Dienos aktualija, Politika, Emigracija, imigracija, demografija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Kęstutis Tamašauskas. Statybininkas su fraku apie sieną: ABC

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 27 d. 7:49

10     

    

Kęstutis Tamašauskas. Statybininkas su fraku apie sieną: ABC

Ką pagalvojote išvydę šią nuotrauką iš interneto platybių?

* * *

Ką gi, tuomet pradėkim nuo ABC.

Tokias Bruno spirales arba KONCENTRINAS (toks tikrasis jų, o ne pastarosiomis savaitėmis prigijęs melodingas koncertinos pavadinimas) lauko sąlygomis gali suvynioti ir patiesti kariai arba inžinerinės tarnybos. 100 metrų spiralių (ne ilginių metrų!) suvynioti vietoje reikia 8–10 žmonių ir 5–6 valandų darbo, o patiesti ir pritvirtinti ant žemės tą 100 metrų – nuo 0,5 iki 1 valandos.

Vėlgi, turėkim galvoje, kad efektyviausias toks užtvėrimas būna iš 2–3 eilių ir 1–2 aukštų. Bet šią akimirką skaičiuokim tik vienos eilės paklojimą, turėdami galvoje 1 valandą jau gatavos Bruno spiralės šimtui metrų (internete pilna nuorodų, kur galima nusipirkti šimtus kilometrų). Per 10 valandų nutiesiamas 1 km. Per nepertraukiamo darbo 6780 valandas užtveriama visa siena su Baltarusija – 678 km.

Tarkim, kad mums reikia 2 eilių pirmame aukšte ir 1 – antrame, tad dauginame 6780 valandų iš 3 ir gauname 20340 valandų nepertraukiamo darbo. Kad būtų aiškiau, paverskime tai paromis. Vadinasi, tik vienas padalinys iš 8–10 žmonių sugaiš 847 paras arba 2 metus ir 4 mėnesius.

Tik vienas padalinys per tiek laiko sutvers tokią, kaip nuotraukoje, užtvarą! Ir mums oficialiai aiškinama, jog prireiks apytikriai tiek laiko! Palaukit – tai užtvarą stato tik 8 ar 10 žmonių?! A?!

* * *

Kita gi kalba – apie tokios užtvaros naudą ar efektyvumą. Ir čia jokių paaiškinimų nereikia – tą puikiai nusako nuotrauka.

* * *

Dabar eikim toliau.

Manykim, jog bus nuspręsta statyti tvorą ir jos viršuje nutiesti Bruno spiralę. O kur tada padėsim jau nutiestas ant žemės spirales? Juk jos su laiku bus peraugę žolėmis, krūmokšniais ir visa tai išrauti, surinkti, išvežti bus kur kas sunkiau. O vėliau spiralių panaudoti jau neįmanoma, tad tiū tiū pinigėliai iš mūsų kiekvieno kišenės (ES juk skiria lėšas tik „pabėgėlių“, „migrantų“ gerovei?)!

* * *

Įkeliu keturių su puse metų senumo vaizdo įrašą – kaip Vengrija stato tvorą. Tokią, kokia ji turėtų būti ir mūsuose. Juolab, kad tai – ir ES siena.

Beje, 175 km ilgio ir 3,5 metrų aukščio antrai sienai (vadinas, dvigubai sienai!) su Serbija vengrams prireikė tik 2 mėnesių. Karlai, žodžiais: dviejų mėnesių! O mes turėjome net 30 metų...

 

* * *

Tad tiek žinių iš statybininko su fraku.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dalia       2021-08-28 16:32

Atsirado nors vienas zmogus tai p.Tamasauskas kuris nurode teisinga vielos pavadinima K O N C E N T R iN A,O musu protinguoliai kalba apie koncertina-muzikos instrumenta.Gal eilinis zmogelis ir nezino tikro pavadinimo.bet kad LRT vedantieji naudoja netikslu pavadinima tai jau virs jumoro

ah1       2021-08-28 12:01

sienos atsitvėrimui nuo atėjūnų. Ir dar kokios sienos: Kaukazo   Derbento, vidurinės Azijos, Kinų siena su ginamosiomis angomis pietų pusėje, Korėjos siena nerianti į vandenį ir kaip žaltys išlendanti iš vandens dabartinėje Šiaurės Amerikoje atsitverti nuo atėjūnų iš Meksikos. Tiesiog kaip žaltys apraizgę žemę ties tridešimta paralele… Ką nutyli istorija? Rūšių kovas?
... Dabar Vengrija vėl tveriasi tvora gelbėdamasi nuo kitos rūšies antplūdžio ir kovodama už savo rūšies išlikimą...

Dzeikas       2021-08-28 11:30

amamui:
Vertas demesio ir susimastymo komentaras.
Lietuviu beda susikoncentravime i materialini rezultata cia ir dabar ir abosliutus beidejiskumas. Materijos primatas valdo lietuvi ir tai raudona gija eina per visa Lietuvos istorija.
Ir dabar atrodo niekine is pirsto lauzta problema - kazkokiu valkatu lindima pro valstybes siena pasirodo problema sustabdyti , nes…nutruks chaliaviniu, neuzdirbtu pinigu srautas. Parazito pasauleziura.

ah1       2021-08-27 16:49

tik boba neturinti loginio mąstymo tokia tvora gali apsitverti - uždėjai medines kopėčias ir nėr tvoros, ir eik į ES. Ir iš viso ko mes turim saugoti ES -os sienas? Tegul ES ir saugoja ir stato tvoras ir apmoka ir tegul normalią tvorą pastato - tokią kaip Trumpo nuo Meksikos.

kormoranas       2021-08-27 13:08

Su pažeidėjais elgiamasi kaip su kormoranais- jų naikinti nevalia , leista ti baidyti. Rezultatas bus toks pat.

Ne į temą       2021-08-27 9:44

Raseiniai užsivežė vertėjų. Įdomu į kokią kalbą vertė tie vertėjai. Į anglų? Tai jie sėkmingai galėjo versti ir kitiems okupaciniams daliniams. Ar čia Lietuvai tokiu būdu buvo padalinta vertėjų kvotą? O dabar išduosiu paslaptį, kokiai partijai priklauso Raseinių meras. Atspėjote! Ласточкин.

amam       2021-08-27 8:47

Sprendimas aiskus,atsikratyt sistemine valdzia.Didysis klausimas,ar kiti valdantieji nebutu tokie patys,gal esme yra lietuviu genuose..

stasys       2021-08-27 8:27

Tas Kęstutis matyt ne statybininkas. Lietuva juk ne Vengrija ? pas mus veikia įstatymai kurie reikalauja projektu , statybos leidimu , suderinimo su įvairiomis institucijomis . O ka autorius žino apie ta planuojama statyti tvorą ? Pagal duota pavyzdį Vengrijos matyt nieko .Na taip yra dėl ko pagroti valdžiai ant nervu , jie to nusipelnė , tik kodėl tai daroma mulkinant mažiau suprantančius ir žinančius ?

Dzeikas       2021-08-27 8:10

Su tautisku durnumu , - t.y. kvailystes padaugintos is entuziazmo, - tautos saukliai kliedi apie tvora. Girdi aukstesne,platesne statyti reikia.
I visa sia tautiskai - lietuviska masturbacija apie tvora nuo migrantu atsake viaceslavas Malcevas:
- Sudo verta ta tvora, kai pasenieciui uzdrausta saudyti i sienos pazeideja.
Smulkiau cia: https://youtu.be/KeymdANO9QU
Atriskite pasenieciams rankas elgtis pagal istatyma - saudyti i sienos pazeidejus. Ir migrantu problema issispres per 3 dienas.
BE JOKIOS TVOROS.

Diedas       2021-08-27 8:02

Che che che
Rašliava iš serijos ” Letuvoj vyyyskas blaaagai.
Arbe neišgyvynsme arba mirsme”
O ką Vengrija darė tuos 30 metų???


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.