Kastytis Braziulis. Popierinis saugumas – gėris Rusijos žvalgybai

Tiesos.lt siūlo   2014 m. balandžio 25 d. 15:34

1     

    

Kastytis Braziulis. Popierinis saugumas – gėris Rusijos žvalgybai

Alfa.lt

Popierinis saugumas, popieriniai Baudžiamojo kodekso straipsniai saugo ir gina Rusijos šnipus bei jų agentus Lietuvoje. Mūsų valstybė, mūsų valstybės saugumo struktūros neturi tinkamų įrankių kovai prieš Rusijos žvalgybų priešišką veiklą Lietuvos atžvilgiu, prieš Rusijos propagandą. Mūsų valstybės kontržvalgyba, mano giliu įsitikinimu, yra sužlugdyta. Tai yra didelė grėsmė valstybei ir visuomenei.

Jeigu tavo akis pažiūrėjo į svetimą moterį ir tu jos užsigeidei, tai geriau išrauk akį, bus mažesnė nuodėmė. Jeigu tavo ranka tiesėsi paimti svetimą daiktą, tai geriau nukirsk ranką, bus mažesnė nuodėmė. Žiauriai, tačiau teisingai pasakyta. Kažkada kažkur perskaičiau šias mintis ir jas prisiminiau rašydamas šį straipsnį. Minties esmę galima pratęsti mums aiškesniu pavyzdžiu. Jeigu sveikas organizmas (šiuo atveju mūsų valstybė) užsikrėtė virusu, tai kuo greičiau visomis įmanomomis priemonėmis tą virusą naikink, o viruso nešiotojus išgaudyk ir susodink į cypę.

Pažiūrėkime, kaip tikrovėje yra skleidžiamas virusas. Sėdi du žmonės virtuvėje. Vienas žmogus kitą įtikina prisidėti prie jo ir kartu dirbti, kurti organizaciją, ieškoti rėmėjų, narių. Sako, pinigų yra, tau nieko nekainuos, tu uždirbsi, aš tau mokėsiu tūkstantį litų per mėnesį, tau nieko ypatingo nereikės daryti, tik ieškoti naujų žmonių, skleisti mintį, kad mūsų, rusų, padėtis bloga, kad mus čia skriaudžia, kad reikia ginti savo teises, kad valdžia iš mūsų tyčiojasi ir visaip su mumis blogai elgiasi. Aiškina, kad vėliau pinigų bus dar daugiau ir iš šios veiklos bus galima neblogai uždirbti ir net savo verslą pradėti. Sako, kad Klaipėdos ar Vilniaus kraštas yra Didžiosios Rusijos kraštas, garbina Putiną, aukština jo vykdomą politiką ir jo imperialistinius tikslus.

Ką daryti? Ar yra ir ar turime instrumentą, kuris gali sustabdyti tokį priešo paleistą virusą? Ar mūsų kontržvalgyba yra pajėgi nustatyti ir išgaudyti tokio viruso nešiotojus?

Atsakymas vienareikšmis. Ne, mūsų valstybė nėra pajėgi kovoti su aktyvia ir agresyvia Rusijos žvalgybos veikla mūsų valstybės atžvilgiu. Mes neturime kontržvalgybos. Mes neturime struktūros, kuri nuolat identifikuotų viruso nešiotojus, juos atskleistų, jų veiklą užkardytų, o juos pačius ilgiems metams pasodintų į kalėjimą. Mūsų taip vadinamos žvalgybos agentūros išmoko rašyti pažymas apie grėsmes valstybei, tačiau neišmoko kovoti su priešiška, valstybei itin pavojinga užsienio žvalgybų veikla. Apie valstybės kontržvalgybos sužlugdymą rašiau ne vieną kartą. Apie Žvalgybos įstatymą, kuris yra ne naudingas, o pavojingas pačiai visuomenei, informavau, ką tik galėjau. Taigi, nesikartosiu.

Valstybės saugumo departamentas neturi tinkamų įrankių kovai prieš Rusijos žvalgybos vykdomas „aktyviąsias priemones“. Baudžiamojo kodekso 122 straipsnio nuostatos yra neveiksmingos ir sunkiai, o gal net visiškai nepritaikomos praktikoje. Nė vieno karto šio straipsnio nuostatos nebuvo pritaikytos, nė vienas asmuo pagal šį straipsnį nebuvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

122 straipsnis. Vieši raginimai smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą
Tas, kas viešai ragino smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą – pakeisti jos konstitucinę santvarką, nuversti teisėtą valdžią, kėsintis į jos nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiems tikslams kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus šiame skyriuje numatytus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Tas, kas viešai ragino smurtu pažeisti…., daryti kitus šiame skyriuje numatytus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę. Ar suprantate, kokia nesąmonė čia parašyta? Viešai ragino. Tai reiškia, kad jeigu Rusijos žvalgybos pareigūnas arba jo užverbuotas įtakos agentas ne viešai ragino, skatino, verbavo, įtikinėjo, įrodinėjo padėti Rusijos valstybei veikti prieš Lietuvos valstybę, tai šis žvalgybos pareigūnas arba jo agentas pagal Baudžiamojo kodekso 122 straipsnio nuostatas nėra nusikaltėlis. Jis nevykdo pavojingos ir nusikalstamos veikos valstybei ir visuomenei. Jis vykdys nusikalstamą veiklą tik tuomet, kai jis ragins veikti prieš Lietuvos valstybę viešai. Vieša yra tai, kai veiksmas yra padaromas kitų asmenų akivaizdoje, jiems girdint, matant arba per visuomenės informavimo priemones.

Ar įsivaizduojate tokią situaciją? Rusijos žvalgybos pareigūnas gražų pavasario vakarą sėdi kavinėje ir garsiai, visiems girdint bei matant įtikinėja Lietuvos pilietį veikti prieš savo valstybę, kurti antikonstitucinę organizaciją, ieškoti naujų narių, garbinti Putiną ir Rusiją. Štai toks žvalgo veiksmas pagal mūsų įstatymą yra nusikalstamas. Tačiau jeigu jis verbuos ir ragins pilietį niekam negirdint ir niekam nematant, tai toks jo veiksmas nėra nusikaltimas. Daugiau nei keista.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Brinkazis       2014-04-25 16:18

Išvados: 1)Reikalinga radikali VSD veiklą reglamentuojančios įstatyminės bazės pertvarka.
2) Kastytis Braziulis turi tapti VSD vadovu.
Amen.


Rekomenduojame

Kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas: Pandemija nėra Šėtono pergalė

Geroji Naujiena: Jėzau, Tu mūsų viltis

Ramūnas Aušrotas. Naujoji Zelandija skubos tvarka liberalizavo abortus

Nijolė Bulotaitė. Kunigas Alfonsas Lipniūnas: lietuviško žodžio ir katalikiškos meilės galia

Kaip karantinas pakeitė lietuvių gyvenimą?

Ramūnas Aušrotas. Net ir katalikiškoje mokykloje apie „Didžiąją Prancūzijos revoliuciją“ dėstoma liberalų propaganda

Povilas Gylys. Nerimas dėl ekonominės krizės suvaldymo

Susipažinkime: Dievo Tarnas kun. Alfonsas Lipniūnas

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie Cacą ir Kaką

Laimonas Kairiūkštis. Ar visiems verslininkams reikia padėti?

Liudvikas Jakimavičius. Kova su korona iš mano balkono

Jurga Karčiauskaitė-Lago. Ispanija – pavyzdys kaip nedaryti!

Tikintieji kviečiami kasdien drauge melstis šv. Juozapo maldą

Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Rasa Čepaitienė. Karantinas (II): kinų pavasaris. Antroji dalis: politekonominė

In memoriam: Vaclovas Bagdonavičius

„Iš savo varpinės“. Naujausios PSO rekomendacijos: karantinas COVID-19 nesustabdys?

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Italija: kunigas, atidavęs kitam pacientui savo plaučių ventiliatorių, mirė nuo koronaviruso

Neringos Venckienės pranešimas spaudai: Ar buvo galima tikėtis kitokios teismo nutarties?

Vytautas Radžvilas. Dagio „krikščioniškos“ frakcijos pavardės

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Aras Lukšas. Precedento neturinti byla: Lietuva prieš nacizmą

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Audrius Bačiulis. Apie Europos Sąjungos jungtinius apsaugų nuo Corona viruso epidemijos pirkimus

Algimantas Rusteika. Na, bet kai viskas baigsis, bus gerai

Andrius Švarplys. Demokratija tapo globalistinio valdymo iškamša

Michaelas Cookas. Bijote koronaviruso? Džiaukitės, kad negimėte prieš 400 metų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.