Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Kauno forumas. Demokratinių reformų metmenys, arba Kaip jos piliečiams susigrąžinti Lietuvos Respubliką

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 28 d. 2:10

155     

    

Kauno forumas. Demokratinių reformų metmenys, arba Kaip jos piliečiams susigrąžinti Lietuvos Respubliką

Kauno forumas

Valstybėje kasmet vis akivaizdžiau matomi gilėjančios sisteminės krizės požymiai. Esminiai valstybės stabilumą ir jos ateitį lemiantys klausimai nesprendžiami, dėl ko vis didėja socialinė atskirtis, emigracija, turtinė nelygybė, visuomenėje auga įtampa ir nusivylimas. Valdančioji politinė klasė nebeturi nei reikšmingų idėjų, nei jas įgyvendinančių asmenybių.

Politikos, žiniasklaidos ir verslo interesų grupės sukūrė uždarą valdžios sistemą, kurios tikslas – bet kokia kaina išsaugoti savo privilegijuotą padėtį. Galintieji priimti lemiamus sprendimus esminių pokyčių nesiima, nes tai valdančiajam elitui nenaudinga, o siekiantieji permainų yra nuo politikos atskirti ir marginalizuojami. Valstybės reformavimo būtinybės suvokimas ir net šio klausimo svarstymas viešojoje erdvėje užblokuotas.

Kauno Forumas pareiškia, kad krizės priežastis yra pati politinė sistema, kuri ne tik nieko nebegali pakeisti, bet pati generuoja problemas ir nė vienos nesugeba išspręsti. Ne tik valdžia, bet ir savo valstybe nebepasitiki vis didesnė visuomenės dalis. Partokratijos užvaldyta imituojamos demokratijos valdžios sistema, turinti oligarchinės-nomenklatūrinės santvarkos bruožų, tampa didžiausia grėsme nacionaliniam saugumui, o galimos geopolitinės krizės atveju – net valstybės išlikimui.

Visuomenėje turi būti pradėta diskusija dėl esminio valstybės atsinaujinimo. Kauno Forumas siūlo apsvarstyti tokias demokratines reformas, kurios užtikrintų būtinas sąlygas sugrąžinti Lietuvos Respubliką jos piliečiams:


1. Rinkimai

1. Proporcinė rinkimų pagal partijų sąrašus sistema panaikinama. Seimo ir savivaldybių tarybų rinkimai vykdomi tik vienmandatėse rinkimų apygardose.

2. Ir Seimo, ir savivaldybių tarybų rinkimuose teisę kelti kandidatus turi politinės partijos, politinės ir visuomeninės organizacijos, pilietiniai judėjimai, įsiregistravę politinės kampanijos dalyviais, o taip pat kiekvienas pilietis gali kandidatu iškelti pats save, surinkęs nustatytą skaičių rinkėjų parašų.

3. Valstybės parlamento deputatų skaičius mažinamas ir nustatomas 101 nario Seimas.

4. Keičiama politinių partijų finansavimo tvarka. Visos partijos ir kitos organizacijos, įsiregistravę politinės kampanijos dalyviais, savo veiklą gali finansuoti tik iš savo narių mokesčio ir, įstatymo nustatyta tvarka, – iš savo šalininkų sumokėto gyventojų pajamų mokesčio dalies.

5. Politinės partijos privalo kas mėnesį deklaruoti savo pajamas ir išlaidas. Kitos organizacijos, įsiregistravę politinės kampanijos dalyviais, privalo deklaruoti savo finansų šaltinius, pajamas ir išlaidas už laikotarpį nuo įsikūrimo momento, o taip pat steigėjų turtą ir pajamas už 5 metus.
Save išsikėlę kandidatais į deputatus piliečiai privalo deklaruoti savo ir savo šeimos narių turtą ir pajamas už 5 metus.

6. Iki šiol politinėms partijoms skirtos biudžetinės lėšos, kurios būtų reformos metu būtų sutaupytos, turi būti skiriamos rinkimų lygiateisiškumui užtikrinti ir skiriamos kiekvienam kandidatui po lygiai rinkiminei kampanijai finansuoti. Pažeidusieji nustatytą jų panaudojimo tvarką šalinami iš rinkimų.

7. Tiesiogine įstatymų leidybos teise galinčių pasinaudoti piliečių skaičius mažinamas nuo 50 000 iki 20 000.

8. Referendumo iniciatyvos teise galinčių pasinaudoti piliečių skaičius mažinamas nuo 300 000 iki 100 000.

9. Tapęs Premjeru ar Vyriausybės nariu Seimo narys netenka Seimo nario mandato.


2. Teisė, teisėtvarka ir teisingumas

1. Turi būti užtikrinama piliečių teisė kontroliuoti teismų veiklą. Ne mažiau kaip 2/3 visų lygių teisėjų ir prokurorų etikos ir drausmės priežiūros komisijų narių turi sudaryti tiesiogiai piliečių renkami asmenys.
Būtina išnagrinėti Lietuvos Sąjūdžio siūlomoje teisėsaugos petvarkos programoje numatytų apylinkių teisėjų ir apylinkių prokuratūrų vadovų rinkimų tiesioginiu piliečių balsavimu tikslingumą.

2. Įvedamas teismo tarėjų institutas.

3. Įstatymo nustatyta tvarka ypatingai svarbiose ekonominės ir politinės korupcijos bylose įvedamas prisiekusiųjų teismo institutas.

4. Valstybės kontrolierius renkamas tiesioginiu piliečių balsavimu.

5. Priimamas politinės korupcijos įstatymas. Ekonominiams-korupciniams nusikaltimams senatis netaikoma.

6. Kuriama Specialiojo Prokuroro institucija turi būti nepriklausoma, o jos vadovas renkamas tiesioginiuose rinkimuose.

7. Turi būti ištirti masinio piliečių sekimo ir pasiklausymo atvejai, kalti pareigūnai patraukti atsakomybėn, o sekimo ir pasiklausymo duomenys sunaikinti.

8. Konstitucinio Teismo bandymai prisiimti įstatymų leidybos normines funkcijas turi būti pripažinti negalimais, atitinkamai pakeičiant Konstitucinio Teismo įstatymą.

9. Turi būti priimtas konstitucinis įstatymas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos tiesioginio taikymo. Kiekvienam piliečiui suteikiama teisė tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą.


3. Savivalda

1. Seniūnai ir seniūnijų tarybų nariai renkami tiesioginiuose rinkimuose.

2. Seniūnijos turi savo reikmėms skirtus finansinius išteklius, juos naudoja ir sprendimus priima savarankiškai.


4. Žiniasklaida

1. Visi neteisėto ikiteisminio tyrimo duomenų viešinimo žiniasklaidoje faktai turi būti ištirti, kalti asmenys nustatyti ir patraukti baudžiamojion atsakomybėn.

2. Politinių jėgų ar atskirų politikų protegavimas, neužtikrinant teisės lygiomis sąlygomis skleisti įstatymais neuždraustas idėjas ar atsakyti į kritiką visuomeninio transliuotojo eteryje pripažįstamas politine korupcija ir prekyba poveikiu.

3. Nustatomos kassavaitinės, privalomos visuomeniniam transliuotojui laidos parlamentinėms, neparlamentinėms partijoms ir visuomeninėms organizacijoms.

4. Nacionalinio radijo ir televizijos bei Visuomenės informavimo įstatymuose įtvirtinamas skirtingų nuomonių svarbiausiais politinio gyvenimo klausimais atstovavimo pariteto principas, pranešant apie būsimą diskusiją atitinkamų nuomonių lyderiams (asmenims ar organizacijoms) ir numatant galimybę jiems dalyvauti diskusijoje, jei toks pageidavimas būtų pareikštas.

5. Estijos pavyzdžiu įsteigiama Nacionalinio transliuotojo žiniasklaidos kontrolieriaus (žiniasklaidos ombudsmeno) institucija – renkama, nepriklausomą nuo politinių ir LRT valdymo organų pareigybė Nacionalinio transliuotojo veiklos atitikimui gerosios žurnalistikos praktikos standartams prižiūrėti ir visuomenės skundų nagrinėjimui.

6. Valdžios institucijos turi viešai skelbti visas viešinimo paslaugas tiesiogiai vykdančias ir lėšas gaunančias žiniasklaidos priemones ir asmenis. Visi užsakyti straipsniai, laidos ir kiti informaciniai produktai turi būti viešinami nurodant užsakovą, užsakymo numerį, datą ir sumokėtą sumą.


5. Monopolizmas ir atskirtis

1. Viešai svarstoma ir priimama Nacionalinė vidutiniosios klasės atgaivinimo programa.

2. Įstatymais visuotinai remiamas ir skatinamas smulkusis ir vidutinis verslas.

3. Priimamos ir įgyvendinamos kompleksinės priemonės kovai su monopolizmu ir oligopolijomis.

* * *

Kauno Forumas ragina pradėti visuomenės diskusiją dėl demokratinių šalies reformų, pilietines organizacijas, atitinkamų sričių specialistus ir visus Lietuvos Respublikos piliečius – numatyti teisinius ir organizacinius būdus reformų realizavimui ir siekti jų įgyvendinimo.

Žmonės sugrįš į Lietuvą tik tada,
kai Lietuva bus sugrąžinta žmonėms.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Propatria kalbasi su dievais...       2018-11-13 7:33

Tai jaunų pretendentų į nacionalinį elitą, neturinčių jokių realių reformų plano plebėjų daugumos ir valstybės pertvarkos naudai,abstrakčių pamokslų tribūna.Jie reforomų ,regis, ir nesiekia, nes svarbiau už viską jiems vertybių gynimas ir sistemmos šulų kritika…
Tiesos.lt panašu, kad ne auga, o vysta…Tad, vaizdelis niūrokas, nes noro keistis nesimato…

beveik dėsnis       2018-11-12 6:52

Čia atvejis, kuomet labai protingi mokslininkai yra visiškai nevykę politikai.
Teorija yra viena, o praktika visai kita.

bloogas jzp.---0:56       2018-11-12 0:59

Dėkui už įžvalgas, jos čia gana retos. Tiesa, kitur ir to nėra.
Matote, iš principo nesu prieš propatrijus kaip formatą. Tai ką jie daro, tikrai reikalinga tamsuomenei šviesti delpiuose. Bet yra visuomenės sluoksnis, kol kas tiesa, dar gana plonas, kuriam abėcėlinių pasakėlių nepakanka. Ir nereikia. Tai sluoksnis žmonių, kurie ieško Išeities, veiklos vektoriaus ir Vėliavos- to kas galėtų apjungti nenorinčius pasiduoti. Tikslo įvardinimo, to kas suvienytų ir labai skirtingus žmones.
Deja, ponai iš akademinių sluoksnių dešimtmečiais kalbina viskam abejingą kaimenę, kuri net nesuvokia žmonių kalbos, ir tuo pačiu, ponai intelektualai visiškai abejingi tiems kurie atviri išgirsti ir suvokti.
Profesionalus darbas nuo mėgėjiškos veiklos skiriasi tuo, kad profai suvokia, jog yra skirtingi auditorijų lygiai. Kiekvienam lygiui- skirtingio lygio naratyvas.
Propatrijonai mislija, jog visi turi pajėgti sukramtyti jų diagnozes ir kad tos diagnozių pakloidės visiems vienodai reikalingos. Bet gi nei velnio!
Kam reikia mokyti plaukti žuvis? Kam reikia mokyti skraidyti żuvėdras?
Ir dar kai aplink milijoninė jūra skęstančių ir niekada nemačiusių dangaus kurmių.
Galų gale, jeigu sinicoms pavyks trims milijonams užzombintų liumpenų įrodyti, jog genderizmas ar liberastija yra visiškas mėšlas- o kas toliau?
Kur eis ir ko sieks tie, kurie net nenori niekur eiti ir nieko nesiekia?
Ar diagnozių kepėjai apart diagnozių turi ką pasiūlyti tiems kurie nėra politinė tauta?
Kaip lūzerių kaimenei pradėti virsmą į tautą, jeigu nėra suformuluoto Tikslo?
Kur Tikslo siekimo Programa? Kur taktinis įgyvendinimo Planas?
Per trisdešimt metų, intelektualiniu Tautos elitu pretenduojanti būti kompanija neįstengė sukurti nieko, į ką visuomenė galėtų atsispirti kaip į tramplyną.
Nepakanka graudulingai tauzyti apie vertybes. Reikia pagal tas vertybes sukonstruoti vertybių įveiklinimo planą, antraip vertybės liks tik antkapio puošmena.
Per visą Lietuvos valstybės tūkstanmetį, net sunkiausiais laikais, nacijoje atsirasdavo asmenybių, patriotizmo arsistokratų, kurie suvojdavo jiems D-vo suteiktų talentų ir gebėjimų kainą: Atsakomybę , Pareigą-  daryti tai ką privalu daryti.
Pilietis - tai įsipareigojimo Garbei ir Pareigai savoka.
Nebūna paregos be garbės, o garbės nebūna be pareigos.
Tas kas neturi intelekto dovanos,vedinas pareigos už garbę kaunasi apkasuose ar barikadose. O tam kam Viešpats po kaukolės skliautu įdėjo ne košės, privalo atiarnauti pagal duotybės vertę taip pat. Bet ne bezdėjimu ir ne pilstymu iš tuščio į kiaurą.
Manau, jog eruditų būrelis skambiai pasivadinęs ProPatria, tiesiog jiems tenkančios Pareigos nevykdo, o vien imituoja veiklas. Nes tai ką jie veikia yra vaikučių zabovos smėlio dėžėje. Nulis efektyvumo ir nulis rezultatų.
Ar diagnozių rašinėjimas yra uoli tarnystė Patrijai/Tėvynei?
Gal kitu, bet ne mirtino pražūties momento metu.
Manau, jog intelektualas nevykdantis Pareigos tautai yra toks pats šunsnukis, kaip gydytojas pamynęs Hipokrato Priesaiką paliekant ligonį morgo skrodikų  žinion.
Esu pats paprasčiausias žmogus, negaliu padigirtibsarbonų bei oxfordų diplomais, tačiau kaip pilietis, manau turys teisę sakyti ką galvoju apie tuos kurie yra šimtą kat mokslingesni už mane ir savo išprusimo nenaudoja Tėvynės atstatymo labui. Nes veiklos imitavimas yra tik imitavimas.
Tai matosi net užsimerkus.

 

 

 

mazgiui, Juozapui ir kt.       2018-11-11 23:56

Ir pritariu, ir nepritariu: komunikuoti reikia ir propatrijos puslapio ar Kauno forumo gyvasties neužtenka. Iki šiol visi džiaugėsi, kad delfis įsileidžia Sinicą, o Budrienės lrt pašnekina Radžvilą. Visų kitų priebėga - respublika.lt.
įdomu, kas keisis dabar, kai porą kartų užvažiavo Budrienei - tai turėjo nepatikti, turėtų keršyti.
Jei delfis ir lrt ir vėl užsidarytų abiem Vytautams ar tik Radžvilui, dar pritiltų ir alkas [po Sinicos-Petkaus spektaklio - irgi visko gali būti] visokie pypsėjimai veidaknygėj poveikio neturėtų jokio: kol nepajėgus sukviest išties masinio mitingo prie lrt, tol esi lengvas grobis.
Bet ... net jei nušvistų dabar, kad reik kažko savo, jie vis tiek padarytų tą pačią klaidą - jie vis tiek nieko neįsileistų, ir vėl tie patys darytų... tą patį.
Tiesos.lt irgi galėtų to imtis, žinoma, jei persiformatuotų ir imtų dirbti už pinigą, t.y. iei susirastų sponsorių - dabar, ko gero, net ačiū niekas nepasako, tik visokie algirdai, juliai p. ar juozapais kas kažkiek laiko teikiasi pamokyti-apmeluoti                      
                                                       
                ų  pamokymais reikia ka

mazgiui       2018-11-11 23:11

Tai kas aišku kiekvienam mazgiui, deja nedašunta eruditams. Pasižiūrėkite vien į propatrijų puslapį- betoninis intelektualių aftarių dzotas aklinai užsibarikadavęs nuo skaitytojų. Nes tiems ponams bendrauti su publika “ne lygis”. Ta plunksnagraužių kontora turi gal penkis nuolatinius gerbėjus kurie ir skaito visą produkciją.
Rašo nesibaigiančias diagnozes, deklaracijas bei rezoliucijas ir barsto parijams iš akademinio dramblio kaulo bokšto.
Vat ir visa “komunikacija”.
Neįgaliųjų laisvalaikio būrelis. Impotentų draugija.

mazgys       2018-11-11 22:53

Būtų neblogai savo pusėje turėti ne tik žodžiu mintis reiškiančius intelektualus, bet ir žmones, turinčius tikrą talentą vizualiniams menams. Vizualizacija - viena efektyviausių įtikinimo formų. Kaip sakant, Vilniaus Foromui, Kauno Forumui, ProPatria sambūriui reikalingas savas TV kanalas ir spauda.

Cha-cha       2018-11-11 16:38

Linksmuoli Algirdai,
gal bent pats prisimenate, kelintas čia jūsų išpuolis prieš portalą?
ir vis dėl to paties - kaip jie drįsta neklausyti Karčiausko???
Aš tai jau pamečiau skaičių...
Vadinasi, viskas gerai, vad., ilgai gyvuosit ir klestėsit, o kad ir tokių algirdų reik - kaip be jų
Pro Patria ir Vilniaus forumas pagrasino teismais, tai atšoko, bet susirado kitą “auką” - garbingus žmones, kurie su ligoniu elgiasi kaip su ligoniu, bet jums to ir reikia.
Būtų mano valia,aš jį tiesiog trinčiau ir IP blokuočiau.

Šopausko ir Ko tolerancija....       2018-11-11 11:20

Redakcijos tolerancija chamams kelias į bedugnę?..
Taip Šopauskas, Bingelienė ir L.J. toleruoja komentatorių AKIVAIZDŲ chamiškumą, žmogėdrišką, akiplėšišką  užgauliojantį viešą veikimą prieš intelgentiškas asmenybes po demokratų tekstais. Vokiečiai toleravo nacistų alaus pučus, chamiškumą prieš žydus (pradžiai), vėliau demokratus ir tai išvirto į pasaulio ir vokiečių valstybės tragediją...
Redakcijos trijulė elgiasi liberastiškai- tolerantiškai ir skatina moralinę portalo degradaciją ir galop išsigimimą ir griūtį...

Išperkime redakciją už meilę chamams..       2018-11-11 0:22

  Gerbiamieji, raginu kiekvieną, perskiačiusį šį mano laišką, atlikti žygdarbį:):),kuris jums nekainuos nei eurų, nei gyvybės:) smile...
Lietuvoje nuo daugumos piliečių ,kalbant sąžiningai ir be baimės, nei šalies, nei vietos mastu nepriklauso niekas…Kas mąsto giliau, tas suvokia, kad šį oligarchinė-nomenklatūrinė santvarka suteikia teisę daugumai tik galimybę dalyvauti rinkimų komedijose, kur rezultai iš anksto nulemti ir suorganizuoti kapitalo grupių bei šalies politinės ir administracinės ,,grietinėlės” naudai.
Galime tik lieti neviltį,apmaudą dėl visų mūsų bėjėgiškumo, neteisybės ir nykstančios šalies tik šeimose, bendravime su kitais ir internete.
Galime ir pabūti žmogiškais, neabejingais ir solidariais,kai šalia bendrapiliečiai-chamai žemina kitus -padorius, kilnius žmones.Galime protestuoti kai iš šeimų kląstingai atiminėjami vaikai. Kviečiu bent trumpam pabūti inteligentiškais, humaniškais žmonėmis… Jei šiame ,mano akimis žiūrint chamiškame, anonimo komentare apačioje irgi pamatėte akiplėšišką kito žmogaus orumo žeminimą, patyčias ir psichologinį smurtą,būtinai parašykite trims šio demokratinio nediduko portalo atstovams. Komentare po portale patalpintų ,, KF reforminių Metmenų” tekstu bukai ir ciniškai įžeidinėjamas Sąjūdžio pradininkas, inteligentiškas žmogus Arvydas Juozaitis po jo pasirodymo R.Janutienės laidoje ,,Nuoga tiesa” per Lryto TV. Ta redakcijos trijulė
Tiesos.lt redaktorė-  .(JavaScript must be enabled to view this email address)
Administratorius( Laisvūnas Šopauskas)-    .(JavaScript must be enabled to view this email address)
Redkolegijos narys-  .(JavaScript must be enabled to view this email address))

,gavusi mano laiškučius ta tema, nematė reikalo tą begėdišką komentarą ištrinti (pasiųsti pas ,,nykštukus”). Tas piktybinis anoniminis žmogysta ne tik Juozaitį chamiškai išplūdo, bet net apdergė greitosiomis:):) ir kitą tos laidos dalyvį- N.Puteikį ,pavadindamas,, naglu pūsleikiu”...)Šlykštu, bet atsirado net 21 patyčias sadistiškai garbinantis laikintojas, kas rodo, kad šiame antisisteminių tekstų portale buriasi komentuotojai-moraliniai degradai. Padėtis su komentuotojų ELEMENTARIU padorumu,PAGARBA BET KOKIEMS KITIEMS ŽMONĖMS ir inteligentiškumu prastėja. Pritingintiems arba savo laiką labai branginantiems šio mano laiško gavėjams net laiškučio teksto redakcijai galimą  pavyzdį  parašau, jei komentare ir jūs pamatėte patyčias ir mužikišką nepagarbą  inteligentiškiems žmonėms:  ( PVZ,  ,,Gerbiamieji, raginu netoleruoti panašių komentuotojų patyčių ir be gailesčio trinti panašius komentarus, žeminančius žmogaus orumą” (cituojate, iliustruojate copy būdu tą bogiuko komentarą, kad redakcija suprastų, kokiu komentaru piktinatės..).Pareiškite savo nuomonę  redakcijai ir ,neabejoju, Jūsų sielą  bent trumpam sušildys atlikto gero, kilnaus darbo pojūtis…Kažkas kažkada gal būt užstos ir Jus, kai bus bandoma pažeminti Jūsų orumą ,ir Jūs būsite tikrai nusipelnęs to solidarumo…
Sėkmės inteligentiškiems,solidariems, garbingą ir orų elgesį vertinantiems
Sąjūdžio veteranas
Chamiškas, mužikiškai liumpeniškas komentaras:

tam kuris bijo pramiegoti   2018-11-5 23:03
Meldžiamasis, ar tamsta turėjote malonmo paregėti pirmadieninę “Golaja Pravda” laidelę?
Jeigu turete blaivaus proto likučių, turėjote tikrai pabusti.
Nes tamstos Viltingasis Kandidatas įsimušė sau užtikrintą “golą”.
Sėdint visiškame viešųjų ryšių plintuse, esant progai netrukdomai(!) pasireikšti 2-jų val. trukmės laidoje, kai gauni lygiai pusę laiko, t.y. valandą(!) nemokamai(!) savo personos reklamai,...
Mėmių mėmė. Visiškas aplepausis.
Glušų glušas!
Sugebėjo net naglam pūsleikiui prakišti debatuose.
Komunkavimo analfabetas, liurbių liurbis su ryškiu užrašu kaktoje- “lūzeris”

ToJui       2018-11-9 19:20

Pirma- tititiuciją vanonu ne dėl “mados” - tokios mados nėra, nes totali dauguma meldžiasi Šv. KKKtitiucijai.
Antra- kokia nauda vanoti tititiucija subines besivalančius? Jeigu yra šikpopieris, natūralu jog juo naudojasi. Būtų įgali, veikianti, t.y. neleidžianti savęs iškraipyti ir paminti K., nebūtų ir tiek piktnaudžiautojų.
Pavienius sukčius ir deržymordas veikiantis įstatymas pastatytų vieton kur priklauso. Bet nepastato. Nes ta KKK yra tiesiog makulatūra.
Trečia- daug metų be gailesčio vanoju valdžiagyvius ir man prikišti kažką priešingo yra tiesiog nesąmonė.
Priekaištus atmetu.
J.

Kodėl       2018-11-9 18:05

nepadarius pristeigtų visuomeninių organizacijų inventorizacijos,kuri kokią giją audžia ir iš ko?

To J       2018-11-9 17:56

Tamsta, ne Konstituciją keiksnok(bėda ir yra,kad jei daug kas tą “muša”,tai ir aš dėl priklausomybės madai dadėsiu),bet tuos,kurie tą Tamstos minėtą daiktą į ją valos?Jei surašysi kitą gromatą vietoj jos, atsiras J2, kuris pasakys apie gromatą 2 dar išraiškingiau,gal?

Papa Borgia       2018-11-9 12:31

Oi, kaip faina, kai inteligentai į prezidentus kelia Vasaros 5 kandidatus, bravo!

mazgy,       2018-11-9 1:24

ačiū, kad atsiliepėte. šiuo pseudonimu Tiesos.lt komentaruose pasirodėte neseniai, bet jau tapot vienas autoritetingiausių komentuotojų. Bent man.
Todėl labai džiaugiuosi, kad atsiliepėte ir šia tema.
Šįkart savo mintį Jūs pateikėte kaip maksimą, kuri tinka ne tik žiniasklaidininkams, bet ir kitiems idėjų/ideologinio fronto kariams - visą gyvenimą gali stengtis, bet jau vien dėl to, kad veiki ne vienas, gali tAIP NĖ KARTO IR NEĮVEIKTI

mazgys       2018-11-8 22:19

Vienas iš pradinių uždavinių, siekiant atkovoti Lietuvos valstybę - informacnio lauko kūrimas. Patriotinių jėgų informacijos kanalai - interneto tinklalapiai ir kita - savo turinių ir objektyvumu turi pranokti liberalmarksistų melo ir propagandos bastionus ir tokiu būdu įgyti žmonių pasitikėjimą.

Arogantiškam apie gyvenimišką išmintį       2018-11-8 20:28

“Veritatis oratio simplex est” (Tiesos kalba yra paprasta), o melo - dažniausiai sudėtinga.

Ar administratorius ,,mėmių-mėmė"?       2018-11-8 19:08

Portalo adminas Šopauskas su Bingeliene varo tiesos.lt portalą į kanalizacijos lygį ,nes toleruoja delfi lygio chamiškus komentarus po inteligentiškais, kultūringais, demokratiškais tekstais. Taip,manau,  naikinamos ir inteligentiškų lankytojų gretos…Pone Laisvūnai, tas chamas komentatorius, kurio liumpeniškas patyčias orių, išsilavinusių asmenybių atžvilgiu tamsta   tolerastiškai palaikote, ar nemanote,kad kitą kartą taip tamstelę irgi panašiai ,,pavanos”???... Patiktų,matyt, ,chamų toleruotojui L.Š. toks ,,giliai inteligentiškas” stilius .Tad dar kartą visi pasidžiaukim   administratoriaus ir redaktorės krikščionišku atlaidumu chamams ir įsivaizduokim, kad tas chamas-patyčininkas visgi čia ,,pavarė” apie patį  L.Šopauską, o ne apie iškilų Sąjūdžio pirmaeivį A. Juozaitį (ir šalia dar Puteikį padergė...):
,,Mėmių mėmė. Visiškas aplepausis.Glušų glušas!.
Komunkavimo analfabetas, liurbių liurbis su ryškiu užrašu kaktoje- “lūzeris”...”

O gal tikrai tas barbaras turėjo omenyje VF šviesulį , puikų analitiką, bet paikai tolerastišką inteligentą poną Laisvūną?
Jei inteligentas Šopauskas pnašų chamizmą  su Bingeliene toliau toleruos, tai , esu įsitikinęs ,visi galėsime būti tikri, kad panašūs ,,komplimentai ” jau tiks ir šiai nereikliai porelei, baigiančiai nuvaryti portalą iki 10 -ties nuolatinių liumpeniškų komentuotojų...

nuomonė       2018-11-8 15:42

Dėl N. Puteikio, bent man, labai aišku: tai sistemos kandidatas į prezidentus, niekuo nesiskiriantis nuo visų kitų jos reklamuojamų kandidatų. O va, A. Juozaitis – tai mįslė: kalba beveik kaip V. Radžvilas, bet juk kalbos lieka tik kalbomis…. Labiausiai man kliūva jo rusų kalbos vartojimas savo šeimoje. Tai bent „lietuvininkas“!

tolerastui pavlikui marozui       2018-11-7 18:46

Puteikis -“garbus, kultūringas, garbingas ir ne sisteminis”?
Nejuokinkite svieto:)
Cha, dar tą bačkos politikaną galėjote ir “intelektualu” pakrikštyti, būtų pilnas komplektas:)

Redakcija toleruoja chamus?       2018-11-7 10:52

Redakcijai verta galvoti apie ateitį ir leidinio reanimavimą...Anonimis komentuotojas ,kaip paskutinis chamas, ( pezėdamas apie garbius, kultūringus, garbingus ir ne sisteminius du asmenis- Juozaitį ir Puteikį ) naudoja kanalizacinę, liumpenų leksiką, o garbieji Bingelienė su Šopausku (bei gerb.  Jakimavičius,Vasinauskaitė ir Ko iš redkolegijos jie , regis?) nereaguoja ir nesiunčia pas nykštukus…
Eiliniai komentuotojai ploja tam chamui ir tas dar labiau pučiasi iš džiaugsmo…
Nereikia būti pranašu ar geru analitiku, kad suprastum ,jog tiesos.lt portalas ne tik praranda inteligentiškumą, kultūros lygį, bet nyksta ir jo lankytojų ratas.

stasys        2018-11-7 8:47

Smagu skaityti kai žmonės siūlo savo sprendimus problemai ir prideda , o va jei tada būtume taip dare !!  Tik vienas trukumas .Kol vergas kūnu tapo laisvu širdyje turėjo praeiti nemažas laiko tarpo ir dar turės nemažai praeiti kol tuo patikės jo kūnas . Tai kas šiandiena vyksta Lietuvoje visiškai kiti politiniai procesai lyginant su tais 90-91 ..ir jei tada užteko tik vienos karčios pamokos parodant ka reikės aukoti , vardan tos naujos ,..kai didžioji dalis palaikančios visuomenės iškarto nusisuko nuo Sajūdžio į A.Brazausko puse ..tai buvo pirmas ženklas , kad pokyčiams reikės ne tik tu stebuklingu Urbos siūlymu bet ir kritinės masės kitu žmonių kurie butu linke aukoti sena vardan naujo pav. lupti savo vaikus ir sakyti kad tai jos teisė taip elgtis . p.Urba ar mąstei kodėl Lukašenka toks populiarus pas save ?  jo darbo metodai iš esmės atitinka tavus , bet ar tai išlaisvina pati žmogų nuo jo trukumu .?  Tie procesai kurie vyksta Seime šiandiena kur kas svarbesni to turinio kuri bandote tobulinti ..

CBSN (kaip tai daroma)       2018-11-6 23:37

Live coverage: Midterm Elections 2018 | Results, Senate races, vote counts, and more
https://www.youtube.com/watch?v=-EacQLVirbg

dėl "urbos pasiūlymo"       2018-11-6 20:38

Taip, mąstymas į teisingą pusę. Konceptualus.
Tai galima vadinti ir strateginiu mąstymu.
Norint šią idėją įgyvendinti, reikia
kūrybinės grupės idėjoms subrandinti;
viešinimo/sklaidos kanalų;
organizuoti Referendumą konstitucijai pakeisti;
referendumu priimti Įstatymą, pagal kurį:
kas dešimt metų iš keleto mokslininkų grupių sukurtų nacionalinių strategijų varijantų, referendumu būtų tvirtinama viena, kuri dešimčiai metų taptų konstitucine norma. Deišm metų seimai būtų renkami ir vyriausybės formuojamos tik vienam tikslui - vykdyti ir įgyvendinti Strategiją.
Jokių partinių norų ir feikų.
Tik tarnystė pagal griežtai patvirtintus punktus ir grafikus.
Ir dar griežtesnė atsakomybė už nesilaikymą ir savivaliavimus.
fuck of ir arba lauk su vilo bilietu arba į kaliūzę.
akimirksniu iš politikos dingtų burbulų pūtikai ir vagys, nes burbulų pūsti niekas nebeleistų, vogti būtų labai pavojinga ir baisu.
Taip pat politikams būtų privalomos kompetencijų kvotos.
Minimum dvi kompetencijos. Pvz. Teisė ir ekonomika, arba kultūra ir švietimas.
Ne žinios iš delpių ar partškolų, o realios kompetencijos, pateikiant kompetetingumą liudijančius įrodymus.
Be abejo, režimo tešmenį apžioję niekšai, tokių reformų patys prieš save tikrai nesiims. O konstitucija neįpareigoja.
Reiškia reikia keisti tai kas tapo visuomenės raidos stabdžiu.
Nes politikus galima tik priversti tarnauti.
Geruoju jie niekada netarnaus.
Tik po botagu.

Raigerdas        2018-11-6 19:40

Štai komentatorius “Urba” parašė labai protingą dalyką:“Pagal pagrindinių rodiklių esamas ir siekiamas reikšmes sudaryti esminių valstybės problemų sąvadą į kurį įkinkomas mokslas, o ne biurokratai, teisėkūros įstatyme įtvirtinant prioritetinio įstatymo, kuris orientuotas į esminių rodiklių gerinimą, sąvoką.  Pareigūnų tarnybos įstatyme būtina įtvirtinti kiekvienos pareigybės aprašo susiejimą su rodikliais už kuriuos atsakoma periodiškai atsiskaitant”. Be abejonės, kas čia parašyta turės būti įgyvendinta. Kito kelio jie neturi. Klausimas: kada? Nei rytoj, nei poryt jie šito nedarys, ir ne tik, kad nedarys, bet mals liežuviais arba net gąsdins, arba diskredituos, arba kausis iš iki paskutinio kraujo lašo, kad tik nebūtų įgyvendinta šita idėja. Nes įgyvendinus ją, Seime iš karto baigsis tuščiažodžiavimai, pliurpalynė, piktnaudžiavimai Seimo nario mandatu ir t.t. Pasipriešinimas bus labai aršus, nes tai ir yra jų pagrindinis darbas tuščiai barškėti, apipilti kokį nors kitą Seimo narį visokiais purvinais epitetais ir pasijusti ereliu. Trumpiau pasakius, įgyvendinus “Urbos” pasiūlymą, jiems tektų nusileisti iš Olimpo kalno ir pamatyti, kaip tie žmonės gyvena Lietuvoje. Tai būtų panašu į stebuklą, nes dabar, posėdžiaujant Olimpe kaip pusdieviams, yra sunku suvokti tų Žemėje vykstančių reiškinių, kodėl skurdas Lietuvoje, kodėl tie lietuviai su skaudančia širdimi palieka savo tėvynę ir t.t. Bet, kad įgyvendinti “Urbos” pasiūlymą, tai yra nemažesnė utopija nei komunizmo statyba. Tą tikrai galima padaryti tik priverčiant juos tai įgyvendinti. Patys jie šito nedarys nei už ką. Visa tai galima buvo ir turėjo būti įgyvendinta 1996-1998 metais. 20 metų jie šitą dalyką vilkina ir jie vilkins dar ne vieną dešimtį metų.

Siūlymui       2018-11-6 18:56

Piliečiai turi teisę pykti, ypač kai priežastis akivaizdi. Politikų šlovinimas, ypač avansu, daug kenksmingesnis nes tai sukelia labai prastas pasekmes. Sąjūdžio revoliucija daug politikų iškėlė ant pjedestalų. Politikams patiko ir jie liko olimpe, o uolūs šlovintojai, tokie kaip tamsta, liko vėpsoti užvertus galvas ir inkšti iš bejėgystės.
Politikai geri tik kol jiems subines spardai. Antraip momentaliai išrupūžėja.
Jeigu tamstos godojamam kumyrui gali pakenkti kritika dėl akivaizdaus neįgalumo, jis ir sudilusio skatiko nevertas.
Tačiau tamstos aistros ir pergyvenimai yra tik tamstos problema. Norite, bučiuokite savo numylėtinį- niekas nedraudžia. Bet likusieji, vaikščioti ant pirštų galų apie tą, kuris tamstai toks mielas, deja, neprivalome.
Ir tik nereikia mums kergti koncervinių ar kitokių sisteminių gaujų etikečių.
Sveika nuovoka ir padorumas dar ne tamstos monopolis. Nesvaikite.

Siūlau ištrinti chamišką, aulaburnio komentarą...       2018-11-6 13:20

Komentuotojo ,,Tam, kuris..” , parašytą 23-03 val , chamišką,inteligentiškumu ir padorumu nedvelkiantį opusą protinga būtų siųsti pas nykštukus…Barbariškas, patyčių kupinas ir mužikiškai mėšlinas žodynas parodo tik kanalizacijos vamzdynų turinio lygio autoriaus veidą...
Kas palaikino šį barbaro papiltą VIEŠAI purvo pliųpsnį, tie atliko meškos paslaugą.Tyčia ar netyčia, bet laikintojai stumtelėjo   šį chamą į dar didesnį sielos purvyną, vertą tik 19 a.fermos, o ne inteligentiško , demokratinio portalo…Primenu kiaulidės lygio komentuotojo žodyną, vertą konservliberalų fanatų lygio:
,,Mėmių mėmė. Visiškas aplepausis.Glušų glušas!Sugebėjo net naglam pūsleikiui prakišti debatuose.
Komunkavimo analfabetas, liurbių liurbis su ryškiu užrašu kaktoje- “lūzeris”...

Misteris>Al.       2018-11-6 8:12

Keista,bet aš sutinku su viskuo ,kas parašyta Jūsų paskutiniame komentare.
Veikti reikia kitaip,nei Sistema.
Sistema turi sutikti pavojus visur be aiškios krypties.

Al.       2018-11-6 0:22

Daryti kasdien po gerą darbą, šviestis ir šviesti - tai ir šiaip visada privalu. Bet dabar tauta pavojuje, todėl veikti reikia ryžtingai ir kryptingai. O tam reikia turėtų vadovybę.  Kadangi dabartinė valdžia yra išdavikiška, reikia organizuotos opozicijos. Ir sukurti ją reikia skubiai, nes ir taip jau gali būti per vėlu.  Patys žmonės,aišku, gali priešintis vergijai kiekvienas atskirai, bet to neužtenka. Daug nesitikiu nei iš Radžvilo, nei iš Puteikio, nei iš Kuolio, nei iš Juozaičio. Jie padarė naudingų dalykų ir gal dar padarys, bet kad tai būtų vadai, sugebantys organizuoti tautą... bijau, kad jie jau pasiekė savo galimybių ribas. Vis tik dorų, protingų ir drąsių žmonių, tikiuosi, atsiras. Svarbiausia, kad būtų tyros širdys.
Tikslus bendrais bruožais jau nusakė mūsų filosofai ir sąjūdžių vadai. Laisva ir dora tauta.

tam kuris bijo pramiegoti       2018-11-5 22:03

Meldžiamasis, ar tamsta turėjote malonmo paregėti pirmadieninę “Golaja Pravda” laidelę?
Jeigu turete blaivaus proto likučių, turėjote tikrai pabusti.
Nes tamstos Viltingasis Kandidatas įsimušė sau užtikrintą “golą”.
Sėdint visiškame viešųjų ryšių plintuse, esant progai netrukdomai(!) pasireikšti 2-jų val. trukmės laidoje, kai gauni lygiai pusę laiko, t.y. valandą(!) nemokamai(!) savo personos reklamai,...
Mėmių mėmė. Visiškas aplepausis.
Glušų glušas!
Sugebėjo net naglam pūsleikiui prakišti debatuose.
Komunkavimo analfabetas, liurbių liurbis su ryškiu užrašu kaktoje- “lūzeris”.

magzys       2018-11-5 20:40

Kokią reikšmę Vakaruose dirbantys lietuviai gali turėti rinkimų balsavimo rezultatams Lietuvoje?

Besiginčydami nepramiegokime prez. rinkimų:)       2018-11-5 18:19

Liūdna ir tragiška, kai iškilūs demokratai- mūsų tikrasis elitas ir dvasios patricijai - elgiasi lyg apakę... Lyg vienadieniai drugeliai , savo noru, savo laisva valia skrendantys į LR artėjančios nebūties liepsną...Intelektualai Radžvilas, Daujotis, Čepaitienė , Šopauskas ir Ko iš  VF , bei atskiri buvę mažesnio kalibro sąjūdininkai ,lyg sistemos užhipnotizuoti, prez. rinkimų fone , regis , pamiršo sveiką protą ir gintus principus…

  ONS šulai rinkimams išrikiavo eilę savo kandidatų ir juos intensyviai reklamuoja per oligarchinę žiniasklaidą ir nomenklatūrinę LRT, o keli dar pakelyje į išsikėlimą. ONS ruošiasi ir dirba pergalei , o ką daro demokratų elitas- nūdienos patricijai?
Svajoja apie pergalingus sau ES rinkimus, pergales prieš LRT tvirtovę bei gėjų judėjimą ir rašo puikius tekstus mažutėms tiesos.lt ir kitoms svetainėms ... O toks niekis, kaip prez. rinkimai ,jų , regis , nedomina…:) smile Demokratų stovykloje , regis, ne tik lėšų neturėjimas, bet ir protų migla, lietuviški pasistumdymai , smulkūs vaidai ,  ambicijų sankirtos.
  Radžvilo- VF vėliavnešio , jo įkvepiamo propatria.lt jaunimo,  jo idėjoms nekritiškų gerbėjų rato žmonių  keistas strateginio proto išsijungimas šiuo metu ypač stebina…Jie,ONS   tvirtai ir nuosekliai ,,kalamos” prezidentinės .pergalės akivaizdoje, kaip įmanydami kabinėjasi prie vienintelio strategiškai ir vertybiškai mąstančio nacionaldemokratų kandidato A.J.  (žiūr. gerb. ekssąjūdininko V. Šapalo laišką apačioje…)  atkakliai ir bukai ieško būtų ar menamų A.J.  praeities klaidų, dabarties laikysenos neaiškumų  ,  jo talkininkų komandos bei programos trūkumų  ir panašiai…
Norėčiau retoriškai tų keistai apsisvaiginusių  profesorių , jų idėjų gerbėjų bei elgsenos pasekėjų , bent retoriškai paklausti , ar jie taip elgiasi iš primityviausio pavydo A.J. kamikadzinei drąsai ir ryžtui , ar dėl proto tamsą skatinančios mėnulio fazės? Ponai iš VF , bei jų bendraminčiai , o gal tamstos turite dar pragmatiškesnių  išskaičiavimų ir todėl tyčiniu pasyvumu nusprendėte padėti ONS kandidatų pergalei?
LR iškilesni kultūrininkai- demokratai irgi savo pasyvumu talkina galingiems ONS šulams-  Lietuvos duobkasiams …Pusšimtis jų paskatino viešai A.J. kandidatuoti , pažadėjo talką , o dabar nesiburia ta tema , nesitaria , kaip ir kada talkinti keliaujant per šalį smulkiomis grupelėmis, nediskutuoja kaip rinkti lėšas kelionėms ir kaip išvengti ONS bausmių už neva neteisėtą rinkiminę kampaniją…Tie inteligentai pasirašė Paraginimą kandidatuoti ir toliau ramai užsiima savo nepabaigiamais reikalais…Tikiu, kad ir Radžvilo kompanija ir paminėti kultūrininkai taip elgiasi tik dėl strateginio mąstymo pritemimo ir negebėjimo aukotis lemiamu laikotarpiu…Mūsų šviesuolių- patricijų protų ir garbingo elgesio išsijungimo lygis toks, kad jie užuot sutelkę jėgas talkai ir žygdarbiui ( tarkim, kruvinu bendru prakaitu sistemos siaubui išstumti A. J. į antrą turą…:):)) ,sėdi krūmuose. Ten ruošia nosines būsimoms porinkiminėms krokodilo ašaroms ir nokina metaforas būsimiems analitiniams tekstams   ONS kandidato pergalės rinkimuose tema … Nebent tik plebėjai iš KF dar kažką (demokratinės profesūros ir jos klusnaus sinicinio jaunimo siaubui…) gali iškrėsti ką nors   talkos A.J. klausimu…

O gal kažkas dar naiviai tiki , jog puikaus traktato apie opoziciją Lietuvoje autorius V. R. ir jo pasekėjai savo keistu pasyvumu tik apgaudinėja ONS šulus , o iš tikrųjų ruošia tautai savo dem. Reformų paketo projektą  ir brandina talkos A.J. subtilų ir pergalingą  planą?

P.S.  Jei kažkas persiųs mano laiškutį  mūsų puikiam mąstytojui -  V.R. ir jo pasekėjams, tai net pagirsiu…Rašiau, kad jis viešai ,  ir įkandin būrelis jo ištikimųjų….., paprašė, kad aš pamirščiau jų e-mailuus.Ponas V.  Budnikas ( šiuo metu jau talkinantis VF , o nebe R. Pakso anksčiau sukurtam rinkiniam blokui į Seimą...), užsiimantis žmogaus teisių problemomis , jei neklystu,  net priminė man apie teisinę atsakomybę už laiškų siuntimą be sutikimo.

Misteris>urba       2018-11-5 15:29

Kontrolė turi ateiti iš VISUOMENININKŲ.
Sukandę dantis ,laisvalaikiu mes atliktume IMUNITETO funkciją “už dyką”.

urba       2018-11-5 13:41

Kontroliuoti seimūnus, kurie yra įgudę kalbėti lozungais tėra įmanoma, kai yra aiškūs ir apibrėžti atsiskaitomumo kriterijai - rodikliai.

Todėl paaiškinu:

1. Vakarų tradicijose parlamentai būna dviejų rūmų - vietos atstovų ir senatorių, todėl ir tuos ir tuos derėtų rinkti vienmandatėse, nes pagal esamą Kauno forumo siūlymą Seimas tebūtų vietinių provincijos rėksnelių dar ir neaišku ką nuveiksiančių rinkinėlis
2. Valstybės valdymas ir mūsų “demokratija” pasak atlikto valdymo audito remiasi net 1782 skirtingais rodikliais ir kriterijais, kuriais dangstosi ministerijų “secialistai”, kiekvienas dar ir stumdamas savo pataisą. Taip susidaro ydingas įstatymų projektų srautas, o seimas virsta to konvejerio aptarnavimo vieta. Tai būtina pakeisti tokiu būdu: priimti rodiklių hierarchijos įstatymą, sureikšminant esminius iš Gerovės, Teisingumo, Saugumo, Tvarkos ir Laisvių srities. Pagal pagrindinių rodiklių esamas ir siekiamas reikšmes sudaryti esminių valstybės problemų sąvadą į kurį įkinkomas mokslas, o ne biurokratai, teisėkūros įstatyme įtvirtinant prioritetinio įstatymo, kuris orientuotas į esminių rodiklių gerinimą, sąvoką.  Pareigūnų tarnybos įstatyme būtina įtvirtinti kiekvienos pareigybės aprašo susiejimą su rodikliais už kuriuos atsakoma periodiškai atsiskaitant į tą vietą konkurso tvarka skyrusiai komisijai. Tada ir konkursai turėtų vykti pagal konkrečius tų rodiklių gerinimo planus. Tik tada demokratija taps realesne, nes vyriausybės turės atsiskaitinėti seimams pagal esminius rodiklius, ministeriams - viceministrai ir departamentų vadovai pagal juos, o ir seimūnai turės konkrečiai atsiskaitinėti už ką rinkėjams. Be šių dalykų visi reformavimo projektai bus neefektyvūs, nes ir vėl nebus elementarios atsiskaitomosios demokratijos

gerais sumanymais link pragaro keliai būna grįsti       2018-11-5 13:09

1. Vakarų tradicijose parlamentai būna dviejų rūmų - vietos atstovų ir senatorių, todėl ir tuos ir tuos derėtų rinkti vienmandatėse, nes pagal esamą siūlymą Seimas tebūtų vietinių provincijos rėksnelių dar ir neaišku ką nuveiksiančių rinkinėlis
2. Valstybės valdymas ir mūsų “demokratija” pasak atlikto valdymo audito remiasi net 1782 skirtingais rodikliais ir kriterijais, kuriais dangstosi ministerijų “secialistai”, kiekvienas dar ir stumdamas savo pataisą. Taip susidaro ydingas įstatymų projektų srautas, o seimas virsta to konvejerio aptarnavimo vieta. Tai būtina pakeisti tokiu būdu: priimti rodiklių hierarchijos įstatymą, sureikšminant esminius iš Gerovės, Teisingumo, Saugumo, Tvarkos ir Laisvių srities. Pagal pagrindinių rodiklių esamas ir siekiamas reikšmes sudaryti esminių valstybės problemų sąvadą į kurį įkinkomas mokslas, o ne biurokratai, teisėkūros įstatyme įtvirtinant prioritetinio įstatymo, kuris orientuotas į esminių rodiklių gerinimą, sąvoką.  Pareigūnų tarnybos įstatyme būtina įtvirtinti kiekvienos pareigybės aprašo susiejimą su rodikliais už kuriuos atsakoma periodiškai atsiskaitant į tą vietą konkurso tvarka skyrusiai komisijai. Tada ir konkursai turėtų vykti pagal konkrečius tų rodiklių gerinimo planus. Tik tada demokratija taps realesne, nes vyriausybės turės atsiskaitinėti seimams pagal esminius rodiklius, ministeriams - viceministrai ir departamentų vadovai pagal juos, o ir seimūnai turės konkrečiai atsiskaitinėti už ką rinkėjams. Be šių dalykų visi reformavimo projektai bus neefektyvūs, nes ir vėl nebus elementarios atsiskaitomosios demokratijos /urba/

Raigerdas- Stasiui        2018-11-5 10:29

Ponas Stasį, jūs esate meistras užduoti klausimus. Jūsų klausimai tikrai geri. Jums reikia tik pasigilinti į XXI amžiaus technologijas ir tada tikrai iš jūsų pusės galima didžiulė nauda. Dabartiniu metu šiek tiek jūs dar esate XX amžiuje. Kodėl aš taip sprendžiu? Todėl, kad metodai būtent yra iš ten. Aš jums pravesiu duris (tik keletą durų) į tą žmogaus pasaulį (iš viso egzistuoja 3 pasauliai), kuris Lietuvos žmonėms tapo neprieinamas, kaip ir tobuli išradimai, tobula technika ir t.t. Pasiteisinimas visam tam glūdi teiginyje, kad mes esame archajiška tauta. Nieko kvailesnio sugalvoti neįmanoma, nes lietuviai dirbantys užsienyje daugeliu atvejų užsirekomendavo kaip geri specialistai. Aš tarnavau Sovietų armijoje ir gerai prisimenu, kad geriausi specialistai buvo būtent lietuviai. Tai, štai, kažkas Lietuvoje labai rūpinasi, kad mūsų gyvenimu rūpintųsi psichologai ir psichiatrai, t.y. šarlatanai. Jiems labai talkina žiniasklaida, pristatydama juos, kaip žmogaus psichikos žinovus. Tai jau tampa savotiška Žynių kasta, kuri jokiems, net Egipto Žyniams prilygti negali, bet jie į tai pretenduoja. Jūs tikriausiai girdėjote apie naują psichologų stumiamą mados klyksmą - stereotipų laužymas. Kadangi žurnalistai apie tai nei bū, nei mū, tai jie skubiai daugina tą žmogaus sąmonę iškreipiantį dalyką. Na, veikliausios čia yra moterys, nes jos tuoj pat pradėjo skustis galvas. Nereaguojant į tai, kad gamta specialiai yra patvarkiusi visoje gyvūnijoje tarp patino ir patelės visas funkcijas, ne bet yra tas psichologas, kuris maitina visuomenę klaidingomis idėjomis, kad reikia griauti stereotipus. Stereotipus galima palyginti su medžio šaknimis. Jau vien tas klyksmas, kad reikia griauti stereotipus, parodo, kad psichologas nieko apie juos neišmano. Ir jūs pastoviai susidursite su šituo žmogaus sąmone žalojančiu marksistų sukurtu mokslu - psichologija. Atmeskime šituos šarlatanus ir imkime Vydūną. Jis davė tiek, kad mūsų politikai, visi, kiek jų yra, negali pakelti šitų ŽINIŲ bagažo, nes smegenų raumenukai per silpni. O dabar, kaip ir žadėjau, atverkime vienas duris į žmogaus pasaulį. Aukščiausioje vietoje yra Vydūno pavadinti Dvasios Milžinai. Tokių yra ir Lietuvoje. Kuo jie skiriasi nuo kitų žmonių? Jie suvokia, kad jų mąstymo pasaulis yra idealus, ten pilna iliuzijų, ten gražių svajonių ir visa tai turi tik žmogus. Ir tai yra kūrybinės dirbtuvės. Jie nesunkiai atskiria, kad visa tai, kaip nebūtų gražu, neturi vertės, jeigu nerealizuoti visa tai materialiame pasaulyje, kuris turi fizinius dėsnius, kurie kartais netgi labai skiriasi nuo to idealaus arba Dievo dalelę atspindinčio pasaulio. Ir jie puikiai žino, kas mato visa tai. Šitas ženklas yra ir ant dolerio, kurį matomai kūrė, tikrai aukštos klasės meistrai. Juos dar vadina idealistais, genijais, žynovais ir t.t. Jeigu visuomenė sudarytų jiems sąlygas veikti, tai šita visuomenė gyventų kaip Rojuje.

Raigerdas- Stasiui        2018-11-5 10:28

  Neisiu visomis pakopomis žemyn, bet nusileiskime į tą Dvasios Nykštukų gyvenimo pasaulį. Jų sąmoningumo lygis yra gana žemas, todėl jų gyvenimui vadovauja nesąmoningas protas, kuris atlieka panašias mąstymo operacijas, kaip ir pas gyvūnus. Šitie žmonės nesugeba atskirti kūno nuo dvasinio pasaulio, todėl jų mąstyme tai nėra 2 skirtingi pasauliai su skirtingais dėsniais, o viskas priimama už materiją. Materija yra aukščiau sąmonės ir dėl materijos gabalo jie pasiruošę vienas kitą žudyti. Nesąmoningas protas jų nepaikina, todėl jų galvoje pilna košmarų, visokių demonų, pabaisų, baubų, nemigos naktčių, piktavališkumo, nepasitikėjimo kitu žmogumi, priešų ieškojimo, nepagrįstų kaltinimų ir visokios velniavos, kuri yra tik pragare. Tie žmonės gyvena pragare ir kada jie ateina į valdžią, tai jie kitiems žmonėms sukuria tokį pat pragarą, koks yra jų viduje. 2-asis Pasaulinis karas yra tam pavyzdys. Kokia turėtų būti sėkminga valstybė? Tai ta valstybė, kuri sukurtų galimybes Dvasios Milžinams kurti ir apsaugoti valstybę nuo Dvasios Nykštukų. Kaip tai padaryti? Reikia maksimaliai dėti, kiek įmanoma daugiau lėšų, kad sumažinti jų skaičių. Kaip ne kaip, nors jie yra ir pikti, bet jie yra mūsų broliai, jie taip pat yra žmonės. Jiems reikia padėti pereiti į aukštesnę lygą žingsnis po žingsnio. Šito neleis padaryti nei psichologija, nei psichiatrija, nei farmacininkai, nei bankininkai, nes šita kategorija žmonių yra jų grobis ir iš jų nelaimių sukuriamas milijardinis pelnas. Būtent dėl šios priežasties jiems patinka tokia ideologija, kaip KONTROLIUOJAMAS CHAOSAS. Koks viso to rezultatas? Kokia pabaiga? Šitas Homo sapiensas nėra pakankamai protingas, todėl jis gali susinaikinti pats save. Ar yra išeitis? Taip yra - mažinti Dvasios Nykštukų kiekį ŠVIETIMO PAGALBA. Tada atsiranda galimybė Dvasios Milžinams sukurti Rojų šioje Žemėje ir kitose Planetose.

stasys        2018-11-5 7:12

Reigardui ..ko reikia kad čia taptų geriau gyventi ? po viena gera darbą Lietuvai .. per diena nuo savęs .Viskas daugiau nereikia . Jei to sieksite visuomenėje ..mes ne tik suklestėsime bet atkris tie globalus klausimai ..kodėl politikai kvaili ir ju vietas užima tie kurie tam nėra pasiruošę . Atrodo paprasta bet savęs paklauskite ar žinote nuo ko pradėti kur surasti ta vertybės vienetą kurio neatsibostu kartoti diena iš dienos .Klausimas filosofinis ir gal ne tai temai .. bet jei nežinome tokiu smulkmenų kaip galima rasti sprendimus tokios apimties visos valstybės mastu?. Na pakeisime politikus teisingais iš visuomenės tarpo , ar Jus manote jie prisimins ta paprasta būda kaip nenutolti nuo visuomenės poreikiu ? Valdžia tik visuomenės atspindys ..ir kokius protingus , kvalifikuotus naujus berastumėte ju darbo efektyvumas priimant teisingus sprendimus visuomenei bus matuojamas per ta viena ekvivalentą ..vienas geras darbas per diena , nuo savęs , visuomenei . ..tam kad likti su ir nuo jos neatitrūkti ..Suprantu tai ne sprendimai KF siūlymams ..tai pamatas leisiantis suvienyti kad tas KF tekstas šeip butu kažko vertas . Arvydas J. Aktyviai ieško kas leistu suvienyti visuomene ..ta linkme reikia ir dirbti Reigardai .. programos bus rašomos vėliau ..kai nebereikės akis nusukti nuo savo pačiu trukumu ..mušami vaikai ..smurtas artimoje aplinkoje .. socialinė atskirtis ..ir dideli emigracijos skaičiai ..Jei neišsprendei esminiu problemų ..negali tikėtis kad šalutiniu problemų sprendimas padėtu ..Reikia visuomenei idėjų ..tokiu kurios leistu kiekvienam ..rasti po viena gera darbą per diena .. nuo savęs .

Misteris       2018-11-4 21:00

Lietuvą valdo DEGENERATAI .
Didžioji žiniasklaida taip pat priklauso degeneratams.
Štai dėl šios priežasties sveikoji piliečių dalis turėtų atsiriboti nuo nesveikosios patikima izoliacija.

Raigerdas- Stasiui        2018-11-4 20:30

Dėl Šakalienės. Mes gyvename dėsnių pasaulyje, kuriuos sukūrėme ne mes. Yra fizikiniai dėsniai, bet yra ir tie dvasiniam pasauliui skirti dėsniai. Taip, aš suprantu, kad pagal tarptautines normas politikas gali pakeisti savo požiūrį, įsitikinimus ir pereiti iš vienos partijos į kitą. Tačiau čia taip pat yra skirtumas. Šakalienė papuolė į Seimą dėka valstiečių. Už ją balsavo, tikėdami, kad ji bus su šita partija. Ir ji ją palieka ir ne šiaip sau palieka, o pereina pas liberalus. Ką aš žinau tiksliai, tai liberalai Lietuvoje yra veidmainiai ir jie užsiima mūsų valstybės demontavimo darbais. Kai kuriuos pažįstu asmeniškai, žinau juos ir matau jų visišką nekomptetingumą ir didžiulę žalą, kurią jie gali padaryti. Vargu ar yra daug žmonių suvokiančių jų beždžionavimą iš Vakarų, bet beždžionavimas ne geriausių dalykų Vakaruose, bet pačių blogiausių, kas jau atgyveno. Šakalienės nubeždžionavimas Norvegijos modelio yra klaikus dalykas. Ponas Stasy, ar jūs žinote, kas yra Eugenika? Ar jums teko susidurti su psichologais, kurie stumia šitą jau pakoreguotą Eugeniką Lietuvoje? Ką iš tikrųjų reikėjo daryti? Kadangi daugybė paprastų žmonių buvo apiplėšti įvairių gudragalvių, tai reikėjo jiems skirti lėšų, kad jie galėtų nors dirbti, turėtų kur gyventi ir galėtų pramaitinti šeimas. Šitie žmonės negali gyventi kapitalizmo sąlygomis ir jie nenori, nes įprato, kad jais rūpinasi valstybė. Jų mąstymas negalėjo taip greitai pasikeisti. Tai yra visai kita kategorija žmonių. Bet jie yra žmonės. Todėl jų atžvilgiu buvo pasielgta labai žiauriai. Tie, kurie neištvėrė, pradėjo bėgti į užsienį. Mūsų politikams yra svarbu pokazucha. Aš visą laiką galvojau, kad tai yra būdinga rusų tautai, bet su lietuviais pokazuchos atžvilgiu, vargu ar kas nors gali lygintis. Taigi, Šakalienė yra nepadorus žmogus, todėl nepadoraus žmogaus poelgiai skiriasi nuo padoraus žmogaus poelgių. Yra etikos norma, kai tu negali pasielgti kiauliškai tų žmonių atžvilgiu, dėka kurių tavo padėtis visuomenėje pagerėjo. Bet tokios etikos normos Šakalienei net nesisapnavo. Jai jų nereikia. Ji padarė gerą gyvenimą ir perspektyvą psichologams, psichiatrams ir farmacininkams. Tai yra dideli pinigai, todėl dėl šitų pinigų prasidės draskymasis. Kiek žinau, Vokietijoje buvo atvejas, kai narkomanas pasiėmė vaikus, nes už tai gerai mokėjo. Jam reikėjo pinigų narkotikams. Du vaikai mirė dėka tokios jo priežiūros, vienam vyresniam pasisekė išsigelbėti, todėl jis ir papasakojo apie šį atveją. Pas mus taip pat bus panašių atvejų ir ne vienas.

kas ir dėl ko       2018-11-4 20:17

“...kodėl jie ten eina? Virš 90 procentų apie valstybės valdymą neturi jokio supratimo. Vaizdelio, kaip turi atrodyti ta Lietuva jie neturi. “
...
“Susidaro įspūdis, kad normalūs žmonės ten jau ir nebe eina.”
.
.

“...Lietuvos išsigimimas prasidėjo būtent nuo partijų.”
.
.
“Ko jie nori? Jie nori ateiti į valdžią.
Na, atėjo į valdžią, o toliau kas?
Jie nežino ir pradeda ieškoti tos srities, kur jie šiek tiek žino, kad galėtų ten pliurpti apie kažką ten.
Suinteresuotumo, kad padaryti šią valstybę tarnaujančią piliečiams, tai tokio suinteresuotumo nerasite.”
.
.
.
Šios pastabos nusako didelę dalį Lietuvą ištikusios nelaimės priežasčių.
Taip ir yra.
(Jzp)

Raigerdas- Stasiui        2018-11-4 19:54

Man tai kliūna kai kurie punktai, bet aš jų nekritikuoju, nes nežinau kaip ištaisyti. PVZ.:”
4. Keičiama politinių partijų finansavimo tvarka. Visos partijos ir kitos organizacijos, įsiregistravę politinės kampanijos dalyviais, savo veiklą gali finansuoti tik iš savo narių mokesčio ir, įstatymo nustatyta tvarka, – iš savo šalininkų sumokėto gyventojų pajamų mokesčio dalies”.
Matote, čia yra toks įdomus dalykas, kad į politiką neina daugybė padorių žmonių, nenori susigadinti sau karjeros. Naujai ateinantys politikai tęsia ankstesnių tradicijas su nedidelėmis korekcijomis. Kas mane labiausiai stebina, kad aš net negaliu atsakyti į klausimą: kodėl jie ten eina? Virš 90 procentų apie valstybės valdymą neturi jokio supratimo. Vaizdelio, kaip turi atrodyti ta Lietuva jie neturi. Vieno klausiau, tai jis pasakė, kad turės gražią jauną sekretorę, kitas dar kokias nors nesąmones. Susidaro įspūdis, kad normalūs žmonės ten jau ir nebe eina. Manau, kad Lietuvos išsigimimas prasidėjo būtent nuo partijų. Ko jie nori? Jie nori ateiti į valdžią. Na, atėjo į valdžią, o toliau kas? Jie nežino ir pradeda ieškoti tos srities, kur jie šiek tiek žino, kad galėtų ten pliurpti apie kažką ten. Suinteresuotumo, kad padaryti šią valstybę tarnaujančią piliečiams, tai tokio suinteresuotumo nerasite. Pavyzdžiui, Rotšildas (dinastijos įkūrėjas) yra pasakęs, kad tas, kas valdo informaciją, tas valdo pasaulį. Nekvailai pasakyta, o kiek Seimo narių tai supranta? Aš net negaliu įvardinti nei vienos pavardės. O jeigu pas mus būtų informacija sutvarkyta, ar mes tikrai būtume tokie skurdžiai, kokie esame? Manau, kad ne. Bet mūsų Seimo nariai užsiiminės kitais dalykais, o svarbiausių problemų nelies, nes neturi sprendimų, nors pasaulyje tie sprendimai jau yra. Atsilikimas Lietuvos prasideda nuo mūsų atsilikusių politikų mąstymo. Jų mąstymas neatitinka laikmečio reikalavimams, todėl kentės nuo to labai daug žmonių. Kiek iš Seimo narių supranta, kas yra lyderis? Nežinau nei vieno. Taip tai KF punktams pritariu, kaip ir komentatoriaus pastaboms apie KF trūkumus. Kaip turi atrodyti mūsų valstybė? Ar žinau aš apie tai? Taip, žinau. Bet tokių žmonių yra nemažai Lietuvoje. Kas trukdo? Gana žemokas lygmuo mūsų visuomenėje ir čia taip greitai nieko nepakeisi. Turi būti galinga komanda, ne partija, o komanda. Yra net būdų, kaip tokia komanda galėtų laimėti rinkimus. Tik man politika kelia šleikštulį, todėl nesinori lįsti į tą sferą.

stasys        2018-11-4 18:21

Reigardui ..rankiojate iš pyrago saldžias razinkas , suprantu , dėl skonio įpročiu nebūna protingu ginču .. bet vystyk ? Kas paskatino griebti pavyzdžiu Šakalienės atveji ? Nemanau kad ji čia ( vaiku teisiu klausimais ) yra kalčiausia ..o ir jos pavyzdys butu vienas tu produktyviu atveju kai moteris prasibrovusi į Seimą pasiekė tai ko siekė ir kam buvo užsibrėžusi į ji eidama. Ne jos kaltė kad visuomenė apatiška jos keliamoms problemos aptarti . .. o ta pasiekti galima tik ka nors nuskandinus šuliniuose ar prilupus mirtinai . Siūlant idėjas Seimui svarstyti ..matyt butu naudinga jei ta pati pilietinė visuomenė nusimestu politinius marškinius (tikslus) ir aptartu pati su savimi kiek tie siūlymai praktiški..nuleidžiant kartele iki 20 tkst. Nei Jus , nei aš nenorite kad Seimas dirbtu tik konvejeriniu atmetimo modeliu ,o jei nėra politinio palaikymo ar valios ..reiškiasi atmetama.  Gal imkite ir pats paviešinkite kurie punktai KF siūlymuose Jums labiausiai kliūna ..

Misteris       2018-11-4 17:51

Džiaugiuosi ,kad Stasys ir Raigerdas pateikė klausimų ,į kuriuos reikia atsakyti.
Jie EKONOMINIAI.
Na ir kas.
Akivaizdu,kad Seimas yra viena iš daugybės metastazių,kuri maitinasi BVP kūnu.
Vėžys pats save negali pasigydyti,nes jis yra PARAZITAS,mintantis organizmo medžiagomis.
Tai kieno tai darbas?
Karių LEUKOCITŲ.

Dzeikas       2018-11-4 16:38

Misteriui:
Jeigu perejote prie alegorijos, tai savo gydyma jau siuliau:
Apkresti veziu serganti organizma siltine. Temperatura sukils - vezines lasteles zus.O siltine gydyti medicina moka.
Aisku jeigu paciento sirdis islaikys pati auksta temperatura. Bet kuriuo atveju nuo aukstos temperaturos mirsti snuduriuodamas ir tyliai.O nuo vezio klykdamas ir maldaudamas ,kad tave kas isvaduotu nuo kuno kanciu.

mazgys - - - > Raigerdui       2018-11-4 15:19

Raigerdai, negaliu nepastebėti, kad jūs labai greitai - ir turbūt per greitai - nusprendėte, ką aš žinau ir ko nežinau. Apie užrašą ,,Gott mit uns’’ ant vokiečių karraivių diržų žinau - kaip ir jūs žinote Arnauld Amalric frazę, pasakytą 1209 metais Beziers mieste Prancūzijoje.

Tačiau mano pasiūlytas devizas negali būti gretinamas nei su vienu, nei su kitu.

mazgys       2018-11-4 15:11

Galima pasiūlyti ir dar geresnį klausimą: koks yra Seimo nario vienos valandos darbo produktas?

Raigerdas       2018-11-4 14:53

Iš visų tų gausybės komentarų galima išskirti tris: Tarabildos pasiūlymą, “KF dokumento trūkumai” ir yra vienas ypatingas pasiūlymas, nuo kurio ir siūlyčiau pradėti, tai komentatoriaus Stasio pasiūlymas:“Klausimas kiek kainuoja viena valanda Seimo nario darbo .? o viso Seimo kartu su „pamošnikais“ ... ?” Taigi, vienas iš protingiausių klausimų, nušluostantis nosį visai ekonomistų armijai, universitetų profesūros gausai ir visiems politikams. Taigi, pradėkime pagaliau skaičiuoti. Pasimokykime pagaliau teisingų dalykų iš žydų tautos ir pradėkime skaičiuoti, kiek kainuoja mokesčių mokėtojui vienos Šakalienės sėdėjimas Seime ir jos darbo efektyvumas, kai žmonėms tenka ginti savo vaikus nuo šito mankurtiško įstatymo. Koks buvo tikslas šito įstatymo? Ar žinote, kas yra blogai su lietuvių tauta? Tauta, kuri niekaip negali išspręsti klausimo dėl vaikų Švietimo sistemos. Iš čia pareina dar vienas blogis (blogis daugina blogį) - lietuvių tauta nuvertina tokį dalyką, kaip atmintis. Dėl didelės tamsos šitoje tautoje nėra suvokiama, kam ji reikalinga, nors tai yra ateities kartoms išgyvenimo garantas. Žmogus be atminties yra mankurtas. Žydų tauta, iš kurios tikrai galima ko pasimokyti, nes jie labai vertina atmintį, todėl ten užrašoma visa genetinė linija, kas nuo ko gimė. Žydai turi laikytis 613 Dievo įsakymų, paskelbtų Toroje. O ko turi laikytis lietuvis? Lietuviams mokytis nereikia, nes jie ir taip viską žino. Arogancija yra pagrindinė mūsų tautos nepagydoma liga, nes per tiek šimtmečių tikrai galima buvo pasveikti. Palaikau Stasio pasiūlymą, kad laikas mokytis skaičiuoti ir išsiaiškinti, kiek kainuoja mokesčių mokėtojui viena Seimo nario darbo valanda? Kiek kainuoja mokesčių mokėtojui viena Seimo darbo diena? Mano manymu, skaičiai būtų įspūdingi. Aš jau neklausiu, o kaip visa tai atsiperka? Ir neklausiu, o kaip paskaičiuojama to Seimo vienos darbo dienos nauda? Ar matote, kokie baisūs klausimai. Ir kodėl jie iškilo tik po 27 metų? O kam tada dirbti, jeigu neįmanoma paskaičiuoti realios naudos?

Raigerdas>Mazgiui        2018-11-4 14:07

Atsakau į Mazgio prašymą nenaudoti jo devizo “Dievui ir Tėvynei” neigiama prasme. Aš su malonumu šito nedaryčiau, bet jūsų pasiūlymas yra skirtas ne grupei katalikų? Ar jūs įsivaizduojate, kad čia komentarus rašo tik katalikai? Reiškia, jūs įsivaizduojate tai klaidingai. Tai, kas kaltas, kad jūs įsivaizduojate tai klaidingai: Raigerdas ar mazgys? Manau, kad ponas mazgys. Ar aš kaltas, kad pono mazgio išsilavinimas šlubuoja. Ar aš kaltas, kad ponui mazgiui neprieinami tie dėsniai, kurie buvo sukurti ne Raigerdo, o tuo labiau ne mazgio? Ar aš kaltas, kad ponas mazgys net nežino, kad fašistinės armijos vokiečių kareivių sagčių buvo užrašas:“Gott mit uns” ir šitas užrašas reiškia: “Dievas su mumis”. Vargšas tas Dievas, nes jį kiša kiekvienas kas netingi ten, kur jam patinka. Štai yra krikščionių demokratų partija, kurie turi Seime savo atstovus. Jie prisiekdami kartojo kiekvienas:“Tegul padeda man Dievas”. Tai, kaip čia su Dievu išeina, kad jis jiems nepadeda, ir Konstituciją į šuns deda ne jie, o jūs, t.y. tie, kuriuos jie valdo Dievo vardu. Jūsų pasiūlytas devizas tinka ir Hitleriui, ir Putinui, kurį dažnai rodo besimeldžiantį Cerkvėje. Jūsų devizas tinka ir fašistuojantiems provoslavams, kurie nori susigrąžinti tą “atskilusią pribaltiką”. Jūsų devizas tinka ir tiems, kurie pasisavino Krymo teritoriją. Kodėl vyksta toks iškrypėliškas to Dievo vardo nuvalkiojimas? Jūs rašote: “Dievui ir Tėvynei”. Ar turite nuo Dievo tokį prašymą, kur jis prašytų jūsų tai daryti jam? Ar jūs turite galvoje savo kažkokį sukurtą Dievą, kuris net nėra labai protingas, ir kuriam jūs pripaišote savo bruožus, kurie yra būdingi jums? Bet pagal jūsų sekančius komentarus yra matyti, kokį Dievą jūs turite omeny - Dievą Jahvę. T.y. jūs kalbate apie Dievą, kuris yra žydų kultūroje, ir kuris vėliau su įvairiais “pataisymais” paplito po visą pasaulį vienokia ar kitokia forma. Tai imu pirmąjį šaltinį:“2.Nedirbsi sau drožinio nei jokio paveikslo, panašaus į tai, kas yra aukštai danguje ir kas yra čia, žemėje, ir kas yra vandenyse po žeme. Jiems nesilenksi ir jų negarbinsi, nes aš Viešpats, tavo Dievas, esu pavydus Dievas, skiriantis bausmę už tėvų kaltę vaikams – trečiajai ir ketvirtajai kartai tų, kurie mane atmeta, bet rodantis ištikimą meilę iki tūkstantosios kartos tiems, kurie mane myli ir laikosi mano įsakymų.
3.Nenaudosi piktam Viešpaties, savo Dievo, vardo, nes Viešpats nepaliks nenubausto to, kuris naudoja piktam jo vardą”. Ponas mazgys laiko save protingesniu už Dievą, todėl jam nusispjauti į tuos 10 Dievo įsakymus. Net, jeigu jūs esate katalikas, tai jums taip pat turėtų galioti 2-as įsakymas:“Netark Dievo vardo be reikalo”. Matai, jau taip atsitiko, kad aš esu lietuvis ir dar pagonis. Manau būtų teisinga, jeigu pasaulio tautos pastatytų lietuvių pagoniui paminklą vien už tai, kad jis nebruka ir neprimeta savo tikėjimo kitoms tautoms. O jūs ponas mazgy įsivaizduojate, kad jūs esate lygesnis už lygius, kaip toje G.Orwell satyroje “Gyvulių ūkis”, todėl turite teisę brukti savo tikėjimą kitiems. Jeigu jūs būtumėte musulmonas, tai jūs bruktumėte man Koraną. Taigi, įsikalkite sau į galvą ponas mazgy, kad jūs gyvenate lietuvių žemėje, o lietuviams, pagal genetikų atliktus tyrimus, jau yra 20 000 metų. Ir autochtonai šioje teritorijoje yra žemaičiai. Aš gi jums nesiūlau tokio devizo: “Perkūnui ir Tėvynei”, o jums į galvą kyla tokia idėja man pasiūlyti tokį devizą, kuris dar buvo naudojamas žydų tautoje, kai jie pjovė avis ir aukojo jas Dievui. Atsiprašau, ar pas jus su galva viskas gerai? Gal vis dėl to galite nors šiek tiek paskaityti A. Enšteiną, kuris pasakė:“Religija be mokslo yra akla, mokslas be religijos yra šlubas”. Šiandien katalikų yra apie 80%, bet kur yra jūsų rezultatai, jūs gi dauguma? Žečpospolitoje buvo priimtas įstatymas, kad katalikybė yra valstybinė religija. Ir ką? Ją nušlavė nuo žemės paviršiaus ir tokios valstybės nebėra, kaip ir LDK. Ir iki pat šiandien jūs dar nesugebate suprasti, kad prisižaidėte su tomis spekuliacijomis su Dievo vardu. Ir vėl lipate ant to pačio grėblio? Tai, jeigu nesuprantate, tų 10 Dievo įsakymų, tai skaitykite tiek kartų, kol pagaliau suprasite. Ar jums ne gėda, kad pagonis jus moko, kad reikia suvokti esmę to, kas ten parašyta tuose 10 Dievo įsakymuose?

stasys        2018-11-4 13:22

Skaičiau susidomėjęs ka gi naujo pasiūlys aviliu dūzgės Lietuvai . Teko nusivilti, be keliu komentatorių kurie tikrai bandė pereiti mintimi per KF siūlomus punktus .. kažko naujo taip ir neradau . Gal Tiesos portalas tiek apsunko savo senbuviais Juozapais kad geba į viešuma išmesti tik tai ka patys siūlė keleta metu atgal ,..pradedant naujos LK rašymu ir tomis filosofinio pobūdžio svarstymais kaip Jiems sunku matyti degradavusį Lietuvos sociumą .. aviu bandos dydžiu .Turbūt kiekvienas pasukiotu piršta tam kuris bandytu tam „bandos išmislui“skaityti kapitalo veikalus .. o nesulaukus teigiamo atsako, kaip Leninas savo laiku , paskelbtu proletariato pergalinga diktatą .. Nesvarbu kaip pavadinsite savo gerus norus ..bet jei juose nesimatys realaus gyvenimo problemų visos ateities mikstūros bus vertos nauju kitu nuolat išrandamu paprastam žmogui suvilioti už priimtina kaina . Čia reikia platesnio požiūrio .
1.1 Pritarčiau ..reikėtu keisti ta tvarka ..bet kol nėra realios savivaldos tokie renkami asmenys bus atsitiktiniai ir populistiniai o ju pastangos atstovauti apilinkes konkuruojant su stipresniais ekonomiškai regionais bus bevaisės .. matyt partijos čia butu prioritetas .
1.2 Sunku suprasti kodėl tas siūlymas pridedamas prie reformų . Gal čia butu naudinga įdėti tam tikrus saugiklius neleidžiant į valdžia papulti mėgstančius valdžios greituosius liftus .. Visuomeninis darbas, visuomeninė veikla ..galu gale visuomeninio dviračio pedalu minimas kursuojant nuo problemos prie problemos ..aš kraupstu nuo minties kad toks kaip Juozapas galėtu iškelti savo vertybių vėliava kur nors mieste ..mat ji balas žaliosios girios viduryje ..tebūnie .. nusileisiu .
1.3 Trūksta argumentacijos , o jei stebuklingai išsiplės, (po referendumo) piliečiu skaičius pulsite didinti ..? Žiurime ka sako tuo klausimu Konstitucija .
1.4 Vėl nepritariu , aš toli nuo minties kad žmogus gali būti gyvas oru , O tai reiškia kad vėl sudarysime sąlygas į valdžia brautis tiems kas turi kitas pajamas ne tik šias pretenduojamas . Politikas ne veikla o profesija ..ir tam reikia atitinkamo indėlio tobulinant asmeninius žmogaus įgūdžius ..kurie padėtu nejuokinti liaudies prakalbus ir pakeistu galiojančia praktika kad sėkmingas politikas tai žuvys kuri nuolat tyli visos Seimo kadencijos metu .
1.5 Sako viešumo niekada nebūna per daug .. o štai kada tai tampa nepagarbos politikui ženklu ..kol kas nematau ribu .Kol galioja nuostata kad politikas-valdininkas privalo tarnauti .. man sunku įsivaizduoti kaip toks žmogus galėtu jaustis oriai ir pilnai save realizuoti kaip asmenybė . Tarnas tarnui kaip varnas varnui .. vargiai mes tokiu santykiu siekiame . Tai labiau panašu į žmogaus vidinius nepilnavertiškumo kompleksus .
1.6 Neturiu nuomonės, nėra šimtaprocentiniu būdu apsaugančiu nuo vis nauju dopingo atveju , bet ..
1.7 Lietuvai trūksta protingu iniciatyvu o ne galimybės prakišti abejotinas .20 tkst. parašu reiškia kad apie ta iniciatyva žinos labai mažai visuomenės .Klausimas kiek kainuoja viena valanda Seimo nario darbo .? o viso Seimo kartu su „pamošnikais“ ... ?
1.8 Galima butu pritarti ..tik tam reikėtu papildomo saugiklio kaip aptarimas jos ir pritarimas vis. organizacijų kokiame kolektyve ..bet kokiame jos formate ir atvirkščiai .Nereikia to paversti pajuokos objektu kaip buvo elgtasi su prieš tai vykusiais referendumais . Skatinti vis. pasitikėjimą tokiomis iniciatyvomis .. ne mažiau svarbus veiksnys .
1.9 Atskirti vykdoma valdžia nuo politinės vykdomosios ..? nežinau neturiu nuomonės .

 

Al. Misteriui       2018-11-4 13:14

Prašėt diagnozės. Savo diagnozę pateikiau ne kartą - Lietuvą šliaužiančio perversmo būdu atsiėmė kominterno sukurtas kolaborantų luomas. Ilgalaikis dvasinis, kultūrinis ir politinis pasipriešinimas ir antrosios Lietuvos kūrimas iš vidaus.

Misteris       2018-11-4 11:13

Lietuvos valstybė apimta vėžio metastazių.
4 stadija.
Imunitetas neveikia,kūnas užrūgštėjęs.
Operacija nepadės.
Imunitetą ir šarminę kūno būseną reikia atkurti kitais būdais ,o tada vėžio kraujotakos sistema sunyks savaime.
Neįmanomų dalykų nėra.
Svarbiausia atrasti teisingą pasirinkimą.
Gal kas nors norėtų tvirtinti,kad Lietuvos TEISĖTVARKOS sistema (imunitetas) veikia?
Teisėtvarkos sistema užsiima tik auglio aptarnavimu.

mazgys - - - > J        2018-11-3 23:27

Gerbiamas J., jūsų pasakymas ,,Dievą ir Tėvynę saugau širdyje’’  primenta šv. Puliaus Laiško Romiečiams 11 sk., kuomet pasakojama apie pranašą Eliją.

Elijas skundžiasi Dievui:  „Viešpatie, jie išžudė Tavo pranašus, išgriovė Tavo aukurus; aš vienas belikau, ir jie tyko mano gyvybės“. O Dievas pranašui atsako: ,,Aš pasilaikiau septynis tūkstančius vyrų, kurie nesulenkė kelių prieš Baalį.’’ - t.y. Elijas nėra vienintelis, išlikęs tvirtas tikėjime - yra dar septyni tūkstančiai.

Taip ir jūs neesate vienintelis, ir manau, kad mūsų yra kur kas daugiau nei septyni tūkstančiai.

Kad ir matome klystančius, turime linkėti jiems pasitaisymo ir atsivertimo - Dievas savo Paties pranašus taip pat mokė gailestingumo. Kai pranašas Jona grasino Ninevijai pražūtimi, nineviečiai atsivertė ir atgailavo. Jona tikėjosi Dievo bausmės, bet ryte pamatė, kad Ninevija kaip stovėjo, taip ir stovi. Jona klausė Viešpaties, kodėl nenubaudė Ninevijos, ir tuomet Dievo valia ryte išaugo, o vakare nudžiūvo medis. Jonai buvo pavėsis, o kai augalas nudžiūvo, Joną svilino karštis, i r Jona gailėjosi, kad medis nudžiūvo. Dievas sako Jonai: „Tu gailiesi augalo, dėl kurio nevargai ir kurio neauginai; jis išdygo per vieną naktį ir per vieną naktį pradingo. Argi neturėčiau aš gailėtis Ninevės, to didžiojo miesto, kuriame yra daugiau negu šimtas dvidešimt tūkstančių žmonių, nemokančių atskirti kairės nuo dešinės, ir daug galvijų?“ - patys žinote, kaip už nepaklusnumą Dievui Jona tris dienas ir tris naktis praleido žuvies pilve.

Tiesa, atsiprašau visų už dar vieną klaidą. ,,Dirige’’ yra būsimojo laiko veiksmažodis, todėl ,,Domine nos dirige’’ reiškia ,,Viešptie, vesk mus’‘.

Žvelgaint iš šalies į Lietuvą, atrodo, kad ją ištiko šie Jėzaus Kristaus žodžiai: ,,Veidmainiai! Jūs mokate išsiaiškinti, ką reiškia žemės ir dangaus išvaizda, tai kodėl gi neišsiaiškinate šio laiko prasmės? Kodėl gi patys nenusprendžiate, kas teisu?’’ (Lk 12, 56 - 27)

J- Mazgiui       2018-11-3 22:25

Tamsta esate neabejotinai įdomus pašnekovas, mintis dėstote argumentuotai.
Tačiau tokių kaip Jūs bendrame sraute yra vienetai. Dauguma tiesiog planktonas, bevaliai kartojantys svetimus žodžius.
Asmeniškai man, tokios savokos kaip D-vas ir Tėvynė yra labai brangios. Kaip ir Trispalvė.
Nuo 1992-jų rudens nebekeliu Vėliavos. Žinau Trispalvės kainą. Ta kaina parašyta mano atmintyje giminės krauju ir ašaromis. Todėl nematau galimybių purvinti man brangias vertybes keldamas virš savo būsto Trispalvę, kai aplink karaliauja maras. Aš nepripažįstu šios sovietizmo vėmalu dvokiančios totalitarinės santvarkos. Todėl šiandien D-vą ir Tėvynę saugau širdyje.
Kad prie sakralių dalykų savo smirdančių nagų neprikištų išdavikiški padugnės.
Mojuodami trispalvėmis tvarte, mes išniekintume Lietuvos vardą ir prasmę.
Taip kaip kiekvieną kartą išniekina Viešpaties vardą tie niekšai, kurie prisiekia D-vo vardu ir čia pat pasirašo sutartį su šėtonu.
Visa tai kas vyksta blogo mūsų žemėje, vyksta su gausiu teritorijos gyventojų pritarimu. Nes dalyvavimas yra bendrininkabimas. Kolaboravimas neturi nieko bendro nei su D-vu, nei su Tėvyne išskyrus Iskarioto nuodėmės atkartojimą.
O Išdavystė, t.y. kolaboravimas ir yra itin bjauri išdavikavimo rūšis.
Ši nuodėmė neturi atleidimo ir užtraukia neišvengiamą bausmę.
Kadangi kolaborupjantys sudaro absoliučią daugumą, nemanau jog kilnus devizas tinka tarnauti niekingumo priedangai.
Griežtai, per griežtai?
Vertybių atžvilgiu kompromisų būti negali.
Jeigu gali- tai tada vertybės netikros.
Sunku bus mane įtikinti, jog esu neteisus.

mazgys        2018-11-3 22:03

Nedelsdamas atsiprašau visų skaitytojų ir komentatorių už klaidą: Jungtinės Karalystės valstybės devizas yra ,,Dieu et mon Droit’’ - ,,Dievas ir mano teisė’‘, pirmą kartą pvartotas Plantegenetų dinastijos karaliaus Ričardo I, o kaip Anglijos karalystės/valstybės devizas įtvirtintas Lankaterių dinastijos karaliaus Henriko V įsakymu.

Mazgys - - - - - - > Raigerdui        2018-11-3 21:54

Raigerdai, leiskite jus pacituoti:

,,...ir svarbiausia reikia griauti ne šiaip sau, o su Devizu:“DIEVUI IR TĖVYNEI”

Leiskite jūsų paprašyti: malonėkite netaikyti mano pasiūlyto valstybės devizo varianto negatyviam kontekstui - jį siūlydamas, turėjau omeny pozityvius, teisingus dalykus. Jei mano pasiūlytas valstybės devizo variantas Jums nepatinka - siūlykite savąjį ir jį vartokite taip, kaip jums atrodo teisinga. Ačiū iš anksto.

Komentatoriui J:

Apie brandžią visuomenę: dalis visuomenės Lietuvoj yra tikrai subrendusi - kaip tik todėl mes čia esame ir diskutuojame, o iki praktinių sprendimų - vienas žingsnis.

Sakote: ,,Jeigu iki šiol neturime Devizo, vansi matyt nesame to verti.’’ - o tuomet, leskite paklausti, kas turi nuspręsti, ko mes esame verti, jeigu ne mūsų pačių krikščionybės suvokimas ir sąžinė? Mūsų teisumą sprendė Maskva, dabar sprendžia Briuselis - laikas tiesos ieškojimo imtis patiems, o ne kitiems atiduoti sprendžiamąją teisę, kas pas mus teisinga, o kas - ne.

Kalbant apie vizualines sąvokas, leiskite pasatebėti, kad šia tema, manyčiau, galime kalbėtis kaip lygūs, jei pageidaujate, tačiausuprantu, kad jūsų išsakyti palyginmai yra alegorine forma išreikštas esamo status quo ir po jo sekančio tiesos ieškojimo apibūdinimas. Beje, jūsų pavartotas rinkodaros apibūdinimas yra ne visai teisingas - ši savoka yra gerokai sudėtingesnė.

,,Nes pirmiau turime prisiminti, kas yra Dievas, kas yra Tėvynė.’’ - yra žmonių, kurie malda visuomet prašė ir prašo tiesos suvokimo, todėl tokie žmonės niekuomet ir nepamiršo, kas yra Dievas ir kas yra Tėvynė - jei žmonės tai būtų pamiršę, Lietuva nebūtų atkūrusi savo Laisvės su Dievo pagalba, todėl Jo vardas visada ir visur - o ypač valstybės devize - turi būti pirmoje vietoje. JAV valstybės devizas - ,,In God we trust’‘, lietuviškai - ,,Dievas mums teisėjas’‘, Jungtinės Karalystės - ,,Dievas mums teisėjas’‘, Londono centre yra nedidelės stelos su įrašu: ,,Domine nos dirige’’ - ,,Dievas mus veda’‘.

Misteris       2018-11-3 21:11

Kodėl mane puola “dvorniaškos” pagal komandą “Fas”?
Rašau mandagius komentarus,bet ciucikai net dreba apsiputoję.
Gal aš per daug reikalauju iš MIŠRŪNŲ?

Juozapui - Liepa       2018-11-3 20:54

Atsiprašau už lyrinius nukrypimus nuo skelbiamos diskusijų temos. Bet jei būtų įvesta aiškesnė politiko atsakomybė, tai ir mūsų konstitucijos nebereiktų pult tobulinti. // Ar galim kaip rinkėjai atšaukt savo deputatą, kuris kilnoja rankelę ne savarankiškai, o kaip jo partinės gaujos vedlys paliepia. Negalim.// Kokią atsakomybę neša ministrai, premjeras, jei ėmė ir atėmė vienšališkai mūsų Litą, kurio dalis buvo auksu dengta. Netekom savarankiškos monetarinės politikos, kainos šoko iki lubų. Skurdas pastiprintas kaip reikiant! Butkevičius, Vasiliauskas, Šemeta, Grybauskaitė ir smulkesni veikėjai už šitą situaciją net neraudonuoja, ką ten kažkokia atsakomybė.//
Nebūkim naivūs,- valdžia be realios atsakomybės transliuos visuomenei tik destrukcinę veiklą.//
Manau, skaitėt Alko portale publikuojamus amerikiečio fantasto Roberto Heinleino pasvarstymus? Štai itin teisingi jo žodžiai- ”  Kadangi rinkimų teisė yra aukščiausia žmogiškos valdžios riba, mes užsitikrinom, kad jos turėtojas prisiimtų ir aukščiausią atsakomybę, mes reikalaujam, kad kiekvienas žmogus, kuris trokšta valdyti, užstatytų savo gyvybę – ir prireikus jos netektų, kad išgelbėtų šalį. Jei valdžia maksimali, tai ir atsakomybė turi būti maksimali.”
Taip, trokšti valdžios aukštumų, tai ir mokėk už tas aukštumas brangiai. Tokią tvarką įvedus, Lietuvoje atsirastų politikų trūkumas- reikėtų iš kažkur jų importuot… //

diagnozė       2018-11-3 20:27

Specialiai misteriui:
Tamsta esate įkyrus grafomanas-pusgalvis, liumpenas ura-patrijotas, politiškai berazumis ir beraštis, kupinas pigių lozungų, turginio kičinio “suvokimų” bei norų kupinas rėksnys. Plius dar kerštingas.
Jokie vaistai tokiems psichams padėti negali, nes tokios patologijos negydomos- medicina kol kas bejėgė.

Misteris       2018-11-3 20:10

Aš tik prašau DIAGNOZĖS.
Kol kas jos niekas nepateikė.
Ar yra tikslas kalbėti apie vaistus,jei nenustatyta kuo ligonis serga?

Jzp       2018-11-3 19:34

Ačiū mielai Liepai, įkūrus diskusijai antrą kvėpavimą. Gal kiek nukrypta nuo tiesioginės temos, tačiau Tavo ir Raigerdo pamintijimuose matau nemažai svarbių aspektų, kurie galiausiai visgi koreliuoja su diskusijos tema.
Kada komentatorius kalba argumentuotai, o įžvalgos yra taiklios, aš nesilaikau įsitvėręs senų asmeniškumų. Vertinu pagal faktą.
Šiuo atveju, mematau jokio diskomforto pripažinti, jog komentaras “Raigerdas-Misteriui 2018-11-3 19:26” yra tikrai labai geras. Tai yra faktas.
O visokiems kičinių lozungų rašinėtojams pompastiškai save vadinantiems “misteriais” ar “jungtinėmis pajėgomis” iki visuomeninių/socialinių/politinių procesų suvokimo yra toliau negu iki kitos galaktikos.

Raigerdas-Misteriui        2018-11-3 18:26

Jūs viską norite už veltui, ar tik šitokio “daktaro” norite už veltui? Jūs ieškote panacėjos? Jos nėra. Paskaičiuokite, kiek kainuoja toks “daktaras”. Pvz., egzistuoja vyriausybė, egzistuoja universitetai, egzistuoja Seimas, armija padėjėjų, ekonomistų ir t.t. Galima ir tokį “daktarą” atrasti. Ir tokia analizė yra daroma tik skirtingų institucijų, tame tarpe ir Rusijos GRU specialistų. Parašykite, ko jūs norite tiksliai, nes Lietuvos visuomenė yra sudaryta iš atskirų “pyrago” sluoksnių. Yra metodai, kaip tą visuomenę išsluoksniuoti, bet mūsų humanitarinių mokslininkų tai nedomina. Bet faktas, kuris yra akivaizdus, ir kartu graudus, kad Lietuvos mokslininkai valstybės valdyme nedalyvauja. Jie kaip ir nereikalingi. O be reikalo. Iš kitos pusės paėmus, tie mokslo vyrai yra silpnoki ir vargu ar gali duoti protingų patarimų. Tačiau yra tarp profesūros ir praktikų, kurie išmano verslo klausimus net labai puikiai. Deja, jų yra vienetai. Savo srityje jie dirba puikiai. Iš jų veiklos būtų galima pasimokyti. Bet, kad mūsų politikai mokytųsi, tai čia greičiau bus pasaulio pabaiga, nei mūsų politikas ko nors norės išmokti. Štai čia ir yra ta pagrindinė Lietuvos bėda visus 27 metus. Yra viena žmogaus problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Planetoje. Ją išsprendžia tik vienetai, ir šios problemos sprendimai prieinami, gal kokiems 100 000 žmonių iš 7 milijardų. Tai yra labai mažai. Kad būtų padaryta įtaka visam pasauliui jų reikėtų maždaug 3,8 milijonų. Kad padaryti įtaką Lietuvos visuomenei į gerąją pusę, tai reikia maždaug 150 000. Bet tai gali padaryti ir vienas genijus su grupe žmonių. Bet, jeigu jis ir atsirastų Lietuvoje (kas tikrai mažai tikėtina), tai jį vis vien nukryžiuotų. O nukryžiuotų jį būtent tie, kurių gyvenimą jis norėtų pagerinti. Kadangi kaimynai kartais duoda apie tautą gana tikslius palyginimus, tai lietuviai vis dar išlieka ožių pozicijoje (kaip tai pašiepdavo lietuvius lenkai). Todėl pas mus daugybė valdžių badosi tarpusavyje. Kiek tai kainuoja mokesčių mokėtojui, tai nieko nedomina. O jeigu tai nieko nedomina, tada mes esame pasmerkti nesėkmei. Kas kelia didžiausią chaosą valstybėje? Žiniasklaida. Kiek tai kainuoja mokesčių mokėtojui, tai niekam neįdomu. O kadangi neįdomu, tai reiškia, kad šita valstybė neturi planingo vystymosi koncepcijos. Kodėl neturi? Todėl, kad niekam tai neįdomu. Šita valstybė neturi tokios institucijos, kuri atsakytų už esamą padėtį valstybėje. Niekam tai neįdomu. Todėl Lietuva laikosi ant patriotų pečių, kurie dar ja tiki. Daugiau nenoriu rašyti, nes ne visi skaitantys yra draugiškai nusiteikę Lietuvos atžvilgiu.

Misteris       2018-11-3 17:11

Ar yra “daktaras” ne šarlatanas,kuris nustatytų tikslią diagnozę Lietuvos visuomenei?
Jei taip-kvieskite jį čia pasisakyti.

Liepa-Raigerdui       2018-11-3 16:17

Noriu patikslinti, kad asocialumo sąvoką pateikiau kaip, kad Jūs sakot, asmens antisocialumo prasme. O gal išvis būtų tiksliau vadinti sociapatija. Kaip manot, ar labai klysiu, jei tris dešimtmečius Lietuvą valdančius partinius veikėjus, kuriems ryškiai trūksta gebėjimo įvertinti ir atstovauti lietuvių mentalitetą, poreikius, siekius,; kurie rūpinasi tik savo asmenine nauda, kurie pasižymi amoraliu elgesiu, meluoja, užsiima korupcija, neturi sąžinės, neprisiima atsakomybės už savo darbus, ką jau kalbėt apie bausmes..?// Lietuvos biurokratai yra absoliučiai abejingi sudėtingai lietuvių ekonominei, socialinei, psichologinei padėčiai. Jokie BVP, jokie “vidutinės algos” skaičiukai nepaslėps siaubingos tautos padėties- emigracijos taikos metu mastai jau pralenkia Antrojo Pasaulinio karo milžiniškas netektis.// Bet aukštutiniuose ešelonuose tų sociopatų tankis neįtikėtinai didelis. Štai įsibėgėja prezidento rinkimai ir pretendentų tarpe tų sociopatinių asmenybių irgi dauguma. Visokie nausėdos, shimonkytės, kirkilai, kubilai shimashiai, gegutienės,grybauckaitės, diedukai su anūkėliais, gentvilai, masiuliai ir š juos panašūs džiaugiasi moderniom-genderistinėm -vetybėm, manipuliiuoja statistikom, pseudo apklausų rezultatais, reitingais vardan asmeninės gerovės.// Vien ko vertas shakalienishkas barnaverto įdiegimas su kone viso seimo draugišku palaikymu… Sveiki atvykę į pamodernintą gulagą!//
Jūs čia , Raigerdai, minit psichiatrijos įtaką visuomenei. Taip, išgerti tabletę daugeliui yra paprasčiau, nei susimąstyti, kaip tas preparatas veikia : juk laikinai slopinamas dvasinio skausmo pojūtis, o pati depresijos priežastis nepašalinama. Galų gale, net patys psichiatrai nesutaria, ar sociopatą įmanoma visiškai išgydyti naudojant tiek psichiatrinius, tiek pedagoginius metodus.//
Pradedu galvot, kad į Kauno Forumo siūlomą antrą skyrių verta įrašyti didelėm raidėm, jog sociopatinė bet kurio valdininko veikla bus griežtai draudžiama. Atsakomybė valdiškam poste turi būti pirmoj vietoj.//

Raigerdas        2018-11-3 14:21

Gerbiama Liepa, tai ką aš parašiau nėra mano išgalvoti dalykai. Virš 10 milijonų sunaikintų žmonių po 2-ojo Pasaulinio karo, privertė mąstančius žmones susimąstyti apie priežastis, nes nelabai panašu, kad tokius dalykus galėtų daryti žmogus. Krikščionybėje kalbama apie Šėtoną ir apie tai, kad jis egzistuoti be melo negali. Kaip ten be būtų, bet reikėjo patikrinti, ar iš tikrųjų tai yra tiesa. Buvo atlikti eksperimentai, atlikti kiti tyrimai, kurie parodė tokius rezultatus: dauguma žmonių yra socialūs, tačiau egzistuoja ir socialaus žmogaus antipodas - priešiškai nusiteikęs prieš visuomenę žmogus, kurių yra mažuma. Pasitvirtino ir tas faktas, kad šitie priešiški visuomenei elementai, visur naudoja melą, neleistinus metodus, imitaciją gerų darbų, nors kėslai jų yra užmaskuoti ir jie nukreipti į griovimą arba tos visuomenės slopinimą, arba jos žlugdymą. Bet kokia tauta turi šituos abu tipus. Pati rašai apie asocialius žmones. Asocialūs žmonės yra degradavę žmonės, bet nebūtinai asocialūs yra ir antisocialūs, t.y. priešiškai nusistatęs visuomenės atžvilgiu. Buvo ištirti jų elgesio šablonai ir jie yra gana šlykštūs. Tačiau, visa tai jie kruopščiai slepia. Daugiausia nusiteikusių prieš visuomenę tokių tipų buvo atrasta politikų ir žurnalistų tarpe. Paimkite Staliną, Hitleris ar kitus panašius į juos, tai jie tik sudaro įspūdį, kad rūpinasi nacija arba ta valstybe, bet iš tikrųjų, jie yra tironai. Šiandien pas mus dažnai kalbama apie depresiją ir psichiatrai įsišiepę tvirtina, kad tai yra liga, narkomanija liga, alkoholizmas liga ir kitokias nesąmones, kuriomis tiki visuomenė. Tragedija ir yra tame, kad šitie antisocialūs tipai visuomenę laiko avių banda, mase ir t.t., bet iš kitos pusės ta visuomenė tikrai tiki šitokiais psichiatrų ir kitokių antisocialių tipų paistalais. Jie įžūliai meluoja ir visuomenė jais tiki. Tai ir yra pretekstas tą visuomenę laikyti sukvailėjusios masės vietoje. Šita visuomenė tikrai nėra išmokyta atskirti melą nuo tiesos, informaciją nuo dezinformacijos, todėl šitie tipai naudojasi visuomenės neinformuotumu ir kabina jai makaronus. Įvairios manipuliacijos žmonių nuomone yra netgi vadinama politika. kas tai daro? Būtent šitie antisocialūs tipai. Štai duodu tau klausimą: kiek žmonių patikėjo psichiatrų paistalais, kad depresija yra liga? Minimum 70 000 LR piliečių, nes tiek vartoja antidepresantus ir įvairias psichotropines medžiagas. Tai legaliai parduodami sintetiniai narkotikai. Juos įtikino, kad tai liga ir jiems reikia vaistų. Bet žmonės nepagyja. O kokia yra tikroji depresijos priežastis: kontaktas su šituo atisocialiu žmogaus tipu, ko pasekoje žmogus tampa depresuotu. Šimtus kartų tą pats asmeniškai patikrinau, ir visuose atvejuose egzistuoja tas antisocialus tipas, kuris ir sužlugdė to žmogaus gyvenimą arba sukėlė jam net tragiškas pasekmes. Tas aukas arba depresuotus žmones gydo kiti antisocialūs tipai, gydo po 5, po 7, po 10 ir daugiau metų ir nepagydo nuo depresijos. Ar tai normalu? Bet kaip tas depresuotas žmogus maitina 10 metų psichiatrus, psichologus ir farmacininkus, tai čia niekam nerūpi. Policijai tai nerūpi, teisme niekaip neįrodysi, politikams nerūpi (tarp kitko, net tarp jų yra tokių vartojančių), žurnalistams taip pat ir tikrai susidaro įspūdis, kad ta visuomenė tikrai elgiasi kaip avių banda. Dešimtims tūkstančių yra sugriaunamas gyvenimas “gydymo” tikslais ir visuomenė tyli, nes šiuo klausimu ji jokios informacijos neturi, nes visuomenė per žiniasklaidą yra maitinama dezinformacija. Ir kol kas visuomenė neturi jokios apsaugos nuo šitų vidinių tipų, nes jie papuola į teisiamųjų suolą nelabai dažnai (vienas iš jų yra Eligijus Masiulis ir Co iš MG Baltic), o nuo visuomenės yra kruopščiai slepiami tie šėtoniškos veiklos požymiai, kad ji ir toliau liktų laikas nuo laiko skerdžiama, kaip ta avių banda.

Liepa       2018-11-2 21:46

Juozapui. Taip, tos mantros, kad auga BėVėPė, kad nepaliaujamai kyla atlyginimai, socialinės išmokos yra baltos kumelės sapnas. Manipuliavimas skaičiais- totalitarinio autokratinio režimo palydovas.// Monopolijų ir ponia iš Daukantynės, ir seimūnai su vyriausybėm “nemato” ir ryt dar nematys. Visiem aišku, kodėl. Brendžio dėžutės turi stebuklingą poveikį valdžiagyviams; apanka, apkursta, apkvaišta…//
Raigerdui. Man patiko, kad kalbat apie socialaus žmogaus būtinybę. Gerovė įmanoma tik tokioj šaly, kur nuo mažens žmogui skiepyjama socialumo visom prasmėm poreikis. Dabar mūsų visuomenė suskaldyta, atomizuota. O po vieną, žinia, nieko nepasieksi.// Kažkur skaičiau, kad senovės graikai žmones, besirūpinančius tik savais reikalais, vadindavo idiotais. Pritaikykim šią išmintį sau ir pamatysim, kiek daug žmonių Lietuvoj savo ir ne savo valia esam patapę idiotais arba asocialiais žmonėmis, nes nebesuvokiam, kad pavieniui laimingi ir sėkmingi nebūsim.//

Misteris       2018-11-2 20:52

Juzis siunčia KKKtitutiją VELNIOP.
Kaip žavu.
Ar pajautėt pagerėjimą.
Kokia dabar MĖNULIO fazė?

Pradžia nuo valstybinių monopolijų       2018-11-2 20:21

Norint pažaboti monopolizmą, pirmas logiškas žingsnis - užraukti valstybinių monopilijų siautėjimą.
Kas yra valstybinė įmonė/įstaiga? Tai mano, tavo, jūsų, mūsų BENDRA piliečių nuosavybė. Ar gali mūsų pasamdyti mūsų nuosavybės valdytojai lupti mums devynis kailius už naudojimąsi mūsų nuosavybės teikiamomis paslaugomis? Absurdų absurdas!
Tarkim Lietuvs energija, Elektros skirstomieji tinklai- už kiek mums parduoda energiją? Ar stebite kokius multimilijoninius pelnus gauna šios tarsi mums priklausančios kontoros?
Šių kontorų šimtamilijoniniai pelnai yra ne kas kita, kai atviras, ciniškas spjūvis piliečiams į veidus.
Maža to, nudyrę mums devynias skūras už elektrą, ponai valstybinių kontorų valdytojai statosi ir įsireng8ėja sau prabangiausius ofisus, perkasi poršus, mercedesus ir švaisto iš mūsų priplėštus milijonus “labdaroms” ir kt. dalykams lyg oligarchai. Nekalbant apie daugiadešimttūkstantinius “atlyginimus”, premijas ir išeitines “kompensavijas”.
Elementari sveika nuovoka sako, jog elektrą turėtume gauti pigiausia įmanoma kaina - gamybos ar pirkimo kaina+keletas procentų infradtruktūros priežiūrai ir plėtros investicijoms.
Valstybinei įmonei siektiauti pelnusviš piliečių yra amoralumo viršūnė.
Tai tiesiog atviras plėšikavimas, ekonominis banditizmas.
O jeigu visa tai laimina KKKtitiucija- tai velniop tokį mėšlo gabalą!

Antimonopolinės priemonės       2018-11-2 19:46

Metmenyse šiai temai apart deklaratyvaus sakinio dėmesio neskirta.
Panašiai ir dėl socialinės atskirties.
Šios abi problemos yra glaudžiai susiję, o abi kartu yra viena iš esminių milijoninės evakuacijos iš Lietuvos priežasčių.
Monopolijų įsigalėjimas yra tvirta skurdo plėtros garantija, nes godūs oligarchai savo rankose turi du kirvius kuriais kapoja visuomenės šaknis:
Pirmas - besaikis godumas ir įžūlumas nebaudžiamai keliant paslaugų ir prekių kainas.
Antras kirvis- besaikis godumas ir įžūlumas darbuotojų uždirbamą pelną susigrobiant vien sau, o tiems kurie realiai uždirba mokant apgailėtinus skatikus.
To pasekoje turime neadekvačiai piliečių gerovės indeksui aukštas ir nuolat dar augančias kainas, bei infliacijos nuolat apgraužiamas ubagiškas algas.
Šv. KKK į šias rynkės ikanomikos grimasas žiūri nemirkčiodama - tipo,
“vsio zakonno, nieko niagalima padariti”.
Žmonių civilizacija valstybę sukūrė kaip socialinio-politinio-gynybinio saugumo egzistencinę formą. Kad jaustųsi saugesni.
Jeigu valstybė nevykdo kertinių prasminių funkcijų ir neužtikrina savo piliečių saugumo- sveikos nuovokos žmonės arba perkeičia neveiksnią pseudo valstybę į veikiančią, arba bėga iš jos lyg nuo maro nebeatsisukdami atgal.
Politikai ir zombinimo propagandos bobikai-šūdspertai nuolat mums suokia padakėlę, jog atseit tik mažos algos problema. Nei velnio.
Pagal dabartinę KKKtiutiją ir santvarką, algas pas mus galima kelti nors ir iki 10 000 eur/mėn į rankas. O pasalaugos ir kainos,ct.y. pragyvenimas Lietuvoje kaip mat išsipūstų iki 9 999 eur/mėn.
Todėl ne vien apie kainas ar algas atskirai reikia kalbėti, o sieti tuos dalykus į vieną kiekvienam jautrų rodiklį- realią perkamąją galią, pragyvenimo lygį, t.y. Getovės Indeksą.
Norint nustatyti realius gerovės indeksus privaloma būtų liautis kabinti makaronus dėl “vidutinės algos” dydžio.
Dabar kaip yra- viename katile sumaišomos seimo veltėdžių, bankų nuosėdų, oligarchų bei visokių viarslinykų mln/mlrd pajamos su vargonpisupklių skatikais kuriuos anie, (storapilviai) vadina mūsų algomis.
Iš to vinigreto ir gaunama Didžipji Fikcija “vydūtyniz atligynimazas”.
Trisdešimt metų taip “skaičiuojama”, trisdešimt metų televizoriai rodo nausėdų ir mačiulių snukius rimčiausiai aiškinančius jog vsio ok.
O jukbakivaizdu, jog turi būti dvi vidutinių atlyginimų lentelės:
Vienoje samdomų eilinių darbuotojų ir smulkių amatininkų algelės, kitpje valdžiagyvių, oligarchų, bankų nuosėdų ir kitų turtingų padugnių pajamos.
Tada visi aiškiai pamatytų kokia yra reali atskirtis ir kas už kiek gyvena ar bando išgyventi.
Išvada- pirmas žingsnis monopolijų pažabojimui ir atskirties mažinimui turi būti Tiesa ir skaidrumas statistikoje užkertant kelią demagogijai ir laukinės rinkos institučių propagandai.
“JHS dar prieš 2000 metų mums sakė- “Tiesa jus išlaisvins”.
J.

 

Misteris       2018-11-2 17:35

Atėjo JŪZAPASAS su GRANATA ir visus išvaikė...
Bravisimo.
Netgi LIEPAITĖ paspruko toliau nuo bėdos.

Raigerdas toms Jungtinėms        2018-11-2 17:25

Klausyk, tu prieteliau, apie kokią tu kalbi Konstituciją, jeigu pas tave kalėjimo žargonas? Ką tu čia nori apgauti? Jeigu gyveni sapnuose su savo darželinuko sąmoningumo lygiu, tai ir gyvenk. Tu čia toks darželio lygio erelis, išmokęs vyriškų keiksmažodžių, ir jau save įsivaizduoja vyru, ir ne bet kokiu vyru, o tikru vyru. Klausyk, tu maniake, su savo Jungtinėmis Didybės Manijos Pajėgomis, per savo gyvenimą esu sutikęs ne vieną Leniną, ne vieną Kristų (jie irgi save laikė tik tikrais, o kai paklausiau, kas ten guli Mauzoliejuje, tai jis atsakė, kad ten guli iškamša, o tikrasis Leninas yra tik jis). Kuo skiriasi sveiko proto žmogus, nuo visų tų maniakų, fanatikų, neurotikų, psichotikų, narcizų? 1)Sveiko proto žmogus nepuola kito žmogaus ir atakuoja jį tik gynybos tikslais; 2) Sveiko proto žmogus neturi tikslo kažką tai sukritikuoti, pažeminti, nuvertinti ar įžeisti savo oponento, bet jeigu reikia gintis nuo užpuoliko, tai jis turi teisę kalbėti su jo kalba, ir veikti jo metodais; 3) Sveiko proto žmogus nesiūlys to, ko jis pats negali padaryti ar pateikti įrodymų, kad tai įmanoma padaryti; 4) Sveiko proto žmogus nenaudoja kritikos šiaip sau iš neturėjimo ką veikti, nes jis naudoja kritiką tuo atveju, kada turi aiškų planą, aiškų pasiūlymą, kuris gali nuvesti link tobulesnio varianto sukūrimo, t.y. jo kritika yra konstruktyvi, kadangi jis kritikuoja tai, kas jau atgyveno ir tampa stabdžiu dabartiniame laikmetyje; 5) Sveiko proto žmogus turi aukšto lygio etikos normas ir jų laikosi; 6) Sveiko proto žmogus siekia gerovės ne tik sau, bet visoms kitoms pusėms, su kuriomis jis daro sandėrius; 7) Sveiko proto žmogus yra kartu ir socialus žmogus, nes jo tikslai yra nukreipti ne prieš visuomenę, ne jos išnaudojimo tikslais, o šitos visuomenės gerinimo tikslais. Galima vardinti ir toliau visus sveiko proto žmogaus požymius, tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad šito žmogaus veiklos ar darbo rezultatai viršija šimtų, tūkstančių ar net milijonų žmonių rezultatus. Sveiko proto žmogus kokybiškai skiriasi nuo visokių tipų, turinčių vienokią ar kitokią psichinę negalią, kaip diena nuo nakties. Pagrindinis šitų psichinių tipų keistas elgesys yra susijęs su tuo, kad jų mintys turi didžiulį atotrūkį nuo realybės, t.y. jų mintys kartais net neturi jokio ryšio su tikrovėje egzistuojančiais fizikiniais dėsniais, su energija, su laiku ar kokiais nors materialiniais dalykais. O dabar apie Didybės maniją:“Didybės manija – psichikos būsena, kuriai būdingas klaidingas, liguistas įsitikinimas nepaprastai didelėmis savo galimybėmis, galiomis, įgūdžiais, turtingumu ir panašiai. Didybės manija gali būti kai kurių psichikos sutrikimų simptomas, tačiau pati savaime nėra laikoma psichiniu sutrikimu”. Pažiūrėkite į šį komentatorių:“LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS”. Tokios organizacijos realiai Lietuvoje neegzistuoja, o tai reiškia, kad žmogus pristato save nuo organizacijos, kurios nėra. Ir iš tikrųjų, šitas žmogus kalba apie Konstituciją, tačiau elementariai nesugeba susikurti net savo nick’o, kuris sukuriamas momentaliai. Įsivaizduojate, kokia yra katastrofa j viduje. Ir šitas žmogus moko kitus ir aiškina, kas ką turi daryti. Įdomus reiškinys. Atėjo laikas Grūto parke pastatyti pagaliau paminklą ir psichiniams, nes jie niekaip negali nedaryti juos supančiam sociumui žalos. Taigi, laikas pradėti kurti tokius įstatymus, kurie apsaugotų sveiko proto žmones nuo tų psichinių. Sveiko proto žmonėms įstatymų reikia minimaliai, nes jie laikosi tarpusavio susitarimų, kitas dalykas psichinių, kuriems net kalėjimus reikia statyti ir netgi tramdydojus, kad juos ten saugotų. Skirtumas tarp šitų žmonių tipų tiesiog milžiniškas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-2 11:06

(pataisyta)
Teksto autorei, -iui, su nr. 2018-11-1 10:52
Kai surinksi (sugrąžinsi) Tautą į namus, išsibarsčiusią po pasaulį, tada galėsi svajoti apie konstitucijos keitimą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-2 8:56

Raigerdai     2018-11-1 20:34
Pisi protą. Tikriems vyrams nedera tai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-2 8:53

Teksto autorei, -iui, su nr. 2018-11-1 10:52
Kai surinksi (sugrąžinsi) Taurą į namus, išsibarsčiusią po pasaulį, tada galėsi svajoti apie konstitucijos keitimą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-2 8:50

Teksto autorei, -iui, su nr. 2018-11-1 10:52

Lietuvos konstitucijoje pirminio pavidalo (n_e_p_a_i_s_a_n_t partinių gaujų daugybinių pakeitimų), visuose straipsniuose aiškiai parašyta, kad Lietuvoje šeimininkauja Lietuvos piliečiai – Tauta turi suvereno galias. Tačiau komunistams tai nepatiko ir jie pradėjo juodus darbus. Lietuvos partizanų neišjungtos, rublinių maskvėnų komunistų liekanos (landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių, bei kt. gaujos), susidėjo su eurorubliniais briuseliniais komunistais ir savo d_a_r_b_a_i_s parodė, kad Lietuva buvo ruošiama svetimšalių šeimininkavimui.
Pavyzdžiai, dėl aiškumo:
I. Jau 1996 metais komunistuojančios partinės gaujos, antikonstituciniame suėjime (Seime), „nepastebimai“ pakeitė žemės 47 straipsnį būsimų svetimšalių šeimininkų smulkių sklypelnikų naudai, pakeitė be Tautos valios (!). Kai Tauta nepastebėjo tokios „smulkmenos“, komunistuojančios gaujos dirbo savo juodus darbus kitame antikonstituciniame suėjime (Seime) tol, kol 2003 pakeitė žemės 47 straipsnį ir vėl būsimųjų svetimšalių šeimininkų  tik jau stambių (!) žemgrobių naudai.
II. Svetimšalių šeimininkų naudai Lietuvos litas buvo ilgai pririštas ir tąsomas valkiojamas svetimšalių tol,  kol galutinai sunaikintas. Svetimšalių naudai mums yra primestas eurorublis.
III.  Svetimšalių šeimininkų naudai, Seimo konstitucijos salėje, šalia Lietuvos konstitucijos (kuklios knygutės) žaibišku kvailu greičiu atsirado komunistuojančių gaujų Lisabonos sutarties viršvalstybinių (!) taisyklių tekstų knyga (l. didelis griozdas).

Lietuvos priešams naikinant Tautos suvereno galias, jau vien 47 straipsnio klastingas keitimas užtruko daug metų,  o suvereno galių svarbiausiojo 2-ojo straispnio keitimas priešams yra neišsprendžiamas galvosūkis ir tik konstitucijos keitimas suteikia tokiems kenkėjams vilčių.

Išvada:  konstitucijos keitimas yra naudingas tik ir tik komunistuojantiems svetimšaliams ir tokiems patiems (landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių, ...) vietininkams naikinant šeimininko (Tautos) teises (suvereno galias).

Vienintelė Tautos paguoda, kad Lietuvos respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo ir Lietuvoje galioja konstitucija tik p_i_r_m_i_n_i_o pavidalo.
___________________________________________
Okupuotoji Lietuva (komunistuojančių partinių gaujų)
2018 lapričio 2

aha, puiku       2018-11-2 8:13

KT (komunistų - kgbistų nurodymu) padarė viską, kad konstitucija negaliotų.
Kad nebūtų teisybės, teisingumo.
Kad lietuvis pasikartų arba emigruotų arba būtų beteisis, beturtis vergas.
———
Tą santvarką akylai saugo ne tik teisėsauga, bet ir daug daug kolaborantų (nekalbant jau apie okupantus) ir šiaip daug daug niekšelių - kuriems malonu skųsti ir matyti nuo neteisybės verkiančius tautiečius.

rename       2018-11-1 22:13

“demokratinės reformos” >
> dekoratyvinės “reformos”

miracle       2018-11-1 22:08

Šv. Anekdotų Knygoje parašyta kad valstybė garantuoja nemokamą sveikatos apsaugą, nemokamą mokymąsi, būsto neliečiamybę, sąžinės laisvę, ir apsaugą nuo žodžio laisvės persekiojimo,  šeimos instituto apsaugą ir dar daugybė kt. melų pasakėlių. Bet yra daugybė tokių lengvatikių kurie tais akivaizdžiais kliedesiais vis dar tiki.
Tai mokslu nepaaiškinamas stebuklas:)

Povilui       2018-11-1 21:25

Atsakau labai konkrečiai- jokios loginės klaidos Tavo cituotame teiginyje nėra.
“šį režimą galima nušalinti tik atsikračius sistemos užuovėjos - dabartinės fasadinės tititiucijos”.
Nes dabartinė KKKtitiucija yra tiek pat “vertinga” kaip ir lionkos brežnevo sovietinė deklaracijų meląknygė- praktiškai nėra nei vieno straipsnio kuris atitiktų realų gyvenimą.
Labai aiški, sveika nuovoka pagrįsta logika ragintų tokio puvėko atsikratyti, pakeičiant lavonknygę žmonių gyvenimui skirtu dalyku.
Jeigu net toks paprastas dalykas nesuvokiamas, tuomet būtų bergždžia gaišti laiką įrodinėjant.

Rai, Rai, Rai       2018-11-1 21:12

-Iš katro piršto iščiulpei, jog Juozapas trokšta patekti valdžion?
Kiek pamename, Juozapas daug kartų pabrėždavęs jog niekada neitų ten.
Ir kodėl žodžiui “revoliucija” priskiri pabrėžtinai vien neigiamas kanotacijas?
Tarsi be pranūziško jakobinų gaivalo ar uljanovo lenino ginkluoto perversmo kitų revoliucijų nėra buvę. Cha, ir tarsi Sąjūdis buvo ne revoliucija.smile
Gal ponui pats mieliausias žodis yra “stagnacija”?
Nes akivaizdu, jog dabartinė vaikagrobių ir milijoną piliečių iš Tėvynės išgujusi santvarka, p. Raigerdui yra be galo brangi.
Ir kuo toliau, matyt tuo labiau brankZ:)

 

Povilas       2018-11-1 21:05

Juozapai,
čia kažkas wink parašė:
“šį režimą galima nušalinti tik atsikračius sistemos užuovėjos - dabartinės fasadinės tititiucijos”.
Manau, kad padaryta loginė klaida. Turėtų būti:
“šią fasadinę tititiuciją galima pakeisti tik atsikračius dabartinio režimo”.
O tam, kad atsikratyti ręžimo, reikia nuveikti dar eilę didelių ir sunkių  darbų.
Gal man vaizduotės trūksta smile, bet kita eilės tvarka, manau, niekaip nepavyks.
Deja, kol kas tik kalbos.
Ir tai - labai padrikos.

Raigerdas        2018-11-1 20:20

Jeigu jau kalbėti apie Konstituciją, tai čia tiek to perteklinio agresyvumo, kurio pagrindinė idėja: griauti, naikinti viską, kas papuls po ranka, ir svarbiausia reikia griauti ne šiaip sau, o su Devizu:“DIEVUI IR TĖVYNEI”. Kuo vertinga šita diskusija? Ji yra nedidelis įrodymas, kaip buvo išprovokuota revoliucija Rusijoje 1917 metais. Ir čia nors miniatiūroje galima pamatyti tuos žmogaus tipus, kurie tą dalyką darė.
Dabar šiek tiek rimčiau dėl Konstitucijos. Šitie griovėjai su šūksniais “Sulau-žykime tą dviratį ir išraskime naują dviratį” tikisi, kad sulaužę tą dviratį, jie taps labai svarbiomis ypatomis, ir užims labai svarbius postus dviračio laužymo istorijoje. Tikėtina, kad jie užims Landsbergio vietą, o patį Landsbergį įgrūs netgi į kalėjimą. Vilniuje atsiras daug dviračio laužymui skirtų paminklų.
Bet paimkime nors šiek tiek mūsų LDK istorijos, nes tai padės negaišinti be reikalo laiko dviračio laužymo revoliucijai. Pradėkime nuo to, kad LDK buvo toks Lietuvos didysis kancleris (1589–1623 m.) Kazimieras Leonas Sapiega. Jo dėka buvo sukurtas toks įstatymas, kuriame buvo sakoma, kad kaltintojas, apkaltinęs kažką padarytu nusikaltimu, bet šito neįrodęs, turi sumokėti baudą, atlyginti apkaltintajam. Taigi, nieko kito taip nereikia bet kuriai valstybei, kaip reikia apsaugoti žmones nuo šitų KALTINTOJŲ, kurių mesti kaltinimai yra nepagrįsti. Jeigu tai būtų bent jau pasiėmę tie bolševikų revoliucionieriai, tai joks NKVD ar KGB tampa neįmanomas. Bet bolševikai nesugebėjo atskirti pagrindinio dalyko nuo šalutinio, nes juos šios Visatos dėsniai nedomina, ir milijonai žmonių buvo nužudyti ir nukankinti šitų išprotėjusių NKVD kaltintojų. Gaila, kad žmonės iki pat šiol nesupranta, kad KALTINTOJAI būtent ir yra tikrieji nusikaltėliai, kurie teisia niekuo dėtus žmones. Taigi, KALTINTOJAS su išgalvotais kaltinimais ir yra tas pats tikrų tikriausias Šėtono tarnas (jeigu kalbėti krikščioniška terminologija), kuriam ir reikia įrodyti, kad jokio GĖRIO nėra, ir nėra jokio GĖRIO IR BLOGIO sampratų. Būtent tai bus atakuojama artimiausiais metais, būtent tai bus norima sunaikinti. Tam skiriami net ne milijonai, o milijardai pinigų. Dar norisi priminti, kad Gegužės 3 d. Konstitucija – tai pagrindinis Abiejų Tautų Respublikos įstatymas, priimtas Ketverių metų Seimo 1791 m. gegužės 3 d. ir galiojęs iki 1792 m. lapkričio 23 d., kada jį panaikino Gardino Seimas.
Gegužės 3 d. Konstitucija laikoma pirmąja Europoje ir antrąja pasaulyje rašytine konstitucija po Jungtinių Amerikos Valstijų 1789 m. įsigaliojusios konstitucijos. Gegužės 3 d. šios konstitucijos garbei Lenkijoje švenčiama kaip nacionalinė šventė. Taigi, diskutuokite konstruktyviai, o ne purslokitės čia visokiais kliedesiais apie destrukciją, pateikdami čia kaip konstruktyvų dalyką. Jeigu kalba eina apie Konstituciją, tai kodėl ta diskusija vyksta kaip vaikų darželyje?

Raigerdas        2018-11-1 19:34

Keista, Džeikas paprastai nelabai koliojasi, o dabar purslojasi į visas puses. Gaila, kad diskusija pavirto į kažkokią tai revoliucionierių, pasiraitojusių rankoves, pagyrūniškumą, viską aplinkui niekinimą ir visagališkumo demonstraciją. Na, aišku, neapsiėjo ir be Dievo, nes kokia revoliucija nenešant jo portreto. Kadangi Seimo nariai prisiekia, sakydami žodžius “Tepadeda man Dievas”, tai revoliucionieriai taip pat nori pratęsti savo revoliucinius darbus, pripaišant, kad jie tai daro Dievo vardu. “Acha…”- tėškia toks revoliucionierius, - “tu nenaudoji Dievo, reiškia tu bedievis. Į Konstituciją siūlau įtraukti punktą, kad bedievius reikia sodinti į kalėjimą”. Gerai, aš čia šiek tiek paironizavau. Bet pažiūrėkite į jų pasiūlymus:“Vienintelė išeiti yra keisti visą santvarką!”. Ką į ką jūs čia keičiate, ponai, jeigu pats šių eilučių autorius savo mąstyme nieko net per mikroną negali pakeisti. Štai dar vienas sakinėlis, niekaip nesiderinantis su sveiku protu:“pajėgoms 2018-11-1 10:52
“Konstitucijos keitimas yra naudingas tik ir tik landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių ir kitų...”. Išverčiant į lietuvių kalbą tai reiškia:“Visi aplinkui blogi, geras tik aš vienas”. Buvo toks filmas - “Visi vyrai kiaulės”. Čia vėl iš tos pačios operos:“LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS     2018-11-1 9:30
Juozapai,
konstitucija - Tautos svajonė yra gyva. Kontitucijos nepaiso Lietuvos priešai ir mes žinom juos. Konstitucijos keitimas yra naudingas tik ir tik landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių ir kitų 7 antikonstitucinių suėjimų (Seimų) komunistuojančioms partinėms gaujoms, kurios bemaž 30 metų nepaiso konstitucijos nuostatų”. Pasirodo, mes jau turime Lietuviškas Jungtines Pajėgas, tai NATO beliko tik slėptis, o jau Putino armija tegul skirstosi geruoju, nes kitaip mes čia tokie kieti savo liežuviais, nulaižysime visą Rusiją per 15 minučių. O Viešpatie, KF pasiūlė lyg tai gerą idėją, bet paskaičius tuos revoliucionierių komentarus darosi baisu net pritarti KF geriems pasiūlymams. Neįsivaizduoju, kaip gerą pasiūlymą galima taip apversti aukštyn kojomis ir padaryti iš to kažkokią tai Konstitucijos niekinimo bakchanaliją. Kokią iš to padariau išvadą? Žmonės, linkę į visokio plauko manijas, nesugeba laikytis nuoseklumo. Jiems reikia revoliucijos. Kam jiems ta revoliucija? Tik tam, kad kažką griauti. Yra neapykantą ir ją reikia kur nors panaudoti. Kad niekas nesuprastų šitų tikslų, tai reikia juos užmaskuoti, prisidengiant Dievo vardu. Kokia revoliucija be Dievo? Reikia gi parodyti, kad mes griausime šventų tikslų vedami. Kažkada tai vienas genijus įrodė, kad žmogus yra geras, t.y. pagal savo prigimtį jis yra kaip angelas. Ir iš tikro, pasirodo tai yra tikra tiesa, nes revoliucionieriai-griovėjai, kokie jie bebūtų aršūs, daro tai, neva, vedami Dievo. Tyška žmogeliai purslais, purslais, purslais, o ką į ką jie keičia, jie taip atsakyti negali. Koks pribloškiantis protinio neįgalumo fenomenas: mintyse jis erelis, o darbais net iki žvirblio netraukia.

Taigiui       2018-11-1 16:54

Na ir kaip tamsta pakeistumėte konstituciją iškraipačius įstatymus, nekeičiant sistemos? Atsakymą pats pateikiate- niekaip.
Liaukitės melstis lavonui (AtA tititiucijai) ir pagaliau pripažinkite logiką-
šį režimą galima nušalinti tik atsikračius sistemos užuovėjos - dabartinės fasadinės tititiucijos.
Jokiais balsavimais rinkimų cirkuose režimo niekšų nuo valdžios krėslų nenušalinsite, o mitingėlių niekšai nebijo.
Pripažinkite pagaliau faktą, jog eiliniai piliečiai neturi jokių galių įtakoti santvarkos rėmuose savivaliaujančių politinių banditų.
Vienintelė išeiti yra keisti visą santvarką!
Tai galima taikiai padaryti tik referendumu.
Galite ginčytis iki pažaliavimo ir atsisakyti pripažinti akivaizdžius dalykus.
Bet gyvenimas už sprando prilenkęs parodys tamstoms, kad buvote neteisūs.
Tik kad būsite praradę daug neįkainuojamo laiko ir kai pagaliau jums dašus, tikėtina jog bus jau per vėlu.

 

Taigi       2018-11-1 11:19

Tam kad Konstitucija veiktų būtina keisti Konstituciją iškraipančius įstatymus: Rinkimų įstatymą, Partijų finansavimo- į platesnį, įvairius demokratijos procesus apimantį įstatymą, Teismų įstatymą ir Visuomenės informavimo įstatymą- užbaigti vieną kartą su ta jų savivalda ir savikontrole ir įteisinti visuomenės ar panašią su valdžios įstaigomis nesusijusių žmonių kontrole, Konstitucinio teismo įstatymą, Savivaldos įstatymą ir   kitus Konstitucijos principus iškraipančius antidemokratinius ponų, kad jiems būtų kuo patogiau iki gyvenimo galo kerpėti vadžioje, prisiimtus įstatymus.
Ar tai padaryti dar vis įmanoma? Vargu.

J---Povilui       2018-11-1 10:37

Sveikas. Ačiū, kad prisijungei.
Ką galiu atsakyti- manau, jog tapatinimas tos situacijos, kuri buvo prieš keliasdešimt metų su dabartine, tiesiog nerimtas.
Situacija absoliučiai skirtinga.
Anuo metu buvo galingas Nacionalinio Išsivadavimo bei lūkesčių “gyventi kaip skandinavai” motyvacinis variklis. Taigi turėtas Tikslas.
Dabar, kai formaliai, “ant popieriaus” valstybė atkurta, kai yra fadadas su vėliava, herbu bei himnu, plius narystė ES ir NATO- kokia nacionalinė idėja, kokie tikslai vienija pasų turėtojus bendrai veiklai?
Jokie. Ir jokia bendra veikla nevyksta, apart apatiško grimzdimo nebūtin.
Istorijos šiukšlynan keliaujame vieningiau nei kadaise ėjome susikabinti Baltijos kelyje.
Tai faktas.
Dėl lūžių:
“Lūžis” buvo tame, kad po Kovo-11sios ir gkčp pučo žlugimo, visuomenė liovėsi dalyvauti valstybės kūrime, nutarę jog “dabar viskuo pasirūpins išrinktileudies actovai”.
“Actovai” tirai pasirūpino.
Jie apsirūpino:)
Puikiai pamenu tuometinę konstitucijos priėmimo situaciją.
3/4 balsavusiųjų referendume, guldau galvą, apskritai nebuvo skaitę turinio už kurį balsavo. Iš likusio ketvirtadalio, didesnė dauguma skaitydami nesuvokė tititiucijoje užprogramuotų pavojų.
Rezultatas- turime trispalviu dekoru apkaišytą LTSR-2, kuri yra dar “pažangesnė” - dabar pagal tititiuciją jau galima net ir vaikus nacionalizuoti:)
Rašai:

Dabartinei chuntai duok kokią nori Konstituciją, jie visvien tos Konstitucijos laikysis tik tiek ir tik ten, kur naudinga jiems patiems, bet ne Lietuvai ir jos žmonėms.”
Nuostabi “logika”!.
Betgi dabartinio “tititiucinio” pagrindo išmušimas iš po režimo kojų ir yra būdas nebeleisti uzurpatoriams grįžti į postus.
Keičiant Pagrindinį Įstatymą turėtų įvykti visų lygių priešlaikiniai rinkimai pagal jau naujas atstovaujamųjų/vykdomųjų institucojų formavimo taisykles.
O dar prieš tai turėtų įvykti Liustracija bei Tautos Tribunolas.
Visiems kas savo veikla dabartinio režimo struktūrose prisidėjo prie krašto niokojimo- tokiems parazitams kelias vėl sugužėti į seimą, vyriausybę ir kt. būtų užkardytas Tautos Tribunolo nuosprendžiais bei Liustracija.

 

 

Dzeikas       2018-11-1 10:24

Povilui: geras palyginimas. Be kadru kaitos savaime jokia konstitucija neveiks. O masine kadru kaita ir vadinasi “revoliucija”,t.y. vienas is revoliucijos pozymiu totali elito kaita. Siuo poziuriu 2004m Roziu revoliucija galima laikyti pavyzdziu; Sevardnadzes senos komunistines nomenklaturos rezimas buvo pakistas naujais zmonemis, naujos farmacijos.
Ir tai sociologijos desnis: pakeitus taisykles ir NEpakeitus vykdytoju NIEKAS NESIKEICIA.
Tad jeigu musu valdziagyviai buvo vagimis(dabar jau jie zmogzudziai, nes ju rankos suteptos krauju), o konstitucija kaip pjuklas - na jie perdirbo ja i kazka panasaus i peili.Nelabai patogus , bet gerkle perpjaut galima. Dabar sis buves pjuklas dailidei jau nebetinka. Reikalingas naujas pjuklas , su salyga jeigu rasis dailide kuris tuo instrumentu tinkamai naudosis.

Dzeikas       2018-11-1 10:12

Juozapai, konkreti kalba dabar per ankstyva.Siaip daugiau teorine manksta. Bet visdelto, bendrojo gerio laban:
Karo metu pas sajungininkus buvo tokia uzslepta mintele, kad barbariskai bomborduojant Vokietija (cia ypac britai stengesi, metydami bombas kur tankiau namai stovedavo.Neturedami naikintuvu jie bombordavo naktimis.Jankiai bande kariaut baltomis pirstinemis, turedami pakankamai naikintuvu bombino dienos metu ir stengesi taikyti i gamyklas) sukels gyventoju pasipiktinima naciu rezimu ir gal jis bus nuverstas paciu vokieciu.Nelabai suvoke totalitarinio rezimo prigimties tada, dabar tai aisku, kad eiliniam vokieciui zuti nuo antskrydzio tikimybe buvo na 2-5%, o but nukankintam Gestapo rusyj—>100.
Valdziagyviai sita suprato ir teikia tautai 2 alternatyvas: arba priesinates mums ir bus kaip Pociunui, Lubiui, Budrevicienei, arba ciuoziate emigracijon ir nedrumsciate cia vandens. Tokia alternatyva iki 2004m buvo ne koznam, o nors biski igaliems nusiaut akis.Dabar bemaz visiems. Todel tol, kol ES bus santykinis stabilumas - stabiliai gyvens ir tautiska valdziuke.Issisoksi - zusi.Nes niekas paskui tave neis.
Todel lauk vartos. Varta atsitiks tada , kai asmeniskai valdziagyviams ims grest galimybe atsidurt gatveje arba duona kastuvu uzsidirbt, o eiliniai zmones atsidurs ant bado ribos. Stai tada atsiras vietos mokantiems, zinantiems ir profesionalams.
Bet cia jau pasireiks tautos kokybe ir nuo jos brandumo priklausys kas isplauks pavirsiun virsmo metu, meslas ar sunkiosios frakcijos.
Kol kas pastaruju nematau.

pajėgoms       2018-11-1 9:52

“Konstitucijos keitimas yra naudingas tik ir tik landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių ir kitų...”
Tamsta/-os(?) jokiais argumentais nepagrindėte savo deklaratyvių teiginių.
Gi faktai rodo ką kita: visi landsgrybiniai, kirkiliniai, gentviliniai ir skverneliniai-karabauckiniai bandiūgos, mūru stoja žūtbūtinai išsaugoti jų režimo egzistencijos garantą- tamstų godojamą tititiuciją.
Misliju, jog esate gerokai susipykę su realybės vertinimo adekvatumu.
Lygiai kaip ir tamstų-tos pretenzingas pasivadinimas “jungtinėmis Lietuvos pajėgomis”. (Ką apjungia tos jūsų “pajėgos”, kiek jos skaitlingos?).
Net nelabai įgudusiam skaitytojui akivaizdu, kad tas patosu persunktų lozungų transliavimo “pajėgas” sudaro vienas klaviatūros maigytojas.
Nyku ir lėkšta.

 

Povilas       2018-11-1 9:47

Apie Konstituciją.
Konstitucija - tik įrankis valdančiųjų (ir ne tik) rankose tvarkant šalies gyvenimą.
Jeigu meistras nemoka, nenori naudotis įrankiu pagal paskirtį, tai kaltas ne įrankis.
Dabartinei chuntai duok kokią nori Konstituciją, jie visvien tos Konstitucijos laikysis tik tiek ir tik ten, kur naudinga jiems patiems, bet ne Lietuvai ir jos žmonėms.
Taigi, šaknys - ne Konstitucijoje.
Dar galėčiau priminti:
1990 m. Lietuva nepriklausomybę atkūrė galiojant TSRS Konstitucijai;
1991 m. didžiosios Pasaulio valstybės tai pripažino galiojant tai pačiai TSRS Konstitucijai;
1992 m. priimta dabartinė Lietuvos Konstitucija, kai esminis lūžis šalies gyvenime jau seniai buvo įvykęs.
Tai kodėl dabar turėtų būti kitaip?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-11-1 8:30

Juozapai,
konstitucija - Tautos svajonė yra gyva. Kontitucijos nepaiso Lietuvos priešai ir mes žinom juos. Konstitucijos keitimas yra naudingas tik ir tik landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių ir kitų 7 antikonstitucinių suėjimų (Seimų) komunistuojančioms partinėms gaujoms, kurios bemaž 30 metų nepaiso konstitucijos nuostatų. Dėl aiškumo, tik vienas pavyzdys iš keliasdešimties:
14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.
Ši Tautos svajonės nuostata partinių gaujų neįgyvendinta, nes Lietuvoje veikia antikonstitucinės rusų lenkų mokyklos, grobstančios lietuviško biudžeto pinigus.

Atsikovojus žodžio laisvę Lietuvoje, LRT pagalba, landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių komunistuojančių partinių gaujų “išjungimas” - l. svarbu. 
________________________________________________________
Okupuotoji Lietuva (komunistuojančių partinių gaujų)
2018 lapkričio 1

Raigardui        2018-11-1 7:27

“Šita LR Konstitucija nėra tokia bloga, kad ją galima būtų išmesti į šiukšlyną.”

Šita Konstitucija neveikia. Štai kur problema.

Juozapas       2018-10-31 18:53

Dzeikui:
Aš nesutinku su nuomone, jog nėra žmonių galinčių parengti tai, kas pakeistų nudvėsusią dabartnę KKKtititiuciją.
Manau, jog yra tinkamų žmonių.
Nėra suvokimo, jog keisti būtina;
Nėra suvokimo kaip organizuoti tą procesą;
Nėra suvokimo kaip ir kur rasti reikalingus žmones.
Al’ui :
Nemanau, jog argumentų stygiaus kompensavimas sofistika ar demagogija, pats geriausias diskusijos variklis.
Nemanau, jog pataikavimas kvailiams itin pagerins kvailių gerbūvį ar suteiks jiems didesnių perspektyvų.
Istorija yra vienareikšmiškai be išimčių įrodžiusi, kad pataikavimas liumpenų kaimenei visada baigiasi labai prastai. Ir ne tik “brangiemsiemsžmonėms”, bet ir patiems pataikautojams taip pat.
s.m.‘ui:
Neturiu ką pridurti.

s.m. Juozapui       2018-10-31 16:39

ne, dėl to šmikio neapsirikau. Leitmotyvas aiškus - nedarykite nieko. Komitetinis, definetly.

Al. Juozapui       2018-10-31 12:00

Galutinis tikslas žinomas seniai - numirti ir patekti į dangaus karalystę. O tas kuris savo brolį pavadins kvailiu, turbūt, nepateks.

Dzeikas       2018-10-31 8:58

Juozapui: ideja del Konstitucijos keitimo idomi. Kad ko gero vienintelis bekraujis kelias kazka keisti. Bet problema tame, kad nera kam jos parengt. Valdziuke apsidraude nuo pat pradziu filtruodama tik sistemai pavaldziu kadru rengima nuo pat 1991m. Netgi tokia gaujai svarbi byla kaip pedofilijos nuslepimo byla padaryta lauzant bet kokia procedurine teise. T.y. baudziavineje visuomeneje kuri buvo kuriama nuo pat 1991m teisininku mokanciu kurybiskai vystyti jurisprudencija, teise kaip moksla ir praktika Lietuvoje elementariai nera. Tokiu - nereikia. Reikia a la Cerniauskas, uzmetei audekla aukai ant galvos, paskui pavadinai juoda baltu ir saunuolis.
O esant masems tokioms kaip aprasei ir isiubavus valti, o tai pavyktu padaryt kai lovys ryskiai susitrauktu ir iskiltu fizine nepritekliu gresme net pirmajam politiku eselonui (asmeniskai daugeliui net ten esanciu nebutu nieko garantuojama), visa tai issilietu i masinius plesikavimus ir anarchija kai 1992m mums stabilumo tvirtove pasirodytu. Tokiomis salygomis gimtu nauja Konstitucija???
Kitas kelias kuri siulo Al. - stabilumo laikotarpiu labai vaisingas.Taciau Lietuvos atveju tai palaikytu gyvybini minimuma ir pasmerktu autsaiderystei Lietuva ilgiems desimtmeciams. Butu leta anemija, nukraujavimas. Vyktu nesparti emigracija - ne po 50 tukt, po 20 su—>0 gimstamumu. Idiotai kalbetu apie tautiskuma, o nors kiek nuovuokesni ir ambicingesni, bet neturintys rysiu ir palaikymo, emigruotu kad ir i Lenkija. Ten ambicingiems(ir talentiengiems) svetimsaliams durys atviros.

J---Al'ui       2018-10-31 7:14

Valio, bet ar galite apibrėžti ko siekia ta “dauguma”?
“Kat būtų gereu”?
Tai ne tikslas.
Tai tik norai.
Ar žinote kuo norai skiriasi nuo tikslo?
Tikslas gali būti bendras. Kai jis konceptualiai strateginis.
Visi Lietuvos gyventojų norai yra tik “galvojimo” pilvais išraiškos. Individualių siekių eklektika su bendru nepaditenkinimo esama padėtimi vardikliu.
Gyventojai su padais kišenėse dar ne piliečiai.
Tik piliečiai gali suformuluoti tikslus ir jų siekti.
“Pradėkim “kažką” daryti, o po to matysim” - yra tik kelias į tą pačią chaoso bedugnę.
Norint veikti ir dar pasiekti rezultato, visada reikia suvokti ko sieki.
Aiškiai, konstruktyviai, strategiškai.
Šiandien dar niekas nėra padakęs visuomenei kokie mūsų tikslai, kokio galutinio tikslo/rezultato privalėtume siekti.
Yra keli pavieniai daliniai fragmentuotų pasisakymų mėginiai.
To nepakanka.
Bet liūdniausia, jog plačiosioms masėms ir neįdomu.
Kaimenės mastymas nuo “kat būtū gereu” , toliau nesiekia.
Buratinų užmojai susivefa į mitinio stebukladario siradimą, kuris padarys “gereu”.
Tokia padėtis yra tobula garantija, kad ir toliau būtų vis blogiau ir blogiau….

Al. Juozapui       2018-10-31 1:31

Tiesiog nereik suplakt visko į krūvą. Dabar siekti to, kam dauguma pritaria, nesiėdant dėl svajų. Kad nebūtų kaip tiem ubagam su duona.

Pardon       2018-10-30 23:05

Al’ui

mazgiui       2018-10-30 23:04

“... - kad nors tiek pasiektumėm.”
Nedįstantys svajoti, nekeliantys auščiausių tikslų paprastai nieko ir nepasiekia.
Ar kas pažįsta čempioną kuris visada gavojo, jog nioliktos vietos tikrai pakaktų?
Nugali tik tie kurie trokšta nugalėti.

mazgiui       2018-10-30 22:57

Devizas prasmingas. Iš anos, tarpukario Lietuvos. Tęstinis.
Tokiam devizui privalu subręsti. Ar šią visuomenę galima vadinti brandžia?
Skamba kaip anekdotas. Gurmaniškas patiekalas šuns bliūde, frakas ant kaliausės, karūna ant budulio pakaušio- tokie deriniai neadekvatūs.
Jeigu lig šiol neturime Devizo, vansi matyt nesame to verti.
Nes devizai neparenkami, neklijuojamilyg vantos lapas prie negyvėlio subinės.
Tai nėra dalykas kuriobgali užsimanytibir įsigyti.
Kai įsigyjama išsirinkus/parinkus, yra vadinama rinkodara. Prekiniai dantykiai vartotojų visuomenėje.
Devizai gimsta.
Iš širdies iš sielos gelmių.
Besielių zombių kaimenėje gimsta tik zombiai.
Keliolikos idealistų iškelta devizo vėliava dažniausiai pasmerkta vienatve. Nes devizas turi spinduliuoti visų, bent didžiosios daugumos aistrą.
Tai kas blizgactik saujelei yra tiesiog reklaminis plakatas.
Dizaino elementas. Lyg ornamentas. Ideologinis savokos tapetas.
Manau, jog anksti mums dar devizai.
Nes prmiau turime prisiminti kad yra D-vas, kas yra Tėvynė.
Suvokti kas Tai yra.
Nes žinojimo nepakanka.
Išmokyti kartoti galima ir bezdżionę. Net brisių galima išdresiruoti.
Žmogumi tampama kai imi suvokti , ne vien žinoti.
Verdictus- gražu, bet labai dar ankstyva.
Devizai kumečių laisvais nepadarys.
Devizas yra laisvo Žmogaus vėliava.
Kai jis pasirenka Laisvę daryti ne ką nori, o ką reikia.
.
J.

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.