Nerasta rubrikos

Kastytis Braziulis. Taip Reikia. Tokia yra Tvarka.

Tiesos.lt redakcija   2015 m. rugpjūčio 20 d. 21:52

22     

    

Kastytis Braziulis. Taip Reikia. Tokia yra Tvarka.

Nusprendžiau pasinaudoti banko paslaugomis ir pervesti kelis šimtus eurų savo vaikui, kuris studijuoja užsienyje. Paėmiau iš taupyklos, net tokio žodžio kompiuteris neleidžia parašyti, kai parašau taupykla, tai man ištaiso į tupykla, visiškai kontroliuoti pradėjo, pagalvojau, net ir tai ką rašau. Tačiau grįžkime prie temos.

Paėmiau tuos kelis šimtelius ir einu į banką. Stoviu eilėje, nosį krapštinėju, laukiu. Paskaitau reklaminius stendus ant banko sienų, perskaitau žinias žinių portaluose, apžiūrėjau laukiančiuosius, pasvajojau. Galų gale sulaukiau savo eilės numerio.

Prieinu prie gražios ir maloniai besišypsančios banko merginos. Ji šypsosi, žiūri į akis ir klausia:
– Ko norite, ponuli?

– Noriu kelis šimtelius eurukų vaikui pervesti, – būdamas geros nuotaikos, patenkintas atsakiau.

– Grynais?

– O, taip. Nejaugi purvinais?!

– Gerai, sėskitės. Imkite į rankas klausimyną ir pildykite.

– Akinius namuose palikau, nematau, kas parašyta mažytėmis raidėmis, kur ką rašyti reikia ir dėl ko pasirašyti.

Sutarėm, kad ji skaitys, o aš atsakinėsiu. Ji užrašys, o aš pasirašysiu.

Tardymas prasidėjo.

Pirmas klausimas.

– Koks vardas, pavardė, gimimo vieta, asmens kodas?

– O kam jums mano gimimo vieta? Juk aš tik kelis šimtukus noriu pervesti savo sąžiningai uždirbtų pinigų?

Taip reikia, tokia tvarka.

Antras klausimas.

– Duokite man tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Paduodu, kažką iš jo nurašo, kažką skaito, apžiūrinėja iš visų pusių – pasižiūri tai į mane, tai į dokumentą.

Trečias klausimas.

– Jūsų gyvenamosios vietos tikslus adresas? Netinka jūsų draugų, darbovietės ar tėvų. Reikia jūsų konkretaus adreso.

– O kam? Aš juk atėjau tik pinigų pervesti? Kam jums reikalingas mano adresas?

– Taip reikia, tokia tvarka.

– Gerai.

Ketvirtas klausimas.

– Kokia jūsų pilietybė? Išvardinkite visas, o jei nei vienos neturite, tai parašykite, kur ir kokius laikinus ar nuolatinius leidimus turite gyventi.

– Turiu tik vieną, lietuvišką, kol kas, – atsakiau.

Jau pradėjo nerimauti. Kas gi čia vyksta?

Penktas klausimas.

– Ar dar daug liko klausimų? Laiko visai neturiu. Prasėdėjau valandėlę belaukdamas šaukimo, dabar čia…

– Dar neįpusėjome, – sako graži, besišypsanti banko mergaitė.

Penktas klausimas.

– Išvardinkite visus savo (namų, darbo, mobilaus telefono) numerius ir pasakykite tikslų elektroninio pašto adresą.

Išvardijau. Pradėjau žvalgytis. Gal jau kas nors su antrankiais už kampo stovi ir tik laukia komandos čiupt mane. Ką daryt, galvoju. Kaip čia man elgtis?

Šeštas klausimas:

– Pasakykite kuo užsiimate, kur dirbate, ką dirbate? Gal verslininkas esate? Gal pensininkas esate? O gal bedarbis? Kokias pareigas užimate? Ar jūsų veikla yra susijusi su brangakmeniais, tauriaisiais metalais, meno kūriniais, o gal susijusi su advokatais?

– Nesąmonė. Kokie kvaili klausimai? Aš esu laisvas pilietis. Gyvenu demokratinėje ir laisvoje šalyje. Aš nusikaltimų nedarau, žmonių nežudau ir nesprogdinu, pinigų neplaunu. Aš prieš nusikaltimus. Nenoriu atsakinėti į jūsų klausimus. Jie yra pertekliniai, – pradėjau prieštarauti, bandžiau ginti savo teises. Juk laisvę ir nepriklausomybę iškovojome jau seniai!

– Jei jūs nenorite atsakyti į klausimus, tai mes nepervesime jūsų vaikui jūsų pinigų. Jūs turite pasirinkimą: arba sąžiningai atsakote į klausimus, arba paliekate vaiką be pinigų, – ramiu balsu atsakė man graži, gražiai besišypsanti banko mergina.

– Kaip tai?..

– Taip reikia. Tokia tvarka, – nespėjus man minties užbaigti atsakė man maloniai besišypsanti mergina.

– Tai tęsime toliau, ar ne? – paklausė ji.

Ar aš turiu pasirinkimą, pagalvojau. Juk man svarbu, kad vaikas būtų sotus. Pasvėriau už ir prieš. Vaikai yra svarbiausias dalykas šiame gyvenime. Tiek to. Pakentėsiu. 

– Tęskime, – atsakiau.

Septintas klausimas.

– Koks jūsų pajamų šaltinis? Atlyginimas, santaupos, pensija, palikimas, nekilnojamojo turto pardavimas?

– Pensija, mano pajamų šaltinis, P E N S I J A, – tyliai, pabrėždamas paskutinio žodžio kiekvieną raidę sumurmėjau sau po nosimi.

Aštuntas klausimas.

– Iš kokių valstybių ir į kokias valstybes bus pervedami pinigai?

– Taigi jau sakiau, kad į Didžiąją Britaniją. Nejaugi jūs negirdėjote ir nematote. Adresą ir sąskaitą ant lapelio surašiau.

– Matau, tačiau noriu žinoti apie kitus – būsimus – jūsų pervedimus.

– Jokių kitų pervedimų tikrai per jūsų banką nebus.

Devintas klausimas.

– Pasakykite man, prašau, visas jūsų turimas sąskaitas Lietuvos ir užsienio bankuose?

– Aš tik pinigus pervesti noriu, – bandžiau dar truputėlį, nors truputėlį pasispardyti, paprieštarauti, nors supratau, kad ji yra nė prie ko – jei nepatinka, eik iš kur atėjęs.

Ji kaip zombis bejausmė ar šaltas automatas uždavinėjo klausimus ir gražiai šypsojosi. Visi prieštaravimai kaip žirniai į sieną atsimušdavo. Matyt, įpratusi, užsiauginusi storą odą. Be ji juk tikrai nė prie ko, pagalvojau.

– Kitų sąskaitų neturiu, nors bankai labai vilioja jas turėti.

Dešimtas klausimas.

– Ar planuojate atlikti grynųjų pinigų operacijas (įmokėti juos, paimti juos iš sąskaitos, keisti valiutą)? Jei planuojate, tai nurodykite grynųjų pinigų apyvartą – ar 1000 eurų, ar 10 000 ar 50 000 eurų? Taip pat nurodykite planuojamų mėnesio pinigų apyvartą – gal 10 000, o gal 50 000 eurų?

– Jūs baigiate mane išvesti iš proto. Mano mėnesio apyvarta yra keli šimtai eurų, o jūs kalbate apie tūkstančius! Iš kur tokie pinigai? Ir kas tokius nesąmoningus klausimus sugalvojo? Kodėl turiu į juos atsakinėti? Kodėl jie, tie, kurie klausimus sugalvojo, tyčiojasi iš manęs? – eilinį kartą pratrūkau.

– Tokia tvarka, taip reikia, – atsakė graži, maloniai besišypsanti banko mergina.

Vienuoliktas klausimas. Mergina atidžiai pažiūrėjo į mane, matyt įvertino būseną, truputį pasitraukė toliau nuo stalo ir paklausė.

– Jūs ar jūsų artimieji šeimos nariai ar artimi pagalbininkai eina ar ne anksčiau negu prieš vienus metus ėjo svarbias viešąsias pareigas Lietuvos Respublikoje, Europos Sąjungoje, tarptautinės ar užsienio valstybių institucijose?

– O, Viešpatie gailestingasis, – susiėmiau už galvos.

– Jei taip, – toliau vardijo graži banko mergina, – tai nurodykite tikslias einamas pareigas, giminystės ar kitą ryšį su politikoje dalyvaujančiu asmeniu. Jis gali būti valstybės vadovas, vyriausybės vadovas, ministras, viceministras arba ministro pavaduotojas, valstybės sekretorius, parlamento, vyriausybės arba ministerijos kancleris Aukščiausiojo Teismo, Konstitucinio Teismo ar kitos aukščiausiosios teisminės institucijos, kurių sprendimai negali būti skundžiami, narys, parlamento narys, Lietuvos auditorių rūmų valdymo organo ar centrinio banko valdybos narys, ambasadorius, laikinasis reikalų patikėtinis ar aukšto rango ginkluotųjų pajėgų karininkas, valstybės valdomos įmonės valdymo ar priežiūros organo narys, tarptautinės tarpvyriausybinės organizacijos vadovas, jo pavaduotojas, valdymo ar priežiūros organo narys politinės partijos vadovas, jo pavaduotojas, valdymo organo narys.

Išsigandau.

– Žinote ką? Jūs norite sužinoti, ar mano pinigai yra švarūs? Ar aš nesu teroristas? O gal plaunu pinigus? Tai kodėl jūs klausiate manęs apie mano ryšius su politikoje dalyvaujančiais asmenimis? Juk jie ne teroristai ar nusikaltėliai! O gal aš klystu?

– Taip reikia. Tokia yra tvarka, – atsakė man besišypsanti banko mergina ir pridūrė: – Jūsų teisė rinktis, ponuli.

– Giminių tarp nusikaltėlių, taip kaip juos supranta bankas, neturiu, – atsakiau tvirtu balsu.

Tardymas, tikrąja ta žodžio prasme, vyko aukščiausiu lygiu. Atsakyk arba tavo pinigų vaikas negaus. Patylėjau, pagalvojau, atsistojau ir išėjau. Radau kitą ir paprastesnį būdą, kaip pervesti (perduoti) SAVO kelis šimtus sąžiningai uždirbtų eurų SAVO studijuojančiam vaikui.

Na, ir valstybė, na, ir užspaudė – bankus pavertė tardymo, stebėsenos ir persekiojimo tarnyba. Dabar valdžia aiškina, kad grynieji pinigai yra grėsmė valstybei. Jų reikia kuo greičiau atsisakyti. Matyt, tam, kad visiškai perimtų žmonių kontrolę. Pasakyk viską apie save, o jei ne, tai savo pinigus matysi kaip savo ausis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kas mus valdo?       2015-08-22 4:25

Mus valdo komunisyinė KGBistinė šutvė. Kam dar ne aišku?

K.B.       2015-08-21 15:27

Klausimynas visoms finansinėms institucijoms (bankams, kredito unijoms)yra parengtas Lietuvos banko, kuris rėmėsi pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos įstatymu. Tačiau, ar mes visi esame teroristai, kad kiekvieną kartą privalome atsakyti į perteklinius klausimus????? O gal valdžia mus jais įtaria???? O gal valdžia, paprasčiausiai, naudojasi proga po skambia kovos su terorizmu vėliava, dar labiau kontroliuoti žmones, sekti, šniukštinėti ką jie daro, kištis į jų gyvenimus, jei reikia neleisti naudotis pinigais, užblokuoti juos ir taip toliau ir panašiai.

dėl kredito unijų       2015-08-21 15:20

Pavasarį teko vienoje tvarkytis taupomąjį indėlį ir teko pildyti tokią pat anketą.
Į savo pastabą, kad klausimai pertekliniai, gavau labai panašų atsakymą

Durnioams runkeliams       2015-08-21 15:08

GGGGGGBaikin rinkti konservus, liberastus, socdemus jeigu norit gyventi kaip kitos pasaulio šalys?

Letas Palmaitis       2015-08-21 13:06

Tai ir yra DEMOKRATINĖ šalis, be reikalo čia kažkas piktinasi. Demokratiškai išrinkta valdžia pagal demokratiškai nustatytas taisykles daro tai, kas daroma ir Pačioje Demokratijos Tvirtovėje JAV, kurioje net fermeriai privalo sodinti ir auginti tik pagal Montano ar kokio nors dar kito tiesa įtvirtinto šūdo taisykles, o taisyklės vis labiau tobulinamos, nes tik balsų dauguma nustato, kas yra tiesa, kas privalo būti ir ko neprivalo būti. Taisyklės jau nepalyginti tobulesnės nei SSSR.
Orvelinėje tikrovėje bankas yra viena iš svarbiausių kiekvieno “piliečio” (globalizmo lagerininko) represinės kontrolės priemonių. Tai KGB praktikoje.
Jei žmogus nori išlikti, pats laikas imtis masinių regioninių protestų pradedant nuo EP 2006/24/EC direktyvos atšaukimo ir atsisakymo nuo privalomos procentinės bankininkystės bei jos kontrolės.
Ryt jau vėlu: elektroninio konclagerio vartai užsidaro visiems laikais (tiesa, ne visiems: laimei, tik iki Armagedono! Maranata!)

ko cia stebites?       2015-08-21 13:02

Ir konentatoriai taip pat yra kontroliuojami!Pamastykite labiau ir suprasite kas ir kode vykdo tokia zmoniu kontrole???

grumstas       2015-08-21 12:55

Bankams viskas galima, ypač skandinaviškiems, ypač panelės Gzybovskos ir jos bankinio favorito numylėtiems ir proteguotiems.Už tai ir unijas spaudžia kaip beišmanydami. O jeigu viešai užklausi šių politikų  apie tokius perteklinius klausimus , tau mandagiai paaiškins ,kad vykdo ES direktyvų nurodymus.Kad kovoja prieš tarptautinį terorizmą. Žmogaus teisės prisimenamos tik tiek ir tik tada ,kai politikieriams reikia jūsų rinkiminio balso…po to drožkite kur norite , netrukdykite jiems gyventi patogiai.

Manau,       2015-08-21 12:03

kad šitas ubagas iš Nemenčinės, laimėjęs “žalią kortą”, nūnai pamokslauja iš Floridos konteinerio.

Frank Kruk Sr.       2015-08-21 11:47

Baikit lazdavot zemliaką, litovcai!
Mes čia ant Amerikos geriau žinom, kaip gyventi, pas mumi demokracija.

Žmonės prisitaikys.       2015-08-21 11:29

Neis į bankus.

Praeivis       2015-08-21 11:28

Aha, tas senjoras-vyresnysis myželis tai civilizuotas. Pažiūrėjus į nuotrauką, turi ir feisą buką. Kur jau ten Lietuvos runkeliam…

Myželiui       2015-08-21 10:29

VladMyželis, pats būdamas nelietuviu, tikėjosi jog lietuviai taps civilizuoti. Gavosi šnypštas. Laukiam, ponuli, atvykstant Lietuvon. Imkis čia tvarką įvedinėti. Bepigu sėdint užatlantėj kiekvieną sykį skalyti kaip šunyčiui, beginant polikarpovnos ir Co įvestą tvarką. Niekam čia nesi įdomus, pas delfius keliauk, gerbiamas būsi…

Beta       2015-08-21 10:24

Unijus teisus,  reikia kuo daugiau naudotis unijų paslaugomis.  Švedai jau visai suįžūlėjo.

Beta       2015-08-21 10:17

Čia gi vyko anketavimas. Kuris tikrai demokratinėje valstybėje yra neprivalomas, bet savanoriškas dalykas. Savo padėtimi piktnaudžiavo arba ta banko pana, arba pats bankas, davęs darbuotojams tokius nurodymus. Įdomu koks tai bankas buvo?

Unijus       2015-08-21 10:11

Lietuvoje egzistuoja kredito unijos į kurias jūs neinate.tokią operaciją jums būtų atlikę per 5 min.(įskaitant laukimą eilėje) bei nebūtumėte gavęs nė vieno idiotiško klausimo + jūsų sumokėtas komisinis mokestis tikrai būtų likęs Lietuvoje. bet ne, visi atkakliai veržiatės į bankus, stovite eilėse, atsakinėjate į durnus klausimus. Visi laisvi savo pasirinkime

o Marija su visais Juozapais       2015-08-21 9:32
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
skaitytoja       2015-08-21 9:32

Kaip supratau, tai buvo skandinaviskas bankas, tuomet reikia kreiptis i Siauliu banka, gal ten tvarka geresne arba pasinaudoti http://www.transfergo.com paslaugomis, pavedima padarysite, pasinaudoje internetine bankininkyste, pinigus vaikas gaus kita darbo diena ir jokiu klausimynu

Va, teisingai ruta       2015-08-21 7:52

Jie ir savivaliauja už tai, kad mes jiems leidžiam. Reikia vyti visokias grybauskaites dirbančias europai, o ne Lietuvai, visus konservus, liberastus, socdemus parsidavėlius bankams. Kol sėdės tokie niekšai prie lovio tvarkos niekada nebus. Runkeliams ateis visiškas galas. Mus valdo masonai.

Vlad Mazeli Sr.       2015-08-21 7:45

Ar kartais nesi banko darbuotojas ar net banko vadovas, kad rašinėji tokį debilišką rašinį (komentarą). Gerbiamas braziulis čia atkreipė visų rūnkelių dėmesį, kasd su tokiais bankais niekada netorėtų reikalų. Gaila, kad Braziulis nepasakė kokiame tai banke tokie apsurdiški ir visiškai neraikalingi dalykai vykstą. Jau geriau laikyti pinigus kojinėje negu tokiame suši… banke.

ruta       2015-08-21 7:09

Lietuvos valdzia , kaip visada , bega pirma traukinio .Tai net neperskaicius pirma pasiraso ES Konstitucija / kurios turinys daugiau netenkino nei vienos valstybes /, tai atsisako Lito , kai euras braska visom prasmem , tai pamokslauja Graikijai , pati tupinti tokiame paciame mesle , tai taip suverze mokesciais piliecius , kad tapome savizudybiu pirmunais , pirmaujame ir trumpo gyvenimo rodikliais irskurdu ..
Politikai , valdzia savivaliaus tiek , kiek MES jai leisime !

čipsų reikia į smegenis       2015-08-21 5:17

kiekvienas laisvas yra įtartinas.
gal jis blogai galvoja apie komunistų nukomunizdintas lėšas ir vaikų prievartavimus?
tam reikia užkirsti kelią.
kad žinotų kieno valdžia ir teisė yra.

Floridos pianistui       2015-08-21 0:09

skaityk straipsni is naujo, avine, jei nepagavaio apie ka jis….....
Tikrai ne apie paypalus ir western union, kuriuos zino ir naudoja daugelis.

taiklios pastabos       2015-08-20 23:09

virstam policine valstybe, tik policijos funkcijas perima bankai - atrodo prašmatniau…

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

o Marija su visais Juozapais       2015-08-21 9:32

ar jie žlobdebiliai, ar mus tokiais laiko? kas per š ū d u v a?


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.