Žiniasklaida

Kęstutis Girnius. LRT kova su skaidrumu

Tiesos.lt siūlo   2017 m. lapkričio 23 d. 22:11

14     

    

Kęstutis Girnius. LRT kova su skaidrumu

delfi.lt

Lietuvos radijas ir televizija (LRT) nėra skaidrumo pavyzdys ir neketina tokiu tapti.

Siekdama išsaugoti vadinamąsias „komercines paslaptis“, LRT taryba neplanuoja atsakyti į Seimo pateiktus klausimus apie darbuotojų atlyginimus ir priedus, santykius su prodiuserinėmis kompanijomis, kaip vyksta viešieji pirkimai.

Tarybą dar prašo nurodyti, kokios prodiuserinės kompanijos rengė naujojo 2017 metų rudens LRT sezono projektus ir kokiu būdu jos buvo atrinktos, informuoti, kur visuomenė gali susipažinti su viešųjų pirkimų rezultatais, ar LRT tarybai tvirtinant viešųjų pirkimų rezultatus yra pateikiami duomenys apie nugalėtojus, jų atrankos pagrindimą, sutarties kainą.

LRT Tarybos pirmininko Žyginto Pečiulio pastabos yra sofizmo viršūnė. Pasak Pečiulio, Taryba atsakys į visus klausimus, bet negalės pateikti duomenų, pažeidžiančių asmens duomenų apsaugą apibrėžiančius įstatymus ar konfidencialumo susitarimus.

Tarp tokių duomenų – informacija apie konkrečių LRT darbuotojų atlyginimus ar sutartys su prodiuserinėmis kompanijomis. Jeigu Seimo nariai toliau reikalautų sutarčių, LRT Taryba bandytų atsiklausti kiekvieno jos subjekto, ar dokumentas gali būti pateiktas.

Jis pridūrė nemanantis, kad didelė dalis suinteresuotų asmenų sutiktų, nes visi prodiuseriai žaidžia tam tikroje rinkoje, vyksta konkurencija ir tokios informacijos atskleidimas pakenktų visų transliuotojų interesams.

Pečiulis atvirai meta iššūkį Seimui, praneša, kad neketina suteikti informacijos, kurios reikalauja parlamentinę kontrolę atliekantis Seimas. Pečiulio ir LRT tarybos iššūkis yra įžūlus, bet tradicinis.

LRT taryba nuosekliai palaiko LRT administracijos pastangas vengti skaidrumo, gal ir atsakomybės. Reikia prisiminti, kad 2011 m. kovo mėnesį tuometinis tarybos narys Artūras Račas kreipėsi į LRT administraciją, prašydamas leisti susipažinti su preliminariais LRT 2010 m. veiklos finansiniais rezultatais, atskirų LRT padalinių darbuotojų darbo užmokesčio pokyčiais, LRT generalinio direktoriaus įsakymais ir kai kuriais kitais dokumentais.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale delfi.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:24
shenyuhang       2018-05-2 5:34
dongdong8       2018-02-6 8:53
chenyingying       2017-11-30 3:41
kokia ten LRT?       2017-11-24 21:35

greiciau tai privati siaurovizija su jakilaiciais, miliutemis, pumprickaitemis… ir nepakeiciamu Skydines Direktorium.

Marginalas       2017-11-24 13:37

Skaidrumas yra mikročipas “dokumente” su sekimo antena, ko dar norime? Implantavimo? - Viskam savo laikas!

BBC       2017-11-24 12:38

irgi kritikuojama del salisko informacijos pateikimo,bet juk viska lemia pinigai,tie patys pinigai is mokesciu moketoju kisenes,bet paskirstomi daznai ES biurokratu.Taciau kiek zinau-algas paviesinti BBC turejo.Ir daug kas issiziojo nustebe ir pavydedami.O siaip-daugelis ne visai senu zmoniu persikrauste i interneta beveik pamirse TV.

Lrt kiekvieną vakarą       2017-11-24 11:53

turėtų rengti po kelias diskusijų laidas,kurias vestų ne tik Jakilaitis.Kad būtų šviežios naujienos ir siūlymai.Čia reikia mokytis iš rusų?

albina       2017-11-24 11:19

Jeigu nors kiek padorumo turėtų LRT,tai TV forume patys pateiktų visuomenei kaip naudoja visuomenės pinigus.Jakilaitis ir kompanija tik iš kitų reikalauja skaidrumo,o patys užbetonavę informaciją ir demagogiškai postringauja apie skaidrumą.Dabar ir pasimatys Seimo stuburas ir siekis viešumo ir skaidrumo.Bet ko gali tikėtis,kai vertybiškai vienoj gildijoj konservatoriai,liberalai ir tvarkiečiai? Bus maksimum pastangų netirti ir pūsti miglas toliau.Kodėl už įstatymo nesilaikymą nebaudžia - juk reklama liejasi laisvai?

stebiuosi       2017-11-24 10:06

Seimo nariai prie valstybei slaptų dokumentų prieina, bet prie LRT darbo užmokesčio -ne. Čia didesnė paslaptis už valstybės saugumą.

ruta       2017-11-24 9:15

Lietuvoje tai normali praktika , kai valstybes imonese/ musu visu turtas / karaliauja partiniu UAB patupdyti subjektai ..  Bet LRT pelke turi , manau ,  aukstesnio statuso kuratorius , nes LRT vyksta ideologine ES ‘vertybiu’  propaganda ,na ir prie daikto ,kaip Lietuva be korupcijos , paklusniems prisitaikeliams , seniausios profesijos atstovams ,  leidziama ‘dasidurti’ uz lojaluma sitemai ..

Agnė       2017-11-24 8:11

Žmonių kvailinimas tęsiasi ne metus! Ir niekas negali pasakyti, kad taip būti negali. Seimui priklauso, tai nutraukite finansavimā. Techninės klaidos kasdien tapo norma, atsiprašoma. Žmonėms aiśku valdžiai ne, nors akivaiždźiai iš jų tyčiojasi eteryje, reportažuose
K. Girniui pagarba! bet su raśinėjimu šitos auso gyslos nenukirsi.

Gau       2017-11-24 5:31

LRT taryba atsiskleidė visu grožiu. Šiuo klausimu pritariu K. Griniui.

Tarabilda       2017-11-23 23:11

Keista, kad vadovavęs “Laisvosios Europos radijos” skyriui Lietuvoje, tik dabar susigaudė K. G., Kaip veikia mafijinė LRT struktūra, vadovaujama jos ekscelensijos. Apie LRT Tarybos sudarymo principus rašyta jau buvo tiek, kad net norisi žiovauti. Bet geriau vėliau, negu niekad. Kol nebus depolitizuota LRT Taryba, bus plaunamos smegenys visų tų trintukų pastangomis, ką šiandien ir matome.
Užzombinimo strategiją. Bėda ta, kad ir toks Žinių radijas tarnauja tam pačiam zombiui, nors ir yra komercinis, kaip ir TV3 ar LNK.
Info laukas paimtas visu plačiu plotu.


Rekomenduojame

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Verta prisiminti. Aurelijos Stancikienės istorinė kalba 2014 m.: „Tai yra prie­sai­kos ir Kon­sti­tu­ci­jos su­lau­žy­mas“

Algimantas Rusteika. „Tai, sakot, socialinė distancija – du metrai?“

Tomas Dapkus. Vyteni Andriukaiti, laikas visų atsiprašyti

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.