 mėnesių. Karlai, žodžiais: dviejų mėnesių! O mes turėjome net 30 metų...

 

* * *

Tad tiek žinių iš statybininko su fraku.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dalia       2021-08-28 16:32

Atsirado nors vienas zmogus tai p.Tamasauskas kuris nurode teisinga vielos pavadinima K O N C E N T R iN A,O musu protinguoliai kalba apie koncertina-muzikos instrumenta.Gal eilinis zmogelis ir nezino tikro pavadinimo.bet kad LRT vedantieji naudoja netikslu pavadinima tai jau virs jumoro

ah1       2021-08-28 12:01

sienos atsitvėrimui nuo atėjūnų. Ir dar kokios sienos: Kaukazo   Derbento, vidurinės Azijos, Kinų siena su ginamosiomis angomis pietų pusėje, Korėjos siena nerianti į vandenį ir kaip žaltys išlendanti iš vandens dabartinėje Šiaurės Amerikoje atsitverti nuo atėjūnų iš Meksikos. Tiesiog kaip žaltys apraizgę žemę ties tridešimta paralele… Ką nutyli istorija? Rūšių kovas?
... Dabar Vengrija vėl tveriasi tvora gelbėdamasi nuo kitos rūšies antplūdžio ir kovodama už savo rūšies išlikimą...

Dzeikas       2021-08-28 11:30

amamui:
Vertas demesio ir susimastymo komentaras.
Lietuviu beda susikoncentravime i materialini rezultata cia ir dabar ir abosliutus beidejiskumas. Materijos primatas valdo lietuvi ir tai raudona gija eina per visa Lietuvos istorija.
Ir dabar atrodo niekine is pirsto lauzta problema - kazkokiu valkatu lindima pro valstybes siena pasirodo problema sustabdyti , nes…nutruks chaliaviniu, neuzdirbtu pinigu srautas. Parazito pasauleziura.

ah1       2021-08-27 16:49

tik boba neturinti loginio mąstymo tokia tvora gali apsitverti - uždėjai medines kopėčias ir nėr tvoros, ir eik į ES. Ir iš viso ko mes turim saugoti ES -os sienas? Tegul ES ir saugoja ir stato tvoras ir apmoka ir tegul normalią tvorą pastato - tokią kaip Trumpo nuo Meksikos.

kormoranas       2021-08-27 13:08

Su pažeidėjais elgiamasi kaip su kormoranais- jų naikinti nevalia , leista ti baidyti. Rezultatas bus toks pat.

Ne į temą       2021-08-27 9:44

Raseiniai užsivežė vertėjų. Įdomu į kokią kalbą vertė tie vertėjai. Į anglų? Tai jie sėkmingai galėjo versti ir kitiems okupaciniams daliniams. Ar čia Lietuvai tokiu būdu buvo padalinta vertėjų kvotą? O dabar išduosiu paslaptį, kokiai partijai priklauso Raseinių meras. Atspėjote! Ласточкин.

amam       2021-08-27 8:47

Sprendimas aiskus,atsikratyt sistemine valdzia.Didysis klausimas,ar kiti valdantieji nebutu tokie patys,gal esme yra lietuviu genuose..

stasys       2021-08-27 8:27

Tas Kęstutis matyt ne statybininkas. Lietuva juk ne Vengrija ? pas mus veikia įstatymai kurie reikalauja projektu , statybos leidimu , suderinimo su įvairiomis institucijomis . O ka autorius žino apie ta planuojama statyti tvorą ? Pagal duota pavyzdį Vengrijos matyt nieko .Na taip yra dėl ko pagroti valdžiai ant nervu , jie to nusipelnė , tik kodėl tai daroma mulkinant mažiau suprantančius ir žinančius ?

Dzeikas       2021-08-27 8:10

Su tautisku durnumu , - t.y. kvailystes padaugintos is entuziazmo, - tautos saukliai kliedi apie tvora. Girdi aukstesne,platesne statyti reikia.
I visa sia tautiskai - lietuviska masturbacija apie tvora nuo migrantu atsake viaceslavas Malcevas:
- Sudo verta ta tvora, kai pasenieciui uzdrausta saudyti i sienos pazeideja.
Smulkiau cia: https://youtu.be/KeymdANO9QU
Atriskite pasenieciams rankas elgtis pagal istatyma - saudyti i sienos pazeidejus. Ir migrantu problema issispres per 3 dienas.
BE JOKIOS TVOROS.

Diedas       2021-08-27 8:02

Che che che
Rašliava iš serijos ” Letuvoj vyyyskas blaaagai.
Arbe neišgyvynsme arba mirsme”
O ką Vengrija darė tuos 30 metų???

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.