Kastytis Braziulis. Siūlau: atsisakyti ir grynųjų, ir bankų

Tiesos.lt siūlo   2015 m. rugpjūčio 6 d. 3:38

15     

    

Kastytis Braziulis. Siūlau: atsisakyti ir grynųjų, ir bankų

Alfa.lt

Įdomu, kiek grynųjų bankai sumoka, kad kuo greičiau valdžia panaikintų grynuosius ar bent stipriai apribotų atsiskaitymus jais?

Įdomu, kiek grynųjų šešėlinis verslas sumoka, kad kuo ilgiau valdžia išlaikytų grynuosius pinigus rinkoje ar bent kuo mažiau apribotų atsiskaitymą jais?

Kaip galvojate, kas daugiau grynų grynais nuneš tam, kam reikia: ar bankai, ar šešėlinės ekonomikos atstovai?

Kaip lietus iš giedro dangaus pasipylė straipsniai apie grynuosius. Visi jie pučia į vieną dūdą. Grynieji pinigai yra atgyvena. Grynieji pinigai skatina nusikalstamumą. Grynieji pinigai sudaro verslininkams ir gyventojams galimybę apgaudinėti valstybę ir nemokėti mokesčių. Grynųjų pinigų atsisakyti nori Švedija, Danija, Norvegija, o jos mums yra autoritetas. Daugelis žmonių nenaudoja grynųjų pinigų. Jie reikalingi tik beturčiams ir mažas pajamas gaunantiems gyventojams.

Kai kurie straipsniai prieina prie visiško absurdo. Grynieji pinigai yra labai pavojingi žmogaus sveikatai, nes ant jų, juose ir po jais gyvena daug bakterijų ir virusų. Įdomu, kodėl dar iki šiol nė vienas žmogus nenumirė nuo grynųjų pinigų turėjimo ir jų čiupinėjimo? Gal litai buvo švarūs, o eurai purvini?

Į šį netikėtai kilusį bumą norisi sureaguoti ir man. Mano teiginys, kurį bandysiu pagrįsti, būtų toks: atsisakyti grynųjų pinigų kol kas nereikia. Mano pasiūlymas yra toks: atsisakyti grynųjų pinigų reikia tuomet, kai valdžia sugalvos būdą, kaip atsisakyti banko kaip pinigų tarpininko, nes dabar kiekvienas esame priklausomas nuo banko ir mokame jam duoklę.

Kodėl nereikia atsisakyti grynųjų pinigų?

Pirma, kai neturi grynųjų pinigų kišenėje, tai susiduri su problemomis ir kartais gana rimtomis. Ne visur gali atsiskaityti kortele. Pavyzdžiui, Vilniaus autobusų stotyje į tualetą gali patekti tik į skylutę įmetęs 50 euro centų, tuomet grotos atsidaro ir patenkintas gali užsiimti savo skubiu reikalu. Jeigu euro centų neturi, tai, vyruk, turi rimtų problemų. Jeigu prisireikia kelias stoteles pavažiuoti autobusu ir neturi grynųjų, tai net nebandyk, nes piktieji kontrolieriai greitai tau gyvenimą išaiškins, kaulus aplamdys ir apmokestins bauda, kad maža nepasirodys. Na, o turgus, muges, amatininkų prekes užmirškite iš karto, nes jie priima tik grynuosius.

Antra, atsiskaitymas kortele skatina vartojimą. Vaikščiojate po miestą ir kišenėje nuolat nešiojatės visus savo turimus pinigus. Jeigu gavote atlyginimą, tai nemažai pinigų gana guli ten. Einate Gedimino prospektu, žiūrite į parduotuvių vitrinas ir pamatote kažką labai ypatingo ir jums reikalingo. Reikalingumas priklauso nuo žiūrėtų reklamų skaičiaus, nuo nuotaikos ir draugų, kurie panašų ar truputį blogesnį daiktą turi. Reikia jį nusipirkti, nes pinigų kortelėje yra. Perkate ir negalvojate, ar tikrai reikia jums to daikto, ar ne.

Žmogus yra silpna būtybė. Jis pasiduoda įvairiems įkalbinėjimams, klaidinimams ir viliojimams. Įsijunkite radiją, televiziją, internetą ir iš karto jus užpuola gausybė reklamos. Pirk, pirk, pirk. Žmogus ir perka. Jei baigiasi pinigai kortelėje, tai jam bankas kaipmat išduoda kreditinę kortelę. Tu tik pirk ir bankui mokėk. Žmogus nėra toks stiprus ir negali atsispirti viliojimams ir savo norams. Tuo labiau kad pinigų yra kišenėje, nereikia bėgti į namus, nes kol bėgsi, gali persigalvoti.

Trečia, grynieji pinigai padeda žmogui taupyti. Juos jauti, gali pačiupinėti, atidaręs piniginę matai, kiek jų liko, ir iš karto save sutramdai ir sudrausmini. Dalis žmonių sąmoningai grįžta prie grynųjų pinigų. Jie savaitės pradžioje išsiima iš bankomato, pavyzdžiui, 100 eurų ir juos leidžia tik būtiniausioms prekėms: maistui, kurui, pramogai. Kortelę jie palieka namuose, giliai įkišę kur nors, kad nesusigundytų ir nepasiimtų eidami į miestą. Kitą savaitę vėl pasiima tik 100 eurų ir iš jų gyvena. Tokiu būdu pripranta prie normalaus, o ne vartotojiško gyvenimo.

Kai kyla didelis noras įsigyti pamatytą prekę parduotuvėje, tai negali jos nusipirkti, nes neturi pinigų kišenėje. Norint prekę nusipirkti turi grįžti į namus, pasiimti kortelę, važiuoti į bankomatą ir išsiimti pinigų arba ją vežtis į parduotuvę ir su ja atsiskaityti. Labai daug operacijų išeina ir užima nemažai laiko. Per tą laiką gerai pagalvoji: ar prekė tau reikalinga, gal turimas senas daiktas dar ilgai tarnaus, kam atsisakyti kompiuterio, jei jis veikia ir visiškai tenkina tavo poreikius? Kam reikia atsisakyti mobiliojo telefono aparato, jei gali priimti skambučius, rašyti žinutes, naršyti internete? Per tą galvojimo ir apsisprendimo laiką suprantate, kad tas daiktas, kurio jūs be galo norėjote, degėte dėl jo aistra, jums yra visiškai nereikalingas, kad jus buvo įtraukusi kažkokia nepaaiškinama pirkimo manija. Pasiutiškas vartojimas yra psichinis asmenybės sutrikimas, kurį skatina ir puikiai išnaudoja verslas.

Ketvirta. Atsiskaitymas kortele sudaro valdžiai galimybę jus sekti. Pažiūrėjus į jūsų kasdienius atsiskaitymus ir atsiskaitymo vietas galima labai daug apie jus sužinoti. Jūs net patys neįsivaizduojate, koks yra informatyvus informacijos šaltinis atsiskaitymo kortelė. Kol nėra normaliai sureguliuoti Lietuvos įstatymai, kurie privalo ginti asmens privatų gyvenimą nuo valdžios, tol nereikia jai sudaryti galimybių dar labiau apie jus žinoti ir kištis į jūsų gyvenimą.

Penkta. Kortelės daro tave priklausomą nuo banko. Mano metų žmonės ilgus metus gyveno, dirbo be bankų. Jie net nesuko sau galvos, kas yra tie bankai ir kam jie reikalingi. Dabar kiekvienas iš mūsų turime neatsiejamą savo dalį – banką. Išlaikome jį, mokame jam, o jam reikia vis daugiau ir daugiau.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

akurat       2015-08-7 12:17

ir grynųjų, ir bankų, ir demagogų prezidentų, ir kvailių premjerų, ir bukos švietimo sistemos, ir supuvusios teisaugos… išrinkti seimą iš kokių 50 narių ne pagal partinius sąrašus ir pažiūrėt, kas bus. juk Lietuva - laboratorinė pelytė.

Letas Palmaitis       2015-08-7 11:40

Svarbu ne tai, kad mokame bankui duoklę, o tai, kad bankas tapo represinės asmens kontrolės priemone.
Bankų niekas nepanaikins, naikinti reikia PROCENTINIUS bankus, kurie yra kilpa, reguliuojanti valstybių naikinimą ir pavergianti “pilietį” skolomis jam vos tik gimus.
Programa maximum: atšaukti EP direktyvą EP 2006/24/EC ir likviduoti jos pasekmes (tebeplintančią totalinę kontrolę), leisti alternatyvinius nebiometrinius neelektroninius pasus bent Lietuvos teritorijoje, kurti neprocentinius bankus arba atsikviesti tokius.
Kad pasipylė straipsniai apie grynųjų panaikinimą (ir net jų “žalą” sveikatai) yra visai suprantama kiekvienam stebinčiam įbaudžiavinimo raidą Vakaruose (nereikia nė nurodinėti skandinavų šalių). Patyręs žmogus supranta, kad artėja eilinės užsakytos “demokratinės diskusijos”, kurių neišvengiamas rezultatas - Bilderbergo planų liaudies planų įgyvendinimas.
Grynieji - paskutinė laisvės gynimo linija. Toliau tik subendrintas lagerininko asmens numeris “pasas” visiems gyvenimo atvejams bei to “paso” bioelektroninis siejimas su vergo kūnu.
Net Armagedonas čia Viltis! 

kai turi savo pinigus       2015-08-6 18:23

savo kiseneje, tai zinai kiek ir kam isleisi. Diduma Lietuvos zmoniu geriausia taupykle laiko ,,kojine” - patikima ir sava.  Dabar gi bankai nustato kaip ir uz kiek galesi pirkti. Jei pirksi, tai tik kortele. O gal as noriu pirkti masina uz grynus (taip pigiau!), tai bankas sako - ne, naudok kortele. na, ir prasideda- tiek ir tiek euru uz tokias paslaugas, tiek ir tiek 0.euro gausi uz taupoma suma. tIK uz grynuosius ir savoj rankoj!

aura       2015-08-6 17:39

jo, ir būtinai auksinių, tikrų. A tai kasa, auksą, kasa, kasa…. Kur tas auksas? šitirk metų kasa… Jau turėtų būti to aukso kalnas kaip Himalajaus kalnai… Juk kažkur padeda tą auksą kur iškasa… Negi vienoj vietoj iškasa o kitoj vietoj užkasa… Kaip bepročiai…
Kažkas čia netaip…
Auksiniai pinigai būti tikri pinigai, ant auksinių pinigų iškalti auksinio pinigo svorį ir paleisti į pasaulinę apyvartą, a tai priviso gudragalvių pasijungę stakles štampuoja popiergalius ir pardavinėja už palūkanas įvardindami skolinimu už palūkanas. Allakas uždraudė palūkanas, JAHVĖ ir KRISTUS.

xxx       2015-08-6 16:51

Taupomasis bankas,valstybinis bankas vienu zodziu soseline politika ir smulkus verslas zeme izdalinti mazi ukiai,ukininkai tieke miesto smulkiam verslui ekologiska maista,o smulkus verslas seimos verslai parduoda miesto gyventojams ir nereike is uzsieniu imti maista,tai issinuodysit veziais ir kitomis ligomis ir gryzti ,prie naturaliu lt vaistvandeniu gerymu veza buzem trucyzna ir mauke visi nesuvokdami,kad nuodijasi,cia eksprontu.Laisvi rinkimai ir ziniasklaida tautos valdyme,kariuomenes vadai policijos,teisesaugos vadai kontroliuojama tautos….......

Dar kartą čipsams       2015-08-6 15:31

Čia ne L. Palmaičio idėja. Ji jau seniai žinoma ir, sakyčiau, visiškai reali.  Žr. kad ir http://www.fondsk.ru/news/2015/06/16/ot-bilderberga-k-gulagbergu-globalnaja-elita-stroit-elektronnyj-konclager-33849.html

O pagal kokį principą toliau išvardijot visus degeneratus, nesuprantu.

s.m.       2015-08-6 15:25

perskaičius visą straipsnį iki galo (pabaiga alfa.lt) krito į akį vienas alfa skaitytojo komentaras (nesvarbu, kad su keliom gramatinėm klaidom) su ironija apie tai, kad panaikinus grynuosius valstybė galės PVM fiziniams asmenims grąžinti metų gale.

Kiek nutolsiu nuo grynųjų temos.
Yra žinoma, kad PVM mokestis yra savotiškas valstybės bepalūkaninio kreditavimo mechanizmas. Bet kurio juridinio asmens buhalteris žino, ką reiškia PVM skirtumo grąžinimas. Vieni juridiniai asmenys kitiems nurodo prekių/paslaugų kainas su PVM, vienų kitiems permokėtas PVM skirtumas grąžinamas, o valstybė, kaip ta pelė prie aruodo tunka tokioje prievartinėje persikreditavimų grandinėje.
Tik verslų galutinį produktą apmoka vartotojas-fizinis asmuo.
KAS JAM UŽSKAITO AR GRĄŽINA PE-VE-EMUS ???!!!
Konstitucijos teiginys - visi asmenys (ir fiziniai, ir juridiniai) įstatymui ir valdžiai lygūs šitoj vietoj nevertas net paniekos grimasos…........
EI, VALDŽIAGYVIAI !!! KADA IR KUR ATEIT ATSIIMT PER DAUGYBĘ METŲ MOKĖTO GRĄŽINTINŲ DEŠIMČIŲ TŪKSTANČIŲ PEVEEMO???? Pageidautina grynais.

Dar reikia prideti       2015-08-6 14:16

Neklausykite radijos,neziurekite tv.neskaitykite laikrasciu ir nevalgykite maisto is parduotuviu!Tada tapsite ismintingais,dvasiskai turtingais ir laimingais!Visas tas"meslas"daugumai jau eina per gerkle,pykina!

Nesutinku:       2015-08-6 11:59

Grunuosius ir bankus palikti. O kas iš mūsų lups paskutinį kailį jei ne skandinaviški bankai. Lietuvai svo komercinio banko nereikia, o va Lietuvos banką su Vasiliausku naikinti per amžinųjų amžius, nes Vasiliausko su Grybauskaite Lietuvos bankas yra skandinaviškų bankų ofšoras.

Čipsams       2015-08-6 11:53

Nekurkite fantomų.

Vakar per LNK       2015-08-6 11:43

Gailius pasakojo,kaip Sveikatos srityje švaistomi ortopediniai milijonai.Šalaševičiūtė gi suokė,tarsi nežinodama apie tuos milijonus,kad jie pirma pasidarys savo tyrimą.Iš kur partijos turi tiek pinigų?Tuo tarpu delfyje mama prašo dukrai Aistutei paaukoti 10000 eurų vėžiui gydyti.

VaidasVDS       2015-08-6 10:48

O autorius yra gana įžvalgus. Gaila, kad nėra čia straipsnio pabaigos, bet ji iš dalies paminėta straipsnio pavadinime.
Taip iš tiesų yra, kad bet koks blogis sunaikina pats save. O tam nereikia visiškai nepagrįstų Leto Palmaičio baimių propagavimo.
Iš tiesų bankai, kaip pamišę, paskutiniu metu propaguoja grynųjų pinigų atsisakymą. Tam dirba ir jų faktiškai valdomos valstybės, vyriausybės, žiniasklaida. Bet, kuomet tai bus įgyvendinta, žmonės pastebės, kad tie bankai niekam nėra reikalingi. Taip bankai pradėjo pjauti šaką, ant kurios patys tupi. Ir šitas blogis kada nors ateityje gali išvirsti į gėrį. Gal tuomet žmonės pastebės, kad ne pinigai yra svarbiausia, kad svarbu yra ne materialinės gausybės, kad daug svarbiau yra kiti dalykai, dvasiniai.
Ta proga citata iš Apreiškimo (Urantijos Knyga), kurio bijo ir neskaito Letas Palmaitis:
“nėra nuodėmė turėti doro turto; bet nuodėmė yra tai, jeigu jūs turimą materialų turtą paverčiate į lobius, kurie gali užvaldyti jūsų susidomėjimą ir jūsų meilę nukreipti į šalį nuo atsidavimo karalystės dvasiniams siekiams. Nėra jokios nuodėmės turėti sąžiningo turto žemėje, su sąlyga, jeigu jūsų lobis yra danguje, nes, kur yra jūsų lobis, ten taip pat iš tikrųjų bus ir jūsų širdis. Yra didžiulis skirtumas tarp turto, kuris veda į godumą ir savanaudiškumą, ir tokio turto, kurį laiko ir dalina su patikėtinio dvasia tie, kurie šito pasaulio turtų turi gausiai, ir kurie taip dosniai prisideda prie paramos tiems, kurie visą savo energiją yra pašventę karalystės darbui. Daugelis iš jūsų, kurie esate čia ir be pinigų, esate maitinami ir apgyvendinti štai tame palapinių miestelyje, kadangi dosnūs turtingi vyrai ir moterys tokiems tikslams davė pinigų jūsų šeimininkui Dovydui Zabediejui.
    Bet niekada neužmirškite, jog, galų gale, turtas yra neilgalaikis. Meilė turtams perdaug dažnai užgožia ir net sunaikina dvasinį matymą. Žiūrėkite, jog suvoktumėte tą pavojų, kada turtas tampa ne jūsų tarnu, bet jūsų šeimininku.”

SUTINKU       2015-08-6 10:30

su autoriumi 100%.

Domas>       2015-08-6 7:38

Esu už grynuosius.Kol neturiuišlavinto šeštojo pojūčio,turiu būtinybę mane supančius daiktus ir reiškinius matyt,liest,ragaut,girdėt,užuost.Pinigus ypač malonu čiupinėt. smileDDDDDDD

čipsų reikia       2015-08-6 5:30

Leto Palmaičio puiki idėja:
- visiems privaloma tvarka įsiūti čipsus.
Pagal Pavlovo metodiką bus dresiruojami:
- pasisakai prieš komunistus, pederastus, pedofilus - bus skaudu.
- garbini polikarpovną ir kitus žydelius, jiems tarnauji - pajusi malonumą.


Rekomenduojame

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Garsioji knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ – jau ir lietuviškai

Nuo bačkos. Buvęs eurokomisaras Vytenis Andriukaitis: jei negali skiepytis, pasirink kitą profesiją

Vengrija: Vakarų Europoje dygstant mečetėms, mes statome bažnyčias

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.