Pilietybė, Referendumai

Kauno forumo pareiškimas: referendumui dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo mes nepritariame – balsuokime prieš arba nedalyvaukime

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 1 d. 19:37

26     

    

Kauno forumo pareiškimas: referendumui dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo mes nepritariame – balsuokime prieš arba nedalyvaukime

2019 m. balandžio 30 d.

P A R E I Š K I M A S
dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo

Privalomajame referendume dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo siūloma Konstitucijoje įteisinti dvigubą (daugybinę) pilietybę kaip masinį reiškinį.

Daugybinė pilietybė suteiktų daliai Lietuvos piliečių privilegijuotą padėtį, skatintų emigraciją ir mažai tautai globalizmo pasaulyje būtų pražūtinga, o jos pasirinktinis taikymas tik kai kurių šalių piliečiams būtų diskriminacinis kitų Lietuvos piliečių atžvilgiu.

Teisės rinkti valstybės valdžią suteikimas piliečiams, prisiekusiems lojalumą ir ištikimybę kitoms valstybėms, leistų joms įtakoti Lietuvos Respublikos valdžios sprendimus, o kompaktiškai gyvenančių tautinių mažumų atveju konfliktinių situacijų metu galėtų kelti grėsmę valstybės integralumui.

Pažymėtina, kad Lietuvio paso įstatymo projekte pilietybės atsisakiusiems asmenims yra garantuojamos visos tokios pačios teisės, kaip ir Lietuvos Respublikos piliečiams, įskaitant teisę atvykti, nuolat gyventi ir dirbti Europos Sąjungoje, išskyrus vieną – teisę rinkti ir būti renkamiems į Lietuvos Respublikos Prezidento, Seimo narių ir savivaldybių merų pareigas.

Šio įstatymo vienas iš autorių yra LŽVS lyderis R.Karbauskis, projektas įregistruotas Seime 2017 m. rugpjūčio 8 d., tačiau iki šiol nepateikiamas svarstymui. Todėl to paties asmens vadovaujamos partijos atliktas šio klausimo pateikimas referendumui, iš anksto žinant, kad jam priimti nepakaks balsų, vertintinas tik kaip betikslis lėšų švaistymas ir LŽVS siekis padidinti sumažėjusį valdančiosios partijos populiarumą visuomenėje rengiantis būsimiems Seimo rinkimams.

Kauno forumas:

Nepritaria siūlymui referendumu pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnį ir ragina referendume balsuoti prieš arba jame nedalyvauti.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Gedos turekit       2019-05-5 1:17

Kaip dar sudalinsit lietuvius? Vieni kazkoki lietuvio pasa , kur net balsuoti ar bolotiruotis negales siulo , kiti kazkokia kortele, dar kiti atimti pasa gimusiam lietuviu. VISI LIETUVIAI VIENODI , ir turi tureti LR PASA ir dar kita pasa jei to reikia ju gyvenime. Ir ta privalo sutvarkyti Seimas.

ah1       2019-05-2 19:55

  koks dar klausimas dalyvauti ar nedalyvauti rinkimuose be pasirinkimo?

Ponai inteligentai!       2019-05-2 18:09

> 11:55 ir kt. Ne į temą, bet… Struktūra ,,vedinas ko?” dirbtinai sukonstruota žurnaliūgų (ne žurnalistų!) norint pasityčioti iš lietuvių kalbos. Panašiai kaip ,,jamkit” pagal žemaitišką ,,jamam”, nors žemaičiai sako ,,imket”. Čia tas pats. ,,Vedinas, vedina” gali būti tiktai KUO, bet ne ko. Pvz., ,,Paskubėk, Eglužėl, tu vaikais vedina” (S.N.). Rytų aukštaičiai tą gramatinę formą jau pamiršę arba visai neturėję, o Žemaitijoje ji dar gyva ir populiari. Pateiksiu pavyzdį - vertimą iš žemaičių kalbos: ,,Eina žmogus arkliu vedinas ir balnu nešinas”. Taigi ,,Teisingumo jausmo VEDAMA rinkėjų dauguma…” ar kaip nors panašiai. Sėkmės ,,nesusimauti”. (Žemaitė, bet ne Julija smile )

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-05-2 17:36

Citata: “Kauno forumo pareiškimas: referendumui dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo mes nepritariame – kviečiame balsuoti prieš ar nedalyvaukime”.
*
PRITARIU NEDALYVAUTI afereistų rengiamame rinkimuose ir referendumuose. Su aferistais susidėjęs bet kokiu atveju pralaimėsi.
*
Tačiau šio straipsnio tekstas atrodo, kad rašytas pilnai susiformavusiu IDIOTŲ. Su malonumu duočiau motyvuotą atsakymą, tačiau taip vadinams tiesos.lt portalas tokių nespaudina.  Todėl matyt prioritetu laiko mėšlą.
Pasikartosiu, tokį idiotišką tekstą gali surašyti tik propagandos užzombinti silpnapročiai.
Kaip gyvuojate forumiečiai??? Atsiliepkite, parašyte, kas tokį asilišką tekstą sukūrė?

Ignas       2019-05-2 17:34

Pasisakau prieš Seimo narių mažinimą, nes, kai mažiau narių, tuomet galima lengviau jų didesnę dalį papirkti, blogesnė įstatymo projektų svarstymo kokybė.

Tautininkai per lrt apsidirbo kapitaliai..       2019-05-2 13:56

T.Baranauskas ir jo kolega pasirodė it prietrankos, ragindami nemažinti seimūnų skaičiaus…KF pareikimas mažinimo tema -protingas ir įžvalgus…

Dvigubas idiotas to 12:42       2019-05-2 13:16

Už, bet pries. Daugybine pozicija. Mūsiškių daugėja.

Seimo       2019-05-2 13:03

nariu skaiciaus mazinimas yra tuscias pinigu ir laiko svaistymas.Tai populistinis sprendimas rengti referenduma kad itikti nemastanciai daliai rinkeju.Ka tas mazinimas duoda.Beveik nieko, nes 20-ciai seimunu islaikymui reikalingos lesos yra mizeris, lyginant su tuo, kas neukiskai issvaistoma.

> Ar KF už seimūnų skaičiaus mažinimą?       2019-05-2 12:42

Kauno forumo pozicija dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo yra paskelbta, tačiau kažkodėl Tiesos.lt nepublikuota: 

https://kaunoforumas.com/2019/04/23/del-seimo-nariu-skaiciaus/

Dvigubas idiotas       2019-05-2 12:24

Daugybinis krikščioni, po misiu paaiskink, kodel portalo ir tas, ir anas nebackinis turi dviguba žmona, kodel elgiesi kaip daugybinis pagonis?

Ar KF už seimūnų skaičiaus mažinimą?       2019-05-2 11:55

Dėl pilietybių KF teisus, o dėl seimūnų mažinimo?

REFERENDUMINĖJE lrt radijo laidoje ,aptariančioje seimūnų skaičiaus sumažinimo klausimą, šiandien V.Savukynas padarė meistrišką ėjimą..Kadangi iš Seimo opozicijos neatsirado kvailių,kurie ragintų nemažinti seimūnų skaičiaus, jis pasikvietė 2 tautininkus-nemažinimo šalininkus. Opozicija aišku prieš mažinimą, bet koks kvailys lįs eis į  eterį sau asmeninius reitingus mažinti…
Savukynas,o   ir Juozaičio ir Ko pelnytai peikiama lrt ,  taip išlošė dvigubai;
1   Melagingai parodė,kad visuomenininkams ir neseiminei partijai visada atviros LRT durys ( nors tokio atvejo šimtas metų kaip nebūta..)
2. Parodė nesistemininkus esant mulkiais,kadangi jie prieš dvi valstiečių atstoves, agituojančias už mažinimą, aršiai palaikė bevitišką , piliečių daugumai priešišką poziciją.

Gali net profesūra dešimt metų aiškinti aiškinti jau besmegeniais paverstiems lietuviams,kad skaičiaus nereikia mažinti, bet net tie besmegeniai intuityviai suvokia, kad milijonas pabėgo dėl supuvusios sistemos, kurią ONS LEGALIAI SUKŪRĖ SEIMO RANKOMIS…
Tesingumo jausmo vedina rinkėjų dauguma balsuos už valstiečių siūlomą mažinimą ir tai teisinga…Teisingumas reikalauja -jei atstovai dirba taip, kad valstybė žlugdoma, tauta evakuojasi, tai bausti reikia kaltininkus…Viskas dabar optimizuojama( taip sistema melagingai vadina visko mažinimą, nes katastrofiškai mažėja mokesčių mokėtojų..), tad kodėl ,,neoptimizuojamas’’ ir seimas???
Kadangi tauta nebeturi galių atkurti demokratinę santvarką, tai tauta bent turi teisę bausti seimą bent tokiu būdu, tenkinant savo teisingumo jausmą.  Neturime galimybės referendumu likviduoti sąrašinių rinkimų, tai bent optimizuokime seimūnų skaičių...
Ką nori gali opozicija,ar net kai kurie profesoriai ,pezėti, kad sumažinimas sumažins demokratiją, bet tai opiumas liaudžiai,../Demokratijos tai tikrovėje Lietuvoje nėra- yra ONS , o jai , o ne mums, tarnauja tiek 141, tiek tarnaus 200 ar 120… Šalyje , veikiant ONS mūsų-EILINIŲ, dauguma mokesčiais išlaiko ONS NAUDAI dirbantį seimą...    ONS         šulai , olig. GRUPĖS       sumoka minimum   mokesčių, o mes-samdomieji ir smulkusis verslas-santykinai maximumą. Kai per stebuklą atkursime demokratinę santvarką, kuomet ir referendumai mums-samdomai daugumai-bus laisvai prieinami ir LRT bus tikrai visuomeninė, tai gal vėl bus 3 milijonai ir galėsime turėti ir 140,bet   tik vienmandatininkų....
Apibendrinu- kas už teisingumą, blaivų protą ,tas,ONS salygomis, turi pritarti seimūnų mažinimui…
Kas pilsto demagogijas ONS SALYGOMIS apie mažinimo žąlą  demokratijai, tas tyčia ar netyčia talkina ONS ir slopina teisingumo jausmą ir blaivų protą,      skatinantį mus bent tokiai prieinamai savigynai..

stasys        2019-05-2 11:45

Jau kuris laikas Kauno forumas dvelkia tokiu keistu kvapeliu. Konstitucijos 12 str. keitimas leistu numatyti atskiru įstatymu ir visus tuos apribojimus ..kai žmogus Lietuvoje negyvena ..bet gali savo vaikams gimusiems kitur perduoti Lietuvos pilietybe .Liko kelios savaitės ..o toks įspūdis kad vis dar lenda iš paparčiu lauko nieko apie tai nežinantis ar girdėję viena ausimi .

Žodžio laisvė...       2019-05-2 11:43

Balsuoti reikia,tik reikia pažymėti žodį “NE”.

Klausimas pamąstymui       2019-05-2 9:16

„Teisės rinkti valstybės valdžią suteikimas piliečiams, prisiekusiems lojalumą ir ištikimybę kitoms valstybėms, leistų joms įtakoti Lietuvos Respublikos valdžios sprendimus, o kompaktiškai gyvenančių tautinių mažumų atveju konfliktinių situacijų metu galėtų kelti grėsmę valstybės integralumui.”
Tokiu atveju, kas gali užtikrinti, kad dvigubos pilietybės įstatymas nėra prolenkiškų politikų stumiamas įstatymas…

Dvigubas idiotas       2019-05-2 8:51

Kas yra Kauno forumo daugybinis narys ir kokia jo kiekybė ?

Dėl biuletenio        2019-05-2 8:44

Galimi 3 variantai:
1. Neimti biuletenio
2. Biuletenį paėmus išsinešti
3. Subraukyti, perplėšti biuletenį, užžymėti viską ir t.t.(sugadinti)
4. Balsuoti prieš.

Kas iš nusimanančių rinkimų klastojime gali pakomentuoti, kuris variantas yra sunkiausiai sistemai suvirškinamas. Juk sistemai reikia 2 dalykų: kvorumo ir teigiamo balsavimo, o sukčiavimo atvejų matyt yra begalė, nes biuleteniai po kažkurio laikuo naikinami, viskas kišama į “gendančius” kompiuterius ir t.t.
Per ką geriau duoti į snukį sistemai: kvorumą ar neigiamą balsavimą ir kokiu būdu?

Komentatorius       2019-05-2 8:18

23:59 teisingai pastebi - nedalyvauti nesaugu.Jeigu painiai ir nesuprantamai uzvardinta, o valdzia del to labi pasistenge, imti biuletenius reikia.Ir juos tiesiog perbraukti.

Gaila       2019-05-2 7:38

Lyginant su Estija ir Latvija -  Lietuva kvailiu krastas , kur zmoniu protavimas nesiekia kurmio mentaliteto ribu .

stasys        2019-05-2 6:48

jo, nebalsuokit .smile

$+$       2019-05-2 5:05

Nedalyvauti reikėjo seimo rinkimuose, tada ir referendumo nebūtų. Nereikia daug proto, kad suprastum, jog referendumas rengiamas dėl vieno asmens – S. S. Kuo daugiau atskuos prie balsadėžių, tuo didesnė tikimybė, kad S.S. pateks į antrą turą. O ką jis atstovauja, puikiai žinom. Karalius nuogas, bet visiems patinka makaronai.

Reikalaukite, kad Lietuvos pilietybės gavimas arba jos išlaikymas, turint kitą pilietybę, būtų susijęs su mokesčių mokėjimų Lietuvai, tada iš tūkstančio norinčių ją gauti (turėti), liks vienas. Kas per Lietuvos pilietis, jei Lietuvai mokesčių nemoka. Ar ne dėl to ir siekia antros pilietybės, kad naudos turėtų. Ir kuo daugiau. O vietiniai degeneratai, kovojantys dėl valdžios, tą klausimą išnaudoja savo asmeniniams tikslams. Toks tai tas „patriotinis“ monkės biznis.

Nedalyvauti - nesaugu       2019-05-1 23:59

Bus kas už jus sudalyvaus. Lygiai taip pat išankstinis balsavimas ar balsavimas namuose.

Ideologijos - daugybinės, o tikrovė - viena       2019-05-1 22:59

Jei politinio organizmo (lietuvių tautos kaip suvereno) savigynos mechanizmas
dar veikia, dar nesunaikintas, kodėl jis turėtų be imuninės patikros įsileisti individus (vėl suteikti rinkimų teisę pilietybės atsisakiusiems),
kurių pamatinės nuostatos TOTALINIO SMEGENŲ PLOVIMO LAIKAIS suformuotos savanaudiškų interesų siekiančių kitų politinių organizmų
- pvz., D.Britanijos, Vokietijos, Norvegijos ar Izraelio ir t.t.?
Klausimas - tik retorinis, nes sveiko proto neigiamas atsakymas yra akivaizdus.
*************************************************************************
Tautiečiai emigrantai, grįžkite į Tėvynę, kur gyvenimo kokybė (ne kiekybė) aukštesnė. Bent šiek tiek praturtėję svetur, čia imkitės išliekamosios prasmingos veiklos, kurios vaisiai atitektų ne tik Lietuvai, bet pirmiausiai jūsų vaikams ir šių vaikams.

Tvankstas       2019-05-1 21:36

Geras atvejis - balsuoti už viską, taip sugadinti biuletenį.

Teisingas        2019-05-1 21:21

Logiškai protingas pareiškimas, tikri originalūs piliečiai tikrai nedalyvaus, ir neims šiose spąstuose padėto sūrio.

Čia ir raginti nieko nereiikia       2019-05-1 20:38

Neįtikėtina, kad kuris nors dviejų referendumų pagal Konstituciją būtų pripažintas įvykusiu, be to, dauguma balsuos ir taip prieš. Gal daugiau balsuos už parlamentarų skaičiaus sumažinimą iki 121. Balsuoti būtų galima,jei parlamentarų skaičių būtų siūloma mažinti iki 101, dar būtų logikos. Dabar tos logikos nėra. Pinigai tokių referendumų pravedimui metami į balą. Deja. Tas lėšas būtų galima panaudoto protingiau.

Joo       2019-05-1 19:57

Nebalsuosim.

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.