Kastytis Braziulis. Sistema mus valdo

Tiesos.lt redakcija   2015 m. vasario 18 d. 15:39

35     

    

Kastytis Braziulis. Sistema mus valdo

Kas kaltas dėl korupcijos klestėjimo Lietuvoje? Kas kaltas dėl teisėsaugos siautėjimo ir kišimosi į žmonių privačius gyvenimus? Kas kaltas dėl neaiškių, dviprasmiškų įstatymų, kuriuos gali panaudoti taip, kaip reikia, o ne taip, kaip yra teisinga? Kodėl Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos korupcijai vešėti? Kodėl negalima jų pakeisti, nors visi žinome, ką ir kaip reikia daryti?

Kiekvienas normalus žmogus nenori pažeisti įstatymų. Nė vienas normalus žmogus nenori būti nusikaltėliu. Tačiau daugelis normalių žmonių yra priversti mąstyti nusikaltėliškai, priimti nusikaltėliškus sprendimus ir daryti nusikaltimus? Kodėl taip yra? Kas verčia žmones tapti korupcininkais? Kas kaltas dėl korupcijos vešėjimo?

Verslininkas. Verslininko paskirtis yra uždirbti, gauti pelną. Šis tikslas yra viešas ir visiems žinomas. Verslininkai nuo ryto iki vakaro galvoja, kaip uždirbti, kaip padaryti taip, kad gautum kuo didesnį pelną. Tokia yra jo prigimtis.

Verslininkas žaidžia pagal politikų nustatytas rašytas ir nerašytas žaidimų taisykles. Jeigu nesutiksi su taisyklėmis, prieštarausi joms, tai greitai sulauksi bankroto. Savo tikslo – gauti pelno – nepasieksi. Todėl kiekvienas verslininkas stengiasi žaisti pagal taisykles.

Politikas. Kalbant apie politiką reikia pažymėti, kad kalbėsime apie du veidus – du skirtingus dalykus: apie tai, koks turi būti politikas, kokia yra jo paskirtis ir koks jis yra tikrovėje.

Politiko paskirtis – atstovauti rinkėjų interesams, ginti juos ir saugoti. Priimti įstatymus, kurie būtų palankūs, naudingi ir reikalingi rinkėjams. Politikų prigimtis – daryti viską, kad visuomenės gyvenimas būtų saugus, o jos gerovė vis augtų ir augtų.

Tikrovėje politikas tenkina ne rinkėjų interesus, o savo asmeninius. Pirmoje vietoje jam rūpi savi reikalai. Jeigu visuomenės interesai neprieštarauja asmeniniams interesams, tai politikas gal ir pakels užpakalį ir ką nors dėl jos (visuomenės) padarys. Gal? Retas atvejis, bet kartais pasitaiko. Aišku, jei netingės.

Politikas kuria žaidimo taisykles, kurių privalo laikytis visi ir verslininkai, ir kitos visuomenės grupės. Politikai sprendžia, kaip mes gyvensime ateityje. Jie priima įstatymus. Nuo jų rankos pakėlimo priklauso visų mūsų gerovė ir saugumas. Jie rankas kilnoja vadovaudamiesi savo vidiniais įsitikinimais arba asmeniniu interesu.

Sistema. Sistema vadinu žaidimo taisykles, įstatymus. Politikai kūrė, kūrė žaidimo taisykles tol, kol pasiekė tokį lygį, kai jų pačių sukurtos žaidimo taisyklės, kurios tapo nekeičiamomis ir nekintamomis, pradėjo kurti (formuoti) pačius politikus.

Sistema neįsileidžia neprognozuojamų, nekontroliuojamų politikų. Jie kelia didelę grėsmę jos egzistencijai. Jie, neduok Dieve, koks košmaras, gali, pakeldami savo rankutes, pakeisti žaidimo taisykles, jas sugriauti, sulaužyti. Neįsivaizduojamas dalykas. Todėl buvo sukurti specialūs filtrai pačiose politinėse partijose, rinkimų mechanizmuose, Seimo procedūrose, kurios, kai reikia, tampa aukštesnės ir svarbesnės už patį įstatymą, o kartais – net ir Konstituciją. Buvo sukurti ir priimti partijų finansavimo įstatymai, kurie trukdo visuomenei, verslui, organizacijoms jas finansuoti, daryti joms įtaką ir reikalauti iš jų atsakomybės. Sukurta rinkiminė sistema, kai gali balsuoti ne už asmenį, bet už sąrašą. Ne asmuo, o sąrašas atstovauja tavo interesams. Uždėti filtrai leidžia Sistemai kontroliuoti politikų atėjimą į valdžią ir tapimą paklusniu Seimo nariu. Visi tie, kurie kritikuoja Sistemą ir siekia jos pakeitimo, yra vadinami „antisisteminiais“.

Sistema griežtai baudžia tuos, kurie nesilaiko jos žaidimo taisyklių, kurie pažeidė sistemos nustatytas tvarkas ir sukėlė jos egzistencijai didelę grėsmę. Šiuos žmones, nepriklausomai kas jie būtų: politikai, valdininkai, verslininkai, žurnalistai, sistema išmeta, išspjauna iš savęs. Jie turi kelias galimybes: arba nutilti ir tyliai, ramiai nugyventi likusį gyvenimą, arba emigruoti. Jie tampa nepatikimi visiems laikams.

Sistema toleruoja konkurencinę kovą jos viduje nepriklausomai, dėl ko vyksta kova: ar dėl partijos posto, ar dėl ministro (viceministro) vietos, ar dėl valstybės užsakymų. Jei kovotojai Sistemos egzistencijai nekelia pavojaus, tai jų konkurencija yra priimtina ir netgi naudinga. Kovoje dėl vietos po saule yra pasitelkiama teisėsauga, kuri į kovą įtraukia visus jai visuomenės patikėtus kovos su nusikalstamumu įrankius. Todėl dažnai matome, skaitome, o kai kurie – ir savo kailiu pajuntame teisėsaugos rankos kietumą: spaudimą, grasinimus, kišimąsi į ne tik asmens, bet ir jo šeimos privatų gyvenimą, kratas, antrankius, šaltas, skurdžias ir purvinas areštines, nežmoniškus tardymo metodus, purvo ant galvos pylimus žiniasklaidoje. Kova vyksta negailestinga, žiauri ir nesąžininga. Teisėsauga iš to gyvena. Tai yra viena iš privalomų Sistemos egzistavimo principų.

Sistema kontroliuoja visuomenę, jos savarankiškas organizacijas ir atskirus narius. Ji negali leisti, kad visuomenė gyventų savarankišką, nepriklausomą nuo Sistemos gyvenimą. Visuomenės kontrolei, jos gyvenimo stebėjimui yra pasitelkiama ta pati teisėsauga. Ji ne tik renka informaciją apie žmogaus privatų gyvenimą, visuomeninę veiklą, ji ne tik atidžiai tiria aktyvių visuomenės veikėjų veiksmus, įpročius, nuotaikas, elgseną, bet ir stengiasi kištis į jų gyvenimus, kontroliuoti juos, nukreipti Sistemai naudinga kryptimi. Todėl kartais matome, kaip teisėsaugos struktūros atlieka „aktyviąsias priemones“ (nusikalstamas) nukreiptas prieš savo visuomenę ar atskirą jos narį.

Sistema siekia turėti dviprasmiškus, neaiškius įstatymus. Skaidrūs, suprantami, aiškūs ir konkretūs įstatymai jai nereikalingi, nes tuomet įstatymai pradės vadovauti šaliai. Žmonės laikysis jų ir galės apginti savo teises. Sistemai tokia padėtis yra nepriimtina. Dviprasmiški įstatymai Sistemai suteikia galimybę elgtis taip, kaip jai reikia. Ji turi valdžią ir valią, ji turi sprendimo teisę ir ji ir tik ji sprendžia, koks turi būti vieno ar kito žmogaus, verslo struktūros, organizacijos likimas. Sistema yra aukščiausia valia ir valdžia valstybėje.

Taigi, kas kaltas dėl klestinčios korupcijos šalyje, dėl teisėsaugos kišimosi į žmonių privačius gyvenimus, dėl dviprasmių ir neaiškių įstatymų, manau, yra aišku. Sukurtą ir įsitvirtinusią Sistemą pakeisti yra labai sunku ir skausminga.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

PS StasiuiG prie temos       2015-02-22 14:52

O jei Autorius parodė, kad jau yra susidariusi Sistema, tai kaip KKKonstitucijos tobulinimas gali panaikinti Sistemą?

Letas Palmaitis StasiuiG prie temos       2015-02-21 20:28

Jūs skelbiate savo idėjas nekreipdamas dėmesio į mano poziciją. Aš Jums atsakau tuo pačiu, todėl dialogas beprasmis. “Society of the Elect” ne knyga, bet organizacija, pasiieškokite internete. Nesu čia joks atradėjas, apie tai visą gyvenimą kalbėjo ir Vilius Bražėnas, tik jis nepaisė esminio dalyko: žmogaus santykio su D-vu ir to santykio pasekmių. Man tik kelia juoką bandymai spręsti egzistencijos klausimus demokratinėmis (t.y. žmogaus paskelbtos SAVO valdžiõs) konstitucijomis. Tobulinkite tobulinkete į sveikatą kol nusitobulinsite iki lusto kaktoje ir laimingų klonų biorobotų “rojaus”.
Vergvaldinę demokratinę respubliką siūlau tik tokio “rojaus” statytojams.

Letas Palmaitis Alui       2015-02-21 20:10

Iš kur ši mintis apie “Europos” pavergimą, jei ne iš pačių pavergėjų globalistų? Musulmonai, kaip ir krikščionys, nuo pat pradžių turėjo tikslą ne Europą, bet visą žmoniją atvesti prie Vieno D-vo. Musulmonų metodas yra karinis, krikščionių iš pradžių buvo taikus, bet nuo XI a. išsigimė į karinį (tiesa, nuo tada buvo platinama nebe krikščionybė, bet tautų pavergimas grobikiškoms “krikščionių” karalystėms po krikščionybės iškaba). Ar musulmonų metodas blogas, ar geras, priklauso nuo mūsų pačių. Jei krikščionys nebūtų tapę pavergėjais, bet rodytų pavyzdį, islamas savo karingumą būtų nukreipęs ne į “konkurentą”, bet į rytų kraštus, kurie nepažino Apreikštinio D-vo. Spėju, kad islamas yra bausmė pirmiausiai krikščionims, kad atsipeikėtų ir prisimintų Abraominį D-vą, kaip Aukščiausią Viešpatį.
Esama ir skirtumo tarp islamiško “pavergimo” ir “krikščioniško”. Savo atverstųjų musulmonai neversdavo vergais, bet darydavo lygiais broliais, su kuriais kartu eidavo toliau - taip buvo prijungta Persija, taip nueita iki Indijos.
Pagaliau dabartinis kariaujantis islamas ne šiaip skelbia karą Vakarams, bet atsakydamas į jau paskelbtą ir “Vakarų” vykdomą agresiją Irake ir Afganistane. Kad viskas prasidėjo nuo Izraelio, vėlgi kaltas anglosaksų imperializmas, panaudojęs Izraelį kaip savo pleištą islamo pasaulyje (žinoma, kaltas ir paskutinysis kalifas, atmetęs Herclio siūlymą paremti kalifatą, jei žydams bus leista atkurti valstybingumą Palestinoje - jei musulmonai būtų leidę žydams kultūrinę autonomiją ir savivaldą, nebūtų buvę nei I, nei II pasaulinių karų, o kalifatas gyvuotų ir po šiai dienai).
Pagaliau taikos sąlygomis klasikinis islamas skelbia puolamąjį džihadą tik matydamas realią perspektyvą laimėti ir plisti. Iki XI a. ir kryžiaus karų tarp teokratinės (iki XI a.) Europos ir teokratinio islamo buvo sąlyginė taika, kontaktai, prekyba, Europa naudojosi islamiškos kultūros laimėjimais.
Kita vertus, musulmonų religinė PAREIGA yra atkariauti iš kitatikių žemes, kuriose bent kartą būta islamo, o tai ne vien Izraelis, bet (tarp kitko) ir Ispanija bei Balkanai.
Šiuo laiku musulmonai susiduria Vakaruose nebe su krikščionimis, bet su susatanėjusia “orvelinių” materialistų civilizacija, kurioje randasi vis daugiau buvusių krikščionių, ieškančių išsigelbėjimo būtent islame. Jiems atbaidyti ir reikalingas ISIS.
Taigi situacija pasikeitusi. Ji yra apokaliptinė. Artėja laikas, kai visos trys abraominės religijos susilies atėjus jų visų laukiamam Mesijui, o satanistų civilizacijos žlugs (įskaitant ir kinus su ruskija).

Al.       2015-02-21 16:27

Jei musulmonai kalifato atkūrimą supranta kaip Europos pavergimą, tai kodėl mus tai turėtų džiuginti ? Mes norim tvarkytis patys ir bet koks smurtas mums šlykštus, nepriklausomai nuo to kas jį vykdo - globalistai, sodomitai, komunistai ar islamistai.

Letas Palmaitis       2015-02-21 15:26

Musulmonai nėra demokratai, kurie skelbtų kitatikių pasaulyje, kad pas save nesusitvarko. Prieš ISIS savivaliavimą jie tarp saves jau yra paskelbę ne vieną fetvą. Visa tai prieinama musulmonų svetainėse.
Kalifatas nėra joks nusikaltimas, priesingai, tai islamo religijos dalis, jų pačių reikalas, panašiai kaip ir krikščionių viena Bažnyčia su vienu Ganytoju bei Jo atstovu žemėje. Jei krikščionys jau nuo XI a. pradžios pasirinko grįžti į pagonišką tarp savęs supriešintų plėšikaujančių valstybių praktiką, tai nereiškia, kad ir musulmonai turi daryri tą patį ir išduoti savo tikėjimą. Paskutinysis kalifatas buvo Osmanų imperija, gudriai britų suskaldyta nacionalizmais ir sugriauta po I pasaulinio karo. Salafitų sąjūdis, kaip atsakas į globalistų agresiją, iškėlė kalifato atkūrimo būtinumą dar tik susikuriant Talibanui.

Al.       2015-02-21 1:43

Kad jų kalifas yra priešiškos islamistams jėgos agentas, manęs nenustebintų. Bet kur musulmonai pasmerkė tokį smurtą ir pasaulinio kalifato sukūrimą, kas savaime būtų milžiniškas smurtas ?

Letas Palmaitis Alui       2015-02-21 0:48

ISIS puikiai naudojama visų globalinių satanistų:
1) islamui toliau demonizuoti;
2) kiršinti krikščionis prieš musulmonus;
3) kelti atitinkamą musulmonų reakciją.
Jei Pats nesi provokatorius, pasidomėk musulmonų salafitų nuomone apie ISIS tiek Afganistane, tiek Kaukaze, tiek ir daugelio, kuriuos ISIS puola, Sirijoje.
Pagal nepatvirtintą Snowdeno informaciją, ISIS “kalifas” yra MOSSAD provokatorius.

Al.       2015-02-20 18:18

teokratijos atsakymas abraomiškojo tikėjimo broliams
http://clashdaily.com/2015/02/raw-video-isis-beheads-21-christians-extremely-graphic/

Ar tokia toji godotina teokratija ?

StasysG       2015-02-20 10:40

Neužmirškime, kad straipsnio tema Sistemos veikimas pagal rašytines (formalias) TAISYKLES. Bet yra dar ir ne rašytinės. 1)Esu inžinierius, todėl “C. Rhodeso “Society of the Elect”” nesu skaitęs ir apie globalizmą menkai išmanau. Bet apie TAISYKLES visuomenėse kai ką  perskaičiau ir skaitinėju toliau, pvz.,  Nobelisto D North’o liet. prof Degučio vertimą “Institucijos, jų kaita ir ekonominė veikmė”. Čia “institucijos” (liet Institutai) turima galvoje Formalios ir neformalios taisyklės. Apibrėžimas, kad Konstitucija yra SUTARTIS, nėra tikslus. Tai formalių, pamatinių  taisyklių visuma, paprastai priimamos referendumu ir kurios prievarta ĮTVIRTINAMOS (75 psl) tam tikroje valstybėje. Ir tai brangiai kainuoja. Vien Konstitucinis teismas kiek sunaudoja biudžeto… 2) Lengva pakalbėti apie Konstitucijos tobulinimą. Bet tai labai sunkus politinis darbas. O jei dar žinių (žinojimo) trūksta… Geriau būtų nusirašyti, ne nuo vergvaldinės, bet pvz, nuo demokratinės Danijos. Arba mažytės Islandijos, kuri turi patyrimo reformuoti konstituciją. 3)Įdomu, kad tobulinti mūsų Konstituciją siūlo ir Seimo nariai, pvz. prof K Masiulis.

Letas Palmaitis StasiuiG dėl Didžiosios Britanijos       2015-02-20 1:47

Sakote “Ne viskas taip paprasta JK (UK). Ten 1688 m įvyko politinė INSTITUCINĖ revoliucija, paskui toje Jūsų minimoje Jungtinėje Karalystėje sekė pirmoji pasaulyje Industinė Revoliucija.” -
Ar tam prieštarauja visai apie kitką kalbantis mano teiginys “Prašom nejuokinti žmonių, kad Didžioji Britanija, globalizmo įkūrėja nuo XIX a. pabaigos, yra “šalis, kur tiesiog kraujuje krikščionybė”???
Kokia buvo institucinė ir industrinė britų priešistorė, mano nesvarstyta. Galvoje turėta Jums, be abejo, žinomą XIX a. pabaigos C. Rhodeso “Society of the Elect” su jos idėja kurti anglosaksišką pasaulinį federalizmą (o tai ir yra šios dienos globalizmas). Taip pat vėlesnis “Apskritasis stalas”, atidaręs filialą JAV ir galų gale padaręs iš JAV Britanijos širmą, kai rotšildiškas bankinis britų kapitalas pasmaugė JAV nuo 1914 m. įkūrės ten “nacionalinį banką”, t.y. pravačių bankų susivienijimą Federal Reserve System. Ir galas JAV masonams su jų karu už nepriklausomybę nuo britų, neatlaikė jie UK spaudimo!
Tačiau mano mintis buvo atsakymas į idiotišką teiginį, neva britų kraujyje ... “krikščionybė” (toliau išvardijau akivaizdaus angliško banditizmo pavyzdžius, dar pamiršęs labai “krikščionišką” laiką, kada Britanijoje buvo kariami už valkatavimą laukinio kapitalizmo apiplėšti žmonės).
Anglijoje su krikščionybe susidorojo dar “lordas Protektorius”, o tai buvo rezultatas ilgös Europos monarchų kovõs su popiežiais, bandžiusiais įvesti klerikalinę valdžią vietoj prarastos subalansuotos popiežių—imperatorių teokratijos. Popiežiai pradėjo karą su monarchais nuo Grigaliaus VII po to, kada XI a. pradžioje imperatorius Henrikas II vardan Paelbio užgrobimo ir prijungimo prie Saksonijos užpuolė slavų Paelbyje misiją vykdžiusią krikščionišką Lenkiją ir tuo sunaikino nuo Karolio Didžiojo (ir net nuo merovingų) laikų susikūrusią teokratinę Europą-Bažnyčią, kuri skilo į nacionalines neo-pagoniškas karalystes po krikščionybės iškaba. Tai ir buvo Britanijos, o kartu ir visos Europos satanėjimo pradžia.
Šlykšti yra Europos krikščionybės išsigimimo istorija, nuvedusi į dabartinę satanistinę NPT-NWO. Bet ir Rytuose buvusiems pagonims nekaip sekėsi su apreikštiniu abraominiu tikėjimu. Ne be reikalo JHS Kristus pabrėžė, kad kažin ar atėjęs ras Žemėje tikėjimą.

Letas Palmaitis StasiuiG ir gerbLetuiPalmaičiujui       2015-02-19 22:13

Tobulinti KKKonstituciją, kad ši deivė Pati pradėtų veikti? Demokratų mitologijomis netikiu. Esu tikintis D-vo Valdžia, t.y. esu paprastas teokratas, žmogaus valdžios nepripažįstantis religinis anarchistas, kuriam konstutucija tėra tik visuomeninė sutartis. Ji surašoma pagal sutarimą tarp pamatinių visuomenėje veikiančių jėgų pagal kiekvienos jėgos realių galių dydį.
Nebūdamas demokratas, pats turėčiau galvoje greičiau islamiško tipo valstybės modelį, bet tam reikalingo didžiulio tikėjimo tarp mūsų katalikų nė iš tolo nėra.
Todėl manau, kad jei viena sutartis nebeveikia (nebegalioja, nes valstybės organai jos sistemingai nepaiso, o jų niekas negali priversti paisyti), belieka surašyti realią padėtį atitinkančią kitą sutartį, kad nebūtų nesusipratimų dėl veidmainingo tuščiažodžiavimo. Tai jau ir siūliau viename iš komentarų surašęs naujos konstitucijos projektą. Reikia paskelbti Lietuvą vergvaldine demokratine respublika. Tuomet nė vienas vergas, jei yra tikintis krikščionis, nedrįs prieštarauti vergvaldžių valdžiai, bet privalės paklusti, kaip to ir reikalauja apaštalas Paulius laiške Efeziečiams 6, 5-7.
Pvz., čia pat komentatorius gerbLetuiPalmaičiujas teigia, neva tauta orientuojasi pagal elitą, kaip UK (su UK jis teisus tik ta prasme, kad UK ir yra dabartinės satanistinės NPT, arba NWO, steigėja ir valdovė). Bet juk bent mūsų neveikiančioje konstitucijoje taip neparašyta, o vergai pavadinti tauta, tuomet kai tauta (demas) ir yra tas “UK” elitas su atitinkamo dydžio augančiomis sąskaitomis banke, bet ne apiplėštieji ubagai. Viskas turi būti vadinama tikrais vardais!

Reikalaujam!       2015-02-19 0:16

Atimti visa valdzia ir visus turtus is turtuoliu ir isdalinti vargsams! Visu saliu proletarai, vienykites! Slava Leninu! Slava KPSS! Ura!!!

StasysG       2015-02-18 22:10

Vadinasi, Konstituciją būtina tobulinti. Todėl ir klausiau autoriaus, ką jis galvoja apie Konstitucijos kokybę. Juk ji ne nuo Dievo.

————
Letas Palmaitis StasiuiG     2015-02-18 19:23
“... nuo jos pasitelkus Konstitucinį teismą”, o konstitucinis teismas jos nepaiso prrimdamas antikonstitucinius sprendimus (plg. dėl referendumų), ar ne taip?

Kitur,antai JK yra ziaurios varzybos tarp norinciu       2015-02-18 21:14

nepaisant ,kad ju lyderiai ir atrodo ir yra kaip is vienos mokyklos laidos.Todel ziauriai stengiasi vieni kitus ,,sumauti”.Kiekviena neteiseta sekretores alga virsta skandalu.Na-atsirado kazkokia nauja jega-UKIP-JK nepriklausomybes partia-euroskeptikai-kazka teigiantys teisingai-kazka-ne ir…pagrindines valdancios partijos jiems uzkure tokia antipropaganda,kad baigia ,,iskepti”.Ir-demokratijos garantas visgi butu vidutine klase,o ji visur tirpsta.Gi zinom,kad pora procentu valdo puse visu Pasaulio gerybiu.Kieno vezime sedi-to giesme giedi,ar ne ?O dabar ne apie Lietuva-apie turtingas europos salis-vadinami kairieji stengiasi suteikti balsavimo teise nuo 16 metu(kai alkoholi galima pirkti nuo pvz 21).atvykeliai turi gausesnes seimas ir ju vaikai balsuos pries tautines tradicijas remiancias partijas.Net nepajusim su savo tolerancija,kaip imsim garbint Alacha…Is kitos puses-ta pati UKIP uz skalunu duju gavyba,nes atsinaujinancios energijos gavybos sakos -per brangios.Per brangios !? Kam -tam milijardieriu rateliui,turinciam visa geri ir pinigus savo rankose ?Atsiprasau,kad ne visai i tema,bet ...Gal norejau parasyti,kad ne vien Lietuvoj blogai-kazkas rase,kad netekus religijos jokia valstybe neissilaiko ilgiau simto metu.

StasysG       2015-02-18 20:56

Internauto citata:“pirmieji nukirto galvą karaliui”.  Man atrodo, kad ne visai taip dėl to nukirsdinimo. Galiu pateikti tokį paaiškinimą  LT kalba:“1688 m. perversmas.
Protestantiška Anglijos bajorija ir turtingieji miestiečiai siekė nušalinti paskutinį Stiuartą Jokūbą II. Tačiau kartu jie bijojo pilietinio karo ir nepritarė respublikai. Stiuartų priešininkai kreipėsi į Olandijos valdytoją, Jokūbo II žentą Vilhelmą Oranietį, kviesdami atvykti „atkurti laisvės” ir ginti protestantizmo. Vilhelmas su nedidele rinktine kariuomene 1688 m. rudenį išsikėlė Anglijoje ir žygiavo į Londoną beveik nesutikdamas pasipriešinimo. Karalius buvo suimtas ir uždarytas pilyje, stovinčioje prie jūros. Tačiau Vilhelmas nenorėjo jo laikyti kalėjime, o juo labiau teisti. Buvo sumanyta leist Jokūbui II pabėgti į užsienį,  o paskui paskelbti, kad toks valdovo poelgis esąs tolygus savanoriškam sosto atsisakymui. Todėl pilis buvo saugojama tik iš sausumos pusės, o kelias į jūrą liko laisvas. Nuverstas karalius sėdo į atplaukusį prancūzų laivą ir išplaukė į Prancūziją....”

būtent, pone StasyG       2015-02-18 20:43

anglai, trokšdami lygybės - pirmieji nukirto galvą karaliui.
dar decentralizacija - Oksfordas ir Kembridžas - ne sostinė - irgi lygiavos principas veiklos ir minties gerbimas - liberalizmas, pramoninė revoliucija, darvinizmas ir t.t.
vien todėl, kad ten buvo asmens pagarba ir krikščioniškos vertybės.

StasysG---->ponui (gerb. Letui Palmaičiui        2015-02-18 20:36

Ne viskas taip paprasta JK (UK). Ten 1688 m įvyko politinė INSTITUCINĖ revoliucija, paskui toje Jūsų minimoje Jungtinėje Karalystėje sekė pirmoji pasaulyje Industinė Revoliucija. Galite pasitikrinti:originalo kalba skamba taip:” A political revolution in 1688 changed Institutions in England and led to the Industrial Revolution”.

gerb. Letui Palmaičiui       2015-02-18 19:50

tauta orientuojasi pagal elitą.
UK elitas - džentelmenai su 10 D-vo įsakymų kraujuje,
o džentelmenai - iš aristokratijos,
aristokratija - iš riterių, kovojusių kryžiaus kelius.
tiesiog reikia pagyventi UK, kad suprastumėt, kad teisybę sakiau

Letas Palmaitis ateizmoopasekmei       2015-02-18 19:38

Emigruoja, kur gali gauti žmogaus orumą atitinkantį atlyginimą be apiplėšimo už privalomas apšildymo “paslaugas”, VMI ir kitų šantažų.
O kad Uk (UK? - United Kingdom, Didžioji Britanija), globalizmo įkūrėja nuo XIX a. pabaigos, yra “šalis, kur tiesiog kraujuje krikščionybė”, prašom nejuokinti žmonių. Gana prisiminti laivų su karo pabėgėliais skandinimą arba Drezdeno ir kitų didmiesčių gyventojų be jokio karinio tikslo sudeginimą gyvais daug didesniais skaičiais nei sudeginta atominėm bombom Hirošimoje ir Nagasakyje.
Labiausiai krikščionybė “tiesiog kraujyje” buvo turbūt pas karo nusikaltėlį Winstoną Churchillį, o mūsų dienomis - pas Tony Blairą, paskelbusį sodomitų “santuokas” “aukščiausiu demokratijos pasiekimu”.

Letas Palmaitis StasiuiG       2015-02-18 19:23

“... nuo jos pasitelkus Konstitucinį teismą”, o konstitucinis teismas jos nepaiso prrimdamas antikonstitucinius sprendimus (plg. dėl referendumų), ar ne taip?

ateizmo pasekmė       2015-02-18 19:23

kodėl lietuviai taip masiškai emigruoja?
emigruoja į šalis, kur tiesiog kraujuje krikščionybė, Dievo ir artimo meilė: airija, Ispanija, Uk ir t.t.
ten, kur nėra vagysčių “VSIO ZAKONO”, korupcijos ir t.t.
Lietuvoje veikia ateistinė, rusų okupantų primesta SISTEMA - tarpusavio santykiai
Autorius teisus, ir jokios čia konstitucijos ar stribvaikių TM, GP nepakeis

Letas Letuji       2015-02-18 19:20

Todėl, kad nenoriu, kad būtų atspausdintas ir išniekintas, o aš atsakyčiau. Jei Pačiam tas pats, vadinas, kaip ir absoliuti vakariečių dauguma, nebesuvoki, kas yra šventumas.
Patariu pasimokyti iš “žydelių”: jie kietai laikosi Įsakymo neminėti VARDO be reikalo, ir VISADA rašo tik taip. Primenu, kad Kristus gimė būtent šioje tautoje.
messianic.lhosting.info

StasysG       2015-02-18 18:50

1)Labai reikšmingas straipsnis. Tik neaišku, ar Autorius ties tuo ir apsistos, nes straipsnio pradžioje iškelti klausimai ne visiškai atsakyti 2)Neaišku taip pat, ar Autorius pasinaudojo kokiais nors šaltiniais, pvz Acemoglu-Robinsono teorija “Why nations fail…, 2012” kaip tai padarė ekonomikos rašytoja A Maldeikienė (apie tai lrytasLT: “Prieš metus išleistoje knygoje „Kodėl žlunga tautos“ (angl. „Why Nations Fail“) jos autoriai du JAV ekonomistai D Acemoglu ir J Robinsonas išplėtojo teoriją, pagal kurią valstybės sėkmę daugiausiai nulemia joje veikiantys i n s t i t u t a i. A.Maldeikienė savo knygoje remiasi šia teorija. Ji paaiškino, kad i n s t i t u t a i s   ekonomikos teorijoje vadinamos įvairios mąstymo, veikimo ir kitokios struktūros, kuriose ir funkcionuoja visi tam tikros valstybės piliečių tarpusavio santykiai.„Tačiau,...kalbėti apie i n s t i t u t u s   reikia, nes reikia suprasti, jog skirtingose kultūrose skirtingi dalykai veikia skirtingai. Vienaip bus Švedijoje, Lietuvoje kitaip, Estijoje dar kitaip”). 3)Ar Autorius pritartų, kad ĮSTATYMAS tai yra INSTITUTAS? Kiek tokių institutų Lietuvoje veikia? 4)Autorius rašo: “Sistema vadinu žaidimo taisykles, įstatymus. Politikai kūrė, kūrė žaidimo taisykles…”. KLAUSIMAS: o kaip su Konstitucija? Tai taip pat ĮSTATYMAS, kurią kūrė pirmieji, nepatyrę politikai ir sąjūdiečiai. Kokia jos KOKYBĖ? Autorius tai nutyli. Juk visi “žaidimai pagal TAISYKLES” prasidėjo nuo jos ir žaidžiama toliau pasitelkus Konstitucinį teismą.

Beta> 18:41       2015-02-18 18:45

Visose valstybėse yra sistema. Tik sistema sistemai nelygi. Mūsiškė panaši į rusiškąją ir netgi Šiaurės Korėjos sistemą ir mažiausiai į demokratinę.

Manau kad       2015-02-18 18:44

Reikia sunaikinti politikus, verslininkus ir sistema, ivesti chaosa ir tada Lietuvoj bus rojus.

Sistemos nera       2015-02-18 18:41

Angoloje, Somalyje, Sirijoje, rytu Ukrainoje. Ar tikrai norite kad jos nebutu ir Lietuvoje?

Debilams rusofilams       2015-02-18 18:22

Tai pakeiskit sistema i chaosa ir turesit savo svajoniu pasauli, kvailiai. Nes alternatyva sistemai yra chaosas. Argi ne to siekiate Lietuvoje, Rusijos titushkos?

Letui       2015-02-18 18:13

gerb. tamsta, kodėl jūs nuolat savo komentaruose iškraipote Kūrėjo vardą (Dievo), vietoje raidžių “ie” rašydamas brūkšnelį???

ištirta       2015-02-18 18:08

rosiejos kgb per savo filiala vytenio gatveje- vietini sauguma, vykdo karo kurstymo provokacijas. Pagrindiniais karo kurstymo vykdytojais pasirinkti projekto 2k desiniojio sparno grupuotes nariai - tatos satanistai (pravarde – konservatoriai). Pradzioje antitautiniai propogandai skleisti tatos satanistams (ts) buvo paskirta vedle – buvusi partines mokyklos ant platformos destytoja, nkvd dukra. Viena pirmuju nepasisekusiu antitautines propogandos operaciju buvo vadinamoji „skiepu“ akcija „rusai puola karaliene“ , laiku pastebeta 2k kairiojo sparno, nesutikusiu tapti atpirkimo oziais. Kadangi tautieciai i karo kurstymo provokacijas nepasiduoda, paskutiniu metu i provokacijas tatos satanistams (ts-lkd) buvo pasitelkta buvusi jedinstvo organizacija su ivano’vu priesakyje. Vilnuje, prie amerikos ambasados, suorganizuotas provokacinis parekavimas pries nato organizacija, ts chunveibinams ir jedinstvininkams apsiskelbiant demokratiniais nacionalistais. Sis parekavimas buvo generaline repeticija provokacijai pries nepriklausomybes atkurimo minejima kaune. Stribo-komunistinis „ju laisves metu“ nepriklausomybes paminejimas vyko Vilnuje. Antitautinis tatos satanistu-jedinstvo zygiavimas ivykdytas Kauni, vasario 15, kaip tik viena diena pries tautinio jaunimo nepriklausomybes atkurimo dienos eitynes vasario 16 diena. I kauna tatos satanistu (ts) chunveibinai neatsiveze jedinstvininko ivano’vo, nes neavyko ir satanistu rinkiminis veidas – spjaudalius, be kurio apspaudymu ivano’vas butu nesaugus ir butu stipriai apkultas vietinio tautinio jaunimo. Labiausiai sias antitautiskas ts chunveibinu-jedinstvo provokacijas reklamavo komsomolkes tv (ypac vasario 15 d.) ir stribinetele 3,...,8 (ypac vasario 16d.). Vilnuje tik tata, kaip ts-lkd (lenku kresu demagogu) tribunas, eilini karta paragino zeligovskininkus ir dzerzinskininkus kovo 1 d. nepamirsti prabalsuoti uz rinkimu akcija.

Letas Palmaitis: PS dėl 2006/24/EC       2015-02-18 18:03

Jei kas nesuprato:
“Garliava” buvo valdžios organizuota kaip TIPINĖ ANTITERORISTINĖ OPERACIJA.
(Plg. ir Kusaitės bylą, irgi po 2006).

Beta       2015-02-18 17:57

Ne AK 47, ne Dievas, bet susivienijusi visuomenė su Dievo ir, kraštutiniu atveju jei reikėtų gintis, AK47 pagalba.

Prisiminkime Maidaną.

Letas Palmaitis Autoriui       2015-02-18 17:13

Jei viskas teisingai, kodėl komentatoriui “Antramui” atrodo, jog AK svarbesnis ir galingesnis už D-vą?
Ar sistema valdė iki įstojimo į ES? Ar tik ji nebus globali, ne vien nuo Lietuvos priklausanti (plg. pagaliau lito netekimą, kuris atėmė iš Lietuvos galimybę valdyti savo ekonomiką)?
Gal JAV, “demokratijos tvirtovėje”, ne sistema valdo (kavkazcenter.com/russ/content/2015/01/10/107635.shtml)? Ar “Garliava” būtų buvusi įmanoma Seimui nepatvirtinus “laikinos” EP direktyvos 2006/24/EC “kovai su terorizmu”?

Antram       2015-02-18 16:06

Netiesa. Prieš velnio sistema gerai suveiks tik AK47 ar kokie kiti AK. Kitaip neįveiksi.

prieš velnio sistemą...       2015-02-18 15:54

geriausiai veikia šviesa, tiesa, kryžius, malda, meilė Dievui ir artimui.

tokia       2015-02-18 15:45

sistema ir traukia putiną ir isis.


Rekomenduojame

Būtina prisiminti. 1949 m. vasario 16 d. kovojančios Lietuvos Deklaracija ir jos signatarai

Irena Vasinauskaitė. Sveikinimas iš bunkerio

Verta prisiminti. Partizanas Jonas Gediminas Rudis-Rickus 1947 m. vasario 16-ąją: „Vėl žaliuos, klestės gyvenimas“

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Geroji Naujiena: Laimingi, kurie pagal Dievo įsakymus eina, kas iš širdies Jojo ilgis

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.