Dienos aktualija, Partijos

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Tiesos.lt siūlo   2019 m. birželio 3 d. 15:56

27     

    

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

„Žmogus neturėtų vadovauti įtakingai politinei partijai, jei jis neturi politinės nuovokos, negeba pajusti politinio gyvenimo pulso, įvertinti politinės padėties bei numatyti savo veiksmų pasekmių. Savaime aišku, kad reikia kitų savybių, bet be nuovokos nesėkmė beveik užtikrinta,“ – savo komentare DELFI.lt teigia Kęstutis Girnius, VU TSPMI politologas.

Gabrielius Landsbergis neturi tos nuovokos, kurios jo senelis Vytautas Landsbergis turėjo su kaupu. Jis turėtų atsistatydinti iš partijos pirmininko posto, iš pareigų, kurios niekada jam neturėjo būti siūlomos ir kurių jis niekada neturėjo prisiimti. Juolab dabar, paaiškėjus, kad nepasiteisino lūkesčiai, jog jis politiškai subręs. Gabrieliaus netinkamumas akivaizdus, palyginus jį su pirmtakais.

V. Landsbergis tebėra viena kontroversiškiausių asmenybių naujausių laikų Lietuvos istorijoje. Nepaisant jo oponentų mėginimų nuvertinti jo istorinį vaidmenį, aiškinti, kad jis buvo tik vienas iš daugelio Sąjūdžio vadovų, jis yra vienintelis žmogus, kurį, neklastojant istorijos, galima laikyti antrosios nepriklausomos Lietuvos „tėvu“.

Ne jis vienas, bet visa Lietuva iškovojo nepriklausomybę, bet Landsbergis neginčytinai buvo primus inter pares, ką puikiai suprato kitų šalių vadovai, tarp jų ir Michailas Gorbačiovas. Be Landsbergio vadovavimo kelias į nepriklausomybę būtų buvęs sudėtingesnis ir sunkesnis.

V. Landsbergio kritikai dažnai teigia, kad jis lyg įsipareigojo po kiek laiko perleisti Sąjūdžio vadovavimą Romualdui Ozolui, kurio nuopelnai, rengiant dirvą išsivadavimui, gal buvo net didesni negu Landsbergio. Bet Ozolas stokojo deramos politinės nuovokos, kuo itin lengva įsitikinti perskaičius jo kalbas, skaitytas per televiziją 1990 m., kai buvo ministro pirmininko pavaduotojas. Abejoju, ar jis būtų gebėjęs atlaikyti Kremliaus spaudimą ir laiduoti Sąjūdžio vienybę.

Verta pažymėti, kad Landsbergis tapo Sąjūdžio vadovu „iš apačios“, jo kolegoms įsitikinus, kad jis tinkamiausias vadovas. Jis nebuvo paskirtas „iš viršaus“.

Tas pats galioja antrajam TS-LKD pirmininkui, Andriui Kubiliui. ... [Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.]

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tiek laiko praėjo,       2019-06-7 13:00

Žiū, praregėjo. Prastas politologas, jei tiek laiko truko žvynams nuo akių nukristi. Vergas. Laisvas pilietis nuo pat pirmų akimirkų tai žinojo ir suprato.

va čia tai jo!       2019-06-5 2:49

Net prėskos tuštumos įsikūnijimas Grinius pastebėjo! smile

mazgys       2019-06-4 23:11

,,Neturėdamas kritikų bei patarėjų
Valdovas be priešų pražus.’‘

(Tirukuralas)

Jūs čia       2019-06-4 16:34

apie Girniaus kaukes ar programą “Rivile”?

> Doleriui       2019-06-4 14:32

Gal Jūs ir teisus. Bet tegu žino, kad ne visi čia tokie naivuoliai, į ,,mokslininkus” aukštinantys. Yra žmonių, kurie jį atpažįsta ir tada, kai vaizduoja liumpeną su 8 klasių išsilavinimu, ir kai bobele apsimeta, ir kai niekaip nepasirašo. Pastebėkit, kaip nesivaldo, kai kas nors jį demaskuoja susikūrus naują kaukę. Bent jau tiek malonumo smile .

Jeigu       2019-06-4 14:29

būtų sąžiningas, tai savo anūko nepropaguotų.Visi matome tai.

➡ Tai vis dėlto 2019-06-4 10:34       2019-06-4 11:18

J. Milaičiui miela provokacija, tokia jau kagėbisto strategija, todėl ir putoja nuo ankstaus ryto prie kiekvieno straipsnio. Vien čia privarė mažiausiai 6 krūvas. 
2019-06-3 18:35 – Gabrieliui siūlo vietą prie „parašos”, o jau 2019-06-4 8:31 komentare teigia, kad už „Landsbergį buvo balsuojama ir jis yra išrinktas”.
Gal užkibs koks daunelis. Juk vienas nuolatinis skaitytojas J. Milaitį net į mokslininkus paaukštino, belieka tik laipsnį išsireikalauti. Dar vieną, prie to, kurį jau turi.
($+$)

Tai vis dėlto       2019-06-4 10:34

miela tau ta konservliberoidų partija, Juliau Milaiti, kad čia vienas pats už ją ir už Landsbergius putoji? Kodėl? Ar kad šimtmečiui paslėpė tavo kgbistinę praeitį? Bet juk vis tiek visi žino, kas tu toks. Na, nebent teismo išvengi smile . O kad yra ir daugiau tokių, vaikiškas argumentas. Kaip nebus, jei jau nuo pradžių valstybės rūmas statomas ant kreivų pamatų. Ir tau tai tinka kaip niekam kitam.

Ramiros       2019-06-4 10:19

.....jisai pritiktų pas armonaitę ....

O kitų       2019-06-4 9:21

taip išrinktų Seime ar Vyriauybėje, ar savivaldybėse ir univerkėse nematai? Tik Landsbergį? Ko tyli dėl Bušų, a?

grumstas>       2019-06-4 9:17

Pirmiausia už    2019-06-4 8:31

Afrikoje demokratiški diktatoriai irgi renkami : vieną kartą visam gyvenimui. Rinkimai dar nėra demokratija arjos nepaneigiams požymis .Gabriuko rinkimai su panašia intencija - minimum dar vienam trisdešimtmečiui. Nors galėjo suderinti su KGB agentų įslaptinimo terminu - 75 metams.

Winnie ir Joe duetas po stalu       2019-06-4 8:45

„Nemažai konservatorių remia Gabrielių, nes jis V. Landsbergio anūkas, o dėl tos pačios priežasties dar daugiau rinkėjų balsuoja prieš konservatorius. Jis partijos populiarumą mažina, ne didina. Antipatija konservatoriams veikiausiai sumažėtų, jei būtų kitas pirmininkas. Be to, oponentai gali su šypsena reaguoti į konservatorių didžiavimąsi savo vidine demokratija – kokia čia demokratija, jei renkami vienos šeimos nariai!“ – nusišnekėjo žmogelis, pamiršęs prezidentus Bušus arba Klintonų išdaigas. O kur dar Ruzvelto cirkai su rinkimais ir demokratija, a? Tokį politologą reiktų diskvalifikuoti ir kuo greičiau. O kiek LR Seime šeimyninės rangos, nenori gudrutis papasakoti?  Be Landsbergio šios partijos neliks, nes dauguma ten tik prisplakėliai prie partijos, prie pavardės. Kubilius su Rasele irgi. Kas Tėvynės Sąjungą pavertė liberoidija – liberaldimokratija, nenori papasakoti pseudo politologas, kodėl? Pasaulio Liberal-dimokratams vadovauja draugas Žirikas iš Rusijos Federacijos Dūmos, nežinot? Tai buvo mažaraščio nuomonė - neišsilavinusio žmogaus nuomonė.

to Mano nuomone       2019-06-4 8:32

Taikos meto generolai niekam tikę - už geras babkes bet kam pasiryžę parsiduoti, tiesa?

Pirmiausia už       2019-06-4 8:31

Landsbergį buvo balsuojama ir jis yra išrinktas, o ne paveldėtas - nesuprantate nepotizmo sąvokos. O kitų nematote - tik Landsbergį, ane? O kas kiršina, jei ne KGB rezervistai ir ekskomuniagos? Va, Maldeikienę Žirmūnai net į ES Parlametą nutrenkė, kad gautų gerą, jos vertą, algą. Žirmūniečiai tikrai geri žmonės, pagailėjo leninietės.

stasys        2019-06-4 6:18

Svari kritika K. Girniaus . Bijau kad tokie pokyčiai turi turėti kur kas svarbesnius argumentus kaip tik tas išorinis G.Landsbergio nepatikimumas branda . Tai kad balsuoja PRIEŠ tiek pat svarbu kaip ir UŽ. Bus iš tikro blogai kai nustos ta partija domėtis .. o tai tai partija negresia . Taip pasitempti reikia ..peštis su valstiečiais dėl šaukštu gal irgi svarbu šiandiena , bet juk ateitis ne su šaukštais .. ir kirviais . Ateina partijos kurios pasiūlys jaunimui kur kas daugiau nei gali šiandiena konservatoriai . ..pertvarkas partijoje reikia toliau tęsti . ..nepakanka to kad senoji gvardija skrenda į Briuselį .

Al.       2019-06-3 23:05

Asmuo - antrinis reikalas. Deja, partija degradavo, išdavusi dorovinį įstatymą, o kartu ir tautą.O save gerbianti draugija tokio pižono vaduose ir nelaikytų.

Mano nuomone,       2019-06-3 22:17

Vytautas Landsbergis geras karvedys, bet taikos metui jis visiškai netinkamas. Anūko protegavimas - tik vienas iš įrodymų. Svarbiausia - kas niekina savo tautą, tas negali būti lyderis. Ne panieka valstybės kuriamos, bet meile. Meile tautai, o ne meile sau. Čia toks keistas atvejis, kai praeityje nusipelnęs žmogus visu likusiu savo gyvenimu ir ,,kalbelėmis” vis labiau žemina savo autoritetą.

Agnė        2019-06-3 21:25

Lanzbergiams laikas nustoti kiršinti tautą.

Nu žinot        2019-06-3 21:07

jei savo tokį  anūkėlį paskyrė tuo pirmininku, manyčiau senelio nuovoka be kaupo .

Marijonas       2019-06-3 20:30

Girnius stebėtinai naivus. Ne ta giminė. Jie tik su grabo lenta atsistatydina. Stebiuosi autoriaus naivumu. Rimtai. Kęstutis Girnius iki šiol išliko naiviu amerikonu. Aha, atsistatydins ir dar priedo žmonelei popigiąja gautas patalpas išsinumuos rinkos kaina. Aha.

Anūkas V.Landsbergio       2019-06-3 19:28

netinkamo valdymo atpirkimo ožys?Anūkas yra smulkus veikėjas,širma senelio poveikiams.Anūkas būtų netgi neblogas žmogus,jei praregėtų.

ras       2019-06-3 19:06

Po tūkstančio metų archiologai ras suakmenėjusius Anūko pampersus

Dočys       2019-06-3 18:59

Mauč, nevalyvi Kremliaus agentai. Gabrielius yra genijus. Jo idėjas Lietuva supras tik po tūkstančio metų.

Anūkas       2019-06-3 18:42

-Girniau ką tu čia kliedi?!
Kur man acistatydinti? Kokį postą gaučiau mainais?
Taigi europarlamento traukinys jau nuvažiavo!
Kapiec. Dabar turiu žūtbūt išbūti Partijos Vyr. Broileriu iki kito kvietimo į Briuselių. 
O be to- man acistatydinti neleistų Austėja.
Austėjai mano acistatydinimas būtų nefasonas.
Ji ir taip mane kasdien sodina ant nusiraminimo kėdutės…
O Senelis? Jeigu acistatydinčiau,...
Jūs net neįsivaizduojat kaip skaudžiai Senelis moka užsukti ausį.:(

Dzeikas       2019-06-3 18:35

Landsbergistu partija isgelbet gali tik kas nors is ju tarpo isdrises pasakyt Anukui i akis ir viesai “a vam nie kazhetsja , chto vashie miesto vozlie parashi?”

Na, ne...       2019-06-3 18:05

per vėlai pasitraukė. Per daug blogio prie jo patyrė Lietuva. Aklumas ar užsiliuliavimas savo puikybėje, padarė per daug skriaudos mūsų šaliai. Niekada jis neliks patriarchu. Pamirškime jį, o anūką, manau, kad tauta teis dar ateityje.

pirmas kartas       2019-06-3 17:29

Po Nepriklausomybės atkūrimo visada balsuodavau už konservatorius, bet kai V.Landsbergis savo anūką Gabrielių pasodino į partijos pirmininko postą, nebeturiu už ką balsuoti. Jei tas paskyrimas būtų pasiteisinęs, gal būtų pasimiršusios negražios aplinkybės. Tačiau anūko elgesys, kalbos ir darbai, tikslaiu jų nebuvimas, neskatina būti konservatorių rinkėju. Šaiposi, vaiposi, rankom maskatuoja, apart patyčių nieko protingo nepasako. Viską ir visus kritikuoja, o nei pasiūlymų, nei idėjų nesigirdi.


Rekomenduojame

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.