Kelias, kuriuo einame

Irena Vasinauskaitė   2013 m. balandžio 26 d. 17:30

0     

    

Kelias, kuriuo einame

Ar paskaičiavote, kiek liko dienų iki 25-ojo Sąjūdžio jubiliejaus? Gal apie trisdešimt. O ar jaučiate, kad Lietuvoje būtų ruošiamasi kaip nors šią datą paminėti? Vos ketvirčiui amžiaus nuo Atgimimo laikų praėjus nebesvarbu, kur mūsų Laisvėjimo kelio pradžia?

„Sąjūdis – tai tu ir aš. Sąjūdis – tai Lietuva. Sąjūdis – tai amžinas ginčas su sąžine“, – tokie žodžiai nuskambėjo vienoje pirmųjų „Atgimimo bangos“ TV laidų. Šiuos žodžius, minint Sąjūdžio penkioliktąjį jubiliejų, šventiniame Seimo posėdyje pacitavo rašinio autorė bei paprašė balsuoti, kurie Seimo nariai tariasi su savo sąžine, kai priiminėja Lietuvai ir jos žmonėms svarbius įstatymus. Salėje kilo lengva sumaištis, kai vieni tautos išrinktieji pasipiktino tokiu tiesmukišku klausimu. Profesorius Vytautas Landsbergis pastebėjo, kad vykęs bandymas pasitikrinti, tačiau rankas pakėlė vos keli Seimo nariai. Tuometis Parlamento pirmininkas Artūras Paulauskas nespėjo nė susivokti, kaip kažkokia sąjūdžio eilinė drįsta skelbti balsavimą iš Seimo tribūnos, nes tai jo prievolė besanti…

Nuo tos dienos prabėgo dešimt metų. Dabar tektų keisti klausimo formuluotę Seimo nariams. „Ar dar turite su kuo pasitarti?“ – derėtų pasidomėti. Tautos Atstovybėje keisti dalykai dedasi, kai dirbama ne rinkėjų gerovei, jų interesų gynimui. Tarsi nematomo dirigento valia būtų vykdoma, nuo kurios auga nepasitikėjimas LR Seimu, kažkada vadintu LIETUVOS ŠIRDIMI, pagaliau, pačia valstybe.
Kaip turi jaustis žmonės, kurių dvasinė būsena, gyvenimo būdas tebėra Sąjūdžio idealistinių siekių nutvieksti? Pamenate, Sąjūdis buvo prieš lengvatų bei privilegijų suteikimą nomenklatūrai? „Drakonas žuvo. Drakonas gyvas“, – galėtume skelbti, nes priviso valdžiažmogių privilegijų ir išbujojo monolitinis darinys – valdžios partijų nomenklatūra. Sutrikę rinkėjai, regis, renka pačius geriausius Tautos gelbėtojus, o atsibudę po rinkiminės nakties pamato, kad išrinko vos ne tuos pačius.

Ir trauktis nebėra kur, nes LR Seimas kėsinasi į svarbiausiąją valstybės ląstelę – šeimą. Vis tobulinami vaikų teisių apsaugos įstatymai, kurie taikytini šeimose augančioms atžaloms. Pasiklausius TV laidose iš rinkėjų besityčiojančių dviejų ciniškų Seimo narių – Onos Valiukevičiūtės ir Rimantės Šalaševičiūtės – galima susidaryti įspūdį, kad tik jos kompetentingos įsiveržti į šeimą ir pažeisti svarbiausiąją vaikų teisę – TURĖTI TĖVUS. Dabar Seime kuriami įstatymai leidžia atimti vaikus iš šeimų, apgyvendinti juos pas globėjus, šeimynose ar vaikų namuose. Vadinasi, ne tėvų teisės bus apribojamos, o vaikas praras teisę turėti šeimą. O gal tos dvi Seimo bobelės imtųsi ginti valdiškų globnamių vaikų teises? Kiek ten niekinamų, fiziškai ir dvasiškai prievartaujamų, pagaliau, badu marinamų vaikų? Kokius žvėriukus „kepa“ valdiški globnamiai, kuriems valstybė kasmet skiria šešis kartus didesnį kiekį lėšų vienam vaikui išlaikyti, nei gali sau leisti normali vidutiniokų šeima.

Gal jau metas liautis apatiškai stebėti, kas vyksta Lietuvoje, kai valdžia nepaiso Tautos referendumo sprendimų atominės elektrinės statybos klausimu, kai paminama LR Konstitucija ir Orhuso Konvencija forsuojant skalūninių dujų žvalgybos bei gavybos procesus, nepasitarus su žmonėmis bei nepaisant pastarųjų protestų. Kyla nauja pasipriešinimo banga dėl leidimo parceliuoti žemę užsieniečiams. Visą ilgą Sąjūdžio dvidešimtpenkmečio kelią neslobsta protestai prieš svetimtaučių kėsinimasi į mūsų gimtąją kalbą. Vadinasi, jau metas stoti į naują Baltijos kelią, kurio startas galėtų būti nacionalinis mitingas „Už mūsų kalbą, žemę ir valstybę“.

Gal ir „už mūsų vaikų teisę turėti biologinius tėvus“? Mažytė, tačiau drąsi Islandija pirmoji pripažino Lietuvos valstybės Nepriklausomybę, taigi, dera iš jos pasimokyti ir sukurti Visuotinę Tautos Konvenciją „Dėl valstybinių struktūrų nesikišimo į šeimos vidaus reikalus politikos“. Dviem aukščiau paminėtoms Seimo moterėlėms reikėtų įsisąmoninti, kad metas atskirti kriminalinius nusikaltimus bei bausmes už juos nuo mistinių žmogaus teisių gynimo, faktiškai tas teises ir paminant.

Šeima ir bendruomeninė aplinka formuoja pilietį. Pastarasis renkasi kelią, kuriuo eidamas tobulina valstybę ir gludina jos struktūras. Metas, savyje užmušti vamzdinį regėjimą turinčią reptiliją, instinktyviai besirūpinančią savo egzistencija. Trauktis nebėra kur, nes praradę savo tapatybę arba leisdami ją atimti, pamesime kelią Lietuvon. Mankurtai nežino net kaip pasirinkti kelią. Tad ar leisime, kad Tautos Atstovybė LR Seimas ar vietinių savivaldybių karaliukai ir toliau iš mūsų tyčiotųsi?

Tad stokime į Vienybės kelią. Dabar arba niekada.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.