Kastytis Braziulis. Privatumo pabaiga: žvalgybų duomenų bazėse esame visi

Tiesos.lt siūlo   2014 m. liepos 7 d. 1:08

5     

    

Kastytis Braziulis. Privatumo pabaiga: žvalgybų duomenų bazėse esame visi

Alfa.lt

Kovoje tarp specialiųjų tarnybų ir žmogaus teisių ir laisvių gynimo organizacijų laimi specialiosios tarnybos. Jos turi didelį mūsų politikų palaikymą: jie sudaro joms palankias sąlygas veikti, nekontroliuoja jų veiklos ir gina jas visomis įmanomomis priemonėmis.

Įsivaizduokite situaciją: jūs norite užimti svarbias pareigas Europos Sąjungos ar Lietuvos valstybės įstaigoje ar valstybės įmonėje. Jūs dalyvaujate konkurse. Visus reikalavimus atitinkate, tačiau konkurso nelaimite, nes esate nepatikimas ir įtariamas nusikalstama veikla. Ši informacija greitai pasklinda. Ji yra užfiksuojama dokumentuose. Jeigu dalyvausite kitame konkurse, tai konkurso organizatoriams nereikės klausti specialiųjų tarnybų dėl jūsų asmens, jie paprasčiausiai pasinaudos jau įvykusiu faktu ir jūsų kandidatūrą, kaip nepatikimo asmens, atmes.

Kita situacija. Jūs esate politikas. Jūs aktyviai dalyvaujate politinėje veikloje. Jūsų partija laimėjo Seimo rinkimus ir dalyvauja formuojant vyriausybę. Partija nusprendė jus siūlyti į ministrus ar viceministrus. Politinis palaikymas yra. Reikalavimus visiškai atitinkate. Sferą, kurioje rengiatės dirbti, puikiausiai išmanote. Tačiau jūsų kandidatūros arba nepatvirtina prezidentas, arba su jūsų kandidatūra nesutinka koalicijos partneriai, arba apie jus viešumoje pasipila informacija, kad galimai esate susijęs su nusikalstama veikla. Partija pradžioje paprieštaraus, bandys jus apginti, tačiau vėliau nuspręs: o kam jai to reikia, tokių kaip jūs partija turi kelias dešimtis. Norinčiųjų visuomet rasi. Taigi jūsų kandidatūra yra atmetama ir faktiškai palaidojama visiems laikams. Jūsų likimas ir karjera ties šia riba ir baigėsi.

Dar viena situacija. Jūs esate verslininkas. Kiekvieną dieną kovojate dėl vietos po saule. Kova dėl rinkos yra itin sudėtinga ir reikalaujanti daug pastangų ir jėgų. Kiekviena juoda dėmelė ant jūsų ar jūsų verslo munduro gali atnešti daug ir didelių nuostolių. Taigi vieną dieną spaudoje pasipila jus kompromituojanti informacija. Po kelių dienų valstybės verslą kontroliuojančios įstaigos pradeda patikrinimus, siunčia aibę užklausimų. Jūs nežinote, kas darosi? Kodėl taip darosi? Didelę savo laiko dalį skiriate aiškinimuisi, atsimušinėjimui ir netikėtai iškilusių problemų su valstybės įstaigomis sprendimui. Jūsų reputacija partnerių, klientų atžvilgiu jau yra sugadinta. Jūs jau pradedate patirti realius materialinius nuostolius rinkoje. Ir viskas tik todėl, kad jūsų konkurentas sugebėjo neteisėtais būdais gauti apie jus surinktą kriminalinės žvalgybos informaciją ir ją panaudoti prieš jus ir jūsų verslą.

Pagal dabar galiojantį Kriminalinės žvalgybos įstatymą, nė vienas iš mūsų nėra apsaugotas. Kriminalinės žvalgybos ir žvalgybos įstaigos turi visą teisę rinkti informaciją apie mus be jokio pagrindo ir be teismo leidimo. Apie tai rašiau, tad nesikartosiu. Šiame straipsnyje atkreipsiu jūsų dėmesį į nuolat pilnėjančią duomenų bazę ir surinktos bei duomenų bazėse saugomos kriminalinės informacijos panaudojimą.

Atminkite, kad kriminalinės žvalgybos ar žvalgybos informacija nėra patikrinta, tikra ir patikima informacija. Ji taip pat nėra įrodymai teisme. Ją galima prilyginti bobučių paskaloms. Kiekvieną kriminalinės žvalgybos tyrimo metu gautą informaciją būtina patikrinti ir įsitikinti jos tikrumu. Jokiais būdais negalima jos pagrindu kaltinti žmonių.


Antras svarbus dalykas yra tai, kad pagal šiuo metu veikiančius Kriminalinės žvalgybos ir Žvalgybos įstatymus jūs, taip pat kaip ir aš, esame visiškai beteisiai. Jeigu kriminalinės žvalgybos įstaiga pradėjo mūsų atžvilgiu tyrimą, tai ji apie jus ir jūsų artimus žmones rinks informaciją tiek laiko, kiek jai pačiai norėsis. Jūs net ir sužinoję, kad esate sekamas, nieko negalėsite padaryti. Kiekvienas jūsų skundas dėl neteisėto sekimo ar neteisėto informacijos panaudojimo bus atmestas. Kiekvienas jūsų užklausimas sulauks vieno ir to paties atsakymo – žvalgybos institucijos savo veikloje griežtai laikosi įstatymų reikalavimų ir jų nepažeidinėja.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Oi Braziuli, Braziuli,        2014-07-7 22:08

“Atminkite, kad kriminalinės žvalgybos ar žvalgybos informacija nėra patikrinta, tikra ir patikima informacija. Ji taip pat nėra įrodymai teisme”

O ko pats išsiganadai, kai ten dirbai,  patikrinimo POLIGRAFU? a? Kas dabar tavo “bobučių plepalais” bepatikės?

pataisymas        2014-07-7 22:03

Kovoje tarp specialiųjų tarnybų ir SUKČIŲ  “teisių” ir laisvių gynimo organizacijų laimi specialiosios tarnybos.

Kritikas Pikčiurna       2014-07-7 12:46

Vaizdas labai liūdnas - informacinis totalitarizmas. Tačiau ne viskas yra taip liūdna, kaip atrodo, tik reikia neprarasti humoro jausmo, savo orumo bei išdidumo. Operatyvinė informacija yra nepatikrintos paskalos ir jos nuolat kaupiamos, todėl virsta milžinišku šiukšlynu, kuriame gali rasti visko ir prieš visus. Tai puikus šaltinis apie visus ir kiekvieną apipilti šiukšlėmis, taigi, ir pačius šiukšlių rinkėjus, bei jų užsakovus.
Kas atsitiktų, kai visi mes sutartinai pradėtume PRIVAČIAI skleisti tikslingai išgalvotas paskalas apie tuos asmenis, kurie šia informacija piktnaudžiauja? Sistema pradės strigti, nes neišvengiamai kiekvienas toje sistemoje turi priešų bei konkurentų ir tokia sistema užsidarys savikuitoje. Ji pamatytų save savo veidrodyje ir jai kiltų nežabotas noras tą veidrodį sudaužyti. Taip sistema turi galimybę pati save taisyti. Atsimenate kokia kova vyko Stalino aplinkoje, kur vieni kitus sekė ir vieni kitus sodino bei šaudė, kiek pasikeitė ir sunaikino komunistų, ČK-istų, NKVD-istų bei KGB-istų, kol patys sugalvojo daryti “perestroiką”.
Liūdnesnė padėtis yra prokuratūroje, kur prokuroras gali sunaikinti duomenis ir materialinius įrodymus, kurie jo manymu netinka jo palaikomai tyrimo versijai ir taip naikina galimybę tirti alternatyvias versijas bei kaltinamajam apsiginti. Taip prokuratūros “tyrimas” įtraukia įtariamąjį į procedūrinį malūną ir jį sumala, taip neišvengiamai paverčia jį “nusikaltėliu”. O tas pavojus didėja proporcingai bylos sudėtingumui. Belieka vienas kelias - išsipirkti…
Atrenkant pakankamai skaitlingus prieštaringus duomenis galima “įrodyti” bet kokią versiją. Šis teiginys remiasi absoliučiai griežta matematine teorema apie ženklą keičiančių reliatyviai konverguojančių eilučių sumos priklausomybę jau vien nuo baigtinio pirmųjų jos narių perstatymo, o tuo labiau pakeitimo ar panaikinimo. Tokia duomenų grupavimo, rūšiavimo bei naikinimo veika yra ne įrodymas, bet falsifikavimas, todėl nusikaltimas.
Nekaltumo prezumpcija turėtų įpareigoti prokurorus tyrimo metu gautus duomenis, nepalaikančius kaltinimo, taip pat kaupti atskiroje byloje ir su jais PRIVALOMAI supažindinti gynybą bei kaltinamąjį ir teismą, kurių negalima būtų naikinti be įtariamojo sutikimo.

iš baimės pedofilai seka visus...       2014-07-7 11:06

Liūdnas galas laukia tų pedofilų šuniukų - kurie bando sekti visus ir tuo pačiu kontroliuoti, valdyti…

ruta       2014-07-7 8:00

Stai is kur komsomolkeje pastoviai atsiranda pletku lygio informacija , kuria platina , kuznecovaites , lavastes ir kitos padugnes !O kiek milijonu kainavo valstybei , t.y. mums , ‘Alitos’ privatizavimas , kai ‘rementis’  kriminalines zvalgybos pazymom , nuo konkurso buvo nustumtas italijos verslininkas L. Boska , pasiules 90 000 000 lt . Paskui valstybei , t.y. mums , teko sumoketi 1 700 000 lt neteisybes L. Boskai .O privatizavo Brazausko draugeliai uz 58 000 000lt.


Rekomenduojame

Gediminas Merkys. „Tečerizmo“ ir neoliberalizmo grimasos Lietuvoje

Kun. Virgilijus Poškus: keturi pedagoginiai maldos žingsniai

Geroji Naujiena: Sugrąžinti į Jo vynuogyną: ar pirmi, ar paskutiniai

Andrius Švarplys. Būtina padėti šeimai, bet ne diktuojant sistemai patogias sąlygas

Algimantas Rusteika. Pasirenkame kasdien ir kiekvienas. Ką?

Liudvikas Jakimavičius. Tema, kuria turėtų diskutuoti visos sisteminės ir nesisteminės partijos

Liudvikas Jakimavičius. Fokusas marokusas

Nida Vasiliauskaitė. Apie reklamą. Rimtai

Joana Noreikaitė. Tylioji tiesos akcija

Audrius Bačiulis. #Sorososus_vulgaris

Vinco Kubiliaus reportažas iš Simono Daukanto aikštėje vykusios tradicinės „Tie-SOS!“ akcijos

Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.