Kastytis Braziulis. Užburtas ratas

Tiesos.lt siūlo   2014 m. spalio 1 d. 15:56

10     

    

Kastytis Braziulis. Užburtas ratas

Alfa.lt

Nupirkime politikus kartu su jų partijomis ir priverskime juos dirbti visuomenės labui. Kodėl mes, visuomenės nariai, taip negalime padaryti, taip negalime pasielgti? Kodėl verslas sugeba paveikti politikus, priversti juos dirbti jų interesams, o mes – ne? Nejaugi mes už juos kvailesni?

Mūsų politikai dirba dėl akių. Didelis darbas yra dirbamas tik tam, kad sudarytų vaizdą, jog valdžia dirba visuomenei, ja rūpinasi, kad kažką daro, stengiasi, apie ją galvoja. Spektaklį mes matome kasdien – ir spaudoje, ir televizijoje, ir radijuje. Su realiais darbais ir realiais rezultatais šis darbas nieko bendro neturi.

Mūsų politikai dirba dėl rinkėjų. Prieš visus rinkimus politikai stipriai suaktyvėja, tampa labai energingi, pradeda rūpintis rinkėjais, žadėti jiems aukso kalnus, važiuoja pas juos į namus, veža jiems dovanas ir dovanėles jų vaikams. Politikai neriasi iš kailio, kad tik gautų rinkėjo balsą, kad tik už jį pabalsuotų.

Mūsų politikai dirba dėl asmeninio intereso. Tai yra faktas kaip blynas. Jie dirba tik dėl asmeninio intereso. Kas greičiau ir labiau tą interesą patenkins, tam ir dirbs politikas. Kol kas šiose lenktynėse laimi ne visuomenė, bet verslas. Verslas žino, kaip dirbti. Jis turi pinigų, žinių, aiškiai suvokia, ko nori ir ko siekia, bei žino, pagal kokias žaidimo taisykles žaisti. Jis pats kartu su politikais tas žaidimo taisykles kuria.

Kokį turime rezultatą iš tokios politikų veiklos? Kokią Lietuvą pastatėme per jos nepriklausomybės metus?

Įstatymų bazėje ir ypatingai mokesčių sistemoje vyrauja visiškas chaosas. Nėra jokios sistemos. Nėra jokio aiškumo. Taip nutiko dėl to, kad politikai nuolat tenkino verslo užgaidas, nesigilindami į bendrą kontekstą, bendrą vaizdą, nekurdami aiškios, skaidrios ir visiems suprantamos sistemos. Tuščia vieta niekada nebūna tuščia. Jeigu valstybei mokesčių nesumoka verslas, juos sumoka žmonės. Mokesčių mokėtojai kompensuoja pinigų stygių.

Jeigu politikų veikloje atsiranda kažkokia strategija, sistema, vystymosi planas, taip nutinka dėl privataus intereso. Verslininkas nukėlė politiką nuo šiltos krosnies, įdavė į rankas parengtus įstatymus ar jų pataisas, pažadėjo jam ir jo partijai didelį atlygį ir įsuko reikalus. Verslininkas privertė dirbti politiką, kuris pradeda suktis, galvoti, diskutuoti, svarstyti, posėdžiauti, aiškinti strategijos privalumus visuomenei ir kitaip projektą stumti. Politikas pradeda tikrąja ta žodžio prasme dirbti. Rodos, pagaliau judėsime į priekį. Tačiau, į valdžią atėjus kitiems politikams, visos iki tol egzistavusios strategijos, įgyvendinti planai yra atšaukiami ir vietoj jų kuriamos bei įgyvendinamos kitos strategijos bei projektai. Vieni politikai skaido monopolijas, kiti politikai jas kuria. Naudą iš šių nesibaigiančių reformų turi tik politikai ir verslas. Kiekviena reforma energetikos sektoriuje mokesčių mokėtojui kainuoja apie 250 mln. litų. Kiekviena reforma energetikos srityje didina energetikos išteklių kainas, kelia mokesčius ir užkrauna ant ir taip vos kvėpuoti galinčių mokesčių mokėtojų kupros papildomą naštą.

Lietuva tapo didžiausia Europos Sąjungoje emigrante. Šioje srityje pasiekėme aukščiausią rezultatą. Per nepriklausomybės metus iš mūsų valstybės išvažiavo 788 tūkst. jaunų, sveikų ir stiprių žmonių. Ir jie vis dar išvažinėja. Dar truputis, ir Lietuvos neliks.

Lietuvoje vidurinioji klasė ne auga, o siaurėja. Siaurėja, kol visiškai susiaurės ir išnyks. Nežinau tikslių duomenų, tačiau galiu drąsiai teigti, kad Lietuvos vidurinioji klasė yra tokia maža, kad ją įžiūrėti gali tik per mikroskopą. Kiekvienoje valstybėje vidurinioji klasė yra valstybės gerovės ir klestėjimo rodiklis. Kuo didesnė vidurinioji klasė, tuo stipresnė ir turtingesnė valstybė. Pažvelkite į save ir atsakykite į klausimą: ar jūs priklausote šiam visuomenės sluoksniui?

Vertinkite save ar savo šeimą pagal šiuos kriterijus. Viduriniosios klasės atstovas nesuka galvos, kaip patenkinti pagrindinius poreikius. Jis užeina į parduotuvę ir perką tą maistą, kuris jam patinka. Jis neriboja savęs ir nežiūri į kainų skirtumą. Mėnesio gale atstovas nesusiduria su finansiniais trūkumais. Jis uždirba tiek pinigų, kad jų jam užtenka pramogoms, kelionėms į užsienį, santaupoms ir panašiai. Viduriniosios klasės atstovas gyvena oriai ir negalvoja, kaip ir iš ko pragyventi.

Skurdas Lietuvoje klesti. Daugiau kaip 600 tūkst. žmonių gyvena žemiau skurdo ribos. Jie be valstybės pagalbos, pašalpų, labdarų negali išgyventi. Šioje srityje esame pasiekę aukštumas ir galime „didžiuotis“. Mūsų nė trijų milijonų nėra, o iš jų vos ne milijonas skurdžių ir vos ne milijonas emigrantų.

Mūsų valstybės skola siekia 60 mlrd. litų. Kiekvienas Lietuvos gyventojas yra skolingas beveik 20 tūkst. litų. Jei mano šeima susideda iš keturių asmenų, tai aš, kaip šeimos galva, esu skolingas 80 tūkst. litų, ir šeimos skola vis dar auga ir auga. Susipažinkite su šiais grėsmingais ir nuolat didėjančiais skaičiais ČIA.

Štai kokį rezultatą mūsų politikai pasiekė. Štai kokią Lietuvą jie sukūrė. Tam, kad geriau suprastume, kokia kryptimi judame ir kokiame lygyje esame, palyginsiu Lietuvos ir Vokietijos rodiklius. Lietuvos minimalus atlygis nuo š. m. spalio 1 dienos bus 6,28 litai per valandą. Vokietijos nuo 2015 metų sausio 1 dienos – 29,32 litai. Lietuvos minimali alga per mėnesį (160 val.) yra 1004,64 lt. Vokietijos – 4696,00 lt. Ar jaučiate skirtumą, gerbiamieji?

Pateiksiu juokingą, tačiau realybei atitinkantį pasiūlymą. Kodėl kiti, turiu omeny verslininkus, interesų grupes, gali veikti politikus ir versti juos dirbti, o mes – visuomenė – negalime? Jeigu politikai sukūrė tokias žaidimo taisykles, tai ir mes žaiskime pagal jas. Jeigu tokia yra tikrovė, tai ir elkimės tikroviškai.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

D.M.       2014-10-3 10:56

Straipsnio autorius teisius, tik pastaba dėl piliečių/visuomenės lėšų organizacijos funkcionavimui: šis tautos darinys pats turėtų valdyti (ar dalyvauti valdant) mūsų visų pinigus, skiriamus politikų  (gal ir valstybės įstaigų) darbo apmokėjimui- pagal rezultatus viešo gėrio naudai (kas visai atitiktų politikų ir verslo tarpusavio žaidimo taisykles: padaryk -sumokėsiu; nėra rezultato-nėra užmokesčio, tik minimalus avansas).Žmonės ir taip išlaiko per didelį biudžetinių įstaigų aparatą, tad papildomai lėšų iš jų reikalauti nelabai derėtų. Esmė tame, kaip priversti, už mokesčių mokėtojų mokamas algas, politikus ir valstybės įstaigas vykdyti Konstitucines nuostatas, t.y. TARNAUTI ŽMONĖMS (kitaip “užburtas ratas” klestės).

Kaip tai kodėl?       2014-10-2 10:44

O todėl,kad vos visuomenė pradeda bruzdėti,yra apstaugiama runkeliais,griaunančiais atseit teisinės ir demokratinės valstybės pamatus.Rusai puola!,-pasigirsta iš atvirai prorusiškų politikų,arba iš “patriotų”,kurių veiksmų 90% rezultato kaip tik ir atitinka Rusijos interesus,nors viešai “patriotai” mušasi į krūtinę,kad narsiai kovoja prieš Rusijos įtaką.Paskutinis įtartiniausias tokių “patriotų” pavyzdys-“Liberalų sąjūdis”.
Be savos Aikštės ir Lietuvoje nieko nebus.NATO ir ES pats laikas daug griežčiau pasižiūrėti į vietinius valdžiažmogius,užuot atlaidžiai besišypsant šlamšti jų kabinamus makaronus ir viską lengva ranka nurašyti “jaunos demokratijos” nebrandumo ligoms.

Kritikas Pikčiurna       2014-10-2 10:17

Į retorinį klausimą, kodėl interesų grupės gali veikti politikus ir versti juos dirbti, o visuomenė - negali, yra du galimi atsakymai:
1. Visuomenė neturi bendrų interesų.
2. Ten kur Jonas traukia į vieną pusę, Birutė ar Antanas traukia į kitą, ir jų atstojamoji lygi nuliui, nors nuo įtampos net raumenys dreba, braška kaulai ir norisi iš skausmo rėkti…
O tai reiškia, kad nėra visuomenės, yra tik minia INDIVIDŲ, kovojančių kiekvienas su kitu.
Interesų grupės tam ir buriasi į klanus, partijas ar kitokius darinius, kad turėtų ir gintų savo interesus. Minia kitų bendrų interesų neturi, tik plaukti pasroviui, o kai bendrą interesą randa, jau pradeda tapti visuomene ir galinga jėga.
Tai kas esi, skaitytojau, politinių vėjų mėtomas šapelis minios jūroje, ar protingas žmogus, su kitais savo darbais aktyviai siekiantis bendrų tikslų?
Ką padarei dėl jų?

ruta       2014-10-2 9:10

Vienu is pagrindiniu subrendusios samones mechanizmu , yra kritinis mastimas .
Uztektu iseiti su demonstracija , tai zemiau skurdo , pilieciu dalei /600 000/, ir korupcine valdzia begtu dirbti viesam interesui , net padurkus pasiraitojus!
Bet dauguma pratusi prasyti valdzios malones , o nereikalauti , pagal Konstitucija, savo teisiu vykdymo .Dar yra laikas pareikalauti Konstitucijos vykdymo !Vienas is punktu , tai socialinis teisingumas .Jeigu politikai sugeba sukurti gerove TIK sau , savo biciuliams , tai reikia , kad jie solidarizuotusi su Tauta ir bandytu isgyventi is minimumo ...

AČIŪ       2014-10-2 6:32

DĖJA, TAIP SURUNKELINTA TAUTA.

Taigi       2014-10-1 21:02

Šiandien skubėjau pas viršininką su ataskaitą ir pakliuvau po buldozeriu, sveikas liko tik jo man dovanotas tušinukas.

Parazittų krachas       2014-10-1 20:06

Kuo blogiau ,tuo geriau.
Aš žinau,kad Motina Gamta ras išeitį.
Tegul valstybiniai parazitai viską suryja ,parduoda ir praskolina.Tada nužvelgs viską aplinkui ir ištars ,apimti nevilties:“Dabar jau pyzz diets”.

okupacijos palikimas       2014-10-1 19:54

ateizmas, įdiegtos rusiškos vertybė: nedirbk, bet vok ir meluok ir kyšius nešk - gerai gyvensi.
dar 30-40 metų - išmirs komuniagos, jų vaikai ne tokie gyvuliai gal bus - ir gyvens Lietuva, jei iki to laiko komunistai nesugriauž

kacius       2014-10-1 18:18

” Kodėl verslas sugeba paveikti politikus, priversti juos dirbti jų interesams, o mes – ne?”
Tai, kas sugeba paveikti politikus, nebegalime vadinti verslu, reikia kito žodžio.

Jule       2014-10-1 17:05

Ir kas gali irodyti, jog autorius neteisus?


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.