
Ketvirtadienį Katalonijoje vyko pirmalaikiai rinkimai, kuriais Madrido vyriausybė tikėjosi išblaškyti nepriklausomybės siekiančias jėgas ir taip išspręsti Ispaniją sukrėtusią konstitucinę krizę. Tačiau katalonai liko ištikimi savo svajonei ir neišgirdo raginimų išsaugoti vienybę su Ispanija – Katalonijos parlamente daugumą, tegul ir nedidelę, ir vėl užsitikrino nepriklausomybės siekiančios jėgos.
Be to, sumuštas ir dar vienas rekordas: rinkėjų aktyvumas. Ir nors būta daug kalbų, kad žmonės jau pavargo nuo chaoso, kilusio dėl nelegalaus referendumo ir vienašališkai paskelbtos nepriklausomybės, rinkmuose dalyvavo 83 proc. tokią teisę turinčių katalonų. Iš viso trys pagrindinės partijos, pasisakančios už atsiskyrimą nuo Ispanijos, surinko 47 proc. rinkėjų balsų, tačiau proporcinė rinkimų sistema joms leido užsitikrinti net 70 iš 135 vietų regiono parlamente – vos 2 deputatais mažiau nei po ankstesnių rinkimų.
Tai, kad tokie rinkimų rezultatai, tik susilpnino Ispanijos premjero Mariano Rajoy poziciją, ko gero, net nebūtina sakyti.
„Laimėjo Katalonijos Respublika“, – iš savanoriškos tremties Belgijoje atsiliepė nušalintasis Katalonijos lyderis Carles Puigdemont.
Tik ar ši pergalė atves Kataloniją į nepriklausomybę?
P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.
Parašyk komentarą
Komentarai
Catalonia is not Spain,
but
Baltics is not Russia.
Bet be ES ir vėl bus.
Sėkmės KATALONAMS o lietuviams reikia mokytis, kad gaidys vidurnaktį Lietuvoje nebūtų verčiamas giedoti pagal ES laiką
“Donatasu” apsireiškęs tipelis yra nusmurgęs matrioškyno bobikas kuris atsliūkino varyti čia propagandą. Nes Lietuvą valdantis režimas kaip ir kremlinai, bijo bet kokių visuomenės ar nacijos solidarumo ir laisvės troškimo apraiškų. Normalių šioortalo skaitytojųbtarpe nėra tokių kurie nepalaikytų katalonų siekio turėti tautinę valstybę. Gi matrioškynas, visa probriuselinė, projunkeriška mūsų klaninio istablišmento ruja, jie kaip papūgos kartoja savo cholujišką ištikimybės europederalizmui priesaiką.
Nusprendėte pamokinti savo amato -
propagandos abėcėlės?
- Juk straipsnyje aiškiai pasakyta, kad proporcinės rinkimų sistemos požiūriu katalonų vėl pasakyta NE.
P. S. Tai katalonų padaryta net po galingos Madrido propagandos prieš atsiskyrimą, bauginimų, įkalinimų, ES klerkų nepalankios pozicijos katalonų tautos apsisprendimo teisės tapti suverenia valstybe atžvilgiu.
Skaitom antraštę: “Katalonai ir vėl pasakė Ispanijai NE”, skaitom straipsnį: “Iš viso trys pagrindinės partijos, pasisakančios už atsiskyrimą nuo Ispanijos, surinko 47 proc. rinkėjų balsų”. Net jei balsavimas už vieną iš tų trijų partijų reikštų “NE Ispanijai”, tai teisinga būtų sakyti “mažiau nei pusė balsavusių pasakė NE Ispanijai”. Juk yra skirtumas tarp “Katalonai ir vėl pasakė Ispanijai NE” ir “pusė balsavusių katalonų vėl pasakė Ispanijai NE”.
Katalonai parodo, kas yra Ispanija ir kokiomis antitautinėmis vertybėmis vadovaujasi Europos valdžia.
Kaip panašu, prisiminkime save: Maskva ir “Jedinstvo”(Pietryčių Lietuvos autonomistai) tikėjosi išblaškyti Nepriklausomybės siekiančias jėgas ir taip išspręsti TSRS sukrėtusią konstitucinę krizę.
Kaip tik reikia pagirti Redakciją, kad straipsnio pavadinimas ir turinys sutampa. Ne taip, kaip delfyje ar 15 min. Sutampa ir su daugelio Lietuvos piliečių lūkesčiais, prisiminimais apie mūsų laisvės siekius. Sėkmės Katalonijai.
Taip, Katalonija ne Ispanija, Lietuva ne Rusija ir ne Žečpospolita, Kubiliaus ir Monikos žiniai. Kubilius ir Jurgis plius Iročka - dar ne visa Tėvynės Sąjunga.
Juk Katalonija įstos į ES ir visi vėl gyvens kaip gyvenę.
kuriam susirodė, kad “antraštė - “Katalonai ir vėl pasakė Ispanijai NE” -
skelbia vieną, o straipsnis kitą”:
juk straipsnyje aiškiai parašyta, kad partijos, pasisakančios UŽ ATSISKYRIMĄ nuo Ispanijos, užsitikrino absoliučią daugumą parlamente - 70 iš 135 vietų.
Ir čia pasireiškė “clickų liga” - antraštė skelbia vieną, o straipsnis kitą.