Demokratija ir valdymas, Šiaurės Amerika

Kęstutis Girnius. Susipriešinimas JAV pasiekė sunkiai suvokiamą lygį

Tiesos.lt siūlo   2017 m. kovo 22 d. 1:45

11     

    

Kęstutis Girnius. Susipriešinimas JAV pasiekė sunkiai suvokiamą lygį

Jūsų dėmesiui siūlome Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docento dr. Kęstučio Girniaus komentarą, paskelbtą portale DELFI.lt, kuriame jis dalijasi savo įžvalgomis apie JAV visuomenės susipriešinimą po pastarųjų prezidento rinkimų, kuriuose laimėjo Donaldas Trumpas.

JAV vis labiau cituojamas žinomas Williamo Butlerio Yeatso eilėraštis „Antrasis atėjimas“ (The Second Coming), ypač šios eilės:

Viskas išyra, centras nebesilaiko…
Geriausieji niekuo nebetiki,
Užtat blogieji kupini aistrų ir įkarščio.

JAV įtampa auga. Žinomas žurnalistas Patrickas Cockburnas net tvirtina, kad visuomenė šiandien yra susiskaldžiusi labiau nei bet kuriuo metu po pilietinio karo XIX a. viduryje. Cockburnas gal perdeda, bet nelabai daug. Susiskaidymą labiausiai gilina prezidento Donaldo Trumpo žodžiai ir veiksmai, bet jis nėra vienintelis nesantaikos autorius.

Nesutarimai ir pyktis auga daugiau negu 20 metų, juos kursto ir demokratai, ir respublikonai. Pastarieji negailestingai kritikavo prezidentą Baracką Obamą, visais būdais siekė sužlugdyti jo planus, net kai jie buvo naudingi JAV. Savo ruožtu demokratai vaizdavo respublikonus kaip piktavališkai nusiteikusius tamsuolius, prezidentą Bushą kaip pavojingą, pasimetusį kaubojų.

Šiomis dienomis susipriešinimas yra pasiekęs sunkiai suvokiamą lygį. Feisbuke žmonės nutraukia draugystę su tais, kurie balsavo už Trumpą. Pažinčių agentūrų anketose nurodoma, kad nenorima susipažinti su Trumpo rėmėjais. 1960 metais tik 5 proc. respublikonų ir 4 proc. demokratų sakė, kad jie būtų buvę nepatenkinti, jei jų vaikas tuoktųsi su priešingos politinės partijos nariu. 2010 m. šie skaičiai siekė 49 proc. ir 33 proc. Mažesnis procentas žmonių būtų nepatenkinti, jei jų vaikas sudarytų santuoką su kitos rasės atstovu.

Pakantumo stoka bei pomėgis demonizuoti oponentus skverbiasi į aukštąsias mokyklas. Stengiamasi neleisti kalbėti priešingų pažiūrų asmenims. Prieš kelias savaites Midlberio universiteto studentai nušvilpė žinomą, nors ir kontraversišką autorių Charlesą Murray‘jų, užpuolė ir daužė jo automobilį, sužeidė vieną jį lydėjusią profesorę.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale DELFI.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

leilei3915       2017-10-7 3:24
C-fam       2017-03-25 11:27

Dear Colleague,

This week the UN annual conclave of women’s rights activists felt a sea change.

EU delegates seemed stunned when the U.S. began to oppose abortion and sex education for young children. They made an unprecedented two statements condemning the fact that abortion wasn’t included as a part of health. After eight years of ardent abortion advocacy, the U.S. joined the Africans and other developing nations to qualify both “sexual and reproductive health” and “reproductive rights” as not including abortion where it is against the law. This is a major step forward.

In the civil society events, women’s rights advocates boldly exposed the way abortion advocacy is harming women’s rights.

But on the streets of New York, a “free speech” bus brought in by our friends from Spain was viciously vandalized just because it dared to say that girls and boys are different.

There is much work ahead of us, but we can be justifiably proud of our work this week. We are grateful to all the pro-life and pro-family delegates and coalition members, but especially to our own executive vice president, Lisa Correnti, for serving on the U.S. delegation that has brought us so much hope.

Spread the word. Be brave.

Yours sincerely,

Austin Ruse
President
https://c-fam.org/friday_fax/pro-life-pro-family-turn-rocks-europeans-un-commission-women/
https://c-fam.org/turtle_bay/nikki-haley-change-usun/

vai me>beretozoidui       2017-03-22 19:46

Paaiškink man mulki, ką bendro, turi bandymas, sukelti revoliuciją Amerikoje, ar Turkijoje, Egipte,Ukrainoje,su Rusija, Krymu ir vatnyku.

Vatnikui vai me       2017-03-22 18:34

Nekliedėk, JAV paskelbė per savo atstovę JT kad sankcijos Rusijai nebus atšauktos kol Rusija negrąžins Krymo Ukrainai ir nepasitrauks iš rytų Ukrainos. JAV kongresmenų ir senatorių tarpe nėra nė vieno palankaus Rusijai, todėl jokia draugystė su agresorių valstybe Rusija neįmanoma. Paguglinau kokios valstybės iš 196 pasaulio valstybių pripažino Krymą Rusijos dalimi. Štai jos:

Afghanistan.
Cuba.
Kyrgyzstan.
Nicaragua.
North Korea.
Syria.
Venezuela.

VaidasVDS       2017-03-22 17:29

Matai Letai, jei čia užsuksi,
komentatorius “Ką rinksimės?” puikiai atskleidžia, kaip rėksniai ir pamišėliai pasinaudojo Biblijos iškraipymu.
Jis pacitavo Mt 10, o štai Luko 12 sako jau kitaip:
„Gal manote, kad esu atėjęs atnešti žemei ramybės?! Ne, sakau jums, ne ramybės, o nesantarvės. 52 [i4]Nuo dabar penki vienuose namuose bus pasidaliję: trys prieš du ir du prieš tris.”
O iš tiesų Jėzus pasakė taip:
“Jūs skelbiate ramybę žemėje, bet manoji misija į žmonių materialiuosius reikalus ramybės neatneš – bent jau, kuriam laikui. Toji pasekmė gali būti tiktai susiskaldymas, kur du šeimos nariai į mane tiki, o trys nariai šitą evangeliją atstumia. Nulemta yra tai, jog šitoji evangelija, kurią jūs skelbiate, draugus, gimines, ir mylimuosius, nuteiks vienus prieš kitus. Tas tiesa, kiekvienas iš šitų tikinčiųjų tikrai patirs nuostabią ir tvirtą ramybę savojoje širdyje, bet ramybė į žemę ateis tiktai tada, kada tikėti ir patekti į savo šlovingą sūnystės su Dievu paveldėjimą norės visi.” (Šaltinis - Urantijos Knyga).
——
Žmogui lengviausia griebtis nesantaikos kurstymo arba kalavijo.
Akivaizdu, kad apreiškęs žmonėms, kad Dievas yra tik Meilė, Jėzus niekaip negalėjo nešti pasauliui nei kalavijo, nei nesantaikos, jei skelbė visų žmonių brolybės tikslą.
Ir štai kelios suklastotos eilutės kaip smarkiai iškreipia visų Jėzaus mokymų esmę. Ir ne tik iškreipia, bet kursto atvirą nesantaiką tarp žmonių.
Nors Jėzus kalbėjo apie pasekmes, kurios tokios ir buvo, kuomet tos pačios šeimos nariai vieni tikėjo juo, kiti ne, bet tai nebuvo nesantaikos ar kalavijo nešimas. Atvirkščiai, Jėzus pasisakė prieš bet kokią nesantaiką, o Mato evangelijos klastotojas net kalaviją Jėzui “įbruko”, nors šis nesuklastotoje Biblijos dalyje labai aiškiai buvo nurodęs: Mt 26 52 Bet Jėzus jam tarė: „Kišk kalaviją atgal, kur buvo, nes visi, kurie griebiasi kalavijo, nuo kalavijo ir žus.”

Ka gi,       2017-03-22 17:13

Manau, kad reiketu isigilinti i Lietuvos lygi ir bus lengviau suvokti JAV situacija.

vai me       2017-03-22 16:55

Nedrąsiai viliuosi, kad maidanų ir spalvotųjų revoliucijų autoriai, šįkart apziojo per didelį kasnį ir naujo Niumbergo proceso nebereikės. Amerikieciai patys, savo rankomis , pasodins padugnes, į dujų kamerą, ar elektros kėdę.

Nepasirašysiu       2017-03-22 16:51

Amerika nueina. Lietuviai, aišku, apie tai sužinos vieni paskutinių, nes jiems patinka tikėti tuo, ko norisi, o ne kaip yra.

Ką rinksimės?       2017-03-22 14:57

„Nemanykite, jog aš atėjęs nešti žemei ramybės. Aš atėjau nešti ne ramybės, o kalavijo. Atėjau sukiršinti sūnaus prieš tėvą, dukters prieš motiną ir marčios prieš anytą.“
Štai situacija , kada mes renkamės ar nusilenkti tiems ,, kurie nori griauti pasaulio krikščioniškają tvarką, šimtmečiais puoselėtą civilizaciją, krikščioniškają kultūrą , krikščionybę ir prievarta pakeisti mūsų Tikėjimą, ar skelbti nepakantumą tiims , kurie mus nori nužudyti: nužudyk Tikėjimą , nužudysi ir juo palaikomą Žmogų...

2 Kodel       2017-03-22 14:19

Todel, kad liberal-fasistai (naujieji marksistai) yra patys netolerantiskiausi padarai zemeje.

Kodėl valstiečių partijos       2017-03-22 8:41

nuomonės Lietuvoje neįsileidžia į LRT?Tik konservatorius ir liberalus.Tai neteisinga.Nėra diskusijų.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Šitie neramumuose ir riaušėse būtų pirmieji

Vytautas Sinica: Ką daryti su Lietuvos ekonomika? Įgalinti lietuvius pačius kurti darbo vietas

Kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas: Pandemija nėra Šėtono pergalė

Geroji Naujiena: Jėzau, Tu mūsų viltis

Ramūnas Aušrotas. Naujoji Zelandija skubos tvarka liberalizavo abortus

Nijolė Bulotaitė. Kunigas Alfonsas Lipniūnas: lietuviško žodžio ir katalikiškos meilės galia

Kaip karantinas pakeitė lietuvių gyvenimą?

Ramūnas Aušrotas. Net ir katalikiškoje mokykloje apie „Didžiąją Prancūzijos revoliuciją“ dėstoma liberalų propaganda

Povilas Gylys. Nerimas dėl ekonominės krizės suvaldymo

Susipažinkime: Dievo Tarnas kun. Alfonsas Lipniūnas

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie Cacą ir Kaką

Laimonas Kairiūkštis. Ar visiems verslininkams reikia padėti?

Liudvikas Jakimavičius. Kova su korona iš mano balkono

Jurga Karčiauskaitė-Lago. Ispanija – pavyzdys kaip nedaryti!

Tikintieji kviečiami kasdien drauge melstis šv. Juozapo maldą

Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Rasa Čepaitienė. Karantinas (II): kinų pavasaris. Antroji dalis: politekonominė

In memoriam: Vaclovas Bagdonavičius

„Iš savo varpinės“. Naujausios PSO rekomendacijos: karantinas COVID-19 nesustabdys?

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Italija: kunigas, atidavęs kitam pacientui savo plaučių ventiliatorių, mirė nuo koronaviruso

Neringos Venckienės pranešimas spaudai: Ar buvo galima tikėtis kitokios teismo nutarties?

Vytautas Radžvilas. Dagio „krikščioniškos“ frakcijos pavardės

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Aras Lukšas. Precedento neturinti byla: Lietuva prieš nacizmą

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Audrius Bačiulis. Apie Europos Sąjungos jungtinius apsaugų nuo Corona viruso epidemijos pirkimus

Algimantas Rusteika. Na, bet kai viskas baigsis, bus gerai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.