A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Kauno pilies kieme – pastatyta Vyčio skulptūra (nuotraukos, video) | Tiesos.lt

Kultūros, kalbos, istorijos politika

🌄Kauno pilies kieme – pastatyta Vyčio skulptūra (nuotraukos, video)

Tiesos.lt siūlo   2018 m. liepos 2 d. 15:10

38     

    

Kauno pilies kieme – pastatyta Vyčio skulptūra (nuotraukos, video)

alkas.lt

Birželio 29 d. rytą, lydint policijos eskortui, Kauno pilies prieigas pasiekė iš Ukrainos atvežta Laisvės kario skulptūra. Daugiau kaip 3 tonas sveriantis bronzinis kūrinys žurnalistų ir smalsių kauniečių akivaizdoje trumpam buvo pastatytas ant jam skirto paaukštinimo. Iškart po to prasidėjo montavimo darbai.

Septynių metrų skulptūra iki Kauno pilies buvo atvežta padalinta į dvi dalis. Raitelis iki pusės buvo vežamas ant vienos platformos, likusi meno kūrinio dalis – ant kitos su pirmąja sujungtos platformos, kurias traukė vilkikas. Į Kauną atvyko 12 liejimo meistrų, skulptorių iš Ukrainos.

Liepos 5 d. 18.30 val. įvyks monumento atidengimo iškilmės.

„Tai yra stebėtina, kad per tokį trumpą laiką – lygiai šešis mėnesius – pavyko viską įgyvendinti nuo idėjos iki realios skulptūros. Nesu girdėjęs, kad taip rekordiškai greitai būtų pastatyta tokio masto skulptūra, – kalbėjo architektas prof. Jonas Audėjaitis, pabrėždamas ir šio įvykio istorinę reikšmę, – Tai yra brangus praeities simbolis dabarčiai ir ateičiai, kuris liudija tai, jog mes, kaip tauta, išties galime susikalbėti ir būti vieningi.“

Ukrainos sostinėje Kijeve nulietas istorinis tautos simbolis per dvi paras įveikė daugiau kaip 1000 kilometrų kelią per Lenkiją iki Kauno ir penktadienio rytą buvo atvežtas prie Kauno pilies. Jį gabenę ukrainiečiai prisipažino pirmąkart vežę tokį išskirtinį krovinį, kuris taip kaustytų visų aplinkinių dėmesį. Pro šalį važiavę vairuotojai masiškai griebė mobiliuosius telefonus mėgindami įamžinti šią istorinę akimirką.

Ypatingą jausmą Vyčio atvykimas sukėlė ir jo autoriui – nacionalinės premijos laureatui skulptoriui prof. Arūnui Sakalauskui: „Didelis džiaugsmas ir pasitenkinimas, kad šioje vietoje galime tokį kūrinį pastatyti. Toks loterijos bilietas ištraukiamas tik kartą gyvenime.“

Kaune Vytį pasitiko ir skulptorių bei meistrų komanda iš Ukrainos, dirbusi liejant beveik 7 metrų aukščio bronzinį kūrinį. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis kviečia visus kauniečius ir Vyčio simboliui neabejingus lietuvius į Laisvės kario skulptūros atidengimo iškilmes Valstybės dienos išvakarėse.

„Tai yra didžiausia Kauno ir viso pasaulio lietuvių dovana savo šimtmetį švenčiančiai šaliai. Liepos 5-osios vakarą, 18.30 val. visus kviečiu į Kauno pilies kiemą, kur bus oficialiai atidengta Vyčio skulptūra“, – kvietimu į šventę pasidalino V. Matijošaitis.

Prie Vyčio įgyvendinimo prisidėjo jau beveik pusantro tūkstančio pavienių žmonių, šeimų ir įmonių. Įdomu tai, kad lietuviai aukas šiam iškiliam simboliui siunčia iš viso pasaulio. Aukoti galima ir toliau. Daugiau informacijos apie tai galima rasti internete: http://www.vytis.kaunas.lt

Vyčio liejimo darbai Ukrainoje iš viso kainavo 472 tūkst. eurų. Papildomai kainuos postamento įrengimas bei aikštelės ir aplinkos sutvarkymas. Visas likusias lėšas greta gyventojų paaukotų pinigų yra įsipareigojusi skirti Kauno miesto savivaldybė.

Skulptūra, kuriai autorius suteikė „Laisvės kario“ pavadinimą, buvo išlieta Ukrainos sostinėje Kijeve. Vytį iš Ukrainos į Kauną ukrainiečiai pristatė per parą. Vilkikas su tokių gabaritų kroviniu gali judėti iki 80 km/val. greičiu.

Liepos 5 d. 18.30 val.  Kauno pilies kieme vyks Vyčio atidengimo iškilmės.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tekstas įmūrytas paminklo kapsulėje       2018-07-6 7:14

„Net kelis amžius į Lietuvą plūdusios prabangiais šarvais pasidabinusių riterių voros kaip į akliną sieną atsitrenkdavo į Kauną. Atsimušdavo ne į akmenis, o į Miesto gynėjus. Kauno pilis gynė Lietuvą, o už jos stovėjo visa Tauta, visa Lietuva.”

Kaunas ne vieną kartą buvo tapęs Lietuvos širdimi. Taip pat ir XX amžiaus pradžioje, kai būtent iš čia buvo kuriama žmonių Respublika, kai Steigiamasis Seimas skelbė visų Lygybę, kai per trumpiausią laiką ant kojų atsistojo ūkis, finansai, kai lietuviškas produktas garsėjo Europoje.

Šiandien Kauno piliečiai ir visos Lietuvos žmonės šioje istorinėje vietoje, kur jau sprendėsi krašto likimas, stato Laisvės Karį. Stato tada, kai minime pirmąjį šimtą metų nuo Demokratinės Respublikos paskelbimo. Daug kas, žvelgdamas į Laisvės Karį, atpažins amžinąjį Lietuvos Simbolį. Jam lemta stovėti prie narsuolių krauju aplaistytos Kauno pilies, kad mums ir ateinančioms kartoms primintų Laisvės kainą, kad jis skelbtų per praeities kovų aukas tvirtai į ateitį žengiančią mūsų Lietuvą“, - miesto ceremonimeisteris Kęstutis Ignatavičius perskaitė tekstą ateities kartoms, statant „Laisvės karį“ jau įmūrytą kapsulėje į postamentą.

Vieno žmogaus komentaras. Artikrai nerodė ?       2018-07-6 7:03

Žmogus 2018 liepos mėn. 05 d.

“O televizijos liko ištikimos sau - NERODĖ LIETUVOS KARIO paminklo
atidarymo iš Kauno - geriau rodo laidas apie išmaniuosius tualetus aopie
jų privalumus. Na ir KULTŪRA.Taip ir gyvenam.OKAUNUI VALIOOO,AČIŪŪŪ
DELFIUI.”

asilųasilams       2018-07-6 6:24

Sakalauskas atskleidė, kad Laisvės kario veidas tai dėl Laisvės susideginusio Romo Kalantos veidas. O dabar užčiaupkit savo marmūzes…

Dzeikas       2018-07-4 20:37

Gal sitie paminklai https://goo.gl/images/DV3Bm5  tiktu Lietuvos valstybes ir Vycio iamzinimui:  Didesnis Vilniui, mazesnis Kaunui(kaip lietuvisko isradingumo simboliui)

Vienam kojos žirgo per trumpos,       2018-07-4 17:47

kitam raitelio veidas per švelnus,kitam kodėl be barzdos.Neįmanoma sukurti to kas visiems įtiktų.Gal įjunkit vaizduotę ir kam ko trūksta mintyse susikurkit:kas žirgo kojas prasitęsia,kas veidą sugrubina,kas barzdą priklijuoja mintyse.Gi vaizduotės galimybės neribotos.O kauniečiai ir geranoriški visi L šves šventę ir prie Laisvės Kario semsis stiprybės ir žmogiškosios savivertės susigrąžinimo.O to labai reikia,nes jau ne dalis patys save “runkeliais"pradėjo vadinti.

Al.       2018-07-4 16:39

Kaip religijos, taip ir tautos, meną naudoja kaip kultūrinį ginklą. Jei tas menas menkiavertis, tai jis užuot įtvirtinęs, gali susilpninti.

Vilei,       2018-07-4 7:31

Gerbiamoji, jei būtų laukiama, kol projektas patiks VISIEMS, - niekas niekada nebūtų įgyvendinta. O šiandienos Lietuvoje Tautą vienijančių ir pasididžiavimą skatinančių veiksmų verkiant trūksta, todėl projektas labai savalaikis ir vien dėl to labai geras. Kol bestuburiai Vilniaus konjuntūrininkai baidosi mūsų valstybingumo simbolių, kiti miestai turi atidirbti už du. Šaunuoliai kauniečiai.

ERLICKAS       2018-07-4 4:55

Nu, o kur raitelio barzda ir ūsai?,viduramžiais Vyčiai buvo barzdoti ir ūsuoti….supratau tai Kauno Vytautė?Pirmajame Vyčio variante Vytis buvo barzdotas ir ūsuotas, veidas lyg tai panašus į Jurgelio, dabartinis iš veido lyg tai panašus į Matijošačio jaunystėje?

Erikas       2018-07-3 15:58

  Tai kam sakyti, kad Kaune atidengs VYČIO skulptūrą, jei nulieta LAISVĖS KARIO skulptūra. Gerai, skulptūrų niekad nebus per daug. Bet tai ne istorinis VYTIS, kuris yra herbe. Argi nematot?

Mix       2018-07-3 11:13

Ko prikibote prie Kauno statomo Vyčio? Ne iš jūsų pinigų statomas, kaip ne vienas statinys Vilniuje. Turėčiau prisigrobus pinigų, Vytį pastatyčiau ir aš savo mieste. Ar man jūs galit uždrausti? Nepatinka neikit prie to paminklo, eis tie kuriems patinka. Jūs galite eiti prie Vamzdžio, arba nusiraminimui vaikščioti žydra perėja.

Kazys       2018-07-3 11:07

1.Nepatinka man Vilniaus *šedevras*vamzdis,negražūs man kai kurių pasaulio garsenybių paveikslai,bet kas aš,kad galėčiau piktintis.
2.Nori mušt,akmenį rasi.Vilniečiams varva pavydo seilės dėl pokyčių Kaune.Bet ką sumenkins ir išsityčios.Skulptorius vilnietis,garbingas žmogus,bet mergelė,gal nė euro neskyrusi,gali reikšti savo *matymus*.
3.Kaip ir visos šventės ši bus puiki! Vienijanti,ne skaldanti!Žodžio iš dainos neišmesi:Kaunas - Lietuvos širdis!

dar karta aciu Kauno merui matijosaiciui,       2018-07-3 9:58

skulptoriui Sakalauskui ir ukrainieciams, igyvendinusiems sia nuostabia ideja.

Dzeikas       2018-07-3 9:55

Sutinku su Vile ir Juozapu: raitelis ir zirgas kokie tai neadekvatus.Zirgas tarsi isgazdintas netiketai pravaziuojancios furos, o raitelis tarsi budulis ikales arkliska raminanciuju doze - nesiorientuoja situacijoje.
Bet kaip sakiau kazkada komentare apie Lukiskiu Vycio paminklo idejos aptarime - geriau leist provinciju kreivarankiams issireikst/issisikt (Marijampoleje irgi jau stovi “sedevras”, Vytis tarsi ant penio uzsodintas). Po to jau zinant kaip nereikia daryt statyt paminkla Lukiskese.
Gi meska dviraciu ismokoma vazineti, gal ir lietuviski siknarankiai skulptoriai is 100-ojo karto ka nors padoraus ir tinkamo nulipdys.

Apie Vytį       2018-07-3 9:29

Lietuvos Vytis - tai pergalės simbolis. Lietuvos Vytis - tai NUGALĖTOJAS.

“Beje, ir kai kuriose lietuvių stebuklinėse pasakose herojus pasirodo būtent tokiu būdu: baltas raitelis iškeltu kalaviju nusileidžia iš dangaus ir padeda karaliui, karalaitės tėvui, įveikti priešo kariuomenę. Netgi žymiojoje J. R. Tolkieno trilogijoje lemiamo mūšio Helmo dauboje metu, mūšiui pasiekus kritinį tašką, kai, regis, pralaimėjimas nebeišvengiamas, raudonose priešaušrio žarose ant aukšto kalno pasirodo baltas raitelis iškeltu kalaviju. Ir visi trumpam sustingsta. Štai ji, pergalė. Apskritai kalbant, baltas raitelis iškeltu kalaviju – tai PERGALĖS SIMBOLIS. Užtenka tik pasirodyti baltam raiteliui iškeltu kalaviju, ant aukšto kalno ar danguje, ir bet kokio proceso krizė jau peržengta – priešas jau nugalėtas. Štai ką iš tikrųjų reiškia mūsų Vytis. Vien jam pasirodžius, priešas jau yra nugalėtas. Belieka viltis, kad mes jo dar verti, kad sugebėsime jį iškelti ir išlaikyti, kad jis pasirodys, suplevėsuos virš mūsų galvų ir kad mūsų priešas bus mūsų pačių tamsioji pusė, kurią padėk, Dieve, nugalėti.” Virginijus Savukynas

to face       2018-07-3 9:21

“Ne, tai – budulis tik ką išėjęs iš vieno laikinosios sostinės pub’o. “

gal problema tame, kad kiekvienas kitame mato savo atspindį:) kitame erzina tai, kas pačiame savyje kelia problemų, todėl visuomet sakoma, kad reikia keistis pačiam, o tuomet ir aplinkos suvokimas pasikeis.

dar galima pridurti, kad Laisvės Kario skulptūra turi ir dvigubą kryžių, tai nieko keista, kad visi velnių priėdę “duodasi” dėl šio paminklo, ir visokie tolerastai, globalistai ir neopagonys- stabmeldžiai, nes juk liaudies patarlė sako - kaip velnias bijo kryžiaus:)

to face       2018-07-3 9:14

Ant žirgo sėdi LDK karalaitis - Šventasis Kazimieras, dangiškasis karys NUGALĖTOJAS - Lietuvos globėjas, o ne koks kraugerys ar žudikas paklaikusiu veidu, kaip tamsta norėtum:)

“O lietuvių tradicijoje panašus BALTO RAITELIO – išgelbėtojo vaizdinys legendose tapo susietas su šventuoju Kazimieru – ne be reikalo krikščioniškuoju Lietuvos globėju. Lemiamą akimirką jis Lietuvos kariuomenei pasirodydavo danguje ant BALTO ŽIRGO ir lemdavo pergalę.” (V. Savukynas)

 

priminsiu       2018-07-3 9:10

kad šį projektą išsirinko ir jį Kaunui pasiūlė buvę laisvės kovotojai - partizanai ir jų artimieji. Jeigu jiems šis Laisvės Karys tiko ir patiko, tai kokią teisę jūs turite čia savo asmeninius - nepatinka, negražu ir pan. reikšti. Skulptūra buvo pasirinkta laisvės kovotojų, apmokėta didele dalimi iš žmonių ir įmonių suaukotų lėšų. O jūs patys galite susikurti ir pasistatyti tai, kas jums patinka ir nebus problemų. Bet visiems rūpi tik pamazgų, šūdo papilti. Tokios kaip vilės įsivaizduoja save pasaulio bambomis, kad viskas turi būri pagl jos ASMENINĮ norą, jeigu ne, tai kas antrą komentara savo pamazgas pils. O kas tu tokia??? Gal savo gyvybę aukojai už Lietuvos laisvę? Jeigu ne, tai kodėl visiems turi būti labai svarbi tavo nuomonė, kurią čia kas antrame komantare kiši???

verčiau kviečiu geros valios žmones paremti šį projektą:)
http://vytis.kaunas.lt/

Matijošaitis - konservų priešas, ne po jo valdymo Kauno mieste, konservams šansų į valdžia papulti nebeliko, todėl ir pilsto pamazgas iš pavydo.

face       2018-07-3 7:59

Kas gi ten sėdi ant to Žirgo???
Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karžygys?
Ne, tai – budulis tik ką išėjęs iš vieno laikinosios sostinės pub’o.
Tokia veido išraiška būdinga žmogui, kuris sukirto sočius pietus ir svarsto, kur su draugais vakare žiūrėti futbolo rungtynes.
Kur jo veido ekspresija, kur jėga, kur tikėjimas, verčiantis daryti stebuklus ir didžiavyrius, ir paprastus mirtinguosius?
Dabar gi belieka prašyti šio monumento autorinių teisių savininko, kad leistų tiuninguoti raitelio veidą, nes su tokiu toli nenujosi…

janina       2018-07-3 7:32

Kodėl tik susipriešinimo keliama?
Gal reikėjo Kaunui pasistatyti “vamzdžio ” kopija - tada būtų visiems patikę...

zirga galva       2018-07-3 5:35

Nu, bet kumelės veidas tai gavosi labai labai panašus!
Tiesiog lyg nuolieta Ta Kuri Niekada Neklysta.

Dočys       2018-07-2 22:37

Jei skulptorius būtų mažumėlę supratingesnis ir vietoj niekinio Laisvės kario veidelio nulipdęs patriarcho kreivokai besišypsantį su varzdele, toks paminklas seniai būtų pastatytas Lukiškių aikštėje, ir niekam nekliūtų meniškumo ir estetikos stygius.

Vilė       2018-07-2 21:22

Ruta, idėja nuostabi, tik įgyvendinta kreivai

Mmmmmtaip....       2018-07-2 21:21

bukumas ir argumentai niekada nesusidraugauja…

ruta       2018-07-2 20:03

Puiku , kad Laisves karys jau nesa savo sargyba Lietuvoje ..nors tai ir labai nepatinka liberastmarksistams ir kitiems mankurtams , kurie kaip gyvates raitosi vis sugalvodami , kaip cia apdergti Laisves kario ideja ..jiems gi laisve reikalinga TIK iteisinimui   sutrikusios lytines orientacijos , kaip normos ir kitu ES ‘vertybiu’ kurios tinka TIK psichikos sutrikimus turintiems zmonems ..

Na taip taip>Vilei       2018-07-2 19:59

Ko ieškai,tą randi,pagal poreikį:)

nepriklausomai       2018-07-2 19:57

nuo montuojamo Kaune Vičio kojų storio ir ilgumo,tai bus visapusiškos stiprybės kaupimo savyje simbolis vienijantis ir stiprinantis.Manau daugelis lietuvių jį lankys su troškimu stiprybės semtis ir vienybės ilgesiu dalintis.

Vilė to "Vilei 19:41"       2018-07-2 19:21

Taip, daiktus reikia vadinti tikraisiais vardais. Kas vieniem atrodo labai dvasinga , kitiems - kičinė parodija.

Vilei       2018-07-2 18:41

ar pati susigaudote savo šnektoje?

Juozapas       2018-07-2 18:38

Labai kvaila, tiesiog apgailėtinai primityvu demagogiškai varyti pigią trydą-
” Arba Sakalauso ” vytis” Kaune, arba kažkokio vamzdininko “bunkeris” vilniuose.
Nepripažįstu savokos “gražesnis šūdas”. Abu - tiek bunkeris tiek nupiepęs kumelys su girtu balvonu balne yra visiški šūdai.
Vienur liberastinis kičas, kitur turgaus kičas.
Ginčytis kuris kičas “viartingesnis” yra bukas neišmanymas ir kvailystės.

Vilė       2018-07-2 18:33

Grožis ir gražumas dvi priešingos sąvokos.
Vaikas, kuris pasakė, jog karalius nuogas, buvo labai nedvasingas,su prasta pasaulėžiūra, be pasirinktų doros prioritetų, ir pernelyg sąžiningas.

Sigitas       2018-07-2 18:27

Būkim biedni bet teisingi…skirtumas tarp bunkerio ir Vyčio ne toks jau ir didelis, jeigu žiūrėti finansine išraiška, bet jeigu pažiūrėti rimtai, tai kažkokia mistika…nesu Matijošaičio gerbėjas ir nežinau jo tikrųjų intencijų dėl šio projekto, bet kai tik Kaunas atsikratė nepakeičiamųjų gelbėtojų konservatorių, reikalai pajudėjo iš esmės…Vilniuje šiuo atžvilgiu viskas kitaip…Be abejo gaila, kad antras Lietuvos miestas toks atsilikęs ir stato tokius abejotinos vertės paminklus…ar gali šis atsiprašant kūrinys lyginris su aukšto idėjinio meninio lygio surūdijudiu vamzdžiu arba nepralenkiamu bulvių kapčiumi prie Neries arba kažkokiais pakabukais p[o tiltais?Aišku kad ne…kauniečiai šioje srityje beviltiškai atsilikę...O jeigu rimtai tai būtinai nuvažiuosiu į Kauną ir paliesiu tą žirgą, simbolizuojantį tikrąją Lietuvą.....

Kad |"gražu"kai tu supranti,jauti esmę.Jei nesidom       2018-07-2 18:20

vertinimas eina iš žmogaus pasaulėžiūros,jo pasirinktų prioritetų jo doros, sąžiningumo.

Vilė to "Vilei"       2018-07-2 18:08

Ne grožio konkursas? Juk tai meno kūrinys!Kokios dvasinės stiprybės gali pasisemti iš vaizdo, kuris sukelia apmaudą?
Skulptūra nevykėliška, gal neišbaigta? Gal vykdė penkmečio planą per keturis metus?
Kas netinka Vilniui - “sojdiot” Kaunui? Jei gražesnis už Vilniaus vamzdį -tai jau tobulybė?

o horror       2018-07-2 17:58

Košmaras - raitelio proporcijos - kaip kokio lėliuko, žirgo kojos per trumpos, uodegos kirkvienas plaukelis išmodeliuotas (!!!). Kamanų ornamentas - kaip iš 19 amžiaus, o lėliuko stilizacija - 20 a. II pusė. Sovietmečiu bent kažkokios meno tarybos broko nepraleisdavo, o čia daryk ką nori, vis tiek pinigus gausi, jei pataikai į temą. Tik tokio Vyčio nusipelnė nepriklausoma Lietuva??? Kas išdrįs garsiai pasakyti, kad šitas raitelis - visiškas kūrybinis jovalas.

Vilei       2018-07-2 17:53

čia ne grožio konkursas ir bikinio demonstravimas.Vytis Kaune atliks dvasinės stiprybės telkimo ir vienijimo paskirtį.Ko negali Vilnius,visada galėjo Kaunas.Taip jau ir istoriškai susiklostė,kad lietuvybės stiprinimo valią turėjo Kaunas.Vilnius kol kas parodė savo pajėgumą surudijusiam vamzdžiui ir vaivorykštinei perėjai.Kiek gali tiek duodi,bet niekada nevėlu tapti dosnesniam jei renkies savišvietą ir geranoriškumą,supratimo ugdymą.

Sostinę iš Vilniaus       2018-07-2 17:22

Perkelti į Kauną. Vilnius dundukų miestas.

Vilė       2018-07-2 16:51

Man šita skulptūra negraži. Piktas arklys ir raitelis panašus į manekeną iš Laisvės alėjos vitrinos aprengtą šarvais.

Kaunas Vilniui       2018-07-2 16:28

tegul žiūri dundukai.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.