Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 8 d. 20:11

21     

    

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

Dalijamės keliomis socialiniuose tinkluose jau pasklidusiomis pastabomis ir nuomonėmis prezidento metinio pranešimo tema. Jas paplatinti pasiūlė skaitytojai. Šią apžvalgą, dalijimąsi įžvalgomis kiekvienas galime pratęsti straipsnio komentaruose.

* * *

Belaukiant pranešimo – Povilo Girdenio pastaba

Metinis prezidento pranešimas šiemet turėtų prasidėti žodžiais „Mieli kaukėtieji Lietuvos žmonės“...

* * *

Jūratė Laučiūtė: Jau numatau, koks žviegimas kils elitiniame tvarte

Klausausi metinio Prezidento pranešimo ir jau numatau, koks žviegimas kils elitiniame tvarte. Ir pirmiausia Prezidentas bus kaltinamas tautos kiršinimu, nes nuomonę apie vyriausybės darbus išsakė nors ir taktiškai, bet pakankamai atvirai…

Tikiuosi, kad Prezidentas ir jo komanda numatė, kokios valdančiųjų reakcijos susilauks šis pranešimas, ir pridengė nervus ir jausmus „stora oda“?

* * *

Agnės Širinskienės pastebėjimai apie emocijas Seimo salėje

Valdantiesiems šiandien Prezidento metinio pranešimo metu teko patiems pasižiūrėti į veidrodį ir… išvysti save.

Labiausiai nustebino net ne po to sekę jų komentarai žiniasklaidai, kaip tą tekstą reikėtų interpretuoti, o tai, kokios nenuslėptos emocijos buvo posėdžių salėje. Antai, TS-LKD frakcijos pusėje nuskambėjo juokas Prezidentui pradėjus kalbėti apie tai, kad valdantieji netrukus paliks valstybę be Referendumo įstatymo ir piliečiai neteks realių Konstitucijoje jiems garantuojamų teisių savo nuomonę pareikšti referendumo būdu. Ką tas juokas reiškia, jei ne mėgavimąsi savo galiomis ir tiesioginiu kenkimu demokratijai?

Stebina ir tai, kad pranešimo pabaigoje kai kurie valdantieji nesugebėjo peržengti savo ambicijų ir bent jau iš pagarbos paploti. Bet, matyt, tokia ta naujoji politinė kultūra.

* * *

Saudargas Paulius. Prezidento metinis pranešimas – postpandeminė kalba

Apibendrinant: Prezidentas ir gyrė, ir kritikavo. Kalbant apie tendencingus naratyvus, išskirčiau du: tolesnis „gerovės valstybės“ kūrimo poreikio naratyvas bei naujas „valdžios vs žmonių“ tam tikros takoskyros naratyvas.

Prezidento kalba yra postpandeminė. Tarsi ženklinanti dviejų visiškai skirtingų etapų ribą. Žvelgiama su viltimi į ateitį, tuo pačiu kritiškai įvertinant sudėtingą praėjusį laikotarpį: „Už mūsų nugarų – įtampos, praradimų ir nerimo metai, pažymėti pandemijos ženklu. [...] Susitinkame šiandien tarsi ant slenksčio“. Pranešimo pradžioje pabrėžtas svarbus šeimos vaidmuo. Daug dėmesio skirta per pandeminį karantiną tik dar labiau išryškėjusioms problemoms švietimo srityje ir socialinės atskirties, nelygybės žaizdoms. Prezidentas atkreipė dėmesį, kad Seime svarstomas jo inicijuotas NPD didinimo įstatymas, paragino jį priimti: „Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“. Kita vertus, vėliau Prezidentas pagyrė valdžios veiksmus socialinėje srityje ir socialinės atskirties mažinime, tai ir socialinės garantijos ligos ir vaikų priežiūros atvejais, vienkartinės išmokos senjorams ir vaistų priemokos jiems, prastovų subsidijos, vienkartinės išmokos vaikams, išaugusi senatvės pensija. Įgėlė neatsakingam verslui teigdamas, kad „kol dalis verslų laukė vėluojančios pagalbos, kad išgyventų, kiti, pasinaudoję sukurtomis išimtimis, pirko ferarius ir jachtas“.

Apskritai pranešimo pirmojoje dalyje Prezidentas labai daug dėmesio skyrė „gerovės valstybės“ kontekstui, socialiniams klausimams, senjorų, neįgaliųjų problemoms.

Nežinau, ar reikia stebėtis, bet, apskritai, Prezidentas gana kritiškai įvertino vyriausybės lyderystę, pandemijos valdymo kontekste, nurodydamas, kad nemažai lyderystės „iš ministerijų kabinetų perėjo į savivaldą“.

Taip pat išreiškė poziciją, kad kultūros įstaigos galėjo būti visuomenei atvertos anksčiau. Pakvietė suremti pečius ir padėti kultūrai pakilti: „tai – mūsų nacionalinės tapatybės pamatas ir visuomenės atrama“.

Kalbėdamas apie nacionalinį saugumą, Prezidentas įvardino ne tik išorines grėsmes, o ir vidines įtampas. Siekiant didesnio piliečių pasitikėjimo valstybe ir valdžia, bei mažinant vidinį susiskaldymą, Prezidentas pasiūlė žengti tris žingsnius:
1) labiau atsiklausti tautos nuomonės – daugiau referendumų;
2) palikti galimybę tiesiogiai rinkti merus;
3) suteikti galimybę kandidatuoti į Seimą nuo 21-erių metų amžiaus.

Žinoma, adekvatus dėmesys pranešime skirtas ir iššūkiams iš užsienio: „Už Lietuvos rytinių sienų – nestabili erdvė, kur paminamos prigimtinės žmogaus teisės ir laisvo pasaulio taisyklės, kur veiksmo filmų prisižiūrėję diktatoriai įsijaučia į teroristų vaidmenį ir grobia keleivinius lėktuvus.“ Prezidentas paskatino didesnį dėmesį skirti rytų partnerystei, taip pat santykiams su Lenkija, pasidžiaugė, kad „Su Lenkija ir Ukraina mezgame partnerystę vadinamojo Liublino trikampio formatu“. Žinoma, atkreiptas dėmesys į energetinės nepriklausomybės stiprinimą ir spartesnį elektros tinklų sinchronizavimą su KET.

Baigdamas Prezidentas atkreipė dėmesį į stiprėjančią pilietinę visuomenę.

Negaliu nepastebėti, kad daug dėmesio įvairiais kampais buvo skirta tam tikrai takoskyrai „valdžia – žmonės“...

* * *

Andriaus Švarplio akcentai

Pagaliau po ilgo laiko turime Prezidentą, kuriuo galime didžiuotis! Dar ne pilnai, dar ne visiškai, bet pagaliau jau bent į tą pusę.

–  –  –

Todėl šiandien kviečiu visus politikus atsigręžti į tautą ir išgirsti, kas jai rūpi ir skauda. Tai bus sunku padaryti, skirstant Lietuvos žmones į „savus“ ir „svetimus“, „PROGRESYVIUOSIUS“ IR „KAIMIETUKUS“.

Dar nesubrendome kaip demokratinė valstybė, jeigu politikai žvelgia į piliečius kaip į statistinius vienetus, kurių balsas reikalingas kartą per kelerius metus rinkimuose. NUO KADA PRADĖJOME BIJOTI MŪSŲ ŽMONIŲ? AR BIJOJOME JŲ BALSO SĄJŪDŽIO LAIKAIS? Dar nesame brandi demokratija, jeigu puolame menkinti savo piliečius, turinčius kitokią nuomonę, nei PATYS SAVE PASODINĘ Į SOSTĄ IR VIEŠOJOJE ERDVĖJE ĮSITVIRTINĘ TIESOS MINISTERIJOS ATSTOVAI.

Pirmasis – sudarykime Lietuvos piliečiams realias sąlygas pareikšti savo nuomonę esminiais valstybės gyvenimo klausimais REFERENDUME.

Antrasis – užtikrinkime Lietuvos žmonėms galimybę ir toliau TIESIOGIAI RINKTI MERUS.

Trečiasis – pasitikėkime Lietuvos ateitimi – jaunimu ir suteikime jam galimybę kandidatuoti į Seimą nuo 21-erių metų amžiaus. (Šitam labai nepritariu; matome, kokias nesąmones daro dabar Seime daug vyresni vaikai).

Pasakysiu trumpai – esu už teisinį tos pačios lyties asmenų bendro gyvenimo sureguliavimą, tačiau NEPAŽEIDŽIANT IR NEIŠPLAUNANT KONSTITUCIJOS 38 STRAIPSNIO.

Atremti iškylančias grėsmes galime užsitikrinę aktyvų JAV įsitraukimą į mūsų regiono saugumą. Turime siekti, kad LIETUVOJE NUOLAT BŪTŲ ROTACINĖS JAV PAJĖGOS, o nuolatinės dislokuotos kuo arčiau mūsų sienų. Apie tai kalbėsiu ir kitą savaitę vyksiančio NATO viršūnių susitikimo metu.

Per pastaruosius dvejus metus pavyko atgaivinti strateginę PARTNERYSTĘ SU LENKIJA aukščiausiu lygiu.

Naujajame EUROPOS SĄJUNGOS biudžete Lietuvai skirta kur kas daugiau lėšų nei bet kada – 14,5 MILIJARDO EURŲ.

Tenka pripažinti, kad TRYS NENUOSEKLIŲ, VIENA KITAI PRIEŠTARAUJANČIŲ ŠVIETIMO REFORMŲ DEŠIMTMEČIAI PADARĖ MŪSŲ JAUNIMUI DIDELĘ ŽALĄ.
Pirma, būtina nuosekliai didinti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros finansavimą bent iki 2 proc. BVP.

Valstybę ir visuomenę bandoma skaldyti ir skandinti beprasmiuose politinės galios žaidimuose, kurie nedera su atsakingo valdymo principais.

Mokesčių srityje nuo seno egzistuoja lygesni už lygius. Dideles pajamas iš kapitalo gaunantieji vis dar moka mažesnius mokesčius nei kur kas mažiau uždirbantys samdomi darbuotojai.

Nė vienas mūsų neturime Tėvynės meilės monopolio. Tad prisiminkime savo pareigą ir konstitucinę priesaiką – tarnauti Lietuvai ir jos žmonių gerovei.

Kai Lietuvos Tauta yra atvira permainoms, vieninga ir pasitikinti savimi, NEVARŽOMA POLITINĖS CENZŪROS ir primetamų stereotipų, niekas jos nesustabdys.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas>Vaclovas       2021-06-11 13:15

Man nesvarbu į ką žmogus tiki, nes tai yra jo laisvas asmeninis pasirinkimas. Visa tai yra mūsų Konstitucijoje. 26 straipsnis
Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma.
Kiekvienas žmogus turi teisę laisvai pasirinkti bet kurią religiją arba tikėjimą ir vienas ar su kitais, privačiai ar viešai ją išpažinti, atlikinėti religines apeigas, praktikuoti tikėjimą ir mokyti jo.
Niekas negali kito asmens versti nei būti verčiamas pasirinkti ar išpažinti kurią nors religiją arba tikėjimą.
Bet man svarbu, kad žmogus bendraudamas su kitu žmogumi, sakytų tiesą. Pats rašai ir akivaizdu, kad net nesupranti apie ką rašai. Štai tavo frazė:“krikščionybė yra amžina, nes tai ne iš žmogaus”. Tu tikriausiai net nežinai, kad yra krikščioniškų bažnyčių, kuriose kunigas sutuokia vyrų poras. Pats kunigas irgi yra susituokęs su kitu vyru. Jie propaguoja būtent tokį gyvenimą per savo pamokslus. RPC (Rusijos Provoslavų Cerkvė) laimina karius, kurie važiuoja kariauti į Ukrainą. Rusijoje egzistuoja provoslaviškas fašizmas. Rusijoje yra kurstoma neapykanta Katalikų bažnyčiai ir t.t. Tai yra įrodymai, kad net tikėjimas yra nepajėgus išvaduoti žmogaus nuo NEAPYKANTOS, RELIGINIO FANATIZMO ir kitų YDŲ. Tačiau yra religijų, kurios nors ir ne visada, bet padeda milijonams žmonių išsivaduoti iš savo ydingų pančių. Yra judaizmas, kuris praktiškai įrodė, kaip protingai galima tvarkytis savo valstybėje. Lietuvai virš 1000 metų, o tvarkos valstybėje nėra. Izraeliui nėra net 100 metų (1948 m.), bet jis tvarkosi geriau, nei Lietuva. Pavyzdžiui, Taivanyje yra ne viena religija, bet jie gyvena irgi geriau nei Lietuva. Problema yra matomai protelyje ir priklausomai nuo to, kokioje šalyje tie protiniai sugebėjimai yra vystomi geriau, tokia ten yra ir civilizacija. Visos religijos turi mistinių elementų ir teigti, kad mano religijoje esantys mistiniai elementai yra geresni, nei kitose religijose, švelniai tariant, tai nėra protinga. Iki krikščionybės buvo tikėjimai Senovės Egipte. Ir ten buvo toks šventraštis kaip “Egipto Mirusiųjų Knyga”. Be šitos knygos, be Jobo knygos. Be šitų knygų krikščionybė nebūtų susiformavosi. Kristus nėra parašęs nei vieno žodžio, bet pats tvirtini, kad “tai ne iš žmogaus”. Kas yra Biblijos autorius?
“Tikinčiųjų žmonėms Šventosios knygos autorius yra Viešpats, tačiau ekspertai gali ginčyti šią nuomonę, nes joje yra Saliamono išmintis, Jobo knyga ir kiti. Šiuo atveju, atsakydamas į klausimą - kas parašė Bibliją, galime manyti, kad buvo daug autorių”. Kokia kalba buvo parašyta? Pradžioje hebrajų kalba, o vėliau Senovės Graikų kalba. Pats nesugebi bendrauti, vadovaudamasi objektyviais duomenimis. Tavo subjektyvus pasaulis ir tavo subjektyvi vaizduotė yra niekam neįdomi, nes pas narkomanus, pavyzdžiui, galvoje yra tokios fantazijos, kad jis gali papasakoti, ką jis darė Rojuje, prieš kelias dienas. Žmones domina šitas materialus pasaulis, nes be jo tu niekada nesuprasi, kas yra TIESA.

Vaclovas > Raigerdas       2021-06-10 15:14

Yra neatitikimų, bet tai nesvarbu. Pamatas, ką norėčiau pasakyti: jūs tikite išprotavimu, paprotiniais dalykais, o tai yra praeitis su visais iš to išplaukiančiais dalykais, krikščionybė yra amžina, nes tai ne iš žmogaus. Krikščionių visada nedaug buvo, bet poveikis didis, net ugniatikius atnaujino, dabar jie neberodo polinkio žudynėms. Esame laisvi, galime tikėti, kuo norime ir skleisti savo vertybes, jei jos neprieštarauja sveikam protui.

Raigerdas>Vaclovui       2021-06-10 8:24

Kas man, kaip žmogui, yra svarbiau: Vydūno filosofija ar A. Kubiliaus, Maldeikienės ar Rasos Juknevičienės melagingi tauškalai? Vydūnas yra man MOKYTOJAS. O kas yra A. Kubilius, Maldeikienė, Rasa Juknevičienė ar jau dabar į tą būrį atvykęs Gabrielius Landsbergis, kuris teigia, kad KOVO 11 yra tas pats, kas partnerystės įstatymas? Šitie yra paprasti susireišminę išsišokėliai, ir jeigu jūs jais pasitikėsite, tai jūs atsidursite aklavietėje, todėl tegul jie būna tokiais už savo pinigus. Bet už savo pinigus tokiais būti negali, nes jiems niekas nemokės už melą, todėl lengviau yra gauti pinigus iš valstybės, kadangi valstybiniai pinigai nėra kontroliuojami. Todėljie LAISVAI už savo nesąmoningus kliedesius pasiima pinigus iš mokesčių mokėtojų kišenės. Kuo daugiau žmonės suteiks jiems LAISVĖS, tuo daugiau jie tai visuomenei pridarys žalos. Ko trūksta jiems? Jiems trūksta Doros ir Darnos jų galvoje. Kodėl jiems šito trūksta? Todėl, kad juos klaidingai išmokė kaip reikia dirbti. Jie nemoka dirbti, nes jie yra išmokyti imituoti darbą. Pagal šitą lietuvišką 3 D (DARNA, DARBAS, DORA) GALITE PAMATUOTI BET KURIO ŽMOGAUS VEIKLĄ ir tai neprieštarauja Kristaus pasakymui:“juos atpžinsite iš vaisių”. O Laisvė, Lygybė, Brolybė yra tik “MASALAS”, kad apgauti žmones, nes tai yra ABSTRAKTŪS DALYKAI. Pakeiskite šitą Laisvę, Lygybę ir Brolybę į Etiką, Moralę ir Teisingumą ir jūs gausite labai civilizuotą visuomenę.

Raigerdas>Vaclovui       2021-06-10 7:53

Aš nesu šalinikas šitų protokolų, tačiau šių protokolų autorius yra teisus ta prasme, kad dauguma žmonių tikrai nesugeba atskirti to, kas yra subjektyvu ir kas yra objektyvu. Žmogus priima sprendimus vadovaudamasi tuo, ką jis žino apie objektyvųjį pasaulį. Ir čia yra savotiškos svarstyklės. Yra tas žmogiškasis subjektyvus pasaulis ir yra tas objektyvusis pasaulis arba materialusis, kur yra laikas, erdvė, energija ir materija. To kontakto subjektyviojo pasaulio su objektyviuoju pasekmė yra jūsų gyvenimas. Deja, dauguma žmonių gyvena taip, kad pervertina savo subjektyvųjį pasaulį ir nuvertina objektyvųjį pasaulį. Rezultate gaunasi disbalansas ir nebėra DARNOS. Lietuvių kalboje yra tie 3 D:DARNA, DARBAS, DORA. Jeigu jūs pažeisite vieną iš šitų dėsnių, jūs gausite savyje disharmoniyuotą vidinį pasaulį. Pasekmės tokio vidinio pasaulio yra gana liūdnos, nes aplinkui jis pradeda viską griauti. Pas jį išsivysto destruktyvus mąstymas. Protokoluose aiškiai yra papbrėžiama, kad reikia paklusti gamtos dėsniams, nes tai yra mūsų namai. TODĖL ŽMOGUS EGOISTAS NIEKADA NEDARYS MAINŲ SU GAMTA, NES LAIKO SAVE AUKŠČIAU GAMTOS. JO MĄSTYME NĖRA NEI DARNOS, NEI DOROS. JO ŽLUGIMAS, TOKIU BŪDU, YRA TIK LAIKO KLAUSIMAS. Jūsų ta pamėgta LAISVĖ, LYGYBĖ, BROLYBĖ yra tik saldainiukas jūsų vaizduotei. Tikrovėje tai yra neįmanomas dalykas. Paimkite net A. Enšteino reliatyvumo teoriją ir jūs pamatysite, kad šitas lozungas yra visiška nesąmonė. Šituo lozungu mosikavo prancūzų revoliucionieriai. Ką jie gavo po revoliucijos? Diktatorių Napoleoną ir karą. Tas pats įvyko su Rusijos bolševikų revoliucija. Ką jie gavo? Lenino. o vėliau ir Stalino diktatūrą, milijonus nužudytų žmonių, badą, o vėliau ir karą. Jūsų “laisvė nuo ydų” yra įmanoma, bet tam jums gali prireikti apie 10 metų darbo. Ir jums reikalingas žmogus aukštesnio lygio, nei jūs, kuris padėtų jums įveikti tas ydas, sugebėtų jas nustatyti ir išgryninti tą jūsų genijaus potencialą, kurį turi beveik kiekvienas žmogus. Bet šituo sunkiu keliu sugeba eiti tik vienetai. O jeigu pažiūrėsi į gamtą, tai tu nerasi net 2 lygių obuolių. Jeigu tu norėsi visa tai pakeisti, tai evoliucija nustos egzistavusi. Tada tu būsi aukščiau už Dievą, nes gamta atrenka tai, kas yra geriausia. Kliedėdamas šita tikrovėje neįmanoma LYGYBE, tu paprasčiausiai sieki žmones paversti ROBOTAIS. Tada vietoje žmogaus bus biorobotai.Žmogus tobulėja tik dėka to, kad jis atsirenka tai, kas yra geriausia. Kaip tu padarysi, kad visi spermetozoidai, apvaisinimo metu, būtų vienodi? Arba štai tu atsidūrei Marse. Laisvės ten atrodo, gali būti į valias, tačiau kaip tu ten kviepuosi? Lygybė prieš įstatymą yra susitarimo objektas. Bet, deja, lietuviai nepajėgia suprasti, kad iki įstatymų atsiradimo, egzistavo moralė. Ir jie taip klysdami, moralę nustumia į šoną ir įstatymą iškelia aukščiau visko. Tai yra grynai bolševikinis ir destruktyvus mąstymas. Todėl lietuviai neišvengs revoliucijų. Lietuviai ignoruoja šitą 3 D - Darna, Darbas ir Dora, todėl yra pasmerkti išnykimui dėl žemo sąmoningumo lygio, dėl žemo Švietimo lygio ir nenoro MOKYTIS, ignoruoja savo padarytas klaidas istorijoje. Tai tauta, kuri gyvena su keleta vertybių, kurias iš jų jau dabar ruošiamasi atimti. Gyvena be gyvenimo filosofijos ir dėl savo egoistinių išsišokėlių, kuriuos vadina politikais, kvailumo, jie atsidurs istorijos šiukšlyne. Nesakau, kad būtinai taip bus, bet dabartinis lietuvių gyvenimas veda būtent ten.

Raimis       2021-06-9 21:50

Ne pranešimas, o lopšinė. Prezidentas neturi stuburo.

Kuo tikėti?…       2021-06-9 20:30

Prieš keletą mėnesių pas Solovjovą laidoje Sergejus Kurginianas tiesiai pareiškė, kad Landsbergis su Prunskiene buvo KGB žmonės, o Audrius Butkevičius - GRU. Tokių info paslėpti neįmanoma, nors ir užsislaptino patys save 75 metams.

zita.       2021-06-9 18:56

naivus Švarplys didžiuojasi švedų palūkininku…

Vaclovas Raigerdui       2021-06-9 15:49

Tai kaipgi jūs suprantate laisvę, lygybę, brolybę? Trumpai nuo manęs: laisvė nuo ydų, lygybė orumo, brolybė žmogiškoji. Kas čia neįmanomo ar neverto (kalba apie pasirinktą kelią)?

Raigerdai,       2021-06-9 13:09

tai taip išeina, kad Lukašenka - tavo idealas? Tai kodėl jį taip koneveiki?

Raigerdas        2021-06-9 12:33

Sutinku su jumis:“Raigerdai,    2021-06-9 11:58

taip mąsto tie, kuriems, materija pirminė, sąmonė antrinė”. Marksas ir jo pasekėjai. Jų pergalė laikina, kaip ir jų visagalybės iliuzija”. Aš tai pat mąstau apie tai, kodėl žmones taip lengvai tiki tais, kurie jiems žada ne aukštesnį sąmoningumą, kuris ir gali sukurti tos materijos labai gausiai, o būtent materijos gausą, kuri yra nepasiekiama be sąmoningumo. Manau, kad ši TAMSA Lietuvoje yra sukurta sąmoningai. Pacituosiu dar vieną protokolą, kuris buvo parašytas net ne prieš 100 metų, bet labai tiksliai nusako šiandieninę Lietuvos būseną. Čia negalima priimti tai, kaip 100% tiesą, nes melo irgi yra primaišyta, bet ta dalis, kurioje yra ir tiesos, ir kuri tikrai šiurpina:“Pažymėtina, kad blogų instinktų turinčių žmonių yra daugiau nei gerų, todėl geriausi rezultatai juos valdant pasiekiami smurtu ir gąsdinimais, o ne akademiniais argumentais.
Kiekvienas žmogus siekia valdžios, visi norėtų tapti diktatoriais, jei tik jis galėtų; tačiau tuo pat metu retas žmogus nebūtų pasirengęs aukoti visų naudą, kad tik pasiekti naudos sau.
Kas sulaikė plėšriuosius gyvūnus, vadinamus žmonėmis? Kuo jie vadovavosi iki šiolei? 
Visuomeninės sistemos pradžioje jie pakluso žiauriai ir aklai jėgai, po to įstatymui, kuris yra ta pati jėga, tik užmaskuota.
Darau išvadą, kad pagal gamtos dėsnį galioja stipriojo teisė.
Politinė laisvė yra idėja, o ne faktas. Šią idėją reikia mokėti pritaikyti, kai to reikia tam, kad pritraukti žmonių mases į savo partiją tuo ideologiniu masalu, jei taip yra sugalvota, kad sulaužyti kitą valdžioje esančią partiją.
Ši užduotis palengvinama, jei pats priešas užsikrečia laisvės idėja, vadinama liberalizmu ir šios idėjos labui atsisako savo galios.
Čia pasireikš mūsų teorijos triumfas: laisvos valdžios vadžios iškart, pagal būties dėsnį, yra paimamos į naujas rankas, nes akla liaudies jėga negali pragyventi nei dienos be savo vadovo, o naujoji valdžia ateina tik į senosios vietą, kuri nusilpo nuo liberalizmo…
Užtenka tik kuriam laikui liaudžiai duoti savivaldos, kai visa tai virsta palaida bala.
Nuo šios akimirkos kyla nesantaika, kuri greitai pavirsta socialinėmis kautynėmis, nuo kurių pradeda degti visa valstybė, ir jos prasmė virsta pelenais”.

Raigerdai,       2021-06-9 11:58

taip mąsto tie, kuriems ,,materija pirminė, sąmonė antrinė”. Marksas ir jo pasekėjai. Jų pergalė laikina, kaip ir jų visagalybės iliuzija.

Nebalsavau       2021-06-9 11:52

už šitą žmogų, ir dabar jo gražūs žodžiai manęs neužliūliavo, bet taip jau atsitiko, kad šitoje bepročių valdomoje valstybėje jis liko bene vienintele atsvara totaliai beprotybei. Bet jo ,,tikėjimas” vakcinacija, ankstyva vaikų indoktrinacija per priešmokyklinio ugdymo įstaigas, jo panegirikos valdančiųjų programai, pataikavimas Armonaitės plensiukams su tais ,,seimūnais nuo 21 metų” rodo, kad jis abiem kojomis tebėra televizoriaus įsiūlytas bankininkas, visiškai priklausomas nuo tarptautinių finansinių organizacijų ir savo vizijos Lietuvai neturi. Žinoma, jo priešpriešoje su seimu ir vyriausybe reikia jį palaikyti, bet nereikia pamiršti, kad jis anaiptol ne pranašas. Tiesiog turi neblogų raštininkų smile .

Raigerdas        2021-06-9 11:35

Taip, iš tikro, LR Prezidentas išdrįso pasakyti, kad yra dabartiniame “ELITE” ypatų, kurie niekina savo piliečius, iš kurių pinigų jie maitinasi. Iš kur atsirado tokie “ELITINIAI PARAZITAI”? Nesu nei antisemitas, netoleruoju jokio priešiškumo nei religiniu, nei rasiniu pagrindu, bet verta atsiversti štai šituos protokolus, kuriuose yra pasityčiota iš gojų (t.y. iš krikščionių ir kt.žmonių). Kaip ten bebūtų, atmeskime tą gojų niekinimo uždangalą ir pažiūrėkime, ar tikrai šituose teiginiuose nėra tiesos? Pasirodo, kad ji yra yra ir gana žiauri tiesa. Štai šis tekstas:“I-as Protokolas: “Senovėje, mes buvome pirmieji, kurie metė šį šūkį į mases:” Laisvė,  lygybė, brolybė”.
Nuo to laiko rinkėjai, kaip papūgos, kartojo tai daugybę kartų; Žmonės iš visų pasaulio pusių kabinosi už šio masalo ir naikino žmonijos gerovę ir tikrą asmenybės laisvę ...
Klaidatikių aplikoje, kur kai kurie iš jų laikomi protingais ir samprotaujančiais,  nesuprato visų šių žodžių dviprasmiškumo, nesuprato jų vidinio prieštaravimo, nematė, kad nėra lygybės gamtoje ... ” “
Visuose pasaulio kampeliuose žodžiai „laisvė, lygybė, brolybė“ tapo mūsų aklųjų agentų gretose, ištisais legionais, kurie su džiaugsmu nešė mūsų antraštes.
Tuo tarpu šie žodžiai buvo kirminai, kurie pakerta gojų gerovę, visur sunaikindami taiką, ramybę, solidarumą, sunaikindami visus jų valstybių pamatus”; “Tariamai protingi gojai nesuprato ištartų žodžių abstraktumo, nepastebėjo jų prasmės prieštaringumo ir jų atitikimo tarpusavyje, nematė, kad gamtoje nėra lygybės, negali būti laisvės, nes pagal prigimtį gamta pati nustatė protų, charakterių ir sugebėjimų nelygybę ir nesuprato, kad turi būti paklusnumas gamtos dėsniams, jie nesugeba įvertinti, kad minia yra akla jėga, kad jų išsišokėliai, išrinkti jų pačių valdymui, yra susiję su politika, ir jie yra akli, kaip ir pati minia. Ir netgi jų genijai politikoje nieko nesupranta, nes viso to gojai nepastebi”. Ką gi, kaip nebūtų apmaudu, bet tai yra žiauri tiesa apie mūsų politikus “papūgas-gojus”.

Pritariu       2021-06-9 10:08

Al. Taigi su mūsų išrinktojo prezidento pritarimu, homoseksualius lytinius santykius laiminančiu bei prievartinę vakcinaciją propaguojančiu popiežiųmi, jo klausančių ganytojų vedami gana sparčiai žengiame į genderistinę gerovės valstybę ir naująją pasaulio tvarką. Belieka tik melstis, kad Dievas atleistų jų ir mūsų kaltes.

du keliai       2021-06-9 7:44

“tai tik žodžiai ir nieko daugiau…” arba “iš pradžių buvo žodis…” nelabai aišku kuris yra kelias p rezidento.

Al.       2021-06-9 0:32

Visi apsidžiaugė, kad tautos vadas stojo liaudies pusėn. O kieno pusėn jis turėtų stoti ? Bent žodžiais. Žinoma, Vaikaičių koalicija sau leidžia net to nedaryti. Ereliai su varnom neskraido. Bet man atrodo, kad jis stojo savo ir Skandinavijos, su savo Gerovės Valstybe, pusėn. Ir tą rodo aiškus pritarimas ,,partnerystei”, masiniam skiepijimui neaišku kuo, privalomam vaikų atidavimui į darželius, skandinaviško socializmo retorika. Ar jis dabar ar kada nors pasisakė prieš sodomijos propagandą ? Ne. Sakė net iškeltų sodomitų vėliavą virš savo rūmų. Ar sakė, kad valdžia veikia prie Lietuvą? Kėsindamasi į dorovę, kalbą, rinkimų teisingumą, Konstituciją ? Ne, pasidžiaugė vyriausybės programa. Bet apkaišiojo savo kalbą maloniom tautai užuominom. Kaip sovietmečio propagandistai apie ,,vis dar pasitaikančius trūkumus”. Atseit kai kur kai ką pataisysim, ir mūs Laisvės traukinys toliau sėkmingai riedės į socialistinę Gerovės valstybę.

ah1       2021-06-9 0:02

valdo tas kas gauna senjoradžą.Senjoradžo nei Lietuva nei Nausėda negauna

habilitās       2021-06-8 23:40

Nieko svarbaus nepasakė. Valdančiosios daugumos prioritetas užpakalio reikalai, o ne valstybei svarbių problemų sprendimas, ypač pandemijos ir karantino sukeltų nestandartinių situacijų kontekste, o seimui ir vyriausybei svarbiau partnerystė, konvencijos ir kas važiuos Lietuvos atstovauti Vadovų taryboje. Premjerė geriau ir įtikinamiau paaiškintų pasauliui kaip mes sparčiai pažangėjame ir europėjame. Genderizacijos ir pederastizacijos srityje.
Kas ten tos jachtos ir ferariai, bus tų pinigų, dujas tik 50% tepabrangino, o elektrą iš viso keliais skatikais. Na rudenį dar duoną pabrangins, bet už tat svarbu, kad „galimybių“ pasą visi gaus. Važiuosime iš Skaudvilės į Luokę ir atgal be jokių apribojimų.
Taip kad kruopščiai plaukite ausis, gal dar ką nors išgirsite. Juk vis dar aukštas ir gražus!

Prezidentas G. Nausėda-       2021-06-8 21:55

pirmas malonus netikėtumas per 30 nepriklausomybės,ne laisvės,deja,metų.Jis vadovaujasi klasikinėmis vertybėmis,kurios yra visada modernios.Inteligentija turėtų jam padėti,jei jis ją  girdi.

Kis       2021-06-8 21:52

toliau nematyti ir nesakyti prilygsta nusikaltimui,nejaugi sitaip galima valdyti sali.Nedelsiant reikia atsaukti rinkimus i8r skelbti naujus.

Jo Ekscelencija Prezidentas       2021-06-8 21:07

bene pirmą kartą atvirai pasakė, kad Lietuvoje valdantieji niekina piliečius. Ir kas norėjo, tas suprato, kad Prezidentas yra, bent jau šiuo momentu, su paniekintaisiais. Šito valdantysis klanas pasistengs jam neatleisti. Bet ir jis supranta, kad jo arsenalas pakenkti Tautai ir Prezidentui labai ir labai menkas. Piliečiai valdžios nemėgsta, ir didžiulės daugumos palaikomas Prezidentas turi visus valdžios svertus. Tokia Bilotaitė jau pabandė daryti tam tikrą įtaką kariuomenei, net pabandė jai pakomanduoti, bet turėjo užčiaupti burną, nes kariuomenės vyriausiasis vadas juk Prezidentas, ir nekas kitas. Tai paskui kokius avinus ir avis “naujos visuomenės kūrėjams” eiti, apsivyniojo senus sovietinius autus? Nutrintos kojos ir gausus viduriavimas jiems garantuoti. O referendumus, kurie piliečiams reikalingi kaip oras, piliečiai ateityje rengs daug dažniau, nei iki šiol. Konstituciją rašo, priiminėja ir tobulina Tauta. Tuo pasakyta viskas

Rekomenduojame

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.