Žmogaus teisės, Žiniasklaida, Keisti teismų sprendimai

Kęstutis Girnius: „Negalima bausti žmonių dėl jų kvailumo ar dvasios sutrikimų“

Tiesos.lt siūlo   2017 m. kovo 6 d. 18:19

5     

    

Kęstutis Girnius: „Negalima bausti žmonių dėl jų kvailumo ar dvasios sutrikimų“

Šiandien Klaipėdos apylinkės teismas pripažino Vaidą Lekstutį, buvusį viešosios įstaigos „Būkim vieningi“ vadovą, kaltu – už neapykantą neva kurstančius pasisakymus apie prezidentę Dalią Grybauskaitę ir dar du Seimo narius, paviešintus socialiniame tinkle, teisėjas jam skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojo per pusę metų išdirbti neatlygintinai 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose bei nevalstybinėse organizacijose, skelbia lrt.lt.

Paprašytas pakomentuoti teismo sprendimą, prokuroras Saulius Galminas buvo atviras: „Esmė yra ta, kad tai yra kaltinamasis nuosprendis. Tai, manau, yra žinutė, siunčiama visiems Lietuvos žmonėms, kurie Lietuvoje pasiryš kurstyti neapykantą prieš Lietuvos Respublikos piliečius“.

Ką tokios prokuroro per teismą visiems piliečiams siunčiamos „žinutės“ sako apie pačią teisinę sistemą, savo komentare „K. Girnius. Ar reikia bausti kvailius?“, paskelbtame DELFI.lt, svarsto Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Kęstutis Girnius.

„Prokuroras tvirtina, kad šis atvejis „nėra paprastas šmeižtas, o šmeižiama šalies vadovė. Šis ikiteisminis tyrimas turi visuomeninę reikšmę.“ Negaliu pritarti tokiam aiškinimui. Jei feisbukietis būtų kaltinęs prezidentę korupcija, valstybės paslapčių atskleidimu, bendradarbiavimu su užsienio žvalgybomis, būtų galima sakyti, kad jis stengiasi juodinti prezidentę, kenkti jos autoritetui, duodamas suprasti, kad ji nusikalto ir slepia tuos nusikaltimus. Bet jis tvirtina buvęs nesamo prezidentės nusikaltimo liudytojas, kad jis matė tai, ko nebuvo.

Jei jis teigtų matęs prezidentę, skrendančią ore su šluota, ar reiktų kelti jam bylą dėl šmeižto? Nesuprantu, kodėl prokuratūra tiria šią pasakėlę. Užuot gaišinę savo laiką ir valstybės lėšas, tirdami nelaimingo žmogaus kliedesius, prokurorai turėtų tirti tikrus nusižengimus, kurių, neabejoju, yra gan daug. Nežinau, ar išvis šiuos feisbuko kliedesius galima vadinti šmeižtu. Šmeižtu siekiama pakenkti, juodinti, pažeminti kitą. Bet kai skelbiamas prasimanymas yra visiškai neįtikimas ir taip akivaizdžiai nesusietas su tikrove, jis negali atlikti savo užduoties, jis nei pažemins šmeižto objektą, nei jam pakenks. Tad, kuo greičiau ši byla nutraukiama, tuo geriau. Bet yra pažangos. Neseniai iš Baudžiamojo kodekso išbrauktas straipsnis dėl žmogaus įžeidimo. Tikiu, kad po kiek laiko panašaus likimo sulauks straipsnis dėl šmeižto, nors reikės keisti Konstituciją.“

Visą K. Girniaus straipsnį skaitykite portale DELFI.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2017-03-7 20:31

Kas tas Lekstutis? Yra žmonės kurie kele isterijas “rusai puola” tai Lekstutis būtų atvirkščiai “rusus puola”. Sistema naudoja tokias isterijas kad atbukinti žmonės. Sistema kurenti Lietuvoje politine atmosfera nori kad visuomenė vadovautusi ne sveiku protu (objektyvumas, gebėjimas įvertinti ne tik aplinka bet ir atrasti toje aplinkoje save ir panašiai) bet jausmais kurie yra sukelemi panašių isteriju pagalba.

Istorikas       2017-03-7 19:20

Kvailių negalima bausti, reikia keisti švietimo sistemą. Tik kas tie kvailiai? Lekstučio atveju, Lietuva galutinai įsipaišo tarp bananų respublikų su tokiais teismo sprendimais. Kaip galima teisti už tai kad neva pateisina trėmimus. Tai gal teisiam ir tuos kurie pateisina Liublino unija, Lietuvos krikštą, 3
LDK padalijimą ir pan. Gal pradžiai nuteisiam visus kurie dirbo su Burokevičiumi po kovo 11? O dabar jau laikas sodinti visus, kurie pasisako už ES federaciją, nes tai juk antikonstituciška! Gal nuteisiam visus kas lietuvius pavadino žydšaudžiais nes juk tai tautinės nesantaikos skatinimas! Teisiam visus partnerystės lobistus, nes tai juk irgi antikonstituciška! Tai va Griniau, gink kvailius nes taip apginsi tokius teisėjus ir tokius žurnalistus.

Julius Puras       2017-03-7 15:35

Sistema baudžia tik tuos kvailius kurie eina prieš sistemą. Tie kurie eina už sistemą tu nebaudžia. Pavyzdžiui Uso tėvo niekas nenubaudė už tai kad jis viešai pavadindamas pedofilu apšmeižė Drąsiu. Todėl žinutė jau pasiųsta visuomenei senai kas prieš sistema tas turi būti nubaustas.

$+$       2017-03-7 13:27

Ponas Politologas nesupranta, kad gyvena Lietuvoje, o ne Amerikoje, kur D. Trump’o manekeną galima pastatyti gatvėje ir praeinant, aptarinėti tam tikras kūno vietas su kitais miestiečiais. Pabandykite įsivaizduoti panašią “skulptūrą” Lietuvoje, kur nors Gedimino prospekte ar prie Seimo rūmų.
<>
Vis prisimenu komisaro Skvernelio siųstų istrebitielių šturmą Garliavoje. Įdomu, kokios pajėgos būtų mestos į Gedimino prospektą?!

Irena       2017-03-6 23:51

Ziurejau zinias ir irgi kilo tos pacios mintys.Tikri kenkejai tokiu dalyku atvirai nereiskia, tik tokie bukaprociai.Nors pagalvojus ir bausmes jiems tik simbolines.Bet prokurorams ir teisejams darbo valandu teko paaukoti nemazai, uz kurias moka mokesciu moketojai.


Rekomenduojame

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Algimantas Rusteika. Labanakt

Paskelbtas partizanų žinynas

Almantas Stankūnas. Apie JAV demokratiją

Algis Avižienis. D.Trampo pralaimėjimo priežastys

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas (I)

Ramūnas Aušrotas. Homoseksualumas įveikiamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.