Kastytis Braziulis. Žurnalistai – grėsmė nacionaliniam saugumui?

Tiesos.lt siūlo   2015 m. sausio 31 d. 19:39

6     

    

Kastytis Braziulis. Žurnalistai – grėsmė nacionaliniam saugumui?

Alfa.lt

Visi žurnalistai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Ypač didelę grėsmę kelia tiriamosios žurnalistikos atstovai. Jie renka informaciją, viskuo domisi, visur lenda. Jie teigia, kad gina visuomenės interesą, tačiau iš tikrųjų dirba pinigams. Kas daugiau sumokės, tam ir dirbs tiriamosios žurnalistikos atstovas.

Galvojate, kad išprotėjau išsakydamas tokius teiginius. Galvojate, kad kalbu apie Rusiją ar kitas nedemokratines valstybes. Ne. Galvoje turiu net labai demokratiškas ir laisvas šalis. Kalbu apie požiūrį, gajų Didžiojoje Britanijoje.

Jungtinės Karalystės žvalgybų agentūrų vidaus saugumo tarnybos yra parengusios instrukcijas pareigūnams, kaip elgtis sutikus žurnalistą. Jose rašoma, kad atpažinus žurnalistą, reikia pradėti urgzti, o jeigu žurnalistas įkyriai uždavinėja klausimus, reikia jį kandžioti. Aišku, kad juokauju. Tačiau instrukcijose tikrai rašoma panašiai. Nurodoma, kad žurnalistų reikia saugotis. Bendraujant su jais, reikia būti itin budriems, nes žurnalistai sieks visomis įmanomomis priemonėmis išgauti informaciją. Po kiekvieno kontakto su žurnalistu pareigūnas privalo informuoti savo tiesioginį viršininką, aprašyti kada, kur, su kuo, kaip, kodėl ir t. t.

Buvusio JAV Nacionalinio saugumo agentūros darbuotojo Edwardo Snowdeno atskleistuose slaptuose britų žvalgybos agentūros GCHQ dokumentuose yra rašoma, kad ji rinko informaciją apie žymiausių pasaulio žiniasklaidos organizacijų, tokių kaip BBC ir „The New York Times“, žurnalistus. GCHQ perėmė dešimtis tūkstančių žurnalistų elektroninių laiškų. Visus juos išsaugojo ir įkėlė į duomenų bazę, prie kurios gali prieiti kiekvienas žvalgybos agentūros darbuotojas, turintis leidimą dirbti su slapta informacija.

Slaptuose žvalgybos dokumentuose žurnalistai, ypač tiriamosios žurnalistikos atstovai, yra priskiriami prie grėsmių nacionaliniam saugumui. Kartu su teroristais, užsienio žvalgybininkais, nusikalstamo pasaulio atstovais bei programišiais jie stovi vienoje eilėje. Pagal britų žvalgybos agentūros vidaus vertinimo grėsmių skalę, žurnalistai patenka tarp teroristų ir programišių.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Maryte       2015-02-4 18:21

Mane zavi mintis, kad aplink tiek snipu. Kalbama, ties mumis kryziuojasi pietu siaures bei rytu-vakaru kryptys, veikia didele logistika. Bet kodel manes niekada nesnipineja? Kodel nepakviecia myletis, kaip kad Tamsta viltingai nuteikiate paskutiniajame straipsnyje apie totalu kgbistu isplitima? Kodel tik ponas K.Girnius saugumieciu buna ispetas vengti grazuoliu, rytais begiojanciu po miesta? Visur vieni nuobodos, kuriems terupi cepelinai, o ne zvalgybine medziaga. Neberadau dar paskaityti straipsnio apie agenta, lenkams ilgai tiekusi ismisla vietoj tikru duomenu. Primine girdeta istorija—tarybiniais metais ligonineje dirbo jauna laborante.Ji tingedavo naktimis paimti ir istirti krauja,tai kartais parasydavo is akies.Neblogai sekesi, tik viena mociute eme ir numire. Zmogaus nebera, o gydytojas tvarkingai gauna tyrymus. Negalejo lenkai taip apsikvailinti ir sitiek laiko pramiegoti salia mirusios mociutes. O jeigu isikomponavo treciasis asmuo ir “geranoriskai” ispejo mergina? O jeigu gydytojui prideti papildoma interesa? O jeigu jeigu? Pradziai priskaiciavau bent devynias derlingas variacijas. Buvo cia kazkas daugiau, islis begant laikui.

ruta       2015-02-1 10:02

Kadangi etika ir morale ne sio pasaulio dimensija , tai ir turime , ka turime .

raigerdas teisus       2015-01-31 22:40

visada buvo ir bus blogiukų.
vieni blogiukai Lietuvoje sėdi kalėjimuose, o dauguma blogiukų - kolaborantų - komunistų ir kgbistų - teisėsaugoje ir valdžioje.
todėl Lietuvoje ir nėra normalaus ir teisingo gyvenimo.

Raigerdas        2015-01-31 21:39

Visai neblogas straipsnis, o pabaiga tai tikrai labai nebloga:“Visuomenė susiduria su amžina dilema. Kas yra svarbiau – ar visuomenės saugumas, ar žodžio laisvė? Rasti balansą tarp dviejų vertybių – itin sudėtinga. Suteikus daugiau galių žvalgybos agentūroms, jos pradeda piktnaudžiauti, sekti nekaltus žmones, kištis į jų gyvenimą. Suteikus neribotą žodžio laisvę žurnalistams, jie pradeda nesiskaityti su etika, įžeidinėja atskiras visuomenės grupes, jų vertybes, religiją, tyčiojasi iš jų. Procesas, kurį nuolat reikia stebėti ir tramdyti”.
Bet reikalas yra tame, kad žmones tiesiog nori pripratinti prie tokio chaoso. Ir visuomenė yra įtikinėjama, kad čia nieko nepadarysi. O kaip yra iš tikrųjų? Iš tikrųjų, dauguma žmonių, dirbančių valstybinėse institucijose yra suinteresuoti dirbti normaliai. Problema yra tame, kad niekas neskaičiuoja, kiek yra tokių keistų žurnalistų, kurie spjauna į etiką. Tas pats yra ir žvalgybos sistemose. Sugrįžkime į mokyklos laikus ir prisiminkime: kiek buvo klasėje tokių, kurie pastoviai kurstė ką nors sugadinti, pažeisti, pažaisti kortomis, pašaudyti ragatkėmis ir netgi pataikyti kokiai nors mergaitei į akį, kad liktų žvaira? Jų būdavo apie 4-5-6 kiekvienoje klasėje. Jų visada būdavo mažuma. Ir štai šita į pamišimą linkusį mažuma terorizuoja visą klasę. Panašiai yra ir su žurnalistais, ir su žvalgybinėmis institucijomis, tas pats yra ir versle, ir TV, ir teatre. Ir niekas nekreipia dėmesio į šitą destruktyvią mažumą, kuri sugadins bet ką, ką tik jūs nesukurtumėte. Faktiškai tai yra personalo skyriaus atsakomybė. Bet būtent šitas skyrius ir nevykdo savo tikrųjų funkcijų. Ir iš kitos pusės paėmus, koks pelnas yra gaunamas iš tokios į chaosą patekusios visuomenės? Maksimalus pelnas, tiesiog milžiniškas. O ar būtų gaunami tokie milžiniški pelnai, jeigu būtų tvarkinga visuomenė? Ne, nes tada maksimalus pelnas patektų į tvarkingos visuomenės rankas. Žurnalistai yra vieni iš tų, kurie darbuojasi tame fronte, kad visuomenė patirtų kuo daugiau chaoso. Jie iš to gyvena, o visuomenė dėl chaoso tampa susipriešinusi ir šiek tiek pamišusi, kas ir domina multi-milijardines kompanijas. 

Antanas       2015-01-31 21:38

Yra taisyklės kaip “apsiginti” ir kaip bendrauti su žurnalistais. Jos labai paprastos, bet galima bet kurį žurnalistą “vedžioti” už nosies ir per tą “vedžiojimą” už nosies po kiek laiko parodyti ir tikrą nosį. Stebint Lietuvos institucijų atstovus spaudai, ar kai kuriuos patarėjus atrodo kaip pagal pažintis ar giminystę darbuojasi tik sudarydami žurnalistams dar daugiau “šaršalo”. Pvz. kad ir paslapties nutekinimo iš Prezidentūros ir po to sekusio teismo? Taip viskas neprofesionaliai mano požiūriu kaip turguje.

tik ne Lietuvoje       2015-01-31 20:31

žurnalistai - tie patys kompartijos šuniukai, kaip ir teisėjūkščiai, prokurorčikai, komisarčikai - tik žemesnio rango ir blogesnės veislės.


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.