Įžvalgos

Kęstutis Petrauskis: Visuomeninio transliuotojo mes neturime

Tiesos.lt siūlo   2017 m. gruodžio 25 d. 23:43

11     

    

Kęstutis Petrauskis: Visuomeninio transliuotojo mes neturime

y-news.lt

Komentuodamas Lietuvoje įsisiūbuojantį LRT biudžeto lėšų panaudojimo skandalą, buvęs LRT direktorius Kęstutis Petrauskis nevyniojo žodžių į vatą.  Pasak pašnekovo, Lietuvoje sunku kalbėti apie visuomeninį transliuotoją, nes savo darbdavių – visuomenės ir jos deleguotų politikų – paprašytas paaiškinti valstybės skiriamo biudžeto panaudojimo detales, LRT iš karto ėmė svaidytis nepagrįstais kaltinimais dėl politinio spaudimo. 

Užuot pateikę konkrečius atsakymus, LRT Tarybos pirmininkas ir generalinis direktorius, perėjo į kontrpuolimą ir netgi pasišaipė nusiųsdami Seimo komitetui kelis šimtus puslapių sutarčių šablonų tarsi pasakydami: „skaitykitės, jeigu jums reikia“.  Tai, pasak K. Petrauskio, iškreipia visą demokratinį procesą. „Tokiu būdu mes galim sukurti vadinamąją mediakratiją, kai valdo ne valdžia, kai valdo ne mūsų išrinktos institucijos, bet žiniasklaidos priemonės,“ – nuogąstavo buvęs LRT direktorius.

Dalis problemos, pasak K. Petrauskio, kyla iš ydingo LRT finansavimo modelio, suteikiančio milžiniškas sumas visuomeniniam transliuotojui, nesukūrus būdų užtikrinti jų panaudojimo skaidrumo ir efektyvumo. „Tai yra perteklinis finansavimas, – sakė pašnekovas. – Palyginimui: didžiausia Lietuvoje televizija – TV3 bendrovė – jos metinės […] sąnaudos yra apie 20 milijonų eurų.  Nuo TV3 bendrovės LRT atsilieka daugiau kaip du kartus – auditorijos prasme.  Vadinasi, efektyvumas yra dvigubai mažesnis, tuo tarpu finansavimas yra beveik dvigubai didesnis.“

Visų Lietuvos mokesčių mokėtojų per akcizo mokestį suneštas didžiulis LRT biudžetas reikalauja atskaitomybės.  „O kalbėti, kad čia, žinote, yra komercinė paslaptis… Kokia komercinė paslaptis gali būti naudojant mokesčių mokėtojų pinigus?“ – klausė K. Petrauskis.

y-news.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:57
Dee       2017-12-28 1:38

Jau senai reikejo isvaikyti velniop ta visa “el-er-te” sutve su tuo ispurtusio   veido direktoriumi priesakyje, kad neskleistu savo nuodingos informacijos ir dar uz mokesciu moketoju pinigus…

Perteklius       2017-12-26 19:42

Tai yra perteklinis finansavimas, – sakė pašnekovas. – Palyginimui: didžiausia Lietuvoje televizija – TV3 bendrovė – jos metinės […] sąnaudos yra apie 20 milijonų eurų.  Nuo TV3 bendrovės LRT atsilieka daugiau kaip du kartus – auditorijos prasme.  Vadinasi, efektyvumas yra dvigubai mažesnis, tuo tarpu finansavimas yra beveik dvigubai didesnis.“
Reiškia visi ankstesni Seimai (partijos) ir dar kai kas šitoje prarūgusioje pelkėje už maždaug 20 mln. kasmet nusipirkdavo sau palankius, o oponentams nepalankius jukškiaulaičius ir muiliutes jau nekalbant apie skydininką ir Ko. Jeigu dabartinis Seimas neišaiškins visų šios bandos aferų ir neišvaikys visų aferistų, o prokurorai neras atitinkamų straipsnių, tai reikš tik vieną,- kad Seimas skudurinis.

Stasys       2017-12-26 19:39

Iš tiesų, niūri padėtis su ta LRT. Nuo tada, kai “transformatorius” sublizgėjo ir dar ta miliūtė  pasirodė labai neigiamu rekursu, besityčiojanti iš žmonių, kurie mano manymu yra daug garbingesni ir doresni už ją, man tokia LRT nebeegzistuoja ...

Romas       2017-12-26 15:54

Sutinku, kad neturime, bet ką daryti, kad jį turėtume? Reikėtų suaktyvinti LRT tarybos veiklą, gal būt įvesti abonentinį mokestį ir, žinoma, griežtai kontroliuoti lėšų panaudojimą.

taip, taip        2017-12-26 15:48

na is rubilniko komentaro pasijuokiau, net asaros istrysko, saunuolis

Pamatysime       2017-12-26 14:49

ko verti tie, kurie uzima atsakingas pareigas. Pirmiausia teisingasis genero.las Gailius .Nieko nelaukdanas turėtų aiškintis kaip naudojami tokie milziniški mokesčių mokėtojų pinigai, tačiau liberalams ne svarbūs mokesčių mokėtojai, o jų pinigai tai turi priklausyti tik masiuliams ir panašiems. Tad todėl taip gy vename. Prokurorai taip pat aprūpinami mokesčių mokėtojų pinigais - net labai gausiai, tačiau niekada joks stambus vagis jų nesudomino, gal tik pensininkas dėl aštuoniasdešimt centų... Kartais galvoju, iš kur tokie sutvėrimai atsirado, kad neturi nei trupupčio sązinės, jokios gėdos - ar visi jie iš aukštosios partinės mokyklos?  Bet kodė MES leidziame jiems taip elgtis?

Kokia seimo       2017-12-26 11:48

strategija šiuo klausimu ?Laikas išeiti į eterį ir tartis su visuomene.Tegul pabando.Ar gaus tribūną?

rubilnik'ui       2017-12-26 11:02

Tamstai išmonės netrūksta, žodynas turtingas, ne bet kas taip sugeba pataikyti į dešimtuką.

antanas       2017-12-26 9:06

Jeigu nors kiek savigarbos turėtų LRT vadai,tai uždarytų duris ir eitų laimės ieškoti.Bet kaip žiurkės spąstuose - šiepia dantis agonijoj.Bet gi kaip ilgai mėgavosi savo tariama valdžia.Kiek klykavo apie konservatorių pergalę rinkimuose,jau ir portfelius dalino, ir kėdes stumdė,bet žiūrovai turi savo nuostatas.
Ačiū gerb.Petrauskiui.Tai ne Haroldo paistalai,ar Jakylos klausimynas.

rubilnik       2017-12-26 1:40

Na, bet turime pačią brangiausią elektroskydinę.
Melo skirstomieji tinklai.
Trumpos kojos, siauros kaktos ir paploninti trigrašiai on line non stop.
Propagandos trifaziai klounai su tašių dydžio kišenėmis pinigams kuriems visa kita do lampočki.
Mes turime teisę jiems mokėti ir turime teisę tylėti, o jie turi naglas mordas siuntinėti visus nach haus.
Greituoju būdu.
Būda su interesantus baidančiu užrašu ” Nelipk- užmuš!”
Elertė yra šunidė kurios įnamiai tampriai surišti ta pačia korupcine grandine.
Skaitliukai sukasi, tiksi kilowatai ir kapsi babkės.
Jauni ir perspektyvūs VU studenčiokai užverbuoti sovietmečio pabaigoje, užsiaugino ūsus ir išrietė įganytus sprandus.
Snukiai nebetelpa žydruosiuose ekranuose. Tai ekranai kuriuose mėlynuoja nezabudkės ir šviečia pažangios vaivorykštės, bet ten ir sužiburiu nerasi Trispalvės, o žodis Vytis užspringsta diktorių gerklėse.
Toje tranformatorinėje Lietuvos seniai neliko.
Ta vieta už kurią kažkada mirė jauni ir gražūs, dabar traformavosi į “eLeRTė” , kas išvertus į žmonių kalbą smirda kaip eLTėeSeR.
Tai perykla kurioje nususę chamiakai virto respektabiliais chamais, vieta kurioje vakarėlių liūtai ir muiliūtės už didelius pinigus kepa pigias muilo operas ir verda opiumą leudžej.
Pinigai iš anksto, o kėdės vakare - toks jukškiaulaičių devizas.
Krugovaja poruka grandinė stabili, saugikliai stipresni nei šiknų kamščiai, todėl jokie įtampos perkrovų šuoliai lyg ir nebaisūs.
Bet piliečių kantrybės batareikos senka.
Seni žaibolaidžiai gali nebeatlaikyti.
Tada juos ir užtrumpinsim.


Rekomenduojame

Arkiv. Sigito Tamkevičiaus homilija Aušros Vartų atlaiduose: Gailestingumo pamokos

Istorinis įvykis Lietuvoje: advokatas Saulius Dambrauskas kviečia ginti viešąjį interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Andrius Švarplys. Trumpas žmonijos istorijos įvadas :)

Vytautas Radžvilas. Artėjant geopolitinės sistemos audrai

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro regioninio parko valstybiniuose miškuose atsivers dar apie 90 ha naujų plynių!

Vidas Rachlevičius. Atėjo lūžio taškas – Lietuvai ir vėl reikia rimtai rinktis

Jonas Kaminskas. Vyriausios Rinkimų Komisijos nariai nesuprato ar nenorėjo suprasti?

Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Rimantas Dagys. Ką reiškia Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, policiją, teismus?

Rasa Dijokaitė. Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose ir kas pareikalaus, kad tai liautųsi?

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tautos forumo kreipimasis dėl Sąjūdžio istorijos falsifikavimo LRT ir VU TSPMI

Vincentas Vobolevičius. Keistas vidutinės pensijos ir skurdo rizikos tandemas

Aušra Gabalytė, Aikštės TV: įsimintinos akimirkos iš „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejaus paminėjimo

Vaiko teisių apsauga: Lino Kukuraičio ir Rimanto Dagio diskusija Marijos radijuje

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą

Aušra Maldeikienė. Vakarykštės dienos užsienio politika

Andrejus Gaidamavičius tiems, kurie myli mišką, bet sako: „Tai kad aš nieko apie jį neišmanau…“

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Sušaudytos ir nukankintos Lietuvos vyriausybės

Algimantas Rusteika. Laiko jums liko nebedaug

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Geroji Naujiena: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė“  (Mt 5, 3)

Vytautas Sinica. Ir katalikų pogrindis bus paniekintas

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Algimantas Rusteika. Dveji metai su Donaldu Trumpu. Jūsų dėmesiui – lietuviško ikilytinio, lytinio ir polytinio elito analizė

Jurga Lago. Apie tą Lietuvą, kuri it bloga motina, pati patyrusi smurtą, nemyli savo vaikų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.